» »

Prekinitev pogodbe in odpovedni rok

Prekinitev pogodbe in odpovedni rok

ViperR ::

Zdravo,

imam dve kratki vprasanji.

1.Lahko prekines pogodbo o zaposlitvi se preden zacnes delati, brez odpovednega roka?

2.a je legit 60 dnevni odpovedni rok za pogodbe za določen čas?

Twixz ::

ViperR je izjavil:

Zdravo,

imam dve kratki vprasanji.

1.Lahko prekines pogodbo o zaposlitvi se preden zacnes delati, brez odpovednega roka?

2.a je legit 60 dnevni odpovedni rok za pogodbe za določen čas?


1. Sporazumno najbrž.

2. Odpovedni rok je načeloma napisan na pogodbi o zaposlitvi ali kolektivni pogodbi. Če ne, obvelja zakonsko določen odpovedni rok. Maximalni odpovedni rok je 60 dni ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

ViperR ::

Twixz je izjavil:

ViperR je izjavil:

Zdravo,

imam dve kratki vprasanji.

1.Lahko prekines pogodbo o zaposlitvi se preden zacnes delati, brez odpovednega roka?

2.a je legit 60 dnevni odpovedni rok za pogodbe za določen čas?


1. Sporazumno najbrž.

2. Odpovedni rok je načeloma napisan na pogodbi o zaposlitvi ali kolektivni pogodbi. Če ne, obvelja zakonsko določen odpovedni rok. Maximalni odpovedni rok je 60 dni ja.


Kaj to pomeni v praksi. Ce podpises pogodbo in v tem casu najdes boljso zaposlitev nove pogodbe ne mores podpisat?

delavec44 ::

Kaj ti pa v pogodbi piše? V moji je pisalo, če te ni v službo prvi dan, se šteje da ne stopi v veljavo.

Twixz ::

ViperR je izjavil:

Twixz je izjavil:

ViperR je izjavil:

Zdravo,

imam dve kratki vprasanji.

1.Lahko prekines pogodbo o zaposlitvi se preden zacnes delati, brez odpovednega roka?

2.a je legit 60 dnevni odpovedni rok za pogodbe za določen čas?


1. Sporazumno najbrž.

2. Odpovedni rok je načeloma napisan na pogodbi o zaposlitvi ali kolektivni pogodbi. Če ne, obvelja zakonsko določen odpovedni rok. Maximalni odpovedni rok je 60 dni ja.


Kaj to pomeni v praksi. Ce podpises pogodbo in v tem casu najdes boljso zaposlitev nove pogodbe ne mores podpisat?


V praksi pomeni to, da je problem ker moraš v novo pogodbo vnest datum kdaj boš začel. Datuma pa ne veš dokler ne daš odpovedi in se ne dogovoriš za odpovedni rok z osebo s katero si sklenil pogodbo. S tem sem se jaz moral ukvarjat, ker mi delodajalec sporazumno ni hotel skrajšati odpovednega roka, novi delodajalec me je pa rabil čimprej. Sem pač povedal da ne gre pred tem pa tem datumom pa so potem pogodbo sestavili brez datumov in se potem spremeni (kot aneks k pogodbi ponavadi, ali pa se nova pogodba naredi ko so podatki zrihtani). Ene firme pa delajo celo tako da se podpiše izjava da je odpoved dal 29 dni nazaj in je naslednji dan že bil pri novem delodajalcu.
Firme pa rabijo vse črno na belem, ker je to kršitev in imajo brezveze lahko probleme. :)

Večina firm ima odpovedni rok 30 dni. Ene firme imajo odpovedni rok vezan na delovno dobo v firmi (do 3 mesece 15 dni, nad 3 mesece 30 dni), ene firme imajo pa 60 dni odpovednega roka. Mora pa v pogodbi pisati kakšen je odpovedni rok, mislim da to krije zakon o delovnih razmerjih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpved v službi

Oddelek: Loža
334324 (2496) Aminirani
»

Sluzba za nedolocen cas-odpoved

Oddelek: Loža
102299 (1541) xx23
»

odpovedni rok

Oddelek: Loža
102441 (1844) MonkeyHead
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7335900 (33607) AndrejO
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5321024 (18702) Invictus

Več podobnih tem