» »

Pravice žensk v Afganistanu in slovenske feministke

Pravice žensk v Afganistanu in slovenske feministke

««
2 / 12
»»

111111111111 ::

ajdov2 je izjavil:


Tukaj se spet pojavi vprašanje, zakaj se te stotisoči niso borili proti Talibanom? Leta in leta so Američani in ostali okupatorji urili afganistansko vojsko, jih zalagali s kupi orožja, država je že od prej polna orožja... In zdaj naj mi verjamamo, da je Talibanom uspelo državo zasest v par mesecih praktično brez boja, hkrati pa jih ljudje ne podpirajo. Jaz tega ne verjamem.

Američani bi morali urit in obrožit ženske. Dejansko se je šlo predvsem ženskam, da ureditev ostane zahodna. Moški so se počutili ogrožene. Torej vidimo 20 20 let in 2000 miljrd ne pomaga pri spremembi mentalitete naroda. Zato feminizem ne more družbe sprememniti čez noč, ampak v desetletjih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

lynxslo5 ::

Zahodne feministke so dvolične in so glasne samo takrat, ko je treba pljuvati po zahodnih moških. Njih bolj kot talibani motijo zahodni moški. Talibane bi zahodne feministke celo uvozile v Evropo, da nas multikulturno obogatijo.

Nedasemiveč ::

djabi je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Kera tema. Koga pa briga Afganistan? Ce bi feministke to zanimalo, bi se ze zdavnaj borile za pravice zensk v Afriki, namrec tudi tamo je zenska samo za fukico in rojevanje, samo pac pod drugo zastavo.


Na eni strani imaš prav. Ampak, kot si napisal, koga to briga? Hja, moralo bi marsikoga ... eden od govorcev talibanov je izjavil, da se bo islam razširil po celem svetu, vse se bo podredilo itn. No, saj ni prvi, pred njim so to rekli že tudi drugi (se spomnite ISIS-a). Kakorkoli, to lahko slejkoprej pride tudi k nam. Le vprašanje časa. In čas je na njihovi strani.

Taliban: It's our belief that one day mujahideen will have victory, and Islamic law will come not to just Afghanistan, but all over the world. We are not in a hurry. We believe it will come one day. Jihad will not end until the last day.

Verjamemo, da bodo nekega dne mudžahedini zmagali in da bo islamsko pravo prišlo ne le v Afganistan, ampak po vsem svetu. Ne mudi se nam. Verjamemo, da bo to nekega dne prišlo. Džihad se ne bo končal do zadnjega dne.

https://twitter.com/disclosetv/status/1...


ISIS je tudi imel plan zavzeti Evropo pa vemo kako se je končalo. Jaz v prvi vrsti obtožujem medije, da so se dogajali teroristični napadi po Evropi (in svetu) s strani ISIS-a. Mainstream mediji so prav veselo delali propagando tem teroristom, prevajali njihove propagandne prispevke, limali zemljevid Evrope pod njihovo oblastjo in širili strah ter paniko. Njihov plan je bil maksimalno dosežen, radikalizirali so mlade, ki so v Evropi že živeli.

Si pa smešno naiven, če misliš, da bodo tile kozjejebci kdaj zazvzeli svet ali Evropo. Najprej se bodo poklali med sabo, če še to ne bo dovolj pa med sosedi. Nekatere sekte se sovražijo med seboj še bolj kot sovražijo zahod.

zmist ::

tikitoki je izjavil:

zmist je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kaksne bedarije. Zahodne sile so talibane pregnale v jame v roku tednov.


Matr si ti en genialec, dajva veliki strateg, kaj bi ti naredil, ce ti pride nasproti vojska s 100% premocjo v zraku?? Naj uganem, postavil bi se stredi polja in mahal z rdeco zastavo. Aja ne, v mesta bi se zatekal in se skrival za zenskami in otroci. Otrocaj.


Ne morem pomagati, da si funkcionalno nepismen in podpiras retardirane trditve, da bodo kmalu talibani, ali podobni retardi zavzeli celo EU.


Jaz sem funkcionalno nepismen? :)) Ker podpiram kaj? :)) A si preprican, da si ti sploh pismen v kakrsnemkoli pomenu, stejem zraven tudi otroske cacke in braillovo pisavo?

Jaz kvecemu pravim, da so retardi ZE zavzeli EU. Rece se jim milenijci in njihovi otroci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

dild0idis ::

A naša vrle evroposlanke so se že oglasile glede Afganistana in Talibanov?

Se Tanja Fajon že zgraža?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

zmist ::

lynxslo5 je izjavil:

Zahodne feministke so dvolične in so glasne samo takrat, ko je treba pljuvati po zahodnih moških. Njih bolj kot talibani motijo zahodni moški. Talibane bi zahodne feministke celo uvozile v Evropo, da nas multikulturno obogatijo.


Ne zato, da nas multikulturno obogatijo, ampak da zacutijo pravi k* in pravega moskega, ne pa pozenscenih narcisov, ki se bojo kmalu zaceli sminkati. Ki jim je vec do sportnih ur in treniranja misic, zato, da jih lahko pokazejo, ironicno, drugim moskim. Se ne cudim, da slovenke tripajo na kakrsnegakoli tujca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

PrimoZ_ ::

Eni tule ste pa res zafrustrirani.

widj3098dj32 ::

zmist je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Zahodne feministke so dvolične in so glasne samo takrat, ko je treba pljuvati po zahodnih moških. Njih bolj kot talibani motijo zahodni moški. Talibane bi zahodne feministke celo uvozile v Evropo, da nas multikulturno obogatijo.


Ne zato, da nas multikulturno obogatijo, ampak da zacutijo pravi k* in pravega moskega, ne pa pozenscenih narcisov, ki se bojo kmalu zaceli sminkati. Ki jim je vec do sportnih ur in treniranja misic, zato, da jih lahko pokazejo, ironicno, drugim moskim. Se ne cudim, da slovenke tripajo na kakrsnegakoli tujca.

Bo ta topic bolj primeren, kot tisto kaj sem napisal glede volilne pravice zensk v temi o Afganistanu.

Vse kar si zdaj napisal je rezultat danasnje pozenscene druzbe, ki je postopoma nastala ter je zacela nastajati z volilno pravico.

Ostali efekti so:

- zenske sluzbe ter s tem dvojna obdavcitev prebivalstva,
- propad druzine in s tem druzinskih vrednost,
- povecana imigracija omenjenih osebkov (ameriski immigration act 1965), ker je zenske lahko manipulirati.

So pa se ze stari grki zavedali tega: Assemblywomen @ Wikipedia

tikitoki ::

zmist je izjavil:

tikitoki je izjavil:

zmist je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kaksne bedarije. Zahodne sile so talibane pregnale v jame v roku tednov.


Matr si ti en genialec, dajva veliki strateg, kaj bi ti naredil, ce ti pride nasproti vojska s 100% premocjo v zraku?? Naj uganem, postavil bi se stredi polja in mahal z rdeco zastavo. Aja ne, v mesta bi se zatekal in se skrival za zenskami in otroci. Otrocaj.


Ne morem pomagati, da si funkcionalno nepismen in podpiras retardirane trditve, da bodo kmalu talibani, ali podobni retardi zavzeli celo EU.


Jaz sem funkcionalno nepismen? :)) Ker podpiram kaj? :)) A si preprican, da si ti sploh pismen v kakrsnemkoli pomenu, stejem zraven tudi otroske cacke in braillovo pisavo?

Jaz kvecemu pravim, da so retardi ZE zavzeli EU. Rece se jim milenijci in njihovi otroci.


Ne morem pomagati, ce nisi sposoben prebrati na kaj se odgovor nanasa in odgovarjas na blodnje v lastni glavi, ki niso bile omenjene.

zmist ::

tikitoki je izjavil:

zmist je izjavil:

tikitoki je izjavil:

zmist je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Kaksne bedarije. Zahodne sile so talibane pregnale v jame v roku tednov.


Matr si ti en genialec, dajva veliki strateg, kaj bi ti naredil, ce ti pride nasproti vojska s 100% premocjo v zraku?? Naj uganem, postavil bi se stredi polja in mahal z rdeco zastavo. Aja ne, v mesta bi se zatekal in se skrival za zenskami in otroci. Otrocaj.


Ne morem pomagati, da si funkcionalno nepismen in podpiras retardirane trditve, da bodo kmalu talibani, ali podobni retardi zavzeli celo EU.


Jaz sem funkcionalno nepismen? :)) Ker podpiram kaj? :)) A si preprican, da si ti sploh pismen v kakrsnemkoli pomenu, stejem zraven tudi otroske cacke in braillovo pisavo?

Jaz kvecemu pravim, da so retardi ZE zavzeli EU. Rece se jim milenijci in njihovi otroci.


Ne morem pomagati, ce nisi sposoben prebrati na kaj se odgovor nanasa in odgovarjas na blodnje v lastni glavi, ki niso bile omenjene.


Tudi jaz ne morem pomagati, ce nisi sposoben prebrati, da citiram tocno en stavek, ki je popolna neumnost.

PrimoZ_ je izjavil:

Eni tule ste pa res zafrustrirani.


Eni pa bolj gayi kot hetero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

PrimoZ_ ::

Jaz imam žensko, sem celo poročen in imava nadpovprečno otrok.

Samo ne kupim cenenih izgovorov, da so zdaj vsega ženske krive oz. to da imajo izenačene pravice... Kar ne ubogajo me več in razmišljajo po svoje, tako pa že ne gre!

Pa če vidite okoli sebe samo poženščene tipe, se malo zamislite v kakih krogih se gibljete.

zmist ::

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz imam žensko, sem celo poročen in imava nadpovprečno otrok.

Samo ne kupim cenenih izgovorov, da so zdaj vsega ženske krive oz. to da imajo izenačene pravice... Kar ne ubogajo me več in razmišljajo po svoje, tako pa že ne gre!

Pa če vidite okoli sebe samo poženščene tipe, se malo zamislite v kakih krogih se gibljete.


Glede cenenih izgovorov, nisem pravi naslov (preberi moje zapise na prejsnj strani).

Glede pozenscenih tipov, pa bi bil makeup samo grand finale, poglej malo kako se obnasajo, koliko dajo na cunje in na splosno na zunanji izgled ter kaj blebetajo, pa ti bo hitro jasno, da jih imas tudi okrog sebe dovolj. Razen seveda, ce se ti to zdi popolnoma mosko. Potem bi se moral predvsem sam zamisliti, ali nisi morda eden od njih. Sicer pa poglej v ameriko, koliko spolov so si ze izmislili? In v slovenijastanu capljamo 10-20 let za njimi, tako, da tam ti je kristalna krogla za pogled v prihodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

PrimoZ_ ::

Ma res ne opažam tega problema. Mogoče zato, kr sem provincialec pa je folk tam manj gay ? Kdo bi vedel.
Kar se mene tiče sta spola 2, zravn so si pa izmislili še 50 mentalnih bolezni...

Sej se strinjam da je danes vse skupaj odplejalo v čudne smeri če gledaš to po medijih. V praksi pa kot rečeno še ne opažam tega.

widj3098dj32 ::

zmist je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz imam žensko, sem celo poročen in imava nadpovprečno otrok.

Samo ne kupim cenenih izgovorov, da so zdaj vsega ženske krive oz. to da imajo izenačene pravice... Kar ne ubogajo me več in razmišljajo po svoje, tako pa že ne gre!

Pa če vidite okoli sebe samo poženščene tipe, se malo zamislite v kakih krogih se gibljete.


Glede cenenih izgovorov, nisem pravi naslov (preberi moje zapise na prejsnj strani).

Glede pozenscenih tipov, pa bi bil makeup samo grand finale,


https://www.reddit.com/r/transtimelines/

TheBlueOne ::

zmist je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz imam žensko, sem celo poročen in imava nadpovprečno otrok.

Samo ne kupim cenenih izgovorov, da so zdaj vsega ženske krive oz. to da imajo izenačene pravice... Kar ne ubogajo me več in razmišljajo po svoje, tako pa že ne gre!

Pa če vidite okoli sebe samo poženščene tipe, se malo zamislite v kakih krogih se gibljete.


Glede cenenih izgovorov, nisem pravi naslov (preberi moje zapise na prejsnj strani).

Glede pozenscenih tipov, pa bi bil makeup samo grand finale, poglej malo kako se obnasajo, koliko dajo na cunje in na splosno na zunanji izgled ter kaj blebetajo, pa ti bo hitro jasno, da jih imas tudi okrog sebe dovolj. Razen seveda, ce se ti to zdi popolnoma mosko. Potem bi se moral predvsem sam zamisliti, ali nisi morda eden od njih.


Ma ima kar prav. Urejeni tipi obstajajo dosti dlje, se mi zdi, da so nasi stari starsi dali na izgled dosti vec. Moras argumentirati, da so se razemrja spremenila, kar pa ne pocnes. Ti jih samo vidis in predvidevas, da so nekaj novega, kar niso. Kot drugo pa zivis zelo za casom, ker zenske naj bi privlacila moc in vpliv, ki pa vec nista derivat tega, kar ti vidis kot seksi in mosko. Zenske tudi, ce gledas skozi klisejske karakteristike, beguncev ne sprejemajo, ker bi jih posexale ampak vecinoma, ker se jim smilijo.

zmist ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ma res ne opažam tega problema. Mogoče zato, kr sem provincialec pa je folk tam manj gay ? Kdo bi vedel.
Kar se mene tiče sta spola 2, zravn so si pa izmislili še 50 mentalnih bolezni...

Sej se strinjam da je danes vse skupaj odplejalo v čudne smeri če gledaš to po medijih. V praksi pa kot rečeno še ne opažam tega.


Najprej... "gay", da ne bi slucajno kdo pomislil, da ga uporabljem v "derogatory" pomenu do njih. Me ne motijo sploh, pac zenski del moskega para se dostikrat zgleduje po zenskah, zato sem jih uporabil kot stereotipni opis, da ne tipkam prevec.

Pridi v Ljubljano, pa pojdi zvecer na nekaj piv, pa ti bo jasno. In kot receno, capljamo za ameriko 10-20 let. Bo tudi do vas se prikapljalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

TheBlueOne ::

widj3098dj32 je izjavil:


Ostali efekti so:

- zenske sluzbe ter s tem dvojna obdavcitev prebivalstva,
- propad druzine in s tem druzinskih vrednost,
- povecana imigracija omenjenih osebkov (ameriski immigration act 1965), ker je zenske lahko manipulirati.

So pa se ze stari grki zavedali tega: Assemblywomen @ Wikipedia


Obdavcitev je balansirana na porabo, tako da ce bi imel polovico ljudi, bi imel dvakratno obdavcitev.

Propada druzine ne vidim. Je pa logicen, ce je za druzino potrebna sistematicna prisila, ker strmimo k svobodi.

Ce je zenske lahko manipulirati ne naredi nobene razlike, ker jih imajo vse politicne opcije enako moznost manipulirati. Ce je tvoja pozicija prebutasta, da to izkoristi je pac cas da umre, ker danes je inteligenca glavni faktor za ucinkovite premike, ne pa ponavljanje enake molitve kot pred sto leti.

PrimoZ_ ::

Mah tudi v moji generaciji smo se smejali takrat rejverjem, ki so že okoli leta 2000 nosili totalno oprijet jeans, pa oprijete majčke, pa one čevlje s 15cm visokimi podplati in barvaste lase...

Veš kaj, tudi takrat se je polno folka zgražal nad njimi, pa so bli izpirjenci, pa izrodki pa pomehkuženci, itd...
Tud sam sem se jim takrat smejal, ker smo bili s kolegi bolj v rock sceni, če že kakšni...

No pa jih je vse minilo, čez 5 let ni nihče več hodil tak naokoli in danes so prav tradicionalno poročeni pa imajo otroke, itd ...

kgtjera ::

Pridi v Ljubljano, pa pojdi zvecer na nekaj piv, pa ti bo jasno.


Lahko elaboriraš? Ker se mi ne ljubi v Lj vozit na nekaj piv...

PrimoZ_ ::

Mislim da je to kar tule večina folka imenuje poženščenost, isto samo neka trenutna faza, čez katero se folk pritožuje ali se ji posmehuje, ampak bo v 95% primerov minilo...
Tako kot ko minili tisti rejverji, pa potem emoti, ...

zmist ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mah tudi v moji generaciji smo se smejali takrat rejverjem, ki so že okoli leta 2000 nosili totalno oprijet jeans, pa oprijete majčke, pa one čevlje s 15cm visokimi podplati in barvaste lase...

Veš kaj, tudi takrat se je polno folka zgražal nad njimi, pa so bli izpirjenci, pa izrodki pa pomehkuženci, itd...
Tud sam sem se jim takrat smejal, ker smo bili s kolegi bolj v rock sceni, če že kakšni...

No pa jih je vse minilo, čez 5 let ni nihče več hodil tak naokoli in danes so prav tradicionalno poročeni pa imajo otroke, itd ...


Ne ne, pusti subkulture. Gre se za splosno sceno. Dejansko se je celotna kultura prelevila v fotokopije en drugega (ce si kdaj videl pri smkrljah "najboljsi prijateljici", ki sta enako obleceni/enako ostrizeni/enako obuti/...). Skupno jim je pa vsem, da se vec ukvarjajo s svojim izgledom kot s svojim zivljenjem. Od fitnesa naprej. Pri zenskah je bilo to stereotipno obnasanje, pogojeno z stoletji pricakovanj druzbe in ne glede na feminizem (itd.) se ni kaj dosti spremenilo. Se je pa obnasanje moskega spola zelo pribljizalo njim.

Ok, bo dovolj, tole je tema o Afganistanu, sorry za offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

PrimoZ_ ::

Ma res ne vem, ne vidim tega pri svoji generaciji. Niti pri generaciji stari okoli 20 let.
Mislim da delaš iz muhe slona.

111111111111 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ma res ne opažam tega problema. Mogoče zato, kr sem provincialec pa je folk tam manj gay ? Kdo bi vedel.
Kar se mene tiče sta spola 2, zravn so si pa izmislili še 50 mentalnih bolezni...

Sej se strinjam da je danes vse skupaj odplejalo v čudne smeri če gledaš to po medijih. V praksi pa kot rečeno še ne opažam tega.

Pri nas na vasi, se enmu ali dvema koleščki malo sukajo po svoje. ampak večina se s tem ne obremenjuje. Lokalni posebneži pa bodo itak šli na faks in tam našli svoj prostor pod soncem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Adder ::

dild0idis je izjavil:

A naša vrle evroposlanke so se že oglasile glede Afganistana in Talibanov?

Se Tanja Fajon že zgraža?

To jalovo krmaco bi bilo potrebno izgnati v afganistan in jo naj terajo, zanositi itak ne more

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

TheBlueOne ::

zmist je izjavil:



Ne ne, pusti subkulture. Gre se za "pop" sceno. Dejansko se je celotna kultura prelevila v fotokopije en drugega (ce si kdaj videl pri smkrljah "najboljsi prijateljici", ki sta enako obleceni/enako ostrizeni/enako obuti/...). Skupno jim je pa vsem, da se vec ukvarjajo s svojim izgledom kot s svojim zivljenjem. Od fitnesa naprej. Pri zenskah je bilo to stereotipno obnasanje, pogojeno z stoletji pricakovanj druzbe in ne glede na feminizem (itd.) se ni kaj dosti spremenilo. Se je pa obnasanje moskega spola zelo pribljizalo njim.

Ok, bo dovolj, tole je tema o Afganistanu, sorry za offtopic.


Kdaj ni bilo tako? Nasi stari starsi so si bili bolj podobni, enake frizure, ki so bile dnevno nonstop negovane itn. Jaz mislim, da so se zenske bolj priblizale moskim. Trdim, da smo bili tradicionalno moski bolj promiskuitetni, sedaj pa imas se dosti takih zensk. Dejansko smo si bolj podobni, kot razlicni, ce so pogoji enaki. Zenske bi enako uzivale, kot mi, ce ne nosijo odgovornosti (kontracepcija) in moski bi b.p. bili vec doma in manj delali, ce bodo delo opravile zenske (feminizem za ostale zenske).

zmist ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ma res ne vem, ne vidim tega pri svoji generaciji. Niti pri generaciji stari okoli 20 let.
Mislim da delaš iz muhe slona.


Nima veze. Ti bo cez nekaj let bolj ocitno. Ne vem kateri letnik si, svojega pa ne bom govoril, tako, da bova tezko primerjala.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ma ima kar prav. Urejeni tipi obstajajo dosti dlje, se mi zdi, da so nasi stari starsi dali na izgled dosti vec. Moras argumentirati, da so se razemrja spremenila, kar pa ne pocnes. Ti jih samo vidis in predvidevas, da so nekaj novega, kar niso. Kot drugo pa zivis zelo za casom, ker zenske naj bi privlacila moc in vpliv, ki pa vec nista derivat tega, kar ti vidis kot seksi in mosko. Zenske tudi, ce gledas skozi klisejske karakteristike, beguncev ne sprejemajo, ker bi jih posexale ampak vecinoma, ker se jim smilijo.

Eno je urejen, umit in čist. Drugo je pa pretiravanje s kozmetiko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ma ima kar prav. Urejeni tipi obstajajo dosti dlje, se mi zdi, da so nasi stari starsi dali na izgled dosti vec. Moras argumentirati, da so se razemrja spremenila, kar pa ne pocnes. Ti jih samo vidis in predvidevas, da so nekaj novega, kar niso. Kot drugo pa zivis zelo za casom, ker zenske naj bi privlacila moc in vpliv, ki pa vec nista derivat tega, kar ti vidis kot seksi in mosko. Zenske tudi, ce gledas skozi klisejske karakteristike, beguncev ne sprejemajo, ker bi jih posexale ampak vecinoma, ker se jim smilijo.

Eno je urejen, umit in čist. Drugo je pa pretiravanje s kozmetiko.


Ja takrat so se dnevno obrili, kateri tudi veckrat. Skrbno negovali svoje brke, spali z mrezami, da je frizura bila pocesana nazaj itn. Bolj kot ne vsi. Poglej fotografije, kaksen filn iz tistih casov itn. Loscenje cevljev, skrbno likanje hlac s perfektno crto ...

Toliko dela, kot so vcasih vlagali dnevno moderni moski samo se za svojo poroko.

PrimoZ_ ::

Veš koliko parfuma so po sebi zlival francozi že precej časa nazaj.
Pa pomade za lase in brke.

Stvar je bila samo v tem, da povprečen reven slovenski kmet ni imel niti tekoče vode kaj šele kaj več.
Potem se mu pa zdi že vsakodnevno umivanje pretiravanje in poženščenost.

Kot je pisala ena gospa o življenu naših babic, ko ji je ta pripovedovala da je zribala bajto pa je potem šel mož po celi bajti z škornji od dreka iz štale, ker je blo preveč zglancan.
Verjetno se njegovi potomci danes pritožujejo nad tem, da se folk vsak dan umiva.

Jaz sem po standardih dedkov zanemarjen, to vsakič slišim da nimam počesane frizure, pa da nisem sveže obrit.
Še dobro da žena pravi da mora bit desc kosmat :)) ker do dnevnega britja mi pa res ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

49106 ::

Mislim, da bi jim morali stati ob strani, še najbolj pa feministke.


Brišejo svoje digitalne sledi
Halida je ukinila račun afganistanske reprezentance na Twitterju, enako pa svetuje tudi drugim nogometašicam, saj jih s tem želi zaščititi: "V preteklih letih smo spodbujali dekleta, naj se postavijo zase, naj bodo pogumna, zdaj pa jim svetujem, naj izbrišejo vse svoje fotografije in zaprejo račune. To me tako zelo boli."


Strog režim
Ko so bili talibani zadnjič na oblasti, se dekleta niso smela izobraževati, iz hiše niso smela brez moškega spremstva, prepovedano jim je bilo delati. "Po 20 letih boja za lastne pravice si prav gotovo nismo mislili, da bomo ostali sami. Ženske so tvegale, se borile in izpostavljale, kar jih zdaj ogroža. Zdaj se vsi umikajo, nihče ne želi zaščititi žensk, ki so ostale v državi," dodaja


Želijo le zaščito
Nova realnost pa je drugačna, saj se Halida Popal zdaj obrača na Mednarodno nogometno zvezo in Mednarodni olimpijski komite: "Pomagajte zaščititi ženske, ki so se izpostavile. Zagotovite jim varnost."



https://www.rtvslo.si/sport/nogomet/nog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrimoZ_ ::

Izurit bi mogli ženske enote, tako kot so one kurdske vojakinje :)

https://www.thestoryinstitute.com/kille...
"Karhan said she'd heard stories about the extremists' fear of being killed by the opposite sex. In northern Iraq, it is said that the Islamic State fighters, who are exclusively male, believe that they won't be admitted to heaven if they are killed by a woman.


Proti njim izkoristiš lastno vraževerje :))

Nič devic v raju zate, če te snajpne ženska :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

pirat ::

Počasi.
Slovenski aktivisti, borci za svobodo in lepši jutri so trenutno polno zasedeni s pomembnejšo tematiko:
https://www.rtvslo.si/okolje/kmetje-zah...
Aktivisti so v okviru teme v polni bojni opremi izvedli militantno operacijo na pomemben strateški cilj. Tokrat je bila cilj kurja farma na Dolenjskem. Zaenkrat še neavtorizirani posnetek baje dokazuje, kako je aktivistom uspelo brez vednosti diktatorskega lastnika z zidovi utrjenega kurnika (domnevno, a ne potrjeno rimokatoliške veroizpovedi) rešiti ter na prostost odnesti kar štiri (z besedo: štiri) od več tisoč piščancev.
Združenje rimokatoliških lastnikov zidanih kurnikov (lokalno se baje skupina imenuje kmetje) je na pomoč pozvalo tudi visokega predstavnika vlade, ki pa se še ni odzval.
Matej Tonin baje razmišlja o imenovanju te skupine za strateške svetovalce vladi RS pri reševanju Slovencev iz Kabula. Tanja Fajon o tem ne razmišlja, pozdravlja pa vsako akcijo, ki osvobaja piščance pred nasilnim pokristjanjevanjem, katerega bi bili piščanci sicer morda deležni ter poudarja, da je bilo ravnanje aktivistom skladno s halal načeli ter da bi ta načela tudi slovenski družbi koristila. Predstavnik piščancev je bil zaprošen za komentar, a je le čivknil. Predstavnica feministk bo podala izjavo potem, ko dobi informacijo kakšna je bila spolna struktura rešenih piščancev; v kolikor so med piščanci prevladovali bodoči petelini ne izključuje tožbe aktivistov pred vrhovnim sodiščem zaradi kršenja načela enakopravnosti in kvot.

Matthai, takšno je pač stanje trenutno v Sloveniji, tako da boš s svojim vprašanjem moral še nekoliko počakati.

Webmojster ::

Kaj pa bi naj rekle feministke?

Zdaj ko vidijo to sceno v Afganistanu si lahko pri sebi mislijo kakšno srečo imajo, da živijo v zahodnem svetu in z njimi ne ravnajo slabše kot svinjami v štali.

zmist ::

PrimoZ_ je izjavil:

Veš koliko parfuma so po sebi zlival francozi že precej časa nazaj.


Kjerkoli si ze to bral, si pozabil povedati, da je bil razlog, da se niso prali. Palaca "Soncnega kralja" ni imela stranisc in so sproti sluzabniki pospravljali, kar se je naslo za zavesami. Samo omenim.

kgtjera ::

Jeb... feministke! Vse je bilo dogovorjeno za umik američanov in prevzem oblasti s strani talibanov. Orozje ni kar tako ostalo dol. Predaja afganistanske vojske tudi ne. Mislim, da se bi morali evropejci zbudit in zamenjat politiko ter ostro nastopit proti migracijam. Feministke pa poslat na teren med talibane!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kgtjera ()

zmist ::

PrimoZ_ je izjavil:

da nisem sveže obrit.


Ja, rugged izgled je namenjen, da se kompenzira za neobstojec testosteron drugje. Da se dekletom, da lazen vtis, da si pravzaprav "dec". Saj, enako kot makeup pri zenskah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Hypathia ::

kow je izjavil:


Ne gre za pljuvanje.

Natanko za to gre, pljuvanje po feministkah je OP-jev trademark in zanj izkoristi vsako priložnost.

kow je izjavil:


Poanta je, da ne rabis biti pogumen, da vsak dan "lajas" kaksna krivica se godi Slovenkam.

V teh dneh poteka sodni proces proti škotski feministki Marion Millar, ker je preveč "lajala" o krivicah, ki se godijo. Feministke so vsak dan soočene z verbalnim nasiljem, deplatformanjem, izgubo služb in dohodka, ker opozarjajo na krivice, na Zahodu, kjer nam bojda nič ne manjka. Vse to terja pogum.

kow je izjavil:


Sploh, ker ti ideologija preprecuje, da bi karkoli rekel proti muslimanom, ker so kao manjsina.

Ne vem katero ideologijo imaš v mislih ampak feminizem prav gotovo ne prizanaša kratenju pravic ženskam, ne glede na to kdo jih povzroča.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

zmist je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

da nisem sveže obrit.


Ja, rugged izgled je namenjen, da se kompenzira za neobstojec testosteron drugje. Da se dekletom, da lazen vtis, da si pravzaprav "dec". Saj, enako kot makeup pri zenskah.



Je bolj obratno. Vec testosterona je vec brade. Ti morda mislis, da nimas brade, ker imas drugje vec testosterona, pravzaprav pa je morda nimas, ker ga imas morda manj.

PrimoZ_ ::

zmist je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

da nisem sveže obrit.


Ja, rugged izgled je namenjen, da se kompenzira za neobstojec testosteron drugje. Da se dekletom, da lazen vtis, da si pravzaprav "dec". Saj, enako kot makeup pri zenskah.



Kar tolaži se.

Lahko mi pa poveš tvojo definicijo pravega dedca, po alinejah da pokljukam da vidim kje sem :)

Nedasemiveč ::

To pa še mene zanima. Očitno se tip dans še zrihtat več ne sme. Je pa tudi meni smešno, ko sedim v kakšnem kafiču in opazim tipa kako si popravla čupco pred ogledalom :D Ampak ok jst nimam las, mogoče bi delal enako, nevem - dvomim.

Zgodovina sprememb…

kgtjera ::

Če vas primerjamo s tipi v Afganistanu, noben tu nima za burek. Kar kljukajte alineje :))

PrimoZ_ ::

kgtjera je izjavil:

Če vas primerjamo s tipi v Afganistanu, noben tu nima za burek. Kar kljukajte alineje :))


Ker, pravi moški mora imeti brado in kalašnikov ?

Ajaj, brada je po pisanju nekoga tu, samo za krinko ker jim manjka moškosti drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

lynxslo5 ::

widj3098dj32 je izjavil:

zmist je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Zahodne feministke so dvolične in so glasne samo takrat, ko je treba pljuvati po zahodnih moških. Njih bolj kot talibani motijo zahodni moški. Talibane bi zahodne feministke celo uvozile v Evropo, da nas multikulturno obogatijo.


Ne zato, da nas multikulturno obogatijo, ampak da zacutijo pravi k* in pravega moskega, ne pa pozenscenih narcisov, ki se bojo kmalu zaceli sminkati. Ki jim je vec do sportnih ur in treniranja misic, zato, da jih lahko pokazejo, ironicno, drugim moskim. Se ne cudim, da slovenke tripajo na kakrsnegakoli tujca.

Bo ta topic bolj primeren, kot tisto kaj sem napisal glede volilne pravice zensk v temi o Afganistanu.

Vse kar si zdaj napisal je rezultat danasnje pozenscene druzbe, ki je postopoma nastala ter je zacela nastajati z volilno pravico.

Ostali efekti so:

- zenske sluzbe ter s tem dvojna obdavcitev prebivalstva,
- propad druzine in s tem druzinskih vrednost,
- povecana imigracija omenjenih osebkov (ameriski immigration act 1965), ker je zenske lahko manipulirati.

So pa se ze stari grki zavedali tega: Assemblywomen @ Wikipedia

To kar si napisal je čista resnica, vendar ni politično korektno. Par mesecev nazaj je ena mlada hrvaška političarka napisala, da bo zahodna civilizacija propadla zaradi zahodnih žensk, ki volijo "Open borders" politike, pa so jo takoj pribili na križ in demonizirali v medijih. Ženske volijo s čustvi, moški pa z razumom. Zahodne ženske bi v Evropo pripeljale vseh 31 milijonovo Afganistancev, ne vidijo pa dlje od svojga nosu, da imajo ti Afganistanci čisto druge vrednote, kot pa zahodne feministke in ti Afganistanci bodo prvi, ki bodo Evropske feministke naterali, da nosijo burko.

gruntfürmich ::

takšne nazadnjaške religije nimajo več prihodnosti, šteti so jim dnevi (leta).

danes vsak mladi dobi v roke telefon, in preveri kakšno je stanje in mnenje po svetu. pretok informacij je sekunden. nič več sprejemanja informacij od verskih odposlancev in podobnih zaplankancev; mladi se tega ne gredo več.

takšne nazadnjaške zadeve so popularne zato, ker je v tistih odločnih krajih še kritična masa zarukancev ki ne poznajo drugega kot kamne in koze, in ker so videli da se v mestu ne cedita med in mleko, vstrajajo pri svojem. ampak par generacij bo to še vleklo, potem pa bo konec. samo par excentrikov in razočaranih ljudi se bo šlo te nazadnjaške verske idiotizme.

mobitel v rokah bo naredil več napredka kot vsaka puška.

sicer pa, vsak mora boriti svojo vojno, tako tudi ženske v afganistanu. uvoz demokracije še ni nikoli bil uspešen, če dotično prebivalstvo ni pripravljeno na svobodo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kgtjera ::

PrimoZ_ je izjavil:

kgtjera je izjavil:

Če vas primerjamo s tipi v Afganistanu, noben tu nima za burek. Kar kljukajte alineje :))


Ker, pravi moški mora imeti brado in kalašnikov ?

Ajaj, brada je po pisanju nekoga tu, samo za krinko ker jim manjka moškosti drugje.




To so taprav deci.

Ti si kar zatiskaj oči in kljukaj alineje. :))

IL_DIAVOLO ::

Ta pravi hribovski zahojenci. Jih tudi v Slo najdes. Jih je hvala bogu vsako leto manj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

djabi ::

zmist je izjavil:

... in mi ni bilo jasno kaj za vraga tezijo Francozom. Ko vidis njihov odnos do priseljencev in "soft" ponovna kolonizacija centralne afrike postanejo zadeve precej bolj jasne.


Zakaj ponovna? Saj ima Francija (še vedno) 14 "kolonij" (držav) v Afriki, kakorkoli obračaš ta izraz, ki morajo Franciji plačevati denar ...

Sicer starejši članek iz leta 2016, a vseeno vreden branja:
https://www.dnevnik.si/1042751228

PrimoZ_ ::

kgtjera je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

kgtjera je izjavil:

Če vas primerjamo s tipi v Afganistanu, noben tu nima za burek. Kar kljukajte alineje :))


Ker, pravi moški mora imeti brado in kalašnikov ?

Ajaj, brada je po pisanju nekoga tu, samo za krinko ker jim manjka moškosti drugje.




To so taprav deci.

Ti si kar zatiskaj oči in kljukaj alineje. :))


Z njim se zmeni...
Teli zgledajo rugged, ker jim manjka testosterona ;)

zmist je izjavil:


Ja, rugged izgled je namenjen, da se kompenzira za neobstojec testosteron drugje. Da se dekletom, da lazen vtis, da si pravzaprav "dec". Saj, enako kot makeup pri zenskah.

kgtjera ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ta pravi hribovski zahojenci. Jih tudi v Slo najdes. Jih je hvala bogu vsako leto manj.


Sj sj... Ampak, upam stavit, da bi bili mestni nakladači tu (vajeni kljukanja alinej ;) ) med prvimi, ki bi se oprijemali evakuacijskega letala, čeprav vas je sedaj poln gobec o ČP in feministkah - če bi se "Kabul" zgodil v LJ. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kgtjera ()

lynxslo5 ::

gruntfürmich je izjavil:

takšne nazadnjaške religije nimajo več prihodnosti, šteti so jim dnevi (leta).

danes vsak mladi dobi v roke telefon, in preveri kakšno je stanje in mnenje po svetu. pretok informacij je sekunden. nič več sprejemanja informacij od verskih odposlancev in podobnih zaplankancev; mladi se tega ne gredo več.

takšne nazadnjaške zadeve so popularne zato, ker je v tistih odločnih krajih še kritična masa zarukancev ki ne poznajo drugega kot kamne in koze, in ker so videli da se v mestu ne cedita med in mleko, vstrajajo pri svojem. ampak par generacij bo to še vleklo, potem pa bo konec. samo par excentrikov in razočaranih ljudi se bo šlo te nazadnjaške verske idiotizme.

mobitel v rokah bo naredil več napredka kot vsaka puška.

sicer pa, vsak mora boriti svojo vojno, tako tudi ženske v afganistanu. uvoz demokracije še ni nikoli bil uspešen, če dotično prebivalstvo ni pripravljeno na svobodo.


To kar si napisal velja za zahod. V muslimmanskih državah pa je situacija drugačna. Kljub temu, da imajo tam mladi mobitele in internet, je islamska religija še vedno najpomembenjša stvar v življenju in temu se ne bodo odrekli. Tudi druga generacija muslimanov v Evropi je enako ali ša še celo bolj radikalizirana in versko blazna kot prva generacija.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deepfake se v glavnem zlorablja v pornografiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14825455 (17355) Shegevara

Diskrimjnacija žensk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10813815 (12955) BigWhale

Več podobnih tem