» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
164 / 213
»»

Mato989 ::

Me zanima če 1/3 Slo (družin) zasluži več kot 100k >:D

Ko tak šimfamo tole.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Me zanima če 1/3 Slo (družin) zasluži več kot 100k >:D

Ko tak šimfamo tole.

Torej dve plači letno bruto skupaj čez 100k? Takih družin je pri nas po moje manj kot 20%, verjetno celo manj kot 10%.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Me zanima če 1/3 Slo (družin) zasluži več kot 100k >:D

Ko tak šimfamo tole.

Torej dve plači letno bruto skupaj čez 100k? Takih družin je pri nas po moje manj kot 20%, verjetno celo manj kot 10%.


Že če jih je 10% bi bil presenečen... sem se bolj nagibal k 5%...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sbawe64 ::

Povprečna plača v Slo je 1800 bruto,
2*1800*12 je 43200.


Edit, je več
2*2023,92*12 je 48574
https://data.si/blog/povprecna-placa-20...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

pangro ::

dronyx je izjavil:

pangro je izjavil:

Ja sej, mislim da je zdaj na 7% pa že radira nepremičninski trg, powel nam pa govori da bodo obresti zdaj še hitreje rastle, pa kam človek. Fed gre zdaj v drugo skrajnost, najprej inflacija je začasna do obresti bodo podivjale.

V kakšnem smislu radira? V ZDA so cene povprečne hiše od 2020 do 2021 zrastle približno iz 300.000 USD na 400.000 USD. Sedaj je ta cena padla za 4%. Torej je vsaj zaenkrat učinek poblaznelega tiskanja denarja v covid letu 2020 še vedno bistveno višji kot pa učinek dviga obrestnih mer.

Glede na obrestno mero in kupno moč prebivalstva so po moje pri nas marsikje nepremičnine precenjene vsaj za 30%. Ampak dokler ne zmanjka dohtarjev z denarjem se očitno ne bo na nepremičninskem trgu zgodilo nič, razen padca števila transakcij.

Je pa kot sam opažam marsikdo pozabil, da so bile nekoč obresti precej višje, pa so se ljudje kljub temu zadolževali za nepremičnine. Sedaj pa očitno prihajamo v obdobje, ko bodo krediti dragi, hkrati pa so zelo drage tudi nepremičnine. Torej dvojni udarec za tiste, ki rešujejo stanovanjski problem.


Nepremičninski trg je počasen ko pa začne mlet pa padajo velikani. Najprej padec prometa potem se vsi nekaj časa debelo gledajo potem pa mletje pa defaulti, prejsnji ciklus leto 2006 in 2007 je imel fed na 5.25, 30 letni mortgage rate je bil pa tudi na danasnjih nivojih okoli 7% pa je šlo vse v maloro, plus invertna krivulja se je pacala več kot leto dni. Jerome dvigne še za 0.5 pa smo že na 5.25.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

Je pa res da je fed odkupoval v sklopu qe tudi hipotekarne kredite in tako prioritetno pumpal nepremičninski trg, zdaj koliko laufa qt na teh papirjih ne vem ker ne spremljam ampak če bo nehal bo to samo še dodatni udarec za ta trg.

dronyx ::

Situacija danes je bistveno drugačna kot je bila 2008. Jaz ne vidim nekih hudih težav na nepremičninskem trgu. Seveda bo manj transakcij kot jih je bilo za časa covid evforije, cena nepremičnin pa bo tudi lahko padla za kakšnih 10%, morda kje tudi 20% (v mislih imam ZDA). Ampak če upoštevaš višje obresti in padec cen nepremičnin se za tistega, ki kupuje s krediti cene niso nič znižale. Dokler je polna praktično zaposlenost težav jaz ne vidim in to bo verjetno še nekaj časa.

pangro ::

To bo samo v primeru soft landinga, to se pravi inflacija pade sama od sebe brez posledic za gospodarstvo, ker bo na surovinskem trgu laufal naprej bussiness as usual fed pa spusti obrestne nazaj,itak možno je vse, možni scenariji so torej, recesija in polom vsega vkljucno z nepremičninami in seveda inflacijo potem že omenjeni soft landing pa seveda scenarij iz 70ih ampak v tem primeru bi moralo priti do hudih motenj na surovinskem trgu......

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Situacija danes je bistveno drugačna kot je bila 2008. Jaz ne vidim nekih hudih težav na nepremičninskem trgu. Seveda bo manj transakcij kot jih je bilo za časa covid evforije, cena nepremičnin pa bo tudi lahko padla za kakšnih 10%, morda kje tudi 20% (v mislih imam ZDA). Ampak če upoštevaš višje obresti in padec cen nepremičnin se za tistega, ki kupuje s krediti cene niso nič znižale. Dokler je polna praktično zaposlenost težav jaz ne vidim in to bo verjetno še nekaj časa.


Cene nepremičnin se za kupca ne bodo nič znižale, investitorji pa bodo ob 10 ali 20% profita. ;) Poleg tega se bodo transakcije ustavile, kar dejansko pomeni, da denar ne bo več tako krožil.

Kar se tiče pa tele vaše "polne zaposlenosti" je pa to malce drugače! ;) To je dejanska samo neka (poljubna) konstanta C, ki jo poljubno prišteješ in ti ne spremeni (same) krivujle, ampak jo samo malce prestavi višje ali nižje. Tolažit se, da dokler bo polna zaposlenost ne bo "hujšega", je malo iluzoričnega zavajanja. Podobno kot, da se kriza ne bo rešila, dokler ne bo 10% brezposelnosti.

PRIMER: Če imaš ti neko breme, 500 kg ali 500 miljard, ki ga moraš premaknit, potem tistih spodnjih 10% igra samo zelo neznatno vlogo. Samo par %!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TheBlueOne ::

dronyx je izjavil:

Situacija danes je bistveno drugačna kot je bila 2008. Jaz ne vidim nekih hudih težav na nepremičninskem trgu. Seveda bo manj transakcij kot jih je bilo za časa covid evforije, cena nepremičnin pa bo tudi lahko padla za kakšnih 10%, morda kje tudi 20% (v mislih imam ZDA). Ampak če upoštevaš višje obresti in padec cen nepremičnin se za tistega, ki kupuje s krediti cene niso nič znižale. Dokler je polna praktično zaposlenost težav jaz ne vidim in to bo verjetno še nekaj časa.


Morda je situacija danes bolj podobna tisti v 2007? Kaj smatras kot padec cen nepremicnin? Ce imas prav in se zacenja kolaps dolarja (20% obresti) bodo nepremicnine ljudje sigurno drzali, ne pa prodajali. Enako z vsem, kar ima prakticno vrednost.

Ce pa obresti ponorijo do tocke, da ljudje ne morejo placevati obveznosti in iz tega naslova nepremicnine poplavijo trg, pa bos hitro v podobni situaciji kot 2008.

FrRoSt ::

Vprašanje, kako imajo nepremičnine in koliko imajo maneverskega prostora ali rezerve!? ;)

Če gledaš film Velika poteza (The big short; oglašujejo ga na kanalu Kino in bo verjetno v nekaj dneh na ogled :)) je razlika, ali imajo nepremičnino na zalogi/lasti že dlje časa, ali pa so celo vzeli kredite (hipotekarne) po nizki obrestni meri in morda celo investirali v (nekaj) premičnin! V tem primeru breme odplačevanja lahko močno naraste iz zadeva se za/lomi.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mato989 ::

Problem je da vi ne razumete, da folk ne bo prodajal nepremičnin do zadnjega... dokelr ne bo vse drugo failalo pri reševanju svojih prihodkov.

Osebno menim da je SLovenski trg preveč tog napram USA trgu da bi se zgodil 30% drop nepremičnin "čez noč"

Še vedno pa trdim tole... recesija ne koristi skoraj nikomur.

Tisti ki si danes in lani in pred 2 letoma ni mogel kupit nepremičnine si je načeloma ne bo mogel niti v morebitni recesiji... in tu je osnovna težava.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Vbistvu si jo bo takrat se tezje, kot danes :)

FrRoSt ::

Seveda folk ne bo prodal nepremičnine do zadnjega. Res smo mi veliko bolj rigidni kot v zda, kar se tega tiče. Tukaj je problem drugačen, zrcalen. Ljudje NE bodo kupovali neprimičnin! Cene ne bodo pretirano padle, vendar se pač ne bodo prodale. Nekaj časa. :)

Zgrajenih je bilo kar nekaj nepremičnin in dogradili so tudi vse tiste, ki so ostala samo kot gradbišča po krizi 2008! Če se spomnimo, kaj se je takrat dogajalo!! Cene nepremičnin (in gradbišč) niso padle, ker so bili zavedeni tudi pod hipotekarnimi posojili in vrednostmi v bankah! Zaradi bilance bank tudi!! Banke so potem tako odšle v sanacijo in odprodajo....

Načeloma se je sezona, ponovna pomlad za nepremičnine začela šele tam po letu 2014 naprej, sedaj se bo zaprla. Za nedoločen čas! 8-) Trg se bo ohladil! :D
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mato989 ::

FrRoSt je izjavil:

Seveda folk ne bo prodal nepremičnine do zadnjega. Res smo mi veliko bolj rigidni kot v zda, kar se tega tiče. Tukaj je problem drugačen, zrcalen. Ljudje NE bodo kupovali neprimičnin! Cene ne bodo pretirano padle, vendar se pač ne bodo prodale. Nekaj časa. :)

Zgrajenih je bilo kar nekaj nepremičnin in dogradili so tudi vse tiste, ki so ostala samo kot gradbišča po krizi 2008! Če se spomnimo, kaj se je takrat dogajalo!! Cene nepremičnin (in gradbišč) niso padle, ker so bili zavedeni tudi pod hipotekarnimi posojili in vrednostmi v bankah! Zaradi bilance bank tudi!! Banke so potem tako odšle v sanacijo in odprodajo....

Načeloma se je sezona, ponovna pomlad za nepremičnine začela šele tam po letu 2014 naprej, sedaj se bo zaprla. Za nedoločen čas! 8-) Trg se bo ohladil! :D


Jap, samo v osnovi je tako... če kupuješ nepremičnino ZASE, je bistvo da kupiš čimprej oz. takoj ko lahko... Đabe nekomu ki je danes 32 rečt da bo čez 8 ali 10 let dobra priložnost, on bo spušil 10 let na čakanje na nekaj kar ni ziher da bo.

Veš koliko primerov sem slišal ko niso hotli kupit nepremičnine 2013 pa 2014 ker so rekli ŠE BO PADLO 20%... čakajmo... in še danes nimajo nepremičnine... kaj so naredili oni razen spušili 8 let + lajfa...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

FrRoSt ::

Mato989 je izjavil:


Jap, samo v osnovi je tako... če kupuješ nepremičnino ZASE, je bistvo da kupiš čimprej oz. takoj ko lahko... Đabe nekomu ki je danes 32 rečt da bo čez 8 ali 10 let dobra priložnost, on bo spušil 10 let na čakanje na nekaj kar ni ziher da bo.

Veš koliko primerov sem slišal ko niso hotli kupit nepremičnine 2013 pa 2014 ker so rekli ŠE BO PADLO 20%... čakajmo... in še danes nimajo nepremičnine... kaj so naredili oni razen spušili 8 let + lajfa...


DA!! Saj to je vse res!! In to je problem! Tudi širše, za družbo! Mladi nimajo stanovanj in posledično se ne odločajo za otroke. In vse se vrti naprej v negativni špirali. Samo taka je politika!

Tudi drugje, na drugih domačih butalskih področjih ni čisto nič drugače!! Poglej pokojninsko varčevanje. Drugi steber. Čista loterija.... Brez pametnih zakonskih rešitev. Večina, 90% ljudi bo na minimalni, beri: SOCIALNI pokojnini ali nekaj 10 € več!! In se kdo razburja!?? Za en ali dva razreda so pripravljeni vsi v stavko in na ulice!!! JEBEŠ take sindikate in ljudi. Ne bidijo dlje od svojega butalskega nosa!? :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

Težave se ponavadi pojavijo, ko se začnejo masovno odpuščanja in močno naraste nezaposlenost. Nezaposleni ponavadi ne zmorejo več vračati kredita in ko je takih veliko, so v težavah banke. Sedaj je zadolženost velika, tako da si tega scenarija ne želijo. Jaz sem prepričan, da bodo raje pustili več let visoke inflacije kot to.

TheBlueOne ::

FrRoSt je izjavil:

Seveda folk ne bo prodal nepremičnine do zadnjega. Res smo mi veliko bolj rigidni kot v zda, kar se tega tiče. Tukaj je problem drugačen, zrcalen. Ljudje NE bodo kupovali neprimičnin! Cene ne bodo pretirano padle, vendar se pač ne bodo prodale. Nekaj časa. :)


Ne vem, ce si ti 100% informiran o tem kaj je bilo 2008. Tu ni bil katalizator, da bi ljudje zaceli prodajati ampak, da so ljudje bili nezmozni vracati kredite. Pac so bile neke sheme, ki so zadeve se poslabsale, ki so omogocile nakup tudi takim, ki so bili zelo hitro nesposobni placevati.

Posledicno je na trg prislo dosti nepremicnin pod prisilo, ker so jih prodajali tisti, ki so bili dejanski lastniki, v prvi vrsti banke.

Mato989 je izjavil:


Jap, samo v osnovi je tako... če kupuješ nepremičnino ZASE, je bistvo da kupiš čimprej oz. takoj ko lahko... Đabe nekomu ki je danes 32 rečt da bo čez 8 ali 10 let dobra priložnost, on bo spušil 10 let na čakanje na nekaj kar ni ziher da bo.


Je bilo zelo dosti ljudi, ki so kupovali malo pred 2008 in so bankrotirali, ker so kupovali v napacnem casu.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:


Ne vem, ce si ti 100% informiran o tem kaj je bilo 2008. Tu ni bil katalizator, da bi ljudje zaceli prodajati ampak, da so ljudje bili nezmozni vracati kredite. Pac so bile neke sheme, ki so zadeve se poslabsale, ki so omogocile nakup tudi takim, ki so bili zelo hitro nesposobni placevati.


TAKO, da! To pravim, Breme je bilo preveliko. Nekateri so jih kupovali kot za bodočo investicijo, hkrati pa so spustili kriterije. In prišlo je do zloma. Za zda govorimo....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TheBlueOne ::

FrRoSt je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ne vem, ce si ti 100% informiran o tem kaj je bilo 2008. Tu ni bil katalizator, da bi ljudje zaceli prodajati ampak, da so ljudje bili nezmozni vracati kredite. Pac so bile neke sheme, ki so zadeve se poslabsale, ki so omogocile nakup tudi takim, ki so bili zelo hitro nesposobni placevati.


TAKO, da! To pravim, Breme je bilo preveliko. Nekateri so jih kupovali kot za bodočo investicijo, hkrati pa so spustili kriterije. In prišlo je do zloma. Za zda govorimo....


Ce se ne motim je bila tista shema, kjer banke niti niso vec zares preverjale bonitete en galvnih razlogov, tista shema pa je menda bilo izkljucno za svojo hiso? Ce se prav spomnem. Dodatno pa prodajanje teh dolgov, kjer se pravtako ne spomnem vec cisto tocno. :)

Ampak ja, seveda so kasneje nasedle tudi investicije, samo ne vem, ce je to bil glavni problem.

Mato989 ::

Je bilo zelo dosti ljudi, ki so kupovali malo pred 2008 in so bankrotirali, ker so kupovali v napacnem casu.


Narobe, bankrotirali so ker so preslabo ocenili svoje zmožnosti in zaposlitveno možnost ob morebitni odpustitvi, in ker so povečini kupili preveč drago (lokacija)

Tisti ki si je dal dovolj prostora je normalno zvozil.

FrRoSt je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Jap, samo v osnovi je tako... če kupuješ nepremičnino ZASE, je bistvo da kupiš čimprej oz. takoj ko lahko... Đabe nekomu ki je danes 32 rečt da bo čez 8 ali 10 let dobra priložnost, on bo spušil 10 let na čakanje na nekaj kar ni ziher da bo.

Veš koliko primerov sem slišal ko niso hotli kupit nepremičnine 2013 pa 2014 ker so rekli ŠE BO PADLO 20%... čakajmo... in še danes nimajo nepremičnine... kaj so naredili oni razen spušili 8 let + lajfa...


DA!! Saj to je vse res!! In to je problem! Tudi širše, za družbo! Mladi nimajo stanovanj in posledično se ne odločajo za otroke. In vse se vrti naprej v negativni špirali. Samo taka je politika!

Tudi drugje, na drugih domačih butalskih področjih ni čisto nič drugače!! Poglej pokojninsko varčevanje. Drugi steber. Čista loterija.... Brez pametnih zakonskih rešitev. Večina, 90% ljudi bo na minimalni, beri: SOCIALNI pokojnini ali nekaj 10 € več!! In se kdo razburja!?? Za en ali dva razreda so pripravljeni vsi v stavko in na ulice!!! JEBEŠ take sindikate in ljudi. Ne bidijo dlje od svojega butalskega nosa!? :O


Niti ni problem, samo moraš ustrezno ovrednotit svoje želje in zahteve in jih primerno znižat glede na tvojo zaposlitev, in mroebitno recesijo... če tega ne zmoreš imaš problem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Narobe, bankrotirali so ker so preslabo ocenili svoje zmožnosti in zaposlitveno možnost ob morebitni odpustitvi, in ker so povečini kupili preveč drago (lokacija)

Tisti ki si je dal dovolj prostora je normalno zvozil.


Dej poglej si prosim detajle. In ja, v bistvu si zopet sam sebi kontradikcija. Opazas, da je vse slo v maloro, ker so kupovali predrago, malo prej pa svetujes, da tisti, ki hoce mora kupiti takoj neglede na ceno. Takrat je bilo trzno predrago, kakor utegne biti tudi v tem trenutnku. Posebej za tiste, ki nimajo fix obresti.

Tisti ki si je dal dovolj prostora je normalno zvozil.
ni vreedno oemembe, ker je aksiom. Kakor "Tisti, ki vozi dovolj hitro, da pride do cilja, pride pravocasno.". Pac prevec ljudi je upostevalo tvoj nasvet od prej in so pusili.

Taksnega:

Mato989 je izjavil:



Jap, samo v osnovi je tako... če kupuješ nepremičnino ZASE, je bistvo da kupiš čimprej oz. takoj ko lahko... Đabe nekomu ki je danes 32 rečt da bo čez 8 ali 10 let dobra priložnost, on bo spušil 10 let na čakanje na nekaj kar ni ziher da bo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Narobe, bankrotirali so ker so preslabo ocenili svoje zmožnosti in zaposlitveno možnost ob morebitni odpustitvi, in ker so povečini kupili preveč drago (lokacija)

Tisti ki si je dal dovolj prostora je normalno zvozil.


Dej poglej si prosim detajle. In ja, v bistvu si zopet sam sebi kontradikcija. Opazas, da je vse slo v maloro, ker so kupovali predrago, malo prej pa svetujes, da tisti, ki hoce mora kupiti takoj neglede na ceno. Takrat je bilo trzno predrago, kakor utegne biti tudi v tem trenutnku. Posebej za tiste, ki nimajo fix obresti.

Tisti ki si je dal dovolj prostora je normalno zvozil.
ni vreedno oemembe, ker je aksiom. Kakor "Tisti, ki vozi dovolj hitro, da pride do cilja, pride pravocasno.". Pac prevec ljudi je upostevalo tvoj nasvet od prej in so pusili.

Taksnega:

Mato989 je izjavil:



Jap, samo v osnovi je tako... če kupuješ nepremičnino ZASE, je bistvo da kupiš čimprej oz. takoj ko lahko... Đabe nekomu ki je danes 32 rečt da bo čez 8 ali 10 let dobra priložnost, on bo spušil 10 let na čakanje na nekaj kar ni ziher da bo.


Ne nisem... ker spet ne razmišljaš dovolj...

1. Ja če rabiš zase kupiš čimprej
2. Ja če je predrago in se preveč stegneš s kreditom si v pasti ki se je zgodila 2008...

Kaj je rešitev? Da znižaš standarde in kupiš drugje (lokacijsko) kjer je ceneje, da ne našponaš kreditne sposobnosti do neba da te pokoplje kot leta 2009 in 2010 nekatere in da hkrati kupiš čimprej oz. takoj ko rabiš...

V osnovi je pri nakupu nepremičnine nek krog dejavnikov:

1. čas nakupa (kupiš čimprej ko rabiš in ne čakaš)
2. Višina zadolžitve napram trenutne prihodke (tu moraš trezno premislit da se ne zakreditiraš več kot nekaj 15/20% svojega mesečnega prihodka in hkrati oceniš kako hitro si zaposljiv če izgubiš šiht)
3. Napram zgornjim točkam prilagodiš ŽELJE torej lokacijo, velikost, ali je hiša ali stanovanje itd...

Preveč ljudi pa gre obratno prvo Želje potem pa prilagaja vse svojim željam... in to te pokoplje če se zgodi 2008/2009
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Kaj je rešitev? Da znižaš standarde in kupiš drugje (lokacijsko) kjer je ceneje, da ne našponaš kreditne sposobnosti do neba da te pokoplje kot leta 2009 in 2010 nekatere in da hkrati kupiš čimprej oz. takoj ko rabiš...


Potem pa ugotovis, da potrebujes drugo sluzbo. Potem pa Mato ugotovi, da so cene vezane na zasluzek tam. Potem pa Mato ugotovi, da problema ni resil ampak se je samo preselil v bolj shitty regijo, kjer ima se manj sans.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kaj je rešitev? Da znižaš standarde in kupiš drugje (lokacijsko) kjer je ceneje, da ne našponaš kreditne sposobnosti do neba da te pokoplje kot leta 2009 in 2010 nekatere in da hkrati kupiš čimprej oz. takoj ko rabiš...


Potem pa ugotovis, da potrebujes drugo sluzbo. Potem pa Mato ugotovi, da so cene vezane na zasluzek tam. Potem pa Mato ugotovi, da problema ni resil ampak se je samo preselil v bolj shitty regijo, kjer ima se manj sans.



Zakaj? Na stotine ljudi migrira dnevno iz drugih regij kjer je m2 cenejši kot v LJ pa delajo v LJ... torej izgovora ni.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Zakaj? Na stotine ljudi migrira dnevno iz drugih regij kjer je m2 cenejši kot v LJ pa delajo v LJ... torej izgovora ni.


Se vedno je drago oziroma vedno se zbalansira s stroski logistike. Ni tu izgovorov, samo ekonomska realnost.

In kar pridigas ve vsak bumbar, malokdo pa uspe, ceprav te enostavne aksiome pozna.

Glodko ::

Da se ne zakreditiraš za več kot 15-20% dohodka? :D :D

Se pravi če imaš 4 jurje neto prihodka je to 800 EUR mesečno. Pa govorimo verjetno o top 1% folka (če gledamo posameznika).

Za 800 EUR mesečno naslednjih 20 let, dobiš trenutno 128k po informativnem izračunu. Če imaš še recimo 30k lastne udeležbe je to 158k. Pa govorimo o osebi (ali pa paru), ki ima 4k čistih dohodkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

Mato989 ::

Glodko je izjavil:

Da se ne zakreditiraš za več kot 15-20% dohodka? :D :D

Se pravi če imaš 4 jurje neto prihodka je to 800 EUR mesečno. Pa govorimo verjetno o top 1% folka (če gledamo posameznika).

Za 800 EUR mesečno naslednjih 20 let, dobiš trenutno 128k po informativnem izračunu. Če imaš še recimo 30k lastne udeležbe je to 158k. Pa govorimo o osebi (ali pa paru), ki ima 4k čistih dohodkov.


Torej morš več našparat... nisem fiksiral, napisal sem nekje (napak v semantiki napisano je blo nekaj) pri tistih ki imamo nižji neto je to bolj 15-20%, če imaš pa 2k neto pa se lahko zakreditiraš tudi 40%... ker bo preostanek še vedno relativno visok.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Glodko je izjavil:

Da se ne zakreditiraš za več kot 15-20% dohodka? :D :D

Se pravi če imaš 4 jurje neto prihodka je to 800 EUR mesečno. Pa govorimo verjetno o top 1% folka (če gledamo posameznika).

Za 800 EUR mesečno naslednjih 20 let, dobiš trenutno 128k po informativnem izračunu. Če imaš še recimo 30k lastne udeležbe je to 158k. Pa govorimo o osebi (ali pa paru), ki ima 4k čistih dohodkov.


Te bo Mato poslal ziveti na Goricko in delati v Ljubljano. Vmes vrtec, ni izgovorov. :D

Oziroma po njegovem menjaj sluzbe dokler ne zasluzis dovolj. Ti bo dal muster za odpoved, kaj vec ne potrebujes.

Mato989 je izjavil:



Torej morš več našparat... nisem fiksiral, napisal sem nekje (napak v semantiki napisano je blo nekaj) pri tistih ki imamo nižji neto je to bolj 15-20%, če imaš pa 2k neto pa se lahko zakreditiraš tudi 40%... ker bo preostanek še vedno relativno visok.


Ce pravis kupi takoj? Mislis vec nasparaj za nazaj? Zakaj ne manjas sluzbe? To pa ni ne vem kako super placa? Upostevaj no Matota.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Res je, to ne gre tako, veliko bolj pametno je rinit z glavo skozi zid, se včlanit v inštitut 8. marec in protestirat proti prekarnemu delu (btw 8. marec nima niti enega zaposlenega, čeprav jih tam en kup "dela", kako drugače kot prekarno?), zahtevat višje davke, ki jih bojo po nekem čudežu plačevali samo vsi drugi, ti pa ne, in seveda usmerjat te davke v nova stanovanja za reveže, čeprav realno si ti daleč od reveža, ker drugače ne bi niti razmišljal o svojem stanovanju, in do tistih stanovanj ti ne boš _NIKOLI_ prišel. Jap, to je veliko bolj racionalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Ce pravis kupi takoj? Mislis vec nasparaj za nazaj? Zakaj ne manjas sluzbe? To pa ni ne vem kako super placa? Upostevaj no Matota.


Pomeni da si prepozno začel šparat ker nisi predvidel kdaj približno boš rabil 8-)

Kakorkoli saj sem obrazložil... če pa pač ne zmoreš tega, pa je bolje da nimaš potomcev, ker ne moreš niti kupit nepremičnine ne da se vržeš pod mesoreznico :)

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zakaj? Na stotine ljudi migrira dnevno iz drugih regij kjer je m2 cenejši kot v LJ pa delajo v LJ... torej izgovora ni.


Se vedno je drago oziroma vedno se zbalansira s stroski logistike. Ni tu izgovorov, samo ekonomska realnost.

In kar pridigas ve vsak bumbar, malokdo pa uspe, ceprav te enostavne aksiome pozna.


Kako malokdo uspe če imamo baje 130k dnevnih migrantov v LJ (ali je bla cifra 90k) torej 5% Slo uspeva?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Ce pravis kupi takoj? Mislis vec nasparaj za nazaj? Zakaj ne manjas sluzbe? To pa ni ne vem kako super placa? Upostevaj no Matota.


Pomeni da si prepozno začel šparat ker nisi predvidel kdaj približno boš rabil 8-)

Kakorkoli saj sem obrazložil... če pa pač ne zmoreš tega, pa je bolje da nimaš potomcev, ker ne moreš niti kupit nepremičnine ne da se vržeš pod mesoreznico :)


Ampak pravis, da kupis ko to hoces. Kaj sedaj ze imamo bolj tocno doloceno?

Kaj pa se boljsi predlog? Caki caki, imam Mato stil idejo. Kaj pa ce v preteklosti prihranis za celo nepremicnino in sploh ne vzames kredita? A ne bi tega predlagali tistim, ki kupujejo. Mato++ ideja.

Mato989 je izjavil:



Kako malokdo uspe če imamo baje 130k dnevnih migrantov v LJ (ali je bla cifra 90k) torej 5% Slo uspeva?


Nisem vedel, da ima vsak nepremicnino. Oziroma, da je sel tja, da lahko placuje svojo nepremicnino? Kaj pomeni, da se vozijo? Ker je kar lep krog okoli ljubljane vse zelo zelo drago. Z lahkoto vse kar je pod 1h voznje.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ne vem, ce si ti 100% informiran o tem kaj je bilo 2008. Tu ni bil katalizator, da bi ljudje zaceli prodajati ampak, da so ljudje bili nezmozni vracati kredite. Pac so bile neke sheme, ki so zadeve se poslabsale, ki so omogocile nakup tudi takim, ki so bili zelo hitro nesposobni placevati.


TAKO, da! To pravim, Breme je bilo preveliko. Nekateri so jih kupovali kot za bodočo investicijo, hkrati pa so spustili kriterije. In prišlo je do zloma. Za zda govorimo....


Ce se ne motim je bila tista shema, kjer banke niti niso vec zares preverjale bonitete en galvnih razlogov, tista shema pa je menda bilo izkljucno za svojo hiso? Ce se prav spomnem. Dodatno pa prodajanje teh dolgov, kjer se pravtako ne spomnem vec cisto tocno. :)

Ampak ja, seveda so kasneje nasedle tudi investicije, samo ne vem, ce je to bil glavni problem.


Ne vem, ali je bila za lastno hišo, vendar kot posameznik vedno kupiš hišo nase. Dejstvo je, da je bil takrat nepremičninski balon, banke pa so vse te zadeve zapakirala v pakete tudi z ostalim in zadevo razposlala in dobro prodala naokoli, drugim skladom in finančnim vlagateljem, potem pa je prišlo na dan, da zadeve ne bodo tako donosne oziroma so se pogoji spremenili. Nepremičnine niso več rasle, začele so padati, breme hipotekarnih kreditov pa se je močno povečalo in prišlo je do zloma. Tako čez lužo, ki se je potem preneslo po vsem svetu.... Pri nas je takrat cvetela in se napihnila domača borza, krka je bila npr. cca 120€, če se ne motim in vse ostale delnice tudi zelo visoko. Tudi pri nas so bila slaba zavarovanja za kredit od domačih bank!! Kot sem govoril z nekom, ki se je takrat udejstvoval in ukvarjal s tem, je rekel, da je dobil na vrednost 30k€ vrednostnih papirjev (npr. delnic) kredita na banki še za 100k€!! :O Tako se je pri nas napihnil bančni balon, ki je potem počil, kakor sem razumel.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Maxlos ::

Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

dronyx ::

Maxlos je izjavil:

Če ste spregledali, je včeraj naredilo 80 milijardno luknjo... in se danes nadaljuje...

Bo zanimivo morda za videti kako izgleda kakšen pravi bank run. Zna bit kar neprijeten občutek ko zagledaš dolgo kolono ljudi pred bankami, ki se začne delati že ob 5 uri zjutraj ko vzide sonce, na dan pa lahko recimo dvigneš samo 100 EUR.

Ampak (zaenkrat še) ni panike.

Z višanjem obrestnih mer pada seveda vrednost obveznic, ki jih imajo banke in razni skladi v velikih količinah v svojih bilancah. To sicer ni nek velik problem, če lahko obveznice držijo do konca. Če pa zmanjka likvidnosti in je potrebno veliko teh obveznic prodat na hitro pa je lahko problem. Oziroma ne bi bil problem, če bi lahko centralne banke spet kar natisnile biljone in vse to pokupile. Ampak centralne banke je sedaj strah tiskanja denarja, ker so tudi nove generacije centralnih bankirjev spoznale, da prekomerno tiskanje denarja pa kljub vsemu povzroči inflacijo. Vprašaje je, kdo bo sedaj reševal bančni sektor, če pride do težav? Dohtarji verjetno ne, ker oni so pokupili nepremičnine in jih ne zanimajo obveznice. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Glede na to da je propadla 18 največja banka v ZDA (SVB Financial Group) očitno kljub vsemu tudi banke lahko propadejo, pa čeprav imajo denar sedaj praktično zastonj, zaračunavajo lahko pa visoke obresti za kredite. Če banka reče, da ne dvigujte denarja in ne širite panike to pomeni samo eno - čim prej vzemi ven vse do zadnjega centa. Ne spoznam se sicer na računovodstvo ampak nekako sklepam, da če cena obveznicam pade zaradi višanja obresti tega banke ne prikažejo kot izgubo. Ko obveznice prodajo po bistveno nižji ceni pa izgubo morajo prikazati. Visoke obresti bodo še precej časa, verjetno naslednja leta, tako da bodo zaradi obveznic kot kaže še velike težave. Najprej se je to pokazalo pri britanskih pokojninskih skladih, sedaj propad 18 največje banke v ZDA. V težavah pa tudi številne države. Bankrot Širi Lanke, pred bankrotom Pakistan in še kdo. Morda se bo tudi tokrat izkazalo, da čim večji je boom, tem večji je potem bust.

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

Kako bo inflacija vplivala na penzijske sisteme po vašem mnenju oz. kateri sistem bo prišel bolje skozi: ameriški, ki ima še drugi in tretji steber, kjer varčuješ sam, ali evropki (slovenski) PAYGO sistem?

Ker verjetno se strinjamo, da inflacija pomeni pritisk na državno višanje penzij, da se ohrani njihova vrednost - tu pa pridemo do težave iz katerega naslova zvišati penzije oz. kako to vpliva na davčne obremenitve in proračunsko vzdržnost?


SLABO vpliva na proračunsko vzdržnost in še na marsikaj drugega! Večina slovencev bo še dolgo imela minimalne, beri: socialne penzije. Država ne predpisuje zakonsko drugega stebra in zakonodaja je na tem področju preveč ohlapna, nedorečena in pomanjkljiva. Močno nas prehitevajo že hrvati!

ZAKAJ pa to Butalcem ni mar in tega ne razumejo, ne vidijo dlje od lastnega nosa, to pa jaz sprašujem vas!?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

Glede na to da je propadla 18 največja banka v ZDA (SVB Financial Group) očitno kljub vsemu tudi banke lahko propadejo, pa čeprav imajo denar sedaj praktično zastonj, zaračunavajo lahko pa visoke obresti za kredite. Če banka reče, da ne dvigujte denarja in ne širite panike to pomeni samo eno - čim prej vzemi ven vse do zadnjega centa. Ne spoznam se sicer na računovodstvo ampak nekako sklepam, da če cena obveznicam pade zaradi višanja obresti tega banke ne prikažejo kot izgubo. Ko obveznice prodajo po bistveno nižji ceni pa izgubo morajo prikazati. Visoke obresti bodo še precej časa, verjetno naslednja leta, tako da bodo zaradi obveznic kot kaže še velike težave. Najprej se je to pokazalo pri britanskih pokojninskih skladih, sedaj propad 18 največje banke v ZDA. V težavah pa tudi številne države. Bankrot Širi Lanke, pred bankrotom Pakistan in še kdo. Morda se bo tudi tokrat izkazalo, da čim večji je boom, tem večji je potem bust.

Ko se sprasujes...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TezkoDihanje ::

To je super, če bomo imeli kakšno večjo recesijo v ZDA.
To posledično pomeni bistveno nižjo inflacijo (ali celo deflacijo), popoln kolaps surovinskih trgov (nafta...etc) ter popolno jebo v razvijajočih, trgih (Kitajska, Indija...). Sploh Kitajska ga bo najebala zaradi zjebanih bank povezanih z absurno precenjenim nepremičninskim trgom.

Mr.B ::

TezkoDihanje je izjavil:

To je super, če bomo imeli kakšno večjo recesijo v ZDA.
To posledično pomeni bistveno nižjo inflacijo (ali celo deflacijo), popoln kolaps surovinskih trgov (nafta...etc) ter popolno jebo v razvijajočih, trgih (Kitajska, Indija...). Sploh Kitajska ga bo najebala zaradi zjebanih bank povezanih z absurno precenjenim nepremičninskim trgom.

V svoj prispevka, pa ravno nisi investiral nekaj več mentalnega nivoja, ker ekonomija in korporacije ne delujejo ravno kot pravljične ideje Milenijcev in GenZ generacije. V corporation we trust moto, se nebi najbolj zanašal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TezkoDihanje ::

Mr.B je izjavil:


V svoj prispevka, pa ravno nisi investiral nekaj več mentalnega nivoja, ker ekonomija in korporacije ne delujejo ravno kot pravljične ideje Milenijcev in GenZ generacije. V corporation we trust moto, se nebi najbolj zanašal.


Puharjev, jaz sem prebral veliko knjig o ekonomiji, TI NISI NOBENE.

Mr.B ::

TezkoDihanje je izjavil:

Mr.B je izjavil:


V svoj prispevka, pa ravno nisi investiral nekaj več mentalnega nivoja, ker ekonomija in korporacije ne delujejo ravno kot pravljične ideje Milenijcev in GenZ generacije. V corporation we trust moto, se nebi najbolj zanašal.


Puharjev, jaz sem prebral veliko knjig o ekonomiji, TI NISI NOBENE.

No vidiš,
borci za delavske pravice, so vedno v parolah pisali da kapital vedno dela za kapital no sej razumeš. Ti pa še vedno sanjaš, da je Azija in ostali svet v času ko so pridno delali za šalo riža za zahodnega potrošnika.

Če bi ti prebral veliko knjig ekonomije, nebi trosil ekonomskih analfabetov. Verjetno prebrane vsebine nisi razumel, ali pa je bil interes profesorja, da ima izpolnjeno kvoto. V končni fazi je plačan na promet študentov, in ne rabi konkurence.

Ps, kdo pa je Puharjev ? Tega full uporabljaš, ko začneš limat medalje in je argumentacija bolj tam.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

Mr.B je izjavil:

Ko se sprasujes...

Ne vem na kaj se to nanaša. Velikost banke se lahko ocenjuje po različnih kriterijih. Tule piše da je 18 največja po količini sredstev v upravljanju (212 MRD USD).

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Ko se sprasujes...

Ne vem na kaj se to nanaša. Velikost banke se lahko ocenjuje po različnih kriterijih. Tule piše da je 18 največja po količini sredstev v upravljanju (212 MRD USD).

Vzeli so banko, na katero so prenesli določene pakete, nato pa banko kot kaže s tem da ne bo verjeno zmnožena plačila v četrtek na podlagi sredinih govoric, preventivno izpraznili. Prizadetih malih ljudi, bo pa zanemarljivo…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pangro ::

Potem no problem za obresti bodo še naprej rastle podivjano anede?

Mr.B ::

pangro je izjavil:

Potem no problem za obresti bodo še naprej rastle podivjano anede?

Ja. Pa ne zaradi banke katerega profolijo so investicije start—upi. Gre se za minus ki ga ima fed. In če obljubiš no napoveš da boš dvigoval obresti, je za investitorje to indikator, da od fed kupiš vse te pakete ki jih je kupoval. Ostalo, kot kaže borza, je vse bolj rdeče, to je pa zagotovljen donos in bilanca fed—a se izboljša ergo zaupanje v zmožnost servisiranja $ ok dolga v $.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Potem no problem za obresti bodo še naprej rastle podivjano anede?

Ja. Pa ne zaradi banke katerega profolijo so investicije start—upi. Gre se za minus ki ga ima fed. In če obljubiš no napoveš da boš dvigoval obresti, je za investitorje to indikator, da od fed kupiš vse te pakete ki jih je kupoval. Ostalo, kot kaže borza, je vse bolj rdeče, to je pa zagotovljen donos in bilanca fed—a se izboljša ergo zaupanje v zmožnost servisiranja $ ok dolga v $.


:O

Čak mal!?? Saj tole se lepo in razumno bere. Samo zakaj bi kupoval sedaj, če lahko še počakam mesec bom imel še 0,5% boljši donos!?? Se pravi, $ je še vedno šibek!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

Po moje se lahko hitro zgodi, da bo Fed obrnil ploščo. Namreč dokler "pain" dvigovanja obresti čuti navadna raja to za Fed in ostale centralne banksterje ni nikakršen problem. Ko pa "pain" začne čutit bančni sektor, gre pa za velik problem. ;)

redtech ::

@TD

Popoln kolaps na surovinskem trgu? Prej fintech, ark & etc :)

Surovine v inflacijskem ciklu dobro odnesejo:
https://www.longtermtrends.net/stocks-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Mr.B ::

FrRoSt je izjavil:

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Potem no problem za obresti bodo še naprej rastle podivjano anede?

Ja. Pa ne zaradi banke katerega profolijo so investicije start—upi. Gre se za minus ki ga ima fed. In če obljubiš no napoveš da boš dvigoval obresti, je za investitorje to indikator, da od fed kupiš vse te pakete ki jih je kupoval. Ostalo, kot kaže borza, je vse bolj rdeče, to je pa zagotovljen donos in bilanca fed—a se izboljša ergo zaupanje v zmožnost servisiranja $ ok dolga v $.


:O

Čak mal!?? Saj tole se lepo in razumno bere. Samo zakaj bi kupoval sedaj, če lahko še počakam mesec bom imel še 0,5% boljši donos!?? Se pravi, $ je še vedno šibek!??

No kajpa ima FED imel v bilanci ? Pred 2020 3.6 mi jarde danes ima 5 mi jard več. Sedaj pa poglej bilančno FED-a, kako pada z dviganjem obrestne mere. In to brez v kalkulirane inflacije.
Sedaj je pa / bi bilo dobro pogledat pogodbo za 401k in inflacijo. Ker pokojninski sklad je kar zajetno vezan na odkup dolga države.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
164 / 213
»»