» »

Hitrost SD kartice za slike ali mp3

Hitrost SD kartice za slike ali mp3

Oldi ::

Kamera mi na 2s shranjuje 3,5MB-ne slike (1/2). Imam 3 mikro SD kartice na sliki
 kartice

kartice

.
Samsung XC U3, SanDisk HC U1 in Verbatim HC U1 Class 10. Samsungova je stara cca 2 leti in je stalno v kameri, drugi dve sta precej starejši bili sta kot backup kartici v telefonu in tablici, s kupom filmov in mp3, torej minimalno pisanja. Samsung je exFAT, ostali 2 FAT32.
SunDisk tega tempa (1/2) ne dohaja, včasih manjkata tudi 2 zaporedni sliki.
Verbatim mi praktično brez izpadov shranjuje tudi 2 sliki/s (2/1). Nekje vmes je Samsung, 1/2 praktično brez problemov, pri 2/1 manjka 30% slik.

V kameri so uporabne za:
SanDisk 1 slika na 5s (1/5)
Verbatim 2 sliki na sekundo (2/1)
Samsung 1 slika na 2s (1/2)

Kartice sem testiral še na Win7:
700MB video file upload
SanDisk 9,72MB/s
Verbatim 11,48MB/s
Samsung 14MB/s

Nebodisigalen sem naredil programček za Win7, ki zapiše 500 slik. Na grafu sta velikost slike in čas uploada posamezne slike.
SunDisk je po hitrosti video uploada 15% slabši od Verbatima, pri slikah, v kameri je pa vsaj 5 x slabši. Najbolj je pa čudna izjemna hitrost uploada slik (max 290ms) pri Samsungu, ki se v kameri izkaže precej slabše od Verbatima, ki ima v Winsih max 900ms - glej slike.

Razlika med akcijsko kamero in Winsi je morda v baferju, ki ga v kameri verjetno ni, v Winsih pa ublaži največje zastoje v upliadu.

Kupil sem dodatno kamero, kaj kupiti, da bo lahko snemala 2/1.
 Verbatim

Verbatim


 SanDisk

SanDisk


 Samsung

Samsung

  • spremenil: Oldi ()

Han ::

Zakaj je Samsung exFAT?

Oldi ::

Ne vem.

Mislim, da je nova tako formatirana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Sicer je pa exFAT hitrejši.
https://www.makeuseof.com/tag/exfat-bet...

Han ::

Tvoj fotoaparat trdi drugače. :P

Oldi ::

Probal še Samsung U3 A2 V30, 700MB upload 16,3MB/s, test z uploadom 500 slik pa katastrofa, 4 so šle prek 800ms.

Oldi ::

To ni res, A2 pomeni extra primerna za aplikacije, ki operirajo z veliko majhnimi fajli.
Bom zvečer ponovil test. Fajle sem sicer prenašal iz SSD diska, meril pa čas med dvema zapisanima slikama.

Best microSD for phones and tablets
On the other hand, you might be buying a card to expand your phone or tablet's storage. Here you need good performance for reading and writing small files.

That's why the other new rating system is 'App performance', denoted by an A, followed by a number.

It works in a similar way to the video class, and you'll see an A1 or A2 logo on a card.

A1 card allows both storage as well as faster data usage. A step further, A2 operates offers even faster read/write speeds and more advanced overall performance to better suit the ever-advancing phones and tablets.

A2 is newer, but A1 cards should be fast enough for running most apps and games.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

hojnikb ::

A2 kartice rabijo extra podporo, sicer ni haska od njih.
#brezpodpisa

Oldi ::

Ko smo že pri Ajih, človek se je poglobil in za Samsung EVO+ brez Ajev dobil odlične rezultate, kot jst na Winsih.
https://www.jeffgeerling.com/blog/2019/...

Oldi ::

Po analizi se je izkazalo, da na čas prenosa znatno vpliva čas branja fajliv iz SSD diska, zato sem program priredil tako, da na 500ms piše 3MB dolg .txt fajl, podatke jemlje iz RAMa. Ko kartica piše preko 500ms, se ustrezno podaljša perioda zapisovanja. Na grafu je prikazan čas pisanja fajlov. Pri novi Samsung A2 kartici se podaljšanje pisanja pojavlja v skupini po 2. Da se lepše vidi, sem na zadnjdm grafu spremenil način prikazovanja.
Ponovljena meritve pri isti kartici sicer odstopajo, vendar podaljšanja ostajajo podobna.
 Novo Samsungovo sem posnel dvakrat, drugi rezultat je prikazan na dva načina.

Novo Samsungovo sem posnel dvakrat, drugi rezultat je prikazan na dva načina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509534 (5683) Han
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236124 (11180) LuIK
»

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
153185 (2845) ender
»

MICRO SD kartica - katera je najhitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
325955 (4747) Pithlit

Več podobnih tem