» »

Študentski status

Študentski status

Blažko12345 ::

Živjo,

Imam vprašanje glede statusa študenta, saj sem se trenutno znašel v precej nerodni situaciji. Zadnje leto sem obiskoval faks za organizacijske vede, vendar sem po nekaj mesecih zaradi resnih osebnih razlogov nehal hoditi na faks. Ker sem zamudil večino predavanj, sem letnik seveda neuspešno upravil in mi je stem šel tudi študentski status.

Da bi ga pridobil nazaj, sem se poskusil vpisati na proste fakultete v 2 prijavnem roku, a so me vse zavrnile, ker sem imel premalo točk. Danes sem osebno poklical na nekaj fakultet in so mi rekli, da bi trenutno sprejeli novega študenta samo preko izrednega študija (2000+ EUR). Zdaj sem obtičal brez statusa ter brez faksa in nimam pojma kaj naj naredim. Zelo rad bi ga dobil, saj je delo preko študenca očitno veliko lažje za nekoga, ki nima skoraj nič delovnih izkušenj. Ali kdo tukaj pozna kakšen način kako bi ga lahko pridobil brez da bi plačeval ogromno vsoto denarja za izredni študij.

Najlepša hvala za pomoč! :)

Hypathia ::

Lahko poskusiš na kakšni srednji šoli, tam so šolnine pol nižje, in imaš status dijaka. Sicer pa marsikje manjka delavcev in jemljejo tudi ljudi brez izkušenj, pismonoše, negovalci, proizvodnja...
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hemi426 ::

Poglej za Izobraževanje odraslih nekje v tvoji bližini.
Dobiš status in vse do 26 leta.
Pa dosti bolj ceneje je.

MasterTade ::

te statuse so vedno prodajali razni muzlarji preko facebooka, po navadi je šlo za kake ljudske univerze in podobno

da se dobit za 200-300€
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

čak, če si prvi letnik prvič vpisan, bi tako lahko ponavljal ta letnik...
#brezpodpisa

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

čak, če si prvi letnik prvič vpisan, bi tako lahko ponavljal ta letnik...


Nekateri faksi majo pravilo da lahko ponavljaš moraš zbrat določeno število točk =) Vem da ko sem jaz bil na feriju si moral zbrat 45 točk da si lahko ponavljal faks...

Kar se pa tiče OP, pa ne vem kaj komplicira, naj se za 1 leto spravi delat v realni sektor proizvodnja ipd... potem pa nazaj študirat, bo videl malo kako je lajf težek bo mel več motivacije =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

avtek ::

Mato989 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

čak, če si prvi letnik prvič vpisan, bi tako lahko ponavljal ta letnik...


Nekateri faksi majo pravilo da lahko ponavljaš moraš zbrat določeno število točk =) Vem da ko sem jaz bil na feriju si moral zbrat 45 točk da si lahko ponavljal faks...

Kar se pa tiče OP, pa ne vem kaj komplicira, naj se za 1 leto spravi delat v realni sektor proizvodnja ipd... potem pa nazaj študirat, bo videl malo kako je lajf težek bo mel več motivacije =)


Ne vem sicer kdaj si hodil, ampak ko sem jaz, je bilo 42 za napredovanje (prvi letnik VS program, potem mislim da 45) in 30 za ponavljanje.
30 za ponavljanje je še sedaj. FERI

Sicer nima veze, ker s tem ne pomagam(a) OP, pa vseeno.

Mato989 ::

avtek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

čak, če si prvi letnik prvič vpisan, bi tako lahko ponavljal ta letnik...


Nekateri faksi majo pravilo da lahko ponavljaš moraš zbrat določeno število točk =) Vem da ko sem jaz bil na feriju si moral zbrat 45 točk da si lahko ponavljal faks...

Kar se pa tiče OP, pa ne vem kaj komplicira, naj se za 1 leto spravi delat v realni sektor proizvodnja ipd... potem pa nazaj študirat, bo videl malo kako je lajf težek bo mel več motivacije =)


Ne vem sicer kdaj si hodil, ampak ko sem jaz, je bilo 42 za napredovanje (prvi letnik VS program, potem mislim da 45) in 30 za ponavljanje.
30 za ponavljanje je še sedaj. FERI

Sicer nima veze, ker s tem ne pomagam(a) OP, pa vseeno.


Maš prav ja, 30 je blo za ponavljanje 45 al nekaj takega pa za pogojno v 2. letnik ja... se spomnim da sem zbral nekje 40 pik in sem rekel FUCK IT in šel na višjo šolo pol :P

Se strinjam da to OPju ne pomaga, ampak point je v tem, da glede na to da je izgubil status, se naj spoka delat 1 leto v fabriko ali med poštarje, bo zaslužil nekaj jurčkov pa še videl bo kako težavna so ena dela. WIN WIN!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

scipascapa ::

Točno to, kar svetuje Mato.

Money + 1 leto delovne dobe :D

GupeM ::

Tudi jaz svetujem delo pri kakšnemu zajebanemu privatniku, ki te bo 10 - 12 ur na dan fizično gonil na fertik. Pa ne pozabi na sobote vsaj do 14:00. Veš kakšna milina je to, ko prideš enkrat nazaj na faks ali v pisarno?

widj3098dj32 ::

Blažko12345 je izjavil:

saj je delo preko študenca očitno veliko lažje za nekoga, ki nima skoraj nič delovnih izkušenj

Ce bi dejansko razumel to realnost, bi delo prek studenta zasovrazil.

MasterTade ::

GupeM je izjavil:

Tudi jaz svetujem delo pri kakšnemu zajebanemu privatniku, ki te bo 10 - 12 ur na dan fizično gonil na fertik. Pa ne pozabi na sobote vsaj do 14:00. Veš kakšna milina je to, ko prideš enkrat nazaj na faks ali v pisarno?


Ah to je brez veze. Dobiš dobro plačana dela v proizvodnji. Prek ŠS sem v srednji šoli delal nekje kjer me je po koncu dneva vse bolelo, sem pa v treh dneh zaslužil 250EUR. Privatniki ki mislijo jebat folk v glavo za minimalno naj sami delajo
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

GupeM je izjavil:

Tudi jaz svetujem delo pri kakšnemu zajebanemu privatniku, ki te bo 10 - 12 ur na dan fizično gonil na fertik. Pa ne pozabi na sobote vsaj do 14:00. Veš kakšna milina je to, ko prideš enkrat nazaj na faks ali v pisarno?

Večje neumnosti še nisem slišal. Da postaneš malo manj kot suženj zato da nekdo služ k norc na tvojih plečih. Hahaha hvala ampak ne. Za nižjo plačo se lahk menim za manj prostega časa pa ni šans.
Prostega časa v najlepših letih ne dobiš nazaj !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

GupeM ::

Saj ni bilo mišljeno povsem resno. Malo pa. Marsikdo bi rabil vsaj kakšne 3 mesece takšne službe. Še posebej kdo od tistih, ki imajo tako malo dela, da se že težko pretvarjajo da nekaj delajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponavljanje letnika na fakulteti

Oddelek: Šola
409451 (5953) A110
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166422 (5414) NotSpecial
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134409 (29491) bluefish
»

Verjeti v čudež ali pavzirati ?

Oddelek: Šola
133658 (3243) Srachko
»

Ponavljanje - študent

Oddelek: Šola
122093 (1790) Predator

Več podobnih tem