» »

Nedelujoč zvok na videokonferencah

Nedelujoč zvok na videokonferencah

problemko123 ::

Pozdrav vsem
imam težave s predvajanjem zvoka na vseh vrstah programske opreme za videokonference.
Zvok na računalniku deluje brez problema. Če pogledam v nastavitve (nadzorno ploščo za zvok), mi kaže da mikrofon deluje normalno. Sem tudi vključil možnost Poslušaj svojo napravo in vse deluje ok. Uporabljam vgrajen mikrofon - Lenovo 310-15ISK Laptop (ideapad) - Type 80SM
AMPAK, ko se prijavim na recimo google meets, mi mikrofon noče delati. Isti problem je tudi s FB klici, kjer vse slišim, drugi pa me ne sliši.
Zanimivo je tudi to, da če potrkam po mikrofonu, se to sliši, moj govor pa ne.

Sumim, da je mogoče ta težava povezana z windows update problemom, ki ga tudi imam, saj mi noče nadgraditi sistema na zadnjo različico in sem obstal v verziji 1909.

hvala za vso pomoč
problemko123

Han ::

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Če klikneš na prvi gumb in sprožiš nadgradnjo, se ne izvede do konca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

problemko123 ::

Sem že poskusil verjetno vse možne opcije.
Manualna nadgradnja ne deluje - proces zmrzne pri 99% (pustil čez noč in ni pomagalo)
Orodje za ustvarjanje medija tudi ima težave - proces zmrzne pri 31% (prav tako pustil čez noč in ni pomagalo). Tudi če želiš prekiniti proces zadeva zmrzne...
Avtomatska nadgradnja z windows update pa pride sicer do 100% ampak na koncu javi neko napako. Ampak vsakič neko drugo...

Kar sem brskal po spletu, naj bi to bila znana težava oziroma hrošč, ko pride do nadgradnje sistema na Lenovo računalnikih.
Težave naj bi povzročal driver za zvok - Connexant HD Audio ali pa Connexant SmartAudio HD, ki ni kompatibilen z verzijo 20H2 oziroma 21H2.

Zato sem odstranil driver oziroma ga povrnil na defoult nastavitev in zbrisal vse datoteke, ki so bile povezane z njim in ponovno poskusil ampak spet brez uspeha.

Verjetno bo potrebno ponovna čista inštalacija Windows 10 in potem nadgradnja do konca.

Han ::

V takšnem primeru je sveža namestitev najboljša opcija. Prenesi ISO in s programom RUFUS pripravi USB ključ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

problemko123 ::

Ja se strinjam.
Ker nisem poklicno računalničar ampak samo mali uporabnik :) , me zanima ali je mogoče narediti svežo namestitev windowsev brez da bi izgubil vse podatke oziroma programe na pogonu?

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Windows Update fix:
1. odpreš ukazno vrstico (ang. Command prompt) kot Administrator
1.1. ponavadi to narediš tako da, odpreš iskanje in vtipkaš "command prompt" ali "cmd.exe", na pravi rezultat desno klikneš in izbereš "run as administrator" ali "poženi kot administrator"
2. vneseš ukaz in počakaš.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth


vir: https://docs.microsoft.com/en-us/troubl...
Javi če bo kaj bolje.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Han ::

Druga opcija je, da z zagonskega USB ključa, na katerem je trenutno zadnja verzija (21H1), poženeš SETUP s skrbniškimi pravicami (desni klik - zaženi kot skrbnik) in slediš namestitvenemu postopku, kjer izbereš, da se ohranijo vsi programi in podatki.

Če se nadgradnja ne zaključi, poskusi še z neposredno namestitvijo z USB ključa (zagon računalnika s ključa), kjer prav tako izbereš, da se ohranijo vsi podatki...

Če tudi to ne gre skozi, ti res preostane le še sveža namestitev sistema in programov. Prej seveda skopiraš podatke na varno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

aky ::

Imaš v browserju (Chrome) dovoljeno uporabo mikrofona?

problemko123 ::

Rias Gremory je izjavil:

Windows Update fix:
1. odpreš ukazno vrstico (ang. Command prompt) kot Administrator
1.1. ponavadi to narediš tako da, odpreš iskanje in vtipkaš "command prompt" ali "cmd.exe", na pravi rezultat desno klikneš in izbereš "run as administrator" ali "poženi kot administrator"
2. vneseš ukaz in počakaš.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth


vir: https://docs.microsoft.com/en-us/troubl...
Javi če bo kaj bolje.


Izvedel po tvojem postopku, ni našlo nobenih napak.

Han je izjavil:

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Če klikneš na prvi gumb in sprožiš nadgradnjo, se ne izvede do konca?


Ne boš verjel ampak sedaj je dejansko uspelo. Sistem se je uspel nadgraditi do konca.

Potrjujem sum, da je potrebno popolnoma izbrisati vse sledi zvočnega driverja Connexant HD Audio, če ne se posodobitev 21H2 ne naloži.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 professional slo language pack install

Oddelek: Pomoč in nasveti
715258 (11572) Mobidick
»

Kako zbrisati nezbrisane mape iz koš„a !?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
205038 (4320) SanAndreas
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465502 (4998) opeter
»

Deletanje poškodovanega fileta z 0 bytes

Oddelek: Pomoč in nasveti
13854 (723) fosil
»

Kako izbrisati datoteko ?!??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
332621 (2220) ahriman

Več podobnih tem