» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
3 / 42
»»

user4683 ::

Rahlo nerodno se je izrazil - služi ti, ampak manj, kot ti (lahko) služi naložen denar. Hint: Zakaj bogati vzamejo kredit za vse večje nakupe?

kixs ::

user4683 je izjavil:

Hint: Zakaj bogati vzamejo kredit za vse večje nakupe?



Tole bos moral pa malo bolj razloziti.

matobeli ::

Donosi naložb so višji od obresti kredita.

genesiss ::

Ker je kredit free money, še posebej po trenutnih obrestih.

user4683 ::

1. Krediti so poceni
2. Če govorimo o nepremičninah - vrednost nepremičnin v povprečju raste precej počasneje kot vrednost delnic (torej se izplača imeti denar čim dlje v delnicah in ne v nepremičnini)

kixs ::

Ni definiral kaj so to vecji nakupi. In kredit vsekakor ni zastonj.

user4683 ::

Pa saj ni to neka huda znanost. Imaš sredstva in dve opciji kam jih boš naložil:
A) V neke delnice (ali pa jih tam morda že imaš)
B) V nakup česarkoli pač že (cena te stvari + vsi stroški nakup (recimo kredit), lastništva itd)

Pogledaš donos A in donos B in vidiš kam se ti splača prestaviti denar. Nepremičnine imajo zgodovinsko nižji donos kot vrednostni papirji. Ta anomalija zadnjih 10 let je pač samo anomalija (in tudi v tem obdobju imajo VP višji donos kot so ga imeli zgodovinsko).

PrihajaNodi ::

Mah brez veze. Spet brezvezna butasta debata. Vsak ve da so tako delnice in kripto baloncek in zdej vlagat je norost. Vse na ATH v bi sli pa to kupovat.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

To o baloncku vsi govorijo že zadnjih 9 let :)

Se strinjam s tabo, ampak to kar pišem ni poziv, da naj gre kdorkoli all-in v delnice (ravno sedaj). Pravim samo, da tisto, kar je nakalkuliral SasoS ni iz trte izvito. In v nekih malo manj turbulentnih casih povsem drzi - in tega se mnogi zelo uspesno posluzujejo.

PrihajaNodi ::

Nepremicnina ti je sedaj boljsa nalozba, kot karkoli. Pizda, res da so delnice kao boljsi donosi ce mislis da bo slo skoz samo gor. Ko bo pocl bo pa glava bolela, sploh tiste idiote ki niso jemal profitiv.

Pa btw mam kes prstinam za dobre korekcije v kriptu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Fascinantno, da ATH na nekem trgu (vrednostnih papirjev gospodarstva) te skrbi, ATH na drugem (nepremicnin) pa se ti zdi odlicen cas za nakup.

PrihajaNodi ::

Simp vecina nepremicnin je v rokah instucij in ne bodo sli prodajat pod ceno. Pa manjsa volatilnost je
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

Za prvo nepremičnino nima smisla računati kje bi bolje investiral. Nekje moraš bivati, sploh če pride do suhih let. Kredit boš že odplačal, če je res sila stanovanje lahko prodaš. Najema pač ne moreš, lahko ga odpoveš in si na nuli. Problem nemških penzionistov v najemu...

Do penzije bo stanovanje odplačano. Potem imaš nekaj vzdrževalnih stroškov in redne stroške, ki jim imaš TUDI v najemu. Plus seveda najemnina.

Primerjava na 20 let pufa za lastno stanovanje in 20 let plačevanja najemnine je tam 80% v korist kredita. Po 20 letih v najemu nimaš nič, po 20 letih odplačevanja kredita imaš lastno stanovanje minus stroški kredita. Ker pa vrednost stanovanjem raste, imaš pa še več. Kao.

Investicija v drugo, tretje, itn. stanovanje, je pa že vprašaljiva, če ne bi kje drugje zaslužil več.

Ta miselnost je zjebala kar precej Slovencev, ki jim je potem služenje denarja šlo v 3PM, cene nepremičnin pa v nebo... Danes so pa pri ta starih ali v najemu in čakajo da gredo le ti med ciprese... Imel nekaj takega ravno včerja na ogledu stanvoanja ;((.

Najem je primeren v Sloveniji samo, če:
- iščeš kratkoročno rešitev
- nisi kreditno sposoben

Za vse ostale je kredit najboljša opcija, ker te dolgoročno prisili v varčevanje, neko stabilnost, iskanje boljšega zaslužka, plus da ti neko varnost da nisi odvisen od kapric najemodajalca. Poznam kar nekaj primerov, ko so najemniki morali iti ven, ker se je najemodajalec hotel naseliti v to stanovanje ali pa ga je hotel prodati. Sicer to zadnje bi lahko ignorirali, ampak kdo še danes podpiše najemniško pogodbo za nedoločen čas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Hangman ::

Zanimivo, kako pogoste se omenja kredit in tega primerja z najemnino. Kaj pa če naslednji teden ostaneš brez zaposlitve, drugo pa boš iskal pol leta?
Če si v najemu in se dohodek ustavi, greš lahko še zmeraj živet k staršem, prispevaš nekaj malega za hrano in to je to. Veliko 40-letnikov stalno živi pri staršič, čeprav bi lahko šli na svoje, tako da ni tako čudno, če se v sili razmer začasno preseliš k staršem. Tudi če imaš lastno nepremičnino in ostaneš brez dohodka, se da nekako zmanjšat stroške in prideš čez mesec.
Je pa nerodna zadeva, če imaš za odplačat še 20 let kredita po 500€/mesec, ti pa ostaneš brez službe in zaradi takšne ali drugačne krize niti ne veš, kdaj boš spet zaposljiv. Jaz bi kredit vzel samo, ko bi mi še malo manjkalo - recimo da mi manjka še 10 tisoč, potem bi se zmenil za obdobje 3 leta po 300 €/mesec ali pa 2 leti po 500 €/mesec... odvisno od zmogljivosti in razmer. Leto se hitro obrne, da bi pa 20 let živel v negotovosti je pa malo tvegano.

user4683 ::

V tem primeru gres se vedno lahko ziveti k starsem, nepremicnino za katero placujes kredit pa:
a) prodas
b) oddas

Vedno pa je zelo dobro imeti za 6-12 mesecev emergency fund (6-12x mesecna poraba, vkljucno s kreditom).

profii ::

Hangman je izjavil:

Zanimivo, kako pogoste se omenja kredit in tega primerja z najemnino. Kaj pa če naslednji teden ostaneš brez zaposlitve, drugo pa boš iskal pol leta?
Če si v najemu in se dohodek ustavi, greš lahko še zmeraj živet k staršem, prispevaš nekaj malega za hrano in to je to. Veliko 40-letnikov stalno živi pri staršič, čeprav bi lahko šli na svoje, tako da ni tako čudno, če se v sili razmer začasno preseliš k staršem. Tudi če imaš lastno nepremičnino in ostaneš brez dohodka, se da nekako zmanjšat stroške in prideš čez mesec.
Je pa nerodna zadeva, če imaš za odplačat še 20 let kredita po 500€/mesec, ti pa ostaneš brez službe in zaradi takšne ali drugačne krize niti ne veš, kdaj boš spet zaposljiv. Jaz bi kredit vzel samo, ko bi mi še malo manjkalo - recimo da mi manjka še 10 tisoč, potem bi se zmenil za obdobje 3 leta po 300 €/mesec ali pa 2 leti po 500 €/mesec... odvisno od zmogljivosti in razmer. Leto se hitro obrne, da bi pa 20 let živel v negotovosti je pa malo tvegano.


S takim mišljenjem ne boš nikoli videl svojega stanovajna, sorry.
Tudi pri 40 letih bi moral malo več zaslužit kot 900€/mesec.

Invictus ::

Folk je pač rad v mama hotelu. Na začetku nizka investicija v zgornji štuk ali v podstrešje, urejeno varstvo mulcev, kasneje psihične težave zaradi teženja mame, tašča, fotra tasta. Sploh, če se žena preseli k tašči, recept za ločitev... Kure iz različnih kurnikov na pašejo skupaj...

Bog ne daj, da bi celo karkoli poskušal preurediti ali izboljšati to staro škatlo, takoj ogenj v strehi, z izgovorom, da je stari to z lastnimi rokami delal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

Folk nikakor ni rad doma pri starših, ampak so v to prisiljeni. Če si kreditno sposoben boš pač vzel kredit, drugače boš v najemu ali doma pri starših.
Ne bom se pa spuščal med Slovenijo in Nemčijo, ker ma vsak možnost it v tujino...

Invictus je izjavil:

Kure iz različnih kurnikov na pašejo skupaj...

Bog ne daj, da bi celo karkoli poskušal preurediti ali izboljšati to staro škatlo, takoj ogenj v strehi, z izgovorom, da je stari to z lastnimi rokami delal...


To maš pa prav, sem lan dal nove kure k starm pa se še zdej kljuvajo...isto ej pri ljudeh, ko pride kak kura k bajt je že kmalu ogenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mike_Rotch ::

user4683 je izjavil:

Rahlo nerodno se je izrazil - služi ti, ampak manj, kot ti (lahko) služi naložen denar. Hint: Zakaj bogati vzamejo kredit za vse večje nakupe?


Pa ga res?

user4683 ::

Mike_Rotch je izjavil:

user4683 je izjavil:

Rahlo nerodno se je izrazil - služi ti, ampak manj, kot ti (lahko) služi naložen denar. Hint: Zakaj bogati vzamejo kredit za vse večje nakupe?


Pa ga res?

Da, ga. Precej bolj pogosto kot bi si kdo mislil. Seveda odvisno od posamezne situacije. Zakaj, sem pa že razložil.

Mike_Rotch ::

A obstaja kakšna uradna baza večjih nakupov za katere bogati vzamejo kredit?

Pa kaj sploh so "bogati" in kaj so "večji nakupi"?

Jerry000 ::

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.

Lahko vprašam od česa? 10 let je mala doba za 3 stanovanja v LJ.

ginekk ::

Jerry000 je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.

Lahko vprašam od česa? 10 let je mala doba za 3 stanovanja v LJ.


Če gledaš v današnjih cenah in plačah bi rabil 50-60k letno free investicijski money za kaj takega, pri čemer so vsa stanovanja pod 200k.
Torej bruto plača nekih 8000 EUR in zastonj življenje zraven.

Lonsarg ::

Hangman je izjavil:

Zanimivo, kako pogoste se omenja kredit in tega primerja z najemnino. Kaj pa če naslednji teden ostaneš brez zaposlitve, drugo pa boš iskal pol leta?
Če si v najemu in se dohodek ustavi, greš lahko še zmeraj živet k staršem, prispevaš nekaj malega za hrano in to je to. Je pa nerodna zadeva, če imaš za odplačat še 20 let kredita po 500€/mesec, ti pa ostaneš brez službe in zaradi takšne ali drugačne krize niti ne veš, kdaj boš spet zaposljiv.
Če med plačevanjem kredita izgubiš službo si PRECEJ na boljšem kot če med plačevanjem najemnine. Stanovanje pač prodaš in imaš DENAR. Kaj s tem denarjem se sam odločiš, lahko ga šparaš pa greš živet k staršem, lahko celo najem dokler spet nimaš šihta. Ko šiht spet imaš je ta denar lahko lastni delež da greš spet v kredit, če si uspel ne zapravit. Skratka tile bojazni pred krediti so neupravičene in si delate veliko škodo, če se jim izogibate.

Vetrpiha ::

kixs je izjavil:

Ni definiral kaj so to vecji nakupi. In kredit vsekakor ni zastonj.

Če vzamem 30k kredita, se mi bolj splača ta kredit dati v naložbo, ker dobim iz nje 15-40% letno.

Webmojster ::

Lonsarg je izjavil:

Hangman je izjavil:

Zanimivo, kako pogoste se omenja kredit in tega primerja z najemnino. Kaj pa če naslednji teden ostaneš brez zaposlitve, drugo pa boš iskal pol leta?
Če si v najemu in se dohodek ustavi, greš lahko še zmeraj živet k staršem, prispevaš nekaj malega za hrano in to je to. Je pa nerodna zadeva, če imaš za odplačat še 20 let kredita po 500€/mesec, ti pa ostaneš brez službe in zaradi takšne ali drugačne krize niti ne veš, kdaj boš spet zaposljiv.
Če med plačevanjem kredita izgubiš službo si PRECEJ na boljšem kot če med plačevanjem najemnine. Stanovanje pač prodaš in imaš DENAR. Kaj s tem denarjem se sam odločiš, lahko ga šparaš pa greš živet k staršem, lahko celo najem dokler spet nimaš šihta. Ko šiht spet imaš je ta denar lahko lastni delež da greš spet v kredit, če si uspel ne zapravit. Skratka tile bojazni pred krediti so neupravičene in si delate veliko škodo, če se jim izogibate.


Prodaš ga sicer lahko, dobil boš pa samo svoj delež vplačanega denarja, ne pa vrednosti celotnega stanovanja. Kredit je namreč treba plačat banki nazaj.

Recimo, da začnejo cene nepremičnin padati, ti ostaneš brez službe. Prodaš ga za nižjo ceno od začetne, ko vrneš banki denar ti ne ostane nič ali pa še ostaneš dolžan.

Lonsarg ::

Glede na to da nek lastni delež rabiš za kredit ni šanse, da pade cena za več kot je bil lastni delež. Pravzaprav ni realne šanse, da sploh pade za več, kot na mesec prihraniš ker ne rabiš plačevati najemnine. Skratka izbijte iz glave da je kredit bav-bav. V kapitalističnih časih tisti, ki se izogibajo kreditom, potegnejo takratko. V časih takega tiskanja kot sedaj, pa taki potegnejo celo ultra-takratko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GabrieLeo ::

40k na strani, vštevši s delnicami. Živel bi v Ljubljani. Kaj narediti fantje? Kredit ali čakati pa s likvidnostjo kupiti čimveč delnic ob zlomu pa še kake 3 leta vlečt življenje pri starših?
Mesečni priliv je 2k+, precej odvisen od prometa ampak zaenkrat je kar trden že leto.

Scaramouche ::

GabrieLeo je izjavil:

40k na strani, vštevši s delnicami. Živel bi v Ljubljani. Kaj narediti fantje? Kredit ali čakati pa s likvidnostjo kupiti čimveč delnic ob zlomu pa še kake 3 leta vlečt življenje pri starših?
Mesečni priliv je 2k+, precej odvisen od prometa ampak zaenkrat je kar trden že leto.


Če lahko živiš pr starših s tem da šparaš par let da si varen, to naredi, ne poslušaj ostalih ki te bodo zajebavali, ne bodo pa zraven da ti pomagajo ko boš rabil denar!
P

GabrieLeo ::

Ah ni problem kakršnokoli sramotenje pred drugimi, meniško življenje mi je vgrajeno...
Edino ko berem tukaj je res da našparan stoječi denar vsaj 2% na leto izgubi vrednost ter da cene stanovanj nebodo nikoli nižje.
Kaj potem?

maticb492 ::

GabrieLeo je izjavil:

Ah ni problem kakršnokoli sramotenje pred drugimi, meniško življenje mi je vgrajeno...
Edino ko berem tukaj je res da našparan stoječi denar vsaj 2% na leto izgubi vrednost ter da cene stanovanj nebodo nikoli nižje.
Kaj potem?



Ne spoznam se na cene v Ljubljani, če dobiš kaj z 40k pologa, potem kupi nekaj kar bo tudi tebi osebno všeč. Lahko ostaneš kjer si za par let in daš notri najemnike da krijejo stroške, pa je.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Scaramouche ::

GabrieLeo je izjavil:

Ah ni problem kakršnokoli sramotenje pred drugimi, meniško življenje mi je vgrajeno...
Edino ko berem tukaj je res da našparan stoječi denar vsaj 2% na leto izgubi vrednost ter da cene stanovanj nebodo nikoli nižje.
Kaj potem?


Kok pa lahko letno našparaš?

Lonsarg ::

V teoriji bi rekel da je finančno najbolje vložit dokler si lahko doma. V praksi pa so delniske cene malce visoko sedaj(pol leta nazaj je bilo drugače) in je vlaganje zgolj za 3 leta nevarno. Namreč na dolgi rok res vse raste, na kratki lahko pa pade in 3 leta je dokaj kratko...

Tak da zaradi napihnjenega delniškega trga in ker gre zgolj za 3 leta ter ker so obrestne cene zelo nizke bi moj predlog bil, da vseeno razmisliš o kreditu za nepremičnino.

Vetrpiha ::

10k letno pomoje lahko, če malo stisne. 10% ti naraste naložba letno, če izbereš manjše tveganje. Če deset let tako šparaš, potem ne rabiš delati več kot 20 let.

Lonsarg je izjavil:

V teoriji bi rekel da je finančno najbolje vložit dokler si lahko doma. V praksi pa so delniske cene malce visoko sedaj(pol leta nazaj je bilo drugače) in je vlaganje zgolj za 3 leta nevarno. Namreč na dolgi rok res vse raste, na kratki lahko pa pade in 3 leta je dokaj kratko...

Tak da zaradi napihnjenega delniškega trga in ker gre zgolj za 3 leta ter ker so obrestne cene zelo nizke bi moj predlog bil, da vseeno razmisliš o kreditu za nepremičnino.

Na dolgi rok pa vsako pametno vlaganje v delnice premaga vse krize in balončke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Lonsarg ::

Saj to sem tudi jaz napisal, da v splošnem vlaganje zmaga. Ampak jaz sem razumel da on razmišlja zgolj še kake 3 leta produžit predno gre v najem/nakup. In za 3 leta je vlaganje tvegana zadeva že nasploh, kaj šele glede na trenutni balon/balonček.

Tak da glede na to, da so obrestne nizke vzeti čimvečji kredit in preostanek nasparanega denarja vlagat.

GabrieLeo ::

No, jasno mi je da delnice so 15+ let investicija, denar ki se mu odpoveš na nek način. Sem tudi že investiral v par kataklizmatičnih podjetij, ki so mi prinesla 5x donos v zelo kratkem času ampak je tega obdobja že malo konec. Morebiti res vzeti stanovanje pa dati notri najemnike, ko sem lahko še 3 leta doma?

Letno našparam do 20k (ja, trenutna situacija je zelo ugodna ker je ok promet, mislim da lahko tako še vsaj 3 leta prišparam).

FTad ::

GabrieLeo je izjavil:

No, jasno mi je da delnice so 15+ let investicija, denar ki se mu odpoveš na nek način. Sem tudi že investiral v par kataklizmatičnih podjetij, ki so mi prinesla 5x donos v zelo kratkem času ampak je tega obdobja že malo konec. Morebiti res vzeti stanovanje pa dati notri najemnike, ko sem lahko še 3 leta doma?

Letno našparam do 20k (ja, trenutna situacija je zelo ugodna ker je ok promet, mislim da lahko tako še vsaj 3 leta prišparam).


Ja kaj pa ce ne bi potem kar vseeno ze zdaj kupil? Bos pac namesto 20k samo 10k nasparal, ostalo gre pa za kredit? Cene stanovanj verjetno ne bodo padle.

GabrieLeo ::

Verjetno res naredim tako. Pridem nazaj pa povem kako bo šlo. Bom poskusil še s portfolijem jamčit za kredit

zobnik ::

Ja kako boš dobil kredit če imaš recimo 900 neto plače, dobiš mogoče ravno 15.000 evrov kredita

maticb492 ::

zobnik je izjavil:

Ja kako boš dobil kredit če imaš recimo 900 neto plače, dobiš mogoče ravno 15.000 evrov kredita


900 neto + 950 regresa (zakonski minimum) dobiš kredita: 55051 EUR (30 let)

Drugače pa 900 neto je praktično minimalc + malica + prevoz. Tako da če si na MINIMALCU, torej minimalno kolikor rabiš za preživetje, pač ne razmišljaš o nakupu stanovanja...

Ne vem kaj vi pričakujete res? Kaj mislite da o neki opevani Švici ali Nemčiji si lahko kar stanovanje kupiš na minimalcu? Ja lepo se sliši da je minimalc 4 jurje Frankov, je pa zato vse dražje...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

MasterTade ::

Z minimalno če si samski še najemaš komaj, to je težava
Mors omnia aequat

maticb492 ::

MasterTade je izjavil:

Z minimalno če si samski še najemaš komaj, to je težava



Kdo pa pravi da moraš živet sam ali na svojem?

Jaz če ne bi spoznal punce ne bi šel na svoje, ker ni nobene računice ali razloga.

Mislim, najprej si moramo standarde postavit... kaj pomeni "preživetje", kaj pomeni pa "luksuz", že avto imet je luksuz, če si na minimalcu.

Ne vem no, tega nisem nikoli razumel, da vsi pričakujejo da ko imaš nek basic ass šiht, da to kar pomeni nepremičnina + avto + 14 dni dopusta na hrvaškem + 7 dni smučanja + nov iphone vsake 2 leti... jebiga, realnost pač ni takšna.

Ne bom nikoli pozabil, ko sem rihtal kredit za svoje prvo stanovanje, je ena punca moje starosti zraven rihtala kredit za 2000EUR, da je odplačala dolg iz kreditne kartice (pa glede na oblačila, je bila jasno zakaj ima 2k EUR na kartici). Pač kjer imaš prioritete.

Te debate nimajo skoraj nikoli smisla, samo vrtiš se v krogih in vsak statistiko malo prireja po svoje in svoj pogled na življenje. Jaz imam 2 stanovanja, z podnajemniki, pa vozim avto vreden 2500EUR, čeprav sem zaslužil ta mesec več kot 2x vrednost avta... ampak tisti pleh na parkirišču mi ni nič drugega kot strošek, in četudi lahko grem jutri po novega BMWja M2, ne bom, ker mi to pač ni prioriteta (ja moja grafična kartica =~= vrednost mojega avta)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

matobeli ::

Torej se ti zdi pravilno da par z dvema minimalcema ne more nabavit niti 70let starega stanovanja v bloku ki bi imel recmo ene 55m2 in dve spalnici?

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

Torej se ti zdi pravilno da par z dvema minimalcema ne more nabavit niti 70let starega stanovanja v bloku ki bi imel recmo ene 55m2 in dve spalnici?


Ja. Ker je delovne dobe 40 let. In če mi nekdo pri 30ih jamra da si ne more privoščite fleta v Ljubljani, zraven je pa na minimalcu, potem se mi zdi to absolutno pravilno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

MasterTade ::

V Avstriji samski lahko dela in živi v najemu, tudi če za tamkajšnje razmere nima dobre plače. Zakaj bi torej delal tu
Mors omnia aequat

maticb492 ::

MasterTade je izjavil:

V Avstriji samski lahko dela in živi v najemu, tudi če za tamkajšnje razmere nima dobre plače. Zakaj bi torej delal tu


A v sloveniji pa ne?

Zakaj mora biti vedno žabarija standard? V Mariboru dobiš garsonjero tudi za ~350€ z vsemi stroški. Evo random gledam nepremičnine.net, v slovenski bistrici se oddaja 1,5 sobno stanovanje za 270€ na mesec + stroški.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matobeli ::

V enmu postu se pizdiš kako ti grejo na kurac 30letniki na minimalcu ki ne morjo kupit stanovanja v ljubljani (čeprav nihče ni omenjal ljubljane), v drugem pa zakaj je žabarija standard.

Pol se pa sprašujete zakaj nočmo živet vzhodneje od trojan.

Sicer pa, kdaj naj bi vzeli ljudje kredit za nepremičnino? Pri 50ih, ko našparajo za polog?

MasterTade ::

Sicer pa, kdaj naj bi vzeli ljudje kredit za nepremičnino? Pri 50ih, ko našparajo za polog?
Nikoli. Teren za večne najemnike je pri nas pripravljen. Naslednji ukrep zaradi padca rodnosti bo pobrat čim več delovne sile iz BiH, Albanije, Kosova in Srbije, da bodo držali državo nad gladino
Mors omnia aequat

borut_p ::

No evo ... takole stanovanje je za "samca" čisto ok

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

noro - kmalu bomo kot NY

kriptobog ::

Djte se že sprijaznit, da z minimalcem ni luksuza, kaj šele kakšen nakup nepremičnine no.Bo treba mal več delat, če želite nepremičnino. Če do 50 leta komaj našparaš za polog, potem je nekaj narobe. Pri 50ih bi moral imeti našparano, da skeširaš. Če si pa do 50leta na minimalcu, potem si pa že len, brez ambicij.
««
3 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565092 (46333) Okapi

Več podobnih tem