» »

Kako do visoke precepljenosti?

Kako do visoke precepljenosti?

««
9 / 13
»»

CoolBits ::

Še mnogo ostalih je, ki se nikoli več nebodo sestavili.

Smurf ::

saule je izjavil:


Mmm... Težko to vidim: ukrepi proti covidu so direkten vzrok za revščino (printanje triljonov, inflacija, brezposelnost). So bili potrebni ali ne pa je stvar debate ampak, kot v prejšnji točki: vidim, da je bilo tudi brez ukrepov možno priti skozi "po sredini" kar mi vzbuja konkreten dvom o smiselnosti tako rigoroznih potez.

Slovenija je celo z ukrepi hodila cisto po robu sposobnosti to jesen/zimo (v resnici smo sli celo malenkost cez). Ni tako, da smo imeli karkoli rezerve. Ok razen lani spomladi, ampak takrat pa se nismo vedeli kaj prihaja + nismo imeli nobene opreme. Glede na stevilo primerov smo skozi zimo imeli prakticno najbolj mile omejitve.

HappyPills ::

CoolBits je izjavil:

Še mnogo ostalih je, ki se nikoli več nebodo sestavili.


Ne razumem. Tukaj jih je od cepiva umrlo v celem poletju toliko kolikor jih od virusa v enem dnevu. Kaj hočes povedat. Da je virus boljša izbira? Aja ehh ti ne vrjames v virus. Nevermind. Postnem ker mam že natipkano.

saule ::

Smurf je izjavil:

saule je izjavil:


Mmm... Težko to vidim: ukrepi proti covidu so direkten vzrok za revščino (printanje triljonov, inflacija, brezposelnost). So bili potrebni ali ne pa je stvar debate ampak, kot v prejšnji točki: vidim, da je bilo tudi brez ukrepov možno priti skozi "po sredini" kar mi vzbuja konkreten dvom o smiselnosti tako rigoroznih potez.

Slovenija je celo z ukrepi hodila cisto po robu sposobnosti to jesen/zimo (v resnici smo sli celo malenkost cez). Ni tako, da smo imeli karkoli rezerve. Ok razen lani spomladi, ampak takrat pa se nismo vedeli kaj prihaja + nismo imeli nobene opreme. Glede na stevilo primerov smo skozi zimo imeli prakticno najbolj mile omejitve.


Ok, povsem možno.

Lahko vidim dataset te trditve?

saule ::

@Smurf

Razloži mi prosim, čemu tole: https://twitter.com/MichaelPSenger/stat...

why? kak efekt naj bi to imelo pozitiven na ljudi? in to je CDC, po katerem slepo sledi BBC, MMC, in ves ostali mainstream

Smurf ::

saule je izjavil:

Smurf je izjavil:

saule je izjavil:


Mmm... Težko to vidim: ukrepi proti covidu so direkten vzrok za revščino (printanje triljonov, inflacija, brezposelnost). So bili potrebni ali ne pa je stvar debate ampak, kot v prejšnji točki: vidim, da je bilo tudi brez ukrepov možno priti skozi "po sredini" kar mi vzbuja konkreten dvom o smiselnosti tako rigoroznih potez.

Slovenija je celo z ukrepi hodila cisto po robu sposobnosti to jesen/zimo (v resnici smo sli celo malenkost cez). Ni tako, da smo imeli karkoli rezerve. Ok razen lani spomladi, ampak takrat pa se nismo vedeli kaj prihaja + nismo imeli nobene opreme. Glede na stevilo primerov smo skozi zimo imeli prakticno najbolj mile omejitve.


Ok, povsem možno.

Lahko vidim dataset te trditve?

Iz podatkov to vidis tako, da smo imeli v bolnicah nekaj casa enako stevilo bolnikov kljub narascanju okuzenih (covid tracker).

V praksi je to izgledalo tako, da so sproti zaostroval kriterije za sprejem v bolnice (recimo koliko je mejni % kisika v krvi). Podobno je bilo s kadrom, ki ga je primankovalo (sestre so recimo saltala v ukcju na ruske turnuse). Kar pomeni, da smo ze nekako hodili po meji zmoznosti. Ce bi bilo okuzenih 2x vec, bi bila smrtnost vec kot 2x vecja.

saule ::

Še ena stvar v kateri ni tako enostavno videt smisla: določeni obsojajo, da nismo bili dovolj pridni in se nismo držali ukrepov.

Na seznamu izjem je bilo že od začetka par 100.000 priviligiranih ljudi. Kazni, za tiste ki se niso pravil držail, ni bilo niti procent tega.

Kdo je sedaj bolj doprispeval k širjenju?

Smurf je izjavil:

saule je izjavil:

Smurf je izjavil:

saule je izjavil:


Mmm... Težko to vidim: ukrepi proti covidu so direkten vzrok za revščino (printanje triljonov, inflacija, brezposelnost). So bili potrebni ali ne pa je stvar debate ampak, kot v prejšnji točki: vidim, da je bilo tudi brez ukrepov možno priti skozi "po sredini" kar mi vzbuja konkreten dvom o smiselnosti tako rigoroznih potez.

Slovenija je celo z ukrepi hodila cisto po robu sposobnosti to jesen/zimo (v resnici smo sli celo malenkost cez). Ni tako, da smo imeli karkoli rezerve. Ok razen lani spomladi, ampak takrat pa se nismo vedeli kaj prihaja + nismo imeli nobene opreme. Glede na stevilo primerov smo skozi zimo imeli prakticno najbolj mile omejitve.


Ok, povsem možno.

Lahko vidim dataset te trditve?

Iz podatkov to vidis tako, da smo imeli v bolnicah nekaj casa enako stevilo bolnikov kljub narascanju okuzenih (covid tracker).

V praksi je to izgledalo tako, da so sproti zaostroval kriterije za sprejem v bolnice (recimo koliko je mejni % kisika v krvi). Podobno je bilo s kadrom, ki ga je primankovalo (sestre so recimo saltala v ukcju na ruske turnuse). Kar pomeni, da smo ze nekako hodili po meji zmoznosti. Ce bi bilo okuzenih 2x vec, bi bila smrtnost vec kot 2x vecja.


Vse super, me pa zanima od kje ti ti podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

saule ::

In ne, covid tracker ni dovolj. Zanima me covid tracker vs everything else.

Kot sem prej omenil: stvari je potrebno gledat v kontekstu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

Vetrpiha ::

Smurf je izjavil:

saule je izjavil:

Smurf je izjavil:

saule je izjavil:


Mmm... Težko to vidim: ukrepi proti covidu so direkten vzrok za revščino (printanje triljonov, inflacija, brezposelnost). So bili potrebni ali ne pa je stvar debate ampak, kot v prejšnji točki: vidim, da je bilo tudi brez ukrepov možno priti skozi "po sredini" kar mi vzbuja konkreten dvom o smiselnosti tako rigoroznih potez.

Slovenija je celo z ukrepi hodila cisto po robu sposobnosti to jesen/zimo (v resnici smo sli celo malenkost cez). Ni tako, da smo imeli karkoli rezerve. Ok razen lani spomladi, ampak takrat pa se nismo vedeli kaj prihaja + nismo imeli nobene opreme. Glede na stevilo primerov smo skozi zimo imeli prakticno najbolj mile omejitve.


Ok, povsem možno.

Lahko vidim dataset te trditve?

Iz podatkov to vidis tako, da smo imeli v bolnicah nekaj casa enako stevilo bolnikov kljub narascanju okuzenih (covid tracker).

V praksi je to izgledalo tako, da so sproti zaostroval kriterije za sprejem v bolnice (recimo koliko je mejni % kisika v krvi). Podobno je bilo s kadrom, ki ga je primankovalo (sestre so recimo saltala v ukcju na ruske turnuse). Kar pomeni, da smo ze nekako hodili po meji zmoznosti. Ce bi bilo okuzenih 2x vec, bi bila smrtnost vec kot 2x vecja.

Če je en oddelek preobremnjen, ga razširiš. V praksi se ga pa ni in se je potem panika enega oddelka medijsko posplošila na vse.

ajdov2 ::

Smurf je izjavil:

saule je izjavil:


Mmm... Težko to vidim: ukrepi proti covidu so direkten vzrok za revščino (printanje triljonov, inflacija, brezposelnost). So bili potrebni ali ne pa je stvar debate ampak, kot v prejšnji točki: vidim, da je bilo tudi brez ukrepov možno priti skozi "po sredini" kar mi vzbuja konkreten dvom o smiselnosti tako rigoroznih potez.

Slovenija je celo z ukrepi hodila cisto po robu sposobnosti to jesen/zimo (v resnici smo sli celo malenkost cez). Ni tako, da smo imeli karkoli rezerve. Ok razen lani spomladi, ampak takrat pa se nismo vedeli kaj prihaja + nismo imeli nobene opreme. Glede na stevilo primerov smo skozi zimo imeli prakticno najbolj mile omejitve.

Kako vemo, da bi bilo z občutno manj ukrepi tudi občutno slabše?

Kako vemo, kateri od ukrep je učinkoval in kakšen je bil njegov učinek?

Smurf ::

Vetrpiha je izjavil:


Če je en oddelek preobremnjen, ga razširiš. V praksi se ga pa ni in se je potem panika enega oddelka medijsko posplošila na vse.

Sej so ga razsirili, veckratno, ampak smo potem tam enkrat novembra zadeli max.

saule je izjavil:

In ne, covid tracker ni dovolj. Zanima me covid tracker vs everything else.

Sploh ne vem kaj mislis z "covid tracker vs everything else". Na covid trackerju imas jasne cifre.

ajdov2 je izjavil:


Kako vemo, da bi bilo z občutno manj ukrepi tudi občutno slabše?

Kako vemo, kateri od ukrep je učinkoval in kakšen je bil njegov učinek?

Zato ker smo z ukrepi zmanjsali r0, kar je vidno iz podatkov. Ce r0 ne bi bil zmanjsan bi sli primeri navzgor kar je... osnovnosolska matematika.

Tocno ker ukrep je najbolj pomagal je pa potem fine tuning, ampak to imas cas da se igras dokler ne zadanes na zgornjo mejo (recimo to lahko testiramo sedaj), ko si enkrat na maxu, pa nekako ni cas za eksperimentiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

CoolBits ::

HappyPills je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Še mnogo ostalih je, ki se nikoli več nebodo sestavili.


Ne razumem. Tukaj jih je od cepiva umrlo v celem poletju toliko kolikor jih od virusa v enem dnevu. Kaj hočes povedat. Da je virus boljša izbira? Aja ehh ti ne vrjames v virus. Nevermind. Postnem ker mam že natipkano.

Ko je od cepiva proti svinjski gripi umrlo 56 ljudi so cepljenje ustavili, ko je pa sedaj umrlo ze preko 10000 ljudi od tega cepiva pa gredo cepit se otroke??
Kdo je tu nor?

Lonsarg ::

Sam hint, korelacija s smrtjo ni isto kot smrt. Glede na to da cepimo tudi na smrt bolane je logicno da bo sem pa tja kdo pac umrl v tednih po cepljenju, ne glede na vzrocnost. Pa tudi CE bi vseh teh 10000 steli za mrtve z cepivom je to precej manj kot miljoni zaradi okuzbe.

Je pa dejstvo da v idealnem svetu bi se zdravi ljudje precepili ravno zato, da se raznim bolehnim ne bi bilo treba, ker na njih cepivo bolj vpliva (pac v smislu da obremeni ze tako bogo telo ce je na koncu, ne da bi direktno kaj povzroclo).

Ker zal precepljenosti ne bo ni druge, kot da se cepijo tudi bolehni, ker med bolehnimi je smrtnost z covid okuzbo gromozanska, RES se taki ne smejo okuzit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

3p ::

saule je izjavil:

In ne, covid tracker ni dovolj. Zanima me covid tracker vs everything else.

Kot sem prej omenil: stvari je potrebno gledat v kontekstu.


Zakaj potem vprašuješ po podaktih.

Daj podatke iz katerih si dobil "kontekst".

Vetrpiha je izjavil:

Če je en oddelek preobremnjen, ga razširiš. V praksi se ga pa ni in se je potem panika enega oddelka medijsko posplošila na vse.


Kaj pa kadri in oprema?

Lonsarg je izjavil:

Sam hint, korelacija s smrtjo ni isto kot smrt. Glede na to da cepimo tudi na smrt bolane je logicno da bo sem pa tja kdo pac umrl v tednih po cepljenju, ne glede na vzrocnost. Pa tudi CE bi vseh teh 10000 steli za mrtve z cepivom je to precej manj kot miljoni zaradi okuzbe.


Točno. Več: https://www.politifact.com/factchecks/2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

CoolBits ::

Lonsarg je izjavil:

Sam hint, korelacija s smrtjo ni isto kot smrt. Glede na to da cepimo tudi na smrt bolane je logicno da bo sem pa tja kdo pac umrl v tednih po cepljenju, ne glede na vzrocnost. Pa tudi CE bi vseh teh 10000 steli za mrtve z cepivom je to precej manj kot miljoni zaradi okuzbe.

Je pa dejstvo da v idealnem svetu bi se zdravi ljudje precepili ravno zato, da se raznim bolehnim ne bi bilo treba, ker na njih cepivo bolj vpliva (pac v smislu da obremeni ze tako bogo telo ce je na koncu, ne da bi direktno kaj povzroclo).

Ker zal precepljenosti ne bo ni druge, kot da se cepijo tudi bolehni, ker med bolehnimi je smrtnost z covid okuzbo gromozanska, RES se taki ne smejo okuzit.

Aha ko od cepiva umirajo mlajsi in tudi otroci, ki jih “virus” niti povohal nebi drugac, je to zaradi zascite starejsih.
Logika vam res dobro deluje.

Smurf ::

CoolBits je izjavil:


Aha ko od cepiva umirajo mlajsi in tudi otroci, ki jih “virus” niti povohal nebi drugac, je to zaradi zascite starejsih.
Logika vam res dobro deluje.

Logiko cisto deluje, problem je da ti ne poznas verjetnostnega racuna, oz. si se ponovno premalo pozanimal o tematiki.

3p ::

Hehe. Kako?

1) Izposodiš si AZ od "prjatla".
2) S sosedo se dogovoriš, da se lahko gre tri tedne po prvem odmerku AZ "na morje".

Bomo videli, če bo kampanija delovala. 8-)

https://www.rtvslo.si/slovenija/hrvaska...

HappyPills ::

Ne ne. Oni nam AZ mi njim Pfizerja. Tako bo to šlo. Vmes pa provizija za Janeza. Mutni posli pač.

Utk ::

Lonsarg je danes ob 09:16:59 izjavil:

Sam hint, korelacija s smrtjo ni isto kot smrt. Glede na to da cepimo tudi na smrt bolane je logicno da bo sem pa tja kdo pac umrl v tednih po cepljenju, ne glede na vzrocnost. Pa tudi CE bi vseh teh 10000 steli za mrtve z cepivom je to precej manj kot miljoni zaradi okuzbe.


Točno. Več: https://www.politifact.com/factchecks/2...

Aha, ti niso umrli od cepiva, ampak zarad drugih bolezni, okuženi bi pa avtomatsko umrli zarad okužbe, in ne zarad raka itd. Logika deluje. Not. Če primerjamo, je treba primerjat iste stvari.

3p ::

HappyPills je izjavil:

Ne ne. Oni nam AZ mi njim Pfizerja. Tako bo to šlo. Vmes pa provizija za Janeza. Mutni posli pač.


Če ne bomo dobili AZ verjetno res. ;((

Utk je izjavil:

Lonsarg je danes ob 09:16:59 izjavil:

Sam hint, korelacija s smrtjo ni isto kot smrt. Glede na to da cepimo tudi na smrt bolane je logicno da bo sem pa tja kdo pac umrl v tednih po cepljenju, ne glede na vzrocnost. Pa tudi CE bi vseh teh 10000 steli za mrtve z cepivom je to precej manj kot miljoni zaradi okuzbe.


Točno. Več: https://www.politifact.com/factchecks/2...

Aha, ti niso umrli od cepiva, ampak zarad drugih bolezni, okuženi bi pa avtomatsko umrli zarad okužbe, in ne zarad raka itd. Logika deluje. Not. Če primerjamo, je treba primerjat iste stvari.


Najbrž, da kdo je. Potrebno je primerjati s pričakovanim številom umrlih v enaki populaciji. Oziroma je teh smrti najbrž tako malo, da bo treba ugotoviti drugače.

Tudi če so med zaradi "od covida umrle" šteli koga, ki je umiral zaradi raka, je skupno število bistveno višje (od pričakovanega števila umrlih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

sbawe64 ::

Kdor se iz zgodovine ničesar ne nauči je obsojen da jo ponavlja!

https://old.delo.si/prosti-cas/zdravje/...
2020 is new 1984
Corona World order

HappyPills ::

Res je. Kuga, Koze, otroška paraliza, ošpice itd itd.

karafeka ::

sbawe64 je izjavil:

Kdor se iz zgodovine ničesar ne nauči je obsojen da jo ponavlja!

https://old.delo.si/prosti-cas/zdravje/...


To je bolj izkoriščanje in bogatenje, mi se pa jim pa vedno pustimo...

V oči mi je padlo, da so takrat spreminjali definicijo pandemije, zaradi covida pa definicijo imunosti, ki je lahko dosežena edino samo s cepljenjem....

ajdov2 ::

Smurf je izjavil:


ajdov2 je izjavil:


Kako vemo, da bi bilo z občutno manj ukrepi tudi občutno slabše?

Kako vemo, kateri od ukrep je učinkoval in kakšen je bil njegov učinek?

Zato ker smo z ukrepi zmanjsali r0, kar je vidno iz podatkov. Ce r0 ne bi bil zmanjsan bi sli primeri navzgor kar je... osnovnosolska matematika.

Tocno ker ukrep je najbolj pomagal je pa potem fine tuning, ampak to imas cas da se igras dokler ne zadanes na zgornjo mejo (recimo to lahko testiramo sedaj), ko si enkrat na maxu, pa nekako ni cas za eksperimentiranje.

Zakaj potem nimajo države z več ukrepi manj mrtvih od držav z manj ukrepi? Zakaj imajo ZDA manj mrtvih/milijon od EU, čeprav so imeli večinoma manj ukrepov od nas?

Jaz trdim obratno. Ukrepi vplivajo na življenja vseh, covid pa bi tudi v primeru, da ne naredimo nič, večina prebolela brez težav. Zato mora biti ukrepov čim manj, raje dva premalo kot eden preveč. Kdor misli, da to ni dovolj, pa naj se še dodatno omeji.

Smurf ::

ajdov2 je izjavil:


Zakaj potem nimajo države z več ukrepi manj mrtvih od držav z manj ukrepi?

Samo v tej temi sem na to odgovoril ze ene 3x. Cetrtic ne bo drugacen odgovor.

Tuhtam, da bi na internete dal odgovore za teh klasicnih 10 anticepilskih vprasanj, ki se ves cas ponavljajo.

CoolBits ::

Saj ima Fauci odgovore v svojih e-mailih.
https://www.documentcloud.org/documents...

crucial ::

Smurf je izjavil:

ajdov2 je izjavil:


Zakaj potem nimajo države z več ukrepi manj mrtvih od držav z manj ukrepi?

Samo v tej temi sem na to odgovoril ze ene 3x. Cetrtic ne bo drugacen odgovor.

Tuhtam, da bi na internete dal odgovore za teh klasicnih 10 anticepilskih vprasanj, ki se ves cas ponavljajo.

Ne 10, ampak 18:
https://www.slovenskizdravniki.si/18-ra...
https://acu2020.org/english-versions/

CoolBits ::

Še dva do tri tedne do prave veselice.
https://greatreject.org/reiner-fuellmic...

sheeshkar ::

crucial je izjavil:

Ne 10, ampak 18:
https://www.slovenskizdravniki.si/18-ra...

Avtor: Christian Elliot
Christian Elliot is a certified personal trainer, life coach and a certified nutrition coach. He been coaching since 2003 and has logged over 15,000 hours of one-on-one coaching. Christian is an author, speaker and educator.


"slovenski zdravniki" :))

Bwaze6 ::

Čakaj da vidiš prispevke v "Slovenskih novicah"...

:))

Smrekar1 ::

CoolBits je izjavil:

Še mnogo ostalih je, ki se nikoli več nebodo sestavili.



Preden te vprašam kje si tole dobil bi ti pokazal pravo poročilo iz vira, ki ga citira.

Dobi se ga tule:

https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw...

V celi EU je bilo zaradi cepiva AstraZenece zabeleženih 50 tisoč resnih stranskih učinkov pri nekje 40 milijonih doz. Pri dobrih 100 primerih se sumi, da je oseba umrla zaradi cepljenja.
Za primerjavo, Belgija je imela dober milijon primerov Covida in 25 tisoč smrti.

Zakaj uporabljaš ponarejene grafe? Zakaj citiraš 'eksperta', ki ne zna računati? Covid-19 je po teh podatkih vsaj tisočkrat nevarnejši od cepljenja, če ne štejemo trajnih posledic (kjer je razmerje še hujše).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Bwaze6 ::

Mislim da tule CoolBits lahko kar nick zamenja, tole potvarjanje mu bo lahko vsak vrgel v obraz, ko bo spet iz nekih Wordpress in podobnih beznic "članke" širil...

Oz. bi moral, pa je verjetno tako zaverovan v svoj prav, da ga ena takšna blamaža kvečjemu utrdi v njegovem boju zoper trope normijev.

jest10 ::

crucial je izjavil:

Smurf je izjavil:

ajdov2 je izjavil:


Zakaj potem nimajo države z več ukrepi manj mrtvih od držav z manj ukrepi?

Samo v tej temi sem na to odgovoril ze ene 3x. Cetrtic ne bo drugacen odgovor.

Tuhtam, da bi na internete dal odgovore za teh klasicnih 10 anticepilskih vprasanj, ki se ves cas ponavljajo.

Ne 10, ampak 18:
https://www.slovenskizdravniki.si/18-ra...



Bom ponovil...

https://sciencebasedmedicine.org/christ...

digitalcek ::

ajdov2 je izjavil:

Zato mora biti ukrepov čim manj, raje dva premalo kot eden preveč. Kdor misli, da to ni dovolj, pa naj se še dodatno omeji.


To so taki, ki ne da ne bodo šli letos na morje niti v Koper, to so taki, ki bodo verjetno svoje noge (kao "dopust") namakali v lavorju, ampak seveda ne na balkonu, ker je to hudičevo nevarno početje, ampak raje v kleti...

In takih junakov v Sloveniji žal ni malo.

In te grdo gledajo, ko pred kafičem poveš, da se ne boš cepil.
In te še bolj grdo gledajo, ko poveš, da greš na morje na Hrvaško, po možnosti za dva meseca, ali več.
In si zblojeno mislijo: zagotovo bo prispel nazaj v Slovenijo s corono.

In ja, nazaj pridem s corono. Z nekaj steklenicami piva, imenovanega Corona. Zanalašč...

In to bo tudi moj edini komentar, ter "ukrep" do sebe. Poleg tistih fašističnih, ki pa so jih pred tedni razveljavili...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Ben Dover ::

Ali pa v krsti, glede na to, da si rizična skupina.

feryz ::

Smrekar se je zdel dokaj racionalna oseba.
Ampak očitno se da že z enim šusom vsakega kupiti.
Ali pa samo išče izgovore za to, da je del ovčjereje.
Samo on to ve.

zmaugy ::

digitalcek je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Zato mora biti ukrepov čim manj, raje dva premalo kot eden preveč. Kdor misli, da to ni dovolj, pa naj se še dodatno omeji.


To so taki, ki ne da ne bodo šli letos na morje niti v Koper, to so taki, ki bodo verjetno svoje noge (kao "dopust") namakali v lavorju, ampak seveda ne na balkonu, ker je to hudičevo nevarno početje, ampak raje v kleti...

In takih junakov v Sloveniji žal ni malo.

In te grdo gledajo, ko pred kafičem poveš, da se ne boš cepil.
In te še bolj grdo gledajo, ko poveš, da greš na morje na Hrvaško, po možnosti za dva meseca, ali več.
In si zblojeno mislijo: zagotovo bo prispel nazaj v Slovenijo s corono.

In ja, nazaj pridem s corono. Z nekaj steklenicami piva, imenovanega Corona. Zanalašč...

In to bo tudi moj edini komentar, ter "ukrep" do sebe. Poleg tistih fašističnih, ki pa so jih pred tedni razveljavili...

Fak, “v lavorju” je napisal. Kaj je to reportaža iz leta 1960?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

feryz ::

digitalcek je izjavil:

In ja, nazaj pridem s corono. Z nekaj steklenicami piva, imenovanega Corona. Zanalašč...
Sem si zadnjič privoščil corona žur.

crucial ::

Jacques Attali je bil svetovalec
Françoisa Mitterranda
(nekdanjega francoskega
predsednika) in je to napisal leta
1981:
>>V prihodnosti bo treba najti
način za zmanjšanje prebivalstva.
Začeli bomo s starejšimi, kajti ko
je star več kot 60-65 let, človek
,ko živi dlje kot proizvaja, in
družbo to drago stane.
Potem šibki in nato neuporabni,
ki ne prispevajo ničesar k družbi,
ker jih bo vedno več, predvsem
pa končno neumni.
Evtanazija, usmerjena v te
skupine; evtanazija mora biti v
vsakem primeru bistveni
instrument naših prihodnjih
družb.
Seveda ne bomo mogli usmrtiti
ljudi ali organizirati taborišč. Rešili
se jih bomo tako, da bodo
verjeli, da je to v njihovo dobro.
Prevelika populacija in večinoma
nepotrebna je nekaj
gospodarsko predragega.
Družbeno je tudi bolje, da se
človeški stroj nenadoma ustavi in
ne da se postopoma poslabša.
Misliš, da ne bomo mogli prestati
testov inteligence na milijonih in
milijonih ljudi!
Nekaj bomo našli ali povzročili;
pandemija, ki cilja na nekatere
ljudi, resnična gospodarska kriza
ali ne, virus, ki bo prizadel stare
ali starejše, ni pomembno, šibki
in prestrašeni bodo podlegli.
Neumni bo verjel in prosil za
zdravljenje. Poskrbeli bomo za
načrtovanje zdravljenja, ki bo
rešitev.
Izbor idiotov bo torej opravil
sam: v klavnico bodo šli sami.
"Ta fragment je izvleček iz
njegove knjige" Kratka zgodovina
prihodnosti ", izdane v Franciji
leta 2006."
https://acu2020.org/english-versions/

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

feryz ::

Ok, prvi poskus ni uspel.
Wuhan lahko razvija dalje.

HappyPills ::

Se vedno v tem ni smisla. Če smo cepljeni podrejeni in ubogljivi, zakaj bi se nas znebil? Sploh pa nas zgodovina uči znebit se elita vedno hoče revnih ter drugačnih (črni, muslici itd.) torej tistih ki si cepiva ne morejo privoščit. Med revne in neizobrazene spadajo tudi antivexxerji, raziskave so to lepo pokazale, praksa pa tudi.

Krog je s tem zaključen. Ja vem makes sense in to vas straši.

feryz ::

Saj ti piše. Ker si samo strošek.
To, da gre penzionist v štacuno in zapravi, pomeni točno nič, ker mu mora ta denar kapitalizem najprej dati.

HappyPills ::

Ja isto je z revnimi. In crncki itd. Strošek... Kokr sem rekel. Revni in drugačni. Zdaj pa se vprašaj kdo je normie in kdo ni? Koga bo elita potolkla?

feryz ::

Hmm, revne in črnčke lahko še ponucaš. Da ti delajo za dolar na dan. Nekdo mora delati za tak denar, da ima drugi lahko 152 milijard dolarjev (ali kolikor koli že).
Ta stari so samo še za ... podkurit? Pa še to košta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

HappyPills ::

Mja ampak vseeno v zgodovini vemo kaj je elita vedno počela. Zakaj bi se znebil podpornikov sistema in ne upornikov? Nima smisla sej pravim.
Staruhe so pa že lepo pospravili v tem času do cepiva. Zdaj pa spet elita zaščiti sebe s cepivom. Vse se poklopi no. Kako zarotniki tega ne vidite pa mi ni jasno.

Zgodovina sprememb…

3p ::

crucial je izjavil:

Jacques Attali je bil svetovalec
Françoisa Mitterranda
(nekdanjega francoskega
predsednika) in je to napisal leta
1981:
>>V prihodnosti bo treba najti
način za zmanjšanje prebivalstva.
Začeli bomo s starejšimi, kajti ko
je star več kot 60-65 let, človek
,ko živi dlje kot proizvaja, in
družbo to drago stane.
...


Ja, in to bojo naredili s faking cepivom za covid? S katerim bojo odstranili tiste, ki so zapopadli realno dejstvo, da se je koristno cepiti, pustili bojo pa milijarde tistih, "ki razmišljajo s svojo glavo"?

A niso zarotniki pred covidom povsod videli chemtrailov? Pa strupenega 5G? Kaj je zdaj s tem? So tisto "depopulacijo" offsourcali nesposobnjakovičem?

Kot drugo, to ni prvi osebek, ki se mu je zdelo smiselno znebiti dela populacije. Od takih, s silo, se spomnimo recimo "indijancev" v ZDA? Židov (in Slovanov in ...) v veliki Nemčiji. Armencev v Tučiji. Pol načrtnega iztrebljanja Ukrajincev v Sovjetski zvezi. Od blago prisilnih spomnimo na zelo moderen način depopulacije Kitajske, ko je nazadnjaška komunistična partija ugotovila, da napredku slabo kaže, če se bojo še najprej množili kot zajci. In grozljivo, standard jim je turbo pospešil in postajajo vodilna depopulirana država sveta.

Drugače pa bi bili problemi z našo modro-zeleno frnikolo seveda res manjši, če bi nas bilo manj, da. En zelo fin način, da to dosežemo, je ta, da spravimo še najbolj zakotne rovte na razvojno stopnjo razvitejših držav. Iz nekega razloga se ljudje, ko imamo dovolj dober standard, in ne rabimo brezplačne delovne sile na družinski kmetiji, začnemo počasneje množiti.
https://www.statista.com/statistics/268...

No, če bo "elita" mene najela za svetovalca, bomo enostavno zavzeli Avstralijo in Novo Zelandijo, preselili nekoristneže v vzhodno Evropo, posktavili čez to novo državo imenovano Združena Elita, kupolo, in pustili ostale, da se požrejo.

Kar pa se še bolj sodobnih metod tiče, ti predlagam, da si ogledaš Eliseum ali pa Wall-e-ja. :D In vmes razmišljaš o SpaceX-u.

Še malo za "lažje" spanje: Kaj če ima virus zakasnjen učinek? Racionalni del populacije se bo pocepil. Ostali pa leto po začetku distribucije cepiva: škrip.
---
Skratka. Ti nimaš težav s covidom ali cepivom...

HappyPills ::

Ja ta ideja da aktivira virus po tem ko se cepi potreben del populacije ni nov. X files zadnja sezona mislim da 5 ali 6 del to lepo povzame. Je pa super ta zadnja sezona praktično vse teorije zarote ki jih zdaj slisimo so notri. Kokr bi en to gledal in zdaj plasiral razlage. Edino pltu je zanimivo da pri tej zaroti obrnejo ploščo ko necepljeni preživijo. Ampak to se coolbitsu ne gre v račun pomoje.

3p ::

HappyPills je izjavil:

Ja ta ideja da aktivira virus po tem ko se cepi potreben del populacije ni nov. X files zadnja sezona mislim da 5 ali 6 del to lepo povzame. Je pa super ta zadnja sezona praktično vse teorije zarote ki jih zdaj slisimo so notri. Kokr bi en to gledal in zdaj plasiral razlage. Edino pltu je zanimivo da pri tej zaroti obrnejo ploščo ko necepljeni preživijo. Ampak to se coolbitsu ne gre v račun pomoje.


Mogoče pa tisti del manjka na travnikih. :D

Drugače pa bi dejansko bilo zanimivo videti kako anketo, koliko teoretikov zarot je bilo navdušenih nad X-filesi. Meni je že takrat, ko se je to snemalo, bilo čisto nedoumljivo, da so nekateri tisto gledali kot nekakšno razodetje, pol-dokumentarec.

Osebno sem pogledal samo par delov. Scully je že bila simpatična, ampak vse drugo... 8-)

digitalcek ::

zmaugy je izjavil:


Fak, “v lavorju” je napisal. Kaj je to reportaža iz leta 1960?


Ja, če je človek iz 1949, potem je reportaža temu primerna.

Sicer pa v pisanju garant polulam najmanj 92% mlade generacije.

Ker ti današnji reveži uporabljao (tako sta povedali dve raziskavi) za komunikacijo po spletu in telefonih celih 800 ali celo 1200 besed....

Toliko o IZJEMNEM besednem zakladu mlade generacije, ter seveda o njihovem silnem vplivu, celo "influencerstvu" na slovensko kulturo.

Bi bilo vse skupaj zelo smešno, da ni pravzaprav ZELO ŽALOSTNO.

Namreč njihov besedni "zaklad", njihov nabor besed proti nekemu Cankarju, Jurčiču, celo Milanu Kleču je POPOLNA duhovna revščina. Da ne rečem: duhovna beda.

KAr brišite...

Taka, javnosti malo poznana dejstva (SAMO 800-1200 besed v komunikaciji) morajo zaboleti vsakega, ki je hodil k slovenščini samo 6, kaj šele 12 let. Amen. Protiargumentov pa NIMATE!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

PgSurfer ::

Si zgrešil temo? Sicer dober prispevek.
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Antivaxx club (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25839792 (36797) ahac

Prisilno cepljenje in rdeci seznam (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38653420 (43683) bluefish

Več podobnih tem