» »

Kolesarska oblačila

Kolesarska oblačila

Mare3 ::

Da ne pišem v ostalih temah za kolo je pomoje boljše če v posebni temi pišemo o oblačilih za kolo. Sam sem sicer še začetnik v "resnem" kolesarstvu in sem šele to leto začel delati več kilometrov, kot sem jih do sedaj in prišel sem do faze, ko navadna oblačila niso več udobna za vožnjo. Sem mislil da mi ne bo potrebno kupovati podloženih oprijetih kratkih hlačk ter oprijetega dresa ampak bom vseeno poizkusil da vidim če bo kakšna razlika. Problem nastane ker je izbire mali milijon, različnih oblik, materijalov, velikosti, cenovnih rangov, barv itd. Torej verjetno bo kateri znal svetovati na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu ker glede na ceno je to investicija za daljše obdobje in ni za vsakoletno menjavo. Kako izbrati pravo velikost preko spleta, je to sploh možno ali je pametneje da grem probat v kakšno trgovino? Se velikosti glede na proizvajalce in materijal razlikujejo?

Torej čim več informacij bi mi prav prišlo tako glede dresa kot kratkih hlačk. Kupujem pa za cestno kolo.

LP

vilonja ::

Koliko km pa si ze naredil letos?
Jst sem narocil kratke majice na la passione ko so imeli razprodajo so po 50 eur, lahko si pogledas ce ti je njihov stil vsec. Pri njih sem trenutno kupil samo kratko majico in sem zelo zadovoljen z materialom in tudi fitom.

Trenutno majo tudi neko razprodajo in sem narocil kratke hlače, ki jih verjetno naslednji teden dobim pa lahko porocam.

Za stevilko se pa odlocis, da pogledas njihovo razpredelnico in se malo pomeris. Ce nisi preprican za stevilko pa kupis vec iste stevilke in nazaj posljes za 5 eur.

Siroko tudi dosti oglasujejo samo tam se nisem kupoval in ne vem kaksna je kvaliteta.

jshadlsa232 ::

Mare3 je izjavil:

Da ne pišem v ostalih temah za kolo je pomoje boljše če v posebni temi pišemo o oblačilih za kolo. Sam sem sicer še začetnik v "resnem" kolesarstvu in sem šele to leto začel delati več kilometrov, kot sem jih do sedaj in prišel sem do faze, ko navadna oblačila niso več udobna za vožnjo. Sem mislil da mi ne bo potrebno kupovati podloženih oprijetih kratkih hlačk ter oprijetega dresa ampak bom vseeno poizkusil da vidim če bo kakšna razlika. Problem nastane ker je izbire mali milijon, različnih oblik, materijalov, velikosti, cenovnih rangov, barv itd. Torej verjetno bo kateri znal svetovati na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu ker glede na ceno je to investicija za daljše obdobje in ni za vsakoletno menjavo. Kako izbrati pravo velikost preko spleta, je to sploh možno ali je pametneje da grem probat v kakšno trgovino? Se velikosti glede na proizvajalce in materijal razlikujejo?

Torej čim več informacij bi mi prav prišlo tako glede dresa kot kratkih hlačk. Kupujem pa za cestno kolo.

LP

Ne delaj neke hude znanosti pa bo, prakticno bo vse boljse kot navadna oblacila (kako si shajal s tem na specialki mi ni jasno).

vilonja ::

Če delas 10h+ na teden bi jst rekel da pri hlacah ni za sparat zarad podlozka, ki je pri cenejsih malo slabsi in se po veliko urah na kolesu to kr pozna.

JeBelaCesta ::

jaz naredim cca 3k km/letno, kol. oblacila kupujem v Intersport - Nakamura in pa Decathlon
nikakor pa ne grem na kolo brez kol. hlac z vlozkom
lep pozdrav iz višav ;-)

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

OP, budget pa je cca?

Badwolff ::

Mtb al cestak?

Decathlon ima odlične kolesarske hlače za 20€, outperformajo tudi tiste za veliko več denarja. Na gorcu imam svet čez še ene mtb hlače z veliko žepi.

Pri majicah se jaz odločam bolj po videzu.

FoxKnox ::

Moj namig : Aliexpress ima v ponudbi kolesarske drese, tudi vseh world tour ekip iz kvalitetnega quick dry materiala za tretjino cene.Velikost izbereš iz tabele, ki kar ustreza eu številkam.

Webmojster ::

Probaj v Hofru ali Lidlu kaj najt, če imajo slučajno v ponudbi.

Drugač pa kaj no-name v kakšni športni trgovini. Ni potrebno plačevati nekih norih vsot za znamke, ker kvaliteta je nekje podobna.

PacificBlue ::

Amazon.de

Imajo komplete hlače+majica že od 15eur naprej. V različnih barvah. Prištej še cca 10eur za poštnino, pa si še vedno ceneje kot v večini slovenskih trgovin.

snezak21 ::

Webmojster je izjavil:

Probaj v Hofru ali Lidlu kaj najt, če imajo slučajno v ponudbi.

Drugač pa kaj no-name v kakšni športni trgovini. Ni potrebno plačevati nekih norih vsot za znamke, ker kvaliteta je nekje podobna.

Ja in ne. Hlace za 20eur so zanic, razne kitajske hlace za recimo 60-90eur so zelo dobre in vecinoma boljse kot vse priznanih znamk za 2-3x vec denarja, ampak ce pogledas top hlace par vrhunskih znamk (recimo Assos), pa ugotovis, da so tudi tiste kitajske za 90eur srot. Ampak osebno se mi zdi neumno dati 400-450eur za hlace, tako da sem vecinoma zadovoljen s kitajskimi v prej omenjenjem rangu. Je pa seveda precej odvisno koliko vozis. Sam med aprilom in oktobrom naredim v povprecju 4 mtb ture na teden kar znese priblizno 300km, 6-8000 visincev in cca. 15h na teden. Za 2x tedensko po slabo uro na cesti bo pa zares tudi tisto za 20eur iz Intersporta ok.
Majica so pa po vecini vse zadosti dobre, vkljucno s tistimi po 10 ali 15eur, vazno je zgolj kako lepa se ti katera zdi.

Badwolff ::

snezak21 je izjavil:

4 mtb ture na teden kar znese priblizno 300km, 6-8000 visincev in cca. 15h na teden.



noro :D
1000 višincev na uro?

Mare3 ::

Hvala za odgovore torej kot sem dojel so hlace bolj pomembne kot majica ko se gleda kvaliteta. Najvecji problem sem imel ker se navadna majica ne susi dovolj hitro pa tudi žepov nima zato sem vedno s seboj nosil majhen nahrbtnik za rezervno majico ter ostale drobnarije ki gredo na tem kolesarskem dresu v žepe na hrbtu. Njabolje potem da grem kar v trgovino in kupim tisto, v čemer se najbplje počutim ko dam na sebe in ne kompliciram.

Nekdo.je vorašal za cenovni rang. Težko povem ker ne vem kaj lahko dobim po kakšni ceni bo treba sprobat pa oceniti koliko sem pripravljen zapraviti.

Število kilometrov pa ne merim, ker ponavadi si dam nek cilj se vsedem na kolo in grem in ne seštevam kilometrov na teden/mesec. Cca 3-4 ure kolesarjenja dvakrat na teden oz. trikrat po manj čisto odvisno.od razpoloženja.

Badwolff ::

Prvo obleko si nabavi ve eni od splošnih trgovin, sam priporočam decathlon zaradi p/p, tudi Intersport in podobni so čisto ok. Ko/če boš videl, da presegaš ta nivo, kar najbrž ne bo kmalu, pa upgrajdaj

snezak21 ::

@Badwolff ja tudi ce je treba, ampak vecinoma se mi na klancih vrti med 800 in 900 visincev/uro. Je pa povprecna tura med 1500 in 2000 visincev ja.

@Mare3 zares je stvar preference, ter pa mode :)) Za mtb je danes standard da se vozi baggy hlace (s podhlacami s podlogo, ja ni lepsega kot to pri +30c... vse za to da si lep in po zadnji modi :))) in ohlapne majice brez zepov, ter ruzak. Meni osebno gre ruzak na biciklu na k* in sem se vedno tudi na mtb v lycri, vse kar potrebujem (zares par homemade powerbarov, co2 bombica in nastavek, ter telefon) imam pa v zepih na majici. Ce je bilo res nujno, sem prej vozil najmanjsi camelbag, ker je imel moj mtb prostor samo za en bidon, na novem pa dam zopet lahko gor dva bidona, pa ruzaka nikoli vec nimam. Ce si pa na cesti, je pa lycra in majica z zepi tako ali tako se vedno standard. Tako da glede majice tvoja preferenca. So pa definitivno hlace neprimerno bolj pomembne zaradi podloge, majica je pa vseeno samo majica. Ja tiste za 100+eur so boljse (predvsem boljsi material), ampak razlika med majicami je tako nepomembna, da se tudi ce si profi ne splaca dat 100 ali 200eur za majico, medtem ko skoraj enako dobis za 15eur.

PunkDude ::

Miko55 ::

Po (pre)dolgem času (beri 7let) sem letos zopet začel kolesarit. Sem čisti rekreativec in pred časom sem kolesaril tam 50-100km 2-3krat na teden. Imam treking kolo (cesta, makadam) in nisem noben profesionalec.

Zdaj ko sem ponovno na kolesu imam namen zamenjat sedež zraven pa tudi kolesarske hlače saj so le te v bolj slabem stanju. Zanima me kaj se mi najbolj splača sploh gledat/poskušat ? Glede na to, da kolesarim rekreativno ne potrebujem high-end hlač, ne bi pa tudi tudi nekih najbolj osnovnih, po navadi poskušam vzet nek srednji rang. Naj še dodam da sem prej imel hlače Nakamura iz Intersporta. Ker sem popoln laik glede tega niti ne vem kaj točno sploh gledat oz. na kaj biti pozoren pri samem nakupu v trgovini in kako oceniti kaj je boljše. Naj še dodam, da se zanimam za hlače brez naramnic.

Za vsako mnenje/nasvet bom hvaležen

njyngs ::

Osebno kupujem Northwave (Extreme Vital), ker se mi zdi najboljši price/performance. Kak drag Castelli mi ne odtehta razlike. Povdarek daj dobrim bibs-om (hlačam), majice pa niti niso toliko pomembne, dokler imaš zadaj žepe. Imaš tudi v Lidlu pogosto majice. Hlač od tam pa ne priporočam.

Zakaj pa brez naramnic? Jaz sem enako mislil, dokler nisem kupil enega para z naramnicami. Se mi je potem odprl nov svet, vse stare brez naramnic so šle v koš, kamor spadajo. Bibsi z naramnicami ostanejo tam kjer morajo. Navadne hlače na trak pa lezejo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Badwolff ::

prešroke kupuješ :D

sm1x ::

Decathlon ima top price performance, sploh Van Rysel linija je vrhunska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511608 (7250) Twixz
»

aktivna oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7619125 (10804) slomakita
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918857 (12322) Okapi
»

Trenerka (poceni)

Oddelek: Loža
348395 (6991) Ganon

Več podobnih tem