» »

Zagonska podjetja v Sloveniji za katere bi radi delali

Zagonska podjetja v Sloveniji za katere bi radi delali

poetry ::

Iščem novo službo in bi rad dobil izkušnje pri delu v zagonskem podjetju. Moje ozadje je večinoma v informatiki, delo na podpori L1, L2, L3, Linux (web serverji in postavitev različnih opensource sistemov), Windows AD okolje, Hyper-V, VMware, Veeam, delovanje poštnih sistemov, filtiranje pošte, strojna oprema vendar gledam, da bi se usmeril v DevOps (upravljanje infrastukture v oblaku).

Iščem pa zelo teško dobim kakšno zagonsko podjetje v Sloveniji, ki se mi zdi zanimivo in bi res rad delal za njih. Eno od podjetji, ki sem dobil je d.labs in mi izgledajo OK in potrebujejo nekoga v DevOps.

Ali poznate še kakšna zagonska podjetja v Sloveniji, ki so zanimiva in bi res radi delali za njih? Večina teh zagonskih podjetji jim sploh ne deluje več spletna stran kar ni dober znak vendar je pričakovano glede na to, da so zagonska in velika večina takih podjetji propade...

A110 ::

je kak poseben razlog zakaj bi rad delal za startup? plače tam ponavadi niso med najvišjimi, je pa res da si lažje izpogajaš kak delež v podjetju. Drugo vprašanje je če boš od tega deleža sploh kdaj kaj imel ampak je pa neka dodatna motivacija

poetry ::

A110 je izjavil:

je kak poseben razlog zakaj bi rad delal za startup? plače tam ponavadi niso med najvišjimi, je pa res da si lažje izpogajaš kak delež v podjetju. Drugo vprašanje je če boš od tega deleža sploh kdaj kaj imel ampak je pa neka dodatna motivacija


Končni cilj je kreiranje svojega startup-a in najboljše izkušnje bom dobil če delam v takem podjetju. Idealno bi bilo delo v nekem podjetju, ki se je ravno ustanovilo in ima ambiciozne cilje in rase ter razviva svoje core tehnologije. Izkušnje in pridobljeno znanje je pri delu v takem podjetju neprecenljivo. Plača ni prioriteta zame bi mi pa pomagala kot zagonski kapital za moje podjetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poetry ()

Meridian ::

poetry je izjavil:


Iščem pa zelo teško dobim kakšno zagonsko podjetje v Sloveniji, ki se mi zdi zanimivo in bi res rad delal za njih. Eno od podjetji, ki sem dobil je d.labs in mi izgledajo OK in potrebujejo nekoga v DevOps.

Mislim, da d.labs celo lenda svoje zaposlene drugim projektom za določen čas, čeprav nisem prepričan.

Ascendor ::

Lahko si prebereš še o HYCU-ju (https://www.hycu.com/) in poizkusiš.

TheBlueOne ::

poetry je izjavil:



Končni cilj je kreiranje svojega startup-a in najboljše izkušnje bom dobil če delam v takem podjetju. Idealno bi bilo delo v nekem podjetju, ki se je ravno ustanovilo in ima ambiciozne cilje in rase ter razviva svoje core tehnologije. Izkušnje in pridobljeno znanje je pri delu v takem podjetju neprecenljivo. Plača ni prioriteta zame bi mi pa pomagala kot zagonski kapital za moje podjetje.


Delas in isces na dokaj etabliranem podrocju, kar pomeni, da startupi ne bodo delali kaj revolucionarnega ampak bolj nekaj, kar potrebuje sistem.

Ce ne najdes pri startupu, bi bilo morda pametno, da isces pri potencialnih strankah. Bos morda lazje dobil obcutek kje je potencial. Je bolj ugoden polozaj biti stranka in imeti celoten pregled, potem pa ponudis servis kjer vidis, da je pomanjkanje.

Invictus ::

Zagonska podjetja so ponavadi slabo placana, saj laufajo na hype zagonskosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

styrian ::

poetry je izjavil:


Končni cilj je kreiranje svojega startup-a in najboljše izkušnje bom dobil če delam v takem podjetju. Idealno bi bilo delo v nekem podjetju, ki se je ravno ustanovilo in ima ambiciozne cilje in rase ter razviva svoje core tehnologije. Izkušnje in pridobljeno znanje je pri delu v takem podjetju neprecenljivo. Plača ni prioriteta zame bi mi pa pomagala kot zagonski kapital za moje podjetje.


V start-up se NE boš naučil kako se dela. Tisti tam še sami ne vedo, kako se dela.

Tody ::

Nekomu, ki je brez denarja je tezko dat vsak euro. Nekdo ki pa je ze razvit pa to lažje uredi. Vrjetno isčes ameriska podjetja, ki imajo izpostave v sloveniji in so kao zagonska podjetja. Recimor tole https://www.leanix.net/en/

user4683 ::

Moj prvi fulltime job po faksu je bil v nekem slovenskem startupu. Povsem svez, z idejo in nekaj malega zagonskega denarja. Placa dokaj zanic, je bila pa zelo zanimiva izkusnja, ki mi je potem po spletu okoliscin odprla pot v drug startup (ameriski, remote delo), s 6 mestno zacetno placo. Na prvo zogo reci, da se v startupih nic ne naucis in da so vsa brez denarja je torej precejsnja neumnost. Jih pa res veliko propade zelo hitro.

TheBlueOne ::

user4683 je izjavil:

Moj prvi fulltime job po faksu je bil v nekem slovenskem startupu. Povsem svez, z idejo in nekaj malega zagonskega denarja. Placa dokaj zanic, je bila pa zelo zanimiva izkusnja, ki mi je potem po spletu okoliscin odprla pot v drug startup (ameriski, remote delo), s 6 mestno zacetno placo. Na prvo zogo reci, da se v startupih nic ne naucis in da so vsa brez denarja je torej precejsnja neumnost. Jih pa res veliko propade zelo hitro.


Kje si to nasel? Kako pogosto si letel v ZDA?

user4683 ::

TheBlueOne je izjavil:



Kje si to nasel? Kako pogosto si letel v ZDA?

Na enem izmed job portalov ki ne obstaja vec. Pred korono 2x/letno za en teden.

Zraven sem prisel predvsem zaradi znanja in izkusenj, ki sem jih pridobil pri prvem startupu. Obdrzal sluzbo toliko caza z letnim napredovanjem in dvigovanjem place pa predvsem zaradi zanesljivosti in znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Miki N ::

Jaz sem nekoč delal pri zagonskem podjetju - zagonil sem vso plačo vsak mesec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samo resni - Infrastructure , Cyber Sec, DevOp...

Oddelek: Znanost in tehnologija
306342 (960) SmeskoSnezak
»

Vzdrževalec računalniške opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8416210 (12779) GummyBear
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13627525 (24742) AndrejO
»

Cheat sheet za iskalce zaposlitve v IT

Oddelek: Loža
496968 (4999) BigWhale

Več podobnih tem