» »

Katero grozljivko mi priporočate?

Katero grozljivko mi priporočate?

1
2
3

undefined ::

Predpogoj grozljivke je, da ni smešna. Če je grozljivka smešna, potem enostavno ni več grozljivka, ker te ni več strah, ko se smejiš. To potem enostavno pomeni, da je film slabo zasnovan in ima povrhu še trapasto zgodbo. No, sicer se najde tudi kakšna izjema, kot je recimo prvi film, ki sem ga omenil v tej temi... ni grozen, je pa zelo smešen, zaradi česar bi bilo bolje, če bi ga kar poimenovali komedija (rated R).

Aja, še ena dobra grozljivka (čisto zares) je bila po moje Tisto (It).

Torej, seznam:
Tisto
The Thing
The Fly

(razpored od najbolj grozne proti manj)

Najbolj všeč mi je bila seveda The Fly (tudi drugi del), ker je bila poleg tega še Sci-Fi in je vsebovala tudi dosti čustev in psiholoških trenj. :)

Intl ::

sam sprašujem a obstaja film kocka 2:\
The Thing staro ampak dobro:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Intl ()

Brane2 ::

Obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Bojim se, da je y grozljivkami tako kot z vsemi modernimi filmi-odvisni so od efektov. Ze nekaj let po izdaji se nasa merila tako dvignejo, da jim "grozljivost" pade.

Tako vsi Freddyjevi filmi, ki so vcasih povzrocali bezanja iz kinodvoran danes sploh ne dosegajo ucinka. Poleg tega je konkurenca danes bistveno, bistveno hujsa.
Mularija ma danes AVI fajle s sekvencami klanja v Ceceniji v zivo. Kako naj se klasicne grozljivke primerjajo s tem, ce odpovedo ze v primerjavi s kakim Doomom, Quakeom itd. ?

Kar se moje lestvice tice, bi tja dal prvega Aliena pa prvega Terminatorja, pa mogoce prvega Predatorja.
"Ko jagenjcki obmolknejo" je tud klasa zase.

Vsi so me ob prvem gledanju totalka presrali, pa tud danes sploh niso slabi. So sicer izgubili na grozljivosti, jim pa daje car temacnost.

undefined ::

Alien - beda, predvsem zaradi slabega realizma. Me prav zanima kolk alienov bi ženska v realnosti uspela pospravit. No, tud en tip jih ne bi mogel kaj dosti, vsaj takih ne kot nastopajo v filmu.

Terminator - to je bila grozljivka? ???

Predator - isto vprašanje - grozljivka???

Ko jagenčki obmolknejo - klasika! :)

Brane2 ::

Vsekakor so imeli ti Sci-Fi filmi elemente solidne grozljivke v sebi. Ce ne, jih folk verjetno ne bi gledal...

V Predatorju je blo npr. vec klanja kot marsikje drugje v teh casih...

Brane2 ::

Iceman:

Mislim, da delas Alienu krivico. Ocenjujes star film po novih merilih. Knjigo sem bral, ko sem imel mogoce 8-9 let, film sem pa gledal, kdaj ze, mislim da leta 80-81, ko sem imel 12 ali 13 let.

Za takratne case je bil fascinanten. Poleg tega obravnava nasilje posebne vrste, se najblizje posilstvu, vendar seveda dalec nad njim...

Ocenjuj ga po merilih leta, ko je nastal (1979).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

undefined ::

Eh, Aliena sem gledal okol leta '90, mal prej al kasnej, ne vem več. Vem pa, da sem ga že takrat isto videl, kot ga vidim danes. Pač not my taste. Razloge pa sem naštel zgoraj. :)

nejcpirc ::

Ene par naslovov iz mojega IMDB seznama:

White Noise
Drag Me to Hell
Frailty
From Hell
Grindhouse
Identity
Paranormal Activity
Saw 1-6
The Amityville Horror
The Butterfly Effect
The Cave
The Descent
The Devil's Rejects
The Grudge
The Uninvited
Turistas
Salem's Lot
Ôdishon
100 Feet
1408
Aliens vs Predator - Requiem
Carver
Dod sno
Dawn of the Dead
Event Horizon
Horsemen
The Bunker
The Forgotten
The Ring
The Ring Two

Vseh se po naslovih niti ne spomnim, pa kakšen naslov si niti imena "grozljivke" ne zasluži ampak gotovo boš našel kaj pametnega zase.

sam sprašujem a obstaja film kocka 2:\

Cube 2: Hypercube

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

NazgulRR ::

The Exorcist, Paranormal Activity...precej podobna filma po eni strani. Mislim da je ta tematika edina, ki me prestraši. Drugače že dolgo nisem videl dobre grozljivke, po kateri nebi mogel zaspat (kar bi moral biti njhov namen). Razne Saw-e, Friday 13th-e, Halloweene-e in ostale butaste slasherje/gore filme gledam ko mi je dolgčas.

win64 ::

Dead snow si poglej

schurda ::

A se kdo spomni filma luknja? Kakšen je njegov angleški naslov?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Oddin ::

Priporočam film Antichrist(2009). Ne vem če sodi med klasične grozljivke , je pa zelo zajeban film.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Matev ::

"descent" je kar u redu
drugače pa "fog"

klemenSLO ::

The Others
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

jizzer ::

Zdravo! Nevem kak ampak sem z frendom naletel na temo ene grozljivke (The Grudge) pa je reko da je vredi pa sem pač šel gledat, vse 3 dele sem pogledal praktično ob 3h ponoči (seveda ne vseh zaporedoma, vsakega en dan) in sem mislil da nebi mogel spat pa pol ni blo problema (mogoče zaradi tega ker sma bla med gledanjem na skajpu, nevem) pa me zanima če mi lahko kdo predlaga totalno odštekano grozljivko po kateri nebi mogo spat, pa ne neke kar je "based" na krvi pa ta shit ker me sploh ne prestrasi, ne nekega klanja, razen če res niste mogli spat po tem. Vem da je pač odvisno od osebe kak to prenese ampak vseeno mi predlagajte ker enkrat bi res rad trepetal poleg filma :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

RockyS ::

Srpski film.

musicfreak ::

Meni je bil zadnji "The Tunnel" super. Sem pregledal že verjetno vse ta boljše grozljivke zadnjih 20 let in par starejših klasik, pa je ta ena redkih, ko mi je na psiho vdarla, sem pa prepričan da je marsikomu kar nekaj. Odvisno od človeka seveda in pred čem ga je malo strah.

Nestrpno pa pričakujem tudi "Grave Encounters" avgusta :)

particle ::

Če nisi tolk plah, da ne bi mogel spati po ogledu grozljivk, potem pač ni primernega filma zate. Pri meni je isto, lahko gledam najbolj zajebane scene, pa bom spal kot dojenček. Pač s trezno glavo se gleda na zadeve, pri sebi veš da je vse fikcija, in te ne prestraši nič.

Nekako se me je najbolj dotaknil Blair witch project, ker sem ga gledal še preden je prišel v kino, in sem bil pod vplivom njihovega marketinga, da je pač vse res, in da so našli te posnetke zakopane nekje... bla bla.
Pa pri paranormal activity sem parkrat zamižal, ampak samo zato ker sem vedel da bo nekaj "nepričakovano" počilo .. or something :)

DarwiN ::

Pred dnevi gledal Insidious in me je bilo prvič po 100 letih dejansko strah ob gledanju... Zvočni efekti, surround, gledanje ponoči in pa zadeva precej na glas - to je bilo ključno...

Tko da jizzer, ti priporočam, ampak obvezno decibele na pune :D... Žal je druga polovica filma precej švoh, pa vseeno...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Brane2 ::

Mene grozljivke "ne primejo" odkar sem obdelal balkanske morije.

Pravzaprav doesgajo nasproten, komičen efekt.

Da greš sedaj gledat Freddyja Kruegerja kako se dve uri zaje*ava z lovljenjem parih pi*k je smešno.

Tip ni dostojen, da se Ratku pojavi kot priča v Haagu.

Ko bo tip dorasel ene tolk, da bodo v kakem nadaljevanju vpoklicali (pravi) Unprofor na snemanje, da tip ne pobije vseh statistov in ekipe in ko bo tip štihnil in razrezal zgodbopisca zaradi nesoglasij okrog smeri v katero naj bi šel film, potem bom mogoče skomignil z ušesi.

V teh obstoječih "grozljivkah" mi že oči ne prebavljajo amaterizma vpletenih, še preden pride info do možganov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Nikec3 ::

jizzer je izjavil:

Zdravo! Nevem kak ampak sem z frendom naletel na temo ene grozljivke (The Grudge) pa je reko da je vredi pa sem pač šel gledat, vse 3 dele sem pogledal praktično ob 3h ponoči (seveda ne vseh zaporedoma, vsakega en dan) in sem mislil da nebi mogel spat pa pol ni blo problema (mogoče zaradi tega ker sma bla med gledanjem na skajpu, nevem) pa me zanima če mi lahko kdo predlaga totalno odštekano grozljivko po kateri nebi mogo spat, pa ne neke kar je "based" na krvi pa ta shit ker me sploh ne prestrasi, ne nekega klanja, razen če res niste mogli spat po tem. Vem da je pač odvisno od osebe kak to prenese ampak vseeno mi predlagajte ker enkrat bi res rad trepetal poleg filma :)

Za mene film po katerem nebi mogel spat ne obstaja. Je pa Human Centipede kar dober film, ki bi naj bil "bolan" film, ampak sem se ob njegovem ogledu velikokrat nasmejal :D

guest #44 ::

Brane2 je izjavil:

Mene grozljivke "ne primejo" odkar sem obdelal balkanske morije.

Pravzaprav doesgajo nasproten, komičen efekt.

Da greš sedaj gledat Freddyja Kruegerja kako se dve uri zaje*ava z lovljenjem parih pi*k je smešno.

Tip ni dostojen, da se Ratku pojavi kot priča v Haagu.

Ko bo tip dorasel ene tolk, da bodo v kakem nadaljevanju vpoklicali (pravi) Unprofor na snemanje, da tip ne pobije vseh statistov in ekipe in ko bo tip štihnil in razrezal zgodbopisca zaradi nesoglasij okrog smeri v katero naj bi šel film, potem bom mogoče skomignil z ušesi.

V teh obstoječih "grozljivkah" mi že oči ne prebavljajo amaterizma vpletenih, še preden pride info do možganov.



Link pls?

Brane2 ::

Nimam konkretnega linka.

Bilo je tega veliko, predvsem dokumentarnih materialov, pričevanj, dokaznega gradiva v postopkih itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

glaš ::

Meni je malo čudno, da v tej temi omenjate grozljivke vseh sort a nobeden še ni omenil odlične klasike The shining (1980). Film je narejen po knjižni predlogi Stephena Kinga, režiser je Stanley Kubrick in v glavni vlogi pa se je odlično znašel Jack Nicholson. Po mojem mnenju je ta film must see za vse filmoljube, ne samo za ljubitelje grozljivk.

Brane2 ::

Gledal. Zeeh.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jizzer ::

@peshker
Ja to je res ja, ampak vseeno bi rad probal. Paranormal sem že gledal pa tud neki dodaten del ki je amatersko posnet se mi zdi, blair witch sem samo tak pregledal po odsekih ker mi je šlo naživce da je "amatersko posnet". Je pa tudi res da je odvisno od groljivke.
@AirWave
The tunnel v prihdonjih dneh zagotovo pogledam.
@Darwin
Tudi ta film bom pogledal :)

Danes bom pogledal "The Ring" (2ko ju3) ampak samo zaradi otroštva, vem da sem gledal nevem pa točne zgodbe in bi še rad enkrat videl.

Pingvin ::

The Thing od Carpenterja.
________________________________________________________________
Ker bi imel večji monitor sem ga zalil z vodo da bi zrasel...še vedno čakam!

]Fusion[ ::

[Rec] je kr vredi, samo te ne sme motit, da je posneto v stilu blair witch.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

detroit ::

Meni je bila Darkness kar uredu, exorcist (original) in novejši so tudi kar ok. Ne moreš pa primerjat te glupe japanske "grozljivke" kjer cilajo samo na jump out of the shadow da te sname z zica z kakim alien, kjer v bistvu ne skače skos neki iz sence pa bi lahko:) Vsak ima svojo definicio grozljivke. Rec je ok sm ne gledat ameriškega:)
Skero

poweroff ::

Na 3. programu RTV jih stalno vrtijo. Samo ne vem, če so grozljivke, ali bolj komedije. :))
sudo poweroff

Poldi112 ::

Invasion Of The Body Snatchers (verzija z Donaldom Sutherlandom)

Tole je že nekdo na prvi strani dal, ampak je res dobra, ker ne gre za klasični horror s klanjem, ampak bolj psihični horror. Sploh konec je fenomenalen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

_Dormage_ ::

frankenfish :))

musicfreak ::

Jizzer, če ti ni všeč "amatersko posnet film" potem ne glej The Tunnel. Je pa pri tem filmu to boljše, ker maš občutek da si spodaj z njimi v tunelu v temi.

Matako ::

Na SLO3 jih imaš vsak dan v živo. Prenosi s sej.
/\/\.K.

deadbeef ::

Zadnjič sem gledal Insidious, dost dobra, proporočam!

hurikhan ::

Meni je edina, ki me ne pusti ravnodušnega Dead end (http://www.imdb.com/title/tt0308152/ ).
Ali pa Cave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hurikhan ()

floyd1 ::

Matako je izjavil:

Na SLO3 jih imaš vsak dan v živo. Prenosi s sej.


Se strinjam, ampak tu smo že bolj v rangu tragikomičnega...

ElviS ::

Martyrs
Klik

Francoska produkcija v novi smeri; notice: ni za vsak okus
i'm still in the building...

zavajon ::

Odmeve na RTVSLO ;)

Poldi112 ::

To smo gledali s kolegi in skupno prišli do ugotovitve, da je eno sick sranje. Temu jaz ne bi rekel grozljivka. Paranormal activity in podobno je dosti bližje. Strah te je brezizhodnosti, neznanega in podobno, ne pa enega brutalnega mučenja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Buddah ::

Men je bla zanimiva Session 9, ker dejansko lahko potegneš vzporednice z realnim življenjem. Je pa res da mam rad grozljivke pri katerih morš zraven sam filat "gap-e" in mal razmišlat ter si zamišljat zadeve.

ElviS ::

Poldi112 je izjavil:

To smo gledali s kolegi in skupno prišli do ugotovitve, da je eno sick sranje. Temu jaz ne bi rekel grozljivka. Paranormal activity in podobno je dosti bližje. Strah te je brezizhodnosti, neznanega in podobno, ne pa enega brutalnega mučenja.


Wiki:...The film was categorized as a new example of new era French horror films...

Sicer pa veš kak je; pri enih pali eno, pri drugih drugo.
i'm still in the building...

Ganon ::

RockyS je izjavil:

Srpski film.


Tako neumen film, da sem se moral prav prisilit, da sem prišel do konca. Pa še to v treh delih. Ni vreden, da ga potegneš z neta, kaj šele, da bi ga pogledal.

#000000 ::

Ćelavi bez ruku, za kosu se vuku

Pudding ::

Insidious je premesan Poltergeist s scepci ostalih grozljivk.

Ena manj videnih bi bla They. Glede na bedno imdb oceno sem bil prijetno presenecen. Je pa res, da sta dva konca od katerih je en nezanimiv.

nuclear ::

http://www.imdb.com/title/tt0844479/

Ta je vsaj bil zanimiv.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Evil mind ::

Grozljivke Maria Bave in Daria Argenta so zanimive. Ali pa napišeš giallo pa dobiš dobre grozljivke, bolj stare a klasike.

galu ::

Končno sem pogledal film Husk.. Končno neka grozljivka, pri kateri me je blo vsaj malo strah, in nima težnje k komiki v sebi!:)
Tako to gre.

DeeJay ::

Men osebno je še vedno daleč najboljša tajska grozljivka Shutter

 Shutter

Shutter


Imdb Link



Pa ne gledat ameriške različice, ker je velik slabša.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivka (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8818704 (2485) Ganon
»

Grozljivke (tiste ta najhujše) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6532068 (26648) AlienRR
»

Res dobra grozljivka ali srhljivka!

Oddelek: Sedem umetnosti
307047 (5357) TGolcar
»

Grozljivke in znanstvene fantastike?!

Oddelek: Sedem umetnosti
303051 (2394) BigWhale
»

Best scary movie ever

Oddelek: Loža
372388 (2118) AlchemY

Več podobnih tem