» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
136 / 218
»»

Malidelničar ::

https://www.finance.si/9006840/Zakaj-je...
"Medtem ko je inflacija slaba za kupce, ker jim zmanjšuje kupno moč, in za vse tiste, ki imamo prihranke, pa je dobra za vse dolžnike."
Pri inflaciji ima vsak svoje cilje. In tudi na Zahodu je veliko držav, ki so prezadolžene - kaj lepšega, da se inflacijsko "pobriše" dolgove? 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

https://www.finance.si/9006840/Zakaj-je...
"Medtem ko je inflacija slaba za kupce, ker jim zmanjšuje kupno moč, in za vse tiste, ki imamo prihranke, pa je dobra za vse dolžnike."
Pri inflaciji ima vsak svoje cilje. In tudi na Zahodu je veliko držav, ki so prezadolžene - kaj lepšega, da se inflacijsko "pobriše" dolgove? 8-)


Seveda... problem je samo če plača ne gre gor tako hitro kot ti nabija ECB obrestno mero...

V osnovi je inflacija nekaj najlepšega če imaš FIX OM tebi gre pa letno plača gor 5%+
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Roko gor kdo se najde v zadnjem stavku.
Bom jaz prvi. Fiksna OM za prenovo, sem ujel zadnji vlak letos v začetku januarja. Plača gor letos prvo zaradi menjave službe 15%, potem pa še skoraj 13% dvig zaradi uskladitve kolektivne pogodbe.
Češnja na torti pa je rast investicijskega portfolija letos do zdaj skoraj 30%.
Če je to kriza...jaz hočem še

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

Roko gor kdo se najde v zadnjem stavku.
Bom jaz prvi. Fiksna OM za prenovo, sem ujel zadnji vlak letos v začetku januarja. Plača gor letos prvo zaradi menjave službe 15%, potem pa še skoraj 13% dvig zaradi uskladitve kolektivne pogodbe.
Češnja na torti pa je rast investicijskega portfolija letos do zdaj skoraj 30%.
Če je to kriza...jaz hočem še


Seveda, taki primeri so top ja...

Jaz sem tudi sicer zdaj imel malo sreče in izkušenj ki so mi pomagale da sem pridobil šiht na katerem bo moj bruto za skoraj 15% višji, hkrati pa drugi dodatki tudi znesejo še dodatnih 9% mesečno na TRR več... tako da ajde, samo mi je pa šel kredit gor zaradi spremenljive za 30% cca... ampak k sreči je to absolutno veliko manj kot plača... ker je pač anuiteta bila 138EUR prej, zdaj pa 170 cca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pangro ::

Bolj ameri tolčejo inflacijo na dol cpi 7.1% pod pričakovanji bolj evro raste:)) pa zlato tud he he. A kdo upa vzet eurusd short? Zdaj ko so zaklal vse evropa bo propadla medvede.

zobnik ::

Malidelničar je izjavil:


"Medtem ko je inflacija slaba za kupce, ker jim zmanjšuje kupno moč8-)


Kaj je slabo, če majo ljudje višje dohodke, inflacije sploh ni.
Inflacija je edino za tiste ki ne delajo, brezposelni, upokojenci...dela je dost saj nismo v krizi kot 10 let nazaj..."teli komunajzarji" namest da blatijo po netu naj gredo raje še kaj delat.

pangro ::

Inflacija kolje tiste ki varčujejo v fiat valuti, fiat je namenjen za kredite pa kot menjalno sredstvo, varčuje se v drugih zadevah. Se pa nekako vidi odkar se je svet zglobaliziral razvite države nimajo več potrebe po visokih obrestnih merah te potrebujejo samo še retardi tipa ruska federacija pa ostali brickoti.

kow ::

Ameriska jedrna inflacija padla na 6%. Borze so ze poletele v nebo.

pangro ::

Raste vse tudi inflation hedgi ala srebro pa zlato

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

fikus_ ::

pangro je izjavil:

Inflacija kolje tiste ki varčujejo v fiat valuti, fiat je namenjen za kredite pa kot menjalno sredstvo, varčuje se v drugih zadevah. Se pa nekako vidi odkar se je svet zglobaliziral razvite države nimajo več potrebe po visokih obrestnih merah te potrebujejo samo še retardi tipa ruska federacija pa ostali brickoti.


Ti se kar tolazi s tem, da EU ne rabi visokih obresti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bobby ::

Razen Tesle,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

phnj90 ::

A bo še EUR proti USD kaj padel? 1,06 - a ste vi malo hecni in to kaj, v enem mesecu iz 0,975, pa kako!?? Za nas, EUR medvede, je game over? Ne more biti, se bo menda obrnilo kmalu, po mojem je boljše, da še dodatno shortamo, saj krediti so poceni??

energetik ::

pangro je izjavil:

Raste vse tudi inflation hedgi ala srebro pa zlato
V dolarjih. Kdor pa kupuje fiziko, bo gledal ceno zlata v EUR, in ta že od začetka Ru invazije počasi upada. Srebro v EUR pa ja, je šlo to jesen kar lepo gor.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Maxlos ::

kow je izjavil:

Ameriska jedrna inflacija padla na 6%. Borze so ze poletele v nebo.

Jp, v nebo se tudi dobro sliši ko v enem mesecu poleti za 1.4%
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

phnj90 ::

Fed Interest Rate Decision?

-Wall ::

pangro je izjavil:

Inflacija kolje tiste ki varčujejo v fiat valuti, fiat je namenjen za kredite pa kot menjalno sredstvo, varčuje se v drugih zadevah. Se pa nekako vidi odkar se je svet zglobaliziral razvite države nimajo več potrebe po visokih obrestnih merah te potrebujejo samo še retardi tipa ruska federacija pa ostali brickoti.


Ocitno se naivci niso dovolj opekli s kriptovalutami in se kar nekaj bluzijo...

deco16 ::

Niso kot zgleda. Tko kot so skeptiki že od začetka samo skeptiki in nič ne naredijo namest da bi si kaj prislužili ;)

Malidelničar ::

A je možno, da bi surovine sprožile nov inflacijski cikel?
Zdi se, da so vrtoglavi vrhovi cen vrste surovin daleč za nami, a okoliščine za novo eksplozijo so še vedno tu.
Vir: https://manager.finance.si/9006960/Se-k...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

fikus_ ::

Trgi dajejo mešane signale. Nekateri pričakujejo recesijo, drugi pa kot kaže ne.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

Nemški BDP je šel gor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

redtech ::



Inflation develops through waves, we just saw the 1st one:
https://twitter.com/TaviCosta/status/16...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

fikus_ ::

D3m je izjavil:

Nemški BDP je šel gor.


Aha, torej so špekulanti spet na delu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Sparkxl ::

Aha...daj razloži nam prosim, ko vidim da se spoznaš, kak lahko ti misteriozni špekulanti vplivajo na bdp ene cele države

fikus_ ::

Nisi razumel. DE BDP gor, špekulanti dvigujejo cene surovin v pričakovanju da bo večje povpraševanje po surovinah v DE in EU.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

redtech je izjavil:



Inflation develops through waves, we just saw the 1st one:
https://twitter.com/TaviCosta/status/16...


To ne pomeni, da bo drugi val visji kot prvi. Ali tretji itd.
Skratka, kaj veliko nam take recenice ne pomagajo.

energetik ::

Neki mi ni jasno. 12M Euribor leze proti 3%, a banke ponujajo depozite po par desetink % obrestne mere. WTF?
vires in numeris

infiniteLoop ::

Bankirji tudi morajo nekaj jesti...
None of us is as dumb as all of us.

buttcrack ::

energetik je izjavil:

Neki mi ni jasno. 12M Euribor leze proti 3%, a banke ponujajo depozite po par desetink % obrestne mere. WTF?

povišanje se obeta po novem letu, addiko je izjema, ki je že na 2% afaik.

phnj90 ::

ECB Interest Rate Decision?

phnj90 ::

Ahahaha, bedasti dinamični tehnični analitiki, zdaj spet nabijajo, da bo EUR/USD dosegel 1,20 že kar februarja 2023, kakšni luzerji, pa kdo jih le resno jemlje, luzerje.

J.McLane ::

To so res strokovnjaki, pogledajo graf in narišejo ravno premico in že vse vejo :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

redtech ::

Mogoče lahko še kdo potrdi, pri nas v prodaji pravijo, da ni tiste decemberske evforije, ko so vsi želeli spraviti vsa naročila čez še v tem letu.
Večinoma smo posredno povezani z avto-industrijo v DE.

@muddemon 1,2 vidim v primeru, da gre v FED v QE nazaj, ECB bo šla v QT.

ECB
QT to start in March
The ECB also laid out plans to stop replacing maturing bonds from its 5 trillion euro ($5.31 trillion) portfolio, reversing years of asset purchases that have turned the central bank into the biggest creditor of many euro zone governments.

Under the plan, it will reduce monthly reinvestments from its Asset Purchase Programme by 15 billion euros starting in March and revise the pace of balance-sheet reduction from July.

FRANKFURT, June 9 2022(Reuters)
The European Central Bank confirmed on Thursday it will end a long-running bond buying scheme on July 1 2022

Držali so se napovedi o višanju obrestne mere, QT prestavljajo.
Vse vlade v EU že imajo ali napovedujejo neskončne podpore (€€€)..., zahtevan donos na vladne delnice pa raste.
Kdo bo kupoval obveznice pri 2,5% (DE) in 6-8% inflaciji, človek ne. No bomo videli, kdo bo kupoval namesto ECB, ker razumen človek bo čakal 8%.
Pri 8% se bodo pa tudi razne sanje "vlad" razblinile.

D3m ::

Mogoče lahko še kdo potrdi, pri nas v prodaji pravijo, da ni tiste decemberske evforije, ko so vsi želeli spraviti vsa naročila čez še v tem letu.
Večinoma smo posredno povezani z avto-industrijo v DE.


Potrjeno.

Ampak se je vmes prebudila Kitajska in so naročila za 2023 v vzponu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

redtech ::

Povzetek BSI
December 2021:
...Inflacija bo letos v povprečju leta
2,0-odstotna, naslednje leto bo znašala 3,8 %, v letih 2023 in 2024 pa 1,8 % oziroma 2,0 %.

Junij 2022:
...letos v povprečju znašala 9,0 %, v letih 2023 in 2024 pa se bo znižala na
4,5 % oziroma 2,3 %

December 2022
... Glede na napovedi bo povprečna inflacija v letu 2022 znašala 9,3 %, 6,8 % v letu 2023 ter se v letih 2024 in
2025 znižala na 4,2 % oziroma 2,3 %.

Nizke dobre napovedi zamikajo v prihodnost, stare dobre napovedi pa v sedanjosti pridobijo +50% :)

Še nekaj sem opazil, podatek se je v povzetku premaknil iz prvega odstavka v zadnji stavek.

kow ::

Ne razumem tvoje poante.

njyngs ::

Tudi jaz ne. Decembra 2021 nihče ni vedel, da bo Putin šel v vojno, kar nam je posledično prineslo dosti višjo inflacijo. Zdaj pa napovedi na nekajmesečni ravni pač uravnavajo kolikor znajo. Bo nas pa nova vlada s svojimi novimi davčnimi reformami ubila, če nas že ne bo inflacija.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Utk ::

Kakšen smisel ima sploh napovedovat inflacijo za 23, kaj šele 24? Kdo od teh, ki bi imel od pravilne napovedi lahko kakšno korist, bi napovedi tudi zares verjel, in je obenem še ne bi znal sam enako "dobro" napovedat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

njyngs ::

"Kakšen smisel ima napovedovat poslovanje za naslednje leto ali dve"
"Kakšen smisel ima napovedovat zalogo za naše prodajno podjetje"
"Kakšen smisel ima napovedovat dobičke za našo korporacijo"
"Kakšen smisel ima napovedovat karkoli"

"Počakajmo, kaj bo, bo".
- Vsak idiot, ki ni analiziral stanja in se ni pripravil vnaprej
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Utk ::

"Kakšen smisel ima napovedovat poslovanje za naslednje leto ali dve"
"Kakšen smisel ima napovedovat zalogo za naše prodajno podjetje"
"Kakšen smisel ima napovedovat dobičke za našo korporacijo"

To so stvari, ki jih nekdo s podatki lahko izračuna in ponavadi kar dobro zadenejo. Pustimo nepredvidljivo. Inflacije ni še nihče pravilno konsistentno napovedoval. Zmeraj se komu vserje, ampak redko dvakrat zapored istemu. Ravno je v mojih financah bila kolumna, decembra pred enim letom so dali anketo finančnikom kakšna bo obrestne mera na koncu 2022, možnosti so bile od -0,55 do -0,30, nekaj takega, nad 0 ni bila niti opacija, noben pa ni napovedal niti nad -0,4. Kje smo danes pa vidimo...
Rečt, da bo leta 2025 vse ok, se pravi 2% inflacija, do tam pa narisat ravno črto... to zna vsak bedak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

phnj90 ::

Ja, tudi expectations management je pomemben, kar se vlad tiče. Eni navadno kadimo, eni pa debelo služijo, če je sreča ali znanost, skoraj ni pomembno, važno je samo to, če je v žaklju več ali manj. Tudi, če si slovenski doktor ekonomije, ne pomeni, da ga večkrat ne vserješ.

njyngs ::

Analiza trga, gibanja tečajev, spremljanje političnega dogajanja, spremljanje privatnega sektorja itd. so samo majhni delčki napovedovanja inflacije za naprej. To je najboljši približek, ki ga imamo v primerjami z "poznavanjem prihodnosti". Bolje se je vsaj okvirno pripraviti, kot pa da te naenkrat zadane in ne veš od kje in kako hudo je priletelo.

Mislim, jaz ne bi ravno teh napovedi, ki so izdelane na podlagi miljon faktorjev, enačil z nekim Vedeževalcem Blažem ali pa kako Babo Vango.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

gruntfürmich ::

njyngs je izjavil:

Decembra 2021 nihče ni vedel, da bo Putin šel v vojno...
to ti misliš
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Mislim, jaz ne bi ravno teh napovedi, ki so izdelane na podlagi miljon faktorjev, enačil z nekim Vedeževalcem Blažem ali pa kako Babo Vango.

Jaz pa bi. Te napovedi so bolj točne od babe vange samo zato, ker so bolj konzervativne, ker ponavadi se ne dogaja ne vem kaj vsako leto, od babe vange pa privlečejo ven samo najbolj šokantne napovedi. In tako kot se ona zmoti s pretiravanjem, se analitiki zmotijo ko se dogodi neko sranje. Da bo vse isto kot letos, samo malo slabše ali malo bolje, odvisno kje smo, res ni težko napovedovat in težko veliko zgrešiš. Ali bo inflacija leta 24 3 ali 5 procentna...to lahko tudi svizca vprašaš, glih tolk bo točen.

LeQuack ::

Ker so Slovenci začel manj zapravljati, jim bo vlada ukradla kar 1,2 milijardi evrov, in jih podarila nesramno bogatim podjetjem, ki že sedaj ne vedo kam z vsem denarjem.

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
Quack !

enemon ::

LeQuack je izjavil:

Ker so Slovenci začel manj zapravljati, jim bo vlada ukradla kar 1,2 milijardi evrov, in jih podarila nesramno bogatim podjetjem, ki že sedaj ne vedo kam z vsem denarjem.

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...


Kapitalisti pravijo, da je premalo in da ne bodo konkurenčni. :( Ponavadi so jih polna usta prostega trga in zavračajo vsako intervencijo države, a zanimivo, vsako pomoč države pa sprejmejo z odprtimi rokami.

Utk ::

Še en fail cele Evrope. Naš energetski strokovnjak pa še bolj navija za to. Kako se boš boril proti inflaciji s subvencioniranjem drage energije. Potem bo samo še dražja. Obenem pa raji dvigujejo obresti. Ker če ne boš kupil stanovanja, se bo cukr ziher pocenil.
Ja lahko bi rekli, da obresti dvigujejo vsem, ne samo raji. Ampak jih v resnici ne, če na drugi strani filajo subvencije na vse strani, države se bojo pa tudi zadolževale po nekih izmišljenih obrestih na natisnjen denar - s katerim bojo spet ziher znižali inflacijo.

Če bi cela Evropa rekla, da subvencij pač ni, ne bi mogla bit elektrika po 500 evrov. Enostavno bi morala cena pasti. Če ne bi bilo dovolj elektrike zarad predragega plina, pa naj države častijo (samo) plin. Ne pa da se še hidroelektrarnam deli denar. Itak je pa nafte dovolj, in še trenutno poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Velki ::

Kakšen debilizem je ta EU, najprej prosti trg, sedaj pa malo zagusti in nam švabi pokažejo sredinca, mi pa kot ponavadi hlapčevsko kimamo...
Saj če bi vsaj švabi stvari peljali v pravo smer in bi mi bili hlapci dobrih gospodarjev bi še nekako razumel to slovensko hlapčevsko mentaliteto.
Orban se mi pa gnusi, vendar ga bi vseeno imel raje na oblasti kot kateregakoli slovenskega politika. Ker če so povsod same hijene ti za preživetje ne ostane drugega kot biti krvoločni lev.

pangro ::

Ameriske 10 letne obveznice so na 3.5% fed je pa na 4.5% so pa že pokukale nad 4% ampak trgu nekak ne diši biti tam, to se pravi prehaja na območje kjer zdaj trg sumi da obresti na takem nivoju dolgoročno ne bodo zdržale ker ja amerika ima očitno robustno ekonomijo ampak obresti nad 4% ne bodo dolgo zdržala in bo prišel slej ko prej deflacijski val.

pangro ::

fikus_ je izjavil:

pangro je izjavil:

Inflacija kolje tiste ki varčujejo v fiat valuti, fiat je namenjen za kredite pa kot menjalno sredstvo, varčuje se v drugih zadevah. Se pa nekako vidi odkar se je svet zglobaliziral razvite države nimajo več potrebe po visokih obrestnih merah te potrebujejo samo še retardi tipa ruska federacija pa ostali brickoti.


Ti se kar tolazi s tem, da EU ne rabi visokih obresti.


Eu bo sledil fedu mogoče bo overshooting na koncu, bomo pa videli kaksni bodo donosi na 10 letnih obveznicah.

phnj90 je izjavil:

Ahahaha, bedasti dinamični tehnični analitiki, zdaj spet nabijajo, da bo EUR/USD dosegel 1,20 že kar februarja 2023, kakšni luzerji, pa kdo jih le resno jemlje, luzerje.


Včasih sentiment pove več kot fundamentalna analiza ki jo trobentajo po info kanalih, eurusd pod 1 pač ni bil več za šortat ker so vsi že vedeli da je eur v kurcu vsi pa na trgu ne morejo zaslužit s špekulacijam. Zdaj se lahko jemlje šorte samo tveganja moraš zdefinirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

pangro ::

-Wall je izjavil:

pangro je izjavil:

Inflacija kolje tiste ki varčujejo v fiat valuti, fiat je namenjen za kredite pa kot menjalno sredstvo, varčuje se v drugih zadevah. Se pa nekako vidi odkar se je svet zglobaliziral razvite države nimajo več potrebe po visokih obrestnih merah te potrebujejo samo še retardi tipa ruska federacija pa ostali brickoti.


Ocitno se naivci niso dovolj opekli s kriptovalutami in se kar nekaj bluzijo...



Kaj ima kripto veze tukaj, kripto ni edina zadeva v v kateri lahko varčuješ sploh pa ne da greš 100% vanj.
««
136 / 218
»»