» »

Samski do lastnega stanovanja

Samski do lastnega stanovanja

««
2 / 42
»»

Jerry000 ::

maticb492 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Jaz gledam tako, nočem kredita, to pomeni kredit + stroški. Raje se skeširam za stanovanje da je brez kredita in potem namesto kredita vložim denar dalje ali pa uživam. Ker itak bo še nekega dne punca, otrok itd. Ne vem zakaj bi plačeval kredit če imam lahko stanovanje brez kredita, zakaj bi bilo s kreditom bolj na ziher. Tudi ne vem kaj misliš s tem mrtev kapital, saj bom živel not (2,5 ali 3 sobno). Če bo pa potreba po selitvi bom pa prodal. In ravno zato ker je prihodnost negotova, je bolje da je stanovanje izplačano kot krediti, a ni tako?


Seveda je odvisno kako živiš in kaj hočeš od življenja.

Mrtev kapital pomeni da če daš 200k za stanovanje ne moreš teh 200k nikamor drugam investirat ne? Če pa daš samo 100k, za ostalo pa kredit, lahko pa preostalih 100k daš v SHIBO :))

Ampak ce das samo 100k ostalo pa kredit bos se vedno dal 100k :). Ne razumem ravno to razmisljanje, denar se vseeno das, le da mas tako vecje stroske ce je kredit. Ne pravim da je napacno, le jaz ne razumem za svoj pogled. Bo pa definitivno slo se kaj vvkripte, samo ne v shibo :D

m0LN4r ::

GummyBear je izjavil:

Višjo plačo bo treba.

Saj pravim, najbrš bom prej kot slej spet napredoval in bo tudi plača višja. Ampak na drugi strani imaš samske moške in ženske, ki so ves čas na minimalcu pa nekako pridejo na svoje, tako da višina plače ni prvi pogoj.

Kje oz. kako pa zivis, da pride skozi z 350evrov najemnine in ostalega? To je ful malo.

Saj nimam celega stanovanja v najemu. Moja je enoposteljna soba in pa sanitarije, kuhinjo pa si delim z lastnikom. Odštejem 260€, ostale stroške štej pod prevoz.

Ta boljš kolega je 8 let nazaj kupil stanovanje v LJ za 180k€ letos poleti se je selil iz ljubljane in ga v enem tednu prodal za 250k€.

To bo laufalo še en kratek čas, dokler država ne najde rešitev. Ljudje se vse bolj selijo v periferijo, ogromno se vlaga v prometno infrastrukturo, v izboljšanje mest itd. Zdaj je večina dela v Ljubljani, ampak ko bo trem podjetnikom ratalo všeč kakšno drugo cenejše mesto, se bo marsikdo čez noč iz Ljubljane izselil drugam. Vbistvu bi par takšnih sprememb bilo dobrodošlih, ker se posledično zmanjša povpraševanje po stanovanjih v Ljubljani in se rast cen najemnin zaustavi.
Tocno to upanje na nizje cene je najino stanovanje podrazilo za 35%

Pac cene se bodo dvigale, pac ne ves kdaj in za koliko.
In ja tudi na periferiji blizu sluzb se bo zacelo dvigat oz. se ze dviguje.

Drzava tu ne bo nic naredila. Ti bos cakal, drugi pa bodo vzeli kredit in kupili.

Ker sem v tujini ti povem, da bodo cene v slo sle se veliko visje. Ce ne bo kupil nekdo s slabso placo in kreditom, bo pa kak tujec ali nepremicninsko podjetje. Never ending zacarani krog.

Lahko pa imas smolo, kot je tukaj na "periferiji" ko se priseljujejo "bogatasi" iz Münchna. Cene parcel na vasi so sle gor za x2 v treh letih. Neprecnine od 35% do 80%. Konca ni videt, kljub koroni, odpuscanjem, cakanju itn.

Jaz nebi cakal na lepse case, ker bos dobil prst v rit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS: Povprasevanja za dobro stanovanje je kot dreka, jaz sem bil na ogledu na vasi z 3000 prebivalci in sva bila tisti dan, popoldan peti par na ogledu, na koncu je kupil en, ki je rekel, money is not an issue.

Pri drugem stanovanju, poklicem za termin v ponedeljek, ga dobim v petek. V sredo me klice agentka, da so stanovanje v sredo prodali in to za visjo ceno, kot je bila objavljena.

Pac jaz kaj od nepremicnine hocem in taksna ima svojo ceno in povprasevanje. Ce bi pa kupil samo nekaj, da imam, pa ni vazno kje in kaj, pa rajsi ne kupim.

Da bodo cene padle so govoril 2003, pa tudi 2007 pa 2009 pa 2015 pa 2020 pa 2021.... vmes je minilo 17 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

GummyBear je izjavil:

Če računam, da sem zdaj 33, bom pri 40. imel dovolj prihrankov (trenutno je moj letni prihranek nekaj čez 6 k€), da z nekaj malega kredita kupim svoje stanovanje nekje v manjšem, oddaljenem mestu, kjer cene niso tako visoke. Je pa do 40. leta zelo dolga doba.

Je še kdo v podobni situaciji? Kako nameravate rešiti stanovanjski problem?


V trenutni situaciji se varcevanje ne izide.

Prihranis 500€/meses recimo da je trenutna najemnina 400€/mesec. Skupaj lahko reces, da imas za nepremicnino max 900€/mesec, kjer potem ne pokrivas nobenega nepricakovanega stroska. Cez palec si lahko privoscis nekje 450€/mesec kredita, da lahko se normalno zivis.

V tem primeru dobis pri trenutnih o.m. za obdobje 30 let ca. 130.000€. Ce imas kaj svojega kapitala lahko pristejes.

Taka imovina terje nakje 10k€ sredstev na strani, da lahko sfuras ca. eno leto negotovih casov.

Invictus ::

Scaramouche je izjavil:

Če nimaš podarjenega stanovanja od staršev kot edinec, je tujina edina rešitev za mladino ki ni rojena z zlato žico v ustih!

Tujina zna biti bolj kruta od Slovenije...

Sploh če nimaš prave izobrazbe.

Adder je izjavil:

Je pa to delo 10 ur 6 dni v tednu, 250 ur/mesec.

Nekako to ne gre, je par slovenskih izvajalcev plčalo fajn kazni, ker so delavci delali več kot 40 ur/teden, če niso pravilno uredili birokracije.

Nemci se bojijo teh nadur kot hudič križa.

m0LN4r je izjavil:


Lahko pa imas smolo, kot je tukaj na "periferiji" ko se priseljujejo "bogatasi" iz Münchna. Cene parcel na vasi so sle gor za x2 v treh letih. Neprecnine od 35% do 80%. Konca ni videt, kljub koroni, odpuscanjem, cakanju itn.

Kolega v okolici Munchna kupil bajto za 250k. Novogradnjo 5 let nazaj. Vložil še cirka 30k v notranjo opremo.

Sosedje letos prodali isto bajto za 700k+... Poljaki... Se selijo nazaj na Poljsko. Ravno tako hodijo naztaj Slovaki, Čehi, pa še kdo. Tudi Švabi bodo zgubili poceni delovno silo, ker je Nemčija postala preprosto predraga za živet...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Da bodo cene padle so govoril 2003, pa tudi 2007 pa 2009 pa 2015 pa 2020 pa 2021.... vmes je minilo 17 let.

Saj v Sloveniji ni nič boljše. Folk čaka na padec cen, leta pa tečejo.

Poznam sam par ljudi plus par novic od kolegov, folk, ki bi 5 let nazaj lahko kupil stanoivanje 10 minut peš od službe v Ljubljani, danes kupuje stanovanja v Litiji, in ostalih zabačenih krajih. In si pridela 2 uri vožnje v službo na dan.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

Invictus je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Če nimaš podarjenega stanovanja od staršev kot edinec, je tujina edina rešitev za mladino ki ni rojena z zlato žico v ustih!

Tujina zna biti bolj kruta od Slovenije...

Sploh če nimaš prave izobrazbe.

Adder je izjavil:

Je pa to delo 10 ur 6 dni v tednu, 250 ur/mesec.

Nekako to ne gre, je par slovenskih izvajalcev plčalo fajn kazni, ker so delavci delali več kot 40 ur/teden, če niso pravilno uredili birokracije.

Nemci se bojijo teh nadur kot hudič križa.

m0LN4r je izjavil:


Lahko pa imas smolo, kot je tukaj na "periferiji" ko se priseljujejo "bogatasi" iz Münchna. Cene parcel na vasi so sle gor za x2 v treh letih. Neprecnine od 35% do 80%. Konca ni videt, kljub koroni, odpuscanjem, cakanju itn.

Kolega v okolici Munchna kupil bajto za 250k. Novogradnjo 5 let nazaj. Vložil še cirka 30k v notranjo opremo.

Sosedje letos prodali isto bajto za 700k+... Poljaki... Se selijo nazaj na Poljsko. Ravno tako hodijo naztaj Slovaki, Čehi, pa še kdo. Tudi Švabi bodo zgubili poceni delovno silo, ker je Nemčija postala preprosto predraga za živet...



Na Poljskem bodo sedaj lahko ziveli kot bogatasi v gradu :)

Shields ::

Kam pa to pelje v 10-20 letih? Nove generacije ne bodo potem niti kredita mogle vzet ker bo še za polog preveč za šparat. Torej, kdor podeduje bo imel, ostali v najem. Danes videno v marsikateri državi. S tem pa tudi velik padec rodnosti in uvažanje tuje delovne sile

TheBlueOne ::

Do hise je bilo enostavno samo v socializmu in se to, ker je bilo vec kot dovolj naravnih virov.

Drugace pa se gradbena industrija in z njo povezani koncepti pospeseno spreminjajo.

Sam si obetam, da bodo home office in tehnologije, ki omogocajo delo na dalec prevetrili cene. Zuckenberg za moj okus kar dobro stavi v primeru Meta. To bi znalo radikalno razbremeniti mesta.

Ashrack ::

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.
....

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zobnik ()

donvito ::

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.

A si od Jankoviča sin? :))

sass628 ::

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.


10 let pa samo 3 nepremičnine? in to v svojih prime letih? Ti pa si zabušaval:))

Šalo na stran...dober si, to je že skoraj težko vrjet v današnjih časih.

eventyrer ::

matobeli je izjavil:

Shields je verjetno v 6k letno vštel še 2k regresa, božičnico, vračilo dohodnine, odštel avto (ker ga ne rabi)...

V resnici niti ni tako težko, če imaš poceni najmenino in javni prevoz do šihta in delaš v mejčken bolši firmi


Shields je rekel da s plačo 1000 EUR neto lahko privarčuješ 6k letno.
Če imaš plačo 1000 EUR neto, nimaš 2k EUR regresa. OD dohodnine pa mogoče dobiš povrnjenih 50 EUR.

omg. tako premišljeni posti da dol padeš.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.


jah.. kaj pričakuješ zdaj...klanjamo se ti.

Vzemi ključe vseh treh hiš in jih namoči enega v najdražje močno oljčno olje našega najbolj priznanega proizvajalca. Zraven nareži najbolj okusen sir in ga nareži na koščke.
Drugega namoči v blago oljčno olje in zraven nareži nekaj koščkov jagod.
Tretji ključ namoči v balzamični kis in daj gor vanilijev sladoled.

Nato si jih skupaj s samohvalo vred vtakni nekam.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

eventyrer je izjavil:


omg. tako premišljeni posti da dol padeš.


Tišina trolček.

tilen03 ::

sass628 je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.


10 let pa samo 3 nepremičnine? in to v svojih prime letih? Ti pa si zabušaval:))

Šalo na stran...dober si, to je že skoraj težko vrjet v današnjih časih.

Tezko je verjet zato, ker ni mogoce brez srece. Ali igre na sreco(loterija, stave, poker, kriptovalute) ali pa prodaja biznisa. Druge opcije za kaj takega ni.

Hvala bogu za njega, ampak to ni realen cilj, da se ne bo kdo slabo pocutil ob njegovi zgodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

maticb492 ::

tilen03 je izjavil:


Tezko je verjet zato, ker ni mogoce brez srece. Ali igre na sreco(loterija, stave, poker, kriptovalute) ali pa prodaja biznisa. Druge opcije za kaj takega ni.


Seveda je, remote job v nemčiji 5kEUR na neto na normiranca. Porabiš 1kEUR vsak mesec, našparaš 48k na leto, 480k v 10 letih, s tem da ni nikjer napisal da je vse skeširal. (torej pri 26 je kupil recimo z xy% downpayment, potem naslednjo, v 10 letih so mu z najemninami odplačali kredit pač opcij je ogromno)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

user4683 ::

No, tretja opcija bi bila (zelo) dobro plačana služba. Mogoče remote, za kakšno tuje podjetje.

TheBlueOne ::

tilen03 je izjavil:


Tezko je verjet zato, ker ni mogoce brez srece. Ali igre na sreco(loterija, stave, poker, kriptovalute) ali pa prodaja biznisa. Druge opcije za kaj takega ni.


Seveda so druge opcije. Primer:
1. Nekaj malega prihranis
2. S cim bolj dolgorocnim kreditom kupis nepremicnino v slabsem stanju, dodelas, das v najem.
3. Banki reces, da jo ponovno vrednoti.
4. Najdes drugo stanovanja, kot lasten kapital zastavis razliko vrednosti prvega. Dodelas, das v najem.
5. Ponovis vajo.


V grobem tako tudi znajo nastajati nepremicninski baloni. Ampak dokler imas podnajemnike z minimalno vlozka sluzis od vec nepremicnin. Praviloma je najemnina ca. 40-60% vec kot obrok dolgorocnega kredita. Sledi, da tri tri stanovanja z najemnino 3x1000EUR nosijo kaksne 1500EUR mesecno - stroski z nepremicnino. Kjer upostavaj, da ti bogastvo vseeno mesecno zraste za dodatne 1500EUR, ker je placan se en obrok kredita.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Tako zato pa "tisti ki šparate" se morate zavedati da takšni so konkurenca. Jaz imam isto 2 stanovanja z 60% leverage - torej mojega vložka oz. zaradi dviga vrednosti imam ~40% vrednosti od 2 stanovanj. V 2. stanovanju mi krijejo na letnem nivoju 4 najemniki (po sobah) kredit (delež tistega stanovanja) in vse stroške z stanovanjem, vključno z dolgoročnim izračunom vzdrževanja (seveda če danes pride 5kEUR strošek bom jaz navdezno v minusu, ampak potem bo ta stvar zrihtana za naslendjih 10-15 let recimo).

Tako da čeprav je tole malo e-pen** measurement contest in samohvalisanje, je tudi dobronamerno, da se morate zavedati da ne razmišljami vsi kot vi, da moraš 10 let šparat in vzeti čisto mali kredit. Jaz imam cashflow in stanovanje v najemu ima XY polog YX cashflow, računica in to je za mene biznis. Tako da to je vaša konkurenca pri nakupu nepremičnine. Zato se moraš prilagodit sistemu, kot sme prej napisal.

Zdaj če sem se jaz zajebal, in bom na koncu moral prodat z minusom - je to seveda moj problem. Moja osebna računica je takšna da nič ne prodajam, ker lahko vedno reprogramiraš kredit. Edini razlog poleg finančnega kolapsa, da bi sploh prodal je če sem jutri nezmožen za delo zaradi neke bolezni ali invalidnosti oz. kaj takšnega.

Recimo moj dejanski primer:
Kupil sem svoje prvo stanovanje Q1 2019, mislim da marca, ampak me ne vzeti za besedo. Plačal sem 75kEUR (ocenjeno 76k), okoli 14k je bilo mojega pologa (ne spomne mse več ker je ara pa potem preostanek, bi moral izračunat) 60,800EUR je bilo kredita od banke. Stanovanje je bilo ocenjeno pred 2 mesci, ko sem kupil 2. stanovanje in reprogramiral kredit na 100,000EUR okroglo. Torej na oko je bilo vmes nekje 30 mesecv (za lažji izrčaun). Pridobil sem 24,000EUR "dobička" (ni dobiček dokler ne prodaš), odplačal sem 6800EUR kredita. Torej 60,800 - 6k = ~54kEUR. Stanovanje je vredno 100k - 54k = 46k (-14k polog) = 32k. V 30 mescih sem "pridobil" 32kEUR vrednosti v stanovanju. Oziroma na oko 1000EUR na mesec. Pa sem samo odplačeval kredit.

Vmes je pa nekdo jamral in šparal denar. 600EUR na mesec. Jaz sem pa s kreditom "naredil" 1000EUR na mesec.

Razumem da NI tako preprosto, ker sem dal 1000EUR za nova okna pri vhodu, pa domofon XYEUR pa nova WC školjka itd. Ampak generally speaking je pač tako, da matematika je le matematika.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Invictus ::

maticb492 je izjavil:

tilen03 je izjavil:


Tezko je verjet zato, ker ni mogoce brez srece. Ali igre na sreco(loterija, stave, poker, kriptovalute) ali pa prodaja biznisa. Druge opcije za kaj takega ni.


Seveda je, remote job v nemčiji 5kEUR na neto na normiranca. Porabiš 1kEUR vsak mesec, našparaš 48k na leto, 480k v 10 letih, s tem da ni nikjer napisal da je vse skeširal. (torej pri 26 je kupil recimo z xy% downpayment, potem naslednjo, v 10 letih so mu z najemninami odplačali kredit pač opcij je ogromno)

Napaka - remote jobi v Nemčiji so od 8k naprej... Če se prodaš za manj kot 400/dan, moraš biti levak...

Poleg tega ne šparaš, ampak greš po kredit in kupiš.

Cene bodo šle samo gor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Shields ::

eventyrer je izjavil:

matobeli je izjavil:

Shields je verjetno v 6k letno vštel še 2k regresa, božičnico, vračilo dohodnine, odštel avto (ker ga ne rabi)...

V resnici niti ni tako težko, če imaš poceni najmenino in javni prevoz do šihta in delaš v mejčken bolši firmi


Shields je rekel da s plačo 1000 EUR neto lahko privarčuješ 6k letno.
Če imaš plačo 1000 EUR neto, nimaš 2k EUR regresa. OD dohodnine pa mogoče dobiš povrnjenih 50 EUR.

omg. tako premišljeni posti da dol padeš.

Op je rekel da na račun dobi 1100 >:D

m0LN4r ::

Shields je izjavil:

Kam pa to pelje v 10-20 letih? Nove generacije ne bodo potem niti kredita mogle vzet ker bo še za polog preveč za šparat. Torej, kdor podeduje bo imel, ostali v najem. Danes videno v marsikateri državi. S tem pa tudi velik padec rodnosti in uvažanje tuje delovne sile

Dobis kredit, ce imas potomce 😉
Kam to vodi?
Ja Ljubljancani se bodo selili v prekmurje, ki nimajo pol miljona ob strani za garsonjero.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.


Na bruhanje mi greste taki (veš tud sami mamo doma 450.000m2 svojga), ampak ko se vozim okol po odročnih krajih in vidim v kaki razmerah živijo starejši, mi je sram da smo v tej državi pustil ljudi živet kot da niso državljani. Brez tekoče vode, brez primernega prostora za bivanje, v 130 let stari hiši, brez pralnega stroja in hladilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Likalnik ::

maticb492 je izjavil:

Tako zato pa "tisti ki šparate" se morate zavedati da takšni so konkurenca. Jaz imam isto 2 stanovanja z 60% leverage - torej mojega vložka oz. zaradi dviga vrednosti imam ~40% vrednosti od 2 stanovanj. V 2. stanovanju mi krijejo na letnem nivoju 4 najemniki (po sobah) kredit (delež tistega stanovanja) in vse stroške z stanovanjem, vključno z dolgoročnim izračunom vzdrževanja (seveda če danes pride 5kEUR strošek bom jaz navdezno v minusu, ampak potem bo ta stvar zrihtana za naslendjih 10-15 let recimo).

Tako da čeprav je tole malo e-pen** measurement contest in samohvalisanje, je tudi dobronamerno, da se morate zavedati da ne razmišljami vsi kot vi, da moraš 10 let šparat in vzeti čisto mali kredit. Jaz imam cashflow in stanovanje v najemu ima XY polog YX cashflow, računica in to je za mene biznis. Tako da to je vaša konkurenca pri nakupu nepremičnine. Zato se moraš prilagodit sistemu, kot sme prej napisal.

Zdaj če sem se jaz zajebal, in bom na koncu moral prodat z minusom - je to seveda moj problem. Moja osebna računica je takšna da nič ne prodajam, ker lahko vedno reprogramiraš kredit. Edini razlog poleg finančnega kolapsa, da bi sploh prodal je če sem jutri nezmožen za delo zaradi neke bolezni ali invalidnosti oz. kaj takšnega.

Recimo moj dejanski primer:
Kupil sem svoje prvo stanovanje Q1 2019, mislim da marca, ampak me ne vzeti za besedo. Plačal sem 75kEUR (ocenjeno 76k), okoli 14k je bilo mojega pologa (ne spomne mse več ker je ara pa potem preostanek, bi moral izračunat) 60,800EUR je bilo kredita od banke. Stanovanje je bilo ocenjeno pred 2 mesci, ko sem kupil 2. stanovanje in reprogramiral kredit na 100,000EUR okroglo. Torej na oko je bilo vmes nekje 30 mesecv (za lažji izrčaun). Pridobil sem 24,000EUR "dobička" (ni dobiček dokler ne prodaš), odplačal sem 6800EUR kredita. Torej 60,800 - 6k = ~54kEUR. Stanovanje je vredno 100k - 54k = 46k (-14k polog) = 32k. V 30 mescih sem "pridobil" 32kEUR vrednosti v stanovanju. Oziroma na oko 1000EUR na mesec. Pa sem samo odplačeval kredit.

Vmes je pa nekdo jamral in šparal denar. 600EUR na mesec. Jaz sem pa s kreditom "naredil" 1000EUR na mesec.

Razumem da NI tako preprosto, ker sem dal 1000EUR za nova okna pri vhodu, pa domofon XYEUR pa nova WC školjka itd. Ampak generally speaking je pač tako, da matematika je le matematika.


tudi jaz imam zelo podobno zgodbo...razen ta pomanjkljivost, da nisem kupil še enega stanovanja.
in ja verjamem, da si naredil razliko in zaslužek...ker so od leta 2019 in do sedaj cene stanovanj zrastle....zato lahko govorimo o dobičku.
recimo pri meni....kupil sem stanovanje za 140k€ in bi ga lahko prodal za 200k€ v tem času (so bili na vratih že potencialni kupci), na koncu sem se sam premislil....
zaupaj nam kako si prišel do drugega stanovanja....kot si napisal si imel za prvo stanovanje nekaj pologa + kredit...+ nekaj za obnovo.....kako si potem vmes pridobil toliko sredstev za novo stanovanje.....predvidevam, da si zopet imel nekaj za polog + reprogramiral kredit (predvidevam, da si združil skupaj prvi in drugi kredit za oba stanovanja)....oziroma stanovanje si moral dobiti po ugodni ceni, ker trenutno so cene zelo napihnjene in karkoli kupiš je malo verjetno, da bo v dveh letih lahko tako dobiček kot je pri prvem stanovanju.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Likalnik je izjavil:



tudi jaz imam zelo podobno zgodbo...razen ta pomanjkljivost, da nisem kupil še enega stanovanja.
in ja verjamem, da si naredil razliko in zaslužek...ker so od leta 2019 in do sedaj cene stanovanj zrastle....zato lahko govorimo o dobičku.
recimo pri meni....kupil sem stanovanje za 140kEUR in bi ga lahko prodal za 200kEUR v tem času (so bili na vratih že potencialni kupci), na koncu sem se sam premislil....
zaupaj nam kako si prišel do drugega stanovanja....kot si napisal si imel za prvo stanovanje nekaj pologa + kredit...+ nekaj za obnovo.....kako si potem vmes pridobil toliko sredstev za novo stanovanje.....predvidevam, da si zopet imel nekaj za polog + reprogramiral kredit (predvidevam, da si združil skupaj prvi in drugi kredit za oba stanovanja)....oziroma stanovanje si moral dobiti po ugodni ceni, ker trenutno so cene zelo napihnjene in karkoli kupiš je malo verjetno, da bo v dveh letih lahko tako dobiček kot je pri prvem stanovanju.



Drugo stanovanje je delno od izkupička iz kriptovalut, tako da o tem ne morem, ker je bila le sreča, in to ni nujno da lahko ponoviš. (če bi varčeval brez kripto bi rabil še kakšno leto več)

Je pa tudi to dejstvo.. nisem edini, ki sem si izplačal kripto.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

tilen03 ::

Shields je izjavil:

Kam pa to pelje v 10-20 letih? Nove generacije ne bodo potem niti kredita mogle vzet ker bo še za polog preveč za šparat. Torej, kdor podeduje bo imel, ostali v najem. Danes videno v marsikateri državi. S tem pa tudi velik padec rodnosti in uvažanje tuje delovne sile

V sistemu se pričakuje, da ena generacija žrtvuje celo življenje zato, da naslednji ne bo potrebno delati celo življenje za streho nad glavo.

Sistem enako pričakuje, da delaš celo življenje v želji, da boš enkrat imel pokrito osnovno potrebo, streho nad glavo, v svoji lasti. Pa nepotrebne luksuzne dobrine. Če delaš celo življenje, ti bodo končno omogočili, da boš imel pokrite osnovne potrebe in boš imel končno mir.

Je pa seveda to smiselno - če bi vsi imeli takoj pokrite osnovne potrebe, se pravi, da ti ne bi bilo potrebno svojega lastnega življenja porabiti, da dosežeš to, homo sapiensov več ne bi bilo. Namreč. ljudje bi lahko osnovne nagone in potrebe odmislili ter racionalno pogledali na vse skupaj. Ugotovili bi, da nadaljevanje vrste nima smisla in da je samomor najbolj racionalna odločitev(vbistvu je tudi zdaj). In to se bo tudi nekoč zgodilo - ko bodo ljudje zadosti napredni in pametni, se bodo nehali razmnoževati in bodo naredili samomor. Zaradi tega, med drugim, tudi po mojem mnenju ni naprednih civilizacij v vesolju. Ker so odkrile, da si s tem, če ne obstajaš, na boljšem, kot če obstajaš. :> Vesolja ne moreš premagati, ker si samo subjekt, obsojen na objekt(vesolje) ter pravila igre(ki ti niso v prid in ti nikoli ne bodo).

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Med 25 ter 35 letom sem si uspel kupiti 3 nepremicnine v LJ brez pomoci starsev. Dve od tega sta bili novo gradnji vila blok. Vse v blizini centra.
Kar se mene tice se zdaj ze samo od najemnin lahko udobno upokojim pri svojih ~36. Ampak jaz uzivam v svojem poslu tako da bo pokoj se pocakal.


Na bruhanje mi greste taki (veš tud sami mamo doma 450.000m2 svojga), ampak ko se vozim okol po odročnih krajih in vidim v kaki razmerah živijo starejši, mi je sram da smo v tej državi pustil ljudi živet kot da niso državljani. Brez tekoče vode, brez primernega prostora za bivanje, v 130 let stari hiši, brez pralnega stroja in hladilnika.


Zakaj? Je prepovedano kupiti 3 nepremičnine?

PrihajaNodi ::

tilen03 je izjavil:

Shields je izjavil:

Kam pa to pelje v 10-20 letih? Nove generacije ne bodo potem niti kredita mogle vzet ker bo še za polog preveč za šparat. Torej, kdor podeduje bo imel, ostali v najem. Danes videno v marsikateri državi. S tem pa tudi velik padec rodnosti in uvažanje tuje delovne sile

V sistemu se pričakuje, da ena generacija žrtvuje celo življenje zato, da naslednji ne bo potrebno delati celo življenje za streho nad glavo.

Sistem enako pričakuje, da delaš celo življenje v želji, da boš enkrat imel pokrito osnovno potrebo, streho nad glavo, v svoji lasti. Pa nepotrebne luksuzne dobrine. Če delaš celo življenje, ti bodo končno omogočili, da boš imel pokrite osnovne potrebe in boš imel končno mir.

Je pa seveda to smiselno - če bi vsi imeli takoj pokrite osnovne potrebe, se pravi, da ti ne bi bilo potrebno svojega lastnega življenja porabiti, da dosežeš to, homo sapiensov več ne bi bilo. Namreč. ljudje bi lahko osnovne nagone in potrebe odmislili ter racionalno pogledali na vse skupaj. Ugotovili bi, da nadaljevanje vrste nima smisla in da je samomor najbolj racionalna odločitev(vbistvu je tudi zdaj). In to se bo tudi nekoč zgodilo - ko bodo ljudje zadosti napredni in pametni, se bodo nehali razmnoževati in bodo naredili samomor. Zaradi tega, med drugim, tudi po mojem mnenju ni naprednih civilizacij v vesolju. Ker so odkrile, da si s tem, če ne obstajaš, na boljšem, kot če obstajaš. :> Vesolja ne moreš premagati, ker si samo subjekt, obsojen na objekt(vesolje) ter pravila igre(ki ti niso v prid in ti nikoli ne bodo).


Zelo napredno razmišljanje. Človek pogreša več takšnih biserov na forumu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

spegli ::

Dober je tole napisal. Kako bo pa kmal pa v aumerika poglejte. 2 službi je normalno. Zdravstvo za une ki majo po 3 lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

maticb492 ::

PrihajaNodi je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Shields je izjavil:

Kam pa to pelje v 10-20 letih? Nove generacije ne bodo potem niti kredita mogle vzet ker bo še za polog preveč za šparat. Torej, kdor podeduje bo imel, ostali v najem. Danes videno v marsikateri državi. S tem pa tudi velik padec rodnosti in uvažanje tuje delovne sile

V sistemu se pričakuje, da ena generacija žrtvuje celo življenje zato, da naslednji ne bo potrebno delati celo življenje za streho nad glavo.

Sistem enako pričakuje, da delaš celo življenje v želji, da boš enkrat imel pokrito osnovno potrebo, streho nad glavo, v svoji lasti. Pa nepotrebne luksuzne dobrine. Če delaš celo življenje, ti bodo končno omogočili, da boš imel pokrite osnovne potrebe in boš imel končno mir.

Je pa seveda to smiselno - če bi vsi imeli takoj pokrite osnovne potrebe, se pravi, da ti ne bi bilo potrebno svojega lastnega življenja porabiti, da dosežeš to, homo sapiensov več ne bi bilo. Namreč. ljudje bi lahko osnovne nagone in potrebe odmislili ter racionalno pogledali na vse skupaj. Ugotovili bi, da nadaljevanje vrste nima smisla in da je samomor najbolj racionalna odločitev(vbistvu je tudi zdaj). In to se bo tudi nekoč zgodilo - ko bodo ljudje zadosti napredni in pametni, se bodo nehali razmnoževati in bodo naredili samomor. Zaradi tega, med drugim, tudi po mojem mnenju ni naprednih civilizacij v vesolju. Ker so odkrile, da si s tem, če ne obstajaš, na boljšem, kot če obstajaš. :> Vesolja ne moreš premagati, ker si samo subjekt, obsojen na objekt(vesolje) ter pravila igre(ki ti niso v prid in ti nikoli ne bodo).


Zelo napredno razmišljanje. Človek pogreša več takšnih biserov na forumu.

Človek ima v jedru filozofije prav... poglej si malo depresijo pri znanih in bogatih osebah in naprimer zakaj Bezos, Musk, Gates še kar aktivno delajo čeprav jim ne bi bilo treba več mignit s prstom pa bi živeli še 1000 let lahko v ultra top 0.01% luksuzu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PrihajaNodi ::

Ma oni nič ne delajo, so samo lutke v rokah 1% kar pomeni Rockefelerjev in Rotchildov, ki v jedru držijo institucionalne vlagatelje tipa Blackrock, Vanguard. Ta dva sta pa itak pokupila pravzaprav že vse. Tako da, se krepko motiš! Kot bi rekel, zakaj Paris Hilton še kar "dela". Nekaj je medijska propaganda, kot je s cepivi, nekaj pa cash-flow, ki obrača dogodke.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

abazuu ::

Šparanje za stanovanje s takimi plačami je ....

Midva sva letos aprila kupila 3 sobno 83m2 bruto stanovanje v Kranju na planini za 180.000€.
Sem prepričan, da ga lahko prodam zdele za 200-220k. S tako plačo je trenutno skoraj nemogoče ujeti podražitev nepremičnin....

zobnik ::

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.

Utk ::

zobnik je izjavil:

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.

Dej ti ne nabijaj tolk, kaj točno bi sploh rad? A bi morali vsi doma ostat za hlapca, da ja ne bi treba dat par 10 jurjev v neko stanovanje ali hišo? Če bo treba obnovit, se bo pač obnovilo. Če bo treba podret, se bo podrlo. Če človek hodi normalno v službo, ali ima nek posel, bo menda zaslužil tolk, da bo živel v nekem normalnem stanovanju ali hiši. Ti si to skrb prepustil drugim, razumemo, večina pa tega noče.

maticb492 ::

zobnik je izjavil:

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.



Vse te težave se rešujejo skupaj z vsemi lastniki stanovanj v isti stavbi, tako da če tudi pomeni saniranje vlage v kleti 20k EUR je to mogoče za tebe samo 2,3, 4... jurje.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Likalnik ::

maticb492 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.



Vse te težave se rešujejo skupaj z vsemi lastniki stanovanj v isti stavbi, tako da če tudi pomeni saniranje vlage v kleti 20k EUR je to mogoče za tebe samo 2,3, 4... jurje.


v praksi je težava to, da je vsakemu drugemu Janezu škoda vložit kar koli denarja v blok/stanovanje....pa je to streha, fasada, vlaga, asvaltiranje dvorišča, kurjava.....
poznam kar nekaj blokarjev (brez upravnika) kateri se ne morejo dogovoriti za nič...že 40 let živijo v istem bloku brez,da bi euro not vložili...

maticb492 ::

Likalnik je izjavil:


v praksi je težava to, da je vsakemu drugemu Janezu škoda vložit kar koli denarja v blok/stanovanje....pa je to streha, fasada, vlaga, asvaltiranje dvorišča, kurjava.....
poznam kar nekaj blokarjev (brez upravnika) kateri se ne morejo dogovoriti za nič...že 40 let živijo v istem bloku brez,da bi euro not vložili...


Je res, ampak to veš že ob nakupu, ali je upravnik, ali ni, sosedom lahko greš pozvonit itd.

In fact sem bil takrat na ogledu enega takšnega stanovanja, stara stavba, spodaj je bil stari lastnik neke gostilne, ki je bankrotiral in blokiral vse ostale ob obnovah, tudi ni dal soglasja za upravnika.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

matobeli ::

Še dobro da je upravnik obvezen za večstanovanske objekte z več kot dvema etažnima lastnikoma oziroma več kot 7 stanovanji.

Sam ljudje ne vejo da lahko praktično že dobra polovica ljudi v bloku vse zrihta.

maticb492 ::

matobeli je izjavil:

Še dobro da je upravnik obvezen za večstanovanske objekte z več kot dvema etažnima lastnikoma oziroma več kot 7 stanovanji.

Sam ljudje ne vejo da lahko praktično že dobra polovica ljudi v bloku vse zrihta.



Ne vem teh detajlov, ker me stanovanje ni več zanimalo po prvem ogledu, ampak kolikor mi je agent razložil je kao "obvezno" po zakonu ampak se morajo vseeno vsi strinjati.. ne bom pa nič trdil, ker mi je bilo vseeno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.


Socialne bajte bi morali obnoviti že prej. Ni večje neumnosti, kot da kuriš denar s kurjavo v neizolirani bajti...

Likalnik je izjavil:

maticb492 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.



Vse te težave se rešujejo skupaj z vsemi lastniki stanovanj v isti stavbi, tako da če tudi pomeni saniranje vlage v kleti 20k EUR je to mogoče za tebe samo 2,3, 4... jurje.


v praksi je težava to, da je vsakemu drugemu Janezu škoda vložit kar koli denarja v blok/stanovanje....pa je to streha, fasada, vlaga, asvaltiranje dvorišča, kurjava.....
poznam kar nekaj blokarjev (brez upravnika) kateri se ne morejo dogovoriti za nič...že 40 let živijo v istem bloku brez,da bi euro not vložili...


Ne zavedajo se pa, da bi velik del investicije pokrili, ker bi po prenovi imeli toliko nižje stroške z ogrevanjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Invictus ::

tilen03 je izjavil:


V sistemu se pričakuje, da ena generacija žrtvuje celo življenje zato, da naslednji ne bo potrebno delati celo življenje za streho nad glavo.

V Sloveniji vnuki ponavadi dobijo nepremičnino po dedku, babici, ker je življenjska doba že predolga. Za otroke kupiš stanovanje, če si top lahko privoščiš...

tilen03 je izjavil:


Sistem enako pričakuje, da delaš celo življenje v želji, da boš enkrat imel pokrito osnovno potrebo, streho nad glavo, v svoji lasti. Pa nepotrebne luksuzne dobrine. Če delaš celo življenje, ti bodo končno omogočili, da boš imel pokrite osnovne potrebe in boš imel končno mir.

Ah, daj ne ne pojdi teh "back to earth" zadev. Sicer imaš pa vedno izbiro biti klošar. Pa bolje zasluži, pa boš imel osnovne potrebe zadovoljene prej...

zobnik je izjavil:

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.

Samo nabijanje luzerjev, ki nimajo stanvoanj.

V Ljubljani je 7 blokov potresno nevarnih (javni seznam), za ostala mesta se ne ve. Je pa večina zidana po letuz 1961, tako da panike ni.


Ja, bajto (tudi bloke) se pač na določena leta obnavlja. Nič novega nisi povedal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

maticb492 je izjavil:


Vse te težave se rešujejo skupaj z vsemi lastniki stanovanj v isti stavbi, tako da če tudi pomeni saniranje vlage v kleti 20k EUR je to mogoče za tebe samo 2,3, 4... jurje.

Če bi bilo le tako simple.

Vsa, kao "nenujna" vzdrževanja morajo imeti 50% soglasje. Potem imaš pa zarukane starce ali šparovno mladino, ki se mu to ne zdi potrebno. Oz. mislijo, da to popravi Dedek mraz...Čez par let plačaš 5x več, ker je nekaj odpovedalo.

Daš 2,3,4 jurje, ampak imaš tudi 2x,3x,4x manjšo kvadraturo za bivanje in relaksacijo. 

Bajta ni poceni, je pa stanovanje dražje na m2... Sam v bajti plačujem malenkost več stroškov kot sem prej v stanovanju... Za 3x večjo kvadraturo...

kriptobog je izjavil:


Ne zavedajo se pa, da bi velik del investicije pokrili, ker bi po prenovi imeli toliko nižje stroške z ogrevanjem...

Odvisno od bloka.

Plus zdaj ti Toplarna Ljubljana, npr., zaračuna 20 stopinj kot pavšal, pa najbrž ne prišpraš nič...

Mi smo naračunali 20 EUR prihtranka na mesec, Investicija bibila pa 3-4 jurje na stanovanje. Se pravi 150-200 mesecev ROI...

Pol bo pa že fasada v kurcu, ker je nihče ne dela prav...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Avenger ::

GummyBear je izjavil:

Če bi živel v paru (resna zveza) in bi vsak prispeval polovico, bi lahko že jutri začel izbirati stanovanje za nakup - sicer ne v Ljubljani, ampak v kakšnem zelo oddaljenem kraju bi pa šlo. Ker pa sem v tem sam, pomeni, da sem komaj na 50% prihrankov in bom moral še nekaj let varčevati (doživljenjsko se ne mislim zakreditirati, ker so službe negotove).


Ne poznam ostalih okoliščin, ki so morda lahko pomembne, ampak če mene vprašaš, bi na tvojem mestu kupil "luknjo" od stanovanja, nekaj kjer praktično komaj živiš, ampak se da. Tudi če je treba kredit za to, potem bi pa sproti urejal, obnavljal, itd.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

floyd1 ::

ampak če mene vprašaš, bi na tvojem mestu kupil "luknjo" od stanovanja, nekaj kjer praktično komaj živiš, ampak se da. Tudi če je treba kredit za to, potem bi pa sproti urejal, obnavljal, itd.

Poznam ljudi, ki so naredili točno tako in obnavljali dobesedno sobo za sobo. Z WC-jem in kopalnico je pri takem pristopu sicer jeba, se pa da.

Tudi v paru sva midva štartala z 22m2 prastaro garsonjero, potem šla v nakup (spet starega) dvosobnega stanovanja in na koncu še hišo - spet potrebno temeljite obnove. Kupiš nekaj svoji plači primerno in potem, ko nekaj privarčuješ, greš dalje - prodaš obstoječe in kupiš večje, boljše.

zobnik ::

Invictus je izjavil:

tilen03 je izjavil:


V sistemu se pričakuje, da ena generacija žrtvuje celo življenje zato, da naslednji ne bo potrebno delati celo življenje za streho nad glavo.

V Sloveniji vnuki ponavadi dobijo nepremičnino po dedku, babici, ker je življenjska doba že predolga. Za otroke kupiš stanovanje, če si top lahko privoščiš...

tilen03 je izjavil:


Sistem enako pričakuje, da delaš celo življenje v želji, da boš enkrat imel pokrito osnovno potrebo, streho nad glavo, v svoji lasti. Pa nepotrebne luksuzne dobrine. Če delaš celo življenje, ti bodo končno omogočili, da boš imel pokrite osnovne potrebe in boš imel končno mir.

Ah, daj ne ne pojdi teh "back to earth" zadev. Sicer imaš pa vedno izbiro biti klošar. Pa bolje zasluži, pa boš imel osnovne potrebe zadovoljene prej...

zobnik je izjavil:

Se je kdo vprašal, da "socialne" bajte bo treba čez 20-30 let temeljito prenovit, ker takrat izolacije niso dajel not....danes jih obnovijo samo tako, da zamenjajo pkna in streho pa pobarvajo fasado...potem pa pride plesen v tako bajto, ker so okna nova.
Potem imaš stara stanovanja z novo fasado, ob prvem potresu bo pa kaj kot karte.

Samo nabijanje luzerjev, ki nimajo stanvoanj.

V Ljubljani je 7 blokov potresno nevarnih (javni seznam), za ostala mesta se ne ve. Je pa večina zidana po letuz 1961, tako da panike ni.


Ja, bajto (tudi bloke) se pač na določena leta obnavlja. Nič novega nisi povedal...


Poščijem se na tvoje besede, zato je sociala, bo poskrbela za vse.

In še naprej skačte v luft, ker eni dobijo vse, drugi pa celo živlenje garajo.

Če nebi bli tolk požrešni bi tudi teli na sociali delal in plačeval davke...tako pa mamo v tej državi kar skoraj 100.000 ljudi na sociali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

PrihajaNodi ::

Phantomeye je izjavil:

Slotech pametno pogruntal rešitev za situacijo, ko imaš premalo denarja. Rabiš več denarja. Pol bo pa šlo.


joj :D

:):))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SasoS ::

Jerry000 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Jaz gledam tako, nočem kredita, to pomeni kredit + stroški. Raje se skeširam za stanovanje da je brez kredita in potem namesto kredita vložim denar dalje ali pa uživam. Ker itak bo še nekega dne punca, otrok itd. Ne vem zakaj bi plačeval kredit če imam lahko stanovanje brez kredita, zakaj bi bilo s kreditom bolj na ziher. Tudi ne vem kaj misliš s tem mrtev kapital, saj bom živel not (2,5 ali 3 sobno). Če bo pa potreba po selitvi bom pa prodal. In ravno zato ker je prihodnost negotova, je bolje da je stanovanje izplačano kot krediti, a ni tako?


Seveda je odvisno kako živiš in kaj hočeš od življenja.

Mrtev kapital pomeni da če daš 200k za stanovanje ne moreš teh 200k nikamor drugam investirat ne? Če pa daš samo 100k, za ostalo pa kredit, lahko pa preostalih 100k daš v SHIBO :))

Ampak ce das samo 100k ostalo pa kredit bos se vedno dal 100k :). Ne razumem ravno to razmisljanje, denar se vseeno das, le da mas tako vecje stroske ce je kredit. Ne pravim da je napacno, le jaz ne razumem za svoj pogled. Bo pa definitivno slo se kaj vvkripte, samo ne v shibo :D


Denar, ki je v stanovanju je mrtev, zato ker nič ne dela. Strošek kredita pa ni tako velik, da bi to imelo pomemben vpliv. Ampak to dela samo če imaš zadosti lastnih sredstev...zato pravijo da moraš bit bogat če hočeš živeti poceni :D

Primer 1:

Stanovanje: 250K
Prišparana sredstva: 200K
Strošek kredita (50K, 10 let): ~450 EUR / mesec (10 let, skupno odplačilo 65K)

Stanje: imaš stanovanje, vsak mesec moraš zaslužit vsaj 450 eur da jih daš na stran za kredit. Skupno vložena sredstva v stanovanje: 265K (200 lastnih + 65K kredita) v desetih letih. Po dvajsetih letih (da bo izračun enak kot spodaj) imaš stanovanje in dodatno 54K, ki jih drugih 10 let nisi dajal za kredit.

Primer 2:

Stanovanje: 250K
Prišparana sredstva: 50K (polog) + 150K ostane (=skupaj 200K)
Strošek kredita (200K, 20 let): ~1000 EUR / mesec (20 let, skupno odplačilo 240K)

Stanje: imaš stanovanje IN 150K, vsak mesec moraš zaslužit vsaj 1000 eur da jih daš na stran za kredit, ampak 150K lahko naložiš. Če dobiš cirka 10% obresti, z obrestmi odplačuješ kredit pa še ti ostane 3K/leto za dopust. Če zaštrika, lahko kadarkoli 150K daš v kredit in si zmanjšaš obveznosti. Skupno vložena sredstva v stanovanje: 50K, kredit se je odplačal z obrestmi od naloženih 150K. Na koncu imaš stanovanje in 150 jurjev (ubistvu stanovanje in 210 jurjev - več kot na začetku - če 3K ki ostanejo od obresti ne porabiš :D). Plača ki si jo v tem času zaslužil pa sploh ni nikjer šteta (za razliko od zgoraj, ko jo rabiš dajat mesečno za obrok).

Druga možnost je kljub nekaterim tveganjem po eni strani varnejša, ker imaš vedno 150 jurjev na rezervi. Kredit se bo odplačeval (tudi če ga zgleda več, in da ga več preplačaš) sam, ne rabiš niti plače dajat za to... Ja, tvegaš pa da se okoliščine spremenijo in postaneš Evergrande, ko zgornjo strategijo delaš na ravni cele države...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

Smrekar1 ::

SasoS je izjavil:


Denar, ki je v stanovanju je mrtev, zato ker nič ne dela.


Ni res. Denar v stanovanju ti daje prostor, v katerem lahko živiš. Služi ti denar, ki bi ga sicer porabil za najemnino.
««
2 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565083 (46324) Okapi

Več podobnih tem