» »

Cepljneje s Sputnikom V

Cepljneje s Sputnikom V

Temo vidijo: vsi

FireSnake ::

Podnaslov: (ali drugimi cepivi, ki jih pri nas ni, a so iz strani WHO odobrena)

V sosednji temi je krucymucy začel zanimivo debato na mojo iztočnico, da sem se v Srbiji naročil za cepljneje s Sputniokom V.

Srbi imajo na njihovi eUpravi obrazec, s katerim se prijaviš:
https://euprava.gov.rs/usluge/6224
Malo je hudič, ker ne moreš vnesti naše številke, ampak samo srbsko GSM številko (čeprav nastaviš, da nisi njihov rezident).

Torej:
- ali se je kdo od vas že cepil?
- kako ste to sprovedli (prva in druga doza)

POMEMBNO: Klicali smo že na NIJZ in je cepljenje s Sputnikom V pri nas dovolj za PCT pogoj.

Prav tako sem v kontaktu z njimi, da izvem več o tem, da tuje številke ne moreš vnesti.


POZOR: tema NI namenjena:
- neblouzamm za/proti cepljenju,
- zakaj sploh Sputnik V
- učinkovitosti cepiva
- ostalim blodnjam

Zgolj delitvi informacij kako to storiti na najbolj preprost način.

Moderatorje prosim, da tiste, ki se ne držijo teme odstranimo, ker so informacije, ki jih bomo dobili, zame zelo pomembne (in verjamem, da tudi za druge).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Pozabil dopisati: ko zadevo uredim bom tudi tukaj opisal kako je na stvari, da lahko informacija izkoristi še kdo drug.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hotig ::

Je bilo že tukaj v eni "sorodni" temi omenjeno, pa tudi slovenski mediji so poročali o tem, da pri cepljenju s Sputnik V ali pa enim kitajskim cepivom (ki ga uporabljajo v Srbiji) ne dobiš primernega potrdila s QR kodo, ki bi veljala za prestop meje ipd. v EU. Dobiš samo nek listek/potrdilo, pol je mel pa folk poleti že težave pri vstopu na Hrvaško in poozneje v Slovenijo. Sicer so to nekaj urejali ampak je bila izjava nekega uradnika z NIJZ, da pač to cepivo nima uradne odobritve s strani EMA in da zato tudi noben cegelc brez ustrezne QR kode ni veljaven znotraj EU. Kakšno je sedaj stanje, boš pa mogoče lahko sam testiral in sporočil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

FireSnake ::

Hvala, da si tole omenil (ker sem jaz pozabil napisati).

Gre za to, da bi rad imel PCT le znotraj Slovenije (na NIJZ so mi pojasnili, da mi srbsko potrdilo to omogoči).
To je pomembna informacija, da ne bi kdo mislil, da se potem lahko potuje brez težav.

Ker pridobi se srbsko EU potrdilo. Kje vse to velja pa (v tem trenutku) še ne vem. Kot napisano: pri nas zagotovo.
Bom pa vsekakor dopisal, ko bo tako daleč.

Prav tako bom napisal, ali se na osnovi srbskega EU potrdila o cepljenju da dobiti EU slovensko potrdilo (mislim, da ne, ampak bom tudi to preveril, da bodo informacije točne).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

SambaShare ::

Vsekakor pričakuj polno zapenjanja pri preverjanju potrdila, tudi znotraj SLO. Tudi če NIJZ pravi da je ok, tisti ki pregledujejo tega ne bojo vedeli. Danes vsak pričakuje potrdilo s QR kodo, odstop od tega bojo pač komplikacije.

FireSnake ::

Ne gre za Sputnika. Gre za srbsko potrdilo.
In, če so na NIJZ rekli, da znotraj SLO velja potem bo nekaj na tem, ane?

SambaShare je izjavil:

Vsekakor pričakuj polno zapenjanja pri preverjanju potrdila, tudi znotraj SLO. Tudi če NIJZ pravi da je ok, tisti ki pregledujejo tega ne bojo vedeli. Danes vsak pričakuje potrdilo s QR kodo, odstop od tega bojo pač komplikacije.


To bo najmanjši problem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Nedasemiveč ::

FireSnake je izjavil:

Ne gre za Sputnika. Gre za srbsko potrdilo.
In, če so na NIJZ rekli, da znotraj SLO velja potem bo nekaj na tem, ane?

SambaShare je izjavil:

Vsekakor pričakuj polno zapenjanja pri preverjanju potrdila, tudi znotraj SLO. Tudi če NIJZ pravi da je ok, tisti ki pregledujejo tega ne bojo vedeli. Danes vsak pričakuje potrdilo s QR kodo, odstop od tega bojo pač komplikacije.



Ne, ne bo ;) Za prebolevnike tudi piše, da je dovolj že 1 jab, pa dobiš potrdilo. Potem pa kličeš ZD, pa ti pove, da nekje velja, nekje ne :))

Pač tole nima več veze z zdravjem ljudi, že dolgo ne.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

Jaz nimam nobenih tezav, prakticno cel Balkan, Nemcija, Avstrija, Italija, drugje nisem bil letos.
Je pa res da imam dostop do srbske e-uprave, kjer sem si to tudi natisnil.
Neke podatke sem pobrisal, zgleda pa tako nekako.

Badwolff ::

Ampak imaš pfizerja. Zapleta bi se znalo, ker Sputnik ni uradno potrjen.

Ali kdo ve, ali je sploh v postopku?

krucymucy ::

Badwolff je izjavil:

Ampak imaš pfizerja. Zapleta bi se znalo, ker Sputnik ni uradno potrjen.

Ali kdo ve, ali je sploh v postopku?

Za Slovenijo sem preprican da je sputnik dovolj, tudi sinopharm.

4. dokazilo o cepljenju zoper covid-19, s katerim oseba izkazuje, da je prejela:

‒ drugi odmerek cepiva Comirnaty proizvajalca Biontech/Pfizer, cepiva Spikevax (COVID-19 Vaccine) proizvajalca Moderna, cepiva Sputnik V proizvajalca Russia’s Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology, cepiva CoronaVac proizvajalca Sinovac Biotech, cepiva COVID-19 Vaccine proizvajalca Sinopharm, cepiva Vaxzevria (COVID-19 Vaccine) proizvajalca AstraZeneca in cepiva Covishield proizvajalca Serum Institute of India/AstraZeneca ali kombinacijo dveh predhodno naštetih cepiv. Dokazilo se pridobi takoj po prejetem drugem odmerku;


https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...

FireSnake ::

krucymucy je izjavil:

Jaz nimam nobenih tezav, prakticno cel Balkan, Nemcija, Avstrija, Italija, drugje nisem bil letos.
Je pa res da imam dostop do srbske e-uprave, kjer sem si to tudi natisnil.
Neke podatke sem pobrisal, zgleda pa tako nekako.



Hvala za tole.

Da, v Slo Sputnik V velja.
So potrdili tudi na NIJZ (tisti, ki tega ne veste ne širiti dezinformacij).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Ales ::

Po cepljenju državljani in rezidenti Srbije dobijo tako imenovani "Digitalni zeleni certifikat", opremljen s QR kodo, ki velja tudi pri nas in drugje v EU. Ob cepljenju dobijo takoj potrdilo, Digitalni zeleni certifikat pa prevzamejo preko njihove E-uprave ali brezplačno na okencih Pošte Srbije.

V Sloveniji priznavajo vsa cepiva, ki jih nudijo v Srbiji, vključno z ruskim Sputnikom V in kitajskim Sinofarmom. Ne vem pa, ali to velja prav za vse države EU. Take podrobnosti je najbolje direktno preveriti za vsako državo posebej, da ne bo kakih presenečenj. Da ne boš po pristanku na Svalbardu imel problem. :D

Na srbsko E-upravo se lahko prijaviš tudi kot tujec, ne vem pa, ali so v Srbiji cepljenim tujcem (ki jih ni malo!) preko njihove E-uprave dostopni Digitalni zeleni certifikati.

Čisto možno, da tujcem takoj ob cepljenju uredijo izdajo Digitalnih zelenih certifikatov tudi brez posebne prijave na srbsko E-upravo, tega tudi ne vem. In to je absolutno potrebno preveriti preden se cepiš, sicer boš lahko imel težave s kasnejšo pridobitvijo certifikata.

V Srbiji so namreč baze podatkov povezane - prijava bivališča (tudi začasnega, preko hotela npr. ali če si na zasebnem obisku, se prijaviš na policijski postaji) pogojuje dostopnost tvojih podatkov v zdravstvenem sistemu in drugje v e-upravi, itd..

Hkrati pa ne komplicirajo kaj dosti glede teh prijav in tudi COVID-19 usluge prosto nudijo vsem, ne glede na zdravstveno zavarovanje, državljanstvo itd. tako da marsikdo ni ustrezno identificiran in potem storitve niso enotno zavedene. Kar ni nič narobe, pravzaprav, dokler leto dni kasneje ne rabiš kako potrdilo.

Mimogrede, kar se tiče proste obravnave COVID-19 pacientov in cepljenja se v primerjavi s Srbijo lahko marsikatera ultra pametna "zahodna" država skrije pod kamen. V Srbiji je bilo samo važno ali si bolan ali ne, nič drugega niso gledali.

Pa še to - s srbskim Digitalnim zelenim certifikatom ne moreš pri nas dobiti naše oz. EU potrdilo o cepljenju, to ne deluje tako. Imel boš pač srbsko potrdilo, ki pa velja pri nas in drugje.

No... a ti bo kak gostilničar v Zgornjem Podkamnu delal kake PCT probleme... to pa bog si ga vedi.

Edit: zgoraj so me prehiteli s podrobnostmi in sliko certifikata, ampak to je to, v glavnem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

anketar ::

a sputnik je po stari metodi narjen?

LeQuack ::

anketar je izjavil:

a sputnik je po stari metodi narjen?


Ne, vektorska cepiva so enako nova kot mRNA, pred covidom sta obstajali samo dve vektorski cepivi za Ebolo izpred par let nazaj.
Po stari metodi so inaktivirani virusi, to je v zgornji tabeli Kitajsko cepivo in Indijsko.

PS: Kitajska je s temi klasičnimi cepivi cepila že milijardo ljudi, to je več kot je v Evropi, USA in Izraelu skupaj. Škoda ker USA in podrepniki tako vztrajno blokirajo vse kar je Kitajskega, tako da potem novice o tem sploh ne pridejo do nas.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

anketar ::

LeQuack je izjavil:

anketar je izjavil:

a sputnik je po stari metodi narjen?


Ne, vektorska cepiva so enako nova kot mRNA, pred covidom sta obstajali samo dve vektorski cepivi za Ebolo izpred par let nazaj.
Po stari metodi so inaktivirani virusi, to je v zgornji tabeli Kitajsko cepivo in Indijsko.

PS: Kitajska je s temi klasičnimi cepivi cepila že milijardo ljudi, to je več kot je v Evropi, USA in Izraelu skupaj. Škoda ker USA in podrepniki tako vztrajno blokirajo vse kar je Kitajskega, tako da potem novice o tem sploh ne pridejo do nas.


a je še kkšno drugo po stari metodi pa da ni od kitajcev/indijcev? sm mislu da je sputnik po tastari, schade

LeQuack ::

anketar je izjavil:


a je še kkšno drugo po stari metodi pa da ni od kitajcev/indijcev? sm mislu da je sputnik po tastari, schade


Kakor vem trenutno ne, mogoče je še kakšno v izdelavi.
Quack !

SambaShare ::

Badwolff je izjavil:

Ampak imaš pfizerja. Zapleta bi se znalo, ker Sputnik ni uradno potrjen.

Ali kdo ve, ali je sploh v postopku?


Baje je, že od marca.

https://www.ema.europa.eu/en/human-regu...

Zgodovina sprememb…

one-half ::

FireSnake je izjavil:


Prav tako bom napisal, ali se na osnovi srbskega EU potrdila o cepljenju da dobiti EU slovensko potrdilo (mislim, da ne, ampak bom tudi to preveril, da bodo informacije točne).


Po mojem, da ja, samo se bos moral nahebati z NIJZjem, da ti ga bojo dali, najbolje da gres kar tja, sicer te bojo balinali po telefonih, ce se bos sel pa preko emaila dogovarjat, pa obvezno elektronsko podpisi email, ker jih bos lahko kasneje hebal z 3 dnevnim rokom za odgovor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Ales je izjavil:

Po cepljenju državljani in rezidenti Srbije dobijo tako imenovani "Digitalni zeleni certifikat", opremljen s QR kodo, ki velja tudi pri nas in drugje v EU. Ob cepljenju dobijo takoj potrdilo, Digitalni zeleni certifikat pa prevzamejo preko njihove E-uprave ali brezplačno na okencih Pošte Srbije.

V Sloveniji priznavajo vsa cepiva, ki jih nudijo v Srbiji, vključno z ruskim Sputnikom V in kitajskim Sinofarmom. Ne vem pa, ali to velja prav za vse države EU. Take podrobnosti je najbolje direktno preveriti za vsako državo posebej, da ne bo kakih presenečenj. Da ne boš po pristanku na Svalbardu imel problem. :D

Na srbsko E-upravo se lahko prijaviš tudi kot tujec, ne vem pa, ali so v Srbiji cepljenim tujcem (ki jih ni malo!) preko njihove E-uprave dostopni Digitalni zeleni certifikati.

Čisto možno, da tujcem takoj ob cepljenju uredijo izdajo Digitalnih zelenih certifikatov tudi brez posebne prijave na srbsko E-upravo, tega tudi ne vem. In to je absolutno potrebno preveriti preden se cepiš, sicer boš lahko imel težave s kasnejšo pridobitvijo certifikata.

V Srbiji so namreč baze podatkov povezane - prijava bivališča (tudi začasnega, preko hotela npr. ali če si na zasebnem obisku, se prijaviš na policijski postaji) pogojuje dostopnost tvojih podatkov v zdravstvenem sistemu in drugje v e-upravi, itd..

Hkrati pa ne komplicirajo kaj dosti glede teh prijav in tudi COVID-19 usluge prosto nudijo vsem, ne glede na zdravstveno zavarovanje, državljanstvo itd. tako da marsikdo ni ustrezno identificiran in potem storitve niso enotno zavedene. Kar ni nič narobe, pravzaprav, dokler leto dni kasneje ne rabiš kako potrdilo.

Mimogrede, kar se tiče proste obravnave COVID-19 pacientov in cepljenja se v primerjavi s Srbijo lahko marsikatera ultra pametna "zahodna" država skrije pod kamen. V Srbiji je bilo samo važno ali si bolan ali ne, nič drugega niso gledali.

Pa še to - s srbskim Digitalnim zelenim certifikatom ne moreš pri nas dobiti naše oz. EU potrdilo o cepljenju, to ne deluje tako. Imel boš pač srbsko potrdilo, ki pa velja pri nas in drugje.

No... a ti bo kak gostilničar v Zgornjem Podkamnu delal kake PCT probleme... to pa bog si ga vedi.

Edit: zgoraj so me prehiteli s podrobnostmi in sliko certifikata, ampak to je to, v glavnem...


Rad bi se ti zahvalil za zelo izčrpen (lepa slovenska beseda) odgovor!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

BuDi79 ::

FireSnake je izjavil:

Pa še to - s srbskim Digitalnim zelenim certifikatom ne moreš pri nas dobiti naše oz. EU potrdilo o cepljenju, to ne deluje tako. Imel boš pač srbsko potrdilo, ki pa velja pri nas in drugje
Kot berem menda to ni čisto res (?).

Pred časom se je šel velik del ekipa časnika Finance cepit v Srbijo. Ko so prišli nazaj so imeli sicer nekaj težav dobiti naše potrdilo - ampak kot vem so ga menda precej hitro dobili. Kaj piše na njem pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

FireSnake ::

@BuDi7: hvala za napisano.

Mislim, da tole potrjuje tvoje pisanje:

one-half je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Prav tako bom napisal, ali se na osnovi srbskega EU potrdila o cepljenju da dobiti EU slovensko potrdilo (mislim, da ne, ampak bom tudi to preveril, da bodo informacije točne).


Po mojem, da ja, samo se bos moral nahebati z NIJZjem, da ti ga bojo dali, najbolje da gres kar tja, sicer te bojo balinali po telefonih, ce se bos sel pa preko emaila dogovarjat, pa obvezno elektronsko podpisi email, ker jih bos lahko kasneje hebal z 3 dnevnim rokom za odgovor.



P.S. Hvala moderatojem, ker ste pobrisali tiste, ki tu (s svojimi bedastimi izjavami) nimajo mesta!
Kapo dol za ta del!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Hemi426 ::

SambaShare je izjavil:

Vsekakor pričakuj polno zapenjanja pri preverjanju potrdila, tudi znotraj SLO. Tudi če NIJZ pravi da je ok, tisti ki pregledujejo tega ne bojo vedeli. Danes vsak pričakuje potrdilo s QR kodo, odstop od tega bojo pač komplikacije.


Tole v teoriji ne drži.
Za C je dosti samo cepilni kartonček, za T pa potrdili nosilca testiranja.
Sploh ni QR bitna.
Je pa res, da je folk pisal, da imajo težave pri varnostnikih, če ponekod nimaš QR kode.
Kar je problem dotične osebe.

Meni so leta nazaj na občini komplicirali ko sem uporabjal vozniško kot glavni ID dokument in si gospa ni dala dol, dokler ji nisem na fonu pokazal zakona, da je to uradni dokument...

gm1k4 ::

Kaj pa možnost cepljenja v San Marinu? Sem bral, da je skoraj celotna populacija cepljena s Sputnikom V. Cepiti so se hodili tudi tuji turisti.

FireSnake ::

Vsekakor bomo veseli kake nadaljnje informacije (postopek, potrdila ...).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

johanblond ::

Na Madžarskem (članica EU) so tudi uporabljali (uradno) Sputnik V (mislim, da je to tudi glavni razlog, da se je prikradel Sputnik V na listo veljavnih cepiv, kar se tiče EU in tudi Slovenije, kot je bilo že zgoraj citirano) (Sinovac je prišel na uradno listo tudi po Madžarski navezi).
Verejetno, se da tudi v tej poveazvi dobiti kakšne informacije o "priznavanju cepljenja".

FireSnake ::

Da, Madžari so cepili s Sputnikom. A jim ga je zmanjkalo (drugače bi šel tja, ker mi je bližje).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

roscha1 ::

@FireSnake

Sicer je malo off, ampak iz firbca, zakaj si se odločil ravno za Sputnik V?

V bistvu je isti hec kot AstraZeneca oziroma Jansen, le nosilni virus (pri Sputniku sta celo 2 različna) je drug...

Moje osebno mnemje je, da si boš zakompliciral stvar po nepotrebnem, no drugače naredi kar hočeš.

Torej, zakaj ravno Sputnik?

FireSnake ::

roscha1 je izjavil:


Torej, zakaj ravno Sputnik?


Zaključek sem potegnil iz tega kar sem prebral.
Čisto osebna preferenca.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Posebej sem poudaril, da tema ni namenjena:
- za/proti cepljenju,
- zakaj sploh Sputnik V,
- učinkovitosti cepiva.

Držimo se teme.
Veliko ljudi se je cepilo v Srbiji.
Verjamem, da krucymucy ni edini in se bo oglasil še kdo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ales ::

FireSnake je izjavil:

Ales je izjavil:

Po cepljenju državljani in rezidenti Srbije dobijo tako imenovani "Digitalni zeleni certifikat", opremljen s QR kodo, ki velja...


Rad bi se ti zahvalil za zelo izčrpen (lepa slovenska beseda) odgovor!

Ej malenkost, ni za kaj. Če lahko še kaj pomagam ali se bo pojavilo še kako vprašanje v prihodnosti, z veseljem...

Keyser Soze ::

A ima mogoče kdo kakšne izkušnje kako je s pridobitvijo zelenega digitalnega potrdila, če si PCR test opravil v drugi državi članici EU?

Namreč, po opravljenem PCR testu si napoten v karanteno, po vrnitvi domov (v Slovenijo) pa žal naš PCR test ne bi več pokazal okužbe.

Kako si v tej situaciji lahko urediš pravni status (enakopraven - tak, ki odraža dejansko stanje oz. je usklajen s tem)? Ima kdo kakšne izkušnje?
OM, F, G!

koyotee ::

Poklices na MZZ oz NIJZ?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Keyser Soze ::

koyotee je izjavil:

Poklices na MZZ oz NIJZ?

In se ujameš v limbo neodzivnosti in nevednosti. Zvonenje v prazno, preusmeritve, zmedenost, navzkrižne informacije, ipd...

Trenutno je tako na MZ kot na NIJZ romal dopis/poziv z opisom situacije, prilogami in pozivu k ureditvi statusa/izdaje potrdila. Vmes ko čakamo, da se blazni mlini obrnejo sem pa rekel, da vseeno malce povprašam naokoli. Če kdo že ima podobno izkušnjo.

Na MZZ se pa res še nisem obrnil...
OM, F, G!

FireSnake ::

No, se zna zgoditi, da bo Sputnik tudi v EU
https://siol.net/novice/svet/rusi-prizn...
prvi korak je priznanje :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pac-Man ::

@Soze

Naj bi ti covid potrdilo izdala druga država članica, oni imajo vse podatke velja pa po celi EU?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Invictus ::

Če ne odobri EMA, se pač ne cepiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pac-Man ::

FireSnake je izjavil:

No, se zna zgoditi, da bo Sputnik tudi v EU
https://siol.net/novice/svet/rusi-prizn...
prvi korak je priznanje :)


Ne bo, vsaj trenutna varianta ne.

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Researchers at the University of Washington and Swiss drugmaker Humabs Biomed SA analyzed the efficacy of six vaccines against the highly-infectious and most-mutated Covid variant.
Only three out of 13 people who had taken both doses of Sinopharm’s shot showed neutralizing antibodies against omicron. For J&J, this metric dropped to one out of 12 samples. None of the 11 people fully vaccinated with Sputnik generated such antibodies.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310463 (4686) primoz4p
»

Zakaj je brazilska agencija za zdravila zavrnila rusko cepivo Sputnik proti covidu-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7013213 (8858) zmaugy

Več podobnih tem