» »

Kako spraviti bitcoin iz hladne shrambe?

Kako spraviti bitcoin iz hladne shrambe?

Motika ::

Imam key ter private key, kar nikoli ni bilo povezano z nobenim accountom ali mailom. Kupila sem na Petrolu ¯\_(ツ)_/¯, potem se nisem več ukvarjala s tem. Znam preveriti stanje online, drugega ne znam. Kako to spravim v account (plan je withdrawal). Dobesedno klik za klikom for dummies? In katero platformo priporočate, da je čimmanj tvegano in da deluje v Sloveniji (Binance ima trenutno neke omejitve ali nekaj v tem smislu?)? In ali lahko samo del spravim v account? Oz. del bi mogoče pustila na platformi, če bom še kaj "rabila". In ali oz. v katerih primerih plačam več fee-jev, če opravim več manjših transakcij namesto ene večje ali je vseeno? Za začetek rajši ne bi vsega skupaj poslala, kaj pa če se kaj zašteka. Govora je o cca minimalcu.

styrian ::

A se ne da vnovčiti na Petrolu? :O

Motika ::

styrian je izjavil:

A se ne da vnovčiti na Petrolu? :O

Ker nisem nič počela s tem od 2018, mogoče sploh ni bil tako amusing način nakupa in hrambe.

Anney ::

Ok tole maš na Bitins, ustvari račun ne neki večji menjalnici, Bitstamp recimo. če želiš sredstva prenesti na račun, pošlji tja in izplačaj, nekaj provizije gre.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Motika ::

Anney je izjavil:

Ok tole maš na Bitins, ustvari račun ne neki večji menjalnici, Bitstamp recimo. če želiš sredstva prenesti na račun, pošlji tja in izplačaj, nekaj provizije gre.

Nič nimam, razen kode, nimam "Bitins".

Motika ::

Motika je izjavil:

Anney je izjavil:

Ok tole maš na Bitins, ustvari račun ne neki večji menjalnici, Bitstamp recimo. če želiš sredstva prenesti na račun, pošlji tja in izplačaj, nekaj provizije gre.

Nič nimam, razen kode, nimam "Bitins".

Aja "Bitins" ima očitno neko vezo s Petrolom, ampak takrat tega ni bilo, keč v glavnem ni v Petrolu. Zanima me, kaj naj naredim s key-em? Ali je potrebna še ena dodatna wallet aplikacija, da lahko sploh spravim kamorkoli (na borzo)?

Anney ::

Motika je izjavil:

Anney je izjavil:

Ok tole maš na Bitins, ustvari račun ne neki večji menjalnici, Bitstamp recimo. če želiš sredstva prenesti na račun, pošlji tja in izplačaj, nekaj provizije gre.

Nič nimam, razen kode, nimam "Bitins".



Kaj pa imaš?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kow ::

Torej rada bi btc pretvorila v evre. Naceloma potrebujes racun na bitcoin menjalnici (vecjih podjetij je vec: binance, bitstamp, coinbase, kraken itd..), ki je podjetje, ki nudi tako storitev.

Se bolje bi bilo, da bi bolj natancno razlozila kaj tocno pomeni:
"Imam key ter private key, kar nikoli ni bilo povezano z nobenim accountom ali mailom. Kupila sem na Petrolu ?\_(?)_/?, potem se nisem več ukvarjala s tem"

Ce prav razumem, si btc kupila na Petrolu. Kako tocno to izgleda? Verjetno ti ne sprintajo private keya na listku, ki ga lahko vmes slika tudi zaposlen...

"Znam preveriti stanje online"

Ce prav razumem, gres na bitcoin explorer kjer vneses svoj naslov in je vidno stanje.

"Kako to spravim v account"
Kaksen/cigav account?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Motika ::

kow je izjavil:

Torej rada bi btc pretvorila v evre. Naceloma potrebujes racun na bitcoin menjalnici (vecjih podjetij je vec: binance, bitstamp, coinbase, kraken itd..), ki je podjetje, ki nudi tako storitev.

Se bolje bi bilo, da bi bolj natancno razlozila kaj tocno pomeni:
"Imam key ter private key, kar nikoli ni bilo povezano z nobenim accountom ali mailom. Kupila sem na Petrolu ?\_(?)_/?, potem se nisem več ukvarjala s tem"

Ce prav razumem, si btc kupila na Petrolu. Kako tocno to izgleda? Verjetno ti ne sprintajo private keya na listku, ki ga lahko vmes slika tudi zaposlen...

"Znam preveriti stanje online"

Ce prav razumem, gres na bitcoin explorer kjer vneses svoj naslov in je vidno stanje.

"Kako to spravim v account"
Kaksen/cigav account?

Petrol je nepomemben tukaj. Ne spomnim se tehnikalij, kako je bilo takrat, nekaj sem morala aktivirati, ampak ja, rezultat je, da imam sedaj key in private key "na listku" oz nekje pač, no, poleg key-ev je še QR. To je vse. Ni mi ga sprintal zaposleni, vendar tudi nobenega accounta nisem nikjer odpirala.

Stanje preverim tu: https://www.cointracker.io/wallet/bitco...

Account=račun na omenjenih menjalnicah. Račun že znam narediti, zanima me, kako spravim "iz listka" v račun. Ne vem, kako bi to opisala bolj razumljivo.

hamez66 ::

Privatni ključ vpišeš/prepišeš/skeniraš v aplikacijo, kot je Electrum, MyCelium ali kaj podobnega in potem iz te aplikacije pošlješ bitcoin kamorkoli ti paše.

dominuspro ::

Vpiši v Googla: how to send bitcoin with private key

Res nimaš nobenega znanca, ki bi ti to naredil? Inštalira wallet na tvojem smartphonu, uvozi private key in pošlje kojne na katerokoli menjalnico...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Madonca vsi komplicirate.
@Motika: inštaliraj si Electrum software denarnico: https://electrum.org/#download
Preveri, da je res prenos iz prave strani.
Ko odpreš Electrum, klikneš create new wallet/Import Bitcoin addresses or private keys
V naslednje okno skopiraš tvoj private key ali ga skeniraš (QR).
Odpre ti denarnico s tvojim BTC naslovom. Pejt v View/Show adresses. Pokazati bi ti moralo tvoj javni naslov in desno stanje, preveri če je tapravo.
Registriraj se na menjalnico, npr. Bitstamp. Tam pojdi na Bitcoin/Deposit in kopiraj naslov za Deposit.
Nato greš v Electrum zavihek Send, vpišeš naslov iz Bitstamp, izbereš max znesek in pošlješ. Čez nekaj časa se bo pokazal na Bitstamp, kjer ga prodaš v EUR in si jih nakažeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

A. Smith ::

Energetik je že vse povedal, jaz bi dodal samo eno malenkost. Ko pošiljaš BTC iz svojega računa na menjalnico, ne pošlji vsega naenkrat, temveč najprej pošlji znesek ~10€ v BTC. Celotno vsoto pa pošlješ šele, ko vidiš, da je tisto prvo nakazilo uspešno doseglo cilj. S tem, da lahko nakazilo pri BTC rabi več dni, da se sprovede, tako da počakaj dovolj časa po prvem nakazilu, da se pokaže, kako je šlo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kow ::

Domnevam, da ima Android telefon. Verjetno je potem lazje uporabiti mobilno denarnico. Ampak ja, kot je napisal energetik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Motika ::

@Energetik&co
:) Nekaj v tem smislu me je zanimalo ja.
Na googlu je ogromno različnih informacij, ukvarjala sem se včeraj predvsem s tem, katera menjalnica, rabila sem kar nekaj časa, dokler se mi ni začelo zdeti, da bo očitno še en vmesni korak potreben.
Zakaj ne vprašam - ne vem, ker je neumno vprašanje in ker je neumno, da ne bi znala "sama", verjetno ne bo edinič v življenju.

energetik ::

kow je izjavil:

Domnevam, da ima Android telefon. Verjetno je potem lazje uporabiti mobilno denarnico. Ampak ja, kot je napisal energetik.
Saj Electrum je na voljo za Android. Pa še lažje je potem skenirati QR kodo private keya.

Jure14 ::

@Motika

Lahko pa tudi slikaš tisti listek, pa pokaži sliko tukaj, ti bomo hitro znali povedat kaj in kako. :D

kow ::

energetik je izjavil:

kow je izjavil:

Domnevam, da ima Android telefon. Verjetno je potem lazje uporabiti mobilno denarnico. Ampak ja, kot je napisal energetik.
Saj Electrum je na voljo za Android. Pa še lažje je potem skenirati QR kodo private keya.


Da. Sem spregledal Android na tvojem linku...

energetik ::

Jure14 je izjavil:

@Motika

Lahko pa tudi slikaš tisti listek, pa pokaži sliko tukaj, ti bomo hitro znali povedat kaj in kako. :D
Ne se hecat, bo še res to nardila. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v Binance hekerje obogatil za 7000 bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
309756 (7215) Machete
»

Rad bi anonimno kupil bitcoin in potem anonimno z njim plačal nek servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
346059 (4304) alese
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
379987 (7659) krefi
»

Milijonske kraje bitcoinov

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4521436 (18043) micka15

Več podobnih tem