» »

Švedska: zavoljo podnebja je treba rudarjenje bitcoina prepovedati

««
2 / 12
»»

strawman ::

Če smo že pri tem, zakaj ne prepovedo še enkripcije komunikacij? Enormne količine energije se namreč zapravijo pri procesorski moči za enkripcijo in dekripcijo podatkov na obeh koncih.
Pa 4K resolucija? Stran z njo! 1080p je dovolj dobro za naše človeške oči.

Whack-a-mole regulacije...

Realest ::

Težko bodo vedli, kdo kur za "uporabne" stvari in kaj je bitcoin. Načeloma ni napačna ideja, sam ima dost slabosti

TheBlueOne ::

strawman je izjavil:

Enormne količine energije se namreč zapravijo pri procesorski moči za enkripcijo in dekripcijo podatkov na obeh koncih.


Pa niti ne. Od kod ti ta ideja?

gruntfürmich ::

TheBlueOne je izjavil:

Sicer pa se je morda ze zacel konec Crypta.

https://www.bbc.com/news/technology-594...

konec kripta pomeni konec svobode.
ampak pri tem ne rabiš dajat retardirano indijo kot vzgled in precendens...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:


konec kripta pomeni konec svobode.
ampak pri tem ne rabiš dajat retardirano indijo kot vzgled in precendens...


Zakaj bi pomenilo konec svobode? Ban imas na Kitajsekm, sedaj se v Indiji. Oboje mocna globalna igralca. Napovedi se zacenjajo v EU, deloma v ZDA.

Ko se bo dovolj ljudi prestrasilo ali pa dovolj zmanjsalo uporabno vrednost kripta, spekuliram, da bo kaskada.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

gruntfürmich je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Sicer pa se je morda ze zacel konec Crypta.

https://www.bbc.com/news/technology-594...

konec kripta pomeni konec svobode.
ampak pri tem ne rabiš dajat retardirano indijo kot vzgled in precendens...


Bo potrebno znova uporabit možgane in lastno pridobljeno znanje, da boš lahko pokazal kaj znaš!

feryz ::

Dokler gre za drobiž, kar kripto valute v svetovnem merilu so, bodo dovoljene.
Tisti moment, ko bodo omembe vredne, bodo, ali regulirane, ali perpovedane.

TheBlueOne ::

Saj imunski sistem pocasi ze reagira. Verjetno je samo vprasanje casa.

strawman ::

TheBlueOne je izjavil:

strawman je izjavil:

Enormne količine energije se namreč zapravijo pri procesorski moči za enkripcijo in dekripcijo podatkov na obeh koncih.


Pa niti ne. Od kod ti ta ideja?


Upam, da si zaznal sarkazem v mojem postu, ki cilja na precej površno znanje o tem, kako PoW deluje in zakaj je pomemben.

The EU to consider an EU-level ban on the energy-intensive mining method proof of work. There are other methods for mining crypto-assets, that could also be used for Bitcoin and Ethereum, that are estimated to reduce energy consumption by 99.95% with maintained functionality.
Sweden to meanwhile introduce measures that halt the continued establishment of crypto-mining production using energy-intensive methods.
That companies who trade and invest in crypto-assets, that were mined using the proof of work method, cannot be allowed to describe or market themselves or their activities as sustainable.


V resnici glede enkripcije nimam ideje, vendar pri količini encrypted prometa, ki se danes pretaka po medmrežju številka zagotovo ni zanemarljiva. Bi bilo pa zanimivo oceniti to cifro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

TheBlueOne ::

Nisem zaznal sarkazma ampak sama enkripcija je praviloma zanemarljiv faktor. Ne bos videl neke razlike v porabi, ce jo imas ali nimas. Ko gledas en video verjetno v nekaj minutah dosezes desetletno kvoto za svoje enkripcije, ce ne se vec. :)

Zelo zelo zelo energijsko lacen proces je razbijanje enkripcije, ce nimas kljuca.

kow ::

Kaj pa goveji snicel? To je sele razmetavanje z energijo. Ali pa fuzbal tekme. 22 modelov se podi za zogo, milijoni ljudi pa imajo prizgane 100w televizorje. Norost!

49106 ::

Praktično vse tovarne je treba zapreti, ker ne samo da gre za ogromno porabo energije pri proizvodnji, ampak tudi pri zbiranju in razgradnji "odsluženih" izdelkov. Začnemo lahko pri elektroniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

strawman ::

TheBlueOne je izjavil:

Nisem zaznal sarkazma ampak sama enkripcija je praviloma zanemarljiv faktor. Ne bos videl neke razlike v porabi, ce jo imas ali nimas. Ko gledas en video verjetno v nekaj minutah dosezes desetletno kvoto za svoje enkripcije, ce ne se vec. :)

Zelo zelo zelo energijsko lacen proces je razbijanje enkripcije, ce nimas kljuca.


Offtopic, ampak zdaj mi ne da miru in sem šel brat. :D
Zanimiv podatek, pri SSL handshake gre 80%+ energije transakcije le za to.
Res pa je, da se handshake zgodi le na začetku seje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

Utk ::

49106 je izjavil:

Praktično vse tovarne je treba zapreti, ker ne samo da gre za ogromno porabo energije pri proizvodnji, ampak tudi pri zbiranju in razgradnji "odsluženih" izdelkov. Začnemo lahko pri elektroniki.

Ali pa začnimo pri stvari, ki je najmanj koristna. Rudarjenje.

kow ::

Meni je najmanj koristen Netflix. Same bedarije, ki poneumljajo. Kar ukinit. Mimogrede, kolikor vem je problem ze resen, ali pac? Saj je cena energije (pri gospodinjstvih) odvisna od porabe? Torej, obstaja progresivno obdavcevanje, ki omejuje porabo.
Predlagam vecje faktorje, da bogatuni kot je UTK, ne bo svinjal zemlje se naprej. Ce nam gre res za zmanjsanje porabe... aja, ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

49106 ::

Utk je izjavil:

49106 je izjavil:

Praktično vse tovarne je treba zapreti, ker ne samo da gre za ogromno porabo energije pri proizvodnji, ampak tudi pri zbiranju in razgradnji "odsluženih" izdelkov. Začnemo lahko pri elektroniki.

Ali pa začnimo pri stvari, ki je najmanj koristna. Rudarjenje.


Zakaj, če lahko ubijemo vse elektronske muhe na en mah.

nekikr ::

Utk: saj imaš vse popolnoma prav, ta ponzijeva shema služi izključno segrevanju zemlje in bogatenju peščice na račun horde bedakov.
AMPAK
Ogromno hektarov zemlje se poseje in ogromno vode se porabi, pa še več elektrike ali plina, pa lesa in delovnih ur ljudi, da na koncu zvrneš en viski ali pivo. Oboje je pomembno nekje toliko kot kriptovalute. Neko instant zadovoljstvo, če kupiš dobro, iskano steklenico pa morda naložba. Sicer pa bullshit.

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:



Zakaj, če lahko ubijemo vse elektronske muhe na en mah.


Zakaj, ce lahko obdrzis dolocene lulsuze. Kripto sigurno skoraj nihce ne bi pogresal.

49106 ::

TheBlueOne je izjavil:

49106 je izjavil:



Zakaj, če lahko ubijemo vse elektronske muhe na en mah.


Zakaj, ce lahko obdrzis dolocene lulsuze. Kripto sigurno skoraj nihce ne bi pogresal.


To velja za čusto vsak luksuz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Utk ::

Ogromno hektarov zemlje se poseje in ogromno vode se porabi, pa še več elektrike ali plina, pa lesa in delovnih ur ljudi, da na koncu zvrneš en viski ali pivo. Oboje je pomembno nekje toliko kot kriptovalute. Neko instant zadovoljstvo, če kupiš dobro, iskano steklenico pa morda naložba. Sicer pa bullshit.


Oprosti, ampak jaz res ne vidim neke "vrednosti" v kriptovalutah. Kaj imamo od tega, zakaj bi to rabili, kater problem rešujejo? Neodvisnost od finančnega sistema, ohranjanje vrednosti? Te prosim...Če bi bile vsaj backed by gold, kar očitajo fiatu, da nima. Pa niso niti to.

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

49106 je izjavil:



Zakaj, če lahko ubijemo vse elektronske muhe na en mah.


Zakaj, ce lahko obdrzis dolocene lulsuze. Kripto sigurno skoraj nihce ne bi pogresal.


To velja za čusto vsak luksuz.


Kripto niti ni luksuz. To, da obstane promovirajo vecinoma tisti, ki z njim sluzijo. Veliki vecini je zanj vseeno. Bo pa sigurno treba kaj vec, samo kripto pa res nima nekega pravega smisla, ce je zgolj orodje za nekatere, da sluzijo od hypa in kriminalce, da lahko dobijo kes.

strawman ::

Hja saj veste kako pravijo .. beauty is in the eye of the beholder.
Državam gre brez dvoma v nos nov, težje reguliran asset class, ki je pred kratkim prehitel tržno kapitalizacijo srebra.
Zakaj najbolj ostro proti njemu nastopajo avtokratske države, kot so Kitajska, Iran in Indija?

feryz ::

Ufff, upam da ima ta kow milijarde na računu. Ali vsaj na menjalnicah.
Redko vidiš, da nekoga tako prizadane napoved prepovedi popolnoma brezveznega trošenja energije. In da se tako bori za nadaljevanje te nesmiselnosti.
A ne bi bilo bolje, da te kojne kar raztalajo, tako kot drugi?

Saj pod to kategorijo, nesmiselne rabe energije, spada tudi ta forum, ampak je poraba neprimerljiva.

nekikr ::

Utk je izjavil:

Ogromno hektarov zemlje se poseje in ogromno vode se porabi, pa še več elektrike ali plina, pa lesa in delovnih ur ljudi, da na koncu zvrneš en viski ali pivo. Oboje je pomembno nekje toliko kot kriptovalute. Neko instant zadovoljstvo, če kupiš dobro, iskano steklenico pa morda naložba. Sicer pa bullshit.


Oprosti, ampak jaz res ne vidim neke "vrednosti" v kriptovalutah. Kaj imamo od tega, zakaj bi to rabili, kater problem rešujejo? Neodvisnost od finančnega sistema, ohranjanje vrednosti? Te prosim...Če bi bile vsaj backed by gold, kar očitajo fiatu, da nima. Pa niso niti to.

Pa saj pravim, da se strinjam. Vse to kar govorijo je bullshit. Gre se izključno za sodobni catch the cash sistem, igra na srečo praktično. Ampak če ima nekdo od tega neko zadovoljstvo, pa naj ima. Jaz spijem pa kozarec dobrega ruma, ki ima točno toliko vrednosti kot kakšen bitcoin. No, manj, ker če je dober, potem bo precej hitro vreden točno 0€.

kow ::

Nimam milijonov, sploh ne mineam, ker mi je nezanimivo. Ze nekaj let nisem letel z letalom. Tisti, ki prepovedujejo - so podpisani zgoraj pod predlog - imajo neprimerno visji ogljicni odtis od mene.
Osebno mislim, da je proof of work nepotreben. Mi gre pa na zivce, kako skorumpirana je politika in kako nemoralni so moji sodrzavljani. Ki bi mi predpisovali, kaj lahko vstekam v stekar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

Tisti, ki prepovedujejo - so podpisani zgoraj pod predlog - imajo neprimerno visji ogljicni odtis od mene.


Kdo to? Kako ves?

strawman ::

Utk je izjavil:


Oprosti, ampak jaz res ne vidim neke "vrednosti" v kriptovalutah. Kaj imamo od tega, zakaj bi to rabili, kater problem rešujejo? Neodvisnost od finančnega sistema, ohranjanje vrednosti? Te prosim...Če bi bile vsaj backed by gold, kar očitajo fiatu, da nima. Pa niso niti to.


Pozabi ekskluzivno monetarne use-case.
Če ne drugega, je največja prednost v izvedbi transakcij brez centralnega posrednika (trustless).
Pa kot transakcijo ne mislim le prenos denarja, ampak na splošno kakršnokoli logiko, ki jo lahko spraviš v kodo.

kow ::

Erik Thedéen, Director General at the Swedish Financial Supervisory Authority
Björn Risinger, Director General at the Swedish Environmental Protection Agency

Ker ogljicni odtis dobro korelira z dohodkom. Sam trenutno sploh nimam avtomobila. Zadnja poloznica za elektriko je bila pod 30e. Skratka, jaz sem za ekologijo. Za visoke davke na fosilna goriva. Nisem pa za populizem in nemoralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

kow je izjavil:

Nimam milijonov, sploh ne mineam, ker mi je nezanimivo. Ze nekaj let nisem letel z letalom. Tisti, ki prepovedujejo - so podpisani zgoraj pod predlog - imajo neprimerno visji ogljicni odtis od mene.
Osebno mislim, da je proof of work nepotreben. Mi gre pa na zivce, kako skorumpirana je politika in kako nemoralni so moji sodrzavljani. Ki bi mi predpisovali, kaj lahko vstekam v stekar.
A bejž no?
Kar politika ti nekaj zapoveduje? Kaj ne poveš? To je pa res nekaj novega.
Če zanemarimo najbolj aktualno posiljevanje celega sveta z ...

energetik ::

Utk je izjavil:

Ogromno hektarov zemlje se poseje in ogromno vode se porabi, pa še več elektrike ali plina, pa lesa in delovnih ur ljudi, da na koncu zvrneš en viski ali pivo. Oboje je pomembno nekje toliko kot kriptovalute. Neko instant zadovoljstvo, če kupiš dobro, iskano steklenico pa morda naložba. Sicer pa bullshit.


Oprosti, ampak jaz res ne vidim neke "vrednosti" v kriptovalutah. Kaj imamo od tega, zakaj bi to rabili, kater problem rešujejo? Neodvisnost od finančnega sistema, ohranjanje vrednosti? Te prosim...Če bi bile vsaj backed by gold, kar očitajo fiatu, da nima. Pa niso niti to.
WTF, ja točno to naj bi reševale, neodvisnost od sistema, ohranjanje vrednosti. Tako kot zlato. BTC ne rabi biti vezan na zlato, ker ima skoraj enake lastnosti kot zlato in ima sam od sebe vrednost.
Se pa strinjam, da se bi lahko prešlo na PoS, ki porabi precej manj energije. (npr. ALGO, ADA, ETH 2.0).

Meni ne gre za neko igračkanje ali služenje iz zraka, ampak da moj denar, prislužen z delom, ohranja vrednost oz. kupno moč. Ker če mi leži navidezni FIAT na računu, moj trudi počasi puhti v luft, ko centralne banke nebrzdano printajo prazne valute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:



Meni ne gre za neko igračkanje ali služenje iz zraka, ampak da moj denar, prislužen z delom, ohranja vrednost oz. kupno moč. Ker če mi leži navidezni FIAT na računu, moj trudi počasi puhti v luft.


Saj obstaja tudi kaj drugega? Kdo pa pravi da celoten kripto ne bo izpuhtel, ce bos dovolj dolgo drzal pozicije.

Utk ::

Če ne drugega, je največja prednost v izvedbi transakcij brez centralnega posrednika (trustless).

Zakaj bi to hotel? Paypal živi od tega, da je samo še en posrednik vmes, kjer je že itak vmes banka in kreditna kartica. Ti bi pa nakazoval nekam direktno...sej morda je za nekoga v nekih primerih to koristno, ampak če firme tega ne uporabljajo, ni treba niti nam.

Pa kot transakcijo ne mislim le prenos denarja, ampak na splošno kakršnokoli logiko, ki jo lahko spraviš v kodo.

Super, ampak zakaj rabiš potem mešat v to "denar".

feryz ::

Razlika je, če so za tvojim denarjem kompletne države s svojimi resursi, ali pa je vrednost tvojega denarja odvisna od tvita muska.
Na lepe stvari se zanašaš.

kow ::

Utk je izjavil:


Zakaj bi to hotel? .


Kaj te briga. Nehaj nam vsiljevat svoje vrednote.

energetik ::

feryz je izjavil:

Razlika je, če so za tvojim denarjem kompletne države s svojimi resursi, ali pa je vrednost tvojega denarja odvisna od tvita muska.
Na lepe stvari se zanašaš.
haha, ti se zanašaš na države, da pokonci držijo vrednost ničvrednemu denarju? Pri tem da je do zdaj še popolnoma vsakemu FIAT denarju v zgodovini padla vrednost na popolno ničlo.
Lej, zlatu, BTC, ETH... vrednosti ni treba držati pokonci z državno ali vojaško silo. Vrednost ohranjajo zaradi svojih lastnosti, sami od sebe oz. zato ker jih ljudje hočejo in jim dajejo vrednost.
Zlato ima vrednost že več tisočletij oz. mu vrednost celo narašča. Brez dekretov, ob propadih neštetih držav in imperijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:


Lej, zlatu, BTC, ETH... vrednosti ni treba držati pokonci z državno ali vojaško silo. Vrednost ohranjajo zaradi svojih lastnosti, sami od sebe oz. zato ker jih ljudje hočejo in jim dajejo vrednost.


Ampak rastejo pa glede na razmerja z fiat. Se pa verjetno zavedas, da je vrednost kripta v veliki meri fiktivna? Ce se konca norija in zacne malo vecji cashout, bo fiat deloval se kako stabilen.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Utk je izjavil:

Če ne drugega, je največja prednost v izvedbi transakcij brez centralnega posrednika (trustless).

Zakaj bi to hotel? Paypal živi od tega, da je samo še en posrednik vmes, kjer je že itak vmes banka in kreditna kartica. Ti bi pa nakazoval nekam direktno...sej morda je za nekoga v nekih primerih to koristno, ampak če firme tega ne uporabljajo, ni treba niti nam.

Pa kot transakcijo ne mislim le prenos denarja, ampak na splošno kakršnokoli logiko, ki jo lahko spraviš v kodo.

Super, ampak zakaj rabiš potem mešat v to "denar".


Ker verjetno nočeš biti odvisen od centralnega posrednika če ni treba?
Izpadi FB ter z njim povezanih loginov, ter začasne omejitve dviga denarja na bankomatih s strani državne banke so dobri primeri tega, da se ni pametno zanašati na centralne entitete da ti "dovolijo", oz "omogočijo" uporabo neke storitve.

Denar pa se v to meša iz praktičnega razloga motivacijo ljudi, ki sodelujejo v določenem kripto networku.
Seveda se sama tehnologija lahko uporabi brez neke monetarne podlage, vendar bi ljudje v tem primeru manj voljno na lastne stroške postavljali validator node (ali karkoli pač že tisti network potrebuje).

Saj ne rečem, 90% kripto trga je trenutno na žalost gonja za x3, x5, x10 dobički. Jaz na to področje gledam raje iz bolj IT stališča in iz tega izhajajočih primerov uporabe, kjer je blockchain le način shranjevanja podatkov.

Utk ::

Saj ne rečem, 90% kripto trga je trenutno na žalost gonja za x3, x5, x10 dobički. Jaz na to področje gledam raje iz bolj IT stališča in iz tega izhajajočih primerov uporabe, kjer je blockchain le način shranjevanja podatkov.

Sej v tem je problem. Če bi bil kripto samo za ta drug namen, bi vsaka transakcija pač nekaj stala realnega denarja, poraba elektrike ne bi bila velika, vsi bi bli poplačani za svoj del, in to je to. Nič narobe. Da se to napihuje čez vse meje in zraven kriči "lambo, lambo"...to je pa otroška igralnica in tega ne more nihče resno jemat.

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

energetik je izjavil:


Lej, zlatu, BTC, ETH... vrednosti ni treba držati pokonci z državno ali vojaško silo. Vrednost ohranjajo zaradi svojih lastnosti, sami od sebe oz. zato ker jih ljudje hočejo in jim dajejo vrednost.


Ampak rastejo pa glede na razmerja z fiat. Se pa verjetno zavedas, da je vrednost kripta v veliki meri fiktivna? Ce se konca norija in zacne malo vecji cashout, bo fiat deloval se kako stabilen.
Volatilnost me ne zanima toliko. Zanima me vrednost na dolgo obdobje, 5, 10, 15 let.
Sori, vrednost ni nič bolj fiktivna kot pri €. Ali zlatu. Zdajle lahko kliknem na menjalnici prodaja in za 1 BTC dobim 55k$ v 1 sekundi, si nakažem na TRR in jutri kupim avto. To je fiktivno?

Ledstorm ::

Treba je preurediti algoritem tako, da ne bi potratno grafične karte rudarile, bi bilo zelo fer do okolja in vsega, še jedrske elektrarne bi odpikali iz načrtov. Pa jim ne kapne v glavo. Dovolj bi bilo kakšna sončna elekrarna, pa teslov baterijski hranilnik ob hiši. Tako pa imamo probleme s tistimi, ki bi radi zmanjšali človeštvo na vsega pol miljarde. Ker smo pač svinjači okolje in Zemlje. Rešitve so že davno dane, pa ni da ni. :|
Narava je najboljše zdravilo.

strawman ::

Utk je izjavil:

Saj ne rečem, 90% kripto trga je trenutno na žalost gonja za x3, x5, x10 dobički. Jaz na to področje gledam raje iz bolj IT stališča in iz tega izhajajočih primerov uporabe, kjer je blockchain le način shranjevanja podatkov.

Sej v tem je problem. Če bi bil kripto samo za ta drug namen, bi vsaka transakcija pač nekaj stala realnega denarja, poraba elektrike ne bi bila velika, vsi bi bli poplačani za svoj del, in to je to. Nič narobe. Da se to napihuje čez vse meje in zraven kriči "lambo, lambo"...to je pa otroška igralnica in tega ne more nihče resno jemat.


Se strinjam ja.
Moraš računat, da smo trenutno v leto trajajočem bull runu kjer je dejansko šlo skoraj vse x10 od lani. Zato je manija na takem nivoju kot je, prav tako poraba elektrike za rudarjenje saj je dovolj profitabilno.
Ko se cena normalizira, ni neobičajno, da rudarji izkoriščajo le še presežno/nočno energijo.

Valvoline ::

Zakaj btc ce si lahko na laptopu *sprintas* milijavzent elektronskih kuzkov? Pa macke, jutri bo tudi kravakoin, pa cvicekkonj itn...

FireSnack ::

Ali bi lahko naredili virtualno rudarjenje ki ne bi preračunavalo pač pa bi imitiralo preračunavanje virtualne valute? Popolna virtualnizacija torej?
Preprodajalec NFT umetnin

strawman ::

Ledstorm je izjavil:

Treba je preurediti algoritem tako, da ne bi potratno grafične karte rudarile, bi bilo zelo fer do okolja in vsega, še jedrske elektrarne bi odpikali iz načrtov.


Visoka težavnost rudarjenja (in s tem potrata elektrike) je by design! Zakaj? Predlagam da si preberete kak članek npr. na Medium, jih ni težko najti.
Na voljo imaš tudi druge kriptovalute, kjer se rudari sploh nič (PoS), ali pa je težavnost močno zmanjšana.

Valvoline ::

Vlade niso normalne. Vsi k so karkol imel skupnega z kriptom in poskusajo *tiskanje* kakrsnegakoli zasebnega denarja bi ze zdavnej mogl bit na hladnem, za nedolocen cas.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

FireSnack je izjavil:

Ali bi lahko naredili virtualno rudarjenje ki ne bi preračunavalo pač pa bi imitiralo preračunavanje virtualne valute? Popolna virtualnizacija torej?


Pa še virtualno elektriko bi lahko prodajali zraven. :))

FireSnack ::

strawman je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Ali bi lahko naredili virtualno rudarjenje ki ne bi preračunavalo pač pa bi imitiralo preračunavanje virtualne valute? Popolna virtualnizacija torej?


Pa še virtualno elektriko bi lahko prodajali zraven. :))

Ker gre za virtualno valuto ki je vredna toliko kot se dogovorimo (bull vs bear) bi lahko zadeve poenostavili. Moje mnenje.
Preprodajalec NFT umetnin

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

Volatilnost me ne zanima toliko. Zanima me vrednost na dolgo obdobje, 5, 10, 15 let.
Sori, vrednost ni nič bolj fiktivna kot pri EUR. Ali zlatu. Zdajle lahko kliknem na menjalnici prodaja in za 1 BTC dobim 55k$ v 1 sekundi, si nakažem na TRR in jutri kupim avto. To je fiktivno?


Seveda moras kot nekdo, ki jih ocitno drzi delat propagando, da ostali ne prodajajo. Ali pa vsaj verjeti, da je kripto ok kot srednjerocna in dolgorocna investicija za svojo dobro voljo.

Jaz zgolj spekuliram, da ker je kripto vrednost grajena predvsem na hypu, da bo v primeru nadaljnih prepovedi, posebej ce bo o tem susljala EU, hitro prislo do kaskade.

Vrednost je fiktivna v smislu, da ce vsi prodate danes vse bitcoine ne boste dobili niti priblizno enake vrednosti, kot ce jo zgolj ti, ker sloni samo na hypu. Tu je riziko za velika nihanja, ker se prakticno zanasa na pozitivno bilanco, nima pa nobenih vzvodov za stabilizacijo, katerih pa ima fiat kolikor hoces. Zame moras biti kar zaslepljen, ce menis, da je kripto dolgorocno bolj stabilen kot fiat. Zame je bolj loterija kot kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Ko se glavni dogovorijo da BTC škoduje planetu, več ne boš dobil avta. Morda samo še kolo.
Obstaja torej neko tveganje, ki pa prinaša svoje benefite za kardio-vaskularni sistem.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

strawman ::

TheBlueOne je izjavil:


Seveda moras kot nekdo, ki jih ocitno drzi delat propagando, da ostali ne prodajajo. Ali pa vsaj verjeti, da je kripto ok kot srednjerocna in dolgorocna investicija za svojo dobro voljo.

Jaz zgolj spekuliram, da ker je kripto vrednost grajena predvsem na hypu, da bo v primeru nadaljnih prepovedi, posebej ce bo o tem susljala EU, hitro prislo do kaskade.

Vrednost je fiktivna v smislu, da ce vsi prodate danes vse bitcoine ne boste dobili niti priblizno enake vrednosti, kot ce jo zgolj ti, ker sloni samo na hypu. Tu je riziko za velika nihanja, ker se prakticno zanasa na pozitivno bilanco, nima pa nobenih vzvodov za stabilizacijo, katerih pa ima fiat kolikor hoces.


Podobno lahko trdimo tudi za stock market. Daleč so dnevi, kjer je P/E dejansko pomenil kaj. Vendar crypto ni popolnoma zero-sum game, kot vrednostni papirji so. Vrednost ustvarja rudarjenje / potrjevanje transakcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Švedska: zavoljo podnebja je treba rudarjenje bitcoina prepovedati (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
56154833 (41386) m0LN4r
»

Rudarjenje bitcoina potratnejše od izkopavanja zlata (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6220633 (15867) kakob
»

EU dodatno omejila anonimnost kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8326995 (20618) Eandro5res
»

Na Islandiji ukradli za dva milijona dolarjev računalnikov za kriptorudarjenje

Oddelek: Novice / Kriptovalute
86431 (4848) Prospekt
»

Harvardovo gručo zlorabili za rudarjenje kriptovalute

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1010801 (7820) zee

Več podobnih tem