» »

Sanacija razpršene poselitve

Sanacija razpršene poselitve

enemon ::

V lasti imam hišo, do sosedov v dve smeri cca. 100 metrov zemljišča, ki je po namenski rabi kmetijsko (K2). Stavbna zemljišča, na katerih stojijo moja in sosednji hiši imajo namensko rabo A - razpršena poselitev. Kolikor berem, ni nobenega problema s spremembo namembnosti kmetijskega v stavbno znotraj območij razpršene poselitve, ker je državi v interesu zgoščevanje pozidave.
Pa je v praksi res tako, da je vsaka taka pobuda za spremembo namembnosti potrjena? Zakaj potem ta zemljišča med stavbami že v osnovi niso stavbna?
  • spremenilo: enemon ()

PrimoZ_ ::

Občina Škofja Loka pravi, da ne bodo spreminjali namembnosti zemljišča, dokler je še na voljo kaka zazidljiva parcela.

pri čemer so te zazidljive parcele
a) v lasti nekoga, ki špara parcelo za podmladek in ne bo prodal nikoli
b) totalno bedne in so z razlogom prazne
c) so spodobne in celo naprodaj ampak ker so sila redke je cena 250€/m2 in navgor

Mato989 ::

Tako je prav Primož, dokelr je kaj na voljo nič novega... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

Tako je prav Primož, dokelr je kaj na voljo nič novega... =)


Problem je samo to, ker to velja samo za navadne državljane. Če imaš prave veze pa pozidaš njive na sorškem polju. Ker res rabimo še N-ti nakupovalni center in ogromne parkinge okoli.

To je vse kar me moti, dvojna merila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako je prav Primož, dokelr je kaj na voljo nič novega... =)


Problem je samo to, ker to velja samo za navadne državljane. Če imaš prave veze pa pozidaš njive na sorškem polju. Ker res rabimo še N-ti nakupovalni center in ogromne parkinge okoli.

To je vse kar me moti, dvojna merila.


To pa se strinjam, ampak tu bi pa morala red naredit z zakoni "država" ne pa da neke lokalne občine z šerifčki to določajo preko OPPNja, enostavno je potrebno zablokirat VSE spremembe namembnosti parcel DOKELR obstaja v radiju 50km zazidljiva parcela ali porušajoča bajta.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Ja, če pride prava oseba na občino, je po moje lahko zazidljivo karkoli.

Mato989 ::

enemon je izjavil:

Ja, če pride prava oseba na občino, je po moje lahko zazidljivo karkoli.


Probaj zazidat pol Aljažev stolp če je lahko "karkoli" =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Tak avtomatizem je tudi neumen.
Imaš staro hišo na zazidljivi parceli, ki pa je danes stisnjena med dve cesti in je totalno neprivlačna. Sama hiša je stara 100+ let in je obnova dražja kot novogradnja. Graditi na novo pa ne moreš, ker zaradi novih pogojev o odmiku od cest parcela postane premajhna.
Tak lep catch 22.

Ali pa tiste parcele, ki so ubistvu "dvorišče" trenutne hiše, ker majo starši prostor za tamlade. Pa še tisti potem ne bodo tam zidal ker bo tamladi šla tašča na živce...

Po drugi strani pa bi nekdo rad spremenil kmetijsko parcelo v zazidljivo pa ne gre. A v naravi je tista kmetijska parcela kos skalnatega bregu, ki se zarašča z grmovjem. In ta parcela se dotika sosednje gradbene parcele, je čisto ob vasi in bi bila naravna širitev obstoječega naselja. Z vso infrastrukturo 10m stran.

Potrebnega bi bilo več premišljenega planiranja in odločanja na podlagi denajskega stanja.
Čeprav to spet pušča odprta vrata za zlorabe... Spet catch 22. Jeba.

Utk ::

Nobenega catcha 22 ni. Samo tisti, ki odločajo, ne bi smeli bit pokvarjeni idioti.

enemon ::

Mato989 je izjavil:

enemon je izjavil:

Ja, če pride prava oseba na občino, je po moje lahko zazidljivo karkoli.


Probaj zazidat pol Aljažev stolp če je lahko "karkoli" =)


Nisem mislil dobesedno, ampak zemljišča, kjer se da postaviti hišo, ampak OPN kao ne dopušča :)

PrimoZ_ ::

Utk je izjavil:

Nobenega catcha 22 ni. Samo tisti, ki odločajo, ne bi smeli bit pokvarjeni idioti.


To je catch 22.
Kako dobiti ljudi ki odločajo, da niso pokvarjeni in idioti :) Oz. kako jih kontrolirati, da taki ne postanejo ...

tikitoki ::

PrimoZ_ je izjavil:

Občina Škofja Loka pravi, da ne bodo spreminjali namembnosti zemljišča, dokler je še na voljo kaka zazidljiva parcela.

pri čemer so te zazidljive parcele
a) v lasti nekoga, ki špara parcelo za podmladek in ne bo prodal nikoli
b) totalno bedne in so z razlogom prazne
c) so spodobne in celo naprodaj ampak ker so sila redke je cena 250€/m2 in navgor


Zaradi tako bedaste politike imamo problem z reševanjem stanovanjske problematike.
Na koncu bodo pa jokali, da ni dovolj mladih za delo.

enemon ::

Od česa je potem sploh odvisno, ali se da spremeniti iz kmetijskega v zazidljivo? Samo od vez in dobre volje župana? Samo itak morajo potem tudi ministrstva potrjevati spremembe, ki jih predlaga občina na podlagi pobud.

Mato989 ::

enemon je izjavil:

Od česa je potem sploh odvisno, ali se da spremeniti iz kmetijskega v zazidljivo? Samo od vez in dobre volje župana? Samo itak morajo potem tudi ministrstva potrjevati spremembe, ki jih predlaga občina na podlagi pobud.


V teoriji bi naj na občini vsake 5 let sprejeli OPPN kjer določijo katera zemljišča imajo po novem možnost pridobit gradbeno dovoljenje oz, bolj pravilno katera se lahko spremenijo v namembnosti iz kmetijskih v zazidljive ipd...

In v teoriji je to bilo mišljeno kot neka lokalna samouprava da lahko občina načrtuje razvoj občine in po potrebi male širitve naselja ali mesta...

v Praksi pa imamo KAOS...


V teoriji je bilo to mišljeno da bi občina vsake 5 let recimo po posvetu s svetovalci za investicije ker ima zemljo na robu mesta rekla zdaj bodo tam dali razparcelirat in prodali 2 liniji za hiše in spremenili v zazidljivo, ali pa bodo na drugi strani na robu mesta 2 njivi dovolili da lastnik po želji proda in da v zazidljivo in razparcelira...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

enemon ::

Na dolgi rok sanacija razpršene poselitve pomeni, da hiš na samem sploh več ne bo? In potem tisti, ki plačujejo več, da imajo neko privatnost, bodo na koncu pristali sredi naselja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Tak avtomatizem je tudi neumen.
Imaš staro hišo na zazidljivi parceli, ki pa je danes stisnjena med dve cesti in je totalno neprivlačna. Sama hiša je stara 100+ let in je obnova dražja kot novogradnja. Graditi na novo pa ne moreš, ker zaradi novih pogojev o odmiku od cest parcela postane premajhna.
Tak lep catch 22.

Ali pa tiste parcele, ki so ubistvu "dvorišče" trenutne hiše, ker majo starši prostor za tamlade. Pa še tisti potem ne bodo tam zidal ker bo tamladi šla tašča na živce...

Po drugi strani pa bi nekdo rad spremenil kmetijsko parcelo v zazidljivo pa ne gre. A v naravi je tista kmetijska parcela kos skalnatega bregu, ki se zarašča z grmovjem. In ta parcela se dotika sosednje gradbene parcele, je čisto ob vasi in bi bila naravna širitev obstoječega naselja. Z vso infrastrukturo 10m stran.

Potrebnega bi bilo več premišljenega planiranja in odločanja na podlagi denajskega stanja.
Čeprav to spet pušča odprta vrata za zlorabe... Spet catch 22. Jeba.



Zato pa je potrebno it skozi zemljiško knjigo in vse premajhne parcele spremenit nazaj v kmetijske ali pripojit k sosednji parceli splho če ima enakega lastnika... enako velja za "dvorišča" drugih hiš... ta rauzdrobljenost je osnova naših težav.

Druga težava je to ker lahko občine kar po svoje spet določajo minimalno kvadraturo parcele... to bi moralo bit določeno na državnem nivoju da je najmanjša parcela lahko recimo 600m2 in da mora bit obvezno vsaj recimo 20m široka in 20m dolga (da ni čudnih oblik) torej na teh 20 metrih širine mora biti hkrati tudi najmanj 20m dolžine (ali obratno)



Jaz pač osebno menim da bi bilo najbolje če gradbenih za gradnjo hiš več ne bi dovoljevali... hkrati da bi se resnično na nivoju države investirali in bi se v vseh MESTNIH OBČINAH zgradilo po 10-20 blokov v vsaki in se ponudilo v prodajo ta stanovanja osebam ki bi v zameno prepisali lastništva parcel na državo, primarno na parcelah ki so OB kmetijski zemlji na ravninskem področju... in ptoem bi se to vse združilo

Država bi morala težit k ZDRUŽEVANJU parcel ne razparceliranju.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cronos1234 ::

Mato989 je izjavil:


To pa se strinjam, ampak tu bi pa morala red naredit z zakoni "država" ne pa da neke lokalne občine z šerifčki to določajo preko OPPNja, enostavno je potrebno zablokirat VSE spremembe namembnosti parcel DOKELR obstaja v radiju 50km zazidljiva parcela ali porušajoča bajta.

Zakaj pa misliš da imamo 200+ občin z lokalnimi šerifčki, zakaj hoče vsakih 20 hiš postati samostojna občina?
A: Zaradi sejnin in tistih 3-eh delovnih mest na občini? :D
B: Zaradi možnosti da lokalni travnik (v lasti "pravih" oseb) vrednosti 10K čez noč postane s spremembo namembnosti vreden 100K? Zaradi možnosti da posel obnove kanalizacije dobi brat od bratranca kateri pozna tvojo ženo in sta bila včasih sošolca?
C: Ker so lopovi na državni ravni nevredni zaupanja in je bolje to prepustiti lokalnim šerifom kateri so bolj pošteni in se jim gre za dobrobit sokrajanov?

Glasujemo? :D

PrimoZ_ ::

Sigurno ni B.

/S

enemon ::

cronos1234 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


To pa se strinjam, ampak tu bi pa morala red naredit z zakoni "država" ne pa da neke lokalne občine z šerifčki to določajo preko OPPNja, enostavno je potrebno zablokirat VSE spremembe namembnosti parcel DOKELR obstaja v radiju 50km zazidljiva parcela ali porušajoča bajta.

Zakaj pa misliš da imamo 200+ občin z lokalnimi šerifčki, zakaj hoče vsakih 20 hiš postati samostojna občina?
A: Zaradi sejnin in tistih 3-eh delovnih mest na občini? :D
B: Zaradi možnosti da lokalni travnik (v lasti "pravih" oseb) vrednosti 10K čez noč postane s spremembo namembnosti vreden 100K? Zaradi možnosti da posel obnove kanalizacije dobi brat od bratranca kateri pozna tvojo ženo in sta bila včasih sošolca?
C: Ker so lopovi na državni ravni nevredni zaupanja in je bolje to prepustiti lokalnim šerifom kateri so bolj pošteni in se jim gre za dobrobit sokrajanov?

Glasujemo? :D


Samo kot sem jaz razumel, mora vsako spremembo namembnosti požegnati še najmanj Ministrstvo za okolje. Če tam zavrnejo, ni nič s spremembo. Je pa verjetno tudi odvisno, kakšne veze ima župan tam.

enemon ::

Tisti, ki ste poskušali spremeniti kmetijsko zemljišče v zazidljivo pred kratkim, kakšna je zdaj praksa glede tega? Se res na polno gleda fond nezazidanih stavbnih zemljišč v kraju?

kriptobog ::

enemon je izjavil:

Tisti, ki ste poskušali spremeniti kmetijsko zemljišče v zazidljivo pred kratkim, kakšna je zdaj praksa glede tega? Se res na polno gleda fond nezazidanih stavbnih zemljišč v kraju?


Jay sem to delal cca 14 let nazaj. Dokler govoris o eni parceli ti ne bodo dali stemplja za spremembo namembnosti,ce so se proste zazidljivce parcele. V mojem primeru nas je bilo pa 14 lastnikov, katerih parcele so skupaj, torej smo sosedje in je bia zelja vseh, da se spremeni namembnost. Na obcini so pripravili osnutek oppn in povedali opcije, glavni pogoj je bil pa da pokrijemo stroske izgradnje infrastrukture. Vse skupaj je trajalo priblizno 10 let, da se je zasadila prva lopata za izgradnjo ceste.

trancer01 ::

Samo deset let? Čudno, da ni trajalo sto let.>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba namembnosti zemljišča

Oddelek: Loža
143884 (370) mirator
»

Pekrski pujski (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15619818 (8785) Groot
»

Cena kmetijskega ob zazidljivem zemljišču

Oddelek: Loža
262825 (2142) TheBlueOne
»

Zemljišče in bonitetne točke

Oddelek: Loža
162924 (2061) bauci
»

Iz travnika v parcelo. Cena

Oddelek: Loža
1511324 (10676) gzibret

Več podobnih tem