» »

Kako dolgo ste ze...?

Kako dolgo ste ze...?

«
1
2 3 4

europenian ::

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp
  • predlagal izbris: Machete ()

Ben Dover ::

Grozno

Lp

svecka ::

Karakter se s časom spreminja, če obstaja osebna rast ali pomembni življenjski trenutki. Tudi nova oseba z drugačnim karakterjem se bo čez čas lahko spremenila. A potem boš spet menjal? Mogoče bi pri sebi najprej pogledal.

shadeX ::

europenian je izjavil:

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


S trenutno partnerko bo letos 15 let. Tudi sam sem že bil na nekaj preizkušnjah ampak to je samo "test življenja". Nikoli nisem klonil.

Naj ti nekaj povem:

Ni važno s katero boš, VEDNO boš dobil napake pri trenutni in pluse pri drugi, zato da bi upravičil odhod. Ne vidiš pa recimo 15 let vlaganja v zvezo, odrekanja, itd.

Res je super ko greš k drugi, doživiš nekaj drugega, nove občutke, itd ampak to s časom mine. Sedaj imaš prednost, ker trenutno partnerko poznaš že 15 let, druge pa ne. Glede na to da sta skupaj toliko časa, predvidevam da si že čez 30. Resno bi ti začel VSE znova? Družine npr ne misliš met?

Kakorkoli, ti se s trenutno pogovori in povej kaj bi rad imel in kaj bi ona rada imela od tebe. Skupaj gresta potem proti tistemu cilju. Pri trenutni išči pluse, ne napake.

Se tudi podpišem pod post @svecka

Človek se spreminja. Trenutna partnerka in jaz nisva niti približno enaka (karakterno) kot sva bila 10 let nazaj, to sva se ravno zadnjič pogovarjala, med gledanjem videjev za nazaj. Torej kako veš, da bo druga ženska bila enaka kot je sedaj? Ne bo.. in vprašanje je če bo sprejela tudi tvoj drugačen karakter.

Preveč spremenljivk na katere ne moreš vplivat. Če ti je v trenutni zvezi dobro, delaj na njej da bo še boljše, ne pa zafurat 15 let vlaganja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Horas ::

ljudje v osnovi nismo monogamna bitja. to je produkt cerkve, nekaterih elit, zato da nas majo pod nadzorom.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

jshadlsa232 ::

Horas je izjavil:

ljudje v osnovi nismo monogamna bitja. to je produkt cerkve, nekaterih elit, zato da nas majo pod nadzorom.

To so ti (((oni))) povedali, da se razbije druzino kot lasten konstrukt, ter da vzgajanje prevzame drzava.

shadeX ::

Horas je izjavil:

ljudje v osnovi nismo monogamna bitja. to je produkt cerkve, nekaterih elit, zato da nas majo pod nadzorom.


Za prezivetje cloveka (dolgorocno) je zivljenje v dvoje smiselna zadeva neglede od kje to izhaja.

Je pa zagotovo potreba pogledati zadevo s strani posameznika. Nekateri pac se nocejo ustaliti in/ali meti potomce. To je tudi ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

europenian ::

shadeX je izjavil:

europenian je izjavil:

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


S trenutno partnerko bo letos 15 let. Tudi sam sem že bil na nekaj preizkušnjah ampak to je samo "test življenja". Nikoli nisem klonil.

Naj ti nekaj povem:

Ni važno s katero boš, VEDNO boš dobil napake pri trenutni in pluse pri drugi, zato da bi upravičil odhod. Ne vidiš pa recimo 15 let vlaganja v zvezo, odrekanja, itd.

Res je super ko greš k drugi, doživiš nekaj drugega, nove občutke, itd ampak to s časom mine. Sedaj imaš prednost, ker trenutno partnerko poznaš že 15 let, druge pa ne. Glede na to da sta skupaj toliko časa, predvidevam da si že čez 30. Resno bi ti začel VSE znova? Družine npr ne misliš met?

Kakorkoli, ti se s trenutno pogovori in povej kaj bi rad imel in kaj bi ona rada imela od tebe. Skupaj gresta potem proti tistemu cilju. Pri trenutni išči pluse, ne napake.

Se tudi podpišem pod post @svecka

Človek se spreminja. Trenutna partnerka in jaz nisva niti približno enaka (karakterno) kot sva bila 10 let nazaj, to sva se ravno zadnjič pogovarjala, med gledanjem videjev za nazaj. Torej kako veš, da bo druga ženska bila enaka kot je sedaj? Ne bo.. in vprašanje je če bo sprejela tudi tvoj drugačen karakter.

Preveč spremenljivk na katere ne moreš vplivat. Če ti je v trenutni zvezi dobro, delaj na njej da bo še boljše, ne pa zafurat 15 let vlaganja.
Hvala,ne bi rekel da se gre o napakah, ciljih, otrocih. Nevem kako bi najlazje opisal. Ta druga ima mocan, znacilen karakter verjame vase, daje obcutek samostojnosti, od 20. leta zivi sama, predstavljal sem si, da bi bila za imeti otroke. Sem rabil nekaj casa, pac nasprotni sta si v vecini pogledih.

trstenjak ::

25 let skupaj, skupaj rasteš in se spoštuješ. Skrbiš, da tudi partner napreduje in potem je tudi zveza vedno močnejša. Nikoli nisem podlegel kakšnim "priložnostim", to bi me potem spremljalo do konca življenja. Hkrati bi bil razpad zveze največji poraz v življenju. Glede izjave, da človek ni monogamno bitje, sigurno velja to za plitke ljudi, ki ne znajo vzpostaviti globje in dolgoročne zveze s partnerjem in potem neprestano išče nekoga novega, da izpolni njihove nedefinirane želje.

holabaluza ::

Ze 8 let s (prvo) partnerko. Se dosti strinjam s prejsnjimi posti, karakterno se clovek spreminja. Kar je po mojem bolj pomembno, da se skupne vrednote ohranjajo. Na primer ce si en po 5 letih zmisli, da noce met druzine, je lahko hitro deal-breaker.

Idealno je, da imata oba dva priloznost se razvijat kot posameznika in dovolj osebne svobode.

V osnovi smo monogamna bitja, je pa zato zivljenje v dvoje marsikje lazje ko ves, da ti nekdo stoji ob strani ne glede na situacijo in mu lahko zaupas svoje zivljenje.

Pri takih temah se vedno spomnem na izrek: clovek, ki neprestano isce sreco v zivljenju, jo ne bo zmozen videt, tudi ce je tik pred njegovim nosom. In bo se naprej iskal.

Zgodovina sprememb…

europenian ::

shadeX je izjavil:

Horas je izjavil:

ljudje v osnovi nismo monogamna bitja. to je produkt cerkve, nekaterih elit, zato da nas majo pod nadzorom.


Za prezivetje cloveka (dolgorocno) je zivljenje v dvoje smiselna zadeva neglede od kje to izhaja.

Je pa zagotovo potreba pogledati zadevo s strani posameznika. Nekateri pac se nocejo ustaliti in/ali meti potomce. To je tudi ok.
Vidim, da si ravnokar odpisal. Glih to me je zmotilo. Dokler nisem spoznal ta druge, si nisem predstavljal otrok. Dodatn problem pa je, da sem si jih predstavljal s ta drugo. Trenutna bi se vedno imela rajsi macko, psa kot pa otroka. Pa na porodnisko tudi nebi sla, ampak bi rajsi delala.
Nevem vec povedati o tem, ker kot receno do sedaj o tem nisem razmisljal.

FireSnake ::

europenian je izjavil:

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


18 let. Prej sem se ukvarjal s plesom (in še s čim) zato nisem štel koliko jih je bilo.
Niti to ni pomembno. Bolj kot to, da si prvi je pomembno, da si zadnji.

Tista oseba, ki si jo spoznal te zanima samo zato, ker je drugačna.
Ima kaj, kar trenutna partnerka nima, zagotovo.
Ima pa verjetna trenutna partnerka marsikaj, česar ta nova oseba nima.

shadeX je izjavil:

europenian je izjavil:

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


S trenutno partnerko bo letos 15 let. Tudi sam sem že bil na nekaj preizkušnjah ampak to je samo "test življenja". Nikoli nisem klonil.

Naj ti nekaj povem:

Ni važno s katero boš, VEDNO boš dobil napake pri trenutni in pluse pri drugi, zato da bi upravičil odhod. Ne vidiš pa recimo 15 let vlaganja v zvezo, odrekanja, itd.

Res je super ko greš k drugi, doživiš nekaj drugega, nove občutke, itd ampak to s časom mine. Sedaj imaš prednost, ker trenutno partnerko poznaš že 15 let, druge pa ne. Glede na to da sta skupaj toliko časa, predvidevam da si že čez 30. Resno bi ti začel VSE znova? Družine npr ne misliš met?

Kakorkoli, ti se s trenutno pogovori in povej kaj bi rad imel in kaj bi ona rada imela od tebe. Skupaj gresta potem proti tistemu cilju. Pri trenutni išči pluse, ne napake.

Se tudi podpišem pod post @svecka

Človek se spreminja. Trenutna partnerka in jaz nisva niti približno enaka (karakterno) kot sva bila 10 let nazaj, to sva se ravno zadnjič pogovarjala, med gledanjem videjev za nazaj. Torej kako veš, da bo druga ženska bila enaka kot je sedaj? Ne bo.. in vprašanje je če bo sprejela tudi tvoj drugačen karakter.

Preveč spremenljivk na katere ne moreš vplivat. Če ti je v trenutni zvezi dobro, delaj na njej da bo še boljše, ne pa zafurat 15 let vlaganja.


Lepo napisano!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

IL_DIAVOLO ::

Tega je kar precej. In marsikomu se ne zdi vredno vzdrževati zveze brez iskrice.

In prav je tako, da s karierno in osebnostjo rastjo pogledas po high tier-ju tudi na ljubezenskem podrocju 8-)

Gl
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FoxKnox ::

europenian je izjavil:

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


Lej, če ti po 15 ih letih ni več do partnerke in bi jo rad zamenjal z "boljšo", ti nihče ne brani. Seveda je to tvoja odločitev in nosiš vse posledice svojega dejanja. Človek je individum in se lahko odloča po svoji vesti. Predno se pa odločiš vrži skupaj pluse in minuse in preračunaj kje si. Nosil boš posledice, kajršne že bodo.

Btw Sam sem poročen 25 let, 3 otroci. Bili so vzponi in padci, kanjoni, ampak nikoli nisem pomislil ,da bi vse skupaj pustil in začel znova. Ni računice.

TheBlueOne ::

europenian je izjavil:


Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


Imam partnerko, froca, hiso … Menjal ne bi, po strani nimam kaj, niti ni casa. Menjanje je neprijetno za vse, meni se zdi se najbolj sprejemljivo tu in tam imeti kaj po strani, ce je ze nuja.

Ganon ::

TheBlueOne je izjavil:

meni se zdi se najbolj sprejemljivo tu in tam imeti kaj po strani, ce je ze nuja.


Si pozabil dodati, da je sprejemljivo samo v primeru, da to počneš sam, ne pa tudi partnerka.

marsRover ::

4 leta, trenutno pa se kregamo in sem spoznal drugo. Sva že imela intimno izkušnjo. Zdej pa se ji ne upam povedat.

bambam20 ::

marsRover je izjavil:

4 leta, trenutno pa se kregamo in sem spoznal drugo. Sva že imela intimno izkušnjo. Zdej pa se ji ne upam povedat.


Saj ji ne rabiš povedat. Bolje za oba.

europenian je izjavil:

Glih to me je zmotilo. Dokler nisem spoznal ta druge, si nisem predstavljal otrok. Dodatn problem pa je, da sem si jih predstavljal s ta drugo. Trenutna bi se vedno imela rajsi macko, psa kot pa otroka. Pa na porodnisko tudi nebi sla, ampak bi rajsi delala.
Nevem vec povedati o tem, ker kot receno do sedaj o tem nisem razmisljal.


Če želi tale nova otroke, potem kar menjaj. Najslabše, da želi ženska žival namesto otroka. To je z logiko skregano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

FoxKnox ::

marsRover je izjavil:

4 leta, trenutno pa se kregamo in sem spoznal drugo. Sva že imela intimno izkušnjo. Zdej pa se ji ne upam povedat.

Če se že po 4. letih kregamo ni kaj. Treba povedat in končat. Za oba bo bolje.

bambam20 ::

FoxKnox je izjavil:

marsRover je izjavil:

4 leta, trenutno pa se kregamo in sem spoznal drugo. Sva že imela intimno izkušnjo. Zdej pa se ji ne upam povedat.

Če se že po 4. letih kregamo ni kaj. Treba povedat in končat. Za oba bo bolje.


Ne greš povedat, da si z drugo bil v postelji. LOL.

digitalcek ::

shadeX je izjavil:


S trenutno partnerko bo letos 15 let. Tudi sam sem že bil na nekaj preizkušnjah ampak to je samo "test življenja". Nikoli nisem klonil.

Naj ti nekaj povem:

Ni važno s katero boš, VEDNO boš dobil napake pri trenutni in pluse pri drugi, zato da bi upravičil odhod. Ne vidiš pa recimo 15 let vlaganja v zvezo, odrekanja, itd.

Res je super ko greš k drugi, doživiš nekaj drugega, nove občutke, itd ampak to s časom mine. Sedaj imaš prednost, ker trenutno partnerko poznaš že 15 let, druge pa ne. Glede na to da sta skupaj toliko časa, predvidevam da si že čez 30. Resno bi ti začel VSE znova? Družine npr ne misliš met?

Kakorkoli, ti se s trenutno pogovori in povej kaj bi rad imel in kaj bi ona rada imela od tebe. Skupaj gresta potem proti tistemu cilju. Pri trenutni išči pluse, ne napake.

Se tudi podpišem pod post @svecka

Človek se spreminja. Trenutna partnerka in jaz nisva niti približno enaka (karakterno) kot sva bila 10 let nazaj, to sva se ravno zadnjič pogovarjala, med gledanjem videjev za nazaj. Torej kako veš, da bo druga ženska bila enaka kot je sedaj? Ne bo.. in vprašanje je če bo sprejela tudi tvoj drugačen karakter.

Preveč spremenljivk na katere ne moreš vplivat. Če ti je v trenutni zvezi dobro, delaj na njej da bo še boljše, ne pa zafurat 15 let vlaganja.


Bravo! Si napisal boljše, kot bi jaz sam.

Ampak kaj, ko predvsem "ženski" mediji furajo filozofijo "sprememb", spreminjanja za vsako ceno.

Če se ne razideš, tudi večkrat, danes skoraj nisi več moderen, si demodé, passé.

Ampak mnoge Slovenke si ne zaslužijo niti tistega in takega, kot ga imajo.

So zlatokopke, ki kopljejo in kopljejo in iščejo. V upanju na ogromno "zlato" kepo.
Še enkrat: imajo seveda pravico na izbiro, tudi na iskanje. Ampak so zame vseeno velike bedakinje.

Še dober komentar s slo spleta: Kavelj je v tem, da izbiranje lahko postane način, stil … življenja. Potem pa zaradi Matilde ni več kaj izbrati...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ganon je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

meni se zdi se najbolj sprejemljivo tu in tam imeti kaj po strani, ce je ze nuja.


Si pozabil dodati, da je sprejemljivo samo v primeru, da to počneš sam, ne pa tudi partnerka.


Nisem nic pozabil. :)

Hypathia ::

Horas je izjavil:

ljudje v osnovi nismo monogamna bitja. to je produkt cerkve, nekaterih elit, zato da nas majo pod nadzorom.

Oh, lej, še en , ki bi rad svoje grdo vedenje opravičeval z MuH BiOlOgY BS. (Ne)monogamnost je stvar osebne odločitve ne biološka determiniranost. Je pa seveda res, da se je v preteklosti monogamnost spodbujala ker je prispevala k stabilnosti družbe in manjši konfliktnosti samskih moških. Danes se jih pasivizira drugače, predvsem pa živimo v visoko individulaizirani, potrošniški družbi, kjer so tudi ljudje samo produkti.

digitalcek je izjavil:


Ampak kaj, ko predvsem "ženski" mediji furajo filozofijo "sprememb", spreminjanja za vsako ceno.

Če se ne razideš, tudi večkrat, danes skoraj nisi več moderen, si demodé, passé.

Ampak mnoge Slovenke si ne zaslužijo niti tistega in takega, kot ga imajo.

So zlatokopke, ki kopljejo in kopljejo in iščejo. V upanju na ogromno "zlato" kepo.
Še enkrat: imajo seveda pravico na izbiro, tudi na iskanje. Ampak so zame vseeno velike bedakinje.

Še dober komentar s slo spleta: Kavelj je v tem, da izbiranje lahko postane način, stil … življenja. Potem pa zaradi Matilde ni več kaj izbrati...

Zakaj točno bi se pa morale zadovoljiti z vsakim klošarjem?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Meiniken ::

^[troll has entered the chat]

@OP vem da nisi vprašal za nasvete ampak bi tudi sam rekel, da so zgornji komentarji na mestu. Pa ja ne boš stran vrgel srebro (ker pač popolnega človeka ne moreš najti) v upanju, da dobiš zlato. Ali končaš na istem ali pa še na slabšem. Komuniciraj z drugo polovico in skrbi za zvezo!

49106 ::

TheBlueOne je izjavil:

europenian je izjavil:


Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


Imam partnerko, froca, hiso … Menjal ne bi, po strani nimam kaj, niti ni casa. Menjanje je neprijetno za vse, meni se zdi se najbolj sprejemljivo tu in tam imeti kaj po strani, ce je ze nuja.


Tako se vztraja, če so težave predvsem v postelji. Če je tista “postrani” boljša ne samo v postelji, potem je čas da zamenjaš. Ker nisem narcisoid, bi v takšnem primeru končal zvezo, preden bi sploh začel iskati zamenjavo oz dopolnitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Alayne ::

Pa si željo po otrocih kdaj izrazil sedanji partnerki?

Jaz sem s svojim trenutnim 7 let. Imava enega otroka. S prejšnjim partnerjem sem bila skupaj 3 leta in otroci mi niti na misel niso padli. Če bi me vprašal takrat, bi rekla, da jih nikoli ne bom imela. Ali je to bila moja ideja ali pa si jih s prejšnjim preprosto nisem predstavljala težko rečem.

Vsi komentarji zgoraj so na mestu. Včasih je treba ohranjati zvezo in graditi na partnerstvu. Bi pa dodala, da je včasih potrebno tudi odrezati. Svak je po 10ih letih prekinil zvezo in se nato po 2letih zaročil z novo, ki mu res ustreza in se odlično dopolnjujeta v življenjskih ciljih. Njegova bivša se je prav tako v 2 letih poročila in rodila otroka. Prav tako poznam osebo, ki je po 15letih zakona pustil ženo in dva otroka ter se selil k ljubici. Pravi, da je srečnejši kot kadarkoli. V obeh primerih sta bili osebi v prvih zvezah od ranih let (15-16) in še sami nista vedeli kaj bi radi. Potem sta pač iz navade vztrajala pri trenutni, dokler jima neka ni spodnesla tal pod nogami.
Ni vse črno-belo. Razčisti pri sebi ali imaš partnerko rad in ali imata skupne cilje v življenju. Eden od teh je imeti otroke.

juroz ::

europenian je izjavil:

shadeX je izjavil:

Horas je izjavil:

ljudje v osnovi nismo monogamna bitja. to je produkt cerkve, nekaterih elit, zato da nas majo pod nadzorom.


Za prezivetje cloveka (dolgorocno) je zivljenje v dvoje smiselna zadeva neglede od kje to izhaja.

Je pa zagotovo potreba pogledati zadevo s strani posameznika. Nekateri pac se nocejo ustaliti in/ali meti potomce. To je tudi ok.
Vidim, da si ravnokar odpisal. Glih to me je zmotilo. Dokler nisem spoznal ta druge, si nisem predstavljal otrok. Dodatn problem pa je, da sem si jih predstavljal s ta drugo. Trenutna bi se vedno imela rajsi macko, psa kot pa otroka. Pa na porodnisko tudi nebi sla, ampak bi rajsi delala.
Nevem vec povedati o tem, ker kot receno do sedaj o tem nisem razmisljal.

"menjaj".
ti bi rad otroke ona ne... moral bi menjat že par let nazaj.

to dvoje pač ni kompatibilno.

ali pa, če se spomnem na enega irca ko mi je pred leti govoril da sta s punco naredila kompromis.
ona nebi otrok, on bi. in tako nimata otrok.

Miki N ::

Včasih je tudi problem, da se ljudje... ehem... osebnostno razvijajo drugače, tudi če so v zvezi. In potem nasveti "najprej reši pri sebi v glavi" niso več najboljši - sploh slotech supermani bi lahko razumeli, da lahko včasih nekdo partnerja tudi ... preraste.

GupeM ::

juroz je izjavil:

ali pa, če se spomnem na enega irca ko mi je pred leti govoril da sta s punco naredila kompromis.
ona nebi otrok, on bi. in tako nimata otrok.

Če bi bil pameten, bi se končalo drugače: Ona nima otrok, on jih ima.

Gagatronix ::

Ce bi bil pameten bi si nasel drugo.

energetik ::

shadeX je izjavil:

Preveč spremenljivk na katere ne moreš vplivat. Če ti je v trenutni zvezi dobro, delaj na njej da bo še boljše, ne pa zafurat 15 let vlaganja.
Tudi sam tako mislim. Da bi pa zdaj zaradi enih iskric, ki minejo tudi pri drugi, zafural vse skupaj, sploh pa otroke, mi ne pride na misel. Si ne predstavljam, kakšne travme se s tem povzroči otrokom. Dokler znata sodelovati in se razumeti, je to to. Slabe stvari je pač potrebno zrihtat, da niso več slabe. Potem pa pridejo še vse ekonomske prednosti, največja je seveda skupen nakup bivališča in dvojna plača.
Aja, skupaj sva 18let.

Povsem pa razumem, da kdo drug ne želi biti v monogamni zvezi, ampak to je dobro razjasnit med partnerjema že takoj na začetku, da gre pač za začasno zvezo, da otrok ne bo in je toto.

uvodV?? ::

Ce nisi srečen seveda zamenjaj, ni nič narobe. Seveda dobro premisli in malo prespi.

Je pa grozovito branj nesrečnikov, ki ti pišejo kako se splača potrpeti v nesrečnih zakonih zaradi "vloženega truda". Tudi za otroke je mnogo boljša ločitev kot nesrečna starša.

jest10 ::

Odvisno tudi kako hudo je dejansko. Ali je samo naveličanost, ali je veza v totalnem razsulu in živita en mimo drugega.

jabe ::

To si govorijo infantilnezi in egoisti, da upravičijo izbor lažje poti. Zakon z otroci je delo, ni druge bolj primerne besede. To delo je pa lahko smisel vsega ali pa frustracija, kakor si ga boš naredil in kakor vzames. To pa marsikdaj ni zavestna odločitev, ampak karakterna lastnost in spet pridemo do prvega stavka.

Ko otrok ni, se gremo kamot lahko napačne odločitve pa biti (ne)srečen, pa odstopis in iščeš dalje. Ko pa so otroci posredi, pa je to zajeb, za katerega račun poravnajo oni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

klemenSLO ::

Precej dobrih odgovorov (@jabe,@energetik,@shadeX..)
Partnerja dobiš v kompletu. Z vsemi dobrimi kot z manj dobrimi stvarmi.
Ko se zjutraj zbudiš in pogledaš na drugo stran postelje, se nasmejiš ?
Ko se vprašaš a li bi ponovno šel po isti poti, je tvoj odgovor da?

Aja, drugo leto bo 20 let odkar sva skup. 3 mulci.

PS:
Ne pozabite komunicirati z drugo stranjo. In to na ustrezen način. Da se ne nabere veliko majhnih stvari, ki lahko sprožijo kak usoden dogodek...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Imam partnerko, froca, hiso … Menjal ne bi, po strani nimam kaj, niti ni casa. Menjanje je neprijetno za vse, meni se zdi se najbolj sprejemljivo tu in tam imeti kaj po strani, ce je ze nuja.


Tako se vztraja, če so težave predvsem v postelji. Če je tista “postrani” boljša ne samo v postelji, potem je čas da zamenjaš. Ker nisem narcisoid, bi v takšnem primeru končal zvezo, preden bi sploh začel iskati zamenjavo oz dopolnitev.


Ne vem no... Vedno se najde kaj boljsega, posebej, ce razturas kaksen aspekt zivljenja. Ampak potem morda nima smisla sploh iti v zveze, ker so prakticno vse obsojene na propad.

Pri teh zadevah sesujes svet cisto prevecim ljudem, ce menjas vse povprek. Si mislim, da ko se enkrat necemu zavezes pac racunas samo na delno dopolnitev.

Sicer pa zna biti, da se motim in da hormoni naredijo svoje. Raje ne bi jedel zarecenega kruha, tako da naceloma verjamem, da je kdaj obcutek, da je reset boljsa opcija. Ampak vseeno imam trenutno stalisce, da je zaveze treba drzati, posebej ce vplivajo na sirsi krog.

GregiB ::

europenian je izjavil:

Ta druga ima mocan, znacilen karakter verjame vase, daje obcutek samostojnosti, od 20. leta zivi sama, .


Močan karakter, živi sama… Ne vedno in ne nujno, a ponavadi recept za disaster…
Chew you up and spit you out!
Zagovarjam varianto… če si nezadovoljen z zvezo, prekini in potem “išči” novo… Primerjanje simpatij in zvez ne koristi nikomur, škodi marsikomu.

Btw, letos praznovala 30… brez skokov na druge rožce…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

vnetidebater ::

europenian je izjavil:

V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.


Saj se zavedaš da ti je na tej babnici 1 reč zanimiva in se boš sčasoma navadil te reči in se začel dolgočasiti medtem ko si ženo poročil z razlogom?

Naredi to neumnost in ti garantiram da boš na koncu ostal brez obeh.

GregiB je izjavil:

europenian je izjavil:

Ta druga ima mocan, znacilen karakter verjame vase, daje obcutek samostojnosti, od 20. leta zivi sama, .


Močan karakter, živi sama… Ne vedno in ne nujno, a ponavadi recept za disaster…
Chew you up and spit you out!
Zagovarjam varianto… če si nezadovoljen z zvezo, prekini in potem “išči” novo… Primerjanje simpatij in zvez ne koristi nikomur, škodi marsikomu.

Btw, letos praznovala 30… brez skokov na druge rožce…


Če živi sama že toliko časa je tudi sama navajena živeti. Močan karakter že daje navzven v družbi, bohvedi kako je doma (komot je lahko vsa zakompleksana).

Zgodovina sprememb…

D3m ::

europenian je izjavil:

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


7 let, 2 otroka.

Vzponi in padci so življenjska popotnica. Nisem razmišljal o "menjavi".

Škoda živcev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Netrunner ::

jaz imam tudi cca 20 let resne zveze za sabo :)

Nisem razmišljal skoka čez plot ker si znava dovolj popestriti zvezo. Vsekakor opaziš kakšne zanimive / interesantne / simpatične druge ženske vendar se je treba zavedati, da če bi naredil switch bi po 15-20 letih bil spet na istem.

Kolegice ki jih poznaš in se ti dopadejo ne dajo realne slike, kakšne bi bile kot partnerke.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

europenian ::

Srecen: nisem preprican
Zadovoljen: sigurno
Se kregamo: ne
Jo pogresam: ja in ne

Ko se zjutraj zbudiš in pogledaš na drugo stran postelje, se nasmejiš ?

Zadnje case oz. odkar sem spoznal to drugo spim samo se napol oz. zelo slabo.

iso2000 ::

Jaz sem pri ca. 30. končal daljšo vezo. Enostavno sem se nekega dne vprašal, ali bom tako živel do konca življenja. Odgovoril sem si, da ne in potem sem po hitrem postopku zaključil. Nisva imela še otrok, sva pa ravno vložila v skupno nepremičnino takrat.
Sedaj imam drugo s katero bolje shajava, imava otroke in nek plan kako ta projekt družine peljat naprej. Ni pa popolna, kot sigurno nisem niti jaz.
Torej pomoje je prvo in najpomembnejše vprašanje ali se s trenutno vidiš čez 10 let recimo in kaj mislita do takrat ustvarit.
Pa srečno

feryz ::

32 let.
Komentirati pa ni kaj, ker je to subjektivna stvar. Vsak jo vidi drugače in mu različne stvari, različno pomenijo. Glede na težo.

europenian ::

iso2000 je izjavil:

Jaz sem pri ca. 30. končal daljšo vezo. Enostavno sem se nekega dne vprašal, ali bom tako živel do konca življenja. Odgovoril sem si, da ne in potem sem po hitrem postopku zaključil. Nisva imela še otrok, sva pa ravno vložila v skupno nepremičnino takrat.
Sedaj imam drugo s katero bolje shajava, imava otroke in nek plan kako ta projekt družine peljat naprej. Ni pa popolna, kot sigurno nisem niti jaz.
Torej pomoje je prvo in najpomembnejše vprašanje ali se s trenutno vidiš čez 10 let recimo in kaj mislita do takrat ustvarit.
Pa srečno
Smem priblizno vprasati, kaj pa je bilo narobe s prvo oz. zakaj shajas s drugo boljse? Ponavadi tako odlocitev sprozi nek dogodek ali se motim? Kako si resil zadevo z nepremicnino?
Moji je pac zelo pomembna ugledna sluzba, brezskrbni prosti cas, to ji je prioriteta st.1, vse ostalo je boljkone na stranskem tiru. Pred 30. letom je govorila, da misli imeti otroke pri 30, zdaj pa smo ze cez trideset pa se vedno nic, nazadnje za velikonocne praznike je rekla, da se ji se ne mudi in s tem se je pogovor na to temo tudi zakljucil.

MisterM ::

V svoji prvi pravi službi, sicer že dolgo tega, sem od direktorja slišal moder svet: Prvo službo in prvo ženo je težko zamenjati, nato pa kar gre.

shadeX ::

Pred 30. letom je govorila, da misli imeti otroke pri 30, zdaj pa smo ze cez trideset pa se vedno nic, nazadnje za velikonocne praznike je rekla, da se ji se ne mudi


Moja identično. Moja si otroke želi ampak največji sprožilci teh občutkov, da si je želela prej otroke so bili ravno tisti, ko so njene vrstnice dobivale otroke (pred 30). Pri naju je situacija drugačna kot pri drugih in sedaj ko razume te "sprožilce", se tudi njej ne mudi več se pa strinjava da naj bi bilo to v roku leta, dveh.

D3m ::

Da ne boste imeli probleme zanositi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

WhiteAngel ::

europenian je izjavil:

Resnicno me zanima koliko vas je tukaj, ki ste s partnerjem skupaj ze vec kot 5 let, vec kot 10 let, vec kot 15 let in vec kot 20 let?
Ali je to vas prvi partner, drugi, tretji?

Tisti, ki ste v zadnjih treh skupinah (ajd pogojno prva skupina), vas nikoli nikoli ni zaneslo drugam? Ali pa vsaj ste bili tik pred tem? Zakaj ste sli ali niste sli narazen?

Jaz sem v zvezi 15 let, ampak odkar sem spoznal eno osebo imam obcutek da ni to to. V trenutni zvezi je vse kul, ampak ta druga oseba ima nekaj, cesar trenutna nima. Drugacen karakter, ki ga pogresam pri trenutni.

Lp


WTF, kaj se je zgodilo s tehnološkim forumom :O

OP: Froce naredi in ne boš več razmišljal o neumnostih. Vedno bo "ena boljša". In tudi zase ne mislit, da si najboljši. :|

Horas ::

jaz trdim da se ljudje osebnostno in karakterno NE spreminjamo! se samo prilagajamo določenim situacijam, v službi, zvezi itd.. volk dlako menja, nrave ne.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GupeM ::

Horas je izjavil:

jaz trdim da se ljudje osebnostno in karakterno NE spreminjamo! se samo prilagajamo določenim situacijam, v službi, zvezi itd.. volk dlako menja, nrave ne.

Volk. Ampak človek ni volk.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnogoženstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24426272 (21231) FlyingBee

Je sploh še kdo zvest svojemu partnerju? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
68199868 (85038) bluefish

Kaj bi vi storili če bi vas partner varal? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17529496 (24964) Gandalfar

Več podobnih tem