» »

Vpis v tretji letnik na FERI-ju?

Vpis v tretji letnik na FERI-ju?

burek2011 ::

Pozdravljeni!
Sem študent drugega letnika, programa VS na FERIju. Letos bom uspešno opravil vse izpite že v poletnem roku. Imam pa en problem in to je, da sem danes pri pregledu dokumentacije za vpis v višji letnik zasledil, da morem imeti opravljene vse izpite iz prvega letnika. Težava je v tem, da še mi do zdaj vedno ni uspelo opraviti predmeta Matematika 1 iz prvega letnika. Zanima me, če je že kdo imel podobne izkušnje, in če se je možno dogovoriti na referatu, da te "spustijo" v tretji letnik, če imaš vse izpite iz drugega letnika in ti manjka samo omenjeni predmet.
Hvala vsem v naprej!
P.S.
Vem, da se bi lahko na izpit pripravil čez poletje, ampak se preprosto ne morem. Za letos sem porabil vse zaloge. Vsak dan pogledujem proti 5.7, ko imam še zadnji izpit. Zaradi epidemije sem bolj ali manj že celo leto brez omembe vrednih prihodkov in posledično brez denarja, zato sem mislil to poletje nameniti izključno delu. Če bom moral bom pač ponavljal letnik, ampak se mi zdi brezveze, da bi celo leto študija posvetil enemu predmetu. Ampak žal drugače ne bo šlo.

A110 ::

če se 1uro na dan učiš matematiko lahko še vedno večino poletja posvetiš delu. Študent bi rad bil 5.7 konec. Zlate (nedosegljive) sanje 99% študentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

burek2011 ::

A110 je izjavil:

če se 1uro na dan učiš matematiko lahko še vedno večino poletja posvetiš delu. Študent bi rad bil 5.7 konec. Zlate (nedosegljive) sanje 99% študentov.


Hvala za odgovor ampak to ni bilo vprašanje

A110 ::

No, dobiš še odgovor. Pogoj da imaš opravljene izpite prvega letnika za vpis v tretjega je praktično povsod. In kolikor vem pri tem ni izjem oz popuščanja in prav je tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

burek2011 ::

A110 je izjavil:

No, dobiš še odgovor. Pogoj da imaš opravljene izpite prvega letnika za vpis v tretjega je praktično povsod. In kolikor vem pri tem ni izjem oz popuščanja in prav je tako.

Hvala za odgovor. Bom si pač nekaj drugega pustil za drugo leto. In malo stisnil čez poletje pa bo moglo it skozi.

KraitPay ::

Pogoji za napredovanje v 3. letnik:Študent napredujejo v 3. letnik,če ima opravljene vse izpite 1. letnika (60 ECTS) in zbere še vsaj 48ECTSkreditnih točk z opravljenimi izpiti 2. letnika.Študent, ki ne izpolnjuje vseh obveznosti za napredovanje, lahko Komisija za študijske zadevečlaniceuniverze na njegovo prošnjo izjemoma odobri vpis v 3. letnik,če ima opravljene vse izpite 1. letnika(60 ECTS) in izpolnjenihveč kotpolovico študijskihobveznosti 2. letnika (več kot 30 ECTS),čeobveznosti ni mogel izpolnitiiz upravičenih razlogov, ki sodoločeni v Statutu Univerze v Mariboru, in če je pričakovati, da bo obveznosti izpolnil

jshadlsa232 ::

burek2011 je izjavil:

Pozdravljeni!
Sem študent drugega letnika, programa VS na FERIju. Letos bom uspešno opravil vse izpite že v poletnem roku. Imam pa en problem in to je, da sem danes pri pregledu dokumentacije za vpis v višji letnik zasledil, da morem imeti opravljene vse izpite iz prvega letnika. Težava je v tem, da še mi do zdaj vedno ni uspelo opraviti predmeta Matematika 1 iz prvega letnika. Zanima me, če je že kdo imel podobne izkušnje, in če se je možno dogovoriti na referatu, da te "spustijo" v tretji letnik, če imaš vse izpite iz drugega letnika in ti manjka samo omenjeni predmet.
Hvala vsem v naprej!
P.S.
Vem, da se bi lahko na izpit pripravil čez poletje, ampak se preprosto ne morem. Za letos sem porabil vse zaloge. Vsak dan pogledujem proti 5.7, ko imam še zadnji izpit. Zaradi epidemije sem bolj ali manj že celo leto brez omembe vrednih prihodkov in posledično brez denarja, zato sem mislil to poletje nameniti izključno delu. Če bom moral bom pač ponavljal letnik, ampak se mi zdi brezveze, da bi celo leto študija posvetil enemu predmetu. Ampak žal drugače ne bo šlo.


Ne spustijo te uradno v 3 letnik, ampak lahko uradno ponavljas drugega (ce se nisi) ali pavziras, s profesorji in asistenti pa se dogovoris za obiskovanje in opravljanje izpitov 3. letnika. Matematiko 1 pa naredis med letom. Povprasaj na referatu za to moznost ( http://www.ff.um.si/studenti/faq/pogost... ). Seveda bodo imeli prednosti urnika pri vajah redno vpisani. Ocene izpitov, ki jih bos naredil, bodo shranili profesorji in asistenti na naslednjo leto, ko se bos redno uradno vpisal v 3.letnik, takrat pa bos sel na njihove govorilne ure in si vpisal v indeks (oz. ce je to elektronsko).

Sam sem naredil tako 2. in 3. letnik stari nebolonjski program. V startu ti svetujem, da k zadevi pristopis na spostljiv in odkrit nacin, ne z apriori "muh rights", ampak da prosis za omenjen nacin, da ne izgubis letnika, ter da si se pripravljen prilagoditi, ker je to kompletno odvisno od profesorjev in asistentov - tisti stavek "če to dopuščajo materialni in organizacijski pogoji dela."

Zgodovina sprememb…

Tehnik ::

Živjo, zanima me če veste a so na FERIJU za računalništvo tudi izredni programi?

Excavator ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentka- problem z vpisom v višji letnik

Oddelek: Šola
455498 (3465) Yossarian
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113876 (5418) PH03N1X
»

Vpis v drugi letnik.

Oddelek: Šola
142370 (2186) kolek
»

Ponavljanje letnika na fakulteti

Oddelek: Šola
409318 (5820) A110
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134158 (29240) bluefish

Več podobnih tem