» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
148 / 218
»»

Utk ::

Mato989 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jebeš inflacijo 2% po tem ko se vse podraži v 1 letu za 30-200%

Zdaj bi morala bit deflacija 2 leti 5% da bi se kaj poznalo.


Ni potrebe. Inflacija je bila, z dvigom OM se je je nekaj denarja pobralo iz obtoka, nekaj pa se ga je/bo pretopilo v višje plače.


Seveda je, potreba je dokelr si ne bo oseba s svojo plačo lahko privoščila enako kot pred inflacijo

Zakaj? Med korono se je sigurno zmanjšala produktivnost. Pustimo denar, kako ima lahko isto, če ne večje, število ljudi enako količino krame, če se je 2 leti proizvaja bistveno manj? Pa si niti v 22 proizvodnja ni čisto opomogla.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jebeš inflacijo 2% po tem ko se vse podraži v 1 letu za 30-200%

Zdaj bi morala bit deflacija 2 leti 5% da bi se kaj poznalo.


Ni potrebe. Inflacija je bila, z dvigom OM se je je nekaj denarja pobralo iz obtoka, nekaj pa se ga je/bo pretopilo v višje plače.


Seveda je, potreba je dokelr si ne bo oseba s svojo plačo lahko privoščila enako kot pred inflacijo

Zakaj? Med korono se je sigurno zmanjšala produktivnost. Pustimo denar, kako ima lahko isto, če ne večje, število ljudi enako količino krame, če se je 2 leti proizvaja bistveno manj? Pa si niti v 22 proizvodnja ni čisto opomogla.


Nima veze krama, vezo ima

1. hrana
2. cene položnic
3. cene oblačil

Te tri točke so tisto kar večina kupuje na "dnevni" ali mesečni bazi... ostalo je res nepomembna krama... to troje pa pač ni.

In če je pač ogrevanje bilo 2 leti nazaj 7% plače, zdaj pa 12 ali 15% je to pač sleparija in je potrebno tu nekaj kar mora država če že skozi ECB krade (inflacijo in tiskanje točider) potem reševat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

To je vse povezano. Nafta med korono je šla dol, bla je praktično zastonj. 10 let nismo imeli _nobene_ inflacije, zdaj smo je fasali še za nazaj. Slej ko prej je moralo prit do tega. Morda bi morali za osnovo vzet 2015 in pogledat kaj si si takrat lahko kupil.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

To je vse povezano. Nafta med korono je šla dol, bla je praktično zastonj. 10 let nismo imeli _nobene_ inflacije, zdaj smo je fasali še za nazaj. Slej ko prej je moralo prit do tega. Morda bi morali za osnovo vzet 2015 in pogledat kaj si si takrat lahko kupil.


Najbolje da 1915... da bo ustrezalo kapitalistom? Ali kar 915?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Od 2009 do do 2022 se je tiskalo denar s polno paro. Če misliš, da je bilo leta 2019, tik pred korono, normalno stanje, se pač motiš. Tudi fizične osebe so ponekod dobivale kredite z 0 in celo negativnimi obrestmi.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Od 2009 do do 2022 se je tiskalo denar s polno paro. Če misliš, da je bilo leta 2019, tik pred korono, normalno stanje, se pač motiš. Tudi fizične osebe so ponekod dobivale kredite z 0 in celo negativnimi obrestmi.


Kdo določa normalno stanje?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Zdrava pamet.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ja ampak da to pol zbalansiraš rabimo nekaj let ko si bo lahko nekdo tak več privoščil, drugače je to kraja :) No saj to itak je

2020 je prišla korona in plače so se v povprečju zaradi dodatkov povečale (pa še manj se je delalo), nato je sledila inflacija, no sedaj se ustvarja pritisk na povečanje plač, giganti v USA so začeli odpuščati. Tako da ja, rabimo nekaj let - a potrebno se je zavedati, da smo v tej turbolenci že 3. leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

Utk ::

Če prideš na banko in ti da banka 100 jurjev, potem pa še 50 evrov na mesec, da vzameš teh 100 jurjev, temu pač ne moreš rečt normalno stanje po nobeni definiciji.

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:


Nima veze krama, vezo ima

1. hrana
2. cene položnic
3. cene oblačil

Te tri točke so tisto kar večina kupuje na "dnevni" ali mesečni bazi... ostalo je res nepomembna krama... to troje pa pač ni.

In če je pač ogrevanje bilo 2 leti nazaj 7% plače, zdaj pa 12 ali 15% je to pač sleparija in je potrebno tu nekaj kar mora država če že skozi ECB krade (inflacijo in tiskanje točider) potem reševat.


Oblačila ti kupuješ na mesečni ravni? Morda za majhenga otroka. Po drugi strani pa imajo storitve zelo močan vpliv, pa jih nisi omenil.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

dronyx ::

Utk je izjavil:

Če prideš na banko in ti da banka 100 jurjev, potem pa še 50 evrov na mesec, da vzameš teh 100 jurjev, temu pač ne moreš rečt normalno stanje po nobeni definiciji.

Jaz bi to nekako še lahko razumel, da se take kredite podeljuje za neka področja, kjer je potreben razvoj, vlaganja itd. Ampak popoln idiotizem (ne najdem prave besede za to) pa je, da se take kredite podeljuje za nakupe nepremičnin, ki so se dražile leta z 10% in več na leto zaradi takega razmetavanja poceni kreditov.

FrRoSt ::

Utk je izjavil:

Zdrava pamet.


:)):)):))

Bojim se, da je zdrava pamet čedalje bolj redka (dobrina). ;)

Utk je izjavil:

Če prideš na banko in ti da banka 100 jurjev, potem pa še 50 evrov na mesec, da vzameš teh 100 jurjev, temu pač ne moreš rečt normalno stanje po nobeni definiciji.


:)):)):))

Jaz bi takoj vzel nekaj miljončkov pod takimi pogoji! 8-)

Ne vem pa, zakaj mi jih ne dajo!??? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Utk ::

Prošla baka s kolačima...

Maxlos ::

Amazon odpušča 18k delvcev in to vključuje tudi delavce v skladišču.
No zagotovo omo ujeli 2% inflacijo, če amazon opušča delavce iz skladišč.
Barking up the wrong tree

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če prideš na banko in ti da banka 100 jurjev, potem pa še 50 evrov na mesec, da vzameš teh 100 jurjev, temu pač ne moreš rečt normalno stanje po nobeni definiciji.


Si ti kje imel možnost vzet tak kredit kot fizična oseba v SLO? Ali Avstriji?

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nima veze krama, vezo ima

1. hrana
2. cene položnic
3. cene oblačil

Te tri točke so tisto kar večina kupuje na "dnevni" ali mesečni bazi... ostalo je res nepomembna krama... to troje pa pač ni.

In če je pač ogrevanje bilo 2 leti nazaj 7% plače, zdaj pa 12 ali 15% je to pač sleparija in je potrebno tu nekaj kar mora država če že skozi ECB krade (inflacijo in tiskanje točider) potem reševat.


Oblačila ti kupuješ na mesečni ravni? Morda za majhenga otroka. Po drugi strani pa imajo storitve zelo močan vpliv, pa jih nisi omenil.


Spet si se vtaknil v semantiko... bistvo je da so oblačila eden večjih deležev porabe... katere storitve pa ti uporabljaš na dnevni tedenski ravni*? jaz ničesar ker delam od doma... sicer tudi oblačil ne kupujem nič ampak pol se moja pizdi da sem kot klošar, zato pa ona več zapravi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::


Si ti kje imel možnost vzet tak kredit kot fizična oseba v SLO? Ali Avstriji?

V Sloveniji ne, ampak če nisi opazil, imamo euro in bolj malo vpliva nanj. So bili pa tudi pri nas krediti tako poceni, da so bli praktično zastonj.

Mato989 ::

Utk je izjavil:


Si ti kje imel možnost vzet tak kredit kot fizična oseba v SLO? Ali Avstriji?

V Sloveniji ne, ampak če nisi opazil, imamo euro in bolj malo vpliva nanj. So bili pa tudi pri nas krediti tako poceni, da so bli praktično zastonj.


Med praktično ali dejansko zastojn je velika razlika >:D

Če bi tak kredit da vzameš 100k in ti banka vsak mesec da 50EUR dejansko bil mogoč bi bilo pa druga pesem, ker to dejansko ni bilo mogoče za povprečnega državljana RS in verjetno večina EU je to strawman fora
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Na Danskem, Avstriji, pa še kje, so taki krediti v resnici obstajali. To samo pomeni, da je bilo tam še bolj nenormalno stanje.

Med praktično ali dejansko zastojn je velika razlika

V resnici ne. Če nisi sposoben s 100 jurji naredit 2% donosa, da ti pokrije obresti in nekaj ostane, potem ti tudi -1% obresti čisto nič ne pomagajo, ker boš očitno denar sfrčkal za neumnosti.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Na Danskem, Avstriji, pa še kje, so taki krediti v resnici obstajali. To samo pomeni, da je bilo tam še bolj nenormalno stanje.

Med praktično ali dejansko zastojn je velika razlika

V resnici ne. Če nisi sposoben s 100 jurji naredit 2% donosa, da ti pokrije obresti in nekaj ostane, potem ti tudi -1% obresti čisto nič ne pomagajo, ker boš očitno denar sfrčkal za neumnosti.


V resnici je, z 100k z 50EUR gratis vsak mesec je dosti lažje naredit donos kot z 2% pribitka... če ne verjameš lahko poizkusiš teoretično na papirju boš videl kje bo več plusa in kje bo kasneje minus >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

V praksi bo pa bedak, ki ne zna naredit 3% plusa, naredil minus v vsakem primeru.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

V praksi bo pa bedak, ki ne zna naredit 3% plusa, naredil minus v vsakem primeru.


Ne v praksi se nekdo ki ni 100% ne bo lotil jemat 100k kredita z 2% OM medtem ko bi mu morda 100k z 50EUR na mesec gratis prevagalo in bi reskiral...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Na Danskem, Avstriji, pa še kje, so taki krediti v resnici obstajali. To samo pomeni, da je bilo tam še bolj nenormalno stanje.

Med praktično ali dejansko zastojn je velika razlika

V resnici ne. Če nisi sposoben s 100 jurji naredit 2% donosa, da ti pokrije obresti in nekaj ostane, potem ti tudi -1% obresti čisto nič ne pomagajo, ker boš očitno denar sfrčkal za neumnosti.

Treba bi bilo v praksi videti, kaj pomenijo te negativne OM. Ker gotovinski kredit s fiksno negativno OM za 200k na 30 let, to definitivno ni. Ker če se izkaže, da se gre za hipotekarni kredit vezan na EURIBOR, ki je bil ob nizkem pribitku banke in negativnemu EURIBORju slučajno negativen, temu ravno ne moreš reči da je vplivalo na inflacijo - in tudi če je, se z višanjem EURIBORja to popravi.

J.McLane ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če prideš na banko in ti da banka 100 jurjev, potem pa še 50 evrov na mesec, da vzameš teh 100 jurjev, temu pač ne moreš rečt normalno stanje po nobeni definiciji.


Si ti kje imel možnost vzet tak kredit kot fizična oseba v SLO? Ali Avstriji?

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nima veze krama, vezo ima

1. hrana
2. cene položnic
3. cene oblačil

Te tri točke so tisto kar večina kupuje na "dnevni" ali mesečni bazi... ostalo je res nepomembna krama... to troje pa pač ni.

In če je pač ogrevanje bilo 2 leti nazaj 7% plače, zdaj pa 12 ali 15% je to pač sleparija in je potrebno tu nekaj kar mora država če že skozi ECB krade (inflacijo in tiskanje točider) potem reševat.


Oblačila ti kupuješ na mesečni ravni? Morda za majhenga otroka. Po drugi strani pa imajo storitve zelo močan vpliv, pa jih nisi omenil.


Spet si se vtaknil v semantiko... bistvo je da so oblačila eden večjih deležev porabe... katere storitve pa ti uporabljaš na dnevni tedenski ravni*? jaz ničesar ker delam od doma... sicer tudi oblačil ne kupujem nič ampak pol se moja pizdi da sem kot klošar, zato pa ona več zapravi.


Katere storitve, a se hecaš?
- dodatno zdravstveno zavarovanje
- elektrika
- internet
- komunalne storitve
- Netflix/Spotify/YouTube/Voyo....
- kofetkanje v baru
- malica na šihtu
...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Utk ::

Ker če se izkaže, da se gre za hipotekarni kredit vezan na EURIBOR, ki je bil ob nizkem pribitku banke in negativnemu EURIBORju slučajno negativen, temu ravno ne moreš reči da je vplivalo na inflacijo - in tudi če je, se z višanjem EURIBORja to popravi.

Seveda je vplivalo na inflacijo. Tist, ki je vzel tak kredit, je takoj (pre)plačal neko hišo, avto, karkoli, in tist, ki je denar dobil, ga je lahko takoj zapravil.

A Danish bank has launched the world's first negative interest rate mortgage - handing out loans to homeowners where the charge is minus 0.5% a year.

Negative interest rates effectively mean that a bank pays a borrower to take money off their hands, so they pay back less than they have been loaned.

Jyske Bank, Denmark's third largest, has begun offering borrowers a 10-year deal at -0.5%, while another Danish bank, Nordea, says it will begin offering 20-year fixed-rate deals at 0% and a 30-year mortgage at 0.5%.

Under its negative mortgage, Jyske said borrowers will make a monthly repayment as usual - but the amount still outstanding will be reduced each month by more than the borrower has paid.

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če prideš na banko in ti da banka 100 jurjev, potem pa še 50 evrov na mesec, da vzameš teh 100 jurjev, temu pač ne moreš rečt normalno stanje po nobeni definiciji.


Si ti kje imel možnost vzet tak kredit kot fizična oseba v SLO? Ali Avstriji?

J.McLane je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nima veze krama, vezo ima

1. hrana
2. cene položnic
3. cene oblačil

Te tri točke so tisto kar večina kupuje na "dnevni" ali mesečni bazi... ostalo je res nepomembna krama... to troje pa pač ni.

In če je pač ogrevanje bilo 2 leti nazaj 7% plače, zdaj pa 12 ali 15% je to pač sleparija in je potrebno tu nekaj kar mora država če že skozi ECB krade (inflacijo in tiskanje točider) potem reševat.


Oblačila ti kupuješ na mesečni ravni? Morda za majhenga otroka. Po drugi strani pa imajo storitve zelo močan vpliv, pa jih nisi omenil.


Spet si se vtaknil v semantiko... bistvo je da so oblačila eden večjih deležev porabe... katere storitve pa ti uporabljaš na dnevni tedenski ravni*? jaz ničesar ker delam od doma... sicer tudi oblačil ne kupujem nič ampak pol se moja pizdi da sem kot klošar, zato pa ona več zapravi.


Katere storitve, a se hecaš?
- dodatno zdravstveno zavarovanje
- elektrika
- internet
- komunalne storitve
- Netflix/Spotify/YouTube/Voyo....
- kofetkanje v baru
- malica na šihtu
...


Skoraj vse to kar si nabluzil je v moji točki 2 imenovani CENA POLOŽNIC... vidiš POLOŽNIC!!!

Za oblačila se letno porabi več kot kofetkanja v baru kamor sploh več ne grem... mislim da sem v 1 letu bil 1x...

Malica na šihtu = HRANA... razen če si razvajen lenuh ki si malice ne zmore naredit doma in prinest s sabo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

J.McLane ::

Nisem pisal za sebe, gledam kaj delajo drugi in ja se tudi čudim tem kofetkom in malcam.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

J.McLane je izjavil:

Nisem pisal za sebe, gledam kaj delajo drugi in ja se tudi čudim tem kofetkom in malcam.


Vse kar si napisal z izjemo gostilne sem zajel v mojih 3 točkah...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ker če se izkaže, da se gre za hipotekarni kredit vezan na EURIBOR, ki je bil ob nizkem pribitku banke in negativnemu EURIBORju slučajno negativen, temu ravno ne moreš reči da je vplivalo na inflacijo - in tudi če je, se z višanjem EURIBORja to popravi.

Seveda je vplivalo na inflacijo. Tist, ki je vzel tak kredit, je takoj (pre)plačal neko hišo, avto, karkoli, in tist, ki je denar dobil, ga je lahko takoj zapravil.

A Danish bank has launched the world's first negative interest rate mortgage - handing out loans to homeowners where the charge is minus 0.5% a year.

Negative interest rates effectively mean that a bank pays a borrower to take money off their hands, so they pay back less than they have been loaned.

Jyske Bank, Denmark's third largest, has begun offering borrowers a 10-year deal at -0.5%, while another Danish bank, Nordea, says it will begin offering 20-year fixed-rate deals at 0% and a 30-year mortgage at 0.5%.

Under its negative mortgage, Jyske said borrowers will make a monthly repayment as usual - but the amount still outstanding will be reduced each month by more than the borrower has paid.


Direkten link do banke in izračun.

En debitorrente, fast, på -0,50%, en variabel bidragssats på 1,00% ved 60-80% belåning og ÅOP før skat, 2,11 %. Hovedstol på 269.127 kr. inkl. kurstab ved kurs på 97,55 og kursskæring ved udbetaling, bevillingsgebyr, kurtage og tinglysningsafgift til staten.


Tu se omenja nek variabilni del 1%?!

FrRoSt ::

Utk je izjavil:

Prošla baka s kolačima...


Bake s kolačima za take male navadne smrtnike sploh ni bilo! ;) Jaz ne poznam nobenega malega, ki bi dobil tak kredit! Vsi so imeli pozitivne obresti.

So pa to dobili veliki gospodarski subjekti in predvsem države. :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Utk ::

FrRoSt je izjavil:

Utk je izjavil:

Prošla baka s kolačima...


Bake s kolačima za take male navadne smrtnike sploh ni bilo! ;) Jaz ne poznam nobenega malega, ki bi dobil tak kredit! Vsi so imeli pozitivne obresti.

So pa to dobili veliki gospodarski subjekti in predvsem države. :)

Boš to povedal ko boš v naslednjih letih jemal kredit, delal izračune, in primerjal kolk boš v 20 letih preplačal proti kreditom do leta 22. Pri kreditu za 100 jurjev si plačal en drobiž obresti, zdaj smo pa že proti 50%.

kow ::

Kanadska centralna banka je dvignila obresti iz 4.25 na 4.5%, medtem ko jim core inflacija pada. Realne obrestne mere se kar padajo in so pri njih ze blizajo -1%.

v severni evropi, se kar nobenega resnega mraza na vidiku in spot cena plina je se kar pod 60e/Mwh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

Je, povpraševanja gotovo tudi manj.

BASF je v DE v hibernaciji, proizvaja pa na CN, ker je energija ceneje.

Odgovor naših lekarn, da nekaterih zdravil pač ne delajo, ker se jim ne splača, nobenega ne zanima, če te bo mogoče konc zaradi tega...

Production index, DE pada že od 2018, Construction je v opazni anomaliji in bosta prej ali slej združena.

https://www.destatis.de/EN/Themes/Econo...

LeQuack ::

Ampak Slovenija je oaza, kjer teh težav ni. Naš javni sektor je bolj zdrav kot kadarkoli. Naša farmacevtska podjetja kujejo rekordne dobičke leto za letom. itd.
Quack !

kow ::

redtech je izjavil:

Je, povpraševanja gotovo tudi manj.


No, ja. Ce Nemci spet dvignejo proizvodnjo avtomobilov na normalne nivoje, gre verjetno ta index spet cez 100. Brez podrobne razclembe, bos tezko delal zakljucke.

Cene plina moraj se malo pasti, pa se bo vsa proizvodnja spet zalaufala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Kemična industrija v DE prakticno stoji, tudi mnogi drugi veliki industrijski porabniki ali stojijo ali delajo s precej manjšo kapaciteto.
Basf isče lokacije v usa, da bo tja preselil vsaj del EU proizvodnje, umetnihgnojil se prakticno ne proizvaja v EU.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FrRoSt ::

Utk je izjavil:


Boš to povedal ko boš v naslednjih letih jemal kredit, delal izračune, in primerjal kolk boš v 20 letih preplačal proti kreditom do leta 22. Pri kreditu za 100 jurjev si plačal en drobiž obresti, zdaj smo pa že proti 50%.


Jaz verjetno ne bom več delal izračunov in najemal kreditov.... Se pa strinjam, da se je to okno zaprlo in nw bo več tako ugodno.

Bo pa zato mladina bolj bluzila in nabijala neke coine in kripto. ;)

Jim bodo ostale vsaj (virtualne) sanje (in iluzija). :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

LeQuack ::

Enako kot tistim, ki mislijo drage stvari prodajati brez kupcev s krediti.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

strawman ::

EUR/USD tečaj že skoraj nazaj na razmerju iz začetka 2022.

 null

null

pangro ::

fikus_ je izjavil:

Kemična industrija v DE prakticno stoji, tudi mnogi drugi veliki industrijski porabniki ali stojijo ali delajo s precej manjšo kapaciteto.
Basf isče lokacije v usa, da bo tja preselil vsaj del EU proizvodnje, umetnihgnojil se prakticno ne proizvaja v EU.


Vemo to špekulacijo že od poletja ampak škoda ker so vse šorterje na eurusd uničil zdaj pa ne upajo novih pozicij odpirat.

@redtech obresti enoletne na ukrajinske obveznice leopard abrams efekt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

Naslednji teden torek in sreda fomc, bo pavle povedal kako pa kaj.

zobnik ::

Zadnjič iz Trbovlj gospod govori kako bo plačal ogrevanje pa so se nekateri smejal, ker kao ni govoril našega popolnega jezika, noebn se pa ne briga kako bo plačal ogrevanje.

Murenček ::

zobnik je izjavil:

Zadnjič iz Trbovlj gospod govori kako bo plačal ogrevanje pa so se nekateri smejal, ker kao ni govoril našega popolnega jezika, noebn se pa ne briga kako bo plačal ogrevanje.


Ogreje naj se s plesom. Priporočam polko ali kolo.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Murenček ()

D3m ::

Valček.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MisterR ::

fikus_ je izjavil:

Kemična industrija v DE prakticno stoji, tudi mnogi drugi veliki industrijski porabniki ali stojijo ali delajo s precej manjšo kapaciteto.
Basf isče lokacije v usa, da bo tja preselil vsaj del EU proizvodnje, umetnihgnojil se prakticno ne proizvaja v EU.


Kaj se pa te proizvaja v EU? Nič. Dejansko smo v največjem dreku na svetu. Američani izvažajo demokracijo, mi pa zeleni prehod. Kaj zdaj nemci jokajo da nimajo energije? Placuj za veternice in panele, kaj jocejo ob 10k plačah in električnih vozilih? Zakaj jamrajo da se jim smeti nabirajo na ulicah, zazigaj jih namesto da jih v Malezijo voziš. Zakaj jamrajo da je Miele postal šrot? Ker ste exportali proizvodnjo na jug, zdaj pa v vasi dojčland uber ales samo skupaj sestavljate. Če bi ga proizvajali v DE bi miele pralni stroj stal 4k in ne 2k.

Samo eno jokanje kako bi imeli raj na zemlji, dosti denarja in poceni storitve ter dobrine.

pangro ::

Na zahodu se skoz veka potem pa razni sanjači dobijo občutek da gre zahod v zaton.

Zdaj se je tudi cena premoga začela lomit vceraj -25%, še obresti doživijo nosedive....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

redtech ::

Meni še ne izgleda zlomljeno pri +$300 več iz 21.

Pada cena paladija, kar meni sporoča, da DE dela manj avtomobilov.

Trend je že tak:
https://tradingeconomics.com/germany/ca...

kow ::

Trend proizvodnje avtomobilov je ze nekaj mesecev v porastu. Samo EV verjetno ne rabi paladija?
Rabil bi graf proizvodnje ICE avtomobilov. Ta proizvodnja pa dejansko pada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pangro ::

redtech je izjavil:

Meni še ne izgleda zlomljeno pri +$300 več iz 21.

Pada cena paladija, kar meni sporoča, da DE dela manj avtomobilov.

Trend je že tak:
https://tradingeconomics.com/germany/ca...


krivulja se vrača na svoj izhodišče tako kot vse špekulativne manije pa naj se gre za kripto ali pa premog. fundament? verjetno je bullish kaj pa če drugega biti ob taki rasti, potem ko se bo pa cena razkantala bomo pa na izhodišču te rasti dobival počasi bearish fundamente tko nekak.

redtech ::

Bencinarji ga imajo v katalizatorju, DE je padla iz 6M/y na dobre 3,4M/y (osebni avtomobili).

CEO Toyote je malo zadržan do EVjev, ne bo tako kmalu, kot nas mediji prepričujejo.

Ja tukaj pri premogu je več faktorjev na kupu: sankcije, ne vlaganje v proizvodnjo, vsako leto je rekordna poraba. Ko pride na 50-70 se spet splača.

pangro ::

ja premog bo res zadnja obrambna linija predvsem za nemce, če ruskega plina res ne bo več.

drugač pa eurusd izgleda zrel za šort

Euro is far too strong and needs to fall. Best way to see that is to look at the Euro zone non-energy trade surplus (blue). That averaged €34 bn per month from 2015 - 2019. In 2022 it was €10 bn. This is the medium-term competitiveness shock that only weaker Euro can offset...
https://twitter.com/RobinBrooksIIF/stat...

je pa res o temu se je lani dost pričal pa se je večino folka upekel na to foro pa vseeno, če ne drugega se ne gre šortat v poden pa da ti zraven še vsak rusofil zraven nabija da gre evropa v propast. kje so tveganja? ja najbolj očiten je sentiment pač 14 letni padajoči trend res prosi za preobrat, potem ti lahko fed zalaufa eu qe in ti začne besno kupovat evropski šrot, pa seveda misija nemogoče menjava ruskega režima in resume vseh poslov.. Tudi ta gap med fed pa ecb obresti je jeba ker enkrat se bo zaprl, najbolj v prid šortu gre kot pod katerim trenutno raste eurusd in je nevzdržen in spominja na bear market rally.
««
148 / 218
»»