» »

Ne hvala, sponzorji

Ne hvala, sponzorji

1
2
3

njyngs ::

feryz je izjavil:

V resnici noben profi fuzbaler ne začne brcati zaradi veselja, ampak je izredno sfokusiran, da bo nekoč služil milijone.
Le tako lahko priplava na vrh stotin milijonov mulcev, ki sanjajo podobno.
Plus imeti mora srečo in veze.

Debata o moralnosti vrhunskih fuzbalerjev je mimo, da bolj ne more biti. Že v sami osnovi je popolnoma zgrešena. Edina možnost da fuzbaler pokaže moralne vrednote je ta, da pokloni stotine milijonov revnim in gre v kočo pit vodo. Vse ostalo je hinavščina in samo promocija.

Pizda, tudi jaz sem čisto nemoralen. Šel sem v IT samo zato da bi služil denar! Upam da ti delaš dobrodelno in neprofitno.

snezak21 ::

Zares je malo drugace... vecina otrok se zacne ukvarjati s sportom iz dveh razlogov... ali zato ker imajo starsi nepozdravljene komplekse manjvrednosti, ker v svojem zivljenju niso dosegli nicesar in bodo sedaj imeli otroke, ki bodo svetovni prvaki, ali pa ker jim je sport vsec. Prvi vecinoma zakljucijo svojo sportno pot pri 15 ali 16 letih, drugi pa mogoce tudi ali pa vztrajajo do 35. Nihce pa pri 6 letih ne sanja o miljonih, ker so mu nepomembni.
Je pa res, da ne glede na to kaj si vecina ljudi, ki nikoli v zivljenju ni bila v sportu misli, danes Ronaldo igra fuzbal izkljucno in samo zaradi veselja in ljubezni do sporta. Ce kdo misli, da ga igra za denar, je malo ubrisan. Denarja ima Ronaldo toliko, da bi ze 10 let lahko samo lezal pa kljub temu vsak dan kupil sebi (pa se Feryzu) novega BMWja ali kaj naj bi ta nas velepodjetnik ze vozil. Tako da, kakorkoli se slisi, bi Ronaldo trenutno igral fuzbal tudi zastonj... no saj na Euru ga, kljub tistemu drobizu, ki ga bo dobil od portugalske zveze. ;)

zztop ::

feryz je izjavil:

Edina možnost da fuzbaler pokaže moralne vrednote je ta, da pokloni stotine milijonov revnim in gre v kočo pit vodo. Vse ostalo je hinavščina in samo promocija.

In kaj bi s tem naredil, če bi razdelil 500 milijonov med x revnih? Kakšen učinek bi imelo? Takšna poteza bi lahko bila celo nemoralna.

Večji učinek bi bil, če bi lobiral in doniral 500 milijonov izbrani politični stranki ali neki ustanovi.

otago je izjavil:

Kaj je povod temu?

Verjetno se mu zdi glupo zagovarjati takšne pijače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

feryz ::

njyngs je izjavil:

Pizda, tudi jaz sem čisto nemoralen. Šel sem v IT samo zato da bi služil denar! Upam da ti delaš dobrodelno in neprofitno.
Spet isto. Jaz ne špilam moralista.
Še posebej zdravstvenega ne. Še posebej potem, ko se poserjem na zdravstvene ukrepe, ne.

bbbbbb2015 ::

DostMam je izjavil:

Ronaldo je umaknil gazirano pijačo zaradi svojega prepričanja v zdrav način življenja, Pogba je umaknil alkoholno pijačo zaradi verskih razlogov. Menim, da sponzorske pogodbe ne morejo biti nad etičnimi normami. Koliko je Coca Cola Co. zaradi tega izgubila pa kaže na moralo vlagateljev.


CR je to prepričanje v zdrav način življenja dobil, ko si je nabral denar, med drugim je delal reklame za to isto Coca-Colo. Ravno tako reklamira Herba-shit, kar je življenje na tabletah in praških, vse v imenu zdravega.

Pogba je umaknil pivo, ki je imelo 0,0% alkohola. Po moje je Pogba prebutast, da bi on sploh kaj imel za povedati o verskih prepričanjih, alkoholu in vsem ostalem. Menim, da bi se tam moral vsesti, povedati, če ga kaj vprašajo in to je to. Dotaknil se je pijače, ki je imela 0,0% alkohola in pivo je med drugim ena redkih naravnih pijač (t.j. varjena), za razliko od Fante, Cocte, Coca-Cole, pa kar je še takih. Pivo se pije že več kot 3000 let.

Master_Yoda ::

Offtopic ampak vseeno.
Tudi 0.0% pivo ima dolocen majhen promil alkohola noter, ki je seveda v decimalkah viden. Dvomim da vera tudi to dopusca - kot bi dopuscala en mali koscek svinjine v 10 litskem kotlu pasulja ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Vsaka stvar ima lahko majhen procent alkohola. Sadje zelo, zelo hitro.

Ben Dover ::

Feryz ti ne špilaš moralista ampak pametnjakoviča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

reeves ::

feryz je izjavil:

V resnici noben profi fuzbaler ne začne brcati zaradi veselja, ampak je izredno sfokusiran, da bo nekoč služil milijone.

Ja, res. Večina 6 letnikov ima v mislih samo kako bodo obogateli. Predvsem pa so izredno fokusirani na milijone. Nič jih ne zmoti. ;((

feryz ::

Ben Dover je izjavil:

Feryz ti ne špilaš moralista ampak pametnjakoviča.
Pametnjakoviča ne rabim glumiti, imam vgrajenega.
Za razliko od moralista, ki bi ga moral. Če bi ga.

profii ::

feryz je izjavil:

V resnici noben profi fuzbaler ne začne brcati zaradi veselja, ampak je izredno sfokusiran, da bo nekoč služil milijone.
Le tako lahko priplava na vrh stotin milijonov mulcev, ki sanjajo podobno.
Plus imeti mora srečo in veze.

Debata o moralnosti vrhunskih fuzbalerjev je mimo, da bolj ne more biti. Že v sami osnovi je popolnoma zgrešena. Edina možnost da fuzbaler pokaže moralne vrednote je ta, da pokloni stotine milijonov revnim in gre v kočo pit vodo. Vse ostalo je hinavščina in samo promocija.



1000000000000000000000000000000000% true.
Poleg tega je bilo v njegovi generaciji nekaj boljših (fuzbalrejev), ki niso uspeli zaradi z fuzbalom nepovezane karakteristike.

IL_DIAVOLO ::

Jim niso klubi in reprezentance povedale, da bonusov brez sponzorjev ni? :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Nedasemiveč ::

Ruski trener pa na novinarski konferenci lagano odprl steklenico CocaCole in naredil požirek 8-)

drvo ::

feryz je izjavil:

V resnici noben profi fuzbaler ne začne brcati zaradi veselja, ampak je izredno sfokusiran, da bo nekoč služil milijone.
Le tako lahko priplava na vrh stotin milijonov mulcev, ki sanjajo podobno.
Plus imeti mora srečo in veze..


VSI začnejo igrat zaradi veselja. Nogomet se začne igrati pri 6-7 letih, tudi prej, dvomim, da je kakšen mulček že takrat fokusiran, da bo pri dvajsetih letih vrhunski igralec.

ajdov2 ::

Lahko bi mi prej sporočil da bo to storil... bi lahko shortal delnice

profii ::

drvo je izjavil:

feryz je izjavil:

V resnici noben profi fuzbaler ne začne brcati zaradi veselja, ampak je izredno sfokusiran, da bo nekoč služil milijone.
Le tako lahko priplava na vrh stotin milijonov mulcev, ki sanjajo podobno.
Plus imeti mora srečo in veze..


VSI začnejo igrat zaradi veselja. Nogomet se začne igrati pri 6-7 letih, tudi prej, dvomim, da je kakšen mulček že takrat fokusiran, da bo pri dvajsetih letih vrhunski igralec.


Motiš se. Velikokrat so tudi fotri: "Moj maŁi bo novi RonaŁdo, pa tud če nobene šoŁe ne naredi!"

drvo ::

profii je izjavil:

drvo je izjavil:

feryz je izjavil:

V resnici noben profi fuzbaler ne začne brcati zaradi veselja, ampak je izredno sfokusiran, da bo nekoč služil milijone.
Le tako lahko priplava na vrh stotin milijonov mulcev, ki sanjajo podobno.
Plus imeti mora srečo in veze..


VSI začnejo igrat zaradi veselja. Nogomet se začne igrati pri 6-7 letih, tudi prej, dvomim, da je kakšen mulček že takrat fokusiran, da bo pri dvajsetih letih vrhunski igralec.


Motiš se. Velikokrat so tudi fotri: "Moj maŁi bo novi RonaŁdo, pa tud če nobene šoŁe ne naredi!"


Fotri niso otroci, otrok igra zaradi veselja, seveda se ščasoma tudi njegovi apetiti zvišajo, začnejo pa vsi zaradi veselja do igre. Seveda pa vem, da so nekateri starši bolano ambiciozni, če temu sploh lahko tako rečemo.

Gagatronix ::

Master_Yoda je izjavil:

Offtopic ampak vseeno.
Tudi 0.0% pivo ima dolocen majhen promil alkohola noter, ki je seveda v decimalkah viden. Dvomim da vera tudi to dopusca - kot bi dopuscala en mali koscek svinjine v 10 litskem kotlu pasulja ...


Povprecen brezalkoholni pir ima do 0,5% alkohola. Povprecen domaci jabolcni sok pa tam do 2%.

DostMam ::

bbbbbb2015 je izjavil:

DostMam je izjavil:

Ronaldo je umaknil gazirano pijačo zaradi svojega prepričanja v zdrav način življenja, Pogba je umaknil alkoholno pijačo zaradi verskih razlogov. Menim, da sponzorske pogodbe ne morejo biti nad etičnimi normami. Koliko je Coca Cola Co. zaradi tega izgubila pa kaže na moralo vlagateljev.


CR je to prepričanje v zdrav način življenja dobil, ko si je nabral denar, med drugim je delal reklame za to isto Coca-Colo. Ravno tako reklamira Herba-shit, kar je življenje na tabletah in praških, vse v imenu zdravega.

Pogba je umaknil pivo, ki je imelo 0,0% alkohola. Po moje je Pogba prebutast, da bi on sploh kaj imel za povedati o verskih prepričanjih, alkoholu in vsem ostalem. Menim, da bi se tam moral vsesti, povedati, če ga kaj vprašajo in to je to. Dotaknil se je pijače, ki je imela 0,0% alkohola in pivo je med drugim ena redkih naravnih pijač (t.j. varjena), za razliko od Fante, Cocte, Coca-Cole, pa kar je še takih. Pivo se pije že več kot 3000 let.

Point je v tem, da poslovne pogodbe ne morejo biti nad moralnimi normami ne gede na bogatstvo ali inteligenco podpisnika. Če nekdo postopa moralno navkljub poslovni pogodbi, je nekaj narobe s pogodbo. Če je nekdo v preteklosti postopal nemoralno, si s tem ni za vekomaj preprečil spreobrnitve.

feryz ::

Seveda so lahko, z lahkoto. S podpisom pogodbe se z nečem strinjaš. Če se ne, zaradi katerihkoli razlogov, pogodbo z lahkoto prekineš.
Sploh pogodbo, ki je že v osnovi svinjsko nemoralna.

Utk ::

Lahko pokažeš Ronaldovo pogodbo s coca-colo?

feryz ::

Zakaj bi ronaldo rabil pogodbo s coca colo? A si ti normalen? Pokaži mi enega športnika, ki ima pogodbe s stotinami firm, ki so na dresih, avtih, kolesih, mizah ...

snezak21 ::

Feryz daj ze pocasi ze nehaj, ker o tem nimas pojma. Coca Cola ima v tem primeru pogodbo z UEFO in/ali organizatorjem Euro2021, ne z Ronaldom. Ko postavijo flaso pred Ronalda, pa zelijo reklamno sliko/videom z Ronaldom, ki bo sel po celem svetu in bo imel doseg dobesedno par miljard ljudi, brez da bi mu placali en sam cent za to reklamiranje. Mogoce Ronaldo ne pije Coca Cole, mogoce pa se mu zdi zgolj neumno reklamirati izdelke, za katere ne dobi placila, medtem ko mu njihov konkurent placuje miljone, da posname reklamo z njim.

kow ::

Utk je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Poteza Ronaldoda dokazuje kako blesav sistem imamo in kako so ljudje debilni.

Se strinjam. Ko nek milijonar naredi nekaj kar je prav, čeprav bo nek drug milijarder zato izgubil par milijonov, se takoj začnejo oglašat reveži, ki jih skrbi milijarderjev denar.
Če Ronalda boli kurac za to coca colo in njihove milijone, kaj se ima nek feryz za to za sekirat?

feryz je izjavil:

A ti jo imaš z janezom? Da ti on kroji življenje? Najbrž ne, si del sistema.

Potem se pa cepi, ker je Janez to reku. A to pa ne, a?


Problem je, da NI naredil prav. Njega ne moti oglasevanje, ampak oglasevanje produktov, ki njemu niso vsec - pa se razlogi so neumni. Popolnoma zdravo je v primernem trenutku spiti kokakolo. Kam bi pa prisli, ce bi se vsak fuzbaler izmisljeval kdo lahko kaj in kje oglasuje.

DostMam ::

feryz je izjavil:

Seveda so lahko, z lahkoto...

In nato z lahkoto počneš kar češ, zato ker taka pogodba pade na sodišču. Če ne praj, potem na ustavnem.
Drugače preizkusimo vašo teorijo pogodb: Muslimani so v Ljubljani zgradili džamijo z vsemi dovoljenji in pogodbami. Zdi se mi, da ste do tega vprašanja imeli čisto moralne in etične pomiselke.

To ni spin! Ne opredeljujem se o džamiji ali Muslimanih.

snezak21 ::

feryz je izjavil:

Zakaj bi ronaldo rabil pogodbo s coca colo? A si ti normalen? Pokaži mi enega športnika, ki ima pogodbe s stotinami firm, ki so na dresih, avtih, kolesih, mizah ...

Ronaldo ima na dresu Juventusa reklamo za Jeep. Mogoce nima pogodbe z Jeepom, ima pa to pogodbo Juventus, ki mu za nosenje le tega dresa s tem napisom placa 31 miljonov letno. Ja je majckena razlika med tem, da reklamira Coca Colo, od katere ne dobi centa, medtem ko bo za igranje na celem Euru dobil mogoce par 100 jurjev, pa se to ne od Euro2021 ali Uefe pac pa od portugalske nogometne zveze. In ta denar je priblizno toliko, kot zasluzi drugace v par dnevih, tako da dobesedno ne dobi nicesar. Od Jeepa pa dobi tistih 31 miljonov... vsako leto znova. Je majckena razlika, kajne?

feryz ::

Ronalda so vprašali, če bo tam brcal. In je rekel da bo. Tisti, ki misli, da bo to storil iz dobrodelnih namenov, je navaden bebec. Tisti, ki misli da tam brca zastonj, je pa še večji bebec.

feryz ::

Ne spoznam se glih na fuzbal. A tole trenutno brcajo?
https://sportscriber.com/football/uefa-...

snezak21 ::

feryz je izjavil:

Ronalda so vprašali, če bo tam brcal. In je rekel da bo. Tisti, ki misli, da bo to storil iz dobrodelnih namenov, je navaden bebec. Tisti, ki misli da tam brca zastonj, je pa še večji bebec.


feryz je izjavil:

Ne spoznam se glih na fuzbal. A tole trenutno brcajo?
https://sportscriber.com/football/uefa-...


Ce neka ekipa zmaga cisto vse tekme (kar se v realnosti zgodi dokaj redko) dobi 32 miljonov. Ampak da ne bos prevec hitro rekel "no sem ti rekel", pride tu manjsi popravek... Teh 32 miljonov dobi nogometna zveza te drzave ne en igralec. Od teh 32 miljonov gre bog vedi koliko za davke, potem gre od tega denar za ostale pogone zveze itd itd. In na koncu se preostanek razdeli med igralce, trenerje, maserje, tiste, ki nosijo zoge in vodo, perejo drese, kuhajo itd.
Ko je Francija leta 2018 postala svetovni prvak, so igralci dobili malo manj kot si ti mislis.... vsak igralec je dobil cca. 280.000eur. Zate ogromno, za nekoga, ki samo od pogodbe s klubom zasluzi 31 miljonov, vseh prihodkov ima pa okoli 100miljonov eur na leto, pa je to tocno toliko kot zasluzi v ENEM SAMEM DNEVU!! Tako da ja, zogo na Euro2021 brca povsem zastonj in iz cistega veselja.

feryz ::

Aha, ker dobi samo tristo jurjev, ker parkrat brcne žogo, to pomeni, da brca zastonj? Vse jasno, hvala.

snezak21 ::

Ja glede na to da je to njegov ENO DNEVNI zasluzek, ce nisi opazil prej, potem ja, je zastonj. Ce je zato to nenormalna cifra je to tvoj problem, zanj je pa to toliko, kot dobi place za en sam dan dela. Tako da ja zastonj. Tudi zate je 50eur bolj malo kajne? No zanj je 300.000eur toliko, kot zate 50eur ce ne razumes.

feryz ::

Dobro, dobro, sem že rekel hvala, vse jasno.

Če bi mu dali 3 milijone, bi požrl šteko coca cole pred kamerami, ker mu bodo dali samo tristo jurjev, jo odriva. Morala je važna.

49106 ::

Naj še Philip Morris sponzorira EURO. Ni velike razlike.

UganiKdo ::

DostMam je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

DostMam je izjavil:

Ronaldo je umaknil gazirano pijačo zaradi svojega prepričanja v zdrav način življenja, Pogba je umaknil alkoholno pijačo zaradi verskih razlogov. Menim, da sponzorske pogodbe ne morejo biti nad etičnimi normami. Koliko je Coca Cola Co. zaradi tega izgubila pa kaže na moralo vlagateljev.


CR je to prepričanje v zdrav način življenja dobil, ko si je nabral denar, med drugim je delal reklame za to isto Coca-Colo. Ravno tako reklamira Herba-shit, kar je življenje na tabletah in praških, vse v imenu zdravega.

Pogba je umaknil pivo, ki je imelo 0,0% alkohola. Po moje je Pogba prebutast, da bi on sploh kaj imel za povedati o verskih prepričanjih, alkoholu in vsem ostalem. Menim, da bi se tam moral vsesti, povedati, če ga kaj vprašajo in to je to. Dotaknil se je pijače, ki je imela 0,0% alkohola in pivo je med drugim ena redkih naravnih pijač (t.j. varjena), za razliko od Fante, Cocte, Coca-Cole, pa kar je še takih. Pivo se pije že več kot 3000 let.

Point je v tem, da poslovne pogodbe ne morejo biti nad moralnimi normami ne gede na bogatstvo ali inteligenco podpisnika. Če nekdo postopa moralno navkljub poslovni pogodbi, je nekaj narobe s pogodbo. Če je nekdo v preteklosti postopal nemoralno, si s tem ni za vekomaj preprečil spreobrnitve.


Dajmo nehat bluzit o moralnih vrednotah. Dokeler je sel denar iz coca cole direktno v njegov zep ni bilo nobenih moralnih problemov



In ne, moralne vrednote niti pod razno niso utemeljen razlog za krsenje pogodbenih ali drugih pravnih obvez.

Podpisem kredit za hiso potem pa po pol leta banko obvestim, da ne bom placeval kredita, ker je po mojem nemoralno da mi racunajo obresti? Al pa se pogodbenu partnerju lepo zajvalim za placilo in mu sporocim, da ne bom nareidil dogovorjenega ker imam moralne pomisleke do barve njegovega loga?

Tako da to je naveden bullshit. Ce ima moralne pomisleke bi moral na to mislot preden je sklenil pogodbo, ki ga zavezuje tudi k sponzoriranju izdelkov. Samo kaj ko je bila morala v drugem planu, ko je bilo treba filat zepe.

Cas za moralo je preden se podpise pogodba. Zgovarjat se na moralo potem ko enostransko krsis pogodbena dolocila je idiotizem prve klase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

On se je po 15 letih spametoval. Ti se ne boš nikoli.

nekikr ::

Ce ima moralne pomisleke bi moral na to mislot preden je sklenil pogodbo, ki ga zavezuje tudi k sponzoriranju izdelkov.

Se pravi bi moral obesiti kopačke na klin, če ne podpira Coca Cole (ki ima sponzorsko pogodbo s povsem drugo a njemu krovno organizacijo)? To namreč predlagaš. Meni se ta način ne zdi pravi. Je povsem isto kot sosednja debata o davkih: če ti niso ok, se odseli. Kritika namreč ni opcija, le belo ali črno stanje.

Dokeler je sel denar iz coca cole direktno v njegov zep ni bilo nobenih moralnih problemov

Na srečo se nekateri ljudje sčasoma tudi spremenijo. Redki. Ne vem če on, ker ga nihče od nas ne pozna osebno in dlje časa, a nekateri se. Težko obtožuješ nekoga za neko dejanje izpred 15 let, ker je zdaj morda povsem druga, boljša ali slabša, oseba.

UganiKdo ::

Scasoma? ROFL od kje pa mislis da so milijoni ki jih sedaj dobiva? Od dedka mraza?

Se pravi bi moral obesiti kopačke na klin, če ne podpira Coca Cole (ki ima sponzorsko pogodbo s povsem drugo a njemu krovno organizacijo)?


Slaboumno podtikas. Niti pod razno se ne rabi odpovedat nogometu. Je pa res da ga potem ne bi placevali ver 10 milijono letno zato da obuva kopacke. Ja, denarju bibse moral odpovedat, ne nogometu. Tako da je vec kot jasno do kje seze morala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

Če je kršil kakšno pogodbo, ga bojo kaznovali. Pridigat da ni moralno naredit to kar je naredu...to lahko dela samo kreten.

feryz ::

Če se ne motim, so ravno kreteni začeli s tem, da je to naredil zaradi morale.

Normalni ljudje zagovarjamo, da je to naredil, ker njemu niso nič plačali.
Da ne bi bil lakomen, bi bilo neumno in naivno trditi, kretensko bi človek rekel.

UganiKdo ::

Predvsem je fascinantno kako je morala fleksibilna ko je govora o denarju.

Nihce mu ne drzi pistole na glavi da mora vsako leto pokasirat vec 10 milionov. Mirno lahko izstopi iz cirkusa ce ima moralne probleme. Ampak je pac lazje prodajat meglo o morali medtem ko denar pada z neba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

feryz ::

Komu?
Če si se našel, ni moja krivda.

Sicer je to zgolj debata. Pravi dedc bi povedal, zakaj je to naredil, jasno in glasno.
Pičke pa nimajo jajc. Delajo nekaj na pol, na skrivaj.

DostMam ::

UganiKdo
:: danes, 09:57:33

Ne gre za pridigo in ne gre za zmišljevanje potem. Gre za možnost dokazati, da je nezakonita pogodba neveljavna.
In, če gre za moraliziranje, je to zato, ker nekateri moralzirate s slepim spoštovanjem poslovne pogodbe. Če bi bilo tako, gospodarska sodišča ne bi imela kaj početi. Moraliziranje je eno in drugo, pa ne gre za to, ampak za moralne družbene norme zapisane v zakonih, ki so nad gospodarskimi pogodbami.
Dost mam!

UganiKdo ::

Od kje tebi blodnja, da zato ker je nekaj proti moralnim prepricanjem posameznika to postane nezakonito in neveljavno?

A ce se odlocim da je pobiranje obresti nemoralno lahko neham placevat kredit in je nezakonito da banka od mene zahteva da vrnem izposojen denar? A je protizakonito da delodajalec od mene zahteva da sem 8 ur na dan v sluzbi, ce verjamem da je to proti mojim moralnim nacelom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

zztop ::

Kako dolgočasno mora biti to evropsko prvenstvo, da takšna bedna stvar rodi takšno dramo.

Cristiano Ronaldo je že od začetka kariere znan kot nekdo, ki se zdravo prehranjuje, že malenkost ekstremno. Če je to res ali ne ne vem, ampak takšno sliko vzdržuje že od začetka. Work hard play hard

Res je, da je naredil reklamo za Coca Colo, ni pa je nikoli pil v javnosti ali nagovarjal ljudi k temu, da jo pijejo. Reklamo je posnel kot pač vsak športnik, zakaj pa ne, ko je kariera nepredvidljiva, povprečno kratka in se lahko slavnost, forma, zdravje vsak čas konča.
Izberi raje izgubo kot umazan dobiček:
zakaj prva boli enkrat, druga zmeraj.
~Hilon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

DostMam ::

UganiKdo je izjavil:

Od kje tebi blodnja, da zato ker je nekaj proti moralnim prepricanjem posameznika to postane nezakonito in neveljavno?

Pazljivo branje je potrebno. Govorim o moralnih družbenih normah: Ustava Republike SLovenije, ustave drugih držav.

nejcek74 ::

feryz je izjavil:

Seveda so lahko, z lahkoto. S podpisom pogodbe se z nečem strinjaš. Če se ne, zaradi katerihkoli razlogov, pogodbo z lahkoto prekineš.
Sploh pogodbo, ki je že v osnovi svinjsko nemoralna.

Vso to tvoje moraliziranje temelji na napacni predpostavki, da ima CS pogodbo s Coca Colo. Nima je, ni krsil nobene pogodbe. Tudi ce bi jo, ob prisotnosti pogdb ni potrebe po moraliziranju, za to poskrbijo pogodbene kazni. To, da pa raja verjame enemu (Coca Cola) ali drugemu (CS = voda) reklamiranju je pa debliziem za drugo temo.

UganiKdo ::

Moraliziranje je eno in drugo, pa ne gre za to, ampak za moralne družbene norme zapisane v zakonih, ki so nad gospodarskimi pogodbami.


ROFL, zdaj pa sam se najdi zakon, ki prepoveduje Coca Colo, pa bodo te tvoje blodnje imele kak smisel.

DostMam je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Od kje tebi blodnja, da zato ker je nekaj proti moralnim prepricanjem posameznika to postane nezakonito in neveljavno?

Pazljivo branje je potrebno. Govorim o moralnih družbenih normah: Ustava Republike SLovenije, ustave drugih držav.

Zdaj mi pa se najdi kje tocno je v ustavi napisano, da moralna prepricanja pomenijo, da lahko krsis pogodbena in zakonska dolocila?

Al pa kje v ustavi pise da je oglasevanje kokakole proti moralnim druzbenim normam?

Predvsem pa je visek idiotizma zagovarjat tezo, da lahko posameznik na podlagi lastnih moralnih prepricanj enostransko krsi pogodbena dolocila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

feryz ::

nejcek74 je izjavil:

Vso to tvoje moraliziranje temelji na napacni predpostavki, da ima CS pogodbo s Coca Colo. Nima je, ni krsil nobene pogodbe. Tudi ce bi jo, ob prisotnosti pogdb ni potrebe po moraliziranju, za to poskrbijo pogodbene kazni. To, da pa raja verjame enemu (Coca Cola) ali drugemu (CS = voda) reklamiranju je pa debliziem za drugo temo.
Sem že napisal, da je del sistema.
Ti ljudje živijo izključno od sponzorskega denarja. Če ne prej, vam je to lahko bilo lansko leto, ko je bilo gledalcev nič, oni pa so dobivali denar za brezvezno tekanje sem ter tja.

UEFA živi od sponzorskega denarja. In če se ne motim, je on trenutno del UEFE.

UganiKdo ::

nejcek74 je izjavil:

feryz je izjavil:

Seveda so lahko, z lahkoto. S podpisom pogodbe se z nečem strinjaš. Če se ne, zaradi katerihkoli razlogov, pogodbo z lahkoto prekineš.
Sploh pogodbo, ki je že v osnovi svinjsko nemoralna.

Vso to tvoje moraliziranje temelji na napacni predpostavki, da ima CS pogodbo s Coca Colo. Nima je, ni krsil nobene pogodbe. Tudi ce bi jo, ob prisotnosti pogdb ni potrebe po moraliziranju, za to poskrbijo pogodbene kazni. To, da pa raja verjame enemu (Coca Cola) ali drugemu (CS = voda) reklamiranju je pa debliziem za drugo temo.


Napacna je tvoja predpostavka da v pogodbi nima definiranih obveznosti do krovnih sponzorjev. Prekleto dobro ima definirane. Tudi to da je bil na tiskovki ni njegova dobra volja, ampak je pogodbena obveza. In tudi placila, ki jih dobi so iz tocno tega sponzorskega denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

49106 ::

Nič hudega, če je v preteklosti reklamiral, pomembno je, da se je spametoval.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623449 (17116) RejZoR
»

Ali je nalepka na Coca-Coli sporna? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22659394 (54219) GGGGG
»

Cocacola vs. pivo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318573 (16088) Smurf

Več podobnih tem