» »

Kalkulator za srednjo šolo/maturo

Kalkulator za srednjo šolo/maturo

ropo009 ::

Hi,

dobil sem vprašanje glede kalkulatorja za sredjo šolo in potem za maturo.

Ali sta ta dva kalkulatorja primerna in tudi dovoljena za srednjo šolo ter maturo?

Sharp kalkulator ELW506TGY, tehnični, 640 funkcij, 4-vrstični
https://www.mimovrste.com/znansteni-kal...

ali

Sharp kalkulator ELW531TLBBK, tehnični, 420 funkcij, 4-vrstični
https://www.mimovrste.com/kalkulatorji/...

Hvala in lep pozdrav.

Uporabnik ::

A to je vprašanje za 3 evre :))
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

ropo009 ::

Uporabnik je izjavil:

A to je vprašanje za 3 evre :))


Ne ni :|, a vseeno kdo drug: ali je primeren/dovoljen?

Moivre ::

Oba sta primerna in dovoljena na maturi.

starfotr ::

Meni so Casio bolj logični za uporabo.

Je pa važno, da se ga navadiš in da imaš sveže baterije, ne pa 10 let starih. Da ne crkne, ko ga rabiš.

tony1 ::

Ah, kakšni so to časi, mularija ima lahko na maturi kalkulator :-)

Sam sem zagovornik Sharpa še iz osnovnošolskih časov, pred 25imi leti mi je hudič zdržal vse do začetka faksa. Že takrat je imel že zelo "naravno" sintakso, tj. za izračun sin 30 si vtipkal enako kot bi pisal na papir sin 30 (ravno na sošolčevem casiu ni bilo tako enostavno).

Glede baterij pa tudi že dolgo ni skrbi, vsak kalkulator ima kombinacijo baterij in sončnih celic (tudi oba z zgornjih linkov sta taka), baterij mi ni bilo treba menjati nikoli.

Izmed zgornjih dveh predlagam dražjega, ker "pozna" tudi konstante (tipka CONST), npr. avogadrovo število (in še kup drugih, ki pridejo prav pri fiziki). Poleg tega imata oba (?) tudi osnovne statistične funkcije in spomnim se, da sem na izpitu že na faksu nalogo z določitvijo regresijske premice rešil izključno s Sharpovim kalkulatorjem :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

mirator ::

starfotr je izjavil:

Je pa važno, da se ga navadiš in da imaš sveže baterije, ne pa 10 let starih. Da ne crkne, ko ga rabiš.

Drži kot pribito, sicer se ti zgodi, kot se je meni. Imel sem za tiste čase precej zmogljiv kalkulator Texas instruments (kateri tip se ne spomnim več). Potem pa je prišel pisni izpit iz numeričnih metod. Super mi je šlo, saj sem rešil vse naloge. Vsaj tako sem mislil, ko sem pole oddajal, potem pa ne hladen, temveč leden tuš, ko smo dobili rezultate - 0 točk od 100 možnih. In kaj se je zgodilo? Vse sem naredil prav, prave formule, matrike in postopki, vnešene pravilne številke, samo izračun pa je bil napačen. Ugotovil sem, da mi jo je zagodel kalkulator, ki se mu je izpraznila baterija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kalkulator za študij

Oddelek: Šola
316249 (3115) seminal
»

Nakup kalkulatorja

Oddelek: Kaj kupiti
476966 (5921) Samael
»

Kalkulator

Oddelek: Šola
5803 (707) TehDucky
»

Znanstveni kalkulatorji

Oddelek: Kaj kupiti
288046 (6343) matichy
»

Kateri kalkulator..

Oddelek: Kaj kupiti
195541 (5278) teato

Več podobnih tem