» »

Najugodnejsa 3G SIM

Najugodnejsa 3G SIM

M323SBA ::

Za en domaci IoT projekt bi rabil mobilno SIM, zazeljeno je stabilno 3G omrezje in pa da se lahko povežem preko SSH.

Ta zadeva bo periodicno uploadala podatke na streznik, občasno pa se bom povezal preko SSH.

Ma mogoce Hofer telekom ok pokritost? Ali si vecinoma v sivih conah (2G 2.5G)?

Kako je s porti na mobilnem internetu? Je kaksna varianta, da se jih odpre? Obstaja kaksen upper range, ki je dovoljen? Telekom mi seveda ne pusti povezave incoming povezave na IoT napravo, zgolj obratno. Njihova varianta z dodatno SIM bi bila najcenejsa, ampak ne dela. S tehnicno sluzbo ne morem urediti nic, ker se drzijo konvencije blokiranja portov.

Kako to drugi resujete?

DeeCoy ::

Ne moreš se povezat na ssh. Tudi ipji na napravah niso javni, če prav vem.

Moreš imet poseben paket, da dobiš javni ip, potem se da kaj uredit. Malo pobrskaj po forumu, teh tem je bilo že miljon..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

GupeM ::

DeeCoy je izjavil:

Ne moreš se povezat na ssh. Tudi ipji na napravah niso javni, če prav vem.

Moreš imet poseben paket, da dobiš javni ip, potem se da kaj uredit. Malo pobrskaj po forumu, teh tem je bilo že miljon..

Če obe napravi povežeš na isti VPN, se lahko povežeš na SSH. Pa ne samo SSH, ampak tudi vse ostalo.

M323SBA je izjavil:

Kako je s porti na mobilnem internetu? Je kaksna varianta, da se jih odpre? Obstaja kaksen upper range, ki je dovoljen? Telekom mi seveda ne pusti povezave incoming povezave na IoT napravo, zgolj obratno. Njihova varianta z dodatno SIM bi bila najcenejsa, ampak ne dela. S tehnicno sluzbo ne morem urediti nic, ker se drzijo konvencije blokiranja portov.

Kako to drugi resujete?

Glej zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

starfotr ::

Telekom in A1 ti lahko dodelita IPv6. Native.

Pa tudi T2 takisto.

Pri T2 lahko uporabiš paket TOP.

https://www.t-2.net/mobilni-top

Sicer pa priporočam bob 4 cente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

M323SBA ::

Mater bozjo, VPN mi ni padel na kraj pameti, ze instaliram, hvala :D

hojnikb ::

so pri nas ze kaksni predplačniski IOT paketi?
#brezpodpisa

GupeM ::

M323SBA je izjavil:

Mater bozjo, VPN mi ni padel na kraj pameti, ze instaliram, hvala :D

Ne govori. Včasih skoraj nisem videl uporabne vrednosti VPN-ja, razen mogoče za poslovna okolja. Ko sem pa enkrat zadevo doma zrihtal, sem pa zdaj stalno nanj povezan. Pa mi pihole blokira oglase tudi kadar sem na 4G, brez problema dostopam do Home Assistanta, self hosted Bitwardena, RDP-ja, SSH-ja ... Pa mi ni treba nobenih portov odpirat.

M323SBA ::

Evo, da malo updejtam. VPN dela brez problema, a ker rabim zgolj ssh, sem sel se v preizkusanje reverse ssh tunnelinga.

VPN je sicer bolj stabilen, ker je fiksen route na server celotnega prometa in se ne sekiras, ce je tunnel vzpostavljen ali ne, jaz se bom pa zaenkrat zanasal na cronjob in skripto, da bo tunneling client-server vedno vzpostavljen in se povezem, ko mi zapase.

Master_Yoda ::

GupeM je izjavil:

M323SBA je izjavil:

Mater bozjo, VPN mi ni padel na kraj pameti, ze instaliram, hvala :D

Ne govori. Včasih skoraj nisem videl uporabne vrednosti VPN-ja, razen mogoče za poslovna okolja. Ko sem pa enkrat zadevo doma zrihtal, sem pa zdaj stalno nanj povezan. Pa mi pihole blokira oglase tudi kadar sem na 4G, brez problema dostopam do Home Assistanta, self hosted Bitwardena, RDP-ja, SSH-ja ... Pa mi ni treba nobenih portov odpirat.


Ti bolj Wireguard kot VPN priporocam za to. Manj baterije na telefonu pije :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

GupeM ::

Master_Yoda je izjavil:

GupeM je izjavil:

M323SBA je izjavil:

Mater bozjo, VPN mi ni padel na kraj pameti, ze instaliram, hvala :D

Ne govori. Včasih skoraj nisem videl uporabne vrednosti VPN-ja, razen mogoče za poslovna okolja. Ko sem pa enkrat zadevo doma zrihtal, sem pa zdaj stalno nanj povezan. Pa mi pihole blokira oglase tudi kadar sem na 4G, brez problema dostopam do Home Assistanta, self hosted Bitwardena, RDP-ja, SSH-ja ... Pa mi ni treba nobenih portov odpirat.


Ti bolj Wireguard kot VPN priporocam za to. Manj baterije na telefonu pije :D.

Bom mogoče preveril. Zaenkrat z OpenVPN nimam težav z baterijo, ker se mi zadeva disconnecta kadar je ekran ugasnjen. Če tega ne nastavim, pa res kar pije baterijo, ja. Mi je pa OpenVPN najbol convenient, ker je zadeva podprta že na routerju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615317 (5991) rkobarov
»

Kaj uporabit za remote dostop do domačega računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9912513 (9558) sbawe64
»

mikrotik pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
374893 (3139) kronik
»

Zaščita strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
242453 (1575) Blisk
»

Varnost uporabe javnega WiFi omrežja

Oddelek: Informacijska varnost
414194 (3265) gokky

Več podobnih tem