» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
35 / 42
»»

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

"delo v lastni reziji" je dostopno vecini ljudi, ja.

Spominjas me na kolega, ki vozi staro M5 in je mehanik in pravi, kaj folk jamra, sej vzdrževanje stare M5 sploh ni drago:).

Naj uganem: parcela je bila pa free od fotra, ane? :)


"Delo v lastni režiji" ne pomeni nujno da delaš 100% vse sam... moj kolega je

1. kupil parcelo med Ptujem in MB za cca 22k
2. najel zidarja (1ga mojstra in vajenca) in njemu so pomagali njegovi koelgi pri fizikalnih zadevah (namesto da bi najel 6 ljudi)
3. Na črno dobil električarja za osnovem, potem pa vzel mojstra za par urc da zveže omarce in štemplja
4. Keramičarja najel, ampak sam kupil ploščice itd.
5. Sam pobarval, sam vlil nivelirno maso itd...
itd...

Na koncu ga je s parcelo vred bajta cca. 180m2 prišla 120k... res pa je da manjka še zaključni sloj fasade... in okolica je še bolj "gradbišče"

jonystar je izjavil:

pol cene je danes samo parcela. Ampak a ni danes tako, da sam ne moreš zgraditi, ker ne boš dobil uporabnega dovoljenja?


No če je pol cene samo parcela bom vesel da mi pokažeš kako lahko jaz sezidam bajto za 30k na ključ, glede na to da so v moji okolici parcele 25-30k... 8-)


BS, delam do 16h, rabim 1h da sem doma, potem pa kaj naslednjih 10le imam gardbišče ? NA stara leta pa ? Pri 70tih, vsaj en avto, pokojnina 45% neo neto od danes. PA sem prepričan da boš imel težave pokrivati stroške "že danes" kaj šele takrat. In da ampak sej vem zgradili boste tako dobro da dokler te ne bodo pod rušo dali, ne boš rabil nobene obnove.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Problemov je definitivno vec in ne samo en. Ampak se strinjam da to da folk v povprecju nic vec rocno apretnostnih zadev ne zna/noce sam naredit definitivno je eden izmed njih. Takoj podrazi za 20% zadeve.

Pa ni misljeno cene hise to je za izjeme.

Mato989 ::

BS, delam do 16h, rabim 1h da sem doma, potem pa kaj naslednjih 10le imam gardbišče ? NA stara leta pa ? Pri 70tih, vsaj en avto, pokojnina 45% neo neto od danes. PA sem prepričan da boš imel težave pokrivati stroške "že danes" kaj šele takrat. In da ampak sej vem zgradili boste tako dobro da dokler te ne bodo pod rušo dali, ne boš rabil nobene obnove.


Ne, pri penziji se bajta proda in greš v garsonjero ali pa 1 sobno... zakaj bi moral v penziji živet v 120-200m2 veliki bajti točno? kaj pa rabiš toliko prostora?

Ta navezanost na forever v 1 nepremičnini je čisto preveč Slovenceljska... v USA folk gre v penziji na Floridu, enim tukaj pa je pretežko it iz bajte ki so jo zgradili pri 30tih, pri 65tih v manjše stanovanje... ker kaj bodo pa rekli sosedi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej, prislo ga bo 170k, pa delajo sami in pohištvo bo basic.

Ce prištejes parcelo in dejstvo, da 90%ljudi ne sme/ne zna sam zidat bajto, si hitro na 400k.


Vsi smejo, moj sorodnik je akademski glasbenik, pa je delal veliko sam. Da pa eni ne bi, ne z denarjem, ne z rokam, pol pa nic ne bo.

Ja, pa se vedno je treba imeti 170k€, kar je tudi problem.

Vsi bi vse najboljs in perfektno in šenkano oziroma bodo oni ocenili, kok je to vredno, pa veseli naj bodo.

OneYellow ::

Nihče ne bi nič šenkano. Ampak, če lahko en ST gradi na enem travniku za 22k, zakaj jaz ne smem? Zakaj moram pa jaz plačati enemu 200k za parcelo? Ker monopol nad parcelami, smo že pojasnili, pa se nekako še vedno ne razume v čem je težava.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Nihče ne bi nič šenkano. Ampak, če lahko en ST gradi na enem travniku za 22k, zakaj jaz ne smem? Zakaj moram pa jaz plačati enemu 200k za parcelo? Ker monopol nad parcelami, smo že pojasnili, pa se nekako še vedno ne razume v čem je težava.


Monopol nad parcelami je realnost, ampak to zato ker je pač ZEMLJA OMEJENA... ti tudi ne smeš kr črpat in vrtat za nafto na svoji parceli, nek Shell pa lahko kajne? In kaj zdaj boš spet jokal? Ti tudi ne morš nosit puške ker ti je država prepovedala, nekdo drug v Texasu pa jo lahko kaj pa zdaj? Boš se enako pizdil?

Urbanistično planiranje je pomembno in nujno potrebno ker drugače bi opice zidale po vseh neumnih zadevah... še danes se spomnim enega pametnjakoviča ki je mislil enako kot ti, in je zlobiral da so mu na ravnici dali pri Dravi gradbeno dovoljenje, verjetno podkupil... no vsi imajo 500m bolj gor hiše ob cesti, samo on ima sredi njiv bajto... in kaj zdaj? VSAKO leto mu jo ene 2x zalije Drava...

In kaj se dogaja? Pizdi se v gostilni da je za to kriva država ker mu je dovolila tam gradit!!! WTF, 1x sem ga skor na gobec ko sem to slišal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

In evo, smo šli spet v ekstrem, kjer je samo črno in belo. Ali nič, ali pa bajte sredi ravnice pri Dravi. :) Glede na to, kaj vse stoji po Sloveniji, bi rekel da urbanistično načrtovanje nikoli ni bilo prisotno, tako da je to slab izgovor sedaj. :) Sicer pa smo tudi to že obdelali, sprostitev zemljišč za gradnjo ne pomeni, da se zida kar povsod.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

In evo, smo šli spet v ekstrem, kjer je samo črno in belo. Ali nič, ali pa bajte sredi ravnice pri Dravi. :) Glede na to, kaj vse stoji po Sloveniji, bi rekel da urbanistično načrtovanje nikoli ni bilo prisotno, tako da je to slab izgovor sedaj. :) Sicer pa smo tudi to že obdelali, sprostitev zemljišč za gradnjo ne pomeni, da se zida kar povsod.


Ja seveda smo šli, ker tvoja logika privede do tega... ti praviš zakaj nekdo lahko, ti pa morš dat 200k, in enako pride za tabo naslednji, zakaj lahko on, jaz pa ne, in tako pridemo do poplavnega območja, do nacionalnega parka, češ kaj pa si ti več da lahko na travniku on pa ne na travniku v nacionalnem parku...

Vedno se bo našel nekdo kot si zdaj ti, ki se bo počutil ogoljufan zaradi te logike da se mu nekaj omejuje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

OneYellow ::

Moja logika se je bolj nanašala na to, da če lahko en sredi vukojebine zida (saj vemo kako so raztresene bajte po vukojebinah - vem, ironično da ravno tam manjka urbanizma), bi lahko tudi jaz na obrobju (manjšega - da ne bo kdo skočil na Ljubljano) mesta, ki bi se načrtovano širil. Spet ni noben govoril o tem, da bi kdor koli zidal v TNP, ob Bohinjskem jezeru ipd.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Moja logika se je bolj nanašala na to, da če lahko en sredi vukojebine zida (saj vemo kako so raztresene bajte po vukojebinah - vem, ironično da ravno tam manjka urbanizma), bi lahko tudi jaz na obrobju (manjšega - da ne bo kdo skočil na Ljubljano) mesta, ki bi se načrtovano širil. Spet ni noben govoril o tem, da bi kdor koli zidal v TNP, ob Bohinjskem jezeru ipd.


Za to "načrtovano širjenje" kot praviš se obrni na občino in UE ter se pogovri o tem širjenju, imaš lokalno oblast ki dela in pripravlja OPPN.

Jaz se s tabo strinjam, da je urbanistično načrtovanje popolnoma v kurcu v SLO... jaz bi osebno dejansko ustavil vse postopke pridobivanj dovoljenj za gradnjo samostojnih hiš... To da po vsakem bregu stoji kakšna hiška ipd... je itak zelo grdo... mi bi morali spodbujat kot pravim, centralizacijo REGIJ oz. morali bi spodbujat da bi folk šel živet v trenutne MESTNE OBČINE (12 ali 13 mest) tam bi morali spodbujat gradnjo novih blokovskih naselij (v vsakem izmed teh mest za dodatnega 10% prebivalstva razen LJ) in v zameno naj folk da zemljo od bajt in vukojebin državi ki jo naj združi da bomo imeli končno manj razparceliranosti...

To bi bilo na dolgi rok dobro.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Okapi ::

Problem pri "načrtnem širjenju" je pri nas velika razdrobljenost zemljišč v zasebni lasti. Moral bi dobiti 10+ lastnikov, da prodajo svoje parcele, in potem jih par ne bi hotelo iz principa, par zato, ker se dediči še niso sporazumeli o delitvi, ostali bi pa navili ceno v nebo.

Pa seveda, ker je praktično vse zemljišče v okolici mest kmetijsko ali gozd, ki ga nočeš uničit.

Generalni problem je pa preveč ljudi. Če bi bilo Slovencev milijon, ne bi imeli nobenih problemov s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

Nihče ne bi nič šenkano. Ampak, če lahko en ST gradi na enem travniku za 22k, zakaj jaz ne smem? Zakaj moram pa jaz plačati enemu 200k za parcelo? Ker monopol nad parcelami, smo že pojasnili, pa se nekako še vedno ne razume v čem je težava.


Ja pojdi v Haloze pa boš dobil parcelo pa 10x manj. Zakaj pa siliš tam, kjer so parcele najdražje?

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

BS, delam do 16h, rabim 1h da sem doma, potem pa kaj naslednjih 10le imam gardbišče ? NA stara leta pa ? Pri 70tih, vsaj en avto, pokojnina 45% neo neto od danes. PA sem prepričan da boš imel težave pokrivati stroške "že danes" kaj šele takrat. In da ampak sej vem zgradili boste tako dobro da dokler te ne bodo pod rušo dali, ne boš rabil nobene obnove.


Ne, pri penziji se bajta proda in greš v garsonjero ali pa 1 sobno... zakaj bi moral v penziji živet v 120-200m2 veliki bajti točno? kaj pa rabiš toliko prostora?

Ta navezanost na forever v 1 nepremičnini je čisto preveč Slovenceljska... v USA folk gre v penziji na Floridu, enim tukaj pa je pretežko it iz bajte ki so jo zgradili pri 30tih, pri 65tih v manjše stanovanje... ker kaj bodo pa rekli sosedi!

No najemnina ti bo polepšala življenje, razen če misliš da boš prodal bajto, ki je nisi vzdržaval 50 let zaradi lepega razgleda.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OneYellow ::

To, da nočejo prodati, vem iz prve roke. Iščem parcelo in sem poslal že cca 50 lastnikom interes za odkup, pa še vedno nimam parcele. :) Preprosto jim ni treba prodati, ker jih nič ne boli, če jim parcela stoji, ker nič davkov pa to. :) Tisti trije, ki pa bi morda prodali, pa butnejo na nepremičninenet, si lahko pa sam ogledaš stanje. In to stanje je ravno zaradi tega, ker občina ne širi zazidljivih parcel, češ saj je 53 zazidljivih parcel, kaj bi še rad. :)

Lahko pa bodisi uvedemo določen davek, da tistih 50 ljudi priganjamo, da le nekaj naredijo s tistimi parcelami, lahko pa občina podeli zazidljivost dodatnim 50 parcelam, pa naj potem tistih prvih 50 ljudi obdrži svoje zazidljive parcele in jih kosi, tisti trije bodo pa tudi padli malo z oblakov glede cen. Če se pri tem 10 ljudi ne bo uspelo zmenit, greš dalje na druga zemljišča, ni treba prosit ljudi.

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BS, delam do 16h, rabim 1h da sem doma, potem pa kaj naslednjih 10le imam gardbišče ? NA stara leta pa ? Pri 70tih, vsaj en avto, pokojnina 45% neo neto od danes. PA sem prepričan da boš imel težave pokrivati stroške "že danes" kaj šele takrat. In da ampak sej vem zgradili boste tako dobro da dokler te ne bodo pod rušo dali, ne boš rabil nobene obnove.


Ne, pri penziji se bajta proda in greš v garsonjero ali pa 1 sobno... zakaj bi moral v penziji živet v 120-200m2 veliki bajti točno? kaj pa rabiš toliko prostora?

Ta navezanost na forever v 1 nepremičnini je čisto preveč Slovenceljska... v USA folk gre v penziji na Floridu, enim tukaj pa je pretežko it iz bajte ki so jo zgradili pri 30tih, pri 65tih v manjše stanovanje... ker kaj bodo pa rekli sosedi!

No najemnina ti bo polepšala življenje, razen če misliš da boš prodal bajto, ki je nisi vzdržaval 50 let zaradi lepega razgleda.


Kdo NE vzdržuje bajte 50 let? Še vsak ki ima bajto jo večinoma vzdržuje, razen če je totalen revež v vukojebini, drugače je potrebno kosit, popravit kaj notri, zunaj, itd... če si mislil samo na te večje zadeve pol se strinjam, ampak skoraj NE VERJAMEM, da bi po 35 letih (od 30 do 65 in penzije ni 50 ampak 35 let) bila bajta z parcelo vredna MANJ od 1 garsonjere ali 1 sobnega stanovanja nekje v SLOVENIJI...

Če pa si na takšenm koncu ko bi se to morda zgodilo, pa planiraj bajto danes tako da boš na stara leta uporabljal le spodnji del ali le 2 sobi, ostalo pa zapret...

OneYellow je izjavil:

To, da nočejo prodati, vem iz prve roke. Iščem parcelo in sem poslal že cca 50 lastnikom interes za odkup, pa še vedno nimam parcele. :) Preprosto jim ni treba prodati, ker jih nič ne boli, če jim parcela stoji, ker nič davkov pa to. :) Tisti trije, ki pa bi morda prodali, pa butnejo na nepremičninenet, si lahko pa sam ogledaš stanje. In to stanje je ravno zaradi tega, ker občina ne širi zazidljivih parcel, češ saj je 53 zazidljivih parcel, kaj bi še rad. :)

Lahko pa bodisi uvedemo določen davek, da tistih 50 ljudi priganjamo, da le nekaj naredijo s tistimi parcelami, lahko pa občina podeli zazidljivost dodatnim 50 parcelam, pa naj potem tistih prvih 50 ljudi obdrži svoje zazidljive parcele in jih kosi, tisti trije bodo pa tudi padli malo z oblakov glede cen. Če se pri tem 10 ljudi ne bo uspelo zmenit, greš dalje na druga zemljišča, ni treba prosit ljudi.


Samo to bom rekel, za pravo ceno bi vseh teh 53 prodalo =) To da pa pač je to za večino ali vse preveč, pa ni krivda države ampak izključno zainteresiranih kupcev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

OneYellow ::

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Nihče ne bi nič šenkano. Ampak, če lahko en ST gradi na enem travniku za 22k, zakaj jaz ne smem? Zakaj moram pa jaz plačati enemu 200k za parcelo? Ker monopol nad parcelami, smo že pojasnili, pa se nekako še vedno ne razume v čem je težava.


Ja pojdi v Haloze pa boš dobil parcelo pa 10x manj. Zakaj pa siliš tam, kjer so parcele najdražje?


Pustim Haloze tebi in drugim isto mislečim, da boste lahko uživali tam. :) Tam kjer jaz iščem je bolj težava ponudba (pomanjkanje le-te), hvala sicer za skrb.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Nihče ne bi nič šenkano. Ampak, če lahko en ST gradi na enem travniku za 22k, zakaj jaz ne smem? Zakaj moram pa jaz plačati enemu 200k za parcelo? Ker monopol nad parcelami, smo že pojasnili, pa se nekako še vedno ne razume v čem je težava.


Ja pojdi v Haloze pa boš dobil parcelo pa 10x manj. Zakaj pa siliš tam, kjer so parcele najdražje?


Pustim Haloze tebi in drugim isto mislečim, da boste lahko uživali tam. :) Tam kjer jaz iščem je bolj težava ponudba (pomanjkanje le-te), hvala sicer za skrb.


Ponudba se zviša ob primerni ceni... grem stavit, da če bi tem 50tim ponudli 2mil za parcelo bi jutri imel 25 prodajalcev na voljo za izbiro =) To da pač ti in večina nima tega keša, pa ni problem prodajalcev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Mato989 je izjavil:

Samo to bom rekel, za pravo ceno bi vseh teh 53 prodalo =) To da pa pač je to za večino ali vse preveč, pa ni krivda države ampak izključno zainteresiranih kupcev...


Jasno, da se za milijon (ali podobne smešne številke) proda vse, tudi kar ni na prodaj. Ampak v konkretnih primerih jih 3/4 niti odgovori ne, ostali so se pa toliko potrudili, da so sporočili, da ni na prodaj, o ceni sploh ni bilo govora.

Lonsarg ::

Jah resitev je od teh 53 parcel izbrati 10 in gor zapovedati prisilno gradnjo. Ostalih 43 pa spremeniti v nezazidljive.

Problem solved :)

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Samo to bom rekel, za pravo ceno bi vseh teh 53 prodalo =) To da pa pač je to za večino ali vse preveč, pa ni krivda države ampak izključno zainteresiranih kupcev...


Jasno, da se za milijon (ali podobne smešne številke) proda vse, tudi kar ni na prodaj. Ampak v konkretnih primerih jih 3/4 niti odgovori ne, ostali so se pa toliko potrudili, da so sporočili, da ni na prodaj, o ceni sploh ni bilo govora.


Ampak kot pravim, jaz grem stavit da bi ti jih 50%+ odgovorilo če bi napisal v sporočilu da ponujaš 1mil za parcelo... =) Torej kot pravim, ponudba je, samo ne za budget ki ga ponujaš ali imaš ti (in večina)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Nihče ne bi nič šenkano. Ampak, če lahko en ST gradi na enem travniku za 22k, zakaj jaz ne smem? Zakaj moram pa jaz plačati enemu 200k za parcelo? Ker monopol nad parcelami, smo že pojasnili, pa se nekako še vedno ne razume v čem je težava.


Ja pojdi v Haloze pa boš dobil parcelo pa 10x manj. Zakaj pa siliš tam, kjer so parcele najdražje?


Pustim Haloze tebi in drugim isto mislečim, da boste lahko uživali tam. :) Tam kjer jaz iščem je bolj težava ponudba (pomanjkanje le-te), hvala sicer za skrb.


Potem pa ne jokaj.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Jah resitev je od teh 53 parcel izbrati 10 in gor zapovedati prisilno gradnjo. Ostalih 43 pa spremeniti v nezazidljive.

Problem solved :)


Se pa strinjam, ena izmed regulacij za katero se strinjam bi bila to, da če dobiš gradbeno in zazidljivo parcelo, moraš od tistega datuma v 10 letih postavit na tej parceli hišo, če je ne (torej hiša mora pridobit hišno številko, uporabno dovoljenje in mora bit v njej prijavljen vsaj 1 oseba, ker od tega dobi občina glavarino nenazadnje bi jim moralo to bit v interesu) pač postane parcela nazaj nezazidljiva, papirji propadejo in pol bi dal 10 let preden lahko spet za to parcelo vložiš papirje za spremembo namembnosti bla bla bla
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Ok sedaj pa že trollate, dovolj. :)

No s tem zadnjim se strinjam. Če občina da zazidljivo parcelo, ta ne koristi nobenemu, če stoji parcela prazna 10 ali 20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OneYellow ()

Lonsarg ::

Nobeno trolanje ni to, prisilnja gradnja (bodisi kot predlaga Mato da izgubis zazidljivost, ali pa kot predlagam jaz da zacnes placevati letno nadomestilo dokler ne zgradis) bi dejansko resila problem nepremicnin zelo hitro in brez 1EUR od drzave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pat_MaGroin ::

simonchelo je izjavil:

jonystar je izjavil:

pol cene je danes samo parcela. Ampak a ni danes tako, da sam ne moreš zgraditi, ker ne boš dobil uporabnega dovoljenja?


Najprej enostavne gradnje lahko gradiš v samostojni režiji, sosedska pomoč in ostalo. se mi ne da pisat še enkrat

2. parcela je bila relativno poceni (pol parcele je bilo zazidljivo, polovica pa visoko kvalitetno kmetijsko zemljišče (nimam pojma kako je to sploh možno) ampak ja za parcela sem dal 20k € sem jo pa kupil od kmeta. in temu kmetu jest pomagam že od malih nog (pri porodih krav, pozimi mu pomagam plužit cesto, spravljamo seno skupaj, pač če imam čas grem z veseljem pomagat, je zelo sproščujoče občasno... ) prav zaradi tega mi je prodal parcelo po tej ceni - Samo govorim da smo ljudje, ki imamo IT poklice pa vseeno znamo z rokami marsikaj postoriti.

Kaj sem dobil od ATA? Razen genov, zaenkrat nič in tudi nič nočem, vse kar sem si v življenju ustvaril sem si sam in tudi tako želim delat naprej. PIC in podobni pa naj uganem. Cel lajf sam jamrate, naredit ne znate nič in za vse težave ki jih imate so krivi drugi. Sem že enkrat nazaj napisal, da je razlika ta, da je meni d best nekaj delat v lajfu (obstaja možnost da sem deloholik, ker dobesedno trpim, če sedim doma in ne delam nič!).

Lahko pa rečete da sem imel srečo in podobno, da sem kapitalist, da sem ne vem kaj vse... Da nekdo za 400k€ ne dobi nič pametnega mi pove več o njem kot o nepremičninskem trgu. prav tako pa vsi tiščijo v ljubljano, za to tudi so take cene.

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej, prislo ga bo 170k, pa delajo sami in pohištvo bo basic.

Ce prištejes parcelo in dejstvo, da 90%ljudi ne sme/ne zna sam zidat bajto, si hitro na 400k.


in kaj je narobe z basic pohištvom? vaše veličanstvo!


Z basic pohištvom ni nič narobe, kje si to prebral v moji objavi?

Za parcelo si pa potrdil moje domneve, bila je praktično zastonj, ne pa 70k+ :).

Meni je pa ati zadnji denar/kar koli dal pri mojih 18. letih, potem sem pa začel delat.

OneYellow ::

Ja, samo si imel prej 18 let, ko si živel doma brezplačno, čas da bi našparal za parcelo. :)

kriptobog ::

Lonsarg je izjavil:

Nobeno trolanje ni to, prisilnja gradnja (bodisi kot predlaga Mato da izgubis zazidljivost, ali pa kot predlagam jaz da zacnes placevati letno nadomestilo dokler ne zgradis) bi dejansko resila problem nepremicnin zelo hitro in brez 1EUR od drzave.


Ja in kaj bi potem? Postaviš gor nek nezahteven objekt in se smejiš. Ali pa vliješ plato in je to to. Pa ceno dvigneš še za 20k zaradi plate :))

Pat_MaGroin ::

Jaz to gledam z drugačnimi očmi, ker za 2 parceli v Halozah sem jaz dobil 2-sobno stanovanje 100m od morja in 50km od mednarodnega letališča, zato sem fasciniran nas slovenskimi cenami, jamram pa ne :).

Lonsarg ::

Ce je pogoj hisna stevilka bos tezko gor postavil nekaj kar ni bivalno :)

kriptobog ::

Lonsarg je izjavil:

Ce je pogoj hisna stevilka bos tezko gor postavil nekaj kar ni bivalno :)


In če prijaviš gradnjo v lastni rešiji in vlečeš 10let plus? Obvodi se bodo vedno našli. Tačas ko iščete kako zbiti ceno in jamrate bi že za polog zaslužili, če bi se brigali zase in dejansko začeli delati na tem, da bi kak e več zaslužil.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Nobeno trolanje ni to, prisilnja gradnja (bodisi kot predlaga Mato da izgubis zazidljivost, ali pa kot predlagam jaz da zacnes placevati letno nadomestilo dokler ne zgradis) bi dejansko resila problem nepremicnin zelo hitro in brez 1EUR od drzave.


Ja in kaj bi potem? Postaviš gor nek nezahteven objekt in se smejiš. Ali pa vliješ plato in je to to. Pa ceno dvigneš še za 20k zaradi plate :))


Kaj si spregledal kaj sem napisal?

Pogoj da ne izgubiš zazidljive parcele:

1. v 10 letih od dneva prejetih papirjev mora stati nepremičnina ki:
- Sprejet gradbeni načrt
- Izveden gradbeni načrt po planu znotraj načrta gradnje
- Ima hišno številko
- Uporabno dovoljenje
- Prijavljeno vsaj 1 osebo da tam biva

kriptobog je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ce je pogoj hisna stevilka bos tezko gor postavil nekaj kar ni bivalno :)


In če prijaviš gradnjo v lastni rešiji in vlečeš 10let plus? Obvodi se bodo vedno našli. Tačas ko iščete kako zbiti ceno in jamrate bi že za polog zaslužili, če bi se brigali zase in dejansko začeli delati na tem, da bi kak e več zaslužil.


Ne moreš, 10 let je max brez obvodov, razen če prineseš zdravniško ptordilo da si bil več kot pol tega časa v komi v bolnici na aparatih... potem ti je oproščeno in podaljšamo rok.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Lonsarg ::

kriptobog je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ce je pogoj hisna stevilka bos tezko gor postavil nekaj kar ni bivalno :)


In če prijaviš gradnjo v lastni rešiji in vlečeš 10let plus? Obvodi se bodo vedno našli. Tačas ko iščete kako zbiti ceno in jamrate bi že za polog zaslužili, če bi se brigali zase in dejansko začeli delati na tem, da bi kak e več zaslužil.
Ne skrbet zame, kupujem ze drugo nepremicnino (delno spekulativno, delno za tastare da bodo morda lahko prisli blizje mi pomagat otroke pazit).

Vseeno sem pa dovolj fer in moralen da zelim drugim nizje cene, ceprav morda v mojo lastno skodo dolgorocno gledano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pat_MaGroin ::

Seveda, in visoki davki na delo in neobstoječi davki na premoženje = dolgoročen propad naroda.

Ampak eni ne razumejo, da je boljše imeti zdravo državo in svetlo prihodnost, tudi če je zato bajta v halozah vredna malo manj :).

V Sloveniji je 90 % ljudi, ki živijo v nepremičninah, ki si jih ne morejo privoščiti. Sem ne štejem ST normirance, ti so višja kasta :).

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Nobeno trolanje ni to, prisilnja gradnja (bodisi kot predlaga Mato da izgubis zazidljivost, ali pa kot predlagam jaz da zacnes placevati letno nadomestilo dokler ne zgradis) bi dejansko resila problem nepremicnin zelo hitro in brez 1EUR od drzave.


Ja in kaj bi potem? Postaviš gor nek nezahteven objekt in se smejiš. Ali pa vliješ plato in je to to. Pa ceno dvigneš še za 20k zaradi plate :))


Kaj si spregledal kaj sem napisal?

Pogoj da ne izgubiš zazidljive parcele:

1. v 10 letih od dneva prejetih papirjev mora stati nepremičnina ki:
- Sprejet gradbeni načrt
- Izveden gradbeni načrt po planu znotraj načrta gradnje
- Ima hišno številko
- Uporabno dovoljenje
- Prijavljeno vsaj 1 osebo da tam biva

kriptobog je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ce je pogoj hisna stevilka bos tezko gor postavil nekaj kar ni bivalno :)


In če prijaviš gradnjo v lastni rešiji in vlečeš 10let plus? Obvodi se bodo vedno našli. Tačas ko iščete kako zbiti ceno in jamrate bi že za polog zaslužili, če bi se brigali zase in dejansko začeli delati na tem, da bi kak e več zaslužil.


Ne moreš, 10 let je max brez obvodov, razen če prineseš zdravniško ptordilo da si bil več kot pol tega časa v komi v bolnici na aparatih... potem ti je oproščeno in podaljšamo rok.


Še vseeno lahko. Odpreš gradbeno firmo, začneš delati, jo pošlješ v stečaj. Imam soseda, kjer se je to zgodilo. Živi že 5 let v hiši, ampak ne more dobiti uporabnega dovoljenja, ker nima vseh potrebnih papirjev, ker ni bilo prevzemea, ker je šla firma v stečaj. Firma valda dela naprej pod drugim imenom, ampak mu to ne koristi. Brez skrbi, da bi se našlo obvode. Vedno se jih. Drugače pa spremeniš nazaj v travnik. Če je enkrat bila zazidljiva, tudi v naslednje ne bo problem spremeniti, ko boš rabil. Res ne vem kaj želite dosečti z vsem tem sranjem. Dejstvo je, da ko bo zmanjkalo kupcev, bodo spuščali cene. Dokler se po takih cenah proda, bodo ljudje pač kupovali. Dokler so krediti poceni, ljudje pač kupujejo. Pri nas sta v zadnjih dveh mesecih šli dve parceli. Ena po 300e/m2, ena pa 330e/m2. Če ne bi bilo kupcev, bi ceno spuščali, dokler ne bi bilo dovolj ugodno za nakup. Ampak ni iblo potrebno, ker so dobili kupce in to v zelo kratkem času.

Pat_MaGroin je izjavil:

Seveda, in visoki davki na delo in neobstoječi davki na premoženje = dolgoročen propad naroda.

Ampak eni ne razumejo, da je boljše imeti zdravo državo in svetlo prihodnost, tudi če je zato bajta v halozah vredna malo manj :).

V Sloveniji je 90 % ljudi, ki živijo v nepremičninah, ki si jih ne morejo privoščiti. Sem ne štejem ST normirance, ti so višja kasta :).


Hja, jugo bajture in slovenska navezanost. Jaz bi to vse porušil pa naredil normalne energetsko varčne hiše. Te energetsko potratne bajte so za prepovedati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

trenerkar ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Jaz to gledam z drugačnimi očmi, ker za 2 parceli v Halozah sem jaz dobil 2-sobno stanovanje 100m od morja in 50km od mednarodnega letališča, zato sem fasciniran nas slovenskimi cenami, jamram pa ne :).

Kje to? Španija?

Pat_MaGroin ::

ja

Seveda zdaj je dražje, zdaj stane to vsaj 4 parcele v halozah :).

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Kar je še vedno ugodno. Je pa zanimiv trg v Španiji. So me v zadnjem mesecu zasuli s ponudbami za investicijo v Španski nepremičninski trg.

Mato989 ::

Seveda, in visoki davki na delo in neobstoječi davki na premoženje = dolgoročen propad naroda.


Kot pravim tu je filozofski problem in na koncu za nekatere moralno etični...

1. Če jaz dobivam plačo na njo plačujem vse davke in kupujem parcele, zakaj bi bil za to kaznovan, napram osebi ki dobiva enako plačo in za to kupuje telefone in ima doma 5.000 telefonov ali PCjev ali nekaj (ja rekli boste nekaj je nepremičnina drugo premičnina ampak to ni point, point je da sva oba bila obdavčena 1x pri plači, 1x pri nakupu, nato pa bi letni davek nabili samo enemu izmed naju kar se mi ne zdi fer)

2. Če obdavčimo premoženje imajo eni moralni problem obdavčit VSO premoženje tudi tistih ki so reveži pa imajo (smo imeli debato o tem da bi takoj dajali neke glupe olajšave in oteževali smiselnost obdavčitve samo zato da bi pomagali omikam pri 79tem letu ipd...) NE, obdavčitev mora bit v primeru zasledovanja cilja da se razbremeni delo in obdavči premoženje BREZPOGOJNA in udarit vse ki ne DELAJO, ne pa samo pavšalno z 100 izjemami kot so upokojenci, glih upokojenci imajo preveč nepremičnin ki jih ne morejo vzdrževat in jih nočejo prodat, pa naj plačujejo!


Kot pravim če se gremo logike obdavčimo premoženje namesto dela, se jaz načelno strinjam, ampak ne strinjam se pa z nikakršnimi korekcijami penzij ali olajšavami... naj se udari ENAK procent za VSE (Cerkve, penziče, društva, itd...) in se naj za enak znesek kot je predvidena da se pobere od tega nepremičninskega davka oz. davka na prmeoženje zniža dohodnina in prispevki predvsem plačam od povprečne navzdol... torej da bo pri enakem brutu višji neto in manj ali nič dohodnine...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

kriptobog je izjavil:

Kar je še vedno ugodno. Je pa zanimiv trg v Španiji. So me v zadnjem mesecu zasuli s ponudbami za investicijo v Španski nepremičninski trg.


the top is in :).

Mato989 je izjavil:

Seveda, in visoki davki na delo in neobstoječi davki na premoženje = dolgoročen propad naroda.


Kot pravim tu je filozofski problem in na koncu za nekatere moralno etični...

1. Če jaz dobivam plačo na njo plačujem vse davke in kupujem parcele, zakaj bi bil za to kaznovan, napram osebi ki dobiva enako plačo in za to kupuje telefone in ima doma 5.000 telefonov ali PCjev ali nekaj (ja rekli boste nekaj je nepremičnina drugo premičnina ampak to ni point, point je da sva oba bila obdavčena 1x pri plači, 1x pri nakupu, nato pa bi letni davek nabili samo enemu izmed naju kar se mi ne zdi fer)

2. Če obdavčimo premoženje imajo eni moralni problem obdavčit VSO premoženje tudi tistih ki so reveži pa imajo (smo imeli debato o tem da bi takoj dajali neke glupe olajšave in oteževali smiselnost obdavčitve samo zato da bi pomagali omikam pri 79tem letu ipd...) NE, obdavčitev mora bit v primeru zasledovanja cilja da se razbremeni delo in obdavči premoženje BREZPOGOJNA in udarit vse ki ne DELAJO, ne pa samo pavšalno z 100 izjemami kot so upokojenci, glih upokojenci imajo preveč nepremičnin ki jih ne morejo vzdrževat in jih nočejo prodat, pa naj plačujejo!

Seveda, seveda. Imaš prav. Ampak mi kot narod tega nismo sposobni, tako da kar koli bo vlada spacala glede davka, bo krneki :).


Kot pravim če se gremo logike obdavčimo premoženje namesto dela, se jaz načelno strinjam, ampak ne strinjam se pa z nikakršnimi korekcijami penzij ali olajšavami... naj se udari ENAK procent za VSE (Cerkve, penziče, društva, itd...) in se naj za enak znesek kot je predvidena da se pobere od tega nepremičninskega davka oz. davka na prmeoženje zniža dohodnina in prispevki predvsem plačam od povprečne navzdol... torej da bo pri enakem brutu višji neto in manj ali nič dohodnine...

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Lejte ker zanimiv oglas sem zasledil.

V zameno za pomoč na kmetiji oddamo sodobno opremljeno sobo (postelja, 5 vratna omara, miza, kamin, TV). Soba ima lasten vhod. Souporaba kuhinje in kopalnice. Možnost zagotovljenega toplega obroka. 0€ stroškov. Pričakujemo pridno, delavno in zaupanja vredno osebo (lahko tudi par), kateri bi pomagali resiti stanovanjsko problematiko in bo pripravljena pomagati pri lažjih opravilih na kmetiji.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Mato989 ::

V-i-p je izjavil:

Lejte ker zanimiv oglas sem zasledil.

V zameno za pomoč na kmetiji oddamo sodobno opremljeno sobo (postelja, 5 vratna omara, miza, kamin, TV). Soba ima lasten vhod. Souporaba kuhinje in kopalnice. Možnost zagotovljenega toplega obroka. 0€ stroškov. Pričakujemo pridno, delavno in zaupanja vredno osebo (lahko tudi par), kateri bi pomagali resiti stanovanjsko problematiko in bo pripravljena pomagati pri lažjih opravilih na kmetiji.


To bi bilo zanimivo samo pod enim pogojem... da bi po smrti teh lastnikov podedoval parcelo in nepremičnino... drugače je pa to tako tako...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Služba za 200-300 EUR mesečno? :)

EDIT: Čeprav ajde, če takole pomagaš (beri delaš na črno), potem itak dobiš še socialno. Potem si pa že skoraj izenačen z nekom na minimalcu, ki plačuje nekje sobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OneYellow ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Lejte ker zanimiv oglas sem zasledil.

V zameno za pomoč na kmetiji oddamo sodobno opremljeno sobo (postelja, 5 vratna omara, miza, kamin, TV). Soba ima lasten vhod. Souporaba kuhinje in kopalnice. Možnost zagotovljenega toplega obroka. 0€ stroškov. Pričakujemo pridno, delavno in zaupanja vredno osebo (lahko tudi par), kateri bi pomagali resiti stanovanjsko problematiko in bo pripravljena pomagati pri lažjih opravilih na kmetiji.


To bi bilo zanimivo samo pod enim pogojem... da bi po smrti teh lastnikov podedoval parcelo in nepremičnino... drugače je pa to tako tako...


looool. Ti bi samo dedoval a?

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Lejte ker zanimiv oglas sem zasledil.

V zameno za pomoč na kmetiji oddamo sodobno opremljeno sobo (postelja, 5 vratna omara, miza, kamin, TV). Soba ima lasten vhod. Souporaba kuhinje in kopalnice. Možnost zagotovljenega toplega obroka. 0€ stroškov. Pričakujemo pridno, delavno in zaupanja vredno osebo (lahko tudi par), kateri bi pomagali resiti stanovanjsko problematiko in bo pripravljena pomagati pri lažjih opravilih na kmetiji.


To bi bilo zanimivo samo pod enim pogojem... da bi po smrti teh lastnikov podedoval parcelo in nepremičnino... drugače je pa to tako tako...


looool. Ti bi samo dedoval a?


Zagotovo ne bi šel živet na kmetijo, da bi tam fizično garal, hkrati bi moral vseeno imet še šiht in bi po 20 letih dobil od tega kaj?

Ok morda za kakega 18 letnika za drugo pa no go.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

simonchelo ::

MA bolj kot tole berem tukaj bi vsi neki mel ampak itaq ne bi nuben noč delal.

Men tole ne deluje več IT forum ampak digitalna Metelkova.

Potem je pa še takole če je parcela zazidljiva in ni v postopku gradnje, gradbeno dovoljenje. Je davek bistveno višji. 3 leta nazaj ko sem parcelo spremenil v celotno zazidljivo (se je dalo ker je bilo 75% parcele zazidljive 25% pa kmetijsko zemljišče.) sem 2leti plačeval na 800m2 cca 360eur davka na leto. Sedaj ko je gradbeno dovoljenje in zidano je davka cca 106eur.

Tko da ja parcela ki je zazidljiva a ni pozidana plačuje bistveno več davka. Sedaj če imaš kmetijo lahko vržeš v kmetijsko površino pa je potem mali davek. Če pa nimaš kmetije pa bodisi placuj davek, bodisi zdaj ali pa prodaj.
ciao

njyngs ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Lejte ker zanimiv oglas sem zasledil.

V zameno za pomoč na kmetiji oddamo sodobno opremljeno sobo (postelja, 5 vratna omara, miza, kamin, TV). Soba ima lasten vhod. Souporaba kuhinje in kopalnice. Možnost zagotovljenega toplega obroka. 0€ stroškov. Pričakujemo pridno, delavno in zaupanja vredno osebo (lahko tudi par), kateri bi pomagali resiti stanovanjsko problematiko in bo pripravljena pomagati pri lažjih opravilih na kmetiji.


To bi bilo zanimivo samo pod enim pogojem... da bi po smrti teh lastnikov podedoval parcelo in nepremičnino... drugače je pa to tako tako...


looool. Ti bi samo dedoval a?


Zagotovo ne bi šel živet na kmetijo, da bi tam fizično garal, hkrati bi moral vseeno imet še šiht in bi po 20 letih dobil od tega kaj?

Ok morda za kakega 18 letnika za drugo pa no go.

Lol... najboljše da ti lastnik kar vse napiše a? preklet požeruh. Človek v zameno za delo ponudi zastonj streho nad glavo, ti bi pa kar cleo premoženje njegovo...

user4683 ::

Za streho nad glavo (sobo! in skupno kopalnico/kuhinjo) greš lahko za minimalca pometat ceste in še ti na koncu ostane keš, da greš lahko kdaj na pivo.

Mato989 ::

njyngs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Lejte ker zanimiv oglas sem zasledil.

V zameno za pomoč na kmetiji oddamo sodobno opremljeno sobo (postelja, 5 vratna omara, miza, kamin, TV). Soba ima lasten vhod. Souporaba kuhinje in kopalnice. Možnost zagotovljenega toplega obroka. 0€ stroškov. Pričakujemo pridno, delavno in zaupanja vredno osebo (lahko tudi par), kateri bi pomagali resiti stanovanjsko problematiko in bo pripravljena pomagati pri lažjih opravilih na kmetiji.


To bi bilo zanimivo samo pod enim pogojem... da bi po smrti teh lastnikov podedoval parcelo in nepremičnino... drugače je pa to tako tako...


looool. Ti bi samo dedoval a?


Zagotovo ne bi šel živet na kmetijo, da bi tam fizično garal, hkrati bi moral vseeno imet še šiht in bi po 20 letih dobil od tega kaj?

Ok morda za kakega 18 letnika za drugo pa no go.

Lol... najboljše da ti lastnik kar vse napiše a? preklet požeruh. Človek v zameno za delo ponudi zastonj streho nad glavo, ti bi pa kar cleo premoženje njegovo...


Ne, tip samo išče poceni fizičnega radnika... kateri mu bi popoldan vsak dan pomagal delat v zameno za sobico kjer lahko prespi in tušom kjer se lahko usran od dela stušira... Fair enough, ampak samo butl bi to storil, to dela zato ker ta oseba za plačo ne bo dobila nikogar ki bi to počel...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

njyngs ::

Pohlepni lenuhi najdejo 100 izgovorov. Nekdo, ki ima pa resen problem najt streho nad glavo bo šel. Razumem pa, da ljudje s polno ritjo ne razmišljate o tem, da so drugi posamezniki mogoče v drugačni situaciji kot ti.

hujsk1999 ::

Ugledni analitiki so pred kratkim napovedali povišanje cen nepremičnin do leta 2025 za kar 300%.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom
««
35 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565092 (46333) Okapi

Več podobnih tem