» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
135 / 218
»»

zobnik ::

Rekordna prodaja smučarski vozovnic na Krvavcu pa sploh še smučišče ne obratuje, cena okol 40 evrov, nema inflacije in recesije, tako kot sem rekel, enim še več, drugim še manj, revni še bolj revni in pozabljeni. Upokojenci pa sploh saj ne rabojo dost pa revni/invalidi so zgube, adijo pamet, kam je ta država zabredla v neke pomije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

enemon ::

Malo gledam na Google Maps, kjer imajo po gostilnah objavljene slike jedilnik iz različnih obdobij. Katastrofa, veliko stvari x2 glede na leto 2019, plače pa stagnirajo. Dobro so nas, če ne gre denar od nas, nam pa na tak način uničujejo prihranke.

Comandante ::

enemon je izjavil:

Malo gledam na Google Maps, kjer imajo po gostilnah objavljene slike jedilnik iz različnih obdobij. Katastrofa, veliko stvari x2 glede na leto 2019, plače pa stagnirajo. Dobro so nas, če ne gre denar od nas, nam pa na tak način uničujejo prihranke.

Place po mojih izkusnjah ne stagnirajo, ampak gredo marsikje ornk gor - zaradi pomanjkanja folka, ki bi delal. Ali jih ni, ali se jim ne da, ne vem - ampak to pomeni visje place, saj delodajalci tekmujejo med sabo za delavce.

Hrana v birtijah pa je sla konkretno gor ja - posledica visjih plac. Ce bi mi 3 leta nazaj kdo hotel racunati 14€ za pico bi ga po zdravju vprasal, danes pa to ni vec redek pojav.

zobnik ::

Pajade, 50 evrov pomojem več ponujajo v gostini za pomočnika kuharja, to je kakih 7-8% več

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kow ::

Pomocnik kuharja je pac tezasko fizicno delo, ki ne zahteva pretiranih mentalnih sposobnosti. Tekmujes s priseljencem iz Bangladesa.
Tudi znanje slovenskega jezika ti v tem poklicu ne pomaga kaj veliko. Imo, si namenoma izbral poklic, ki bi potrdil tvoji tezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

zobnik ::

Pol pa naj sami pospravljajo kuhinjo in pomivajo svinjarijo, noben ne bo delal to za dobrih 800 neto, pa vrjetno nisi sam pomočnik, ampak tud delni kuhar, dvojna ali celo trojna služba da še gostinski prostor pomivaš tla za 850 evrov, ker so vrjetno natakarji odšli med zadnjim gosti.... :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

LeQuack ::

zobnik je izjavil:

Rekordna prodaja smučarski vozovnic na Krvavcu pa sploh še smučišče ne obratuje, cena okol 40 evrov, nema inflacije in recesije, tako kot sem rekel, enim še več, drugim še manj, revni še bolj revni in pozabljeni. Upokojenci pa sploh saj ne rabojo dost pa revni/invalidi so zgube, adijo pamet, kam je ta država zabredla v neke pomije


Tudi trgovine so rekordno polne, lokali in restavracije isto. Tako da dražje kot je, bolj se prodaja. Hiperinflacija prihaja, ampak to na Slovenca ne bo imelo vpliva, ker bo samo še bolj kupoval.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

nirburu ::

nevone je izjavil:

V zgodovini so se že dogajale tudi devalvacije, kar je požrlo ljudem večino prihrankov.

Kako globoko lahko zabredemo danes ne vem, mislim pa, da nam tega ni treba, ker imamo precej več vzvodov stvari prebroditi bolj mehko.

o+ nevone


Naiven pogled.
Samo poglej kako lahko centralne banke diktirajo celoten potek družbe.

Tema je zanimiva, ampak imam konstanten občutek, da se išče "naključja" v sistemu, ki je determinističen.
Ugibanja, do kdaj in koliko bo trajala inflacija so vznemirljiva, ampak meni pravi občutek, da bo takoj rešeno, ko bo želelo biti rešeno.

zobnik ::

Trgovine so polne, če misliš Hofer, Lidl, Špar tam se hrana prodaja, treba kupit, doma je sezone konec in ljudji je seved apo trgovinah več Gob ni več, kostanja ni, zelenjave iz vrta ni....razen vloženo in v skrinji, a to je bolj tako, ....

chucki ::

Jaz se ne kupujem zelenjave, je se na vrtu in v skrinji. Za kaksen mesec ali dva je se zaloge. Meso je pa domace....:D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

enemon ::

zobnik je izjavil:

Trgovine so polne, če misliš Hofer, Lidl, Špar tam se hrana prodaja, treba kupit, doma je sezone konec in ljudji je seved apo trgovinah več Gob ni več, kostanja ni, zelenjave iz vrta ni....razen vloženo in v skrinji, a to je bolj tako, ....


Zate ne vem, ampak jaz imam domačih jabolk in orehov vsaj do spomladi, krompirja tudi še precej, kupujem pa za zraven kislo zelje, ki ni drago.

zobnik ::

Mam doma, orehe, jabolka, zelenjavo, kislo zelje, krompirja kolikor češ, meso....ja samo drugi nimajo, ker s tistim malim vrtom ne zmorejo in zato treba it v trgovino in kupit.

Ste isti kot oni vrtičkarji na FB ko se oglasjo da majo doma, pa slikajo ozimnico, da se pohvaljo pred drugimi, potem pa kupujejo v trgovin in drugim pametujejo kako so samooskrbni...

enemon ::

zobnik je izjavil:

Mam doma, orehe, jabolka, zelenjavo, kislo zelje, krompirja kolikor češ, meso....ja samo drugi nimajo, ker s tistim malim vrtom ne zmorejo in zato treba it v trgovino in kupit.

Ste isti kot oni vrtičkarji na FB ko se oglasjo da majo doma, pa slikajo ozimnico, da se pohvaljo pred drugimi, potem pa kupujejo v trgovin in drugim pametujejo kako so samooskrbni...


Ne vem, kje je tukaj logika. Meni je domače dovolj dobro.

buttcrack ::

matr ste brihtni... 3/4 žabarije nima možnosti pridelati zelenjave za čez zimo in so primorani kupovat.

če vam uspe tako ozimnico narest, super, ampak pravila se ne pišejo na izjemah.

Malidelničar ::

enemon je izjavil:

zobnik je izjavil:

Mam doma, orehe, jabolka, zelenjavo, kislo zelje, krompirja kolikor češ, meso....ja samo drugi nimajo, ker s tistim malim vrtom ne zmorejo in zato treba it v trgovino in kupit.

Ste isti kot oni vrtičkarji na FB ko se oglasjo da majo doma, pa slikajo ozimnico, da se pohvaljo pred drugimi, potem pa kupujejo v trgovin in drugim pametujejo kako so samooskrbni...


Ne vem, kje je tukaj logika. Meni je domače dovolj dobro.


Naju tudi letos rešuje vrt, zelenjava je v trgovinah šla konkretno gor. Imava prvič ozimnico in tudi na relativno majhnem vrtu se kar da pridelat, imava omake, mezgo, radič, zelje kisamo pri tašči na kmetih, še nekaj malega krompirja sva stisnila gor na grede, poleti je bilo ogromno solate. Je treba delat ampak pri teh cenah se pozna (verjamem, da so pred leti govorili, da je brezveze, ker Hofer/Lidl/Špin). Pol pa še marmelade in pa čaji, tako da je.

Ja za Ljubljančane je jeba ta inflacija. Opažam recimo, da se povečuje v LJ obisk v diskontih. Verjamem pa, da tisti bolj premožnejši inflacije ne čutijo in hodijo še naprej v Mercator/Špar.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

enemon ::

Mene po malem rešuje tudi bližina madžarske meje. Kdo se bo spet norca delal, a vsaj meni se precej splača iti parkrat mesečno tja v nabavo, precej stvari je cenejših tudi do polovice glede na naše cene, tekočino za leče pa sem v dm-u dobil enako znamko kot pri nas za tretjino naše cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

nevone ::

nirburu je izjavil:

nevone je izjavil:

V zgodovini so se že dogajale tudi devalvacije, kar je požrlo ljudem večino prihrankov.

Kako globoko lahko zabredemo danes ne vem, mislim pa, da nam tega ni treba, ker imamo precej več vzvodov stvari prebroditi bolj mehko.

o+ nevone


Naiven pogled.
Samo poglej kako lahko centralne banke diktirajo celoten potek družbe.

Tema je zanimiva, ampak imam konstanten občutek, da se išče "naključja" v sistemu, ki je determinističen.
Ugibanja, do kdaj in koliko bo trajala inflacija so vznemirljiva, ampak meni pravi občutek, da bo takoj rešeno, ko bo želelo biti rešeno.


To bi bilo res, če bi imeli en center. Ker jih je več, vsak po svoje vplivajo na situacijo in rezultanta pač potegne kamor potegne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

phnj90 ::

Tega vam pa zagotovo ne bo uspelo vplesti v to temo!

zobnik ::

Sa boste vi lačni ne kmet.

Malidelničar ::

enemon je izjavil:

Mene po malem rešuje tudi bližina madžarske meje. Kdo se bo spet norca delal, a vsaj meni se precej splača iti parkrat mesečno tja v nabavo, precej stvari je cenejših tudi do polovice glede na naše cene, tekočino za leče pa sem v dm-u dobil enako znamko kot pri nas za tretjino naše cene.

Mi hodimo pa v Italijo in se kar splača. Ok je treba malce pogledati, pred leti je bila Italija še cenejša ampak še vedno se dobi ugodne artikle. Italija ima tudi različne stopnje DDV-ja na prehrambene izdelke.
Madžarske ne poznam, verjamem pa, da je možno, da je poceni.
Kako pa kaj Avstrija, se splača iti na Avstrijsko Koroško?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

buttcrack ::

v AT ni bistveno ceneje, razen morda njihovo pivo včasih dobiš za 1/2 cene našega. Mlečni izdelki, meso in kruh je dražje (ali najmanj enaka cena - kvalitete ne poznam), zelenjava večinoma tudi.

nirburu ::

nevone je izjavil:

nirburu je izjavil:

nevone je izjavil:

V zgodovini so se že dogajale tudi devalvacije, kar je požrlo ljudem večino prihrankov.

Kako globoko lahko zabredemo danes ne vem, mislim pa, da nam tega ni treba, ker imamo precej več vzvodov stvari prebroditi bolj mehko.

o+ nevone


Naiven pogled.
Samo poglej kako lahko centralne banke diktirajo celoten potek družbe.

Tema je zanimiva, ampak imam konstanten občutek, da se išče "naključja" v sistemu, ki je determinističen.
Ugibanja, do kdaj in koliko bo trajala inflacija so vznemirljiva, ampak meni pravi občutek, da bo takoj rešeno, ko bo želelo biti rešeno.


To bi bilo res, če bi imeli en center. Ker jih je več, vsak po svoje vplivajo na situacijo in rezultanta pač potegne kamor potegne.

o+ nevone


Saj imajo center.

nevone ::

nirburu je izjavil:

nevone je izjavil:

nirburu je izjavil:

nevone je izjavil:

V zgodovini so se že dogajale tudi devalvacije, kar je požrlo ljudem večino prihrankov.

Kako globoko lahko zabredemo danes ne vem, mislim pa, da nam tega ni treba, ker imamo precej več vzvodov stvari prebroditi bolj mehko.

o+ nevone


Naiven pogled.
Samo poglej kako lahko centralne banke diktirajo celoten potek družbe.

Tema je zanimiva, ampak imam konstanten občutek, da se išče "naključja" v sistemu, ki je determinističen.
Ugibanja, do kdaj in koliko bo trajala inflacija so vznemirljiva, ampak meni pravi občutek, da bo takoj rešeno, ko bo želelo biti rešeno.


To bi bilo res, če bi imeli en center. Ker jih je več, vsak po svoje vplivajo na situacijo in rezultanta pač potegne kamor potegne.

o+ nevone


Saj imajo center.


Tako imenovani centri so samo ljudje, ki se interesno povezujejo. In ni samo ena taka grupacija, ki ima kaj vpliva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nirburu ::

Res je. Ni samo ena grupacija, ampak ena od njih ima daleč največji vpliv.

nevone ::

Res je. Ni samo ena grupacija, ampak ena od njih ima daleč največji vpliv.


O tem, katera je to, so mnenja deljena. Pač glede na interes.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

TheBlueOne ::

Samo teoretiki zarot pa zagotovo tocno vedo kaj tam pocnejo, kdo so, kako vplivajo na najvisjem nivoju itn. In samo teoretiki zarot so imuni na njihov zlobni in masecevalni nacin dela. Samo teoretiki zarot so dovolj pogumni, da se upajo izpostaviti za dobro vseh.

Tu in tam pa tudi teoretiki zarot nekoliko kiksnejo in jih morda iztozijo in unicijo najbolj krvolocna vrsta ljudi, obicajni starsi iz srednjega razreda.

phnj90 ::

Kaj je zdaj s tem EUR proti USD, da še kar raste. Kolikor pa sem pogledal nekaj forecastov, so že vsi updatani na hudo višje nivoje kot pred tednom ali dvema. Mislim, saj to je vse čisto v redu, bolj me zanima, kakšna so realna pričakovanja, ker...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

deco16 ::

Pričakuje se da FED pivotira počasi, ECB ma pa še dosti časa če hoče umirit zadeve. Posledično je pa inflacija bila(tudi) tako visoka ker je bil dolar tako močan nasproti EUR.

phnj90 ::

Razumem, zato optimizem, ene napovedi so nivo 1,20 že marca ali celo prej... To so tektonski premiki v sentimentu in marsikoga verjetno zelo prijemlje, da bi zelo povečal srednjeročne pozicije, mene sicer niti približno ne, le tu se malo zanimam, ker ste bolj strokovnjaki videti.

energetik ::

phnj90 je izjavil:

Kaj je zdaj s tem EUR proti USD, da še kar raste. Kolikor pa sem pogledal nekaj forecastov, so že vsi updatani na hudo višje nivoje kot pred tednom ali dvema. Mislim, saj to je vse čisto v redu, bolj me zanima, kakšna so realna pričakovanja, ker...
Tehnična analiza EURUSD je že pred tedni kazala, da kaj dosti pod 1,0 ne bo šlo in da je zelo verjeten odboj. Sicer še ni nič gotovega, verjetno bo šlo še enkrat nazaj na 1,0, zdajle pa max do nekje 1,14.
vires in numeris

phnj90 ::

Kaj pomeji 'zdajle'? Govoriš v nekih šifrah. Čigave tehnične analize? Razmišljati moram za kak mesec, dva, šest v naprej, do marca eni znani tehnični analitiki (dinamično!) napovedujejo 1,20, ta mesec do 1,12. So potem različne tehnične analize uporabljene? Na med 1,0 in 1,05 nakazujejo od 2024 in leta naprej. Potem je operacija v Ukrajini že praktično zaključena? Tehnična analiza je zadostna? Meni se zdi, da je tehnična analiza v tej temi nakazovala tudi 0,80 za EURUSD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

energetik ::

Govorim o mesecih, morda prileze do pomladi do 1,14. Ja, 0,85 je bilo par tednov nazaj tudi precej verjetno dno, ampak itak se pogovarjamo o verjetnostih. Meni je bilo dovolj verjetno, da pri 1,0 nisem šel kupovat USD, ampak sem držal EUR.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

phnj90 ::

Če imamo različne forecaste, imamo tudi različne verjetnosti? Katerim najbolj zaupat? Verjetno tistim, ki največ prinesejo ali vsaj najmanj odnesejo? Sva midva edina tu z nekim mnenjem? :-) Če privzameva hipotetično situacijo, da imaš odprto pozicijo v tem trenutku in si morda že v (skupnem) dobičku, bi zaprl, čakal na razplet ali povečal pozicijo? Kaj bi naredil ti v takšni situaciji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

FrRoSt ::

phnj90 je izjavil:

Kaj pomeji 'zdajle'? Govoriš v nekih šifrah. Čigave tehnične analize? Razmišljati moram za kak mesec, dva, šest v naprej, do marca eni znani tehnični analitiki (dinamično!) napovedujejo 1,20, ta mesec do 1,12. So potem različne tehnične analize uporabljene? Na med 1,0 in 1,05 nakazujejo od 2024 in leta naprej. Potem je operacija v Ukrajini že praktično zaključena? Tehnična analiza je zadostna? Meni se zdi, da je tehnična analiza v tej temi nakazovala tudi 0,80 za EURUSD?


:)):)):)):)):))

Daj še kakšno povezavo do teh "tehničnih analitikov", da se še jaz nasmejim!! :))

Zadeve moreš vedno razvrstiti po (PRAVILNEM) vrstnem redu! ;)

PRVA točka je, da bo evropa proti usa zaradi sranja v ukrajini izgubila do 20%.

DRUGA točka je, kako se bo to odražalo. Ker odraža in vpliva lahko na mnogo različnih načinov. Najenostavnejše bi bila devalvacija oz. padec €. Ni pa to edini način in tudi $ ni absolutna konstanta in absolutno neodvisna spremenljivka. Močni dolar tudi američanom povzroča marsikatere težave, zato so zadeve veliko bolj dinamične in turbolentne. Kam se bodo obrnile v določenem trenutku je praktično vprašanje za čarobno kroglo. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

phnj90 ::

Sem navdušen, ker sem končno uspel najti pravi forum, kjer nasmejani bogati strokovnjaki in svetovalci obvladujejo situacijo na vseh trgih.

FrRoSt ::

Kdor išče, ta najde! ;)

:))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

phnj90 ::

Dobra ta!

No, medtem kolegi pošljejo nezaslišane predikcije za leto 2023, dajmo se zgražati skupaj - zelo kratek povzetek

Nekakšna trilijonska energijska koalicija primerjave Manhattan projekta. Macron odstopi. Inflacija ostane in zlato vse do $3000. EU začne ustanovljati svojo vojsko. Singapur sprejme do 2030 prepovedati meso. Brexit-revert referendum. Kapice na energente za bremzanje inflacije. Opec, Indija in Kitajska zapustijo IMF, začnejo uporabljati novo rezervno valuto zaradi orožizacije USD. Yen speg(l)ajo na USD 1:200. Prepovejo se davčna zatočišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

kow ::

Moja nezaslisana predikcija za 2023:
Frost ne bo vec placan po stevilu 'smajlijev'. Ostali forumasi, bodo v 2023 lazje dihali.

Maxlos ::

kow je izjavil:

Moja nezaslisana predikcija za 2023:
Frost ne bo vec placan po stevilu 'smajlijev'. Ostali forumasi, bodo v 2023 lazje dihali.

Moja predikcija je, da se EU NE BO pritožil na WT,O, zaradinedovoljene ameriiške pomoči lastnim korporacijam s skoraj 400 mijardnim paketom davčnih olajšav, ravno za izdelavo Ameriške zelene energije, ki jo EU tako rabi.
Barking up the wrong tree

LeQuack ::

Vlada bo premagala inflacijo s printanjem milijarde evrov.

"Vlada sprejela predlog zakona o pomoči gospodarstvu v višini 1,2 milijarde evrov "
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...
Quack !

avani ::

Moja nezaslišane napovedi: naslednje leto bo inflacija okoli 4-5% v eu (v ZDA malce višja). Rusija bo potihem odprla plinske pipice. Gospodarska rast bo okoli 0%. Na kitajskem bo se vec nemirov

nirburu ::

TheBlueOne je izjavil:

Samo teoretiki zarot pa zagotovo tocno vedo kaj tam pocnejo, kdo so, kako vplivajo na najvisjem nivoju itn. In samo teoretiki zarot so imuni na njihov zlobni in masecevalni nacin dela. Samo teoretiki zarot so dovolj pogumni, da se upajo izpostaviti za dobro vseh.

Tu in tam pa tudi teoretiki zarot nekoliko kiksnejo in jih morda iztozijo in unicijo najbolj krvolocna vrsta ljudi, obicajni starsi iz srednjega razreda.


Ti se ne utrudiš trosit toliko neumnosti?

Kje smo rekli, da vemo točno kaj počnejo?
Vemo zgolj kar nam javno hintajo.

Kdo so, pa imamo že toliko indicev, da ni več potrebno ugibati.

nevone je izjavil:

Res je. Ni samo ena grupacija, ampak ena od njih ima daleč največji vpliv.


O tem, katera je to, so mnenja deljena. Pač glede na interes.

o+ nevone


Kako to misliš?
Povsem jasno je kdo to je. Osebni interes gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

dronyx ::

Sindikat zaposlenih na ECB - IPSO - ni zadovoljen s trenutnim predlogom ECB o povišanju plač. Predlog je 4,07 odstotno povišanje plač, ki bi začelo veljati leta 2023. To je dodatek k 1,48 odstotnemu povišanju za leto 2022, poroča Bloomberg. Sindikat hoče spremeniti - zvišati - določilo o povišanju plač.

"S tem predlogom nismo zadovoljni," je za Bloomberg povedal prvi človek sindikata. "Inflacija v Nemčiji (ECB je v Frankfurtu) bo letos 8,5 odstotka. Sprejetje predloga bi pomenilo, da smo pomembno izgubili kupno moč." Če so realne plače nižje, kot so bile lani, to škodi delovni morali in tudi zaupanju zaposlenih v ustanovo, je še dodal.
(vir Finance)

LOL! Sem se skoraj polulal v hlače ko sem to prebral. Zaupanje zaposlenih v ustanovo!? To je podobno, kot če bi delal v Perutnini Ptuj in se zastrupil z njihovim piščancem, nakar bi jamral, da bo omajano zaupanje v firmo! Nikakršnega povišanja plač zaposlenih v ECB naslednjih nekaj let - to bi bil edini pravilni ukrep. Če firma slabo posluje, so odpuščanja, plače se nižajo itd. 10% inflacija je sramota za centralno banko. Ljudem so s tiskanjem denarja pokradli bilijone prihrankov (pravilneje vrednost prihrankov)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

deco16 ::

Če pa centralna banka ne ve kaj pomeni wage price spiral :D

Pol se pa folk čudi zakaj se ne zaupa centralnim enotam in bežijo v kripto al kam drugam. Sam kaj ko so vsi idioti namest da bi nalagali odlagajo :)

dronyx ::

deco16 je izjavil:

Če pa centralna banka ne ve kaj pomeni wage price spiral :D

To očitno vedo oziroma si predstavljajo, kako to deluje...

aposleni v ECB so pred časom želeli, da se plače vežejo na inflacijo, banka je to zavrnila. ECB namreč nenehno svari pred plačno spiralo, ki bi še povečevala inflacijo. Če bi ECB drugim solila pamet proti indeksaciji plač, sama pa povečevala plače, bi se zaupanje v ECB seveda potopilo. Tako apelira na svoje zaposlene, da mora biti povišanje razumno.

FrRoSt ::

To je splošni problem. Večina zadev je vezana na usklajevanje z inflacijo, vključno z domačimi pokojninami. To je poseben problem, da ne napišem kar paradoks ali kavelj 22.

 spirala cen plač

spirala cen plač

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

phnj90 ::

En film za ponedeljek...

mr_chai ::

enemon je izjavil:

Malo gledam na Google Maps, kjer imajo po gostilnah objavljene slike jedilnik iz različnih obdobij. Katastrofa, veliko stvari x2 glede na leto 2019, plače pa stagnirajo. Dobro so nas, če ne gre denar od nas, nam pa na tak način uničujejo prihranke.


I say fuck em.. Resno, jebejo nj se. Trgovci, gostinci, preprodajalci, woltaši...odjebite! Vsi so krepko dvignil cene, ker lahko, ker pač inflacija pa to. V trgovino grem sam še po minimum kar je nujno za preživetje. Pa pejmo v stagnacijo!

LeQuack ::

mr_chai je izjavil:

enemon je izjavil:

Malo gledam na Google Maps, kjer imajo po gostilnah objavljene slike jedilnik iz različnih obdobij. Katastrofa, veliko stvari x2 glede na leto 2019, plače pa stagnirajo. Dobro so nas, če ne gre denar od nas, nam pa na tak način uničujejo prihranke.


I say fuck em.. Resno, jebejo nj se. Trgovci, gostinci, preprodajalci, woltaši...odjebite! Vsi so krepko dvignil cene, ker lahko, ker pač inflacija pa to. V trgovino grem sam še po minimum kar je nujno za preživetje. Pa pejmo v stagnacijo!


Bodo šli pa jokat za državno pomoč in subvencije, ker imajo samo 90% profit namesto 200%.
Quack !

kriptobog ::

mr_chai je izjavil:

enemon je izjavil:

Malo gledam na Google Maps, kjer imajo po gostilnah objavljene slike jedilnik iz različnih obdobij. Katastrofa, veliko stvari x2 glede na leto 2019, plače pa stagnirajo. Dobro so nas, če ne gre denar od nas, nam pa na tak način uničujejo prihranke.


I say fuck em.. Resno, jebejo nj se. Trgovci, gostinci, preprodajalci, woltaši...odjebite! Vsi so krepko dvignil cene, ker lahko, ker pač inflacija pa to. V trgovino grem sam še po minimum kar je nujno za preživetje. Pa pejmo v stagnacijo!


Ja pa se ti dvigni svojo ceno.
««
135 / 218
»»