» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
19 / 42
»»

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Če bi država podpirala gradjo lesenih hišk sem prepričan da cene nepremičnin strmo pade, kot tudi najemnina, ampak potem bi morala banka in ostali pozabit na Maldive, če danes oddajaš 2.... 3 sobna sanovanja pobereš več kot 1000 evrov čistega, sploh za Ljubljano, najemnina namreč je 700 evrov.
Takim bi moral država podorbno pregledat in poiskat alternativo, v tem primeru al gradnjo delavskih blokov al podpiro lesenih hišk, ampak potem premožni ne želijo gledat v svoji okolici barakarsko naselje.
Vidt vse je tako povezan. Delavci naj bodo tiho, naj delajo petke in svetke za min.plačo al pa 100 evrov nad, če na pa naj crknejo al bolje zmrznejo...in to se bo dogajal dokler se ne bo narod zbral in pritisnil.


Sj to ves, da so montazne lesene? Niso pa poceni. Imas pa ocitno resen problem. Minimalna placa je MINIMALNA, ki naj bi zadostovala za prezivetje. Lastna hisa ni nujna za prezivetje, ampak je luksuz. Kaj te moti, ce nekdo oddaja tri stanovanja? Jih pa se ti daj. Od oddaje teh stanovanj lepo sluzi tudi drzava...

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

Bistveno je da so naši predniki plačevali davke PREDEN SO POSTALI LASTNIKI...


Plačali so davek na cegle, delo, plačali pristojbnine, komunalno ureditev...
Plačujejo davek na uporabo zemljišča (letno), to ni davek na premoženje, to je zgolj "naročnina na pravico" da ti tam sploh kaj lahko stoji.

Ne plačujejo pa davka na premoženje, ker pri nas je davek na premoženje bolj kot ne na papirju.
Dediči niso plačali davka na dedovanje.

Nastane problem ker ima nekdo lahko miljone € vredno hišo za katero je bistveno večja verjetnost (sploh če je prazna) da bo potrebovala policijo/gasilce kot pa dvosoben flet, ampak se zanjo plačuje praktično enak davek. Država mora brezplačno varovat to nepremičnino v neskončnost.

Davek na plače je za vse enak in ni vezan na premoženje zato je brezpredmetno govorit o njem, oziroma če že govorimo, potem lahko rečemo da imamo neke sorte socialni sistem, kjer vsi vplačujemo ne glede na to ali rabimo ali ne.
Ker pa govorimo o visokih zneskih in prosti izbiri in ne o zdravju, bi bilo pravilno da ta znesek ne bi bil na plečih vseh, ampak zgolj tistih ki so se odločili da te storitve potrebujejo v takem obsegu kot jih.

In ker je davek na dedovanje sila neprijetna zadeva in ker za storitve ponavadi plačujemo naročnino, je najenostavneje če se davek na premoženje popravi na tak način da prazna ali zelo draga stanovanja ne bodo strošek vseh (ker te storitve koristi samo manjšina). Kar pomeni da se z čisto enostavno spremembo davka na premoženje reši čisto vse nepremičninske težave.

Ves ta dodaten denar pa se upošteva pri povišanju splošne olajšave, z malo excela se da za vsako leto sproti prilagajat osebno splošno olajšavo, odvisno od pobranega davka na premoženje.

zobnik ::

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če bi država podpirala gradjo lesenih hišk sem prepričan da cene nepremičnin strmo pade, kot tudi najemnina, ampak potem bi morala banka in ostali pozabit na Maldive, če danes oddajaš 2.... 3 sobna sanovanja pobereš več kot 1000 evrov čistega, sploh za Ljubljano, najemnina namreč je 700 evrov.
Takim bi moral država podorbno pregledat in poiskat alternativo, v tem primeru al gradnjo delavskih blokov al podpiro lesenih hišk, ampak potem premožni ne želijo gledat v svoji okolici barakarsko naselje.
Vidt vse je tako povezan. Delavci naj bodo tiho, naj delajo petke in svetke za min.plačo al pa 100 evrov nad, če na pa naj crknejo al bolje zmrznejo...in to se bo dogajal dokler se ne bo narod zbral in pritisnil.


Sj to ves, da so montazne lesene? Niso pa poceni. Imas pa ocitno resen problem. Minimalna placa je MINIMALNA, ki naj bi zadostovala za prezivetje. Lastna hisa ni nujna za prezivetje, ampak je luksuz. Kaj te moti, ce nekdo oddaja tri stanovanja? Jih pa se ti daj. Od oddaje teh stanovanj lepo sluzi tudi drzava...


Montažne so dražje od klasične gradnje, zakaj bi montažno, če si jo lahko sam narediš za nro nizko ceno....ne nimam nič proti če oddajajo 3 sobno stanovanje, amapk potem naj država pomaga revnim ki dobijo 900 neto plače. Pust ti min.plačo, ker trenutno je 730 neto, vse kar je pod 1000 je min.plača po našem.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če bi država podpirala gradjo lesenih hišk sem prepričan da cene nepremičnin strmo pade, kot tudi najemnina, ampak potem bi morala banka in ostali pozabit na Maldive, če danes oddajaš 2.... 3 sobna sanovanja pobereš več kot 1000 evrov čistega, sploh za Ljubljano, najemnina namreč je 700 evrov.
Takim bi moral država podorbno pregledat in poiskat alternativo, v tem primeru al gradnjo delavskih blokov al podpiro lesenih hišk, ampak potem premožni ne želijo gledat v svoji okolici barakarsko naselje.
Vidt vse je tako povezan. Delavci naj bodo tiho, naj delajo petke in svetke za min.plačo al pa 100 evrov nad, če na pa naj crknejo al bolje zmrznejo...in to se bo dogajal dokler se ne bo narod zbral in pritisnil.


Sj to ves, da so montazne lesene? Niso pa poceni. Imas pa ocitno resen problem. Minimalna placa je MINIMALNA, ki naj bi zadostovala za prezivetje. Lastna hisa ni nujna za prezivetje, ampak je luksuz. Kaj te moti, ce nekdo oddaja tri stanovanja? Jih pa se ti daj. Od oddaje teh stanovanj lepo sluzi tudi drzava...


Montažne so dražje od klasične gradnje, zakaj bi montažno, če si jo lahko sam narediš za nro nizko ceno....ne nimam nič proti če oddajajo 3 sobno stanovanje, amapk potem naj država pomaga revnim ki dobijo 900 neto plače. Pust ti min.plačo, ker trenutno je 730 neto, vse kar je pod 1000 je min.plača po našem.


Kdo za vraga ti je kriv, ce si reven?! for fuck sake no. V drzavi z brezplacnim solstvom? Hiso lahko ze zdaj naredis za noro nizko ceno, ce delas sam. Gradbena zakonodaja ti ni naklonjena, se pa da prebiti tudi mimoh tega.

Mato989 ::

Plačali so davek na cegle, delo, plačali pristojbnine, komunalno ureditev...
Plačujejo davek na uporabo zemljišča (letno), to ni davek na premoženje, to je zgolj "naročnina na pravico" da ti tam sploh kaj lahko stoji.


Ne govorim o tem, govorim o tem, da je tudi moj foter ŠE PREDEN je postal LASTNIK svoje nepremičnine od plače plačeval davke za varovanje NEPREMIČNIN DRUGIH (kot se izrazita vidva) pa takrat ni mel nič od tega, zdaj pa ima... in enak postopek je za vsakega državljana, torej smo tu izenačeni, prvo je nekdo od družine moral plačevat in akumulirat da lahko nekdo koristi, to se ni spremenilo

Davek na plače je za vse enak in ni vezan na premoženje zato je brezpredmetno govorit o njem, oziroma če že govorimo, potem lahko rečemo da imamo neke sorte socialni sistem, kjer vsi vplačujemo ne glede na to ali rabimo ali ne.
Ker pa govorimo o visokih zneskih in prosti izbiri in ne o zdravju, bi bilo pravilno da ta znesek ne bi bil na plečih vseh, ampak zgolj tistih ki so se odločili da te storitve potrebujejo v takem obsegu kot jih.


Vidiš jaz se pa tu ne strinjam... da lahko prideš do premoženja moraš NAČELOMA imet plačo... Oziroma večina ljudi je prišla z plačami do premoženja ali pa z časom (čas je denar) torej če je plača obdavčena pomeni da je bilo praktično vso premoženje prvo obdavčeno.

Aha, torej si proti PAYGO sistemu, bi tudi PAYGO potem moral bit prosta izbira ker to ni zdravje ali kako?

Ves ta dodaten denar pa se upošteva pri povišanju splošne olajšave, z malo excela se da za vsako leto sproti prilagajat osebno splošno olajšavo, odvisno od pobranega davka na premoženje.


HAHAHAAHAHHA, torej bi bili unikum na Svetu kjer bi samo v Sloveniji ljudje vedeli kakšna davčna olajšava bi bila za preteklo leto?

Neverjetno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če bi država podpirala gradjo lesenih hišk sem prepričan da cene nepremičnin strmo pade, kot tudi najemnina, ampak potem bi morala banka in ostali pozabit na Maldive, če danes oddajaš 2.... 3 sobna sanovanja pobereš več kot 1000 evrov čistega, sploh za Ljubljano, najemnina namreč je 700 evrov.
Takim bi moral država podorbno pregledat in poiskat alternativo, v tem primeru al gradnjo delavskih blokov al podpiro lesenih hišk, ampak potem premožni ne želijo gledat v svoji okolici barakarsko naselje.
Vidt vse je tako povezan. Delavci naj bodo tiho, naj delajo petke in svetke za min.plačo al pa 100 evrov nad, če na pa naj crknejo al bolje zmrznejo...in to se bo dogajal dokler se ne bo narod zbral in pritisnil.


Sj to ves, da so montazne lesene? Niso pa poceni. Imas pa ocitno resen problem. Minimalna placa je MINIMALNA, ki naj bi zadostovala za prezivetje. Lastna hisa ni nujna za prezivetje, ampak je luksuz. Kaj te moti, ce nekdo oddaja tri stanovanja? Jih pa se ti daj. Od oddaje teh stanovanj lepo sluzi tudi drzava...


Montažne so dražje od klasične gradnje, zakaj bi montažno, če si jo lahko sam narediš za nro nizko ceno....ne nimam nič proti če oddajajo 3 sobno stanovanje, amapk potem naj država pomaga revnim ki dobijo 900 neto plače. Pust ti min.plačo, ker trenutno je 730 neto, vse kar je pod 1000 je min.plača po našem.


Kdo za vraga ti je kriv, ce si reven?! for fuck sake no. V drzavi z brezplacnim solstvom? Hiso lahko ze zdaj naredis za noro nizko ceno, ce delas sam. Gradbena zakonodaja ti ni naklonjena, se pa da prebiti tudi mimoh tega.


Pismo iz katere jame si ti ravnokar prlezu, ker kar nekaj v tri krasne pišeš, dej prosim moje komentarje preskoč, ker sam namerno nazaj pišeš take, da se krega, napiš svoj pogled na problematiko ne da druge non stop citiraš

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

kriptobog je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če bi država podpirala gradjo lesenih hišk sem prepričan da cene nepremičnin strmo pade, kot tudi najemnina, ampak potem bi morala banka in ostali pozabit na Maldive, če danes oddajaš 2.... 3 sobna sanovanja pobereš več kot 1000 evrov čistega, sploh za Ljubljano, najemnina namreč je 700 evrov.
Takim bi moral država podorbno pregledat in poiskat alternativo, v tem primeru al gradnjo delavskih blokov al podpiro lesenih hišk, ampak potem premožni ne želijo gledat v svoji okolici barakarsko naselje.
Vidt vse je tako povezan. Delavci naj bodo tiho, naj delajo petke in svetke za min.plačo al pa 100 evrov nad, če na pa naj crknejo al bolje zmrznejo...in to se bo dogajal dokler se ne bo narod zbral in pritisnil.


Sj to ves, da so montazne lesene? Niso pa poceni. Imas pa ocitno resen problem. Minimalna placa je MINIMALNA, ki naj bi zadostovala za prezivetje. Lastna hisa ni nujna za prezivetje, ampak je luksuz. Kaj te moti, ce nekdo oddaja tri stanovanja? Jih pa se ti daj. Od oddaje teh stanovanj lepo sluzi tudi drzava...


Montažne so dražje od klasične gradnje, zakaj bi montažno, če si jo lahko sam narediš za nro nizko ceno....ne nimam nič proti če oddajajo 3 sobno stanovanje, amapk potem naj država pomaga revnim ki dobijo 900 neto plače. Pust ti min.plačo, ker trenutno je 730 neto, vse kar je pod 1000 je min.plača po našem.


Kdo za vraga ti je kriv, ce si reven?! for fuck sake no. V drzavi z brezplacnim solstvom? Hiso lahko ze zdaj naredis za noro nizko ceno, ce delas sam. Gradbena zakonodaja ti ni naklonjena, se pa da prebiti tudi mimoh tega.


Pismo iz katere jame si ti ravnokar prlezu, ker kar nekaj v tri krasne pišeš, dej prosim moje komentarje preskoč, ker sam namerno nazaj pišeš take, da se krega, napiš svoj pogled na problematiko ne da druge non stop citiraš


Iz jame, kjer te ne silijo delat za minimalca in si pac sam kriv ce si reven. Folk, ki ne zna varcevati bo vedno reven. Z jurja place ali 3, ker bodo itak nekontrolirano pogonili za bedarije. Folk brez ambicij bo tudi s slabo placo. Kdo jim je kriv? Sistem? Drzava? Zakaj bi drzava morala skrbeti zate, ce si ti nesposoben zasluziti vec? Nismo v drzavi, kjer ti je neomogoceno studirati. Poglej na mojedelo.com. Sluzbe so, precej je takih, ki so tudi dobro placane. Kdo ti brani, da se ne prijavis? Kdo ti brani, da zamenjas poklic? Izobrazbo?

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Vidiš jaz se pa tu ne strinjam... da lahko prideš do premoženja moraš NAČELOMA imet plačo... Oziroma večina ljudi je prišla z plačami do premoženja ali pa z časom (čas je denar) torej če je plača obdavčena pomeni da je bilo praktično vso premoženje prvo obdavčeno.


Se strinjam za cegle je bil davek že plačan.

Govorim seveda o policiji, gasilcih... torej storitvah ki jih potrebuješ da lahko sploh uživaš svojo nepremičnino. Glede na to da plačajo davek vsi enako, tudi če ga sprčkajo na babah in pjači dobijo tisti ki ga sprčkajo na ceglih še storitev varovanja brezplačno.

To je zelo podobno plačevanju RTVja, tudi če ga ne gledaš ga moraš plačat. Pa še tam lahko odjaviš če res nimaš nič kjer bi lahko gledal.

RTVja ne plačuješ, kajne?

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

kriptobog ::

V-i-p je izjavil:

"Šef NLB znorel"
https://www.zurnal24.si/slovenija/sef-n...


Kreten. Zdaj ko se bodo pocasi krediti priceli draziti. Kje je bil pa zadnje dve leti? Ko bi si marsikdo lahko privoscil gradnjo, ko so bile se cene dokaj normalne pa nio dobili kredita zaradi glupih omejitev?

matobeli ::

kriptobog je izjavil:


Iz jame, kjer te ne silijo delat za minimalca in si pac sam kriv ce si reven.


Kriptoborg vrača udarec, kriptoborg za predsednika!

A že veš kako se po albansk reče "ostudni starec"? Mal vloži v znanje ki ti bo v penziji prav prišlo.

zobnik ::

Kriptobog komentira iz jame saj se vidi da nima niti 1% realnega stika s sodobnem svetu..., naj si istomisleče najde pa naj tam v jam komentirajo med seboj

Invictus ::

kriptobog je izjavil:

V-i-p je izjavil:

"Šef NLB znorel"
https://www.zurnal24.si/slovenija/sef-n...


Kreten. Zdaj ko se bodo pocasi krediti priceli draziti. Kje je bil pa zadnje dve leti? Ko bi si marsikdo lahko privoscil gradnjo, ko so bile se cene dokaj normalne pa nio dobili kredita zaradi glupih omejitev?

Saj ni on postavil omejitev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Kriptoborg prav potegne iz ljudi najslabše. Po 30min pogovora bi še Terezija za motorko prijela.

zobnik ::

Za kriptoboga moram še poštudirat v katerem strankarskem grmu je.

matobeli ::

Ma, neka židovska stranka.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vidiš jaz se pa tu ne strinjam... da lahko prideš do premoženja moraš NAČELOMA imet plačo... Oziroma večina ljudi je prišla z plačami do premoženja ali pa z časom (čas je denar) torej če je plača obdavčena pomeni da je bilo praktično vso premoženje prvo obdavčeno.


Se strinjam za cegle je bil davek že plačan.

Govorim seveda o policiji, gasilcih... torej storitvah ki jih potrebuješ da lahko sploh uživaš svojo nepremičnino. Glede na to da plačajo davek vsi enako, tudi če ga sprčkajo na babah in pjači dobijo tisti ki ga sprčkajo na ceglih še storitev varovanja brezplačno.

To je zelo podobno plačevanju RTVja, tudi če ga ne gledaš ga moraš plačat. Pa še tam lahko odjaviš če res nimaš nič kjer bi lahko gledal.

RTVja ne plačuješ, kajne?


No in to ti jaz govorim, moj foter je ko je šparal za nepremičnino ves čas plačeval gasilce in policijo enako kot zdaj drugi plačujejo njemu... torej je to izenačeno. Ni se pizdil ampak je še bolj trdo dfelal in prišparal...

Ok torej ti bi zdaj to spremenil, kako daleč nazaj pa bomo poračunali in vrnili tudi meni ki sem do 2019 plačeval za policijo in gasilce drugim zdaj pa bom moral davek na premoženje, ali bomo taki mladi lastniki spet najbolj najebali?

Sicer pa gasilci in policija PRVOTNO rešujejo življenja... tako da če bo v nevarnosti nekdo ker ga bodo lovili in streljali gangsterji ali pa bom klical jaz da mi je nekdo pred 7 dnevi vlomil, pomisli kdo bo imel prednost? Oni na sociali ki nič ne plačuje kaj pa zdaj? Je to fer pol? =) Če jaz plačujem varovanje preko davka on pa ne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Zakonov za nazaj se seveda ne sprejema, ker potem je potrebno še ostale zadeve uredit da se sistem ne podre. Ker drugače lahko tudi penzije preračunamo, pa razveljavimo uporabna dovoljenja za nepremičnine ki ne ustrezajo modernim normativom...

Sicer pa wtf, tak zakon bi točno ljudem v dohodkovnem razredu kot ga imaš sam najbolj pomagal, ker mogoče nisi opazil, ampak gre se za PRAZNE (oziroma sekundarna nepremičnina) in LUKSUZNE nepremičnine (recimo nad 250k, alpa po trenutnih cenah, nad 400k). Tvoja luknja na Ptuju ni niti prazna niti luksuzna.

Če boš klical policijo da ti je nekdo vlomil v zidanico bo policija prišla. Naredila bo zapisnik in to bo verjetno vse. cca 5h dela in nekaj kilometrine kar nanese vsaj 250EUR stroška. In to je 250EUR od katerih si plačal mnogo manj kot 1c.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mato989 ::

Če boš klical policijo da ti je nekdo vlomil v zidanico bo policija prišla. Naredila bo zapisnik in to bo verjetno vse. cca 5h dela in nekaj kilometrine kar nanese vsaj 250EUR stroška. In to je 250EUR od katerih si plačal mnogo manj kot 1c.


Ja, če bodo pa na socialkarja streljali mafijozoti ker jim ni plačal drog bo pa policija prišla, morebiti celo ranjena v spopadu in na bolniških in za to je ta socialkar plačal pa še manj od mene...

Zakaj točno je on priviligiran, jaz ki pa nekaj malega imam bi pa bil kaznovan ker sem končno nekaj dobil =)

Sicer pa wtf, tak zakon bi točno ljudem v dohodkovnem razredu kot ga imaš sam najbolj pomagal, ker mogoče nisi opazil, ampak gre se za PRAZNE (oziroma sekundarna nepremičnina) in LUKSUZNE nepremičnine (recimo nad 250k, alpa po trenutnih cenah, nad 400k). Tvoja luknja na Ptuju ni niti prazna niti luksuzna.


Mhm... vedno govorite tako na koncu pa so pol spremembe in plačujemo vedno bolj... zakon z izjemami je SLAB ZAKON in zmeraj bo ga nekdo prinašal okrog... si pozabil ono masovno prepisovanje lokacij bivanja ko so napovedali tole?

Pa še ustavno sodišče je povedalo da je progresivni davek na nepremičnine NEUSTAVEN...

Edino kar se mi zdi smiselno je to da ukinemo NUSZ in uredimo flat rate davek na vse nepremičnine ki pa načeloma ne sme bit višji od trenutnega NUSZja...

Plus bi bil v tem ker bi ga pobirala država (in naj zviša glavarino občinam za izpad) in hkrati ne bi bilo odpustkov, ker zdaj nekateri NUSZja ne plačujejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Tud če bi tebe (če ne bi bil socialkar) prišli socialkarji tolčt ker si kapitalistična svinja, bi pomagali. Pa si kot kapitalistična svinja plačal praktično nič davkov.

Zakon se lahko napiše da je dober in služi namenu, ni nobene tehnične omejitve. To da ni bilo interesa pisat takega zakona je pa samoumevno, državo vodijo isti ljudje ki bi s takim zakonom največ izgubili, ljudje so pa preveč glupi da bi znal preštet do tri.

BTW, progresiven davek je čisto nekaj drugega kot izjema iz davka in Davek od premoženja je stvar ki jo imamo in predvideva obdavčitev nepremičnin. Ampak je tako napisan da lahko vsak ki nima dveh levih pride mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Tud če bi tebe (če ne bi bil socialkar) prišli socialkarji tolčt ker si kapitalistična svinja, bi pomagali. Pa si kot kapitalistična svinja plačal praktično nič davkov.




Še vedno sem plačal več davkov kot socialkarji in o tem je point...

Zakon se lahko napiše da je dober in služi namenu, ni nobene tehnične omejitve. To da ni bilo interesa pisat takega zakona je pa samoumevno, državo vodijo isti ljudje ki bi s takim zakonom največ izgubili, ljudje so pa preveč glupi da bi znal preštet do tri.

BTW, progresiven davek je čisto nekaj drugega kot izjema iz davka in Davek od premoženja je stvar ki jo imamo in predvideva obdavčitev nepremičnin. Ampak je tako napisan da lahko vsak ki nima dveh levih pride mimo.


Ali pa, morda ljudje večinoma želijo da ko imajo lastnino za katero so se odrekali bodisi oni bodisi starši da niso zato dodatno obdavčeni

Seveda davek imamo, torej ga več ne rabimo, problem je da so slovenci prerevni da bi davek od nepremičnin plačevali kot kaže =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

luli ::

Lonsarg je izjavil:

Zelo narobe zastopis pojem kaznovanja.

Kaznovanje je to, da zaposlenega obdavcis bolj kot takega ki ima premozenje, kaznovanje redno zaposlenih se gremo trenutno! To je fakt.

V teoriji bi to resil tako, da ukines obdavcitev zaposlenih, samo potem ne bo denarja za policijo in si bodo lastniki nepremicnin sami placali zasebna varovanja. Boljsa resitev je zmanjsanje obdavciteve zaposlenih in pokriti izpad z davkom na premozenje in potrosnjo.

Recimo, da se res spremeni obdavčitev.
Kako bi potem obdavčil nepremičnine? A bi bil potem to davek na vrednost ali na površino?

matobeli ::

Možnosti je več, sploh pa ni vprašanje kakšen bi moral bit, ampak kako sploh prit do tega da si elite plunejo v skledo.

luli ::

matobeli je izjavil:

Možnosti je več, sploh pa ni vprašanje kakšen bi moral bit, ampak kako sploh prit do tega da si elite plunejo v skledo.

Daj povej vsaj okvirno. Površina ali vrednost?

matobeli ::

Lahko ti samo napišem kaj bi si želel da je namen zakona. Kako bi to dosegli je pa delo za stroko.

Sicer pa, če mene vprašaš, oboje.

nejc_nejc ::

Slej ko prej bo na bonus povrsino obdavceno, tako kot po celem svetu. Drgac se bo sistem sesu.

Edino ce ureditev zamenjamo, sam ne vem v katero, tudi to je na vrsti.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Kriptobog komentira iz jame saj se vidi da nima niti 1% realnega stika s sodobnem svetu..., naj si istomisleče najde pa naj tam v jam komentirajo med seboj


Po tvoje je realen svet, kjer je vecina na minimalcu? Glede na to kako so gradbeniki zasedeni in kako hitro rasejo hise, kako se prodajajo nepremicnine, kaksen je vozni park na cesti, bi rekel, da ni vecina drzave na minimalcu no. PAc dejansko si sam kriv, ce si reven. Pustimo ljudi, ki niso sposobni za delo zaradi invalidnosti in drugih zdravstvenih stanj. Se 10 let nazaj sem komaj stukal iz meseca v mesec, ampak sem istocasno delal na sebi in se izobrazeval. Zamenjal sem 6 firm v 10 letih in prilezel do tega kar sem si zadal 10 let nazaj - do svoje lastne hise. Ce bi jamral kot zobnik, bi se zdaj jokal na mionimalcu. Treba neki narest ne pa jokat.

Invictus je izjavil:

kriptobog je izjavil:

V-i-p je izjavil:

"Šef NLB znorel"
https://www.zurnal24.si/slovenija/sef-n...


Kreten. Zdaj ko se bodo pocasi krediti priceli draziti. Kje je bil pa zadnje dve leti? Ko bi si marsikdo lahko privoscil gradnjo, ko so bile se cene dokaj normalne pa nio dobili kredita zaradi glupih omejitev?

Saj ni on postavil omejitev...


Vem. Je bil pa tiho, zdaj je pa glasen.

matobeli je izjavil:

Ma, neka židovska stranka.


Bolje kot stranka slo-tech jamracev, ki ima moto, reven sem, naj drzava skrbi zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

matobeli ::

Vsi zidajo, sam mediana plač je pa še vedno nekje na jurja, 90 percentil pa na 2jurja.

Torej par, kjer sta oba top 10%, v 10letih zasluži ravno za bajto ki ni več na najslabši lokaciji ali pa se napol podira (400k), ker ne morta živet od zraka to pomeni da jo odplačata v 15letih, s tem da se ne smeta preveč preseravat.

Res, vsi zidajo...

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Vsi zidajo, sam mediana plač je pa še vedno nekje na jurja, 90 percentil pa na 2jurja.

Torej par, kjer sta oba top 10%, v 10letih zasluži ravno za bajto ki ni več na najslabši lokaciji ali pa se napol podira (400k), ker ne morta živet od zraka to pomeni da jo odplačata v 15letih, s tem da se ne smeta preveč preseravat.

Res, vsi zidajo...


lol 400k... za 400k v Podravju skoraj vsepovsod sezidaš 2 bajti :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Vsi zidajo, sam mediana plač je pa še vedno nekje na jurja, 90 percentil pa na 2jurja.

Torej par, kjer sta oba top 10%, v 10letih zasluži ravno za bajto ki ni več na najslabši lokaciji ali pa se napol podira (400k), ker ne morta živet od zraka to pomeni da jo odplačata v 15letih, s tem da se ne smeta preveč preseravat.

Res, vsi zidajo...


Sori. Ti ne zidas, ker raje jamras. Tukaj okoli ima vsaka vas novo naselje. V zadnjih nkaj letih je zraslo znj his. Sem se pogovarjal z novim sosedom, ki je kupil parcelo in pravi, da bo letos samo plosca, hisa pa naslednje leto, ker imajo ze toliko zasedeno vnaprej. Za zidat ne rabis biti bogatas, dovolj je da si kreditno sposobenin nekaj malega na lagerju, da je za tistih 20%, kar itak porabis za papirje... Folk se pac kreditira za 20-30 let. Eni pa se vedno jamrajo, da mora drzava poskrbeti za njih lol

zobnik ::

V 10 letih še za parcelo ne moreš zbrat pa če maš 600 na stran/mesec, sem kje napisal da jamram okol prihrankov, problem je da je vse večina nezazidljivo, in država, občina ne dovoli, ker pol bi vaši mestni žabarji s tistim nategnjnenim žabami moral na podeželju gledat lesene barake oz. hiše....saj poleti ste kar pogosti pr nas s kolesom al pa peš. Voda, elektrika je vse blizu pa pač ne smeš. In dokler ne smemo ker nam ne pustite boste-bomo pač plačeval višje davke, da bodo ljudje dobival državne pomoči.

matobeli ::

Jaz ne zidam ker ni parcele kjer bi želel živet, bajto zidat zraven železniške nek v luknji, kjer sonce ne posije in se zraven še zapufat do penzije? ha-ha.

Ja, zidajo, ampak ne s svojim kešom. Je večina kar lepo počakala na dediščino. Pa tud če je sam 50k, to je lih dovolj.

Zidajo pa ljudje tam pri svojih 40+, dost normalno je že in še bolj bo, da nisi čist ziher a sta tedva froca z babico ali mtko na sladoledu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Jaz ne zidam ker ni parcele kjer bi želel živet, bajto zidat zraven železniške nek v luknji, kjer sonce ne posije in se zraven še zapufat do penzije? ha-ha.

Ja, zidajo, ampak ne s svojim kešom. Je večina kar lepo počakala na dediščino. Pa tud če je sam 50k, to je lih dovolj.


Dobro, da tolk folka deduje, da so gradbeniki zasedeni eno leto vnaprej. Pandemija je verjetno se pospesila zadevo ane. Vec ljudi umre, hitreje folk deduje te ogromne denarje. Pa tukaj e mi poraja vprasanje, kako imajo pa penzici take vsote? Ocitno je bilo vcasih manj jamracev kot danes ;)

Btw... Ce ni parcele kjer bi zelel ziveti... Kje pa potem zivis? Nekje, kjer ne zelis? wtf

matobeli ::

Lej, kolk je star lastnik nepremičnine je javno dostopen podatek. Poglej kolk so stari lastniki teh novih naselji pa boš vedel za zih.

Dokler se ti tastari ne stegnejo živiš v nepremičnini ki je bolj tako-tako, komaj za silo. Ko dobiš dediščino zgradiš ali kupiš nekaj boljšega cca si takrat 40-50. Če si čakal z družino na štalco si se zajebal, če si jo imel prej tudi.

Same win-win situacije.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Lej, kolk je star lastnik nepremičnine je javno dostopen podatek. Poglej kolk so stari lastniki teh novih naselji pa boš vedel za zih.

Dokler se ti tastari ne stegnejo živiš v nepremičnini ki je bolj tako-tako, komaj za silo. Ko dobiš dediščino zgradiš ali kupiš nekaj boljšega cca si takrat 40-50. Če si čakal z družino na štalco si se zajebal, če si jo imel prej tudi.

Same win-win situacije.


Itak. Ze sam pogled tukaj v naselju, kjer sem podre tvojo izjavo s starostjo... Vecina se je zakreditirala in so postavili. Mislis, da za vsakim, ki se stegne ostanejo na tisoce evrov? lol. Z mal srece ti ostane yugo bajtura. Potrebna obnove oz. rusenja, ker je bedarija to obnavljat.

matobeli ::

Škoda edino ker lahko samo hipotetično govoriva o teh naseljih, kajne.

Sicer pa, za koliko sem se zmotil? dve, morda tri leta?

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Škoda edino ker lahko samo hipotetično govoriva o teh naseljih, kajne.

Sicer pa, za koliko sem se zmotil? dve, morda tri leta?


Itak. vse je hipoteticno. Tako, kot lahko govorimo, da skoraj nihce nima preko jurja place. Hipoteticno pac.

Zmotil kje? Pri starosti? Dva starejsa para (cca 45), en penzic par, potem pa prevladujemo 30-40... Trije so parcelo dobili od starih starsev, ostalih 9 jo je kupilo. Zadnja je sla za 200e/m2, 600 kvadratkov. Kupil mlad par z dojenckom. Spomladi pricnjo graditi. Sem bil firbec pa sem vprasal ko so bili nazadnje tu. 60k privarcevano, 300k krede na 30 let...

Pat_MaGroin ::

lol, casual 1500 eur obroka na 30 let.

javni sektor? :)

mr_chai ::

Pat_MaGroin je izjavil:

lol, casual 1500 eur obroka na 30 let.

javni sektor? :)


Kaj pa druzga. Vsaj ona mora kakih 2500 eur neto dobiti za delo fikusa, on mora pa imeti kakšen svoj privat foh, pa se da. Vse se da. Sam delat je treba a ne, tud če si fikus, še vedno se morš prpelat na delovno mesto in odsedet tiste 4 urce v pisarni, odstati 2 urci na čiku in odsedeti 2 urci na kavici.

user4683 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

lol, casual 1500 eur obroka na 30 let.

javni sektor? :)

Bližje 1100eur/mesec. Dva s povprečno plačo, enim otrokom.

matobeli ::

Efektivno bo ta par celotno svoje aktivno življenje plačeval polovico prihodkov za streho nad glavo, kar ostane sta dva minimalca.

Tipična fora, vse v kredit, pol pa makaroni.

In to ljudje ki so cca v top 40% po zaslužku. Dobro nam gre.

user4683 ::

Če ta par, ki je verjetno nekje v prvi tretjini kariere, nima namena napredovati pri prihodkih za vsaj 20% v naslednjih 10 ali 20 letih, potem ima večje probleme kot samo kredit.

matobeli ::

Do kam pa?

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

Efektivno bo ta par celotno svoje aktivno življenje plačeval polovico prihodkov za streho nad glavo, kar ostane sta dva minimalca.

Tipična fora, vse v kredit, pol pa makaroni.

In to ljudje ki so cca v top 40% po zaslužku. Dobro nam gre.



Kot da smo vsi na istem za naslednjih 30 let. Mogoče bosta služila 5 jurjev čez 10 let, mogoče čez 20 let 10 jurjev in bosta hišo odplačala v 15 letih, čez 30 bo hiša vredna 700,000€ ob 3% letno dvigu cen, varianca 1% gor dol pa 500,000€ do 950,000€ če bo rast 4% letno.

Ne vem res, kaj pričakuješ, da bi morala služit vsaj 5 jurjev da si privoščita tak kredit al kaj?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matobeli ::

Sej, da se. Ampak spet govorimo o tem da bodo top 30% in vse kar majo je bajta in avto ali dva.

Top 30% včasih je pomenilo že skor luksuzna bajta, jadrnica, kemper, vikend...

maticb492 je izjavil:


Ne vem res, kaj pričakuješ, da bi morala služit vsaj 5 jurjev da si privoščita tak kredit al kaj?


Mal varnostne mreže pa more bit. Ne pa vse na knap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

jernejl ::

borut_p je izjavil:

nekdo, ki je v življenju sproduciral dovolj, da si je lahko nabavil nepremičnino (pa ne mislim da kredit), je skozi plačevanja davkov državi (plača) prispeval v blagajno sigurno dosti več kot tisti, ki si nepremičnine ne more nabaviti.
Ravno nasprotno. Tisti, ki zapravlja za cigarete in alkohol namesto za nepremičnino, je plačal bistveno več davkov od onega, ki je to zapravil za nepremičnino.

in ti bi te še dodatno obdavčil - s kot si se pa ti vzel?
Ugodnosti ki jih nudi obstoj države, niso brezplačne. Ampak ker lastniki zanje nikdar niste plačevali, se vam zdi, da je temu tako. Vam se zdi, da če je vaš praded kupil zemljo za pol prašiča in od tega plačal pet dinarjev davka, mora zdaj država v zameno za to neskončno let ta grunt varovati in lastniku omogočati uživanje posesti.

obdavčiti je potrebno lenuhe, da se spravijo delat in producirat
Saj to bi naredili z davkom na prazne nepremičnine. Tistim, ki so preleni, da bi oddajali, je treba ravno tako zaračunati davek kot onim, ki (legalno) oddajajo.

kriptobog je izjavil:

Dobro, da tolk folka deduje, da so gradbeniki zasedeni eno leto vnaprej.
Resnih gradbenih firm pri nas že kakšno desetletje ni več... večina kadra, ki je do takrat bila v gradbeništvu, pa je odšla (nazaj) v tujino.
Normalno, da so gradbeniki zasedeni, če jih pa skorajda ni. To ne pomeni, da se tako zelo na veliko gradi, ampak da je gradbenikov premalo.

maticb492 ::

Samo v takšnih in drugačnih temah na slo-tech pa zveš da so nekateri znalci vseh področij, od davkov, zasedenosti nepremičnin, varovanja nepremičnin in stroškov policije, do gradbeniške industrije :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

če imajo vsi enake pogoje in vseeno ljudje pridejo do nepremičnine pomeni da lahko načeloma VSAK, ker je dosegljivo.
Sevede. Če lahko Bezos nabavi reaktivca, pomeni, da ga lahko nabavi načeloma vsak. Če si lahko Musk privošči plačati par milijard davka, pomeni, da ga lahko načeloma plača vsak. Evo, pa smo ugotovili, da boš lahko tudi ti plačal bistveno več davka kot doslej. Če boš jokal, bomo pa rekli, da moraš več delati.

A res? No povej mi koliko davka NUSZ je plačal nelastnik nepremičnine? Koliko davka je plačal nelastnik pri gradnji bajte za cigel, malto, gradbince, itd... koliko davka je nelastnik plačal pri nakupo strešne kritine? Koliko davka je plačal nelastnik za asfaltiranje po njegovi parceli? LASTNIKI plačajo v povprečju VEČ davkov na te stvari kot nelastniki =)
Nelastniki plačujejo bistveno višje davke od lastnikov, ker večina dobrin in storitev ni tako ugodno obdavčena kot nepremičnine.

Ti zagovarjaš socializem več davkov za državljane... še zadnjo stvar ki jo nekateri imajo bi dodatno obdavčil
Ravno nasprotno, ti zagovarjaš obstoječi socializem, jaz pa kapitalistične davke.

Ja zato, ker defakto to je... če je nekdo star 25 let, nekdo pa 50, in jernej kaže s prstom na njega da mu je bilo lažje ker je prej bil na Svetu je pač to enako kot kazat na prednike... ne moremo izenačit tega da se VSI ENAKI ČAS RODIMO kajne?
Seveda ne moremo izenačiti tega, da bi se vsi isti čas rodili. Ampak pogoje si pa lahko izmišljujemo in lahko jih naredimo take, da bodo enaki, kot so bili 50 let nazaj, ne pa, da jih vsakih nekaj let dodatno zaostrimo in s tem onemogočamo in dražimo gradnjo.
Ampak mi raje pogoje zaostrimo do obisti, potem pa rečemo: "hja, mi nismo nič krivi, vi ste se prepozno rodili". :))

Policijo plačujemo iz DDV ne iz plač
Neumnost.

Ampak vsak je plačeval davke da je prišel do premoženja
Neumnost.

Oseba A je hodila v službo in plačevala DAVKE in akumulirala premoženje (kupila nepremičnino)
Potomec Osebe A pa je podedoval nepremičnino prednika in hodi v službo in plačuje davke

Oseba B je hodila službo in ni akumulirala premoženja(najsi bo nesposobna ali neumna nima veze)
Potomec Osebe B ni podedoval ničesar in mora hodit v službo in plačevat davke
Oseba B je zapravljala večinoma za izdelke z višjo stopnjo DDV, oseba A pa za tiste z nižjo. Oseba B je plačala več davkov, za nagrado pa potem mora potomec osebe B še subvencionirati premoženje potomca osebe A.
Če bi bilo na svetu kaj pravice, bi moralo biti obratno: potomec osebe B bi moral biti oproščen davkov, potomec osebe A pa bi moral plačevati davek na premoženje.

Ok torej ti bi zdaj to spremenil, kako daleč nazaj pa bomo poračunali in vrnili tudi meni ki sem do 2019 plačeval za policijo in gasilce drugim zdaj pa bom moral davek na premoženje, ali bomo taki mladi lastniki spet najbolj najebali?
Če bi spreminjali za nazaj, bi bilo treba spremeniti tudi vse ostalo. Recimo v kolikor bi ugotovili, da tvoje stanovanje ne ustreza več današnjim standardom gradnje in se danes tako stanovanje ne bi smelo več zgraditi, bi ti morali odvzeti uporabno dovoljenje, naslov, elektriko itd., ter od tebe zahtevati sanacijo ali rušenje. Tebi bi vrnili del stroškov, ki si jih nekaj let do leta 2019 plačeval za policijo in gasilce, hkrati pa tvojim staršem in starim staršem izdali račun za te stroške za nekaj desetletij, kolikor imajo nepremičnino. To bi šlo, ja.

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Vsi zidajo, sam mediana plač je pa še vedno nekje na jurja, 90 percentil pa na 2jurja.

Torej par, kjer sta oba top 10%, v 10letih zasluži ravno za bajto ki ni več na najslabši lokaciji ali pa se napol podira (400k), ker ne morta živet od zraka to pomeni da jo odplačata v 15letih, s tem da se ne smeta preveč preseravat.

Res, vsi zidajo...


lol 400k... za 400k v Podravju skoraj vsepovsod sezidaš 2 bajti :P


Za ta dnar ti v podravju sezidam 5 bajt, ampak samo če vse SAM delam. Zdej pa pejt ti do gradbinca, pa ga vpraši za kolk ti nardi bajto na ključ v podravju. Glih tako ceno boš dobil, kot če bi jo delal v Ljubljani. In tisti, ki mislite, da se trenutno na veliko prodajajo nepremičnine, se ne. Veliko se ne proda, gledam bajte in stanovanja, ki se že 1 leto vlečejo po oglasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Jerry000 ::

mr_chai je izjavil:

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

Vsi zidajo, sam mediana plač je pa še vedno nekje na jurja, 90 percentil pa na 2jurja.

Torej par, kjer sta oba top 10%, v 10letih zasluži ravno za bajto ki ni več na najslabši lokaciji ali pa se napol podira (400k), ker ne morta živet od zraka to pomeni da jo odplačata v 15letih, s tem da se ne smeta preveč preseravat.

Res, vsi zidajo...


lol 400k... za 400k v Podravju skoraj vsepovsod sezidaš 2 bajti :P


Za ta dnar ti v podravju sezidam 5 bajt, ampak samo če vse SAM delam. Zdej pa pejt ti do gradbinca, pa ga vpraši za kolk ti nardi bajto na ključ v podravju. Glih tako ceno boš dobil, kot če bi jo delal v Ljubljani. In tisti, ki mislite, da se trenutno na veliko prodajajo nepremičnine, se ne. Veliko se ne proda, gledam bajte in stanovanja, ki se že 1 leto vlečejo po oglasih.

Oh, pa še kako hitro grejo stanovanja. Niti na ogled ne prideš in je že prodano

««
19 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565846 (47087) Okapi

Več podobnih tem