» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
33 / 42
»»

jabe ::

Mato989 je izjavil:



Jaz recimo imam 62m2 oz par cm2 manj... ampak od tega je balkona in kleti dobrih 7m2 in je torej uporabne notranje površine cca. 54-55m2... ampak to je za 2 vrh glave, (2- sobno) problem nastane ko dobiš otroka...




Na takem sem jaz gor rasla. 4 smo bili. Kar je vazno, je, da se dnevna ne rihta vsak vecer v spalnico. Spi se posebej. Starsa v spalnici, jaz s sestro v 2x2m kabinetu. Prostorsko gledano, iskreno povedano, mene nikdar motilo, niti sestre. Sam da se lahko umaknes. Tlele pa vcasih obcutek, da folk misli, da ce nima bajte z revije, da ni zivljenja vredno.

Okapi ::

m0LN4r je izjavil:

Pol je ze boljse bit v domu, kjer si kuhinjo, kopalnico ipd. delis z drugimi, ampak imas vsaj loceno.

Samski dom je malce ekstremna možnost, v glavnem nihče ni tam ravno zadovoljen.

Je pa dilema, ali 25 m2 garsonjera, ali 90 m2 trosobno z dvema cimroma. Dokler si samski, je druga možnost lahko bistveno boljša, čeprav zelo odvisna od cimrov.

Lonsarg ::

IMO je veliko bolje bit malo bolj natlačen kot pa si deliti prostore še s kom drugim. Ajde ko študiraš recimo da ti pašejo cimri, ne pa kasneje.

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Ajd, ce sta dnevna in spalnica za namen fukarjenja en prostor, s tem se se da sprijaznit, kavca itak ne potrebujes. Bolj mi je bedasto, ko bi eni spali in srali zraven kuhinje.
Soba je soba, soba se ni stanovanje, ce das notr eno WC skoljko in stedilnik. Pol je ze boljse bit v domu, kjer si kuhinjo, kopalnico ipd. delis z drugimi, ampak imas vsaj loceno.

Osebno menim, da jeza kvaliteto bivanja pomembno pri stanovanju predvsem eno:
- Popolnoma ločen dnevni in spalni prostor
Tako da 1 sobno stanovanje je tisto kar bi naj bil cilj kvalitetnega bivanja. Takšne bloke z ogromno 1 sobnimi bi morali zgradit...
Ajd tam nekje od 45 kvadratov naprej je kul, da si lahko das neko normalno mizo not, pa da imas v kuhinji mal vec prostora, kot za en kroznik in ko serjes lahko noge raztegnes ali pa da niso glih v tusu. Ja tudi v takem sem bil, ko si sel srat si moral odpret tus kabino, ker drugace si s koleni prisel ob kabino, roke iztegnit seveda nisi mogal v nobeno smer, niti ce si stal na sredini. Nevem ce bla kopalnica z wcjem vecja od moje tus kabine.
20-25m2 je sobica, ne se slepit, sam zato ker je notr stedilnik in wc.

Ko živiš samski pri starših , živiš v eni sobi z bistveno manjšo kvadraturi, pa te totalno nič ne moti, WC na hodniku.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Okapi ::

Lonsarg je izjavil:

IMO je veliko bolje bit malo bolj natlačen kot pa si deliti prostore še s kom drugim. Ajde ko študiraš recimo da ti pašejo cimri, ne pa kasneje.

Zakaj bi bilo potem kaj drugače? Kaj se spremeni, ko diplomiraš (magistriraš) in greš pri 25ih v službo, da kar naenkrat ne moreš/nočeš več živeti s cimri?

Lonsarg ::

Redko kater odrasel človek lahko prenaša konstantni jumbus in kompromise/direndaj v skupnih prostorih. Mladi lažje to potrpijo, ponavadi na način da je vsaj vsak drugi dan žurka/alko v skupnih prostorih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

Aja, dan po diplomi si se postaral in nisi več prenašal družbe?

Stvar je samo v tem, da pri nas mladi zaposleni preprosto niso navajeni živeti v stanovanju/hiši s cimri (ki so prav tako zaposleni). Stvar tradicije, raje ostanejo še deset let doma pri starših. Ker za mladega odraslega človeka je bolje, da živi z mamico in atijem, kot z nekimi x cimri.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

maticb492 ::

Raje živim v 3x3 sobi z ločeno dnevno/kopalnico/kuhinjo in cimri kot pa na svojem v 5x5 (25m2). To ja vse smrdi ko greš ali srat ali pa kaj skuhaš, ni šans, to more bit vse ločeno. Pa da imaš punco ali kolega na obisku in ga poslušaš kaj dela na WCju čez pregradno steno, eh.

Okapi je izjavil:

Aja, dan po diplomi si se postaral in nisi več prenašal družbe?

Stvar je samo v tem, da pri nas mladi zaposleni preprosto niso navajeni živeti v stanovanju/hiši s cimri (ki so prav tako zaposleni). Stvar tradicije, raje ostanejo še deset let doma pri starših. Ker za mladega odraslega človeka je bolje, da živi z mamico in atijem, kot z nekimi x cimri.>:D



To je čisto odvisno, tam kjer os moji starši je 50km naokoli samo ena višja šola, tako da vsi, ki nismo v LJ/MB se moramo preselit za faks in nimamo izbire. Jaz sem živel s cimri še potem ko sem bil že redno zaposlen več kot 1 leto.

Od Junior plače v poizkusni dobi in 150€ najemnine + stroški je ostalo veliko več, kot pa potem od mid-level plače, ko sem šel na svoje....
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Ja, ampak to je pač realnost odraslih :).

m0LN4r ::

45m2+ je že skor 2 sobno stanovanje...
Haha, govorimo o Sloveniji 2022, kot srednje evropski drzavi v EU?
45 je glih tolko, da si lahko normalno pohistvo kupis pa ne rabis tetris spilat po bajti nonstop.
Sem si glih zdle vizualno predstavljal teh 45, ker je to glih tolk, da mi jaz moral odstraniti celotno spalnico in zmanjsati kopalnico na pol. Ne me jebat. Ampak ja, za eno osebo bi to moral biti minimalni standard.

Ce bomo res tako razmisljali, vedno manj, bomo cez 10 let res v kletkah v eni sobi, kot kitajci, pa se veseli bomo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

jabe je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Jaz recimo imam 62m2 oz par cm2 manj... ampak od tega je balkona in kleti dobrih 7m2 in je torej uporabne notranje površine cca. 54-55m2... ampak to je za 2 vrh glave, (2- sobno) problem nastane ko dobiš otroka...




Na takem sem jaz gor rasla. 4 smo bili. Kar je vazno, je, da se dnevna ne rihta vsak vecer v spalnico. Spi se posebej. Starsa v spalnici, jaz s sestro v 2x2m kabinetu. Prostorsko gledano, iskreno povedano, mene nikdar motilo, niti sestre. Sam da se lahko umaknes. Tlele pa vcasih obcutek, da folk misli, da ce nima bajte z revije, da ni zivljenja vredno.

Med bajto iz revije in 55 kvadrati je ogromno manevrskega prostora, vseeno obstajajo neki minimalni standardi dandanes, no vsaj v evropi naj bi se jih upostevalo.
V 2x2 kabinet zapret otroka, cestitam. Ze najvecji problem je, da vecina otrok spi na premajhnih posteljah med odrascanjem zaradi hrbtenice, misic itn. Sploh se ne bom spuscal v detajle o svetlobi in kolicini predihanega in preprdenega zraka, ce sta dva otroka na 2x2.

Eno je, da te nekaj ne moti, ker si vajen. Drugo pa je vedno nizji standardi. Saj se ne pogovarjamo o 300 kvadratih. Sva bla gledat 70m2 stanovanje in 90m2, na papirju samo 20m2 razlike, ampak ze ko si stopil not si zacutil razliko, pa tudi ce je bil samo vsak prostor za en meter sirsi.

Ista fora je, ko investitorji novih objektov sparajo pri visini in se zida spodnji minimum, namesto 2,50-260 se da stisnit tudi 2,30 v izrednih razmerah, ce se pozneje dvigne pod je ze 2,2. Grozno.
Ja je samo 20-30cm razlike, ampak v bivalni kvaliteti naredi OGROMNO, ampak investitor pa prispara ogromno, ce gradi 200 stanovanj.

Okapi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pol je ze boljse bit v domu, kjer si kuhinjo, kopalnico ipd. delis z drugimi, ampak imas vsaj loceno.

Samski dom je malce ekstremna možnost, v glavnem nihče ni tam ravno zadovoljen.

Je pa dilema, ali 25 m2 garsonjera, ali 90 m2 trosobno z dvema cimroma. Dokler si samski, je druga možnost lahko bistveno boljša, čeprav zelo odvisna od cimrov.
Tezko tudi dobis, jaz sem se vedno prijavil, ko sta dve punci iskali tretjega sostanovalca, pa me niso vzele.... :'(
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Mr.B je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ajd, ce sta dnevna in spalnica za namen fukarjenja en prostor, s tem se se da sprijaznit, kavca itak ne potrebujes. Bolj mi je bedasto, ko bi eni spali in srali zraven kuhinje.
Soba je soba, soba se ni stanovanje, ce das notr eno WC skoljko in stedilnik. Pol je ze boljse bit v domu, kjer si kuhinjo, kopalnico ipd. delis z drugimi, ampak imas vsaj loceno.

Osebno menim, da jeza kvaliteto bivanja pomembno pri stanovanju predvsem eno:
- Popolnoma ločen dnevni in spalni prostor
Tako da 1 sobno stanovanje je tisto kar bi naj bil cilj kvalitetnega bivanja. Takšne bloke z ogromno 1 sobnimi bi morali zgradit...
Ajd tam nekje od 45 kvadratov naprej je kul, da si lahko das neko normalno mizo not, pa da imas v kuhinji mal vec prostora, kot za en kroznik in ko serjes lahko noge raztegnes ali pa da niso glih v tusu. Ja tudi v takem sem bil, ko si sel srat si moral odpret tus kabino, ker drugace si s koleni prisel ob kabino, roke iztegnit seveda nisi mogal v nobeno smer, niti ce si stal na sredini. Nevem ce bla kopalnica z wcjem vecja od moje tus kabine.
20-25m2 je sobica, ne se slepit, sam zato ker je notr stedilnik in wc.

Ko živiš samski pri starših , živiš v eni sobi z bistveno manjšo kvadraturi, pa te totalno nič ne moti, WC na hodniku.

Ce zivis pri starsih in nimas na razpolago cele bajte, si pac zajebal ja. Ko dopolnis doloceno starost, se starsi umaknejo od samega sebe. Videl ze parkrat oz. na obisku sploh nisem vedel, da starsi zivijo v isti bajti. Razen ce imas vsiljive starse, pol imas prav. Zna bit jebeno, ampak to se vedno ni izgovor za sprejemanje tako nizkih standardov, da se 25m2 sobe poimenuje in prodaja, kot stanovanja.
Pol lahko jaz teoreticno iz stirisobnega stanovanja naredim 3 taka stanovanja z hodnikom in v vsakega postavim wc desko in kombistedilnik 60x60, pa je to to. In zasluzim duplo, ce prodajam.
Ja super, mislim, pa se kurbam je lepse v "pisarni"

Lonsarg je izjavil:

Redko kater odrasel človek lahko prenaša konstantni jumbus in kompromise/direndaj v skupnih prostorih. Mladi lažje to potrpijo, ponavadi na način da je vsaj vsak drugi dan žurka/alko v skupnih prostorih.

Nisi gledal serije friends? Odvisno od tega s kaksnimi budalami pac zivis, ampak ce so kokr tokr pametni naredijo razpis. Celo prakticno je lahko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lonsarg ::

Lol friends si dal za primer. No drgač se sicer strinjam da izjeme obstajajo. Generalno pa ko vstopiš v odrasla delovno-aktivna leta gre nekako tako:
"Proper stanovanje" > "25m2 gasonjera" > "cimri" > "zivljenje pri starsi brez lastnega nadstropja"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

maticb492 ::

Lonsarg je izjavil:

Lol friends si dal za primer. No drgač se sicer strinjam da izjeme obstajajo. Generalno pa ko vstopiš v odrasla delovno-aktivna leta gre nekako tako:
"Proper stanovanje" > "25m2 gasonjera" > "cimri" > "zivljenje pri starsi brez lastnega nadstropja"



Ko to napišeš napiši zraven še koliko si star, ker jaz osebno bi to obrnil konkretno :D

"Proper stanovanje" > "cimri" > "zivljenje pri starsi brez lastnega nadstropja" > "25m2 gasonjera"

Verjetno enkrat ko si ~35 ali več pa se malo obrne preferenca ja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

"25m2 gasonjera" > "cimri" > "zivljenje pri starsi brez lastnega nadstropja"
To je isto sranje drugo pakovanje. Edino v glavi je lazje, ker si lahko reces, da si v "svojem" stanovanju, pa da ko fukas te ne poslusajo cimri, ampak sosedi, drugace ne vidim razlike razen subjektivne. Ta boljse studentske sobe so bile boljse. Zivis notr s punco pa je, stane pa "nic"

maticb492 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Lol friends si dal za primer. No drgač se sicer strinjam da izjeme obstajajo. Generalno pa ko vstopiš v odrasla delovno-aktivna leta gre nekako tako:
"Proper stanovanje" > "25m2 gasonjera" > "cimri" > "zivljenje pri starsi brez lastnega nadstropja"



Ko to napišeš napiši zraven še koliko si star, ker jaz osebno bi to obrnil konkretno :D

"Proper stanovanje" > "cimri" > "zivljenje pri starsi brez lastnega nadstropja" > "25m2 gasonjera"

Verjetno enkrat ko si ~35 ali več pa se malo obrne preferenca ja.
Po mojem se preferenca obrne, odvisno od partnerja in otrok. Drugace jaz poznam 30 letne pare, ki zivijo skupaj v malo boljsem vecsobnem stanovanju, brez problema. Vsak ve, kdaj koga ni doma, ce rabis druzbo in pomoc jo imas takoj.
Kar se pa meni najbolj dopade pa je bilo, ko sem preselil sodelavca, kjer so bili cimri (5 komadov, mesano, punce, fantje) in so skupaj ziveli v hisi z ogromnimi sobami in prostori.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

maticb492 ::

m0LN4r je izjavil:

Kar se pa meni najbolj dopade pa je bilo, ko sem preselil sodelavca, kjer so bili cimri (5 komadov, mesano, punce, fantje) in so skupaj ziveli v hisi z ogromnimi sobami in prostori.


Jaz po malo pogrešam družbo, zdaj nazaj ne bi šel na isto ker sem se preveč razvadil na 70 kvadaratih in imam polno krame, če bi najeli nek 200 m^2 duplex, tak smo mi imeli, ene 120 kvadaratov, 2 štuka, zgoraj smo imeli svoje sobe, spodaj pa dnevne prostore, tak da kdor je hotu mir je bil v zgornjem štuku. Bi pa takoj šel z cimri nazaj na večji duplex.

Je pa res da sem jaz bil z cimri, s katerimi sem bil že skupaj celo srednjo šolo in potem faks, z enim sem se še iz vrtca praktično poznal.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tikitoki ::

Okapi je izjavil:

Aja, dan po diplomi si se postaral in nisi več prenašal družbe?

Stvar je samo v tem, da pri nas mladi zaposleni preprosto niso navajeni živeti v stanovanju/hiši s cimri (ki so prav tako zaposleni). Stvar tradicije, raje ostanejo še deset let doma pri starših. Ker za mladega odraslega človeka je bolje, da živi z mamico in atijem, kot z nekimi x cimri.>:D


Ocitno je odvisno. Lahko se dobro razumes s starsi in lahko dobis za sostanovalce kretene. Ce se s starsi dobro razumes in je prostora dovolj, v cem je problem?

m0LN4r je izjavil:

45m2+ je že skor 2 sobno stanovanje...
Haha, govorimo o Sloveniji 2022, kot srednje evropski drzavi v EU?
45 je glih tolko, da si lahko normalno pohistvo kupis pa ne rabis tetris spilat po bajti nonstop.
Sem si glih zdle vizualno predstavljal teh 45, ker je to glih tolk, da mi jaz moral odstraniti celotno spalnico in zmanjsati kopalnico na pol. Ne me jebat. Ampak ja, za eno osebo bi to moral biti minimalni standard.

Ce bomo res tako razmisljali, vedno manj, bomo cez 10 let res v kletkah v eni sobi, kot kitajci, pa se veseli bomo.


Za zacetek je boljse 25 m2, ki jih imas, k 45 m2, ki si jih ne more privosciti. V vsakem primeru pa so problem cene. K ce 45 m2 stane 200.000 EUR je to pri povprecni slovenski placi tezava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Okapi ::

tikitoki je izjavil:

Ce se s starsi dobro razumes in je prostora dovolj, v cem je problem?
Problem sta samo ta dva čeja.

Če je prostora "dovolj", niti ni nujno, da se zelo dobro razumeš s starimi. Živiš v hiši "za goste" na drugi strani posestva.>:D

hujsk1999 ::

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

jabe ::

Gre lazje. Ce beres sosednjo temo, da se vzame tistim, ki kaj imajo in senka drugim. Ker lajsanje krede je se vseeno sam zaslužiti in sam odplacati, to pa ne nekaterim ni...

m0LN4r je izjavil:



Med bajto iz revije in 55 kvadrati je ogromno manevrskega prostora, vseeno obstajajo neki minimalni standardi dandanes, no vsaj v evropi naj bi se jih upostevalo.
V 2x2 kabinet zapret otroka, cestitam. Ze najvecji problem je, da vecina otrok spi na premajhnih posteljah med odrascanjem zaradi hrbtenice, misic itn. Sploh se ne bom spuscal v detajle o svetlobi in kolicini predihanega in preprdenega zraka, ce sta dva otroka na 2x2.


Posteljo sva imeli obe normalno. Oziroma 200x90cm. Zdaj najbrz otrok rabi vsaj 120cm, da hrbtenica ne trpi, ko se sprehaja od enega kota do drugega, ker doseci vseh ne more.

Okno je bilo 1m visoko, pa 90cm siroko. Za zluftat preko zadosti.

V glavnem, se povsem strinjam, da neki minimumi so in bi jih bilo treba upostevati. Ampak v zivljenju pac ne gre povsod vse po standardih in kje je treba tudi kaki kompromis. In tale konkretno je bil, kar se mene tice, nikakrsen. Nobenega filinga, da sem zaprta, kot si se poznavalsko opredelil do tega. Tudi oviralo me ocitno ni kaj dosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Jerry000 ::

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?

cesnja ::

Jerry000 je izjavil:


AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?

Preveri, kaksni so davki za kratkorocno premetavanje nepremicnin.

maticb492 ::

cesnja je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?

Preveri, kaksni so davki za kratkorocno premetavanje nepremicnin.



Pa ne pozabi da je davek samo na dobiček. Kupiš za 100k, prodaš za 110k, davek plačaš 25% od dobička (10k) oz. 2500€.

Tako da ne bo kdo mislil da bi plačal 25k ali nekaj takega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Jerry000 ::

Torej potem sploh ni problema, če za isto ceno že prodaš je super, ker te najemnine so čist podivjale in bi raje dokler sem samski kar 1-sobno v LJ nabavil. Tudi prodat ne bo problem v LJ se mi zdi tok hitro

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti

Mato989 ::

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti


Ampak bistvo je da folk dobi nepremicnino ce jo rabi in to je resitev... Tebe boli kurac ce folk dobi nepremicnino tebi je za nizanje cen kot kaze

Meni pa je bolje da folk lahko kupi kot da ne more
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti


Ampak bistvo je da folk dobi nepremicnino ce jo rabi in to je resitev... Tebe boli kurac ce folk dobi nepremicnino tebi je za nizanje cen kot kaze

Meni pa je bolje da folk lahko kupi kot da ne more


Krediti za kreditno nesposobne niso rešitev... Dolgoročno jih s takimi plačami ne bodo mogli odplačevati in bo samo še večje sranje.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti


Ampak bistvo je da folk dobi nepremicnino ce jo rabi in to je resitev... Tebe boli kurac ce folk dobi nepremicnino tebi je za nizanje cen kot kaze

Meni pa je bolje da folk lahko kupi kot da ne more


Krediti za kreditno nesposobne niso rešitev... Dolgoročno jih s takimi plačami ne bodo mogli odplačevati in bo samo še večje sranje.


Saj tudi potomci od kreditno nesposobnih niso rešitev, ker bodo zaradi tega tudi oni slabše učeni, manj interesnih dejavnosti imeli, manj razviti itd. in bodo nadaljevali ta cikel iz katerega se redki rešijo. Pa jih vseeno dovolimo.

Folk je jamral kako lahko nekdo na minimalcu plačuje 500e najemnine, ne more pa dobit 400e kredita za flet, no dzaj jim je to omogočeno, ne morejo več jamrat, ampak zdaj bo pa treba zbrat 20% za polog... pa da vidimo pametnjakoviče
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Ce nebi placeval najemnine, bi bistveno lazje zbrali za polog. Meni ni jasno zakaj se slovenske banke tako obesajo na ta polog.
Ce nekdo placuje XY za polog, bi lahko ta XY takoj dal za kredit. A ni v interesu bank da potalajo cim vec kreditov?


Saj tudi potomci od kreditno nesposobnih niso rešitev, ker bodo zaradi tega tudi oni slabše učeni, manj interesnih dejavnosti imeli, manj razviti itd. in bodo nadaljevali ta cikel iz katerega se redki rešijo. Pa jih vseeno dovolimo.
Tut fizicke radnike rabis, kdo bo drugace delal, ce bodo vsi doktorji? Ampak tudi fizicki radnik si je nekoc uspel postaviti vsaj neko kolibo ali obnovil staro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kriptobog ::

m0LN4r je izjavil:

Ce nebi placeval najemnine, bi bistveno lazje zbrali za polog. Meni ni jasno zakaj se slovenske banke tako obesajo na ta polog.
Ce nekdo placuje XY za polog, bi lahko ta XY takoj dal za kredit. A ni v interesu bank da potalajo cim vec kreditov?


Saj tudi potomci od kreditno nesposobnih niso rešitev, ker bodo zaradi tega tudi oni slabše učeni, manj interesnih dejavnosti imeli, manj razviti itd. in bodo nadaljevali ta cikel iz katerega se redki rešijo. Pa jih vseeno dovolimo.
Tut fizicke radnike rabis, kdo bo drugace delal, ce bodo vsi doktorji? Ampak tudi fizicki radnik si je nekoc uspel postaviti vsaj neko kolibo ali obnovil staro.


Je v interesu banke. Ni pa v interesu banke dajati kredite rizičnim strankam.

m0LN4r ::

Ma kaki riziko neki, sej pa banke niso nore in vejo, da jim ostane cegu, ki je vedno vec vreden.

V tujini, je zdaj par primerov, ki so okol 5 let nazaj vzel kredit za bajto, pa zaradi korone zgubil sluzbo, blabla nima veze.
Hiso (s kreditom) so prodali na drazbi, pa celo za dosti vec kot je bila vrednost kredita in znjo poplacali kredit pa se ostalo je nekaj 10k evrov v zepu kreditojemalca.

Samo enkrat sem se prijavil na taksno drazbo, lastnik rekel, takrat so vzel kredit za 400k, na drazbi je sla stvar za skoraj 800k.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Tut fizicke radnike rabis, kdo bo drugace delal, ce bodo vsi doktorji? Ampak tudi fizicki radnik si je nekoc uspel postaviti vsaj neko kolibo ali obnovil staro.


Saj si jo zdaj tudi lahko, samo mora vse podredit temu, nekoč fizični radnik ni hodil na morje po Svetu ampak MORDA (pred Jugo še to ne) do Hrvaške/SLO obale... Nekoč fizični radnik ni imel toliko gadgetov kot danes itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

m0LN4r je izjavil:

Ma kaki riziko neki, sej pa banke niso nore in vejo, da jim ostane cegu, ki je vedno vec vreden.

V tujini, je zdaj par primerov, ki so okol 5 let nazaj vzel kredit za bajto, pa zaradi korone zgubil sluzbo, blabla nima veze.
Hiso (s kreditom) so prodali na drazbi, pa celo za dosti vec kot je bila vrednost kredita in znjo poplacali kredit pa se ostalo je nekaj 10k evrov v zepu kreditojemalca.

Samo enkrat sem se prijavil na taksno drazbo, lastnik rekel, takrat so vzel kredit za 400k, na drazbi je sla stvar za skoraj 800k.


Bankam ni v interesu prodajanje nepremičnin in se temu želijo izognit, če se le da.

m0LN4r ::

Jaz nevem s kaksnimi radniki si se ti druzil, ampak vem da so 1x na letno sli na HR morje v napol sezidane apartmaje takrat ali pa sploh ne. Po svetu? Ne poznam nobenega. Mi z familijo nismo bili niti enkrat na morju recimo, maximalno terme na madzarskem, tako da verjetno poznava povsem drugacne fizicke radnike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jabe ::

banke pri nas se s tem še kaj dosti pretirano ne ukvarjajo in se jim tudi ne da s tem ukvarjati. najraje bi denar s čimveč obrestmi nazaj in zato iščejo tisoč in en način, kako s stranko priti na nekaj izvedljivega. ko bodo banke razvile svoje službe še za preprodajo nepremičnin, potem bo pa k* za vse tele na novo kreditnosposobne pa še koga zraven.

m0LN4r ::

kriptobog je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ma kaki riziko neki, sej pa banke niso nore in vejo, da jim ostane cegu, ki je vedno vec vreden.

V tujini, je zdaj par primerov, ki so okol 5 let nazaj vzel kredit za bajto, pa zaradi korone zgubil sluzbo, blabla nima veze.
Hiso (s kreditom) so prodali na drazbi, pa celo za dosti vec kot je bila vrednost kredita in znjo poplacali kredit pa se ostalo je nekaj 10k evrov v zepu kreditojemalca.

Samo enkrat sem se prijavil na taksno drazbo, lastnik rekel, takrat so vzel kredit za 400k, na drazbi je sla stvar za skoraj 800k.


Bankam ni v interesu prodajanje nepremičnin in se temu želijo izognit, če se le da.

Zanimivo, torej slovenske banke se niso tak dalec. Tu prodaja v vsakem "naselju" banka par nepremicnin, med drugim tudi postavlja svoja stanovanja itn. Lani je banka na vasi zgradila novo poslovalnico, nad poslovalnico pa 6 stanovanj, prodana so bila se pred gradbeno fazo v treh dnevih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kriptobog ::

m0LN4r je izjavil:

kriptobog je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ma kaki riziko neki, sej pa banke niso nore in vejo, da jim ostane cegu, ki je vedno vec vreden.

V tujini, je zdaj par primerov, ki so okol 5 let nazaj vzel kredit za bajto, pa zaradi korone zgubil sluzbo, blabla nima veze.
Hiso (s kreditom) so prodali na drazbi, pa celo za dosti vec kot je bila vrednost kredita in znjo poplacali kredit pa se ostalo je nekaj 10k evrov v zepu kreditojemalca.

Samo enkrat sem se prijavil na taksno drazbo, lastnik rekel, takrat so vzel kredit za 400k, na drazbi je sla stvar za skoraj 800k.


Bankam ni v interesu prodajanje nepremičnin in se temu želijo izognit, če se le da.

Zanimivo, torej slovenske banke se niso tak dalec. Tu prodaja v vsakem "naselju" banka par nepremicnin, med drugim tudi postavlja svoja stanovanja itn. Lani je banka na vasi zgradila novo poslovalnico, nad poslovalnico pa 6 stanovanj, prodana so bila se pred gradbeno fazo v treh dnevih.


Hja, o tem lahko v sloveniji samo sanjamo :))

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz nevem s kaksnimi radniki si se ti druzil, ampak vem da so 1x na letno sli na HR morje v napol sezidane apartmaje takrat ali pa sploh ne. Po svetu? Ne poznam nobenega. Mi z familijo nismo bili niti enkrat na morju recimo, maximalno terme na madzarskem, tako da verjetno poznava povsem drugacne fizicke radnike.


Kot kaže res... vprašaj te fizične radnike koliko so vredni njihovi telefoni, avti, računalniki, če kadijo, če pijejo alkohol itd... Če imajo telefon vreden več kot 50e, računalnik vreden več kot 300e, avto več kot jurija, ali kadijo? to je 10% minimalca na mesec, ali pijejo karkoli kar ni domače vino ki ga pridelajo itd... to vse nanese skupaj lahko mesečno 25% minimalca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

V Sloveniji zakonodaja preprečuje bankam, da bi prišle do nepremičnin in jih prodajale. Razen, če se seveda banka pojavi v vlogi investitorja, kjer je potem kot vsak investitor. Ne vem, če bi si ravno želel tega, da bi banka vzela nepremičnino in jo prodajala, mi je bolj všeč trenutni sistem, kjer banka išče vse možne načine, da se reši (začasne) težave kreditojemalca v smislu reprogramiranja kredita, moratorija ipd.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

V Sloveniji zakonodaja preprečuje bankam, da bi prišle do nepremičnin in jih prodajale. Razen, če se seveda banka pojavi v vlogi investitorja, kjer je potem kot vsak investitor. Ne vem, če bi si ravno želel tega, da bi banka vzela nepremičnino in jo prodajala, mi je bolj všeč trenutni sistem, kjer banka išče vse možne načine, da se reši (začasne) težave kreditojemalca v smislu reprogramiranja kredita, moratorija ipd.


No je pa nekaj res, stvar ki je v USA boljša je ta, da če dobiš kredit za nepremičnino in jo ne morš plačevat jo pač vrneš banki in je tvoj dolg 0USD... pri nas pa če ne morš plačevat ti banka (ali leasing) vzame nepremičnino/avto, jo/ga proda in si razliko še kr dolžen... to je za moje pojme dokaj sleparsko.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ker je teoretično nemogoče, da bi bila tvoja premičnina ali nepremičnina vredna manj kot pa si še dolžen za njo. Banke pri nas ne tvegajo.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ker je teoretično nemogoče, da bi bila tvoja premičnina ali nepremičnina vredna manj kot pa si še dolžen za njo. Banke pri nas ne tvegajo.


Ja, samo v praksi pa vsi vemo da to 100% ne drži =)

Poznam primer ko je nekdo nehal plačevat avto leasing ker ni mogel, ga je vrnil avtohiši oz. leasing hiši, oni so ga prodali za 50% preostanka leasinga in ga še kar terjali za ostanek.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Okapi ::

Utk je izjavil:

Ker je teoretično nemogoče, da bi bila tvoja premičnina ali nepremičnina vredna manj kot pa si še dolžen za njo. Banke pri nas ne tvegajo.

To seveda ni res. Glavni problem so ravno poki nepremičninskih balonov. Ko banke ostanejo s kupom nepremičnin, katerih vrednost je konkretno nižja kot ob nakupu.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

ga je vrnil avtohiši oz. leasing hiši, oni so ga prodali za 50% preostanka leasinga in ga še kar terjali za ostanek.


Ja kaj pa misliš da naredijo v ameriki sej niso trapasti...https://www.motorbiscuit.com/what-happe...

Mato989 ::

What is a deed-in-lieu of foreclosure?
A deed-in-lieu of foreclosure is an arrangement where you voluntarily turn over ownership of your home to the lender to avoid the foreclosure process.

A deed-in-lieu of foreclosure may help you avoid being personally liable for any amount remaining on the mortgage. If you choose this option, a U.S.Department of Housing and Urban Development (HUD)-approved housing counselor can help you plan your next steps.


Tega v SLO ni... tam vrneš bajto in si v veliki meri lahko oproščen nadaljnjega kredita, ne glede na to za koliko banka proda nepremičnino kasneje...

za avte pa priznam nisem vedel, sem mislil da je enako kot za mortgage.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Okapi je izjavil:

Utk je izjavil:

Ker je teoretično nemogoče, da bi bila tvoja premičnina ali nepremičnina vredna manj kot pa si še dolžen za njo. Banke pri nas ne tvegajo.

To seveda ni res. Glavni problem so ravno poki nepremičninskih balonov. Ko banke ostanejo s kupom nepremičnin, katerih vrednost je konkretno nižja kot ob nakupu.

Kdaj se je to zgodilo v Sloveniji fizični osebi? Pri podjetjih pa so bili praktično vsi taki primeri pri raznih podjetjih inside job, podjetja so pa šla potem k vragu, niso kar vrnila nepremičnin in preživela. Zakaj pa bi, nikoli ni bilo tako slabo, da se ne bi splačalo dokončat projekta in ga prodat.

Poznam primer ko je nekdo nehal plačevat avto leasing ker ni mogel, ga je vrnil avtohiši oz. leasing hiši, oni so ga prodali za 50% preostanka leasinga in ga še kar terjali za ostanek.

Pri avtu na položnice brez pologa je druga stvar, to so tako mali zneski, obresti pa velike, da se splača tako prodajat avte revežom tudi če vsakega 10. sploh ne dobijo niti 2 obroka plačana.
Pa niti tega ne delajo banke, ampak razne lizing hiše, izven bank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Enostavno kupiš svojo nepremičnino tudi če imaš minimalno plačo - novi pogoji pri kreditiranju ti to omogočajo. Država ti je porok. Lažje ne gre!

Tole kar so zdaj dali ven ne rešuje nobenega problema, kvečjemu jih ustvarja :). Ni problem v kreditih toliko kot je problem v povpraševanju in cen. Če je pa tole sarkazem se pa opravilujem :D
AMpak, koliko se splača kupiti recimo 1 sobno stanovanje v LJ za recimo 1 leto potem pa prodaš in kupiš kje drugje?



Kaj pa resuje problem ce ne tole.... To je win win folk bo lahko kupil lastniki pa ne bodo na slabsem zarafi glupih idej o davkih

Folk pa se lahko sam odloci

Folk bo naprej kupoval in cene bodo še vedno rastle ker sky is the limit. Drugje bi morali začeti reševati stanovanski problem v sloveniji, ne s temi krediti


Ampak bistvo je da folk dobi nepremicnino ce jo rabi in to je resitev... Tebe boli kurac ce folk dobi nepremicnino tebi je za nizanje cen kot kaze

Meni pa je bolje da folk lahko kupi kot da ne more

Bistvo je da folk dobi nepremičnino...ja, ampak da se zakreditira do konca? To ni rešitev, rešitev za vse so nižje cene, ker če je nižja cena lahko tudi pridejo do stanovanja, še lažje, predvsem tisti ki niso kreditno sposobni. S tem ukrepom pa ja država še bol molze folk. Tisti ki niso kreditno sposobni bojo navalil in bojo mogli prodat ker bojo ugotovili da niti za hrano nimajo. To zame ni rešitev prava...to je molzenje naroda. Rešitev je več stanovanj oziroma nekaj da se cene na trgu zmanjšajo, da lahko vsi pridemo do stanovanja. In zakaj bi me bolu kurac če folk ne dobi stanovanja, a z znižanjem cen na trgu pa ne bodo prišli do stanovanja? Še lažje in boljše. Al pa znižanje najemnin, kar je tud preseglo vse meje že glede na slovenske plače.

Mato989 ::

Bistvo je da folk dobi nepremičnino...ja, ampak da se zakreditira do konca? To ni rešitev, rešitev za vse so nižje cene, ker če je nižja cena lahko tudi pridejo do stanovanja, še lažje, predvsem tisti ki niso kreditno sposobni. S tem ukrepom pa ja država še bol molze folk. Tisti ki niso kreditno sposobni bojo navalil in bojo mogli prodat ker bojo ugotovili da niti za hrano nimajo. To zame ni rešitev prava...to je molzenje naroda. Rešitev je več stanovanj oziroma nekaj da se cene na trgu zmanjšajo, da lahko vsi pridemo do stanovanja. In zakaj bi me bolu kurac če folk ne dobi stanovanja, a z znižanjem cen na trgu pa ne bodo prišli do stanovanja? Še lažje in boljše. Al pa znižanje najemnin, kar je tud preseglo vse meje že glede na slovenske plače.


Poglej, dobili so možnost, zdaj pa naj pokažejo nekaj odraslosti in prekalkulirajo ali se jim to splača ali ne... saj so odrasli orpavilno sposobni ljudje ali? Če niti ne znajo preračunat kaj to pomeni za njihov budget in ali bodo zaradi tega lačni, jim pa res nihče več ne more pomagat. To je osnova opravilno sposobnih ljudi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Ti bi še mtko prodal če bi bil vikend zarad tega kaj več vreden.
««
33 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566442 (47683) Okapi

Več podobnih tem