» »

Visoka precepljenost in učinek zaščite

Visoka precepljenost in učinek zaščite

Temo vidijo: vsi
««
97 / 198
»»

Nedasemiveč ::

Nisem cepljen. Cepilna strategija se mi zdi popolnoma zgrešena in nelogična, vseeno greš pa ti v res ekstreme teorij zarot.

Zgodovina sprememb…

multivac ::

kakšne teorije zarote pa propagiram?
Da bodo uvedeni pasuši za svobodo? No...to več ni ravno teorija.

Teh pasušev vaxxerji res mi niso še razložili.
Po podatkih cepljeni prenašajo virus naprej vse od 84-50% kot necepljeni. Cepljeni še vendo lahko zbolijo. Cepivo kvečjemu ščiti sebe in nobenega drugega.

Kaj točno bo torej naloga teh pasušev?
Da te opominjajo, da imaš 91% manj možnosti za resen potek covida...vsakič ko greš v bar?

A necepljeni bomo permanentno ostali necepljeni? A smo dejansko tako imuni, da virusa ne moremo niti dobiti in stem ogrožamo ostale?

Res mi ni jasno...naj mi kdo razloži zakaj prvič v zgodovini uvajamo pasuše svobode za nekaj podobnega gripi/prehladu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

multivac ::

Darklord, ti si edini resen vaxxer tu gor.

Kaj praviš o teh pasuših?

PrihajaNodi ::

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Dam roko v ogenj da se zgodi omenjeni scenarij bi bil ti prvi ki bi zaklenil temo in to oznacil s teorijo zarote.

Zagotovo, če bi šlo za prazno natolcevanje. Snowden je objavil dokaze, Manningova tudi.

Tako se to dela - z dokazi. Ne pa tisto, ko ljudje v gostilni (ali pa na forumu) modrujejo, da ni dileme, da je Kučan naročil umor Krambergerja. Ker to se itak ve. To vsak ve. Ane?


Kaj bi bil zate dokaz? Resno mislis da bo nekdo v firmi hodil okoli po firmi in zelel to skodo? Pazi ce bi se to zgodilo bi se ostali najeb** saj se noben nebi zelel vec cepit.

Nedasemiveč je izjavil:

Nisem cepljen. Cepilna strategija se mi zdi popolnoma zgrešena in nelogična, vseeno greš pa ti v res ekstreme teorij zarot.


Cepilno himno lahko sam tu napises.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Utk ::

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Moja pravica je da se ne posegamo v moje telo.

Vidiš, tu se motiš. Ti si to želiš, a vendar se motiš. Ko je tveganje za tvoje zdravje infinitezimalno v primerjavi s koristmi za družbo, tudi nedotakljivost tvojega telesa odpade.

Če je to nujno, zakaj nekdo, nihče v Evropi, ne udari po mizi, spravi to čez parlament, in uvede obvezno cepljenje vsaj za starejše? Drkat vse s fašizmom, ker se niti ogroženi od te strašne bolezni nočejo cepit, je enostavno narobe.

hyuga ::

to se bo vleklo in vleklo tako dolgo, da bodo ljudje ze iz navelicanosti sprejeli vse kar jim bo drzava podturila.

vedno vec znancev se gre cepit samo za to,ker so ze siti vsega.

in tako bo tudi v nadaljnje

TV/Internet - tako rekoc lahko povemo da je to hudiceva igracka. jaz res ne razumem. pa naj se cepijo tisti ki hocejo in naj zascitijo sebe, drugi pa naj pocrkajo ce mislite da je covid tako nevaren. simple as pasul

eno je pa totalno jasno - napumpali so stvar do lune in nazaj! verjetno je odzadaj akumuliranje denarja in se kaksna druga agenda

plus,procentaza covida je tako majhna da ne upravicuje uveljavljenja obveznega cepljenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Lonsarg ::

Res so grozno neumni oblastniki (ce pomislis z trezno glavo je edina razlaga da so neumni in ne kake teorije zarote).

Ceprav konkretno podpiram cepljenje mi je to kar delajo grozno neumno. Tiste pod 18 let se cepi kvecjemu da niso prenasalci, direktne koristi za njih pa so premajhne da bi bilo vredno. Ampak kaj zaboga nam pomaga zmanjsati stevilo prenasalcev, ce je pa itak JASNO da ne bo precepljenosti in da bo virus enkrat pac treba spustiti?

Trdi so ko kamen, sploh se nocejo sprijaznit. Anglezi so se sprijaznili tak da je se upanje da tudi druge sreca pamet. Najbrz ne se ta val jeseni sicer.

Miki N ::

Malo je mogoče težava, da si je v tem letu+ celoten šov nekako sam sebi zjebal občinstvo. Recimo ogromno ljudi se je navadilo na delo od doma, dostavo ... ti so sedaj manj dojemljivi za PCT štose. Tudi čisto tako ideološko - ne da ne bi rabili samo mentaliteta se je spremenila. Da ne govorimo glede smešenja okrog prireditev, kina in gledališč. :D

Mogoče bi folk zjebali, če se spravijo na Woltovce - potem pa folk res ne bo mogel več kam!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

hyuga ::

morate priznat

nekaj smrdi :)

Mato989 ::

WHO odsvetuje cepljenje otrok, naši papki pa da mormo cepit otroke da bodo šole odprte... kaj pravijo na to pro cepilci, WHO ni več strokovnjak in pravite da je Pokljukar in Logarjeva bolj pametna od WHOja?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hyuga ::

Mato989 je izjavil:

WHO odsvetuje cepljenje otrok, naši papki pa da mormo cepit otroke da bodo šole odprte... kaj pravijo na to pro cepilci, WHO ni več strokovnjak in pravite da je Pokljukar in Logarjeva bolj pametna od WHOja?


to so nadbudale.. isto kot obisk pri psihiatru, ki ima za sponzorja zyprexo in tam vsem priporoca tablete da jim se bolj zjebe mozgane.

stavim da vem vec od cepiva in njegovega delovanja kot Logarjeva in Pokljukar skupaj.

belimato ::

Ali se kje vidi kolikšen delež kovidno hospatilizranih pri nas je cepljenih?

Mato989 ::

belimato je izjavil:

Ali se kje vidi kolikšen delež kovidno hospatilizranih pri nas je cepljenih?


A mislis da hocejo da to vemo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

belimato ::

Mato989 je izjavil:

belimato je izjavil:

Ali se kje vidi kolikšen delež kovidno hospatilizranih pri nas je cepljenih?


A mislis da hocejo da to vemo...


Zna biti, da je res bolj slabo. Drugače bi lahko uporabili za spodbujanje cepljenja.

Miki N ::

Ma to je zato, ker je vse skupaj znana birokratska tekma za procente in točke. Toliko in toliko do takrat in do takrat. In tekmujemo, ker moramo.

Saj ta teater "gonje za pikami" je bil vedno prisoten recimo v akademiji, javni uporavi... tudi vojski. V vseh državnih in rigidnih strukturah. In kdo organizira in vodi Ronašov? Mislite, da so nekako "odrasli"?

Ne rešujemo več nobenega. Samo še zbiramo pike.

To kar imamo sedaj je dobesedno Catch-22 scena - ne mislim samo priljubljenega istoimenskega opisa absurdne situacije ampak celoten roman, ki se dejansko vrti okrog brezpredmetne birokratske logike in otopelega folka, ki v njej sodeluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Utk ::

Glede na to, da jih je 7 na intenzivni, bi reku, da so to starejši ljudje, morda celo iz DSO-jev, in je skoraj ziher, da so bolj ali manj cepljeni. Vseeno jaz iz tega ne bi nič sklepal, ker je vzorec nikakršen. Če cepivo (ne)deluje, se bo videlo ko bojo na intenzivni tudi mlajši.

PrihajaNodi ::

Utk je izjavil:

Glede na to, da jih je 7 na intenzivni, bi reku, da so to starejši ljudje, morda celo iz DSO-jev, in je skoraj ziher, da so bolj ali manj cepljeni. Vseeno jaz iz tega ne bi nič sklepal, ker je vzorec nikakršen. Če cepivo (ne)deluje, se bo videlo ko bojo na intenzivni tudi mlajši.

A tisti maturantje so se zivi, ki so se vrnili iz spanije?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Ne vem, če je kdo na Pagu, jih naj vpraša.

PrihajaNodi ::

No, kakorkoli a nadaljujemo s spikalnimi pamfleti in himno?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pirat ::

Ko Nodi se špikne,
farmaciji v blagajno klikne.

Za katero okus si se odlocil, Nodi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

Ko Nodi se špikne,
farmaciji v blagajno klikne.


Kar vsec mi je. Ni pa govora o meni. Sedaj je na potezi da se privabi mlade od 12 let naprej. Nodi je staro tele

pirat je izjavil:

Ko Nodi se špikne,
farmaciji v blagajno klikne.

Za katero okus si se odlocil, Nodi?


Imagodei mi ni nic predlagal, tako da se ne vem. Vektorska ali rmna….
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

pirat ::

Nodi je staro tele,
a se špika za lastno vesel'e.

Cepljeni nosijo maske,
Nodi pa trola do daske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Glede na to, da jih je 7 na intenzivni, bi reku, da so to starejši ljudje, morda celo iz DSO-jev, in je skoraj ziher, da so bolj ali manj cepljeni. Vseeno jaz iz tega ne bi nič sklepal, ker je vzorec nikakršen. Če cepivo (ne)deluje, se bo videlo ko bojo na intenzivni tudi mlajši.


Aha,ker preden so bili cepljeni je bilo na intenzivi ogromno mladih med 18 in 35!

Torej prej je morda bil 1 na intenzivni v celem letu in pol Covida, zdaj pa ne bo nobenga, in boš ti zaključil da cepivo deluje ali kako?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

Nodi je staro tele,
a se špika za lastno vesel'e.


Tudi ok, za oceno 3. Je lepo skombinirano, ne izraza pa dejstev
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

Ena fora, ki jo reklamne agencije uporabljajo že desetletja so tudi priredbe znanih komadov prepesnjenih v prodajne himne.

Recimo Tomaž Šnicel stajl

Ko se zjutraj zbudim,
si cepiva želim.
Hitro v center jo mahnem.

Tam jo nastavim, tam ga dobim
- ko se zjutraj zbudim.
Ta-ra-ram!

(to je potem tudi zvočni signal Bofrost špikvagna - klasična sublimalna psihologija, dobesedno jih hiptnotiziraš! Ta ra ram!)



Drugače pa kdo je delal tiste Hofer reklame - glupe, samo folk jih ima že v glavi - te so idealne za "priredbo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Utk ::

Aha,ker preden so bili cepljeni je bilo na intenzivi ogromno mladih med 18 in 35!

Torej prej je morda bil 1 na intenzivni v celem letu in pol Covida, zdaj pa ne bo nobenga, in boš ti zaključil da cepivo deluje ali kako?

Ne, sej pravim, da je zdaj vzorec premajhen, pa še ti ki so tam, so najbrž bli cepljeni. Ko bo na intenzivni 50 50 letnikov, bomo morda lahko kaj sklepali. Če jih ne bo, pa tudi.

pirat ::

Nodija zanimajo le fakti,
namesto da špiki nastavil bi podlakti.

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Ena fora, ki jo reklamne agencije uporabljajo že desetletja so tudi priredbe znanih komadov prepesnjenih v prodajne hime.

Recimo Tomaž Šnicel stajl

Ko se zjutraj zbudim,
si cepiva želim.
Hitro v center jo mahnem.

Tam jo nastavim, tam ga dobim
- ko se zjutraj zbudim.
Ta-ra-ram!

(to je potem tudi zvočni signal Bofrost špikvagna - klasična sublimana psihologija, dobesedno jih hiptnotiziraš!)



Drugače pa kdo je delal tiste Hofer reklame - glupe, samo folk jih ima že v glavi - te so idealne za "priredbo".


Fura je da bi to morali reklamirati na lidlovih in hoferjevih letakih. Popusti za pospikane, recimo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

pirat ::

Ker cepivo v ramo,
povzroca mu dramo.

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

Ker cepivo v ramo,
povzroca mu dramo.

Vidis da se razumemo. Kar nadaljuj. Dobro nam gre. Poeticna tema je boljsa kot nasilna
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

Prišla je nova državna direktiva:
ni piva brez cepiva!
No Nodija to ne preseneti
- ostanejo še cigareti.

;)

digitalcek ::

Utk je izjavil:


Če je to nujno, zakaj nekdo, nihče v Evropi, ne udari po mizi, spravi to čez parlament, in uvede obvezno cepljenje vsaj za starejše? Drkat vse s fašizmom, ker se niti ogroženi od te strašne bolezni nočejo cepit, je enostavno narobe.


Bi ti rad, da odletijo mnoge evropske vlade?

Obvezno cepljenje?
Obvezno šolanje otrok v tej in tej šoli?
Obvezno gledanje TV dnevnika?

Lahko, ampak potem obvezno za vsakega, ki umre za posledicami cepljenja, po miljon evrov odškodnine, za takega, ki pa bo imel po cepljenju doživljenske zdravstvene težave, pa po 500.000.

Boš "dal" stotine miljonov za odškodnine in na ta račun imel slabši osebni štandard, višje cene v trgovinah in verjetno posledično nekaj nižjo plačo?

;-) ::

PrihajaNodi je izjavil:

Utk je izjavil:

Glede na to, da jih je 7 na intenzivni, bi reku, da so to starejši ljudje, morda celo iz DSO-jev, in je skoraj ziher, da so bolj ali manj cepljeni. Vseeno jaz iz tega ne bi nič sklepal, ker je vzorec nikakršen. Če cepivo (ne)deluje, se bo videlo ko bojo na intenzivni tudi mlajši.

A tisti maturantje so se zivi, ki so se vrnili iz spanije?

Mlajši od ?

Maturanti in njihovi starši se tu in tam javljajo, zadnjič celo na en radio klical en maturant če mu povejo kdo je sploh zbolel, ker on nobenega ne pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

pirat ::

digitalcek je izjavil:

Utk je izjavil:


Če je to nujno, zakaj nekdo, nihče v Evropi, ne udari po mizi, spravi to čez parlament, in uvede obvezno cepljenje vsaj za starejše? Drkat vse s fašizmom, ker se niti ogroženi od te strašne bolezni nočejo cepit, je enostavno narobe.


Bi ti rad, da odletijo mnoge evropske vlade?

Obvezno cepljenje?
Obvezno šolanje otrok v tej in tej šoli?
Obvezno gledanje TV dnevnika?

Lahko, ampak potem obvezno za vsakega, ki umre za posledicami cepljenja, po miljon evrov odškodnine, za takega, ki pa bo imel po cepljenju doživljenske zdravstvene težave, pa po 500.000.

Boš "dal" stotine miljonov za odškodnine in na ta račun imel slabši osebni štandard, višje cene v trgovinah in verjetno posledično nekaj nižjo plačo?

Kaj točno pa naj umrli počne z odskodnino?

PrihajaNodi ::

Prenehajte z zavanjem,
Narod sam prebudil se bo,
ko ugotovil bo,
da fajzercek nic hudege ti ne bo storil.

#SPIKAJMOseVSI

Prosim za mnenje, ce bi blo za na plakate pri pozivih za spikanje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prenehajte z zavanjem,
Narod sam prebudil se bo,
ko ugotovil bo,
da fajzercek nic hudege ti ne bo storil.

#SPIKAJMOseVSI

Prosim za mnenje, ce bi blo za na plakate pri pozivih za spikanje.


Nodi. Brez zamere, samo to ni "n" od rime. Ne "r", "n".

Glej to se da prepesniti tako

Sam se narod bo prebudil,
špiknil se, ko mu boš ponudil
- fajzerjčka domačega
po katerem cel dan se ti smehlja.


Pa saj ni tako težko. V glavnem gledaš zadnji zlog.

PrihajaNodi ::

Meni se tvoje ne rima, oprosti. Naj nekdo drug oceni, ko je imel slovenscino 5 kateri od naju je boljsi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Banerček bi rabli pod aplikacijo:

Z aplikacijo cepiva,
hvaležna ti bo baterija.

Miki N ::

Da cepivo ne deluje, naj kdo še reče!
Nodiju po njem še rima steče!

PrihajaNodi ::

Ta mi je vsec, samo mi ciljamo na sirso publiko, jaz sem star osel, vseeno al se cepim al ne. Bom pa sel, ker mi ni vseeno za druge in nisem sebice. Prav tako bom lahko potoval.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kotanyi ::

Tole bom še pokomentiral, drug pofl nekako ni vreden.

LeQuack je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Lahko pa se cepiš in hkrati bojuješ proti fašistični vladi in debilnim ukrepom.


Kakor sem opazil vsi, ki se cepijo postanejo precej nekonfliktni z vlado in njenimi ukrepi.


Nikakor. Ta vlada je totalno zabredla. Naredili so toliko napak in prekršili toliko zakonov da bi jih morali 90% zapret za ene 20 let. Na 20 ukrepov, ki so jih sprejeli, je bil mogoče eden smiseln. Od 20 stvari, ki bi jih pa zares morali narediti, pa so morda približno sposobno naredili eno. Samoimenovana "stroka" v obliki "strokovne skupine" političnopravnih potaknjencev tipa Beovič in Krek je slaba šala ki drži PR štango nesmiselnim ukrepom. Tričetrt sranja ki so ga narezgetali v zadnjem letu bi lahko mirno pozabili, pa se na epidemiji ne bi prav nič poznalo. Občine, maske zunaj, policijska ura, zapiranje brezzveznih sektorjev, dvoumna pravila, neuporabne aplikacije in še sto drugih stvari. Tudi izvajanje PCT pogoja vsepovprek ob trenutni incidenci in ob pomanjkanju statistike nima kaj dosti smisla. Zdravstveni problem - epidemijo so spremenili v politični problem. Po eni strani razumem da vas je antivaxerjev toliko, ker tudi moj neracionalni del možganov mika, da bi pokazal sredinca vsemu kar mi prodajajo trenutni nesposobneži na oblasti.

Kljub temu moj racionalni del razume, da cepiva evidentno delujejo. Obenem vidi tudi, da 95% antivax blodenj naravnost žali mojo inteligenco. Obenem tudi nimam nobenih skritih strahov pred nečim tako nedolžnim kot je injekcija. Hell, ko sem bil mulc in ko je bilo treba v vojsko ali pa potovat v čudne države, so nas prešpikali z vsem mogočim sranjem, pa se noben ni jokcal tako kot se antivaxerji danes. Glede tega ste precej patetični, IMO, ampak vsakemu svoje.

Kar pa ne pomeni da ne bom štrajkal skupaj z vami ko bo treba.

Miki N ::

Da mi biti je Nodí,
bi spomladi mel Moderno.
Drugi se zmrdujejo,
jaz vbrizgal bi si cisterno.

Da mi biti je Nodí,
bi poleti imel Fajzerja [nagl. 2. zlog]
Drugi okrog zaraščeni,
jaz ravno od frizerja.

Da mi biti je Nodí,
bi jeseni imel Janséna [2.]
Lockdowni, pe-ce-te
ne gane me ta scena.

Da mi biti je Nodí,
bi pozimi imel Zéneko,
drugi vsi panični
jaz mirno pušim svojo šteko.

c3p0 ::

imagodei je izjavil:


Tule stalno govorite, kako ne poznate nikogar (mlajšega od denimo 50 let), ki bi imel težave po preboleli bolezni. Začuda jih jaz poznam vsaj 5, ki še pol leta po preboleli bolezni jamrajo, da ima vsa hrana isti okus, da se ne morejo za dlje časa zbrati, ali pa da še danes niso 100% pri močeh. Ampak cepivo je baje nevarno.


Dobro opisuješ mojo... Ampak ima te simptome po cepljenju že mesece.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kamiKaZaA ::

The bicycle is the slow death of the planet.

General Director of Euro Exim Bank Ltd. got economists thinking when he said:

"A cyclist is a disaster for the country's economy: he does not buy cars and does not borrow money to buy. He does not pay for insurance policies. He does not buy fuel, does not pay for the necessary maintenance and repairs. He does not use paid parking. He does not cause serious accidents. He does not require multi-lane highways. He does not get fat.
Healthy people are neither needed nor useful for the economy. They don't buy medicine. They do not go to hospitals or doctors. Nothing is added to the country's GDP (gross domestic product).
On the contrary, every new McDonald's restaurant creates at least 30 jobs: 10 cardiologists, 10 dentists, 10 dietary experts and nutritionists, and obviously, people who work at the restaurant itself."

Choose carefully: cyclist or McDonald's? It is worth considering.

P.S. Walking is even worse. Pedestrians don't even buy bicycles.

uvodV?? ::

Bližamo se stotici hitreje kot slovenska reprezentanca! #mamoto

Kamikaza, multirac, nodi vsi kandidati za MVP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uvodV?? ()

D3m ::

Lahko kdo preveri?

|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::

multivac je izjavil:

[
Vse kar so se nam smejali nekoč, sedaj dejansko podpirajo.
Predstavljajte si, da vas pride oboroženo osebje iskat ter odpeljat v neko "taborišče", ker ste mogoče bili izpostavljeni nekemu prehladu.

Zakaj se vaxxerji tega problema nočejo dodaknit?

Saj razumete vaxxerji, da boste tudi vi sami potencialno končali v taborišču, če boste kdaj pogrešili?


Vedno se držijo uradne narative, četudi ta "čez noč" obrne štimo za Pi * RAD. Tako so vedno "in" in nad ostalimi "teoretiki zarote".

PrihajaNodi ::

Vsi pospikani,
Vsi enakopravni
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

c3p0 je izjavil:



Vedno se držijo uradne narative, četudi ta "čez noč" obrne štimo za Pi * RAD. Tako so vedno "in" in nad ostalimi "teoretiki zarote".


Jaz se spomnim časov, ko je veljalo za teorijo zarote, da se na določenih lokacijah zbirajo geji. Samo takrat so temu rekli "javna tajna". Izrazi se spreminjajo, fore ostajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()
««
97 / 198
»»