» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
14 / 42
»»

matobeli ::

Jih je, zgrajenih. Kar pa ne pomeni da so na voljo za uporabo.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Jih je, zgrajenih. Kar pa ne pomeni da so na voljo za uporabo.


Enako lahko rečemo za avte... je sicer sestavljenih dovolj ampak ker je previsoka cena si ga vsak brezdomec ne more privoščit, enako za telefone, hrano, itd... bomo vse obdavčli čim poje kdo 1 žemljico več? Ker drugi nima?

Komunisti se odkrivate.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Avto je dober primer, recimo da vsak rabi svojega ali pa enega na par.

A ti povem koliko avtov ki stanejo 1/10 novega je na voljo v mojem kraju? Ali pa celo na Ptuju?

No, toliko jih je da se jih da v prešo tudi če se še pelje.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Avto je dober primer, recimo da vsak rabi svojega ali pa enega na par.

A ti povem koliko avtov ki stanejo 1/10 novega je na voljo v mojem kraju? Ali pa celo na Ptuju?

No, toliko jih je da se jih da v prešo tudi če se še pelje.


In kaj zdaj če so 1/10 novega? Bistvo je da ga vsak človek na Svetu nima in zato je treba nujno to uredit po komunistično z uravnilovko

Enako kto za stanovanja... predlagam da vse vržemo v šotore dokelr ne bo vsak človek na Svetu imel fleta, da ne bi kdo mel kaj več kot drugi po Svetu, zakaj se omejit samo na SLO? Ker ti tak paše?

To komunistično sranje iz vaših rok presega vse meje dobrega okusa... spokajte se delat pa bo za stanovanje in šparat ne pa zapravljat po centrih, jest fast food, ampak doma pripravljat hrano, sadit v lonce začimbe ne kupovat itd... tako kot naši predniki.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blufishidiot ::

Mato989 je izjavil:

Bistvo je da ga vsak človek na Svetu nima in zato je treba nujno to uredit po komunistično z uravnilovko


Ne, bistvo je, da ga vecina sploh ne rabi, ker pa so seveda ljudje, ki so nori na avtomobile, je to treba urediti z visokimi parkirninami, cestninami, zapiranji delov mest pred prometom, visokimi obdavcitvami itd. Ker so posamezniki kot zivali in se niso sposobni kontrolirati.

Zato se drzava vtika tudi v cestno signalizacijo, kje lahko gradis in kje ne itd. Ker sicer bi zivali pozidale vse njive, sredi Blejskega jezera bi bil na otocku shopping center in zagotovo bi si kdo omislil vikendico na vrhu Triglava.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

tisto kar si citiral sem pisal sarkastično!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

Mato, šiht je mimo. ugasni računalnik, ne pozabi tudi na modem, štrom je drag.

matobeli ::

Treba ponucat flet k ga je drago plačal. Zunaj so plebsi!

IL_DIAVOLO ::

Siht v zadnjem tednu decembra? Kje to delate, da vem kje grem mimo?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

matobeli ::

Za zapečkarje je šiht od doma skor enako dopustu.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Siht v zadnjem tednu decembra? Kje to delate, da vem kje grem mimo?


Dežurn sem :) prostovoljno, nekdo mora poskrbet da sistemi laufajo.

Raje koristim dopust poleti =)

Sicer pa od doma je itak đabe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Baja ::

Samo ne razumem Matota. Namesto da trola tukaj cel šiht, bi lahko delo opravil v parih urah in prišparal za 6h elektrike na dan. Bo ga morala njegova malo v roke vzeti.

Baja ::

6h * 100W * 20dni * 11mescov (1mesec sem dopust racuno) = 132kW ~= 132e/leto

vidiš, punci bi lahko oblekco kupjo, pa še parkrat bi lahko šla do staršev.

Grizzly ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Siht v zadnjem tednu decembra? Kje to delate, da vem kje grem mimo?


Koliko vidim na koledarju, zadnji teden ni nobenega praznika oz. dela prostega dne. In če bi vsi bili zadnji teden doma, bi firme še vedno med seboj tekmovale, kdo bo doma že predzadnji teden. Vidiš kam to pelje?

Po drugi strani pa jamrate, kako priti do stanovanja. Delaj, zasluži, kupi! Tudi jaz bom jutri nekaj časa delaven, ampak ta čas bo meni drago poplačan z raznimi dodatki in nagradami, ki jih marsikatera firma nima. Pa ne pravim, da bom zato lažje prišel do stanovanja, vsekakor pa bom imel občutno več na računu.

Mike_Rotch ::

Koliko vidim na koledarju, zadnji teden ni nobenega praznika oz. dela prostega dne. In če bi vsi bili zadnji teden doma, bi firme še vedno med seboj tekmovale, kdo bo doma že predzadnji teden. Vidiš kam to pelje?


V malo bolj normalno stanje, kjer 8 urni delovnik in ušivih 22 dni dopusta nista normala?

IL_DIAVOLO ::

Ocitno so Nemci bolj normalni od nas. Delovni teden traja 36-38ur, doma so se celi naslednji teden.

Mi pa bolj ko nas hebejo, rajsi smo tam.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mike_Rotch ::

Ja, v petek popoldne dobiti nemca na slack je misija nemogoče. Itak je jasno, da 40 urni delovni teden ni ne zdrav ne produktiven. Vse gre v krajšanje delovnega časa. V vsaki normalni firmi ti zabičajo, da se moraš med dopustom odklopiti od službe, ker vejo, da je počitek v resnici nujen za zdrave in produktivne delavce.

V Sloveniji smo pač 10, 15 let za časom.

blufishidiot ::

Baja je izjavil:

Bo ga morala njegova malo v roke vzeti.


Ja, pomanjkanje seksa mu ze v glavo seka, saj je ze napol poblaznel. Nujno!

blufishidiot ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ja, v petek popoldne dobiti nemca na slack je misija nemogoče. Itak je jasno, da 40 urni delovni teden ni ne zdrav ne produktiven. Vse gre v krajšanje delovnega časa. V vsaki normalni firmi ti zabičajo, da se moraš med dopustom odklopiti od službe, ker vejo, da je počitek v resnici nujen za zdrave in produktivne delavce.

V Sloveniji smo pač 10, 15 let za časom.


Ne, da smo 10+ let za casom ampak se je vecina pustila nategniti, da so sindikati odvec in samo denar pobirajo (in podobne nebuloze).



Na eni strani imas delodajalce, ki na polno lobirajo, kupujejo politike, na drugi strani ima... pravzaprav nimas nic, ker so delavci preneumni, da bi razumeli igro (ali se bolje - sanjajo, da ko bojo veliki bojo pa tudi oni delodajalci in bojo se vecje pizde, kot so delodajalci zdaj). In to je rezultat.

Zgodovina sprememb…

blink ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ja, v petek popoldne dobiti nemca na slack je misija nemogoče. Itak je jasno, da 40 urni delovni teden ni ne zdrav ne produktiven. Vse gre v krajšanje delovnega časa. V vsaki normalni firmi ti zabičajo, da se moraš med dopustom odklopiti od službe, ker vejo, da je počitek v resnici nujen za zdrave in produktivne delavce.

V Sloveniji smo pač 10, 15 let za časom.


V Sloveniji je 37,5 urni teden (30 min je odmor za malico). Ce upostevas da gredo v petek ljudje ze malo prej domov pa smo hitro na se manj urah.

Mike_Rotch ::

ZDR

143. člen

(polni delovni čas)

(1) Polni delovni čas ne sme biti daljši od 40 ur na teden.

(2) Z zakonom oziroma kolektivno pogodbo se lahko določi kot polni delovni čas delovni čas, ki je krajši od 40 ur na teden, vendar ne manj kot 36 ur na teden.

(3) Z zakonom ali drugim predpisom v skladu z zakonom ali kolektivno pogodbo se lahko določi za delovna mesta, pri katerih obstajajo večje nevarnosti za poškodbe ali zdravstvene okvare, polni delovni čas, ki traja manj kot 36 ur na teden.

(4) Če polni delovni čas ni določen z zakonom ali kolektivno pogodbo, se šteje kot polni delovni čas delovni čas 40 ur na teden.


V praksi je sicer ponekod res pol ure za kosilo, pa čik pavze so vmes pa kavice itd. Po drugi strani so tudi nadure (tudi neplačane) redna praksa, tudi v primerih, ko so te povsem nepotrebne. Prisotnost na delovnem mestu je vrlina.

IL_DIAVOLO ::

1 ura pred in 1 ura po delovnem casu(ko si na poti) je pa kaj, prosti cas? Službi namenimo preveč časa, tudi ce ne delamo ves cas.

Zaradi mene se kensla malica in pavze, služba bi morala biti strogo delovna in max efektivna v casu ko si tam.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zobnik ::

pa plača vsaj 1500 neto za delavca in bo mir...pa en bo problema dobit kredit, ne bo problem revščina, vsi problemi bodo izpuhtel...potrošnja bo vrtoglava, vse bo delal kot mora.
A kdo vse to uničuje, ovira kot država sama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

ginekk ::

zobnik je izjavil:

pa plača vsaj 1500 neto za delavca in bo mir...pa en bo problema dobit kredit, ne bo problem revščina, vsi problemi bodo izpuhtel...potrošnja bo vrtoglava, vse bo delal kot mora.
A kdo vse to uničuje, ovira kot država sama.


Ne bo mir, ker potem bo šele inflacija. Vse pomembne cene bi se pač enostavno normirale na višji povprečni dohodek - lahko enostavno vidiš takoj čez mejo, kjer imajo minimalce 1500 EUR.

zobnik ::

Pomojem da ne ker bi veliko instagramarjev stopilo na realna tla, manjša obdavištev plač ravno zarad tega.

IgorCardanof ::

Ne bi šlo tako.
Influencerji bi potem za svoje storitve računali več, ker imajo vsi ostali več denarja in bi tudi bili pripravljeni plačat. Žene na Onlyfans bi za 10% dvignile mesečno naročnino in tako dalje. In to ne bi bil problem plačat, ker sedaj namesto, da imamo 800EUR plače, imamo 1500EUR.

Skratka, problem je bolj globok. Ni rešitev to, da vsem samo povečamo plače in potem bo pa vse ok.
Na nek način se nekaj takega dogaja sedaj, kjer se majhnemu % elite printa gore denarja, oni pa pokupijo vse kar se da. Cene pa v nebo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

aviator ::

Invictus je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Današnje Preverjeno na POP-u v prvih dveh prispevkih govori ravno o tem, kot mi tukaj. Bože mili kakšne cene, da te srat prime. No, da skrajšam: štiri članska družina z dvema povprečnima plačama (nekaj čez 2,4k neto skupaj) do stanovanja v Ljubljani je misija nemogoče.

Pri 2,4k neto dobiš tam cirka 1500 EUR obrok. Max seveda. Greš na 1000 EUR mesečno. To pomeni na 30 let 300k kredita. Pri 1500 EUR 450k. Trenutno z malo sreče, dobiš za ta denar v Ljubljani celo bajto, ki jo obnoviš...

Plača bo itak rasla, če boš delal, se izobraževal, in ne boš tipični sucker slovenskih podjetnikov.

Sam se je treba odpovedati kakemu luksuzu, to pa tem mladim generacijam ne gre preveč dobro od rok...

Shegevara je izjavil:

Ja in kaj je tvoj predlog? Da se zadolžijo do grla? Pa če slučajno službo izgubi bo pa kdo odplačeval dalje? Njuni otroci?

Žena se gre lahko vedno prodajat, dec pa delat v tujino. Lahko pa prodaš in se odseliš na cenejše območje.

Saj nas niso omejili na nakup ene nepremičnine v življenju.

njyngs je izjavil:

blink je izjavil:

Blizamo se vreliscu.

Z njim gremo še do garsonjere. Velika je 32 kvadratnih metrov, cena je 175.000 evrov. "Štiri dni jo imamo na trgu, dnevno dobivamo prošnje, da jo rezerviramo. Čez nekaj ur pride stranka, s sabo bo imela že aro," pravi Danijel Smuk.

Vsako leto je v Ljubljani 500 novih stanovanj, potrebovali bi jih 3000.

https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...

Temu agentu se prav vidi, da mu je nerodno in da želi rečt, da so te cene absolutno previsoke... že do mere idiotizma. Ampak se komaj zadržuje.

Bluzi, ker nima provizij... In ker Kranjska gora ni ravno več the lokacija...

Včasih so bili apartmaji v Kranjski gori po 6000 in več na m2...


Seveda, menda bodo nepremicnine vsako leto zraste za 20, 30 to the moon.
Ne vem koliko mladih poznas, midva z mojo prisparava 70-75 posto vsega zasluzenega in to ob najemnini.
Bolj vidim te poslovne zacetek mladih tako, da se zadeve ne znajo lotit, ker jih ni nihce v to sili oz. ucil, se vsako privatne soliranje se je oznacevalo za deviantno, ces bodi priden in te caka lepa sluzba, kot nas v javnem sektorju.
Sem bil na popivanju/praznovanju prejsnji dan, nbos verjel vsak se nekaj prcka zraven, sploh ne nezahtevne sluzbe. Z lenuhi se ne druzim, jih ni tako veliko povsod pa je status razumljen==) doma je vsega prevec in taki niso delali ne sedaj, niti v vasih "zlatih" casih.

Jst bom raje pocakal v poceni najemu, ko se tole umiri, bom imel precej visji polog, mogoce celo all cash offer.

Mogoce se takrat izide celo za 1 - sobno in parcelico hkrati.

Na parceli, zastavim, se za silo vselim in se v take navalu znebim 1 sobne luknje ter Jo podtaknem, kaksnemu upokojencu za nalozbo.

Vmes se domislim poslovne ideje in zarinem tja, v ceglovje kamor vsi penzionerji trenutno rinejo ne bom tlacil.
Zadej za njimi ni nikogar, ki ze ni v pufih.
Tole gre ob naslednji zategi, dol.
Japonska stari.
Narod si bo plenice kupoval sam.

Mike_Rotch ::

ginekk je izjavil:

zobnik je izjavil:

pa plača vsaj 1500 neto za delavca in bo mir...pa en bo problema dobit kredit, ne bo problem revščina, vsi problemi bodo izpuhtel...potrošnja bo vrtoglava, vse bo delal kot mora.
A kdo vse to uničuje, ovira kot država sama.


Ne bo mir, ker potem bo šele inflacija. Vse pomembne cene bi se pač enostavno normirale na višji povprečni dohodek - lahko enostavno vidiš takoj čez mejo, kjer imajo minimalce 1500 EUR.


Teorija in primeri iz prakse kažejo, da inflacija ne sledi zvišanju minimalnih plač 1:1. Z drugimi besedami, kupna moč prebivalstva se pod črto poveča.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

ginekk je izjavil:

zobnik je izjavil:

pa plača vsaj 1500 neto za delavca in bo mir...pa en bo problema dobit kredit, ne bo problem revščina, vsi problemi bodo izpuhtel...potrošnja bo vrtoglava, vse bo delal kot mora.
A kdo vse to uničuje, ovira kot država sama.


Ne bo mir, ker potem bo šele inflacija. Vse pomembne cene bi se pač enostavno normirale na višji povprečni dohodek - lahko enostavno vidiš takoj čez mejo, kjer imajo minimalce 1500 EUR.


Teorija in primeri iz prakse kažejo, da inflacija ne sledi zvišanju minimalnih plač 1:1. Z drugimi besedami, kupna moč prebivalstva se pod črto poveča.


Torej damo minimalko na 10 mil in bomo vsi milijonarji rešeni dela ker se ne bo toliko povišalo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Tako ja. Vsi imamo 10m minimalca, v trgovini bomo pa se zmeraj kupovali kruh samo po 100€ na hleb.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

MadMen ::

Mike_Rotch je izjavil:

ginekk je izjavil:

zobnik je izjavil:

pa plača vsaj 1500 neto za delavca in bo mir...pa en bo problema dobit kredit, ne bo problem revščina, vsi problemi bodo izpuhtel...potrošnja bo vrtoglava, vse bo delal kot mora.
A kdo vse to uničuje, ovira kot država sama.


Ne bo mir, ker potem bo šele inflacija. Vse pomembne cene bi se pač enostavno normirale na višji povprečni dohodek - lahko enostavno vidiš takoj čez mejo, kjer imajo minimalce 1500 EUR.


Teorija in primeri iz prakse kažejo, da inflacija ne sledi zvišanju minimalnih plač 1:1. Z drugimi besedami, kupna moč prebivalstva se pod črto poveča.

Ja, v tvojem primeru bi si Jože lahko privoščil npr. nakup več goriva na bencinski črpalki, ne pa v enakem razmerju npr. stanovanja(in enako velja za produkte, kjer je cena v večjem delu odvisna od vloženega človeškega dela).

Mike_Rotch ::

Torej damo minimalko na 10 mil in bomo vsi milijonarji rešeni dela ker se ne bo toliko povišalo


Tako nekako. Problem je, da ti spet blodiš z nekimi svojimi nesmiselnimi ekstremi. V resnici pa razmišljaš v pravo smer.

6bt9hmDwY ::

matobeli je izjavil:

šiht od doma skor enako dopustu.

Ja, če delaš od doma (ali kjerkoli, zaradi mene tudi z Lastovega, Brazilije ali Sahalina ali kje na poti vmes!) si res NEKAKO na dopustu. Vsak iskren pa ti bo rekel, da je potrebno še vedno narediti neko delo in biti na sestankih vsaj občasno, da se follow the sun sinhronizira.

matobeli ::

Je bilo mišljeno v zelo specifičnem primeru.

Seveda mi je poznana situacija ko so lansko jesen otroci pristali doma na šolanju na daljavo. Pol pa delaj od doma in bod še nadzorni organ in še kuharca... Za nekatere starše je bilo zelo stresno.

hujsk1999 ::

To še ni nič. Najhujše šele prihaja v 2022. Srečno!

matobeli ::

Ampak šele po volitvah. Do takrat bomo imel državo na vseh možnih poživilih. Pol pa tud če razpade sistem.

6bt9hmDwY ::

matobeli je izjavil:

Je bilo mišljeno v zelo specifičnem primeru.

Seveda mi je poznana situacija ko so lansko jesen otroci pristali doma na šolanju na daljavo. Pol pa delaj od doma in bod še nadzorni organ in še kuharca... Za nekatere starše je bilo zelo stresno.

Ah, oprosti, kar ne berem vsega, preletim samo nekaj zadnjih sporočil in potem odpišem, če že kaj kar na radar pride ali me kdo česa obtoži, čeprav je morda že Snowpiercer derail.

Jerry000 ::

Robocop1 je izjavil:

Mene čaka še 4 leta varčevanja. Če se bo izšlo po načrtih, bom pri svojih 36. letih imel dovolj prihrankov za nakup 2-sobnega stanovanja v kakšnem cenejšem mestu. V najslabšem primeru planiram vzeti malenkost kredita in sem na svojem. Ob vsem tem seveda predpostavljam, da se bomo v 4 letih spametovali in bolj začeli delati od doma, kajti drugače me čaka vsakodnevna vožnja v Ljubljano.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem bogatun - mesečno zaslužim tam 1100~1200 eur in od tega dam 250€ za najemnino.

Če bo kaj ponudbe :) trenutno je kar slabo, če pa je ponudba pa takoj zgine.
Smem vprašat, kje pa živiš da daješ samo 250 najemnine? Je to soba v LJ ali kakšna garsonjera kje izven LJ?

Včeraj sem spet gledal nepremičnine. Tudi ponudb za garsonjere ni nič pametnega, dobesedno lukne za 450 + stroški. Da o stanovanjih ne govorim...bo treba še počakat nažalost

Mato989 ::

Jerry pa saj smo ti dali v Celju par nepremičnin, pa spet nisi nič kupil, niso pol drugi krivi da si ti prezahteven :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Robocop1 ::

Jerry000 je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Mene čaka še 4 leta varčevanja. Če se bo izšlo po načrtih, bom pri svojih 36. letih imel dovolj prihrankov za nakup 2-sobnega stanovanja v kakšnem cenejšem mestu. V najslabšem primeru planiram vzeti malenkost kredita in sem na svojem. Ob vsem tem seveda predpostavljam, da se bomo v 4 letih spametovali in bolj začeli delati od doma, kajti drugače me čaka vsakodnevna vožnja v Ljubljano.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem bogatun - mesečno zaslužim tam 1100~1200 eur in od tega dam 250EUR za najemnino.

Če bo kaj ponudbe :) trenutno je kar slabo, če pa je ponudba pa takoj zgine.
Smem vprašat, kje pa živiš da daješ samo 250 najemnine? Je to soba v LJ ali kakšna garsonjera kje izven LJ?

Včeraj sem spet gledal nepremičnine. Tudi ponudb za garsonjere ni nič pametnega, dobesedno lukne za 450 + stroški. Da o stanovanjih ne govorim...bo treba še počakat nažalost


Mene nepremičnine v Ljubljani niti ne zanimajo. Če bi jo res želel imeti, bi se moral doživljenjsko zakreditirat. Ampak zakaj, če lahko enako dobro živim nekje na drugem koncu Slovenije za 4x nižjo ceno? Zdaj dokler sem v najemu, sem sicer res v Ljubljani. Pred 7 leti sem najel sobo v bolj študentskem naselju. Vmes se mi je najemnina malenkost podražila, ampak še zmeraj mi je cena sprejemljiva. Lahko bi šel v garsonjero, ampak to bi moj mesečni prihranek zmanjšalo za vsaj 250 EUR/m oz. za vsaj 3 kEUR/leto. Ni zanemarljivo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robocop1 ()

Jerry000 ::

Mato989 je izjavil:

Jerry pa saj smo ti dali v Celju par nepremičnin, pa spet nisi nič kupil, niso pol drugi krivi da si ti prezahteven :P

Je šlo tisto takoj. Ni blo par, je bla samo ena ;)

Robocop1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Mene čaka še 4 leta varčevanja. Če se bo izšlo po načrtih, bom pri svojih 36. letih imel dovolj prihrankov za nakup 2-sobnega stanovanja v kakšnem cenejšem mestu. V najslabšem primeru planiram vzeti malenkost kredita in sem na svojem. Ob vsem tem seveda predpostavljam, da se bomo v 4 letih spametovali in bolj začeli delati od doma, kajti drugače me čaka vsakodnevna vožnja v Ljubljano.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem bogatun - mesečno zaslužim tam 1100~1200 eur in od tega dam 250EUR za najemnino.

Če bo kaj ponudbe :) trenutno je kar slabo, če pa je ponudba pa takoj zgine.
Smem vprašat, kje pa živiš da daješ samo 250 najemnine? Je to soba v LJ ali kakšna garsonjera kje izven LJ?

Včeraj sem spet gledal nepremičnine. Tudi ponudb za garsonjere ni nič pametnega, dobesedno lukne za 450 + stroški. Da o stanovanjih ne govorim...bo treba še počakat nažalost


Mene nepremičnine v Ljubljani niti ne zanimajo. Če bi jo res želel imeti, bi se moral doživljenjsko zakreditirat. Ampak zakaj, če lahko enako dobro živim nekje na drugem koncu Slovenije za 4x nižjo ceno? Zdaj dokler sem v najemu, sem sicer res v Ljubljani. Pred 7 leti sem najel sobo v bolj študentskem naselju. Vmes se mi je najemnina malenkost podražila, ampak še zmeraj mi je cena sprejemljiva. Lahko bi šel v garsonjero, ampak to bi moj mesečni prihranek zmanjšalo za vsaj 250 EUR/m oz. za vsaj 3 kEUR/leto. Ni zanemarljivo!

Pol vidim da si istega mišljenja kot jaz. Tudi jaz imam sobo v LJ, 650 pa ne dam za garsonjero (luknjo) s stroški. Ampak bolj ko šparam, bolj grejo cene gor in težko pridem do nečesa kar mi bo vredno dat toliko denarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

maticb492 ::

Jerry000 je izjavil:


..
Ampak bolj ko šparam, bolj grejo cene gor in težko pridem do nečesa kar mi bo vredno dat toliko denarja


Zato ker napačno razmišljaš.... če smo se ostali pripravljeni zakreditirat za nepremičnino, si ti v zelo slabši situaciji in ne bo nikoli boljše.

Pa ne mi zdaj z razmerami na trgu, ker tudi v krizi padejo cene za maksimalno 10-30%, in to je kolikor smo pridobili od 5 let nazaj.

Kot sem že enrkat napisal: ne forsriajte svojega razmišljanja na trg, ampak se prilagodite trgu.

EDIT: Kolega ravno kupil stanovanje v novejšem bloku tu v MB, plačal je mislim da ~170k, prejšnji lastnik je pa stanovanje kupil za okoli 100k leta 2016.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

https://nepremicnine.dutb.eu/prodaja/pr...

Evo, oddajte ponudbo :).

Sklepam, da bo slo za ene 250k?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Poznam primere, ko so čakali na padec cen...

Takrat bi lahko kupili stanovanje 10 minut peš od službe z njihovo plačo. Čakali na padec cen, ki se je napovedoval in plačevali najemnino.

Danes plača ni veliko višja, so kupili stanovanje, nekje kjer so si lahko privoščoili (par primerov Litija), in vsak dan uro transferja v in iz službe. 2 uri ti gresta za transport...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Pol vidim da si istega mišljenja kot jaz. Tudi jaz imam sobo v LJ, 650 pa ne dam za garsonjero (luknjo) s stroški. Ampak bolj ko šparam, bolj grejo cene gor in težko pridem do nečesa kar mi bo vredno dat toliko denarja


Saj to ti tukaj skoz trobimo... težko ali skoraj nemogoče ti bo najt ceno za neko neopremičnino ki boš ti rekel da je vredna...

Najbolj vreden je naš čas, dalj časa boš čakal slabše bo... dokler nisi 28-30 še nekako gre, pol pa je vsako leto 2x huje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Robocop1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Mene čaka še 4 leta varčevanja. Če se bo izšlo po načrtih, bom pri svojih 36. letih imel dovolj prihrankov za nakup 2-sobnega stanovanja v kakšnem cenejšem mestu. V najslabšem primeru planiram vzeti malenkost kredita in sem na svojem. Ob vsem tem seveda predpostavljam, da se bomo v 4 letih spametovali in bolj začeli delati od doma, kajti drugače me čaka vsakodnevna vožnja v Ljubljano.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem bogatun - mesečno zaslužim tam 1100~1200 eur in od tega dam 250EUR za najemnino.

Če bo kaj ponudbe :) trenutno je kar slabo, če pa je ponudba pa takoj zgine.
Smem vprašat, kje pa živiš da daješ samo 250 najemnine? Je to soba v LJ ali kakšna garsonjera kje izven LJ?

Včeraj sem spet gledal nepremičnine. Tudi ponudb za garsonjere ni nič pametnega, dobesedno lukne za 450 + stroški. Da o stanovanjih ne govorim...bo treba še počakat nažalost


Mene nepremičnine v Ljubljani niti ne zanimajo. Če bi jo res želel imeti, bi se moral doživljenjsko zakreditirat. Ampak zakaj, če lahko enako dobro živim nekje na drugem koncu Slovenije za 4x nižjo ceno? Zdaj dokler sem v najemu, sem sicer res v Ljubljani. Pred 7 leti sem najel sobo v bolj študentskem naselju. Vmes se mi je najemnina malenkost podražila, ampak še zmeraj mi je cena sprejemljiva. Lahko bi šel v garsonjero, ampak to bi moj mesečni prihranek zmanjšalo za vsaj 250 EUR/m oz. za vsaj 3 kEUR/leto. Ni zanemarljivo!


Sobo? Pri koliko letih? To je dobro samo za čas študija, pa še to samo zaradi stroškov.

Pat_MaGroin ::

Invictus je izjavil:

Poznam primere, ko so čakali na padec cen...

Takrat bi lahko kupili stanovanje 10 minut peš od službe z njihovo plačo. Čakali na padec cen, ki se je napovedoval in plačevali najemnino.

Danes plača ni veliko višja, so kupili stanovanje, nekje kjer so si lahko privoščoili (par primerov Litija), in vsak dan uro transferja v in iz službe. 2 uri ti gresta za transport...


S tem da samo država ukine plačilo šprevoza na delo, pa bodo cene v LJ +30%, ostalo pa -20% čez noč :).

kriptobog je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Robocop1 je izjavil:

Mene čaka še 4 leta varčevanja. Če se bo izšlo po načrtih, bom pri svojih 36. letih imel dovolj prihrankov za nakup 2-sobnega stanovanja v kakšnem cenejšem mestu. V najslabšem primeru planiram vzeti malenkost kredita in sem na svojem. Ob vsem tem seveda predpostavljam, da se bomo v 4 letih spametovali in bolj začeli delati od doma, kajti drugače me čaka vsakodnevna vožnja v Ljubljano.

Pa da ne bo kdo mislil, da sem bogatun - mesečno zaslužim tam 1100~1200 eur in od tega dam 250EUR za najemnino.

Če bo kaj ponudbe :) trenutno je kar slabo, če pa je ponudba pa takoj zgine.
Smem vprašat, kje pa živiš da daješ samo 250 najemnine? Je to soba v LJ ali kakšna garsonjera kje izven LJ?

Včeraj sem spet gledal nepremičnine. Tudi ponudb za garsonjere ni nič pametnega, dobesedno lukne za 450 + stroški. Da o stanovanjih ne govorim...bo treba še počakat nažalost


Mene nepremičnine v Ljubljani niti ne zanimajo. Če bi jo res želel imeti, bi se moral doživljenjsko zakreditirat. Ampak zakaj, če lahko enako dobro živim nekje na drugem koncu Slovenije za 4x nižjo ceno? Zdaj dokler sem v najemu, sem sicer res v Ljubljani. Pred 7 leti sem najel sobo v bolj študentskem naselju. Vmes se mi je najemnina malenkost podražila, ampak še zmeraj mi je cena sprejemljiva. Lahko bi šel v garsonjero, ampak to bi moj mesečni prihranek zmanjšalo za vsaj 250 EUR/m oz. za vsaj 3 kEUR/leto. Ni zanemarljivo!


Sobo? Pri koliko letih? To je dobro samo za čas študija, pa še to samo zaradi stroškov.


Ej, tle gor ima folk pri 30+ moške cimre :).

Mariborčani, a tole je kurac mikrolokacija/blok?

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ker se mi zdi precej ugodno, DUTB prodaja za podobno ceno 140m2 (zbiranje ponudb).

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Pat_MaGroin je izjavil:


Mariborčani, a tole je kurac mikrolokacija/blok?

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ker se mi zdi precej ugodno, DUTB prodaja za podobno ceno 140m2 (zbiranje ponudb).


Blok je ok pa lokacija in vse, samo DUTB ni realna cena, ker plačaš še 22% davka na to ceno.

Je pa to točno isti blok, kjer sem prej napisal da je kolega kupil :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:


Mariborčani, a tole je kurac mikrolokacija/blok?

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ker se mi zdi precej ugodno, DUTB prodaja za podobno ceno 140m2 (zbiranje ponudb).


Blok je ok pa lokacija in vse, samo DUTB ni realna cena, ker plačaš še 22% davka na to ceno.

Je pa to točno isti blok, kjer sem prej napisal da je kolega kupil :)


Meni osebno je tale lokacija za en drek, predvsem zaradi tega ker se tam okol vse zmeraj baše... te ulice so katastrofa na taboru tam pri UKCju itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

maticb492 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


..
Ampak bolj ko šparam, bolj grejo cene gor in težko pridem do nečesa kar mi bo vredno dat toliko denarja


Zato ker napačno razmišljaš.... če smo se ostali pripravljeni zakreditirat za nepremičnino, si ti v zelo slabši situaciji in ne bo nikoli boljše.

Pa ne mi zdaj z razmerami na trgu, ker tudi v krizi padejo cene za maksimalno 10-30%, in to je kolikor smo pridobili od 5 let nazaj.

Kot sem že enrkat napisal: ne forsriajte svojega razmišljanja na trg, ampak se prilagodite trgu.

EDIT: Kolega ravno kupil stanovanje v novejšem bloku tu v MB, plačal je mislim da ~170k, prejšnji lastnik je pa stanovanje kupil za okoli 100k leta 2016.

Ostali, jaz nisem ostali. Ostali tudi poročjo prvo žensko ko jo srečajo, pol pa vsi nesrečni. Jaz pač vem kaj si želim. In ne želim drobtine jest sam zato da mam streho nad glavo a nimam potem niti za bencin, torej želim neko razmerje med živeti in bivati. Ne želim si nekega skropucala ker se želim dobro počutit v stanovanju za katerega plačam goro denarja. In ja, jamram, 2018 je bilo veliko zanimivih ponudb, ampak ni bilo denarja. Zdaj pa tudi nekako cene grejo prehitro gor. Finančno me nekaj drugega rešuje, ampak je še en postopek predno bom lahko šel z denarjem direktno do lastnika. Plan je, sam ponudbe so zame preslabe oziroma jih ni, oziroma me prehitijo. Se pa prilagajam trgu, pred 2 leti sem rekel za 90k maks, zdaj je že 150 maks :)

Mato989 je izjavil:

Pol vidim da si istega mišljenja kot jaz. Tudi jaz imam sobo v LJ, 650 pa ne dam za garsonjero (luknjo) s stroški. Ampak bolj ko šparam, bolj grejo cene gor in težko pridem do nečesa kar mi bo vredno dat toliko denarja


Saj to ti tukaj skoz trobimo... težko ali skoraj nemogoče ti bo najt ceno za neko neopremičnino ki boš ti rekel da je vredna...

Najbolj vreden je naš čas, dalj časa boš čakal slabše bo... dokler nisi 28-30 še nekako gre, pol pa je vsako leto 2x huje.

Če ni vredna potem pomeni to stran vržen denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()
««
14 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566661 (47902) Okapi

Več podobnih tem