» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
142 / 218
»»

kriptobog ::

J.McLane je izjavil:

Šele sedaj sem opazil, da pri tej famaozni primerjavi cen s tisto košarico osnovnih živil, da so uteži vseh teh živil kar 1 kg ali pa 1 l, WTF? Spomnili so se edino na sir (cena za 300 g), maslo (cena za 250 g) in jajca (cena paketa 10 jajc).

Tako je v tej košarici:
1 kg govedine
1 kg piščanca
1 kg svinjine
1 l olja
1 l mleka
1 kg sladkorja
1 kg krompirja
1 l jogurta
...

Kdo za boga pa konzumira ta živila v teh razmerjih? Močno upam da nihče. Ker pa porabe teh živil niso v pravih razmerjih je ta primerjava navaden nateg, na katerega najbolj vpliva cena mesa, ker je pač to najdražje živilo na kg. Mislim da je jasno pa nihče ne poje 3 kg mesa na 1 kg krompirja, za posladek pa še 1 kg sladkorja, čistega. :))



Ne vem kdo je tukaj izgubil kompas, ampak meni je otrok iz 6. razreda prinsel takole prehransko piramido:


Meso, jajca in mlečni izdelki skupaj bi morali biti šele na 3. mestu. Po drugi strani kje je v tej košarici sadje in zelenjava? Samo jabolka vidim.


Sladkor crtas in obrnes piramido na glavo in dobis pravo piramido.

StevicaM ::

Je tudi kolega, ki pece odojke in jagenjcke povecal ceno! 150e(lani 130e) za pecenega odojka(22kg) za pravoslavni Bozic! Skupo a ukusno 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: StevicaM ()

J.McLane ::

kriptobog je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Šele sedaj sem opazil, da pri tej famaozni primerjavi cen s tisto košarico osnovnih živil, da so uteži vseh teh živil kar 1 kg ali pa 1 l, WTF? Spomnili so se edino na sir (cena za 300 g), maslo (cena za 250 g) in jajca (cena paketa 10 jajc).

Tako je v tej košarici:
1 kg govedine
1 kg piščanca
1 kg svinjine
1 l olja
1 l mleka
1 kg sladkorja
1 kg krompirja
1 l jogurta
...

Kdo za boga pa konzumira ta živila v teh razmerjih? Močno upam da nihče. Ker pa porabe teh živil niso v pravih razmerjih je ta primerjava navaden nateg, na katerega najbolj vpliva cena mesa, ker je pač to najdražje živilo na kg. Mislim da je jasno pa nihče ne poje 3 kg mesa na 1 kg krompirja, za posladek pa še 1 kg sladkorja, čistega. :))



Ne vem kdo je tukaj izgubil kompas, ampak meni je otrok iz 6. razreda prinsel takole prehransko piramido:


Meso, jajca in mlečni izdelki skupaj bi morali biti šele na 3. mestu. Po drugi strani kje je v tej košarici sadje in zelenjava? Samo jabolka vidim.


Sladkor crtas in obrnes piramido na glavo in dobis pravo piramido.


Veliko sreče s tako dieto, žalostno je edino to, da za zdravstvo plačujemo vsi.

Pa recimo da se bom lotil prepričanega prepričat v kaj drugega, tule je serija v treh delih kjer analizira vplivneže glede diete od začetka stoletja do danes, analizira samo take, ki so že umrli, torej njihovo doeseženo strarost, ven padejo zelo zanimivi vzorci:


Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

kriptobog ::

J.McLane je izjavil:

kriptobog je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Šele sedaj sem opazil, da pri tej famaozni primerjavi cen s tisto košarico osnovnih živil, da so uteži vseh teh živil kar 1 kg ali pa 1 l, WTF? Spomnili so se edino na sir (cena za 300 g), maslo (cena za 250 g) in jajca (cena paketa 10 jajc).

Tako je v tej košarici:
1 kg govedine
1 kg piščanca
1 kg svinjine
1 l olja
1 l mleka
1 kg sladkorja
1 kg krompirja
1 l jogurta
...

Kdo za boga pa konzumira ta živila v teh razmerjih? Močno upam da nihče. Ker pa porabe teh živil niso v pravih razmerjih je ta primerjava navaden nateg, na katerega najbolj vpliva cena mesa, ker je pač to najdražje živilo na kg. Mislim da je jasno pa nihče ne poje 3 kg mesa na 1 kg krompirja, za posladek pa še 1 kg sladkorja, čistega. :))



Ne vem kdo je tukaj izgubil kompas, ampak meni je otrok iz 6. razreda prinsel takole prehransko piramido:


Meso, jajca in mlečni izdelki skupaj bi morali biti šele na 3. mestu. Po drugi strani kje je v tej košarici sadje in zelenjava? Samo jabolka vidim.


Sladkor crtas in obrnes piramido na glavo in dobis pravo piramido.


Veliko sreče s tako dieto, žalostno je edino to, da za zdravstvo plačujemo vsi.

Pa recimo da se bom lotil prepričanega prepričat v kaj drugega, tule je serija v treh delih kjer analizira vplivneže glede diete od začetka stoletja do danes, analizira samo take, ki so že umrli, torej njihovo doeseženo strarost, ven padejo zelo zanimivi vzorci:




Carnivore diet. Preberi malo o tem. Zdravstvo koristim privat in tam imajo cisto drugacne piramide, kot nas ucijo v ucbenikih. Predvsem so mi pa priporocali tako dieto po opravljenih krvnih in ostalih preiskavah. Vi kar preferirajte visok vnos zitaric, spricanih z glufosatom, procesiranih zadev, predvsem hrane z dodano sojo in palmovim oljem, itd...

J.McLane ::

In ker so žitarice špricane boš raje jedel pujsa, ki ga krmijo isto s temi žitaricami?

Visoko procesirani izdelki iz žitaric so škodljive to se oba strinjava, ampak zaradi tega se pač ne odpoveš kar vsem žitaricam po vrsti, ampak izbereš polnovredne in po možnosti fermentirane (kislo testo) in kaljene oblike.

Predvsem pa ne zaupat nasvetom nekih strokovnjakov, ampak je treba priti do podatkov in potem sam potegnit ven zaključke.

Kar se carnivore diete tiče pa resno poglej zgornje filmčke, magari samo prvi in zadnji del, predstavljena so čista dejstva, zaključke pa sam ven potegen.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

kriptobog ::

J.McLane je izjavil:

In ker so žitarice špricane boš raje jedel pujsa, ki ga krmijo isto s temi žitaricami?

Visoko procesirani izdelki iz žitaric so škodljive to se oba strinjava, ampak zaradi tega se pač ne odpoveš kar vsem žitaricam po vrsti, ampak izbereš polnovredne in po možnosti fermentirane (kislo testo) in kaljene oblike.

Predvsem pa ne zaupat nasvetom nekih strokovnjakov, ampak je treba priti do podatkov in potem sam potegnit ven zaključke.

Kar se carnivore diete tiče pa resno poglej zgornje filmčke, magari samo prvi in zadnji del, predstavljena so čista dejstva, zaključke pa sam ven potegen.


Svinjine ne jem veliko, predvsem pa jem govedino, ki se hrani s travo in od preverjenih kmetov. Zaupam zdravnici, izvidi to samo potrjujejo. Kot sem omenil prej mi je bila svetovana taka dieta in rezultati so dobri.

J.McLane ::

Izmikaš se, ali pa ne razumeš, ni poanta v svinjini.
Samo še to me zanima, kateri so ti silni strokovnjaki, ki svetujejo carnivore, si se vprašal koliko je strokovnjakov, ki to odsvetuje? Zakaj bi se odločil za nekaj kar svetuje peščica? Misliš da se večina moti? Glede znastvenih študij, najbolj analizirana in največ pozitivnih rezultatov ima mediteranska dieta. Zmerno z mesom in mlečnimi izdelki, zmerno s procesirano hrano (vključno z belim sladkorjem in belo moko), pa potem ogljikovi hidrati ne predstavljajo prav nobene nevarnosti za zdravje. S polnovredno rastlinsko hrano dobiš dovolj vlaknin, ki preprečujejo prehitro absorbcijo OH (+ sladkorja). Jasno da če nekdo je samo meso in procesiran junk od OH, jasno da mu nabija sladkor z vsakim grižljajem. Zato se kratkoročno zdi da je carnivore dobra dieta, ker ni več tega sladkorja, ampak dolgoročno privede do hudih problemov, to se lahko igraš kakšen mesec, več raje ne. Morda je ta dieta tu z razlogom da bi se folk potem zatekel k prehranskim dopolnilom, saj z mesom ne dobiš vsega. V roke vzemi več različnih knjig o prehrani, prebereš več vidikov ene in druge in si sam oblikuješ mnenje, ne se zanašat na druge in na kratkoročne rezultate, pri prehrani se nič ne naredi na hitro. Pa ne se zataknit pri podrobnostih in študijah ki analizirajo samo po eno komponento, hrana je kompleksna stvar, sestavine delujejo medsebojno, se dopolnjujejo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kriptobog ::

Kdo je rekel, da bom dolgorocno na tej dieti? Sicer pa ne gre za cisto carnivore, zraven so se jajca, sir, med in nekaj sadja.

Siso ::

Že en cajt nazaj na marendi s prjatlm kramljava tudi o prehranjevalnih navadah.In on pravi,jem pretežno meso.In mi resno razloži da žival ima jetra in tako prečisti toksine ki jih dobi v pretežno "industrijski " rastlinski hrani,je mestni fant in vezan na prodajalne,kupljene zelenjave in sadja praktično ne uživa,da bi seveda užival v zelenjavi če bi bil z podeželja in si sam zagotavljal pridelek......
Normalno da ko utegne si priskrbi tudi domače pridelke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

Comandante ::

Da ne boste prevec zasli, vsi smo razlicni in vsakemu telesu ustreza svoj tip hrane in rezim prehranjevanja. Eni zivijo od kruha, eni od zelenjave (bojda se da?), enim pa pase steak 3x tedensko. Vsi imamo prav, vsak ve zase kar mu ustreza. Nimamo vsi enakih potreb po hranilih in energiji, od kje ideja da obstaja neka idealna piramida, ki velja za vse? Neumnost.

Sicer je tema inflacija :))

J.McLane ::

kriptobog je izjavil:

Kdo je rekel, da bom dolgorocno na tej dieti? Sicer pa ne gre za cisto carnivore, zraven so se jajca, sir, med in nekaj sadja.


Pismo no, govorim o tem, da košarica osnovnih dobrin s katero se meri neko kvazi inflacijo ni reprezentativna, ker pač ne ustreza neki statistični potrošnji po deležeih določene hrane in uletiš s tem da bi itak mogli vsi jesti carnivore. Sedaj pa govoriš o tem da se v bistvu tako ne je celo življenje ;(( ja no shit.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

pangro ::

Pravijo na bloombergu da se bo evro okrepil he he. Sej se sliš logično fed se bo z obrestmi umiril, ecb bo pa na gas dodal. Kva pol short na evro?

13. je cpi 14. pa fed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

kriptobog ::

J.McLane je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kdo je rekel, da bom dolgorocno na tej dieti? Sicer pa ne gre za cisto carnivore, zraven so se jajca, sir, med in nekaj sadja.


Pismo no, govorim o tem, da košarica osnovnih dobrin s katero se meri neko kvazi inflacijo ni reprezentativna, ker pač ne ustreza neki statistični potrošnji po deležeih določene hrane in uletiš s tem da bi itak mogli vsi jesti carnivore. Sedaj pa govoriš o tem da se v bistvu tako ne je celo življenje ;(( ja no shit.


Ce obrnes tisto piramido to se ni carnivore dieta...

J.McLane ::

Pa sva spet na začetku, a pol urce si si vzel in pogledal koliko so kaj živeli promotorji visoko proteinskih in nizko OH diet? Treba je gledat dejstva. Kot sem ti napisal, z mesom ne dobiš nič od prehranskih vlaknin, jasno da so za takega osebki rafinirani OH slabi. Lahko pa greš v drugo skrajnost in analiziraš zdravje veganov (pa ne vegetarjancev) in boš prišel do dejstev, ki jih niti jaz nočem slišat, ampak še vedno, to so dejstva.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

kriptobog ::

Ne nisva na zacetku. Analiziram naj stanje veganov? Katerih? Tistih, ki za frustek pojejo zraven se pest prehranskih dopolnil? :))
Jaz sem na taki dieti iz zdravstvenih razlogov. Nihce ni rekel, da bom dozivljensko tako jedel.

J.McLane ::

Ja, ampak svetuješ obrnjeno prehranko piramido vsem. So študije, ki analizirajo osebke s takimi in drugačnimi prehranskimi navadami. In ne vegan ne potrebuje pest prehranskih dopolnil, potrebuje zgolj B12, ker pač ne pijemo več fekalij v vodi. Mesojedci pa dobimo B12 v mesu, ker že živino futrajo z dodatnim B12. Da ne rečem da je B12 dodan itak že v vsako možno živilo od kosmičev do raznih napitkov.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Malidelničar ::

Torej od inflacije trenutno bolj trpijo vegani? :)
Kolikšen del k inflaciji trenutno doprinese hrana???
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

J.McLane je izjavil:

Ja, ampak svetuješ obrnjeno prehranko piramido vsem. So študije, ki analizirajo osebke s takimi in drugačnimi prehranskimi navadami. In ne vegan ne potrebuje pest prehranskih dopolnil, potrebuje zgolj B12, ker pač ne pijemo več fekalij v vodi. Mesojedci pa dobimo B12 v mesu, ker že živino futrajo z dodatnim B12. Da ne rečem da je B12 dodan itak že v vsako možno živilo od kosmičev do raznih napitkov.



Saj to je problem. Povsod vse dodajajo. Zanimivo je tudi kako je raslo stevilo srcnih obolenj, ko so zaceli z vojno proti nasicenim mascobam, kao da povzroca srcna obolenja, itd. So zaceli procesirati svega i svasta in imamo vec problemov kot pa koristi od tega. Ce zelis jesti samo neprocesirano in z normalnimi zivili futrano zivino, je ze tezko dobiti kmeta, ki se gre to. Sem ze razmisljal, da si se sam vrgel v to. Zemlje imam dovolj, casa se vec, volje tudi. Vedno bolj premisljujem, da bi se lotil kmetovanja. Malo zame, malo za familijo. Izkusnje v familiji so, tako da bi kar slo.

J.McLane ::

Daj ne bluzi, pred 50 leti niti približno povprečen človek ni pojedel zrezka za malico nato pa še doma za kosilo/večerjo. Meso je bilo na jedilniku v nedeljo po maši, čez teden se je pa jedlo bolj "sledi" o mesu v kakšnih enoločnicah ali salamah (beri: max 100 g na dan). Tudi tisti ki so doma imeli živino so meso prodajali da so prišli do drugih dobrin in se z mesom niso prenažirali. Ti se kar loti sam vzgoje živali in potem poročaj koliko boš od tega pojedel, glede na tvojo obrnjeno piramido boš moral na leto vzgojiti najmanj za 150 kg mesa/leto/na osebo. Pa veliko sreče.

Razlog za srčno žilne bolezni je prenažiranje z mesnim beljakovinam. Ampak tega pač nihče noče slišat, ker nas prehranska industrija drži za jajca in ker tudi potrošniki ne želimo od tega verjeti, ker je enostavno meso preveč dobrega okusa.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

kriptobog ::

J.McLane je izjavil:

Daj ne bluzi, pred 50 leti niti približno povprečen človek ni pojedel zrezka za malico nato pa še doma za kosilo/večerjo. Meso je bilo na jedilniku v nedeljo po maši, čez teden se je pa jedlo bolj "sledi" o mesu v kakšnih enoločnicah ali salamah (beri: max 100 g na dan). Tudi tisti ki so doma imeli živino so meso prodajali da so prišli do drugih dobrin in se z mesom niso prenažirali. Ti se kar loti sam vzgoje živali in potem poročaj koliko boš od tega pojedel, glede na tvojo obrnjeno piramido boš moral na leto vzgojiti najmanj za 150 kg mesa/leto/na osebo. Pa veliko sreče.

Razlog za srčno žilne bolezni je prenažiranje z mesnim beljakovinam. Ampak tega pač nihče noče slišat, ker nas prehranska industrija drži za jajca in ker tudi potrošniki ne želimo od tega verjeti, ker je enostavno meso preveč dobrega okusa.


Bluzim toliko kot ti. Tudi jaz nisem pojedel toliko mesa. Zdaj ga pac, zaradi predpisane diete. Kaj naj recem, da bom jedel samo zelenjavo, pa mi bodo ostalo spet po infuziji sopali, ko se mi stanje poslabsa? :)) Cilj je itak jesti, kot so nas ucile babice. Vsega po malem. Drugace pa ata ze celo zivljenje je vsak dan meso, vse pripravljeno na masti, rastlinskega olja se od blizu ni videl, pa ima 97 let in to popolnoma zdrav. Pa sem pa tja zvrne kak kozarcek in 2x dnevno kavo.

pangro ::

A evro medvedi gredo pa v reciklažo? 14 let padajočega trenda napram dolarju, trend je overextended da glava zasrbi ampak kratkoročno pa spominja na bear market odboj, jp damijan pravi da gre eu v deindustrializacijo in to na 14 letnem eurusd dnu nam to pravi good luck jp damijanu.

pangro ::

Gledam nemški ppi 28% not švoh bil je pa že krepko nad 40%, ali kdo ve zakaj se to ni pretankalo v cpi, svaka jim čast.

pangro ::

Pričakuje se ogromen padec ameriskega cpi na 6.5% zato je pa eurusd dosegel nov lokalni vrh.

Malidelničar ::

pangro: Kdaj naj bi se ta padec zgodil? Ob naslednji potezi FED-a?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

phnj90 ::

pangro je izjavil:

Pričakuje se ogromen padec ameriskega cpi na 6.5% zato je pa eurusd dosegel nov lokalni vrh.

Jupiii, saj bi nekaj povedal, kako tudi slepa kura zrno najde, da zasluži, so me pa demoralizirali v temi o sončnih elektrarnah, ker se nisem izrazil fizikalno precizno glede nekih idealnosti in optimalnosti. Saj vem, neke izraze sem blefersko uporabil in so fantje fiziki sprva mislili, da sem iz njihovega facha, zato ne bom več kompliciral, me lahko predrago stane :-)

Nič, dekadenca kliče, ajde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

pangro ::

phnj90 je izjavil:

pangro je izjavil:

Pričakuje se ogromen padec ameriskega cpi na 6.5% zato je pa eurusd dosegel nov lokalni vrh.

Jupiii, saj bi nekaj povedal, kako tudi slepa kura zrno najde, da zasluži, so me pa demoralizirali v temi o sončnih elektrarnah, ker se nisem izrazil fizikalno precizno glede nekih idealnosti in optimalnosti. Saj vem, neke izraze sem blefersko uporabil in so fantje fiziki sprva mislili, da sem iz njihovega facha, zato ne bom več kompliciral, me lahko predrago stane :-)

Nič, dekadenca kliče, ajde.


Ti samo nov dno pri eurusd pošortaj backed by jpdamijan zih bo uspel:))

Malidelničar je izjavil:

pangro: Kdaj naj bi se ta padec zgodil? Ob naslednji potezi FED-a?


12.1. pride podatek https://m.investing.com/economic-calend... forecast je 6.5%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

phnj90 ::

Ne, straddle imam, put je verjetno izgubljen ampak vseeno, se bo videlo do pomladi.

Ne več pisat, da lahko grem, vseeno moram iti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

pangro ::

Ttf pogodbe na plin, graf izgleda kot text book bubble tako kot tesla, edini ki še drži parabolic strukturo je premog pa
obresti na 30 letni hipotekarni kredit v ameriki ki so zdaj že čez 7% kar je faking huge. Na dolgi rok te obresti niso vzdrzne ker bodo poradirale nepremicniski trg.

J.McLane ::

Surovine so kar naredile lep nosedive, inflacijo bodo v naslednjem delu pospeševale cene storitev in dvigi plač, potem je pa zgodbe konec.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

pangro ::

phnj90 je izjavil:

Ne, straddle imam, put je verjetno izgubljen ampak vseeno, se bo videlo do pomladi.

Ne več pisat, da lahko grem, vseeno moram iti.


Pute so zradiral da medvedi dobijo lekcijo iz sentimenta, kako naprej? Ja odpirat nove pute na 14 letni padajoči trend kjer ti vsak lolek bolek iz ekonomije pametuje od deindustrializaciji evrope, shortterm je vse gambling longterm fak nisem še videl tok raztegnjenga valutnega trga smrdi po generacijskem vrhu pri dolarju kaj ga bo obrnilo nimam pojma nam bo jpdamijan povedal ko se bo derusofiliziral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

kow ::

J.McLane je izjavil:

Surovine so kar naredile lep nosedive, inflacijo bodo v naslednjem delu pospeševale cene storitev in dvigi plač, potem je pa zgodbe konec.


Gre za politicno vprasanje (kot vedno). Za tiste, ki so zadolzeni ali se zelijo zadolziti, bi bilo idealno, da se place kaj veliko ne zvisajo, ker potem sploh ne rabimo dvigniti obrestnih mer in inflacija se bo iznihala relativno hitro. Za reveze pa je ravno obratno - zvisati place, za obrestne mere pa jim je vseeno - saj nimajo kreditov.

Kar zanimiv razredni boj se nam obeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pangro ::

Bomo videl kako bo fed naprej fural, glede na obvezniski trg nekega prostora na gor nima več ostane mu samo še držanje te pozicije in če bo inflacija padla nazaj bomo priča padcu inflacije ne da bi bilo treba obresti dvigniti na nivo inflacije ali še celo čez, tok dost zgodovinski dogodek.

kow ::

Bolj je problem v EU, kjer ima javni sektor in sindikati vecjo moc. V ZDA place poganja pomanjkanje delovne sile (modri ovratniki), slabse pa kaze belim ovratnikom. Kar je kar kul situacija za spremembo.

BuDi79 ::

kow je izjavil:

Kar je kar kul situacija za spremembo.
Zakaj točno?

J.McLane ::

Poslušam podkast Money How, zanimivoi pogledi treh sogovornikov (Egon Zakrajšek - centralni bankir, Nejc Bizjak - Bitstamp, Andraž Grahek):



https://podcasts.apple.com/si/podcast/f...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

buttcrack ::

marjo poslušat je pa za žile rezat...

J.McLane ::

Na srečo drugo dost več govorijo
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Maxlos ::

A ne bo FED dvignil obresti.. Verjento je premalo vojn na Svetu ali pa so postale preveč tvegane za pričakovane prihodke.
Barking up the wrong tree

pangro ::

Pričakuje se da bo, ampak če pogledaš recimo kratkoročne obveznice 6 mesečne so obresti malo nad fedam tam nekje 4.6 to se prav tudi kratkoročnih inflacijskih pričakovanj ni več, fed gre seveda lahko dalje gor ampak nas čaka potem taka pizdarija da bo inflacija še najmanjši problem.

LeQuack ::

Kdo pa rabi sploh delujoče gospodarstvo? Izkazalo se je da država lahko deluje samo na podlagi naprintanega denarja in davkov niti več ne potrebuje. Kot nek aparat, ki lahko napaja sam sebe.
Quack !

pangro ::

Printaš lahko če imaš gospodarsko rast oz. gospodarsko učinkovitost, pa nenehno evolucijo tehnologije ki na dolgi rok deluje deflacijsko, če tega ni fašeš samo hiperinflacijo s printažo.

Jutri objavijo ameriški cpi pričakovanja so 6.5%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

LeQuack ::

Vse te države s hiperinflacijo so še vedno tu, nobena ni propadla, samo ljudje so bolj revni, pa še to samo plebs, tisti ki printajo denar pa jim nič ne manjka.
Quack !

pangro ::

Ja men je fascinantno da argentince redno nategujejo z inflacijo ampak dober verjetno je dolar tam kralj.

FireSnack ::

Komunala račun +35%. Pa saj niso normalni. Pa šele začelo se je leto 2023. Še sreča da imam 14.000€ prihrankov. Preden se draginja ustavi s kako revolucijo, mi bodo pobrali večino denarja iz nogavice.
Preprodajalec NFT umetnin

BuDi79 ::

Še sreča da imam 14.000€ prihrankov.
Očitno je še lufta za podražitve.

pangro ::

Je pa tole ena izmed najbolj pričakovanih recesij, bo verjetno treba najprej vse medvede spucat, eurusd deluje kot nek leading indicator, najprej potegne on potem pa sledi za njim vse, tehnologija kripto, emerging markets in surovine pa surovinske delnice. Medtem ko trg obveznic kaže strop fedu, surovine dobivajo bid sploh baker in srebro sta si opomogla kar je dost slab signal in bo fed primoran držat nek nivo obresti za nekaj časa. tehnologija vs surovine ta fajt bo odločil.

chucki ::

Perjad ste volili in upam da vam poje vse prihranke. Revni so tak navajeni suh kruh jest.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

kriptobog ::

chucki je izjavil:

Perjad ste volili in upam da vam poje vse prihranke. Revni so tak navajeni suh kruh jest.


Ker je perjad kriva za inflacijo po skorajda celem svetu? :))

chucki ::

Sem takoj vedel da se bo en nasel in to napisal. Vlada je kriva kako se spopade z inflacijo. Perjad se tako, da bogatim dviguje place, ostali pa v vrsti stojijo, da jih bosanski zdravnik pregleda.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

kriptobog ::

chucki je izjavil:

Sem takoj vedel da se bo en nasel in to napisal. Vlada je kriva kako se spopade z inflacijo. Perjad se tako, da bogatim dviguje place, ostali pa v vrsti stojijo, da jih bosanski zdravnik pregleda.


Ce bibil Jasna bi zih imeli samo 2% inflacije kaj ne? Z inflacijo se spopadajo tako kot ostale drzave. Sledijo eu blodnjam. To kar delajo s placamo v javnem sektorju je pa druga zgodba. Tudi pod drugo vlado bi bilo verjetno podobno. Na koncu bi itak izsilili visje place.
««
142 / 218
»»