» »

problem z avtom

problem z avtom

Edis0 ::

lep pozdrav, mene pa zanima ce je kdo ze imel problem s hondo 2.2. dizel 2008. in sicer ko prizgem avto mi smrdi ko kuga iz izpuha, ko ga udarim po gasu pa mi udari ven belkast dim ven. sicer ko se avto zagreje tudi dima ni vec. lp

celje ::

turbina?

walden ::

Bel dim pomeni, da mašina kuri olje. Običajni krivec pri turbo dizlu je turbina, lahko je pa tudi kaj drugega (tefloni, batni obročki, ...).

A. Smith ::

celje je izjavil:

turbina?

Ja, to je prva možnost.

Druga je pa pregreto tesnilo v glavi motorja. Takrat pride hadilna tekočina v olje in včasih tudi v zgorevalno komoro -> bel dim.

@Edis0, izvleci šipko za merjenje olja. Če je olje na šipki belo ali so na šipki penice in mehurčki, je to znak predrtega tesnila. Predlagam, da to s šipko preveriš čim orej.

walden je izjavil:

Bel dim pomeni, da mašina kuri olje. Običajni krivec pri turbo dizlu je turbina, lahko je pa tudi kaj drugega (tefloni, batni obročki, ...).


Če mašina kuri olje, je dim praviloma moder. Če je dim bel, je problem s turbino ali dihtngo na glavi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

hojnikb ::

walden je izjavil:

Bel dim pomeni, da mašina kuri olje. Običajni krivec pri turbo dizlu je turbina, lahko je pa tudi kaj drugega (tefloni, batni obročki, ...).

sedi ena.

če je bel dim ob zagonu, so samo dve opcije; al scijejo sobe ali ti pa uhaja antifriz v cilindr.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Edis0 ::

sem pregledal olje, in ni sledu o peni in mehurckih. sem pozabil omenit da se mi je par dni nazaj ispraznil akumulator, ko sem ga nafilal nazaj se mi je prizgala opozorilna lucka za PGM-FI system check ampak se je po enem dnevu sama ugasnila. je mogoce da se zaradi pomankanja hladilne tekocine segreva dihtunga na glavi in posledicno temu bel dim. hvala vsem za odgovore

IL_DIAVOLO ::

Kaj te bk, vozi dokler ne crkne.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

facepalm ::

Edis0 je izjavil:

sem pregledal olje, in ni sledu o peni in mehurckih. sem pozabil omenit da se mi je par dni nazaj ispraznil akumulator, ko sem ga nafilal nazaj se mi je prizgala opozorilna lucka za PGM-FI system check ampak se je po enem dnevu sama ugasnila. je mogoce da se zaradi pomankanja hladilne tekocine segreva dihtunga na glavi in posledicno temu bel dim. hvala vsem za odgovore


Prej bi rekel, da zaradi slabega tesnila na glavi, prihaja do pomanjkanja hladilne tekocine..

A. Smith ::

Edis0 je izjavil:

je mogoce da se zaradi pomankanja hladilne tekocine segreva dihtunga na glavi in posledicno temu bel dim. hvala vsem za odgovore

Dihtunga na glavi dihta ali pa ne.

Zame je dejstvo, da se ti to dogaja po tistem, ko avto nekaj časa miruje znak, da ti pač hladilo steče v cilinder. Ampak zaenkrat je puščanje še majhno.

Omenjaš pomanjkanje hladine tekočine? Išči jo v cilindrih motorja...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

fikus_ ::

Kakšna gumijasta cev lahko pušča, ko je avto vroč in tedaj ne opaziš (verjetno na takšnem mestu, da se ne vidi direktno), ker se posuši.
Če pušča tesnilo na glavi, nalij polno hladilne tekočine in pri hladnem motorju odpri pokrovček na raztezni ter zalaufaj, bi moral videti mehurčke v hladilni tekočini.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

janezvalva ::

jaz sem se vozil s takim avtom kjer je antifriz uhajal v cilinder, pa mi je potem zaribala mašina.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

TheBlueOne ::

hojnikb je izjavil:

walden je izjavil:

Bel dim pomeni, da mašina kuri olje. Običajni krivec pri turbo dizlu je turbina, lahko je pa tudi kaj drugega (tefloni, batni obročki, ...).

sedi ena.

če je bel dim ob zagonu, so samo dve opcije; al scijejo sobe ali ti pa uhaja antifriz v cilindr.


Tako je bilo pri meni. Praviloma ni dolgo preden zariba motor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica kadi belo olje čez auspuh

Oddelek: Loža
172245 (1696) yyyeb
»

Bel dim iz izpuha, dizel - težava?

Oddelek: Na cesti
2010152 (8920) Raindancer
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10140884 (37068) Telbanc
»

Iščem mehanika/serviserja/tunerja ki se sozna na 2.0TDI DPF

Oddelek: Na cesti
397215 (5866) ;-)
»

pred prodajo vozila pooblaščeni servis prikril napako (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
567059 (5688) Alec999

Več podobnih tem