» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
34 / 42
»»

kriptobog ::

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti


Ampak bistvo je da folk dobi nepremicnino ce jo rabi in to je resitev... Tebe boli kurac ce folk dobi nepremicnino tebi je za nizanje cen kot kaze

Meni pa je bolje da folk lahko kupi kot da ne more

Bistvo je da folk dobi nepremičnino...ja, ampak da se zakreditira do konca? To ni rešitev, rešitev za vse so nižje cene, ker če je nižja cena lahko tudi pridejo do stanovanja, še lažje, predvsem tisti ki niso kreditno sposobni. S tem ukrepom pa ja država še bol molze folk. Tisti ki niso kreditno sposobni bojo navalil in bojo mogli prodat ker bojo ugotovili da niti za hrano nimajo. To zame ni rešitev prava...to je molzenje naroda. Rešitev je več stanovanj oziroma nekaj da se cene na trgu zmanjšajo, da lahko vsi pridemo do stanovanja. In zakaj bi me bolu kurac če folk ne dobi stanovanja, a z znižanjem cen na trgu pa ne bodo prišli do stanovanja? Še lažje in boljše. Al pa znižanje najemnin, kar je tud preseglo vse meje že glede na slovenske plače.


Ja saj jo lahko. Ne moreš pa z minimalcem kupovat nepremičnine. Minimalni plači se z razlogom reče minimalna plača. Več delat, manj jamrat pa se bo lahko tudi kupilo kaj.

matobeli ::

Kje pa je mejnik da si lahko kaj kupiš? Sej vem da ne veš, ampak top 30% si lahko približno privošči nepremičnino, top 20% pa tako v kateri bi si upal met družino.

Slovenci smo poklicni dediči.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Kje pa je mejnik da si lahko kaj kupiš? Sej vem da ne veš, ampak top 30% si lahko približno privošči nepremičnino, top 20% pa tako v kateri bi si upal met družino.

Slovenci smo poklicni dediči.


Odvisno kaj želiš kupit. Minimalna plača je pač MINimalna. Naj bi bil minimum, ki je potreben za preživetje. Lastništvo nepremičnine pa spada pod luksuz. Jah ste pač poklicni dediči. Počasi se bo ta poklic končal, ker bo vse podedovane stare bajture potrebno temeljito prenoviti ali pa porušiti in postaviti nove.

matobeli ::

Ne, sej postali smo v zadnjih par letih, prej nismo bili. Tudi, oziroma predvsem, zaradi ljudi kot si sam.

Končal se ne bo, ker to rešujemo tako da imamo enega otroka, tam nekje po 30.

Če nas bo alfa generacija zarad tega zakurila na grmadi pa še ne vem :))

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Ne, sej postali smo v zadnjih par letih, prej nismo bili. Tudi, oziroma predvsem, zaradi ljudi kot si sam.

Končal se ne bo, ker to rešujemo tako da imamo enega otroka, tam nekje po 30.

Če nas bo alfa generacija zarad tega zakurila na grmadi pa še ne vem :))


Jah lej, otroku pač ne bom prodal bajte, ampak bo pač podedoval enkrat. In ko to bo, bo itak moral nekaj fuknit v bajto. ČE bo mel minimalko bo to težko. Ampak minimalke itak ne bo imel, tak oda so skrbi odveč :)) Stanovanje bo pa že prej uporabljal, potem pa deduje, bo pa tudi stanovanje za obnovit. Lahko ga pa proda in s tem obnovi bajto, kar bo pač potrebno takrat. Samo še posrkbim, da bo lepo vzgojen, da ne bo potem pametoval kot mato, kako je treba šparati in se odrekati, da kupiš flat :))

Mr.B ::

kriptobog je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti


Ampak bistvo je da folk dobi nepremicnino ce jo rabi in to je resitev... Tebe boli kurac ce folk dobi nepremicnino tebi je za nizanje cen kot kaze

Meni pa je bolje da folk lahko kupi kot da ne more

Bistvo je da folk dobi nepremičnino...ja, ampak da se zakreditira do konca? To ni rešitev, rešitev za vse so nižje cene, ker če je nižja cena lahko tudi pridejo do stanovanja, še lažje, predvsem tisti ki niso kreditno sposobni. S tem ukrepom pa ja država še bol molze folk. Tisti ki niso kreditno sposobni bojo navalil in bojo mogli prodat ker bojo ugotovili da niti za hrano nimajo. To zame ni rešitev prava...to je molzenje naroda. Rešitev je več stanovanj oziroma nekaj da se cene na trgu zmanjšajo, da lahko vsi pridemo do stanovanja. In zakaj bi me bolu kurac če folk ne dobi stanovanja, a z znižanjem cen na trgu pa ne bodo prišli do stanovanja? Še lažje in boljše. Al pa znižanje najemnin, kar je tud preseglo vse meje že glede na slovenske plače.


Ja saj jo lahko. Ne moreš pa z minimalcem kupovat nepremičnine. Minimalni plači se z razlogom reče minimalna plača. Več delat, manj jamrat pa se bo lahko tudi kupilo kaj.

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

Mr.B je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti


Ampak bistvo je da folk dobi nepremicnino ce jo rabi in to je resitev... Tebe boli kurac ce folk dobi nepremicnino tebi je za nizanje cen kot kaze

Meni pa je bolje da folk lahko kupi kot da ne more

Bistvo je da folk dobi nepremičnino...ja, ampak da se zakreditira do konca? To ni rešitev, rešitev za vse so nižje cene, ker če je nižja cena lahko tudi pridejo do stanovanja, še lažje, predvsem tisti ki niso kreditno sposobni. S tem ukrepom pa ja država še bol molze folk. Tisti ki niso kreditno sposobni bojo navalil in bojo mogli prodat ker bojo ugotovili da niti za hrano nimajo. To zame ni rešitev prava...to je molzenje naroda. Rešitev je več stanovanj oziroma nekaj da se cene na trgu zmanjšajo, da lahko vsi pridemo do stanovanja. In zakaj bi me bolu kurac če folk ne dobi stanovanja, a z znižanjem cen na trgu pa ne bodo prišli do stanovanja? Še lažje in boljše. Al pa znižanje najemnin, kar je tud preseglo vse meje že glede na slovenske plače.


Ja saj jo lahko. Ne moreš pa z minimalcem kupovat nepremičnine. Minimalni plači se z razlogom reče minimalna plača. Več delat, manj jamrat pa se bo lahko tudi kupilo kaj.

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.


Je kdo rekel, da se kar naenkrat dobi? Jaz sem rabil 4 leta, da sem prišel iz minimalca do malo več kot minimalca. 6 let do x2 in 10 let do x4. Treba si zgodaj postaviti cilje in stremeti k uresničenju. Težko je biti star 30, na minimalki in študirati kako kupiti stanovanje. Ne bo šlo čez noč.

Jerry000 ::

Že že minimalna plača. Ampak če pogledaš kake so najemnine, si niti to ne morejo privoščit, lahko če majo res srečo pa naletijo na dobro ponudbo pa da je za živet notri. Hkrati pa, minimalna plača, ta zakon spet ne reši tega...le odprli so pipco in dal omejitve stran...cene so še vedno astronomske. Majo možnost...majo in nimajo, tisti ko nima dobre plače si enako kot prej ne more privoščit it na svoje. Pa tudi oni z boljšo plačo, veliko jih govori da ne mislijo zdaj kupovat ker so prenapihnjene cene...jaz sem med njimi...malo kolebam al bi al ne bi...hkrati pa najem se ne splača, ker je to že konkreten obrok kredita...in smo tam...životaril pa ne bom s kreditom 500+, ni šans

kriptobog ::

Jerry000 je izjavil:

Že že minimalna plača. Ampak če pogledaš kake so najemnine, si niti to ne morejo privoščit, lahko če majo res srečo pa naletijo na dobro ponudbo pa da je za živet notri. Hkrati pa, minimalna plača, ta zakon spet ne reši tega...le odprli so pipco in dal omejitve stran...cene so še vedno astronomske. Majo možnost...majo in nimajo, tisti ko nima dobre plače si enako kot prej ne more privoščit it na svoje. Pa tudi oni z boljšo plačo, veliko jih govori da ne mislijo zdaj kupovat ker so prenapihnjene cene...jaz sem med njimi...malo kolebam al bi al ne bi...hkrati pa najem se ne splača, ker je to že konkreten obrok kredita...in smo tam...životaril pa ne bom s kreditom 500+, ni šans


Nekateri že od 2008 govorijo, da bodo kupili ko bo padlo. Ko je bil poden so govorili, da bodo počakali da še malo pade in še zdaj niso kupili in se tolčejo po glavi. Kupiš ko pač rabiš.

maticb492 ::

@kriptobog, preberi malo zgodovino Sallie Mae, pa kreditov za college v ZDA. Takoj, ko je država začela garantirat kredite za college, so začele nenormalno rastit, in lobiranje pa to.

Če bo omejitev 200k recimo, bodo vsi gradbinci namenoma ciljali teh 200k, in potem ne bo več nič za dobit pod 200k, tako da bo še slabše za "bolj revne". Meni osebno je po eni strani vseeno, ker takega kredita itak ne rabim, ampak se mi ne zdi pametna rešitev, in nisem edini, točno to kar sem napisal je opisano v par člankih bolj kompetentnih ljudi od mene (ekspertov na področju).
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.


Samo v Avstrijo gre delat pa bo... samo je pa treba nekaj malega znat... sestavljanje pohištva, osnovna električarska dela itd... ponujajo plače od 1.800 navzgor.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Pa še živet. Pol pa ko je penzija prideš nazaj in kle zažiraš zdravstvo.

A si se ti kdaj vprašal kaj je blo prej, zabiti Ptujčani ali neperspektivno okolje?

tikitoki ::

cesnja je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?

Preveri, kaksni so davki za kratkorocno premetavanje nepremicnin.


CE kuspi drugo nepremicno, zanemarljivi.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.


Samo v Avstrijo gre delat pa bo... samo je pa treba nekaj malega znat... sestavljanje pohištva, osnovna električarska dela itd... ponujajo plače od 1.800 navzgor.

Si ze predstavljam Petra iz ljubljane, ki bo vzel kredit zato da se bo lahko vsakdan peljal v Avstrijo delat ? Kaj sele da bo dobil kredit, da bo placal dve najemnini posredniku ter dve najemnini kot garant in tretjo najemnino za tekoci mesec.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pat_MaGroin ::

maticb492 je izjavil:

@kriptobog, preberi malo zgodovino Sallie Mae, pa kreditov za college v ZDA. Takoj, ko je država začela garantirat kredite za college, so začele nenormalno rastit, in lobiranje pa to.

Če bo omejitev 200k recimo, bodo vsi gradbinci namenoma ciljali teh 200k, in potem ne bo več nič za dobit pod 200k, tako da bo še slabše za "bolj revne". Meni osebno je po eni strani vseeno, ker takega kredita itak ne rabim, ampak se mi ne zdi pametna rešitev, in nisem edini, točno to kar sem napisal je opisano v par člankih bolj kompetentnih ljudi od mene (ekspertov na področju).



To, da pri pomanjkanju ponudbe država krepi povpraševanje, lahko samo naši geniji stuhtajo. Na koncu bodo pa na voljo garsonjere za 199.999 EUR.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.


Samo v Avstrijo gre delat pa bo... samo je pa treba nekaj malega znat... sestavljanje pohištva, osnovna električarska dela itd... ponujajo plače od 1.800 navzgor.

Si ze predstavljam Petra iz ljubljane, ki bo vzel kredit zato da se bo lahko vsakdan peljal v Avstrijo delat ? Kaj sele da bo dobil kredit, da bo placal dve najemnini posredniku ter dve najemnini kot garant in tretjo najemnino za tekoci mesec.


Če pa v ljubljani ni zmožna dobiti več kot minimalca potem pa res ne vem no. Še prodajalke po trgovinah v LJ so nad minimalcem.

Mr.B ::

kriptobog je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.


Samo v Avstrijo gre delat pa bo... samo je pa treba nekaj malega znat... sestavljanje pohištva, osnovna električarska dela itd... ponujajo plače od 1.800 navzgor.

Si ze predstavljam Petra iz ljubljane, ki bo vzel kredit zato da se bo lahko vsakdan peljal v Avstrijo delat ? Kaj sele da bo dobil kredit, da bo placal dve najemnini posredniku ter dve najemnini kot garant in tretjo najemnino za tekoci mesec.


Če pa v ljubljani ni zmožna dobiti več kot minimalca potem pa res ne vem no. Še prodajalke po trgovinah v LJ so nad minimalcem.

Dej ne se blamirat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

Mr.B je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.


Samo v Avstrijo gre delat pa bo... samo je pa treba nekaj malega znat... sestavljanje pohištva, osnovna električarska dela itd... ponujajo plače od 1.800 navzgor.

Si ze predstavljam Petra iz ljubljane, ki bo vzel kredit zato da se bo lahko vsakdan peljal v Avstrijo delat ? Kaj sele da bo dobil kredit, da bo placal dve najemnini posredniku ter dve najemnini kot garant in tretjo najemnino za tekoci mesec.


Če pa v ljubljani ni zmožna dobiti več kot minimalca potem pa res ne vem no. Še prodajalke po trgovinah v LJ so nad minimalcem.

Dej ne se blamirat.


Kdo se blamira?

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Bs. Nekdo ki je na minimalcu, bo tezko nasel sluzbo ki bo naenkrat 2x placana kot sedaj.


Samo v Avstrijo gre delat pa bo... samo je pa treba nekaj malega znat... sestavljanje pohištva, osnovna električarska dela itd... ponujajo plače od 1.800 navzgor.

Si ze predstavljam Petra iz ljubljane, ki bo vzel kredit zato da se bo lahko vsakdan peljal v Avstrijo delat ? Kaj sele da bo dobil kredit, da bo placal dve najemnini posredniku ter dve najemnini kot garant in tretjo najemnino za tekoci mesec.


Če Peter iz Ljubljane, v LJUBLJANI ni sposoben dobit več kot minimalca, potem je vprašanje kaj počne v elitnih predelih države...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

V Ljubljani bodo vedno službe za minimalca, ker elita še vedno rabi nekoga, da dela zanje. Peter je imel pa očitno smolo, da se je rodil in živel od otroštva dalje v Ljubljani. Niso vsi te sreče, da živijo na Ptuju.

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

V Ljubljani bodo vedno službe za minimalca, ker elita še vedno rabi nekoga, da dela zanje. Peter je imel pa očitno smolo, da se je rodil in živel od otroštva dalje v Ljubljani. Niso vsi te sreče, da živijo na Ptuju.


Ampak ni problem dobiti službe za več kot minimalca. Že Hofer ti da več...

Pat_MaGroin ::

Če je Peter iz LJ, potem ne bo problema, bo po žlahti dobil flat (ne poznam niti enega avtohtonega Ljubljančana, ki bi imel težave z nepremičnino).

Če se je pa Peter iz Ptuja preselil v Ljubljano za minimalca, potem pa je treba Petra vprašat po zdravju.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Počasi me boste prerpičali da v ljublnai ni socialcev sploh tistih na minimalcu. Sedaj samo še čakam mato 69, da nam začne razlagati opevani ameriški način življeja in njegove superlative...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OneYellow ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Če je Peter iz LJ, potem ne bo problema, bo po žlahti dobil flat (ne poznam niti enega avtohtonega Ljubljančana, ki bi imel težave z nepremičnino).

Če se je pa Peter iz Ptuja preselil v Ljubljano za minimalca, potem pa je treba Petra vprašat po zdravju.


Ja sam vprašanje koliko bo Peter takrat star, je pa res, da morda nimaš skrbi in pač plačuješ najem 20 let, ker veš, da se enkrat konča.

kriptobog ::

Mr.B je izjavil:

Počasi me boste prerpičali da v ljublnai ni socialcev sploh tistih na minimalcu. Sedaj samo še čakam mato 69, da nam začne razlagati opevani ameriški način življeja in njegove superlative...



Sigurno so, samo nimajo kaj jamrati, dokler so na trgu službe, kjer bi dobili več.

Pat_MaGroin ::

OneYellow je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Če je Peter iz LJ, potem ne bo problema, bo po žlahti dobil flat (ne poznam niti enega avtohtonega Ljubljančana, ki bi imel težave z nepremičnino).

Če se je pa Peter iz Ptuja preselil v Ljubljano za minimalca, potem pa je treba Petra vprašat po zdravju.


Ja sam vprašanje koliko bo Peter takrat star, je pa res, da morda nimaš skrbi in pač plačuješ najem 20 let, ker veš, da se enkrat konča.


Res je, ampak Slovenci smo zelo "grupirani", torej avtohtoni Ljubljančan bo v povprečju imel tudi babice in dedke na dosegu roke. In zato bo Peter po vsej verjetnosti hitro prišel do dediščine :).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

V Ljubljani bodo vedno službe za minimalca, ker elita še vedno rabi nekoga, da dela zanje. Peter je imel pa očitno smolo, da se je rodil in živel od otroštva dalje v Ljubljani. Niso vsi te sreče, da živijo na Ptuju.


Ne nima te sreče... Lahko pa sam svojo prihodnost spremeni in se preseli kot vsak v državi v okolje ki je bolj primerno budgetu ki ga ima
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Socrates ::

Samski si nikoli v zgodovini niso mogli privoščiti stanovanja. Razen če so bili nadpovprečno uspešni. Praviloma so živeli v ubožnicah, hiralnicah, prehodnih domovih, najemniških sobah, samskih sobah ali doma. Cukrarna varianta, kjer so v siromaštvu umirali tudi največji talenti generacije.

Mislite, da je Cankar na Dunaju imel kaj več kot prehodno sobico? Noordung Potočnik je umrl kot pavper. Ljudje so spali na tleh po kuhinjah najemniških stanovanj, ker niso imeli za sobo.

Danes si samski s povprečno plačo lahko kupi stanovanje, samo ne v večjih mestih. Se bo pa vozil pol ure dalj v službo. Kar je še vedno bolje kot je kadarkoli bilo.

Tako da prosim, ne se delat, da je stanovanjski problem nekaj novega.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

V Ljubljani bodo vedno službe za minimalca, ker elita še vedno rabi nekoga, da dela zanje. Peter je imel pa očitno smolo, da se je rodil in živel od otroštva dalje v Ljubljani. Niso vsi te sreče, da živijo na Ptuju.


To da bodo zmeraj službe za minimalca je dejstvo, ampak če ne bo nobenga ki bi jih delal, bodo morali dati več ali pa ne imeti opravljeno in tu mi ki svetujemo temu Petru iz LJ naj spoka in odjebe LJ ravno hočeo kaznovat sleparje ki v LJ dajejo šihte za minimalca, da ostanejo brez nadaljnjih Petrov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tikitoki ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Če je Peter iz LJ, potem ne bo problema, bo po žlahti dobil flat (ne poznam niti enega avtohtonega Ljubljančana, ki bi imel težave z nepremičnino).

Če se je pa Peter iz Ptuja preselil v Ljubljano za minimalca, potem pa je treba Petra vprašat po zdravju.


Wow, kaksne izmisljotine.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

OneYellow je izjavil:

V Ljubljani bodo vedno službe za minimalca, ker elita še vedno rabi nekoga, da dela zanje. Peter je imel pa očitno smolo, da se je rodil in živel od otroštva dalje v Ljubljani. Niso vsi te sreče, da živijo na Ptuju.


To da bodo zmeraj službe za minimalca je dejstvo, ampak če ne bo nobenga ki bi jih delal, bodo morali dati več ali pa ne imeti opravljeno in tu mi ki svetujemo temu Petru iz LJ naj spoka in odjebe LJ ravno hočeo kaznovat sleparje ki v LJ dajejo šihte za minimalca, da ostanejo brez nadaljnjih Petrov...

Uau, še en ki nima stika z relanostjo. Ampak ga bo polen gobec kako se za minimalca ne splača, saj za to poskrbi sociala...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ginekk ::

Socrates je izjavil:

Samski si nikoli v zgodovini niso mogli privoščiti stanovanja. Razen če so bili nadpovprečno uspešni. Praviloma so živeli v ubožnicah, hiralnicah, prehodnih domovih, najemniških sobah, samskih sobah ali doma. Cukrarna varianta, kjer so v siromaštvu umirali tudi največji talenti generacije.


Daj ne nakladaj. V socializmu so ga lahko dobli od delodajalca. Od kje misliš, da je zrastlo večina blokov oz. stanovanjskih naselij po Sloveniji? To zagotovo niso bile investicijske gradnje za dobiček in v njih niso prebivale samo družine.

Že za največje reveže so bili t.i. samski domovi narejeni (ki so se zdaj povečini preblikovali v hotele).

maticb492 ::

V Socializmu niso služili na nepremičninah, ker so to ni smatralo kot investicija, danes pa se, ker imamo inflacijo tako visoko, ker dolarčke in evre printajo kot nori.

Tako da ne moreš primerjat sploh, pa ne pravim da je danes bolj "prav" kot takrat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:

Samski si nikoli v zgodovini niso mogli privoščiti stanovanja. Razen če so bili nadpovprečno uspešni. Praviloma so živeli v ubožnicah, hiralnicah, prehodnih domovih, najemniških sobah, samskih sobah ali doma. Cukrarna varianta, kjer so v siromaštvu umirali tudi največji talenti generacije.


Daj ne nakladaj. V socializmu so ga lahko dobli od delodajalca. Od kje misliš, da je zrastlo večina blokov oz. stanovanjskih naselij po Sloveniji? To zagotovo niso bile investicijske gradnje za dobiček in v njih niso prebivale samo družine.

Že za največje reveže so bili t.i. samski domovi narejeni (ki so se zdaj povečini preblikovali v hotele).



Odlično... lahko si dobil v socializmu to je statistična napaka v človeški zgodovini, poglej kako si dobil flat zadnjih 300let z lahkoto kot praviš? Ja si ga ker je bilo prebivalcev malo ali nič, in je šlo, to je naraven proces... eni bi radi imeli dobrote socializma hkrati pa enako pri trgovinah... vprašaj, folk če bi dal tehnologijo stran da ne bi smel met telefona in PCja in neta bo pa imel kot leta 1960 stanovanje od delodajalca... bodo se hitro zbunli.

MNikoli vam ni prav.

Lahko imate vse, samo delat treba ali pa imet pomoč rodbine.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

willowman ::

Sem mislil, da delamo v smeri napredka družbe, ampak očitno ne.

Socrates ::

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:

Samski si nikoli v zgodovini niso mogli privoščiti stanovanja. Razen če so bili nadpovprečno uspešni. Praviloma so živeli v ubožnicah, hiralnicah, prehodnih domovih, najemniških sobah, samskih sobah ali doma. Cukrarna varianta, kjer so v siromaštvu umirali tudi največji talenti generacije.


Daj ne nakladaj. V socializmu so ga lahko dobli od delodajalca. Od kje misliš, da je zrastlo večina blokov oz. stanovanjskih naselij po Sloveniji? To zagotovo niso bile investicijske gradnje za dobiček in v njih niso prebivale samo družine.

Že za največje reveže so bili t.i. samski domovi narejeni (ki so se zdaj povečini preblikovali v hotele).


Drži se teme, govorimo o samskih. V jugi se je gradilo ogromno enostanovanjskih hiš. Ampak te sta gradile dve generaciji dveh družin skupaj. Denar in delo je skupaj vlagalo 5+ odraslih ljudi.

Družbena stanovanja so dobile družine. Samski pa ne. Nikakor. Niti v 80-tih. Niti v sanjah. Morda ste vi dobili kaj po partijski liniji. Drugače pa poznam situacije, ko so se štiričlanske družine stiskale v enosobnih stanovanjih. In to je bila takrat stanovanjska norma za marsikoga Ljubljani. Ta 40 kvadratna stanovanja, kjer danes marsikdo živi sam, so bila včasih namenjena družinam. To se malo pozablja, da so bile tudi družine precej večje.

Eni izgleda resno verjamete, da so kadarkoli v zgodovini samski mladi kupovali stanovanja? Nikoli v zgodovini tega ni bilo. Razen za najuspešnejše. Res pa je, da je bilo včasih samskih zelo malo in so veljali za duhovnike, nune ali čudake. Danes pa je samskost nekaj normalnega.

Samskost je pač luksuz, ki ima svoje posledice. Vedno bila in še vedno je.

Tako da najboljši odgovor kako naj samski pride do stanovanja je:


    Pojdi živet na podeželje. Čim manj zaslužiš, tem dalj na podeželje boš moral.
    Najdi si partnerja.
    Pojdi v samostan.


Ni to dosti drugače, kot je vedno bilo. S tem da opcija 1. včasih ni prišla v poštev zaradi slabih prometnih povezav in dragega prevoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Socrates ()

matobeli ::

#vanlife

Socrates ::

Mato989 je izjavil:




Odlično... lahko si dobil v socializmu to je statistična napaka v človeški zgodovini, poglej kako si dobil flat zadnjih 300let z lahkoto kot praviš? Ja si ga ker je bilo prebivalcev malo ali nič, in je šlo, to je naraven proces... eni bi radi imeli dobrote socializma hkrati pa enako pri trgovinah... vprašaj, folk če bi dal tehnologijo stran da ne bi smel met telefona in PCja in neta bo pa imel kot leta 1960 stanovanje od delodajalca... bodo se hitro zbunli.

MNikoli vam ni prav.

Lahko imate vse, samo delat treba ali pa imet pomoč rodbine.


Če bi se ljudje morali vrniti na stanovanjski standard, ki je veljal v socializmu bi imeli revolucijo. Ker res ni bilo tako fajn, kot si nekateri danes predstavlajo. Nekaj jih je zadelo terno, tako kot danes z neprofitnimi stanovanji. Večina je ustvarila hiše v drugi izmeni (prva je bila v službi). Torej je bilo enako kot v ZDA. Imel si efektivno dve službi, da si si lahko privoščil nek standard. Ko si zgradil svojo hišo, si moral pomagati še vsem ostalim, da si vrnil usluge. Gradilo se je pa tudi deset let. Vsi dopusti, popoldnevi in vikendi so bili investirani v te socialistične bajturine.

Od podjetja pa je navaden proletarec dobil recimo 50 kvadratov za petčlansko družino. Mama in ata sta spala v dnevni sobi, trije otroci pa v spalnici. Ali pa 35 kvadratov za štiričlansko družino. Žena je spala v kuhinji na klopi, mož in dva otroka pa v zakonski postelji. To so realni primeri tako opevanega socializma.

Pa koliko ste stari vi Jugonostalgiki? Ste že malo pozabili, kakšno je bilo življenje navadnega proletarca?

Če si bil v partiji in na politični liniji, je bilo seveda drugače.

matobeli ::

A si ti tud iz Ptuja?

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

Bistvo je da folk dobi nepremičnino...ja, ampak da se zakreditira do konca? To ni rešitev, rešitev za vse so nižje cene, ker če je nižja cena lahko tudi pridejo do stanovanja, še lažje, predvsem tisti ki niso kreditno sposobni. S tem ukrepom pa ja država še bol molze folk. Tisti ki niso kreditno sposobni bojo navalil in bojo mogli prodat ker bojo ugotovili da niti za hrano nimajo. To zame ni rešitev prava...to je molzenje naroda. Rešitev je več stanovanj oziroma nekaj da se cene na trgu zmanjšajo, da lahko vsi pridemo do stanovanja. In zakaj bi me bolu kurac če folk ne dobi stanovanja, a z znižanjem cen na trgu pa ne bodo prišli do stanovanja? Še lažje in boljše. Al pa znižanje najemnin, kar je tud preseglo vse meje že glede na slovenske plače.


Poglej, dobili so možnost, zdaj pa naj pokažejo nekaj odraslosti in prekalkulirajo ali se jim to splača ali ne... saj so odrasli orpavilno sposobni ljudje ali? Če niti ne znajo preračunat kaj to pomeni za njihov budget in ali bodo zaradi tega lačni, jim pa res nihče več ne more pomagat. To je osnova opravilno sposobnih ljudi.

Za taksne stvari obstajajo ljudje, ki racunajo namesto tebe. Financni svetovalci ipd. fore. Danes vec nic ne rabis sam delat.
V DE lahko tudi kot fin.sv. kredite rihtas in ce zrihtas kredit, dobis provizijo. Na izbiro pa imas 30+ kreditodajalcev.

Se to prinas sploh dela? Da gres do neke osebe in ti ona zrihta kredit oz. naredi 5-6 ponudb, na vsaki pise kok % obresti, kok % pologa, kaksni pogoji itn. in ti povem glede na dohodke, boniteto delodajalca svetuje kaj in kako?
Banka je srecna, ker ima stranko ali nepremicnino na koncu, posrednik dobi za to provizijo, stranka pa ima resen problem skakanja od banke do banke, pa se zavarovanje proti brezposelnosti do 12 mescev se vkljuci, stane itak sam 10-20 ojrov.

Mr.B je izjavil:

Počasi me boste prerpičali da v ljublnai ni socialcev sploh tistih na minimalcu. Sedaj samo še čakam mato 69, da nam začne razlagati opevani ameriški način življeja in njegove superlative...

Ne jih ni, tam imajo cistilke jurja sto place. Komunalci se pa vozijo iz murske kanalizacijo pucat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

maticb492 je izjavil:

V Socializmu niso služili na nepremičninah, ker so to ni smatralo kot investicija, danes pa se, ker imamo inflacijo tako visoko, ker dolarčke in evre printajo kot nori.

Tako da ne moreš primerjat sploh, pa ne pravim da je danes bolj "prav" kot takrat.

Da v Socializmu, V kapitalizmu si tako kot danes tudi takrat niso gradili bajt.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:

Samski si nikoli v zgodovini niso mogli privoščiti stanovanja. Razen če so bili nadpovprečno uspešni. Praviloma so živeli v ubožnicah, hiralnicah, prehodnih domovih, najemniških sobah, samskih sobah ali doma. Cukrarna varianta, kjer so v siromaštvu umirali tudi največji talenti generacije.


Daj ne nakladaj. V socializmu so ga lahko dobli od delodajalca. Od kje misliš, da je zrastlo večina blokov oz. stanovanjskih naselij po Sloveniji? To zagotovo niso bile investicijske gradnje za dobiček in v njih niso prebivale samo družine.

Že za največje reveže so bili t.i. samski domovi narejeni (ki so se zdaj povečini preblikovali v hotele).



Odlično... lahko si dobil v socializmu to je statistična napaka v človeški zgodovini, poglej kako si dobil flat zadnjih 300let z lahkoto kot praviš? Ja si ga ker je bilo prebivalcev malo ali nič, in je šlo, to je naraven proces... eni bi radi imeli dobrote socializma hkrati pa enako pri trgovinah... vprašaj, folk če bi dal tehnologijo stran da ne bi smel met telefona in PCja in neta bo pa imel kot leta 1960 stanovanje od delodajalca... bodo se hitro zbunli.

MNikoli vam ni prav.

Lahko imate vse, samo delat treba ali pa imet pomoč rodbine.

Glej koliko je šel BTC gor v zadnjih 10 letih, pa si ga nihče ne upa prodati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jernejl ::

kriptobog je izjavil:

Ne moreš pa z minimalcem kupovat nepremičnine. Minimalni plači se z razlogom reče minimalna plača. Več delat, manj jamrat pa se bo lahko tudi kupilo kaj.
Ne. Danes se precej več dela kot se je nekaj desetletij nazaj, pa se lahko precej manj kupi. Rešitev je manj delat.
Če bi se ljudje začeli množično odločat, da bodo raje vlekli socialke kot se trudili z delom, bi tudi pohlepni špekulanti ugotovili, da na slovenskem trgu s hoardanjem nepremičnin ne bodo ustvarili bogastva in odšli drugam.
Bolj ko ljudje pridno delajo, več denarja jim špekulanti lahko izpulijo in bolj dobičkonosno je to početje.

kriptobog je izjavil:

Nekateri že od 2008 govorijo, da bodo kupili ko bo padlo. Ko je bil poden...
Nekateri so še leta 2008 kupovali naložbene nepremičnine po napihnjenih cenah (po možnosti še s krediti), ker cene itak zmeraj samo rastejo in nikoli ne padejo. Ko je bil poden, so pa prodajali z izgubo. Še banke so dobile kup nasedlih nepremičnin, za katere niso vedele, kaj bi z njimi, in jih prodajale precej poceni. Tudi v sloveniji.

Socrates je izjavil:

Drugače pa poznam situacije, ko so se štiričlanske družine stiskale v enosobnih stanovanjih. In to je bila takrat stanovanjska norma za marsikoga Ljubljani.
Danes teh družin sploh več ni, ker veliko mladih v Ljubljani v tej starosti (20-30let), v kateri so tedaj imeli že po več otrok, še gnije pri starših ali s cimri, in niti sanjati ne morejo o omenjeni stanovanjski normi, kaj šele, da bi lahko razmišljali o otrokih.

Gradilo se je pa tudi deset let.
Danes bi večina mladih bila zelo vesela, če bi lahko 10 let dela zamenjala za hišo. Mladi danes nepremičnine oddelajo tam nekje do penzije.

Od podjetja pa je navaden proletarec dobil recimo 50 kvadratov za petčlansko družino. Mama in ata sta spala v dnevni sobi, trije otroci pa v spalnici. Ali pa 35 kvadratov za štiričlansko družino. Žena je spala v kuhinji na klopi, mož in dva otroka pa v zakonski postelji. To so realni primeri tako opevanega socializma.
Pri mojih sorodnikih je bilo tako, da so eni dobili ~60m2 stanovanje za tričlansko družino, drugi pa ~70m2 za štiričlansko. To so realni primeri tako opevanega socializma.

simonchelo ::

Ko tole berem sem žalosten. Wtf se je zgodilo z vami.

Najprej povem da večina mladih na podeželju, ki se odločijo za gradnjo v lastni režiji le to od plačajo v cca. 10. Letih. Zdej težava je vecinoma v tistih mladih ki so bili do 30 vamderlusti. Laufal okoli, uživali življenje, potovanja, dobri avti, itd itd... Nič ni narobe s tem super da so uživali. Med tem ko so drugi varčevali in živeli skromno ker so si želeli osamosvojitve, družine...

Sedaj ko so te mladi stari 30 in več pa je prišla kruta realnost, da bi bilo dobro nekaj met zase Oz si ustvariti družinico. In sedaj se moramo vsi ukvarjati s tem. Ker oni bi živeli v Ljubljani a nimajo nič prisparan.

Potem pa naslednja stvar, ko preberem da se za 400k eur ne dobi nič potem pa res vidim da smo totalno zabredli. Ravno danes pokrivamo novogradnjo. Delamo večinoma v lastni režiji. Cena 176,60m2 uporabnega prostora v 2 nadstropjih do 4. Faze (položeni estrih, vse napeljave, okna in fasada, vrata... Me bo prišla 120k eur. Je pa res da se ne preseravam. Preprosta 2 kapnica.

Notri pa se max 50keur za opremo. Je pa tako da če hočeš lahko samo za opremo zmeces 200k eur

Pač ne vem no eni imate čisto nerealne želje in zahteve. Pač vedno glej na svoj budget ki ga imaš. Če imaš neko delovno etiko in vnemo/željo boš v vsakem podjetju napredoval. Vsi ki jih poznam in so startal za tekočim trakom so sedaj po 10 letih neki vodje itd itd.

Je pa res da jest dosti delam po tujini in recimo bil sem 4 mesece v Švici... Če kdo misli da se drugje cedijo mleko in med so vrata odprta. Ko bo prišel pa nazaj bo videl da v Sloveniji niti ni tako slabo.
ciao

Pat_MaGroin ::

"delo v lastni reziji" je dostopno vecini ljudi, ja.

Spominjas me na kolega, ki vozi staro M5 in je mehanik in pravi, kaj folk jamra, sej vzdrževanje stare M5 sploh ni drago:).

Naj uganem: parcela je bila pa free od fotra, ane? :)

Zgodovina sprememb…

jonystar ::

pol cene je danes samo parcela. Ampak a ni danes tako, da sam ne moreš zgraditi, ker ne boš dobil uporabnega dovoljenja?

Pat_MaGroin ::

Sej, prislo ga bo 170k, pa delajo sami in pohištvo bo basic.

Ce prištejes parcelo in dejstvo, da 90%ljudi ne sme/ne zna sam zidat bajto, si hitro na 400k.

simonchelo ::

jonystar je izjavil:

pol cene je danes samo parcela. Ampak a ni danes tako, da sam ne moreš zgraditi, ker ne boš dobil uporabnega dovoljenja?


Najprej enostavne gradnje lahko gradiš v samostojni režiji, sosedska pomoč in ostalo. se mi ne da pisat še enkrat

2. parcela je bila relativno poceni (pol parcele je bilo zazidljivo, polovica pa visoko kvalitetno kmetijsko zemljišče (nimam pojma kako je to sploh možno) ampak ja za parcela sem dal 20k € sem jo pa kupil od kmeta. in temu kmetu jest pomagam že od malih nog (pri porodih krav, pozimi mu pomagam plužit cesto, spravljamo seno skupaj, pač če imam čas grem z veseljem pomagat, je zelo sproščujoče občasno... ) prav zaradi tega mi je prodal parcelo po tej ceni - Samo govorim da smo ljudje, ki imamo IT poklice pa vseeno znamo z rokami marsikaj postoriti.

Kaj sem dobil od ATA? Razen genov, zaenkrat nič in tudi nič nočem, vse kar sem si v življenju ustvaril sem si sam in tudi tako želim delat naprej. PIC in podobni pa naj uganem. Cel lajf sam jamrate, naredit ne znate nič in za vse težave ki jih imate so krivi drugi. Sem že enkrat nazaj napisal, da je razlika ta, da je meni d best nekaj delat v lajfu (obstaja možnost da sem deloholik, ker dobesedno trpim, če sedim doma in ne delam nič!).

Lahko pa rečete da sem imel srečo in podobno, da sem kapitalist, da sem ne vem kaj vse... Da nekdo za 400k€ ne dobi nič pametnega mi pove več o njem kot o nepremičninskem trgu. prav tako pa vsi tiščijo v ljubljano, za to tudi so take cene.

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej, prislo ga bo 170k, pa delajo sami in pohištvo bo basic.

Ce prištejes parcelo in dejstvo, da 90%ljudi ne sme/ne zna sam zidat bajto, si hitro na 400k.


in kaj je narobe z basic pohištvom? vaše veličanstvo!
ciao

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

"delo v lastni reziji" je dostopno vecini ljudi, ja.

Spominjas me na kolega, ki vozi staro M5 in je mehanik in pravi, kaj folk jamra, sej vzdrževanje stare M5 sploh ni drago:).

Naj uganem: parcela je bila pa free od fotra, ane? :)


"Delo v lastni režiji" ne pomeni nujno da delaš 100% vse sam... moj kolega je

1. kupil parcelo med Ptujem in MB za cca 22k
2. najel zidarja (1ga mojstra in vajenca) in njemu so pomagali njegovi koelgi pri fizikalnih zadevah (namesto da bi najel 6 ljudi)
3. Na črno dobil električarja za osnovem, potem pa vzel mojstra za par urc da zveže omarce in štemplja
4. Keramičarja najel, ampak sam kupil ploščice itd.
5. Sam pobarval, sam vlil nivelirno maso itd...
itd...

Na koncu ga je s parcelo vred bajta cca. 180m2 prišla 120k... res pa je da manjka še zaključni sloj fasade... in okolica je še bolj "gradbišče"

jonystar je izjavil:

pol cene je danes samo parcela. Ampak a ni danes tako, da sam ne moreš zgraditi, ker ne boš dobil uporabnega dovoljenja?


No če je pol cene samo parcela bom vesel da mi pokažeš kako lahko jaz sezidam bajto za 30k na ključ, glede na to da so v moji okolici parcele 25-30k... 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Malidelničar ::

Socrates je izjavil:

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:

Samski si nikoli v zgodovini niso mogli privoščiti stanovanja. Razen če so bili nadpovprečno uspešni. Praviloma so živeli v ubožnicah, hiralnicah, prehodnih domovih, najemniških sobah, samskih sobah ali doma. Cukrarna varianta, kjer so v siromaštvu umirali tudi največji talenti generacije.


Daj ne nakladaj. V socializmu so ga lahko dobli od delodajalca. Od kje misliš, da je zrastlo večina blokov oz. stanovanjskih naselij po Sloveniji? To zagotovo niso bile investicijske gradnje za dobiček in v njih niso prebivale samo družine.

Že za največje reveže so bili t.i. samski domovi narejeni (ki so se zdaj povečini preblikovali v hotele).


Drži se teme, govorimo o samskih. V jugi se je gradilo ogromno enostanovanjskih hiš. Ampak te sta gradile dve generaciji dveh družin skupaj. Denar in delo je skupaj vlagalo 5+ odraslih ljudi.

Družbena stanovanja so dobile družine. Samski pa ne. Nikakor. Niti v 80-tih. Niti v sanjah. Morda ste vi dobili kaj po partijski liniji. Drugače pa poznam situacije, ko so se štiričlanske družine stiskale v enosobnih stanovanjih. In to je bila takrat stanovanjska norma za marsikoga Ljubljani. Ta 40 kvadratna stanovanja, kjer danes marsikdo živi sam, so bila včasih namenjena družinam. To se malo pozablja, da so bile tudi družine precej večje.

Eni izgleda resno verjamete, da so kadarkoli v zgodovini samski mladi kupovali stanovanja? Nikoli v zgodovini tega ni bilo. Razen za najuspešnejše. Res pa je, da je bilo včasih samskih zelo malo in so veljali za duhovnike, nune ali čudake. Danes pa je samskost nekaj normalnega.

Samskost je pač luksuz, ki ima svoje posledice. Vedno bila in še vedno je.

Tako da najboljši odgovor kako naj samski pride do stanovanja je:


    Pojdi živet na podeželje. Čim manj zaslužiš, tem dalj na podeželje boš moral.
    Najdi si partnerja.
    Pojdi v samostan.


Ni to dosti drugače, kot je vedno bilo. S tem da opcija 1. včasih ni prišla v poštev zaradi slabih prometnih povezav in dragega prevoza.


Socrates, ODLIČNO napisano. Nisem te še opazil tle, si nov? Lepo malce popestriti debato.
Po mojem mnenju je tu res težava, ker se je tudi samskost preveč razpasla. In če že moraš ostati samski, da si res zamudil vse vlakovne kompozicije za zakonsko življenje je verjetno še najboljša točka št. ena. Verjetno je pri marsikom izvedljiva, pač kot garsonjera pri starših na podeželju itd. Obstaja v Sloveniji celo nek podsegment nekakšnih bolj bio-garden japijev, ki so se po zadnji krizi preselili sami na kmetije in tam malce vrtičkajo in pofrezajo - lahko da imajo danes že družine. Na podeželju dobiš tudi stanovanjske hiše/hišice (brez kmetijskega poslopja) kjer je vseeno nekaj zemlje zraven in je nekaj za začetek.
Socrates - je pa velika težava tu pomanjkanje ročnih spretnosti pri mlajših generacijah (o tem sem že pisal, tudi sam sem tak primerek) in na žalost tu hitro opcija obnove hiške na podeželju odpade. Razen če imaš nekoga, ki bi se zadev priučil preko Youtube-a.
Ampak ja, samske lahko reši vukojebina. Opcija kot samski bom živel v flatu v Trzinu/Domžalah in se vozil v LJ na delo in potem amlo pokofetkal v LJ, pa pač odpade. Mogoče se je kdaj dalo in je celo bilo 20 let nazaj takšno obdobje (predstavljam si, da je bilo obdobje depreciiranih stanovanjskih cen do prvega balončka, t.j. 1991- cca 2005), pa zelo kratka obdobja priložnosti (če si imel sredstva, da se ti je "usralo" in si izkoristil 'dip' 2010-2013), ampak te centralnoslovenske, entitled mentalitete se morajo samski losat.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

««
34 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566151 (47392) Okapi

Več podobnih tem