» »

Lokacije nezakonito odvrzenega blata (z nevarnimi kovinami)

Lokacije nezakonito odvrzenega blata (z nevarnimi kovinami)

«
1
2

SuperKripto ::

Verjetno ste v medijih ze slisali za preiskave in afere z odlaganjem nevarnih odpadkov na nezakonita odlagalisca. Ali kdo ve kje vse se nahajajo. Uspelo mi je najt nekaj crnih odlagalisc, ki so omenjena v clankih.

Ena glavnih lokacij, ki so jih uspel najt, so na obmocju Pivole oziroma bliz Botanicnega vrta Univerze v Mariboru. Odvrzeno skoraj 200 ton z vec nevarnimi kovinami in salmonelo.

Omenjajo se tudi druga odlagalisca. Ljubljana Sneberje ob reki Savi. Dramlje in Sentjur (stajerska). Rodik na Primorskem bliz Kozine. Okoliški prebivalci opozarjajo pred kopičenjem komunalnega blata in smradom, ki se širi v Ljubljana Zalog.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Mulj (Pivole) se je po pobočju razlezel vse do bližnjega potoka, po katerem teče naprej v dolino, skozi botanični vrt in naprej proti reki Dravi. Smrad je tudi daleč naokrog neznosen. Pet domačij pa je moralo prenehati uporabljati vodo, saj so analize pokazale, da je zelo onesnažena. Ogromno škode pa so utrpeli v spodaj ležečem Botaničnem vrtu. V ribnikih ni več življenja, pomrle so številne rastline, ki so jih gojili več let.

https://www.24ur.com/novice/svet/odpadn...

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

"Medtem ko država in občina razmišljata, kako blato odstraniti, pa je nevladna organizacija Alpe Adria Green ugotovila, da je agencija za okolje podjetju izdajala potrdila za zbiranje odpadkov, ne da bi ugotavljala dejansko stanje na terenu in uslužbence agencije zaradi nevestnega dela prijavila inšpekciji za javno upravo."

"Okoljska organizacija Alpe Adria Green je iz dokumentov Arsa, do katerih so prišli z dostopom do informacij javnega značaja, ugotovila, da uslužbenci Arsa, ko so dajali podjetju ML Surovine potrdilo za zbiranje odpadkov, sploh niso odšli na teren. "Niti enkrat niso bili tam. V izdaji dovoljenja je ogromno nepravilnosti, zato smo to predali inšpekcijskim službam. Zdaj čakamo odgovor, potem bomo začeli tudi tožbo, če bo treba," je razložila Minka Jerebič iz Alpe Adria Green."

https://www.24ur.com/novice/svet/je-ars...


Ali kdo ve, kje so druga crna odlagalisca nevarnih odpadkov?

Vetrpiha ::

Podravje ima kar nekaj tega. So se izvajalci dogovarjali z občinami, nato so posipali gor malo bolj čisto zemljo in posadili travo . Sicer tu gre bolj za material iz renoviranja cest, hiš, karkoli so pač delale občine in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Comandante ::

Poznam tudi zgodbe, kako so to blato sipali po travnikih po podravju, kot gnojilo. Niti sumljivo ni, nihce ne gre gledati, ali je hlevski gnoj, ali pa iz cistilne naprave. Menda so kmetje izredno zadovoljni, zraste mocna trava, kar seveda pomeni vec krme. Kaj se dogaja s podtalnico jih seveda ne briga.

SuperKripto ::

A je kdo iz Moravc ali Bistrice ob Sotli (kozjansko). Kaksno je kaj stanje tam? Neuradno se govori, da so tudi tam ena odlagalisca.

WizzardOfOZ ::

Če se pelješ iz Šentjakoba proti Sneberjem, konkretno zaudarja, ker so z bagrom kopal, da so dobili več različnih vzorcev in ker je sedaj dež fino namočil tisto kar je razkopano, smrdi ko....
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Daniel ::

Comandante je izjavil:

Poznam tudi zgodbe, kako so to blato sipali po travnikih po podravju, kot gnojilo. Niti sumljivo ni, nihce ne gre gledati, ali je hlevski gnoj, ali pa iz cistilne naprave. Menda so kmetje izredno zadovoljni, zraste mocna trava, kar seveda pomeni vec krme. Kaj se dogaja s podtalnico jih seveda ne briga.


Prosim ne nakladaj in ne laži, če nimaš pojma. Noben kmet pri zdravi pameti si ne bi tega sranja dal odpeljati na njivo ali travnik.

Vetrpiha ::

Če govorimo o nezakonitih odlagališčih, so njive kar popularna lokacija - sploh če je treba del njive dvigniti

mirator ::

Comandante je izjavil:

Poznam tudi zgodbe, kako so to blato sipali po travnikih po podravju, kot gnojilo. Niti sumljivo ni, nihce ne gre gledati, ali je hlevski gnoj, ali pa iz cistilne naprave. Menda so kmetje izredno zadovoljni, zraste mocna trava, kar seveda pomeni vec krme. Kaj se dogaja s podtalnico jih seveda ne briga.

In to krmo poje živina, ki daje mleko in/oz. je gojena za zakol.
Pa imamo naravno kroženje: prebava, iztrebki oplemeniteni z raznimi čistilnimi kemikalijami, kanalizacija, čistilna naprava, njiva, krma, prehrana.

Daniel ::

Vetrpiha je izjavil:

Če govorimo o nezakonitih odlagališčih, so njive kar popularna lokacija - sploh če je treba del njive dvigniti


In kaj ti bo potem zraslo na tistem odpadu?

mirator je izjavil:

Comandante je izjavil:

Poznam tudi zgodbe, kako so to blato sipali po travnikih po podravju, kot gnojilo. Niti sumljivo ni, nihce ne gre gledati, ali je hlevski gnoj, ali pa iz cistilne naprave. Menda so kmetje izredno zadovoljni, zraste mocna trava, kar seveda pomeni vec krme. Kaj se dogaja s podtalnico jih seveda ne briga.

In to krmo poje živina, ki daje mleko in/oz. je gojena za zakol.
Pa imamo naravno kroženje: prebava, iztrebki oplemeniteni z raznimi čistilnimi kemikalijami, kanalizacija, čistilna naprava, njiva, krma, prehrana.


Domišlija nekaterih res nima meja. Blato iz čistilnih naprav je prepovedano uporabljati na njivah. Če pa kdo ga, pa res ni pri zdravi pameti. Ta koncentrat strupov in fosfatov, da bi si vlival na njivo iz katere boš potem hranil živali, da ti bo več veterinar pri hiši, kot v ambulanti... Sami teoretiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Comandante ::

Daniel je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Če govorimo o nezakonitih odlagališčih, so njive kar popularna lokacija - sploh če je treba del njive dvigniti


In kaj ti bo potem zraslo na tistem odpadu?

mirator je izjavil:

Comandante je izjavil:

Poznam tudi zgodbe, kako so to blato sipali po travnikih po podravju, kot gnojilo. Niti sumljivo ni, nihce ne gre gledati, ali je hlevski gnoj, ali pa iz cistilne naprave. Menda so kmetje izredno zadovoljni, zraste mocna trava, kar seveda pomeni vec krme. Kaj se dogaja s podtalnico jih seveda ne briga.

In to krmo poje živina, ki daje mleko in/oz. je gojena za zakol.
Pa imamo naravno kroženje: prebava, iztrebki oplemeniteni z raznimi čistilnimi kemikalijami, kanalizacija, čistilna naprava, njiva, krma, prehrana.


Domišlija nekaterih res nima meja. Blato iz čistilnih naprav je prepovedano uporabljati na njivah. Če pa kdo ga, pa res ni pri zdravi pameti. Ta koncentrat strupov in fosfatov, da bi si vlival na njivo iz katere boš potem hranil živali, da ti bo več veterinar pri hiši, kot v ambulanti... Sami teoretiki.

Po tvoji ipicni reakciji sodec bi clovek skoraj sklepal, da si eden izmed vpletenih. A sem malo dregnil, kamor ne bi smel?

Prepovedano ga je tudi odlagati v Pivoli, pa ga vseeno. Kaj bi rad povedal? Da se ga v praksi ne mece na njive? Vozniki tovornjakov pravijo drugace. Morda lazejo, ampak dvomim.

Daniel ::

Tako pač je, ko ti vlečeš neke zaključke iz riti. Povedal sem ti kako je zakonsko, to, da pa nekdo nekomu čez noč skipa na njivo šlepar blata in ga lastnik najde naslednji dan, pa pač nima nič s tem. A bi si ti dal pripeljati na teraso šlepar blata, da bo trava bolj zelena?

Comandante ::

A bi si ti dal pripeljati na teraso šlepar blata, da bo trava bolj zelena?

Ne, ker moje prezivetje ni odvisno od tega kaksna trava mi zraste, in ker sem dovolj izobrazen, da vem kaj v tem blatu je, ter kaksne so okoljske posledice.

Nekemu kmetu, ki ima po moznosti travnik se v najemu, pa se morda jebe. Morda ne ve kaksna svinjarija je to, morda je samo sebicna svinja, ki misli samo na svoj profit. Morda dobi se par stotakov, da je o tem tiho.

Daniel ::

Ti kar bodi samovšečen in se poveličuj a bo na koncu povprečen kmet še zmeraj vedel več o gnojenju trave in kaj določen gnoj vsebuje kot ti. Po tvoje je torej nesnaga iz komunalnih čistilnih bolj kvalitetno gnojilo kot vsa ostala in po njej raste bolj zelena trava, kot če jo pognojiš z živalsko gnojevko, umetnim gnojem etc.?

Morda, morda, morda... A boš dodal še kakšno teorijo kaj nekdo morda in se kaj pohvalil? Ne na pamet no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

SuperKripto ::

daniel, zakaj taksno izlivanje gnojnice v tej temi/ :D hec. Ne vem, kaj zelis povedat. Sej so nalimani linki z novicami. To niso teorije.

Comandante ::

Daniel je izjavil:

Ti kar bodi samovšečen in se poveličuj a bo na koncu povprečen kmet še zmeraj vedel več o gnojenju trave in kaj določen gnoj vsebuje kot ti. Po tvoje je torej nesnaga iz komunalnih čistilnih bolj kvalitetno gnojilo kot vsa ostala in po njej raste bolj zelena trava, kot če jo pognojiš z živalsko gnojevko, umetnim gnojem etc.?

Morda, morda, morda... A boš dodal še kakšno teorijo kaj nekdo morda in se kaj pohvalil? Ne na pamet no.

Jebemti no, ne samo da si nesramen, se nepismen si. Srecno.

49106 ::

Ja, morda odlagajo kmetu in "menda" so lahko zadovoljni, tako kot si ti lahko zadovoljen z motorji za mize, ki se baje primerjajo s precej dražjimi, v resnici pa gre komot za kitajski jajc. Ni nujno, da kdorkoli izmed omenjenih to počne, ampak če že sodimo, potem naj sodimo tudi tebe.

Za trgovca, ki se promovira na tem forumu, si zelo konfliktna oseba. Se ti ne zdi, da bi prodal več, če se ne bi toliko spuščal v konflikte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Daniel ::

Comandante je izjavil:

Daniel je izjavil:

Ti kar bodi samovšečen in se poveličuj a bo na koncu povprečen kmet še zmeraj vedel več o gnojenju trave in kaj določen gnoj vsebuje kot ti. Po tvoje je torej nesnaga iz komunalnih čistilnih bolj kvalitetno gnojilo kot vsa ostala in po njej raste bolj zelena trava, kot če jo pognojiš z živalsko gnojevko, umetnim gnojem etc.?

Morda, morda, morda... A boš dodal še kakšno teorijo kaj nekdo morda in se kaj pohvalil? Ne na pamet no.

Jebemti no, ne samo da si nesramen, se nepismen si. Srecno.


Je nerodno, ko te nekdo postavi pred dejstva kajne?

Sicer pa sem preletel tiste članke na hitro in nekako nisem zasledil, da bi se to blato namensko za gnojenje polivalo po travnikih in njivah ampak samo, da je bilo v enem primeru vsipano na travnato površino (vsaka zapuščena zaplata trave pač ni travnik), ostalo pa je bilo vsipano v gozd. Zakaj potem tako "izlivanje gnojnice" čez kmete mi pač ni jasno, ker pač tukaj nimajo nič zraven.

49106 ::

Ne sekiraj se preveč, gre za tipično gostilniško foro, kjer je nekdo od nekoga nekaj menda slišal.

ajdov2 ::

Ko mački stopiš na rep zacvili

Telbanc ::

Zadeva je lepo rešljiva, s kompostiranjem. 8-) Sam to smrdi vprašte koga ki stanuje na Vrhniki, recimo, ne vem sicer če se v Ligojni še grejo te hece.

Nardi se analiza, kva je not i pol če je kaka svinjarija, je to pol kompost izključno za okrasne rastline. Nemci majo to lepo porihtano. :)

Pr nas pa je tole Balkanija velka. :O

Torej priporočam branje kake lepe knjigice o kompostiranju, pa se pol pišemo. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Comandante ::

49106 je izjavil:

Ja, morda odlagajo kmetu in "menda" so lahko zadovoljni, tako kot si ti lahko zadovoljen z motorji za mize, ki se baje primerjajo s precej dražjimi, v resnici pa gre komot za kitajski jajc. Ni nujno, da kdorkoli izmed omenjenih to počne, ampak če že sodimo, potem naj sodimo tudi tebe.

Za trgovca, ki se promovira na tem forumu, si zelo konfliktna oseba. Se ti ne zdi, da bi prodal več, če se ne bi toliko spuščal v konflikte?

Spet en ki laze. Izvoli, razstavi mojo mizo in poglej kje so izdelani motorji. Hint, ne na kitajskem. So kar lepo evropski. Iste motorje imajo not Steelcase in Herman Miller mize za 1000-1500e. Kupi in razstavi, izvoli.

Konfliktna oseba? Povem kaj sem slisal da se dogaja v sirsi okolici Slovenske Bistrice. A se je kdo nasel v tem? Ne smemo govoriti o tem? :))

No table for you!

LeQuack ::

Mene samo zanima kdaj bodo odgovorni v zaporu in za koliko let? In če ne bodo, potem se nima smisla več pogovarjati o tem.
Quack !

Ben Dover ::

LeQuack je izjavil:

Mene samo zanima kdaj bodo odgovorni v zaporu in za koliko let? In če ne bodo, potem se nima smisla več pogovarjati o tem.


Ivan Zidar je strašil cel dan po naslovnicah ob smrti in ti še vedno misliš, da se za kaj odgovarja v naši greznici od države? Tukaj se take časti!

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Potem je vsaka debata brezpredmetna.
Quack !

mirator ::

Tukaj pa nekaj res ne razumem, mogoče sem res zabit. Nekdo napiše, da se baje odpadki odlagajo na kmetijske površine (tarvnike, njive ali kjerkoli že) v soglasju z lastnikom zemljišča. In doživi pravi pogrom.
Zakaj?
Nihče od teh pogromistov tudi ni navedel nobenega dokaza, da se to ne dogaja, ker ga pač ne more.
Jaz tudi nimam dokaza, da se to dogaja, vendar pa dopuščam možnost, da se. In če se, tudi zaradi mogoče nevednosti ali celo nekakšnega finančnega nadomestila, je to katastrofalno.
Torej bi, po mojem mneju ob tem odkritju, morale inšpekcijske službe preveriti pri naključnih dobaviteljh mesnin in poljskih pridelkov (tudi na tistih na tržnicah z eko pridelavo), vsebnosti ki izhajajo iz blata posammeznih čistilnih naprav.

sreda ::

Amapak vsi ozirima večina službenih vozil ima 'trackerje', kjer se beleži kje vozilo vozi in ustavlja. Podatki so pa itak v oblaku. Tko da bi se dalo zelo hitro poiskat krivce.
Tovornjak ima tudi nek delovni nalog, kje je robo prejel in kam jo pelje. Izdajatelj in prejemnik blaga ima običajno tudi kako video kamero na vhodu oz. izhodu. Tako da se zopet pri prejemniku pogleda ali je vozilo pripeljalo robo na cilj.

Bwaze6 ::

sreda je izjavil:

Amapak vsi ozirima večina službenih vozil ima 'trackerje', kjer se beleži kje vozilo vozi in ustavlja. Podatki so pa itak v oblaku. Tko da bi se dalo zelo hitro poiskat krivce.
Tovornjak ima tudi nek delovni nalog, kje je robo prejel in kam jo pelje. Izdajatelj in prejemnik blaga ima običajno tudi kako video kamero na vhodu oz. izhodu. Tako da se zopet pri prejemniku pogleda ali je vozilo pripeljalo robo na cilj.


Trackerji, sledenje tovornjakov je brezpredmetno, kot se je ugotovilo pri zadnjih nezakonitih odlaganjih. Imeli smo tablice tovornjakov, posnete med odlaganjem, imeli smo čistilno napravo, ki se je izpraznila. Čeprav so v čistilni napravi vedeli, da je blato prevzel nek podizvajalec, ne običajni prevoznik, so se vseeno borili, da se njih v zvezi s tem ne sne omenjati in da gre za "blatenje dobrega imena"...

Tudi zdaj so skoraj popolnona izginili iz radarja, govorimo o zaslužkarjih, ki naj bi zaslužili, ko blato prejmejo za odvoz na primerno lokacijo, skipajo pa v naravo, in to v čistilni dokazujejo z računom - češ da naj bi plačali primeren odvoz. Kot da ne obstaja fiktivno izstavljanje računov ("nakažemo že 200.000 EUR, a je vnaprej zmenjeno, da se večino prenakaže na naš račun za sivi fond"). Krivde se branijo tudi vsa podjetja v verigi, na koncu bodo lahko oglobili le voznike tovornjakov za kipanje na napačno mesto...

Daniel ::

mirator je izjavil:

Tukaj pa nekaj res ne razumem, mogoče sem res zabit. Nekdo napiše, da se baje odpadki odlagajo na kmetijske površine (tarvnike, njive ali kjerkoli že) v soglasju z lastnikom zemljišča. In doživi pravi pogrom.
Zakaj?
Nihče od teh pogromistov tudi ni navedel nobenega dokaza, da se to ne dogaja, ker ga pač ne more.
Jaz tudi nimam dokaza, da se to dogaja, vendar pa dopuščam možnost, da se. In če se, tudi zaradi mogoče nevednosti ali celo nekakšnega finančnega nadomestila, je to katastrofalno.
Torej bi, po mojem mneju ob tem odkritju, morale inšpekcijske službe preveriti pri naključnih dobaviteljh mesnin in poljskih pridelkov (tudi na tistih na tržnicah z eko pridelavo), vsebnosti ki izhajajo iz blata posammeznih čistilnih naprav.


Noben pogromist ni navedel dokaza, ravno toliko kot se tudi odpadki "baje" odlagajo v "soglasju" z lastniki, saj je to "nekdo nekje" od "nekoga" slišal. Ali po domače baba čula baba rekla.

Bi si ti kot lastnik zemljišča dal na svojo njivo pripeljati odpad poln težkih kovin in strupov, da bo trava 2 tedna bolj zelena? Zadeva pač ni v skladu z ZKP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

49106 ::

Baje je uporabnik mirator tisti, ki odlaga odpadke. Nihče ni dal nobenih dokazov, ampak dopuščam možnost, in če je, potem je to katastrofalno.

Comandante je izjavil:

49106 je izjavil:

Ja, morda odlagajo kmetu in "menda" so lahko zadovoljni, tako kot si ti lahko zadovoljen z motorji za mize, ki se baje primerjajo s precej dražjimi, v resnici pa gre komot za kitajski jajc. Ni nujno, da kdorkoli izmed omenjenih to počne, ampak če že sodimo, potem naj sodimo tudi tebe.

Za trgovca, ki se promovira na tem forumu, si zelo konfliktna oseba. Se ti ne zdi, da bi prodal več, če se ne bi toliko spuščal v konflikte?

Spet en ki laze. Izvoli, razstavi mojo mizo in poglej kje so izdelani motorji. Hint, ne na kitajskem. So kar lepo evropski. Iste motorje imajo not Steelcase in Herman Miller mize za 1000-1500e. Kupi in razstavi, izvoli.

Konfliktna oseba? Povem kaj sem slisal da se dogaja v sirsi okolici Slovenske Bistrice. A se je kdo nasel v tem? Ne smemo govoriti o tem? :))

No table for you!


Ne lažem, zgolj ne pismen si. Pač povem kaj sem slišal, da so tvoje mize še slabše od kitajskih jajc. Ne smemo o govoriti o tem?

Konfliktna oseba si, ja. V vseh temah se zapletaš, namesto da kot trgovec ostaneš nevtralen. Če si ti lažnivec slišal, potem to sigurno drži, dokazov imaš pa toliko, kot jaz za tvojo mizo, ki je 400eu, a z istimi motorji kot miza za 1500 :))

No soup for me :)) Mize si lahko nekam vtakneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Komandantejevi trači torej, ki mu zbijajo avtoriteto, saj ne vemo ali so motorji res isti kot v dražjih mizah ali pa so baje isti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Telbanc ::

mirator je izjavil:

Tukaj pa nekaj res ne razumem, mogoče sem res zabit. Nekdo napiše, da se baje odpadki odlagajo na kmetijske površine (tarvnike, njive ali kjerkoli že) v soglasju z lastnikom zemljišča. In doživi pravi pogrom.
Zakaj?
Nihče od teh pogromistov tudi ni navedel nobenega dokaza, da se to ne dogaja, ker ga pač ne more.
Jaz tudi nimam dokaza, da se to dogaja, vendar pa dopuščam možnost, da se. In če se, tudi zaradi mogoče nevednosti ali celo nekakšnega finančnega nadomestila, je to katastrofalno.
Torej bi, po mojem mneju ob tem odkritju, morale inšpekcijske službe preveriti pri naključnih dobaviteljh mesnin in poljskih pridelkov (tudi na tistih na tržnicah z eko pridelavo), vsebnosti ki izhajajo iz blata posammeznih čistilnih naprav.


To je velik problem, ki se ga še ne zavedamo dovolj. V tem blatu je lah vsesorta. Od nevarnih kovin do patogenih bakterij, ki se uničijo šele z kompostiranjem.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

49106 ::

Najprej se naučimo kaj pomeni baje

baje člen. (e)
izraža negotovost trditve: kmetu se je takrat baje prav dobro godilo; baje so zelo bogati / ženske baje da težko premagujejo radovednost

nato pa poskusimo nekoga obtožiti brez (negotovosti).

Comandante ::

Konfliktna oseba si, ja. V vseh temah se zapletaš, namesto da kot trgovec ostaneš nevtralen. Če si ti lažnivec slišal, potem to sigurno drži, dokazov imaš pa toliko, kot jaz za tvojo mizo, ki je 400eu, a z istimi motorji kot miza za 1500

Razlika je v tem, da lahko to z mizami enostavno dokazemo tako, da jih razstavimo.

Da nekdo mece drek po travniku pa pac ne. Ce ne verjames da se to dogaja, ok, ni moja sluzba da te prepricam v nasprotno.

Prav tako tezko dokazem za dolocene bio kmetije, da za zdravljenje zivali uporabljajo nedovoljena sredstva, kupljena na crno na Madzarskem, pri cemer se ne uposteva niti karenca pri zakolu. Kljub temu da poznam vsaj enega lastnika, ki se odkrito hvali s tem. Toliko o zdravi kmecki pameti. Pa ne da imam kaj proti kmetom, nasprotno - vecina ki jih poznam jih je postenjakov, in se ne bi sli tega.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Comandante je izjavil:

Konfliktna oseba si, ja. V vseh temah se zapletaš, namesto da kot trgovec ostaneš nevtralen. Če si ti lažnivec slišal, potem to sigurno drži, dokazov imaš pa toliko, kot jaz za tvojo mizo, ki je 400eu, a z istimi motorji kot miza za 1500

Razlika je v tem, da lahko to z mizami enostavno dokazemo tako, da jih razstavimo.

Da nekdo mece drek po travniku pa pac ne. Ce ne verjames da se to dogaja, ok, ni moja sluzba da te prepricam v nasprotno.

Prav tako tezko dokazem za dolocene bio kmetije, da za zdravljenje zivali uporabljajo nedovoljena sredstva, kupljena na crno na Madzarskem, pri cemer se ne uposteva niti karenca pri zakolu. Kljub temu da poznam vsaj enega lastnika, ki se odkrito hvali s tem. Toliko o zdravi kmecki pameti. Pa ne da imam kaj proti kmetom, nasprotno - vecina ki jih poznam jih je postenjakov, in se ne bi sli tega.


In zakaj tega ne naznaniš pristojnim? Koneckoncev se gre za zdravje vseh nas.

Kako ne moreš dokazati, kaj se meče, večkrat se pelji mimo in ob kršitvi ustrezno ukrepaj. Ali pa plačaj analizo zemlje...

Pri nas so nekomu vzeli vzorec in našli presežene vrednosti kadmija. Njiva zmeraj gnojena samo z umetnim gnojilom. Očitno je v njem, čeprav na embalaži ni omenjen. Težka kovina.

Da ne omenjam kaj vse najdeš v vzorcu zemlje, ko drava poplavi polja. Od hormonov do vseh možnih elementov. Imam nekje še shranjeno analizo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

mirator ::

49106 je izjavil:

Baje je uporabnik mirator tisti, ki odlaga odpadke. Nihče ni dal nobenih dokazov, ampak dopuščam možnost, in če je, potem je to katastrofalno.

Nič baje. Vsak dan jih odlagam. Samo ne prosto v naravo, polja ali njive temveč v WC in smetnjake. Ja in ti moji odpadki bi se tudi lahko, brez moje vednosti, znašli tam, kjer se ne bi smeli.
Očitno pa se je tebe, debata o odlaganju odpadkov, zelo dotaknila.
Potem v nekem naslednjem postu razlagaš pomen besedice "baje". Pa si mogoče že slišal za besedici "možnost" in "verjetnost"?

Bwaze6 ::

Kje je odpovedal nadzor, da se toliko komunalnega blata znajde v naravi?

Komunalna zbornica (a to imano?) razmišlja, da ni rešitev v več inšpektorjih.

Se strinjam. A kako za vraga jim ne uspe vzpostaviti enostavnega sistema, po katerem bi bile te stotine ton nevarnih odpadkov sledljive?

Direktor čistilne naprave se brani, da je blato oddal prevozniku. Kje bo blato končalo, ni njegov problem, niti tega nima beleženega - in zakonodaja tega ne zahteva. To je sistematsko urejeno, da nihče ne bo upošteval zakonov - zakaj bi plačal 200.000 EUR za sežig v tujini ali kompostiranje, če za par jurčkov skipajo v gozd, pri tem pa vseeno lahko pokrijejo še morebitno kazen tega prevoznika (pa verjetno ne bo treba)?

In čistilne naprave v štartu nimajo nobene odgovornosti. Ja, so pridelali nekaj sto ton nevarnih odpadkov. Ja, so jih predali prevozniku v odvoz. Kam? Pitaj boga.

Kako to funkcionira v katetikoli branži?

Kdo piše te zakone? A ne jamramo, kako je vse preveč definirano, preveč enih zakonov, aktov, odlokov... Tule pa čisto po kavbojsko stotine ton izpuhtijo iz vsake sledljivosti, ne da bi imelo podjetje en sam papir, kje je to dejansko končalo? Not their problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

49106 ::

Takšni posli so predvsem mafijski.

mirator je izjavil:


Očitno pa se je tebe, debata o odlaganju odpadkov, zelo dotaknila.
Potem v nekem naslednjem postu razlagaš pomen besedice "baje". Pa si mogoče že slišal za besedici "možnost" in "verjetnost"?


Projiciranje imam najraje. Verjetnost, da povprečen kmet to počne, je manjša kot misliš, zato se lotih tistih kmetov, kjer je beseda baje odveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

starfotr ::

To je to, ker nismo samozadostni.

Nimamo obratov za obdelavo/sežig tega blata. V 100 % smo odvisni od izvoza tega.

Isto je s hrano, tudi elektriko in ostalimi surovinami. Samo meje zaprejo in smo gotovi.

Isto je z emabalažo, ki se kopiči ipd.

borisk ::

Bwaze6 je izjavil:

Kje je odpovedal nadzor, da se toliko komunalnega blata znajde v naravi?

Komunalna zbornica (a to imano?) razmišlja, da ni rešitev v več inšpektorjih.

Se strinjam. A kako za vraga jim ne uspe vzpostaviti enostavnega sistema, po katerem bi bile te stotine ton nevarnih odpadkov sledljive?

Direktor čistilne naprave se brani, da je blato oddal prevozniku. Kje bo blato končalo, ni njegov problem, niti tega nima beleženega - in zakonodaja tega ne zahteva. To je sistematsko urejeno, da nihče ne bo upošteval zakonov - zakaj bi plačal 200.000 EUR za sežig v tujini ali kompostiranje, če za par jurčkov skipajo v gozd, pri tem pa vseeno lahko pokrijejo še morebitno kazen tega prevoznika (pa verjetno ne bo treba)?

In čistilne naprave v štartu nimajo nobene odgovornosti. Ja, so pridelali nekaj sto ton nevarnih odpadkov. Ja, so jih predali prevozniku v odvoz. Kam? Pitaj boga.

Kako to funkcionira v katetikoli branži?

Kdo piše te zakone? A ne jamramo, kako je vse preveč definirano, preveč enih zakonov, aktov, odlokov... Tule pa čisto po kavbojsko stotine ton izpuhtijo iz vsake sledljivosti, ne da bi imelo podjetje en sam papir, kje je to dejansko končalo? Not their problem?


kar se tiče tega blata je dejansko problem v državi.
neko komunalno podjetje dejansko nima vpliva na to kam bo šlo blato. Odvoz blata je pri nas urejen z javnimi razpisi, glavni pogoj za prijavo je okoljevarstveno dovoljenje za omenjeno dejavnost, potem pa cena. komunalci ne morejo rečt, tile so pa mal sumljivi, ne bomo dal posla njim, ker bodo zgubili tožbo. Slednjivost odpadkov in sekundarnih surovin se pri nas dela preko portala IS-Odpadki. Če jih na komunali oddajo 200T odpadkov, potem mora podjejte, ki je te odpadke prevzelo, s temi 200 tonami nekaj narediti. ampak državna kontrola je na tem področju prepočasna, in jih na koncu ostanejo samo kupi odpadkov kot pri SL surovini...

Wrop ::

Bwaze6 je izjavil:

In čistilne naprave v štartu nimajo nobene odgovornosti. Ja, so pridelali nekaj sto ton nevarnih odpadkov. Ja, so jih predali prevozniku v odvoz. Kam? Pitaj boga.


Čistilne ne pridelajo odpadke, ampak jih predelajo. Torej ne more biti krivda na čistilnih napravah. Do oddajo svoje odpadke in prevzemnik podpiše prevzem, se njihova odgovornost konča.

Pri nas je bolj problem, da imamo nadzorne inštitucije zaradi lepšega. Da se hvalimo (zunaj), kako je vse urejeno. Realnost pa vidimo kakšna je.

Invictus ::

Dejstvoi je, da pri nas inšpekcije sedijo v pisarnah in ne hodijo na teren.

Ker če bi, se tpo ne bi dogajalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

Meni se bolj zdi, da lahko inšpekcija lupi samo majhne. Vplivnežev se ne lotevajo, morda se bojijo za službo.

Bwaze6 ::

Pa saj gre za bajne zaslužke, čistilne naprave nam vse te stroške dobro zaračunajo. Takole kreativno povečanje dohodkov bi morala ja vsaka turbokapitalistično naravnana vlada nagraditi! (in to so bile v bistvu vse vlade, tudi če eni sanjarijo o levičarjih)...

Wrop ::

In kaj bo inšektor naredil, ko bo prišel v firmo in bo na papirju vse štimalo, "500 m" stran bo pa kup odpadkov ležalo po tleh? Rekel bo, da vse štima in šel nazaj v hladno pisarno jajca praskat.

Ko pa že odkrijejo kaj, pa so tu še policija, tožilstvo in sodnija. Ni problema. Ampak vedno se lahko kje vmes pojavi kakšna napaka in storilec ze izmaže brez prask.

Zvezdica27 ::

joj... če bi vi vedeli...

samo tkole bom rekel. 30 let istih politikov (istih!) je glavni razlog + mali nepomembni wannabeji v njihovi bližini, ki pač skupajo zaslužiti.

ah.

zz

fikus_ ::

Zapomnite si, da so inšpektroji neodvisni in dokler delajo po reglcih, ne odgovarjajo nikomur. Če prijavita kakšno stvar, inšpektor sam oceni in odloči, ali bo sploh šel preverit. Najprej morajo štimat papirji, potem mogoče še pogleda stanje v naravi, . . .

Lotijo se malih rib, zato, ker ti nimajo dragih odvetnikov, ki minirajo pravilnost postopka.

Bwaze6 ::

Poleg tega - če en tak lokalen odvozek stane 200.000 EUR, kdo bo tvegal varnost, zdravje sebe in družine za vestno opravljeno službo? Naročiti nekega vunbacitelja, izterjevalca, ki v popoldanskem času opravlja še druge vrste fizičnih prepričevanj, je poceni. In če ga ne najame kršitelj sam, z direktnim nakazilom in pod sklic pozabi vpisati "plačilo pretepa inšpektorja", naša sodišča krivca ne morejo najti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

WizzardOfOZ ::

fikus_ je izjavil:

Zapomnite si, da so inšpektroji neodvisni in dokler delajo po reglcih, ne odgovarjajo nikomur. Če prijavita kakšno stvar, inšpektor sam oceni in odloči, ali bo sploh šel preverit. Najprej morajo štimat papirji, potem mogoče še pogleda stanje v naravi, . . .

Lotijo se malih rib, zato, ker ti nimajo dragih odvetnikov, ki minirajo pravilnost postopka.


Inšpektorji pa neodvisni? Ja, dokler Micko, ki v trafiki prodaja cajtnge, zajebavajo. Lotijo se malih rib, ker ti nimajo takih vez, kot veliki. Odvetniki tukaj ne igrajo prav velike vloge. Večji problem je, ko šef pokliče nekoga višje na vladi/ministrstvu/inšpektoratu in ta potem urgira, da se mora inšpektor umakniti in nehat težit. Videno že večkrat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fikus_ ::

Dopuščam možnost, da se tudi to dogaja. :|

mirator ::

49106 je izjavil:

Takšni posli so predvsem mafijski.

mirator je izjavil:


Očitno pa se je tebe, debata o odlaganju odpadkov, zelo dotaknila.
Potem v nekem naslednjem postu razlagaš pomen besedice "baje". Pa si mogoče že slišal za besedici "možnost" in "verjetnost"?


Projiciranje imam najraje. Verjetnost, da povprečen kmet to počne, je manjša kot misliš, zato se lotih tistih kmetov, kjer je beseda baje odveč.

Sploh s tabo ne bi polemiziral, če me ti ne bi izpostavil. Sicer ne vem o katerem projiciranju pišeš, dejstvo pa je, da jaz nikjer nisem pisal o povprečnem kmetu. Dopuščal sem samo možnost, da se blato iz čistilnih naprav, posuje tudi po kakšni njivi, kot je namignil @Comandante. Ti pa v vik in krik.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abc vrtičkanje

Oddelek: Loža
243646 (1098) koyotee
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717871 (14195) noraguta

Več podobnih tem