» »

Švedska: zavoljo podnebja je treba rudarjenje bitcoina prepovedati

««
4 / 12
»»

ginekk ::

dope1337 je izjavil:

Vidim, da si zgrešil poanto nastanka kriptovalut


Ne nisem. Sem si bil prebral izvorni Satoshijev članek večkrat in mi je jasno kaj je hotel. Pač zanesljivo P2P transakcijo brez potrebnega vmesnega člena.

Izrodilo se je v vse drugo.

dope1337 ::

Na kakšen način se je pa bitcoin izrodil v kaj drugega opisanega v whitepaperju?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IgorCardanof ::

In od Bitcoinovega whitepaperja pa vse do danes, se je ta prostor toliko razvil, use caseov za kripto in blockchain pa toliko, da ne moreš sploh vsega raziskat.

Ampak vredu, naj nevedneži govorijo svoje. Dosegli ne bodo nič.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

dope1337 je izjavil:

Na kakšen način se je pa bitcoin izrodil v kaj drugega opisanega v whitepaperju?


Kot prvo upam si trdit, da gre večino transakcij prek kripto borz (torej vseeno je vmesni člen, tudi če ga ne rabimo)
Kot drugo, trenutno se ne uporablja za transakcije, torej kupovanje in plačevanje česarkoli, to je povsem izzvenelo do leta 2017 ko je bil prvi množičen hype.

Trenutno se ga vidi in rabi kot špekulativen hranilec vrednosti, ki naj bi v očeh kriptovernikov nadomestil zlato. Nihče ga noče niti prodat, če ni res primoran, v upanju na nadaljno rast, kaj šele da bi ga kdo vsakodnevno uporabljal.

IgorCardanof je izjavil:

In od Bitcoinovega whitepaperja pa vse do danes, se je ta prostor toliko razvil, use caseov za kripto in blockchain pa toliko, da ne moreš sploh vsega raziskat.

Ampak vredu, naj nevedneži govorijo svoje. Dosegli ne bodo nič.


No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Raptor F16 ::

dope1337 je izjavil:



Transparentnost


Ta problem se rešuje družbeno ne pa s forsiranjem nekih tehnologij, ki potipajo samo površje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

JanK ::

Utk je izjavil:

ampak če firme tega ne uporabljajo, ni treba niti nam.


Visa ze ve, da je direktno nakazovanje koristno - cenejse. https://www.forbes.com/sites/ninabambys...
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

energetik ::

ginekk je izjavil:

Trenutno se ga vidi in rabi kot špekulativen hranilec vrednosti, ki naj bi v očeh kriptovernikov nadomestil zlato. Nihče ga noče niti prodat, če ni res primoran, v upanju na nadaljno rast, kaj šele da bi ga kdo vsakodnevno uporabljal.
Tole si zdaj povsem opisal zlato. Jasno, če ima pa podobne lastnosti kot BTC.
Tudi zlato je špekulativni hranilec vrednosti, nihče ga noče prodati, če res ni potreba, tudi se ne uporablja za vsakodnevno plačevanje storitev. Pa vendar je z nami že 5k let in nikoli še ni izgubil vrednosti. BTC je pač Zlato 2.0. Morda ne ravno BTC, ampak bo kak drug na PoS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

A. Smith ::

ginekk je izjavil:

No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"


Shranil sem ga in nenasitna država ne more do njega, za razliko od bank. Ohranja vrednost za takrat, ko bom rabil kupno moč in tiskanje evrov te vrednosti ne izpodjeda. Seveda, vam požrtim komunistom to ne paše, vsem ostalim je pa to v redu.

In ne pozabite: zeleni (še posebej Švedi) so kot lubenica: zunaj zeleni, znotraj RDEČI. Tale zelena religija je točno zamaskiran komunizem, ki nam ga skozi zadnja vrata tiščijo dol po goltancu. Samo klinc jih gleda. Greta naj se pa spoka v šolo, kjer jo bodo končno naučili osnov tržnega gospodarstva. Aja, Švedske šole... mah nevermind.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ginekk ::

energetik je izjavil:

ginekk je izjavil:

Trenutno se ga vidi in rabi kot špekulativen hranilec vrednosti, ki naj bi v očeh kriptovernikov nadomestil zlato. Nihče ga noče niti prodat, če ni res primoran, v upanju na nadaljno rast, kaj šele da bi ga kdo vsakodnevno uporabljal.
Tole si zdaj povsem opisal zlato. Jasno, če ima pa podobne lastnosti kot BTC.
Tudi zlato je špekulativni hranilec vrednosti, nihče ga noče prodati, če res ni potreba, tudi se ne uporablja za vsakodnevno plačevanje storitev. Pa vendar je z nami že 5k let in nikoli še ni izgubil vrednosti.


Ja, samo zlata ne moreš narest identičnega. Medtem ko lahko iz BTC narediš BTC2 do BTCn, kripto verige s povsem 100% identičnimi lastnostmi. Lahko jih naštepaš milijon če hočeš.

Raptor F16 ::

kow je izjavil:

Najes se lahko tudi od solate. In imas dober dan.


Ti se boš solate najedel smao če cel dan presediš na riti v klimatiziranem prostoru in se zgolj premikaš toliko kot je potrebno da greš sproti na WC in nazaj. Je treba nekaj maščob dobit vase drgač lahk crkneš.

kow je izjavil:

Tvoj argument ne zdrzi. Ne me narobe razumet, rad imam dober snicl.


Saj te sploh ne razumem. Ker niti ne vem čemu delaš tako neumne primerjave.

kow je izjavil:

Pa tudi nisem ljubitelj PoW. Poanta je, da ce hoces manjso porabo energijo, obdavci VSE porabnike energije (oz. CO2 emisije).


Poanta če hočeš manjšo poprabo energije je v tem da je treba začet vlagat v družbo ne pa zgolj vse obdavčit. Zmanjšati je treba potrebo po osebnem transportu, vlagati je treba v izolacijo obstoječih objektov, ... naj nadaljujem ? Ker samo obdavčitev brez strategije ne reši ničesar. Samo en kup slabe volje med ljudmi in poslabšanja standarda. Kriptovalute žal niso del strategije ker so dodatno breme poleg že obstoječega sistema. Če bi se kripto igralo ene par tisoč ljudi se nihče ne bi o tem pogovarjal. Pri nekaj milijonih uporabnikov, in rudarskimi farmami pa to že postaja oportunistični problem. Seveda razumem da bi pasalo če bi več ljudi preneslo sredstva v kripto ker tako bi sistem postal tržno še bolj uporaben vendar ne... ne bo ker pomanjkanje regulative se je večkrat izkazala za slabo stvar.

kow je izjavil:

Najvecji moralisti so itak visji srednji razred, ki proizvede ogromno emisij. Potem pa signalizirajo virtue, v resnici pa so vecinoma neizobrazeni, pa globoko nemoralni.


Handler s kriptovalutami ni ravno epitom izobražene osebe, žal.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

ginekk je izjavil:

Ja, samo zlata ne moreš narest identičnega. Medtem ko lahko iz BTC narediš BTC2 do BTCn, kripto verige s povsem 100% identičnimi lastnostmi. Lahko jih naštepaš milijon če hočeš.

Lahko jih naštepaš neomejeno, vprašanje pa je, če bo zanje kdo pripravljen kaj dati, sploh na dolgi rok. BTC je dobil svoje klone, a niti slučajno nimajo enake vrednosti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kow ::

Utk je izjavil:

Ker to niso delnice, ki prinašajo dividende, tudi če še tako majhne. Služi se samo na način, da najdem 3 prijatlje, in damo na mizo 5 kamnov, se vsak dan dobimo in licitiramo za teh 5 kamnov. Vrednost gre komot v nebo, en kup denarja lahko izmenjamo med sabo. Ampak še zmeraj imamo samo 5 kamnov. Pa nekaj porabljene elektrike...
Pri delnicah ni tako. Pri delnicah iz 5 kamnov sčasoma nastane 6 kamnov. Ker je to ena osnovna funkcija vsakega podjetja, delanje nove vrednosti.


Delnice so zastarel koncept, ker lahko token izrazi (je ekspresivna zadeva) enako funkcionalnost. Ti se samo ne spoznas na kriptovalute. In ja, obstajajo tokeni, ki imajo dejansko dividende (oz. ponavadi gre za buyback ali burn) iz pravega denarnega toka. In ja, velika vecina jih nima in so popolnoma nekoristni kovanci/tokeni. Ampak ne posplosuj.

ginekk ::

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"


Shranil sem ga in nenasitna država ne more do njega, za razliko od bank. Ohranja vrednost za takrat, ko bom rabil kupno moč in tiskanje evrov te vrednosti ne izpodjeda. Seveda, vam požrtim komunistom to ne paše, vsem ostalim je pa to v redu.


Ja prav, torej store of value - kar niti ni bil originalni namen.
Dokler je dovolj takih vernikov v BTC oziroma celo borze, ki odkupujejo, boš pač lepo likviden. Jaz sem raje na zlatu.

energetik ::

ginekk je izjavil:

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"


Shranil sem ga in nenasitna država ne more do njega, za razliko od bank. Ohranja vrednost za takrat, ko bom rabil kupno moč in tiskanje evrov te vrednosti ne izpodjeda. Seveda, vam požrtim komunistom to ne paše, vsem ostalim je pa to v redu.


Ja prav, torej store of value - kar niti ni bil originalni namen.
Dokler je dovolj takih vernikov v BTC oziroma celo borze, ki odkupujejo, boš pač lepo likviden. Jaz sem raje na zlatu.
Dokler imaš vernike in trgovce, ki odkupujejo zlato, si pač likviden. Sicer pa ne. Da ne bo pomote, tudi meni je všeč fizično zlato, ampak zato še ne zaničujem BTC.
Aja, za transakcije imaš druge valute, ki so enkratne za ta namen. Npr. XLM se prenaša praktično zastonj in v parih sekundah. Tudi ALGO, ADA itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

ginekk ::

kow je izjavil:

Utk je izjavil:

Ker to niso delnice, ki prinašajo dividende, tudi če še tako majhne. Služi se samo na način, da najdem 3 prijatlje, in damo na mizo 5 kamnov, se vsak dan dobimo in licitiramo za teh 5 kamnov. Vrednost gre komot v nebo, en kup denarja lahko izmenjamo med sabo. Ampak še zmeraj imamo samo 5 kamnov. Pa nekaj porabljene elektrike...
Pri delnicah ni tako. Pri delnicah iz 5 kamnov sčasoma nastane 6 kamnov. Ker je to ena osnovna funkcija vsakega podjetja, delanje nove vrednosti.


Delnice so zastarel koncept, ker lahko token izrazi (je ekspresivna zadeva) enako funkcionalnost. Ti se samo ne spoznas na kriptovalute. In ja, obstajajo tokeni, ki imajo dejansko dividende (oz. ponavadi gre za buyback ali burn) iz pravega denarnega toka. In ja, velika vecina jih nima in so popolnoma nekoristni kovanci/tokeni. Ampak ne posplosuj.


Od kod pa pridejo dividende? Pri firmah je jasno, poberejo prihodek iz svojega posla in del dobička gre v dividende.
Od kod nastane prihodek za dividende iz kriptožetonov, kaj je ta posel oz. dodana vrednost ki prinese dividende? Ker če gre samo za denarni tok novih kupcev, pol ni daleč od piramidne sheme.

A. Smith ::

ginekk je izjavil:

Ja prav, torej store of value - kar niti ni bil originalni namen.
Dokler je dovolj takih vernikov v BTC oziroma celo borze, ki odkupujejo, boš pač lepo likviden. Jaz sem raje na zlatu.

Seveda je bil osnovni namen - preden je lahko nekaj plačilno sredstvo, mora imeti neko vrednost. Zlato vsekakor ima svojo vrednost (in kriptaši to brezpogojno priznavamo), ampak ima tudi mnogo pomanjklivosti - stroški hranjenja, izguba mase pri rabi/plačevanju, itd. Te probleme se je kripto namenil rešiti, ampak še ni tam. Po drugi strani se pa tudi razvoj še ni ustavil in se lahko še daleč odvije, česar pri zlatu ne moremo reči.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kow ::

Raptor F16 je izjavil:

Ker samo obdavčitev brez strategije ne reši ničesar.

Ravno razne "strategije" so vir vecine problemov. Ker zmanjsujejo ucinkovitost trga. Ce bi v 90-ih uvedli davek na CO2 in bi ga vsako leto za malo povecali, bi danes imeli mnogo boljso situacijo.
Ampak so se sli razne "strategije". Od failed kuponov (ker si je industrija zlobirala razne odpustke) do v nekem trenutku ogromnih subvenji za PV, nato za EV itd. Politika samo skace iz ene "strategije" do naslednje. Birokrati pac uzivajo v popisovanju papirjev,
politiki pa v umetnosti (politicnega) moznega.

dope1337 ::

Mene še vedno zabava dejstvo, da se tako veliko uporablja besedna zveza "prepovedati bitcoin", medtem ko je le ta zasnovan tako, da ga je neizmerno težko manipulirati, kaj šele prepovedati.

Lahko se samo oteži FIAT on/off ramp, to je pa več ali manj to.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

ginekk ::

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

Ja prav, torej store of value - kar niti ni bil originalni namen.
Dokler je dovolj takih vernikov v BTC oziroma celo borze, ki odkupujejo, boš pač lepo likviden. Jaz sem raje na zlatu.

Seveda je bil osnovni namen - preden je lahko nekaj plačilno sredstvo, mora imeti neko vrednost. Zlato vsekakor ima svojo vrednost (in kriptaši to brezpogojno priznavamo), ampak ima tudi mnogo pomanjklivosti - stroški hranjenja, izguba mase pri rabi/plačevanju, itd. Te probleme se je kripto namenil rešiti, ampak še ni tam. Po drugi strani se pa tudi razvoj še ni ustavil in se lahko še daleč odvije, česar pri zlatu ne moremo reči.


Se ne strinjam. Pokaži mi karkoli v papirju, ki vsaj implicitno govori o store of value. Ves point je bil na varnih P2P transkacijah brez vmesnega člena. Tehnološki razvoj nima direktne povezave s tem kar ti vidiš kot vrednost. BTC je najbolj vreden izključno zato, ker je bil prvi in se ji do prihoda tehnološko bolj naprednih žetonov ustvaril prepoznavnost in zgodovino.

In za uporabno valuto - predvsem katere vrednost ne niha tako drastično - je še kako potrebna regulacija. V ECB in njenih državnih podružnicah je brdo strokovnjakov, matematikov, ki se ukvarjajo s tem kaj, kdaj, kako emisirat, da se vse skupaj takoj ne podre.

Zato tudi pravim, da svet nikoli ne more funkcionirat zgolj na P2P transakcijah. Še manj pa da so nosilci teh transakcij - recimo BTC - priznani kot valute.

dope1337 je izjavil:

Mene še vedno zabava dejstvo, da se tako veliko uporablja besedna zveza "prepovedati bitcoin", medtem ko je le ta zasnovan tako, da ga je neizmerno težko manipulirati, kaj šele prepovedati.

Lahko se samo oteži FIAT on/off ramp, to je pa več ali manj to.


Ja lahko ga komot zakonsko prepoveš in potem je na tebi, če hočeš počet nekaj ilegalnega. Saj so primeri na prvi strani te debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Utk ::

Kitajci ga komot prepovejo. Mi ga ne bomo, ni niti treba, lahko pa prepovemo masovno rudarjenje. Doma v kleti še zmeraj ti lahko delaš kar češ, farme pa pač ne.

IgorCardanof ::

Mislim da je temo potrebno zaklenit. Nekateri pač ne vidijo pomena v tem in debata je brezpredmetna. Imajo narobe ampak prepričali jih pa tudi ne bomo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

ginekk je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Mene še vedno zabava dejstvo, da se tako veliko uporablja besedna zveza "prepovedati bitcoin", medtem ko je le ta zasnovan tako, da ga je neizmerno težko manipulirati, kaj šele prepovedati.

Lahko se samo oteži FIAT on/off ramp, to je pa več ali manj to.


Ja lahko ga komot zakonsko prepoveš in potem je na tebi, če hočeš počet nekaj ilegalnega. Saj so primeri na prvi strani te debate.


Mi lahko pomagaš? Ne najdem primera na prvi strani.

P.S. kaj za vas sploh pomeni "prepovedati"? Al rudarit, al uporabljati, al vse skupaj?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

kow ::

ginekk je izjavil:


Od kod pa pridejo dividende? Pri firmah je jasno, poberejo prihodek iz svojega posla in del dobička gre v dividende.
Od kod nastane prihodek za dividende iz kriptožetonov, kaj je ta posel oz. dodana vrednost ki prinese dividende? Ker če gre samo za denarni tok novih kupcev, pol ni daleč od piramidne sheme.


Trenutno vecinoma iz posojanje kripto kapitala. Na nek nacin so protokoli kripto "banke". Ampak naceloma bi lahko token predstavljal kakrsenkoli ownership itd. Ce mislis, da ne bos dobil perpetual denarni tok v kriptu, si pomoje naiven.
Nihce ne bo ugasnil digitalnega sveta, razen internet katastrofa. Kar pa itak ugasne tudi tradicionalno ekonomijo.

Kaj pa je DAO drugaga, kot virtualna firma. Same shit, different packaging.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

ginekk ::

dope1337 je izjavil:

ginekk je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Mene še vedno zabava dejstvo, da se tako veliko uporablja besedna zveza "prepovedati bitcoin", medtem ko je le ta zasnovan tako, da ga je neizmerno težko manipulirati, kaj šele prepovedati.

Lahko se samo oteži FIAT on/off ramp, to je pa več ali manj to.


Ja lahko ga komot zakonsko prepoveš in potem je na tebi, če hočeš počet nekaj ilegalnega. Saj so primeri na prvi strani te debate.


Mi lahko pomagaš? Ne najdem primera na prvi strani.

P.S. kaj za vas sploh pomeni "prepovedati"? Al rudarit, al uporabljati, al vse skupaj?


Dobesedno drugi post: "Lahko dajo na seznam prepovedani dejavnosti in odkrivajo kot gojenje konoplje recimo, preko omrežja :)"

Pač če je nekaj ilegalnega, boš tvegal kazen, prekršek odvisno od zakona, če in ko te odkrijejo.
Glede prepovedi je lahko seveda več ravni, od rudarjenja, do uporabe.

Podobno kot pri mamilih, prepodajanje (borze) in proizvodnja (mining) je prepovedano povsod, nekje je prepovedana tudi posest mamila za lastno rabo (torej posest BTC) in dostikrat je prepovedano tudi uživanje (torej transakcije).

kow je izjavil:



Trenutno vecinoma iz posojanje kripto kapitala. Na nek nacin so protokoli kripto "banke". Ampak naceloma bi lahko token predstavljal kakrsenkoli ownership itd. Ce mislis, da ne bos dobil perpetual denarni tok v kriptu, si pomoje naiven.
Nihce ne bo ugasnil digitalnega sveta, razen internet katastrofa. Kar pa itak ugasne tudi tradicionalno ekonomijo.

Kaj pa je DAO drugaga, kot virtualna firma. Same shit, different packaging.


A ne pomeni perpetual denarni tok vedno novih vlagateljev v kripto, torej kupcev nikoli ne bo zmanjkalo? Kako si to predstavljaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Utk ::

Nič se ne prestavlja...ne moreš bit ti anonimno "lastnik" neke vsaj napol resne firme. Slej ko prej bo neka pizdarija, bo treba na sodišče, in lastniki tega prek coinov, bojo kaj...prišli tam pred sodnika s sprintanimi ključi. Ne. Obrisali se bojo pod nosom.

Raptor F16 ::

kow je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ker samo obdavčitev brez strategije ne reši ničesar.

Ravno razne "strategije" so vir vecine problemov. Ker zmanjsujejo ucinkovitost trga. Ce bi v 90-ih uvedli davek na CO2 in bi ga vsako leto za malo povecali, bi danes imeli mnogo boljso situacijo.
Ampak so se sli razne "strategije". Od failed kuponov (ker si je industrija zlobirala razne odpustke) do v nekem trenutku ogromnih subvenji za PV, nato za EV itd. Politika samo skace iz ene "strategije" do naslednje. Birokrati pac uzivajo v popisovanju papirjev,
politiki pa v umetnosti (politicnega) moznega.


Zakaj lažeš ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

tikitoki ::

gruntfürmich je izjavil:

bitcoin je varno pribežališče za miljarde ljudi, ki živijo v banana državah, da nekam dajo svoje premoženje da jim jih ne vzame inflacija ali država.
ampak seveda je to konzumersko našopanim zahodnjakom težko razumeti...


Varno? Najbolj volatilna zadeva na svtu je varno mesto za prihranke:)?

energetik ::

Ja, varno, če nisi bojazljivec, ki prodaja takoj ko vidi rdeče. Tvoja tiranska vlada se ga ne more niti dotaknit in ne izgublja po 15% dnevno kot tvoja omiljena valuta. Oz. izgubi morda 50% v parih dneh, čez 3 teden pa je vredno že 20% več kot pred padcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mr.B ::

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"


Shranil sem ga in nenasitna država ne more do njega, za razliko od bank. Ohranja vrednost za takrat, ko bom rabil kupno moč in tiskanje evrov te vrednosti ne izpodjeda. Seveda, vam požrtim komunistom to ne paše, vsem ostalim je pa to v redu.

In ne pozabite: zeleni (še posebej Švedi) so kot lubenica: zunaj zeleni, znotraj RDEČI. Tale zelena religija je točno zamaskiran komunizem, ki nam ga skozi zadnja vrata tiščijo dol po goltancu. Samo klinc jih gleda. Greta naj se pa spoka v šolo, kjer jo bodo končno naučili osnov tržnega gospodarstva. Aja, Švedske šole... mah nevermind.

Imel boš hiperinflacijo v EU sektorju, da ti nakažejo prodanje ETH/BTC, bla bl bl na račun bo trajalo 5 dni. Ko si kliknil pordaj, si prodal za fixno X vrednost €, in ne na vrednost ko bo na dan nakazila. Sedaj pa poveja koliko časa traja da dobiš prodane kripto kovvančke iz ene fia valute v fia valuto s katero lahko kupiš kruh...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dope1337 ::

ginekk je izjavil:

dope1337 je izjavil:

ginekk je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Mene še vedno zabava dejstvo, da se tako veliko uporablja besedna zveza "prepovedati bitcoin", medtem ko je le ta zasnovan tako, da ga je neizmerno težko manipulirati, kaj šele prepovedati.

Lahko se samo oteži FIAT on/off ramp, to je pa več ali manj to.


Ja lahko ga komot zakonsko prepoveš in potem je na tebi, če hočeš počet nekaj ilegalnega. Saj so primeri na prvi strani te debate.


Mi lahko pomagaš? Ne najdem primera na prvi strani.

P.S. kaj za vas sploh pomeni "prepovedati"? Al rudarit, al uporabljati, al vse skupaj?


Dobesedno drugi post: "Lahko dajo na seznam prepovedani dejavnosti in odkrivajo kot gojenje konoplje recimo, preko omrežja :)"

Pač če je nekaj ilegalnega, boš tvegal kazen, prekršek odvisno od zakona, če in ko te odkrijejo.
Glede prepovedi je lahko seveda več ravni, od rudarjenja, do uporabe.

Podobno kot pri mamilih, prepodajanje (borze) in proizvodnja (mining) je prepovedano povsod, nekje je prepovedana tudi posest mamila za lastno rabo (torej posest BTC) in dostikrat je prepovedano tudi uživanje (torej transakcije).


Glede rudarjenja se strinjam, ni težko dokazljivo - recimo.

Ko se pa pride do dokazovanja lastništva dotične denarnice ... Tukaj imama pa problem. Nevem kako bodo to na nedvoumen način dokazali sodišču, vsaj ne iz tehničnega vidika - edino če na nekakšen način dokažejo, da sem jaz lastnik dotičnega privatnega ključa.

To, da daš na neki štempelj "prepovedano" še ne pomeni, da je dokazovanje kršenja tega pravila trivialno.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Mr.B ::

energetik je izjavil:

ginekk je izjavil:

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"


Shranil sem ga in nenasitna država ne more do njega, za razliko od bank. Ohranja vrednost za takrat, ko bom rabil kupno moč in tiskanje evrov te vrednosti ne izpodjeda. Seveda, vam požrtim komunistom to ne paše, vsem ostalim je pa to v redu.


Ja prav, torej store of value - kar niti ni bil originalni namen.
Dokler je dovolj takih vernikov v BTC oziroma celo borze, ki odkupujejo, boš pač lepo likviden. Jaz sem raje na zlatu.
Dokler imaš vernike in trgovce, ki odkupujejo zlato, si pač likviden. Sicer pa ne. Da ne bo pomote, tudi meni je všeč fizično zlato, ampak zato še ne zaničujem BTC.
Aja, za transakcije imaš druge valute, ki so enkratne za ta namen. Npr. XLM se prenaša praktično zastonj in v parih sekundah. Tudi ALGO, ADA itd.

Pa sej vemo da si eno FIA valuto zamenjal za drugo. In to z golj na predpostavki da tamali ima pa nat to drugo nadzor.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

energetik ::

dope1337 je izjavil:

Glede rudarjenja se strinjam, ni težko dokazljivo - recimo.

Ko se pa pride do dokazovanja lastništva dotične denarnice ... Tukaj imama pa problem. Nevem kako bodo to na nedvoumen način dokazali sodišču, vsaj ne iz tehničnega vidika - edino če na nekakšen način dokažejo, da sem jaz lastnik dotičnega privatnega ključa.

To, da daš na neki štempelj "prepovedano" še ne pomeni, da je dokazovanje kršenja tega pravila trivialno.
Točno tako, da imaš ti milijarde v BTC, si moraš samo zapomniti 12 besed v pravilnem vrstnem redu. To je vse kar potrebuješ, da razpolagaš z vsemi svojimi sredstvi. In nihče ti ne more dokazati, da teh 12 besed dejansko veš.

kow ::

Utk je izjavil:

Nič se ne prestavlja...ne moreš bit ti anonimno "lastnik" neke vsaj napol resne firme. Slej ko prej bo neka pizdarija, bo treba na sodišče, in lastniki tega prek coinov, bojo kaj...prišli tam pred sodnika s sprintanimi ključi. Ne. Obrisali se bojo pod nosom.


Narobe si predstavljas kaj je "firma", kot nekaj legalisticnega. V osnovi je to 'company of men/women', ki nekaj naredijo skupaj. Legalizem je samo nadgradnja. Da bi kriptofolk hodil na sodisca? Lmao. Katero sploh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

Ja prav, torej store of value - kar niti ni bil originalni namen.
Dokler je dovolj takih vernikov v BTC oziroma celo borze, ki odkupujejo, boš pač lepo likviden. Jaz sem raje na zlatu.

Seveda je bil osnovni namen - preden je lahko nekaj plačilno sredstvo, mora imeti neko vrednost. Zlato vsekakor ima svojo vrednost (in kriptaši to brezpogojno priznavamo), ampak ima tudi mnogo pomanjklivosti - stroški hranjenja, izguba mase pri rabi/plačevanju, itd. Te probleme se je kripto namenil rešiti, ampak še ni tam. Po drugi strani se pa tudi razvoj še ni ustavil in se lahko še daleč odvije, česar pri zlatu ne moremo reči.

Sej lahko kupuješ zlato v elektornski obliki. S kriptom imata enako hibo, ko boš hotel izplačilo v množini, boš vseeno rabil natisniti fia valuto da bo pokrilo devalvacijo druge fiat valute. Pe ne sanjat, ker v merkatorju se vedno ne morem kupiti kruha izjključno v eni izmed kripto valut.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

dope1337 je izjavil:

Mene še vedno zabava dejstvo, da se tako veliko uporablja besedna zveza "prepovedati bitcoin", medtem ko je le ta zasnovan tako, da ga je neizmerno težko manipulirati, kaj šele prepovedati.

Lahko se samo oteži FIAT on/off ramp, to je pa več ali manj to.

Kaj ti bo bitcoin, če ga ne moreš pretvoriti v FIAT?????
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

IgorCardanof je izjavil:

Mislim da je temo potrebno zaklenit. Nekateri pač ne vidijo pomena v tem in debata je brezpredmetna. Imajo narobe ampak prepričali jih pa tudi ne bomo.

Sej je ok. rudariš iz nič in tiskaš iz nič. A ni to enostavno čisto nekaj drugega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Baja ::

Mr.B je izjavil:

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"


Shranil sem ga in nenasitna država ne more do njega, za razliko od bank. Ohranja vrednost za takrat, ko bom rabil kupno moč in tiskanje evrov te vrednosti ne izpodjeda. Seveda, vam požrtim komunistom to ne paše, vsem ostalim je pa to v redu.

In ne pozabite: zeleni (še posebej Švedi) so kot lubenica: zunaj zeleni, znotraj RDEČI. Tale zelena religija je točno zamaskiran komunizem, ki nam ga skozi zadnja vrata tiščijo dol po goltancu. Samo klinc jih gleda. Greta naj se pa spoka v šolo, kjer jo bodo končno naučili osnov tržnega gospodarstva. Aja, Švedske šole... mah nevermind.

Imel boš hiperinflacijo v EU sektorju, da ti nakažejo prodanje ETH/BTC, bla bl bl na račun bo trajalo 5 dni. Ko si kliknil pordaj, si prodal za fixno X vrednost €, in ne na vrednost ko bo na dan nakazila. Sedaj pa poveja koliko časa traja da dobiš prodane kripto kovvančke iz ene fia valute v fia valuto s katero lahko kupiš kruh...


v tuševih centrih mislim da lahko s kripto plačaš. drugače pa cryto credit card. dobiš kruh v parih sekundah.

Mr.B ::

Baja je izjavil:

Mr.B je izjavil:

A. Smith je izjavil:

ginekk je izjavil:

No daj vednež povej kako je kripto tebi olajšal življenje, tvoje use case, pa da to ni "kupil sem za x in zdaj je vredno 100x, wou sem frajer"


Shranil sem ga in nenasitna država ne more do njega, za razliko od bank. Ohranja vrednost za takrat, ko bom rabil kupno moč in tiskanje evrov te vrednosti ne izpodjeda. Seveda, vam požrtim komunistom to ne paše, vsem ostalim je pa to v redu.

In ne pozabite: zeleni (še posebej Švedi) so kot lubenica: zunaj zeleni, znotraj RDEČI. Tale zelena religija je točno zamaskiran komunizem, ki nam ga skozi zadnja vrata tiščijo dol po goltancu. Samo klinc jih gleda. Greta naj se pa spoka v šolo, kjer jo bodo končno naučili osnov tržnega gospodarstva. Aja, Švedske šole... mah nevermind.

Imel boš hiperinflacijo v EU sektorju, da ti nakažejo prodanje ETH/BTC, bla bl bl na račun bo trajalo 5 dni. Ko si kliknil pordaj, si prodal za fixno X vrednost €, in ne na vrednost ko bo na dan nakazila. Sedaj pa poveja koliko časa traja da dobiš prodane kripto kovvančke iz ene fia valute v fia valuto s katero lahko kupiš kruh...


v tuševih centrih mislim da lahko s kripto plačaš. drugače pa cryto credit card. dobiš kruh v parih sekundah.

Crypto.com supports dozens of different cryptocurrencies, and to avoid market fluctuations, the chosen crypto coin is converted to USD based on the real time market value and then loaded to the Crypto.com Rewards Visa. It can then be used like any other form of payment card.

Torej Fiat v Fiat iz Fiat pa še 8% nagrade zraven :))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

kow je izjavil:

Utk je izjavil:

Nič se ne prestavlja...ne moreš bit ti anonimno "lastnik" neke vsaj napol resne firme. Slej ko prej bo neka pizdarija, bo treba na sodišče, in lastniki tega prek coinov, bojo kaj...prišli tam pred sodnika s sprintanimi ključi. Ne. Obrisali se bojo pod nosom.


Narobe si predstavljas kaj je "firma", kot nekaj legalisticnega. V osnovi je to 'company of men/women', ki nekaj naredijo skupaj. Legalizem je samo nadgradnja. Da bi kriptofolk hodil na sodisca? Lmao. Katero sploh?

Sej pravim da ne bo. Zato se pa toliko časa pojavi nekdo, ki izgine z vašimi milijoni...na srečo jih prej ponavadi pretvori v dolarje, zato se policija še kaj zgane. Če bi pa lahko normalno kupoval vse s coini, mu pa nihče ne bi nič mogel.

kow ::

Jaz se bolj ukvarjam s vprasanji kdaj bi bo drzava vrnila ukradeno ali pa VW poslal odskodnino, ker me je zastrupljal s cistim dizlom. Mi predlagas, da grem na sodisce? :))
Ti si pac believer v sistem. Jaz nisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

energetik je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Glede rudarjenja se strinjam, ni težko dokazljivo - recimo.

Ko se pa pride do dokazovanja lastništva dotične denarnice ... Tukaj imama pa problem. Nevem kako bodo to na nedvoumen način dokazali sodišču, vsaj ne iz tehničnega vidika - edino če na nekakšen način dokažejo, da sem jaz lastnik dotičnega privatnega ključa.

To, da daš na neki štempelj "prepovedano" še ne pomeni, da je dokazovanje kršenja tega pravila trivialno.
Točno tako, da imaš ti milijarde v BTC, si moraš samo zapomniti 12 besed v pravilnem vrstnem redu. To je vse kar potrebuješ, da razpolagaš z vsemi svojimi sredstvi. In nihče ti ne more dokazati, da teh 12 besed dejansko veš.

In kaj ti potem taka denarnica pomaga ? Če do nje nikoli več ne boš mogel dostopati ? Razen no če se boš odromal v kakšno sumljivo državo s sumljov banko, ker sem prepričan da dvig FIAT v Drug FIAt, ne boš bil ravno neopazen za ostale v okolici, ki jih bo zanimal tvoj FIAtT

Utk je izjavil:

kow je izjavil:

Utk je izjavil:

Nič se ne prestavlja...ne moreš bit ti anonimno "lastnik" neke vsaj napol resne firme. Slej ko prej bo neka pizdarija, bo treba na sodišče, in lastniki tega prek coinov, bojo kaj...prišli tam pred sodnika s sprintanimi ključi. Ne. Obrisali se bojo pod nosom.


Narobe si predstavljas kaj je "firma", kot nekaj legalisticnega. V osnovi je to 'company of men/women', ki nekaj naredijo skupaj. Legalizem je samo nadgradnja. Da bi kriptofolk hodil na sodisca? Lmao. Katero sploh?

Sej pravim da ne bo. Zato se pa toliko časa pojavi nekdo, ki izgine z vašimi milijoni...na srečo jih prej ponavadi pretvori v dolarje, zato se policija še kaj zgane. Če bi pa lahko normalno kupoval vse s coini, mu pa nihče ne bi nič mogel.

Res je, če bo imel dostop do interneta. Verjetno res ne misliš da boš na banki dvignil 0 Fiat, ter preko amazona kupoval kruh in boš pod radarjem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

c3p0 ::

Raptor F16 je izjavil:


Če prepoveš tisto kar je vredno užitka boš prišel do sklepa da se ti ne splača živet.

Od bitcoina pa dejansko nihče nima boljšega življenja. Samo tistih nekaj paranoikov in domišljavcev mogoče lažje spi z narcisističnim kompleksom da delajo neko revolucijo in neizmeren contribution zato ker se dobesedno ogrevajo na elektriko.


Klanje normalnemu človeku ni izvor užitka. No, nekateri zlorabljajo tudi ljudi in jim je to v užitek. Pač, sprevrženosti.

Od BTC ima marsikdo boljše življenje, npr. ne more niti do banke ali TRR, telefon pa ima že vsak afričanček v džungli.

dope1337 ::

Invictus je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Mene še vedno zabava dejstvo, da se tako veliko uporablja besedna zveza "prepovedati bitcoin", medtem ko je le ta zasnovan tako, da ga je neizmerno težko manipulirati, kaj šele prepovedati.

Lahko se samo oteži FIAT on/off ramp, to je pa več ali manj to.

Kaj ti bo bitcoin, če ga ne moreš pretvoriti v FIAT?????


Jz si za1x z njim placujem VPN ter Cloud compute, kjer lahko v containerjih/dockerjih brez vmesne pretvorbe v fiat, delam kar pac delam. Pa se 3x ceneje kot na AWS - go figure.

Ampak pomoje moras malo odzimirati stvari, moras se vprasati: Kaj vse še bomo lahko plačevali s kriptovalutami.

Špeha pa kranjskih si še za1x ne morm kupit z njim, ker so državne institucije tako toge oz. brez volje, da bi mi to omogočile.

Bogemu Salvadorju je to “ratal” no … sej ne more bit tak težk
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kar nekaj bumbarjev v tej temi. Sami veste kateri.

Isti tip ljudi, ki so za avto govorili, da je bedarija. Ali pa telefon. Ali pa internet. Ali pa računalniki. Vas bo povozil čas. Boli me kurac za vas.



Avtomobilizem je mobiliziral družbo ki nima v bližini urejenega kolektivnega (javnega) transporta.
Telefon je informacijsko ovezal družbo in omogočil da se informacije med ljudmi izmenjujejo v realnem času.
Internet je nadgradnja informacijskih tehnologij.
Računalniki so pospešili obdelavo podatkov in se dokazali kot orodje za reševanje matematičnih modelov.

Kaj točno kriptovalute prinašajo svetu ?
Plačevanje preko spleta že obstaja. Kar se pa energijske potratnosti tiče tistih nekaj (ocenjeno okol 40 milijonov) uporabnikov za svoje premetavanje bitcoinov požre 25% energije ki jo porabijo vse banke po svetu. Kako si ti predstavljaš to kot vzdržno na dolgi rok če bi vsi prešli na kripto ? Enostavno ne gre razen če predhodno zradiramo 90% prebivalstva.



Kriptovalute prinašajo Svetu osvoboditev KONTROLE nekih central kot to, da ti lahko neka tretja oseba prepove prihodke in ti sodišče nekaj zapleni... ni censorshipa...

DENAR bi moral biti izven poti vlade, sodišča, policije, in 3 črkovnih agencij (FED; CIA itd...)

To Bitcoin prinaša... ni izvršbe na blockchain kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Utk je izjavil:


Haha, po eni strani bi radi povedali, da je kripto koristen še za kaj drugega, zato ga treba podpirat, po drugi pa lepo priznavate, da se vam gre samo za hiter zaslužek. Za prvo ne rabi tolk elektrike, za drugo pa...tudi ne.
In ne, vsak ne more zaslužit s kripto. Osnovna logika ti pove da ne. Ker to niso delnice, ki prinašajo dividende, tudi če še tako majhne. Služi se samo na način, da najdem 3 prijatlje, in damo na mizo 5 kamnov, se vsak dan dobimo in licitiramo za teh 5 kamnov. Vrednost gre komot v nebo, en kup denarja lahko izmenjamo med sabo. Ampak še zmeraj imamo samo 5 kamnov. Pa nekaj porabljene elektrike...
Pri delnicah ni tako. Pri delnicah iz 5 kamnov sčasoma nastane 6 kamnov. Ker je to ena osnovna funkcija vsakega podjetja, delanje nove vrednosti.


Za razliko od borznih vlagateljev (kar te zgleda ne moti), ki jih sploh ne zanima dobiček, ampak so ponosni solastniki 1 milijoninke promila Appla.

Seveda ne more vsak služit v kripto, moraš tudi nekaj znat, ali pa bit srečen gambler. Je pa bolj level playing field kot npr. borza, kjer si za določeno št. milijonov izboriš kolokacijo na sami borzi in si vsaj za milisekundo hitrejši od drugih vlagateljev, profit garantiran.

Utk ::

Mene ne moti vlaganje, ampak jaz ne mislim vlagat v stvar, ki ne prinaša nove vrednosti s pričakovanjem, da bom kaj zaslužil. Tudi apple, če ima dividendo, v dobrih časih, v rangu 0,01%, me ne zanima. Ja, morda bom kdaj kupil tudi zlato, čeprav trenutno ne, ampak tam je jasno, da vrednost kvečjemu ohranja.
Bitcoin sam po sebi ne dela nove vrednosti, je čista zguba.

Raptor F16 ::

Mato989 je izjavil:


Kriptovalute prinašajo Svetu osvoboditev KONTROLE nekih central kot to, da ti lahko neka tretja oseba prepove prihodke in ti sodišče nekaj zapleni... ni censorshipa...

DENAR bi moral biti izven poti vlade, sodišča, policije, in 3 črkovnih agencij (FED; CIA itd...)

To Bitcoin prinaša... ni izvršbe na blockchain kajne?


Droge so slaba stvar
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mato989 ::

Raptor F16 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kriptovalute prinašajo Svetu osvoboditev KONTROLE nekih central kot to, da ti lahko neka tretja oseba prepove prihodke in ti sodišče nekaj zapleni... ni censorshipa...

DENAR bi moral biti izven poti vlade, sodišča, policije, in 3 črkovnih agencij (FED; CIA itd...)

To Bitcoin prinaša... ni izvršbe na blockchain kajne?


Droge so slaba stvar


Ne bluzi... mnogo je primerov ko monopol nad plačili lahko nekoga spravi v težave kot recimo Alex Jonesa... k sreči se z alternativami lahko dovoli temu da nima nadzor nad obstojem centralna država ampak LJUDJE...

Meni je važno da mi nihče brez mojega dovoljenaj mojega bitcoina ne more vzet... nobeno sodišče, nobena država, nobena SOVA, noben nič...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sreda ::

Raptor F16 je izjavil:

kow je izjavil:

Kaj pa goveji snicel? To je sele razmetavanje z energijo. Ali pa fuzbal tekme. 22 modelov se podi za zogo, milijoni ljudi pa imajo prizgane 100w televizorje. Norost!


Od govejega šnicla se vsaj naješ in imaš dober dan.
Fuzbal tekme ustvarijo event, ki v okolici prizorišča nahrani turizem in ostale podporne dejavnosti. Sponzorji dogodka pridobijo močan oglaševalski prostor, ker tekmo in njihov logotip gleda na milijone ljudi. Plus fuzbal promovira šport... povej mi koliko mladine bi treniralo fuzbal če ne bi to bil tak event ? Ravno toliko kot jih v sloveniji trenira golf, kriket in ostale športe ki nimajo take prepoznavnosti.

100W televizor, ki dnevno deluje max 4 ure vs nekaj kilo-Wattna farma ki melje 24/7 za to da bo preračunala nek blok za mizerno nagrado. In vse to na subvencionirani gospodinjski elektriki. Kdor rudari naj ima prijavljeno gospodarsko dejavnosti in plačuje polno ceno elektrike.

Kar poveča potrošnjo in CO2 odtis

gus5 ::

ginekk je izjavil:

Trenutno se ga vidi in rabi kot špekulativen hranilec vrednosti, ki naj bi v očeh kriptovernikov nadomestil zlato.
S to razliko, da ima zlato vsaj uporabno vrednost in ekološke posledice pridobivanja morda odtehtajo njegovo pridobivanje. Pri kripto-valutah gre za ustvarjanje "produkta" brez uporabne vrednosti, pri čemer se porabi ogromno energije. Eksterne stroške rudarjenja kriptovalut bo plačala družba v celoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Švedska: zavoljo podnebja je treba rudarjenje bitcoina prepovedati (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
56154834 (41387) m0LN4r
»

Rudarjenje bitcoina potratnejše od izkopavanja zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6220633 (15867) kakob
»

EU dodatno omejila anonimnost kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8326995 (20618) Eandro5res
»

Na Islandiji ukradli za dva milijona dolarjev računalnikov za kriptorudarjenje

Oddelek: Novice / Kriptovalute
86431 (4848) Prospekt
»

Harvardovo gručo zlorabili za rudarjenje kriptovalute

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1010801 (7820) zee

Več podobnih tem