» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
132 / 218
»»

FrRoSt ::

To niso nobeni izvedeni finančni inštrumenti!! ;)

Izvedeni finančni inštrumenti so tisti, ki so zapakirani s tako dolgo brado, da sploh ne razumeš dobro, katerega mačka v žaklu si kupil! 8-)

To je samo vprašanje logike zdrave kmečke pameti!! ;)

Je bilo že miljonkrat povedano in napisano tudi na tem forumu! 8-) Samo videti moraš in ne potrebuješ nobenih nekih šol!

Kdo bo profitiral od tega!? :) (da je evropa v dreku!?) :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

phnj90 ::

Frost, izvedeni finančni instrumenti so sekundarni finančni instrumenti, poenostavljeno rečeno, delnice so primarni, opcije na delnice so izvedeni... Zakaj smetiš s temi smeškoti? Prav nagravžno je brati tvoja pisanja.

Raje preberi tole in tole in prispevaj kaj koristnega, kot, recimo, dronyx.

Kje pa je možakar dronyx sedaj? A je preveč shortal valute in to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

J.McLane ::

Ne vem kje so tisti, ki so tako vehemerno napovedovali nadaljni padec evra ko je bil ta na 0,97..
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

phnj90 ::

Neko zavarovanje si že moraš naredit kot vsaj približno dober gospodar, samo pasivno čakati na razplet prihodnosti in enostransko gledati na izhod zahteva nerjavno 1000N jeklene živce, ojačane z industrijskimi diamanti, zagotovo pa je lahko izredno donosno (tudi bolj kot FTX SBF-u). Tudi sam bi gledal v prihodnost, če bi mi bilo dano, in se smejal vsem pesimistom (ali optimistiom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

redtech ::

J.McLane je izjavil:

Ne vem kje so tisti, ki so tako vehemerno napovedovali nadaljni padec evra ko je bil ta na 0,97..


Jaz sem prvi, se je v EU kaj spremenilo na bolje v zadnjem mesecu? Mislim, da ne.
FED se je ustavil s svojim pohodom, počakajmo do konca zime, mogoče kaj priplava na površje v EU.

Ker sem oba (GBP, EUR) še short mislim, da gre GBP za odtenek bolje.
Sunak zateguje pasove in razmišlja o ponovni povezavi z EU, podobni sporazum kot ga ima Švica...

FrRoSt ::

J.McLane je izjavil:

Ne vem kje so tisti, ki so tako vehemerno napovedovali nadaljni padec evra ko je bil ta na 0,97..


Jap. JAZ sem prav črnogledo gledal v prihodnost! 8-)

Nisem kakšen velik strokovnjak za te zadeve, pa tudi podrobno in intenzivno ne spremljam teh zadev. Še posebno ne po tujem tisku! :)

Ti si gotovo bolje informiran in bolj na tekočem. Pa me zanima, ali so USA že padle v recesijo, ali morda celo še bodo!?? Ker v Evropi menda nič ne kaže, da bi se tak scenarij lahko pojavil!?? (Bom na tem mestu izpustil emotikona oz. smeška, kot jim nekateri po domače pravijo. Menda so za nekatere zelo moteči in jih dekoncentrirajo in odvračajo pozornost, ko so skoncentrirani v nirvani znanosti :)))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

J.McLane ::

Jaz nisem nič bolj informiran, jaz samo vem da se prihodnosti ne da napovedovati na podlagi preteklega trenda, samo to.

Na forex jaz nič ne stavim, jaz vlagam dolgoročno, tudi v prjekte, ki danes niso nič, se pa pričakuje, da nekoč nekaj bodo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

sbawe64 je izjavil:

J.McLane
Lng tankerji niti priblino ne morejo zagotoviti primerljivih količin plina kot plinovod.


Seveda lahko. Omejitev je samo stevilo ladjedelnic ter terminalov. Ali mislis, da bo zmanjkalo zeleza?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

sbawe64 ::

Glej.
Tovrstne tankerje dela samo par podjetij.
In ti imajo polne knjige naročil za par let naprej.
Gradnja tudi ni ne vem kako hitra, v smislu letos naredijo 100 tankerjev.


Politiki v EU se gredo igro brez krčmarja.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kow ::

Za severni tok I, so potrebovali vec kot 10 let. Skratka, neumnosti pises.

redtech ::

Kera firma pa bo investirala v nove tankerje pri taki shizofreni politiki, ki za naslednji dan ne vedo kaj bodo.

Za tako velike investicije so potrebne stabilne napovedi. Iz obstoječe flote ne bodo razrezali starejših ladij (večja poraba, stroški) , ki bodo ostale operativne, dokler bo marža dovolj velika.

@FrRoSt kriteriji za recesijo imajo novo definicijo, nisi v recesiji dokler ti ne rečemo tako :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

zobnik ::

Mislim da ne bo nobene recesije, inflacija bo pa visoka.....še več revnih.
Država pa kot vedno, spravli se bodo na revne, invalide, starejše, ker teli se za pravice ne bodo boril, država pa jih bo z lahkoto nate*nila.
Slišal sem da bo par 10 tisoč novih del.mest to bo tombola, ker se bo država zanašal na gospodarsko rast in bodo krivdo prepisali na tistem ko sem prej omenil, da so si sami krivi za finančno stanje. Delaj za 3 delavce, za minimalca, na 3 -4 izmensko delo.
Ni kaj ....da kozlaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kow ::

redtech je izjavil:

Kera firma pa bo investirala v nove tankerje pri taki shizofreni politiki, ki za naslednji dan ne vedo kaj bodo.
Za tako velike investicije so potrebne stabilne napovedi. Iz obstoječe flote ne bodo razrezali starejših ladij (večja poraba, stroški) , ki bodo ostale operativne, dokler bo marža dovolj velika.


Se strinjam. Ampak to ne pomeni, da je ruski plin inherentno veliko cenejsi kot plin od drugod - kot se ves cas namiguje, ampak je politicen problem EU (razdrobljenost in parcialni interesi).
Ali bo EU sposobna doseci bolj usmerjeno in konsistentno energetsko politiko bo zanimivo videti. Zacetni "zagon" je enostaven, bomo videli, ce se bo vztrajalo tudi cez 5 let itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Maxlos ::

kow je izjavil:

Sparkxl je izjavil:


Greva se osnove matematike in logičnega razmišljanja: ruski plin iz rora stane recimo 100, tisti iz ladje pa 400.


Ze veckrat smo razscistili, da si to razmerje potegnil - kot se rece - iz riti. Mimogrede, koliko stane "norveski plin" iz rora?
Ali ce obrnemo situacijo. Ce bi leta 2021 skenslali ves plin iz norveske, alzirije itd., bi ruski plin se vedno stal 100 enot? Seveda ne.

Cena energentov je Oktobra, Novembra (zagotovo, razen poraznega črnega petka), glavna gonilna sila Inflacije v EU.
Zaključek, začni brati druge vire, ki se ne naslanjano na šlogarijo.
Barking up the wrong tree

Malidelničar ::

Kaj pa surovinski supercikel in njegov vpliv na inflacijo? Bi lahko prišlo do prelivanja v cene tudi tukaj (kot takrat ob koronskem pomanjkanju čipov)?
Morda so recesijske napovedi na tem področju nekaj kar zadeve cenovno potiska navzdol.
Recimo eni za energente (točneje nafto) trdijo, da cene ne bodo šle dol, ker je bilo v preteklih 20 let premalo investicij v nova črpališča.
Kaj menite? Nafta in plin gor, baker, litij, dol?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kow ::

Monetarna inflacija v evroobmocju je zaenkrat se vedno v upadu:

Annual growth rate of broad monetary aggregate M3 decreased to 5.1% in October 2022 from 6.3% in September

fikus_ ::

Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Magic1 ::

zobnik je izjavil:

Mislim da ne bo nobene recesije, inflacija bo pa visoka.....še več revnih.
Država pa kot vedno, spravli se bodo na revne, invalide, starejše, ker teli se za pravice ne bodo boril, država pa jih bo z lahkoto nate*nila.
Slišal sem da bo par 10 tisoč novih del.mest to bo tombola, ker se bo država zanašal na gospodarsko rast in bodo krivdo prepisali na tistem ko sem prej omenil, da so si sami krivi za finančno stanje. Delaj za 3 delavce, za minimalca, na 3 -4 izmensko delo.
Ni kaj ....da kozlaš

Kdo bo pa kupoval, če bo vedno več revnih? Dolgotrajna visoka inflacija vedno pelje v recesijo. Pa še z veliko večjimi posledicami, kot normalna recesija zaradi zategnjene pipice $$$.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:


Kdo bo pa kupoval, če bo vedno več revnih? Dolgotrajna visoka inflacija vedno pelje v recesijo. Pa še z veliko večjimi posledicami, kot normalna recesija zaradi zategnjene pipice $$$.


Moras upostevati, da se zadev ne pusca nakljucju in se jih kar agresivno regulira. Tukaj vecina predvideva v stilu, kakor da bodo vsi izpustili krmilo.

Magic1 ::

Sej zato pa bo treba nekako ustavit visoko inflacijo. Samo jim gre zelo slabo trenutno od rok. Če se bo sama ustavila, se bo iz napačnih razlogov.
Magic

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:

Sej zato pa bo treba nekako ustavit visoko inflacijo. Samo jim gre zelo slabo trenutno od rok. Če se bo sama ustavila, se bo iz napačnih razlogov.


Pa ne vem ce, ker imas od vojne, pa do tistega tekmovanja z ZDA, ko so se sli kdo bo pumpal v sistem vec denarja itn. Pesimisti so nas ze zdavnaj pokopali, pa sistem se miga.

Magic1 ::

Seveda miga, tudi Šrilanka je migala, dokler ni začelo goret. Ravno to pesimisti sedaj strašijo, da se politiki mnogo preveč igrajo s ognjem. Vse je ok, dokler ne gre izpod nadzora. Vojna z rusi in printanje v neskončnost so zelo nevarne igice, ki lahko imajo zelo hude posledice. Večja kot je potem štala, bolj vse postane nepredvidljivo in nemogoče kontrolirat.
Magic

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:

Seveda miga, tudi Šrilanka je migala, dokler ni začelo goret. Ravno to pesimisti sedaj strašijo, da se politiki mnogo preveč igrajo s ognjem. Vse je ok, dokler ne gre izpod nadzora. Vojna z rusi in printanje v neskončnost so zelo nevarne igice, ki lahko imajo zelo hude posledice. Večja kot je potem štala, bolj vse postane nepredvidljivo in nemogoče kontrolirat.


Ampak si vedno imel konkurenta, trenutno pa so prakticno vse ekonomske velesile v istem zosu. Je kar razlika, ce ima inflacijo cel zahod + problemi na Kitajskem kot pa, ce skripa samo Srilanka.

Sparkxl ::

To je res, ve pa se kdo bo najbolj nayebal v trenutnih razmerah in kdo bo ven prišel najšibkejši. Namig...ni kitajska in zda.

TheBlueOne ::

Sparkxl je izjavil:

To je res, ve pa se kdo bo najbolj nayebal v trenutnih razmerah in kdo bo ven prišel najšibkejši. Namig...ni kitajska in zda.


Se mi zdi, da vem kaj namigujes, ampak ni nujno. Ce nekdo ne krici ne pomeni, da zadeve niso dobro premisljene.

zobnik ::

Nič ne bo recesije, zato ker se danes prodajo avti stari za 100% več kot lan. Naj bo to 5 elt star ali 10 let.
Dnar je, kupuje se, revni pa pač izpadejo....država in podjetja imajo rešitev, delaj dvojno službo pa boš več zaslužil.
Hočejo čim več ljudi prislit v dvojne službe, da se sistemsko uredi kot ovce po hribih, ki sledijo ostali čredi.
Revnim bodo pač vrgli obglodane kosti za juho so dobre, tolk da so vsaj tih.
Skrajni čas je da nehate sanjat od nižjih cenah, ker ne bodo cene padle, oz. bodo alternative s slabšo kakovost, kvaliteto....so pa dohodki padli, ker ne sledijo inflaciji....to se da rešit vsaj tako misli država, da k delaš do 15 ure da zaviješ še v službo 2 in delaš do 7-8 zvečer. Delaj cele dneve pa ne bo inflacije na TRR po 65 let pa na britof, tako država pobaše vsa vplačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:


Moras upostevati, da se zadev ne pusca nakljucju in se jih kar agresivno regulira. Tukaj vecina predvideva v stilu, kakor da bodo vsi izpustili krmilo.


Seveda se jih kar agresivno regulira! So zahtevne in težke zadeve. Kot tank! In takrat ne moreš gledati na vsakega pešaka.
Ne vem, kako ti opaziš, da večina predvideva v stilu, kakor da bodo vsi izpustili krmilo!??

Je pa vprašanje, kako bodo zarezali in kakšne posledice bo to pustilo.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Malidelničar ::

zobnik je izjavil:

Nič ne bo recesije, zato ker se danes prodajo avti stari za 100% več kot lan. Naj bo to 5 elt star ali 10 let.
Dnar je, kupuje se, revni pa pač izpadejo....država in podjetja imajo rešitev, delaj dvojno službo pa boš več zaslužil.
Hočejo čim več ljudi prislit v dvojne službe, da se sistemsko uredi kot ovce po hribih, ki sledijo ostali čredi.
Revnim bodo pač vrgli obglodane kosti za juho so dobre, tolk da so vsaj tih.
Skrajni čas je da nehate sanjat od nižjih cenah, ker ne bodo cene padle, oz. bodo alternative s slabšo kakovost, kvaliteto....so pa dohodki padli, ker ne sledijo inflaciji....to se da rešit vsaj tako misli država, da k delaš do 15 ure da zaviješ še v službo 2 in delaš do 7-8 zvečer. Delaj cele dneve pa ne bo inflacije na TRR po 65 let pa na britof, tako država pobaše vsa vplačila.


Ok se pravi, če te pravilno razumem je edini boj proti inflaciji dvojna služba? Hm sicer delno Slovenci to že furajo predvsem s popoldanskimi S.P.-ji kjer se lahko dobi še dodatne prihodke na črno.
Po mojem se isti učinek da doseči z zelo dobro racionalizacijo lajfa, da ne nakupuješ po nepotrebnem, potem da si zmanjšaš stroške.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:


Pa ne vem ce, ker imas od vojne, pa do tistega tekmovanja z ZDA, ko so se sli kdo bo pumpal v sistem vec denarja itn. Pesimisti so nas ze zdavnaj pokopali, pa sistem se miga.


Vsak miga in bo migal do svojega konca!! To je definitivno in se ujema z relativnostno zeorijo in prakso! Iz tega vidika ni potrebe po nobenem pesimizmu. Dobro nam je šlo, skoraj predobro, udaj pa prihajajo leta bilj suhih krav.

Namesto pesimizma lahko uporabiš tudi izraz manjša (pravilna) korekcija, ki preprečuje razrast rakavih celic.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

redtech je izjavil:


@FrRoSt kriteriji za recesijo imajo novo definicijo, nisi v recesiji dokler ti ne rečemo tako :)


Saj vem! ;) Očitno so se nalezli nekaterih ruskih metod!? :))

Sem mislil, da se tale vehementnež, ki nam vehementno očita, kaj bolje spozna na delovanje in funkcioniranje ekonomije. Pa je očitno samo preprost domačin, ki nalaga in stavi na "cegle"!? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zobnik ::

Malidelničar je izjavil:

zobnik je izjavil:

Nič ne bo recesije, zato ker se danes prodajo avti stari za 100% več kot lan. Naj bo to 5 elt star ali 10 let.
Dnar je, kupuje se, revni pa pač izpadejo....država in podjetja imajo rešitev, delaj dvojno službo pa boš več zaslužil.
Hočejo čim več ljudi prislit v dvojne službe, da se sistemsko uredi kot ovce po hribih, ki sledijo ostali čredi.
Revnim bodo pač vrgli obglodane kosti za juho so dobre, tolk da so vsaj tih.
Skrajni čas je da nehate sanjat od nižjih cenah, ker ne bodo cene padle, oz. bodo alternative s slabšo kakovost, kvaliteto....so pa dohodki padli, ker ne sledijo inflaciji....to se da rešit vsaj tako misli država, da k delaš do 15 ure da zaviješ še v službo 2 in delaš do 7-8 zvečer. Delaj cele dneve pa ne bo inflacije na TRR po 65 let pa na britof, tako država pobaše vsa vplačila.


Ok se pravi, če te pravilno razumem je edini boj proti inflaciji dvojna služba? Hm sicer delno Slovenci to že furajo predvsem s popoldanskimi S.P.-ji kjer se lahko dobi še dodatne prihodke na črno.
Po mojem se isti učinek da doseči z zelo dobro racionalizacijo lajfa, da ne nakupuješ po nepotrebnem, potem da si zmanjšaš stroške.


Točno tako, ker furajo dvojno službo + še fuš lahko pozabte da bodo še kdaj nižje cene. Ljudje dnar majo, najbolj tepe sedaj revne, upokojence, ampak tud upokojenci so začel delat, ko gledaš iščem, nudim zaposlitev na FB se usuje komentarjev "me zanima delo" za eno navadno delo ki je ocenjeno na "minmalca" in med so upokojenci. Kr tako naprej še bodo višje cene, še bolj se bo garalo, čimprej se zgarat potem pa še pravočasno pod rušo, da le ne bo preveč ljudi pri 70 letih še aktivnih po javnih površinah. Zdrav.sistem je treba (kar jim super uspeva) dovolj dobro z*ebat da so daljše čakalne vrste....te pač prej pobere oz. zaradi daljših čakalnih vrst in posledično nepravočasnega zdravljanja pride do trajnih posledic. Da bi kdo odg.za čakalne vrste ni varinate ker je vse tako super zakonsko poglihan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

Kaj pa surovinski supercikel in njegov vpliv na inflacijo? Bi lahko prišlo do prelivanja v cene tudi tukaj (kot takrat ob koronskem pomanjkanju čipov)?
Morda so recesijske napovedi na tem področju nekaj kar zadeve cenovno potiska navzdol.
Recimo eni za energente (točneje nafto) trdijo, da cene ne bodo šle dol, ker je bilo v preteklih 20 let premalo investicij v nova črpališča.
Kaj menite? Nafta in plin gor, baker, litij, dol?


Seveda se pretakanje inflacije dogaja tudi pri/v surovinskem sektorju!

V končni fazi se zadeve pretakajo toliko časa, dokler se ne potopi in zalije celotno področje, do točke umiritve, ko se zadeve ne stabilizirajo in umirijo. Kot pri Noetovi barki! :))

Z nafto je pa tako: ima svoj minimum in ne bo šla dol, strmoglavila, ker ima nekako svoj minimum črpanja. To ne pomeni, da ne bo kakšnih čudnih pretresov, ki so v takšnih razmerah vedno mogoči. Ko se bo začelo gospodarstvo ogrevati in napredovati, bo pa tudi nafta poskočila in mu sledila. Morda s kakšnim majhnim faznim zamikom, lahko pa tudi celo brez!?? V končni fazi je svet močno odvisen tudi od energije.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zobnik ::

Vedno se da iz ljudi stisnit še mnogo več, kot se lahko. Saj če en ne zmore ga pač pošljejo na "odpad" in pride drug ki dela več kot predhodnik. Ko tudi ta pride odveč se spet najde novi ki dela 100% več kot prvi.
Potem se najde četri, ki bo delal vse kar dela tretji in še kako uro potegnil v nadure brez plačila.
Potem se pa najde še peti, ki bi delal nočne.
Vedno več takih ljudi in vedno manj tistih, ki se branijo in borijo za pravice človeštva, na koncu vse počasi potegne v eno smer, delaj tako kot vseh 5 in bodi tiho.
Tak nekak je skupina na FB iščem nudim zaposlitev s 150.000člani, delujejo točno v to smer. Vse več dolžnosti in vse manj pravic. Če kdo ne zmore se pa ve letno pri nas naredi samomor 600 ljudi. Dol ljudem visi za 600 ljudi, glavno da bodo oni lahko nadaljeval svojo suženjsko/kapitalistično/pohlepno pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Magic1 ::

zobnik je izjavil:

Vedno se da iz ljudi stisnit še mnogo več, kot se lahko. Saj če en ne zmore ga pač pošljejo na "odpad" in pride drug ki dela več kot predhodnik. Ko tudi ta pride odveč se spet najde novi ki dela 100% več kot prvi.
Potem se najde četri, ki bo delal vse kar dela tretji in še kako uro potegnil v nadure brez plačila.
Potem se pa najde še peti, ki bi delal nočne.
Vedno več takih ljudi in vedno manj tistih, ki se branijo in borijo za pravice človeštva, na koncu vse počasi potegne v eno smer, delaj tako kot vseh 5 in bodi tiho.
Tak nekak je skupina na FB iščem nudim zaposlitev s 150.000člani, delujejo točno v to smer. Vse več dolžnosti in vse manj pravic. Če kdo ne zmore se pa ve letno pri nas naredi samomor 600 ljudi. Dol ljudem visi za 600 ljudi, glavno da bodo oni lahko nadaljeval svojo suženjsko/kapitalistično/pohlepno pot.

Bluziš na polno. Trenutno ne boš nič stiskal na polno, ker bo folk šel takoj stran. Stiskal bo lahko takrat, ko bo imel delovne sile, kolikor hoče. Samo takrat tudi inflacije ne bo, ker ne bo kupcev.
Magic

zobnik ::

Nič ne bluzim tako je 100% in drži, če se najde 20 komentarjev ki oglas o ponudbi dela kritizirajo, češ da si naj sam dela ali naj zapre firmo.... je to samo en dober plan, kako tako objavo obdržat na prvi strani in na vrhu, še vedno se bo našlo 100/200 ljudi, ki bo delo sprejelo....le da bo pogovor potekal zasebno.
Ne menjka se ovc.

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Nič ne bluzim tako je 100% in drži, če se najde 20 komentarjev ki oglas o ponudbi dela kritizirajo, češ da si naj sam dela ali naj zapre firmo.... je to samo en dober plan, kako tako objavo obdržat na prvi strani in na vrhu, še vedno se bo našlo 100/200 ljudi, ki bo delo sprejelo....le da bo pogovor potekal zasebno.
Ne menjka se ovc.


Torej ne vem zakaj delodajalci nimajo kadra =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Magic1 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Vedno se da iz ljudi stisnit še mnogo več, kot se lahko. Saj če en ne zmore ga pač pošljejo na "odpad" in pride drug ki dela več kot predhodnik. Ko tudi ta pride odveč se spet najde novi ki dela 100% več kot prvi.
Potem se najde četri, ki bo delal vse kar dela tretji in še kako uro potegnil v nadure brez plačila.
Potem se pa najde še peti, ki bi delal nočne.
Vedno več takih ljudi in vedno manj tistih, ki se branijo in borijo za pravice človeštva, na koncu vse počasi potegne v eno smer, delaj tako kot vseh 5 in bodi tiho.
Tak nekak je skupina na FB iščem nudim zaposlitev s 150.000člani, delujejo točno v to smer. Vse več dolžnosti in vse manj pravic. Če kdo ne zmore se pa ve letno pri nas naredi samomor 600 ljudi. Dol ljudem visi za 600 ljudi, glavno da bodo oni lahko nadaljeval svojo suženjsko/kapitalistično/pohlepno pot.

Bluziš na polno. Trenutno ne boš nič stiskal na polno, ker bo folk šel takoj stran. Stiskal bo lahko takrat, ko bo imel delovne sile, kolikor hoče. Samo takrat tudi inflacije ne bo, ker ne bo kupcev.


Z veseljem preberem drugačno mnenje, ki bo najbrž lažno, ampak tako kot napisal tako zgleda resnica.

Mato989 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Nič ne bluzim tako je 100% in drži, če se najde 20 komentarjev ki oglas o ponudbi dela kritizirajo, češ da si naj sam dela ali naj zapre firmo.... je to samo en dober plan, kako tako objavo obdržat na prvi strani in na vrhu, še vedno se bo našlo 100/200 ljudi, ki bo delo sprejelo....le da bo pogovor potekal zasebno.
Ne menjka se ovc.


Torej ne vem zakaj delodajalci nimajo kadra =)


Ga imajo, gospodarska rast gre dalje, ker če nebi bi pa zašli v recesijo!!! ampak iščejo take ki bi delal še več za isto plačilo kot ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Malidelničar ::

zobnik je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

zobnik je izjavil:

Nič ne bo recesije, zato ker se danes prodajo avti stari za 100% več kot lan. Naj bo to 5 elt star ali 10 let.
Dnar je, kupuje se, revni pa pač izpadejo....država in podjetja imajo rešitev, delaj dvojno službo pa boš več zaslužil.
Hočejo čim več ljudi prislit v dvojne službe, da se sistemsko uredi kot ovce po hribih, ki sledijo ostali čredi.
Revnim bodo pač vrgli obglodane kosti za juho so dobre, tolk da so vsaj tih.
Skrajni čas je da nehate sanjat od nižjih cenah, ker ne bodo cene padle, oz. bodo alternative s slabšo kakovost, kvaliteto....so pa dohodki padli, ker ne sledijo inflaciji....to se da rešit vsaj tako misli država, da k delaš do 15 ure da zaviješ še v službo 2 in delaš do 7-8 zvečer. Delaj cele dneve pa ne bo inflacije na TRR po 65 let pa na britof, tako država pobaše vsa vplačila.


Ok se pravi, če te pravilno razumem je edini boj proti inflaciji dvojna služba? Hm sicer delno Slovenci to že furajo predvsem s popoldanskimi S.P.-ji kjer se lahko dobi še dodatne prihodke na črno.
Po mojem se isti učinek da doseči z zelo dobro racionalizacijo lajfa, da ne nakupuješ po nepotrebnem, potem da si zmanjšaš stroške.


Točno tako, ker furajo dvojno službo + še fuš lahko pozabte da bodo še kdaj nižje cene. Ljudje dnar majo, najbolj tepe sedaj revne, upokojence, ampak tud upokojenci so začel delat, ko gledaš iščem, nudim zaposlitev na FB se usuje komentarjev "me zanima delo" za eno navadno delo ki je ocenjeno na "minmalca" in med so upokojenci. Kr tako naprej še bodo višje cene, še bolj se bo garalo, čimprej se zgarat potem pa še pravočasno pod rušo, da le ne bo preveč ljudi pri 70 letih še aktivnih po javnih površinah. Zdrav.sistem je treba (kar jim super uspeva) dovolj dobro z*ebat da so daljše čakalne vrste....te pač prej pobere oz. zaradi daljših čakalnih vrst in posledično nepravočasnega zdravljanja pride do trajnih posledic. Da bi kdo odg.za čakalne vrste ni varinate ker je vse tako super zakonsko poglihan.


Če ljudje imajo dnar bodo to samo še višji pritiski na inflacijo IMHO. Za mlade bo jeba, čeprav bodo verjetno res morali več pokazati in se bolj pobrigati, da dobijo tist kup keša za polog za nepremičnino. Problem je, ker bodo mladi gledali Niko Kov(l)ač, ki je do denarja prišla s "fajtanjem" preko NVO-ja; preprosto ni dovolj denarja ter delovnih mest, da bi vsi mladi tako prišli do sredstev.
Meni je vedno bolj žal ker sem zajebal in nisem pravilno šparal/vlagal v obdobju 2012-2019. To je bilo obdobje nizke inflacije in rastočega BDP-ja. Kasneje sva z mojo rešila stanovanjsko vprašanje, ampak ko se pogovarjava, sva zajebala konkretno v takratnem obdobju (sem že enkrat pisal, da je to moja NAJVEČJA življenjska napaka in ogromna šola za naprej; nekaj sem se naučil ampak za ogromno ceno in skoraj bi bilo usodno). Mladi so padli na finto brezizhodnosti in prekariata, ampak je sedaj situacija težja kot takrat.
Po mojem bo inflacija zafrknila številne mlade, ki so zamudili obdobje 2010-2020, ker bodo imeli izjemno slabše izhodišče glede denarja.

Stare bo pa zafrknila, ker bodo imeli težavo plačevati material/obrtnike za obnovo svojih nepremičnin.
Ali lahko iz tega naslova pritiska visoke inflacije in pritiska na penzije (Golob lahko zadevo ublaži z one-off, ali pa dvakratnim ukrepom max.) pričakujemo obubožanje starejših in prodajanje nepremičnin, za relativno ugodne cene, kaj menite? (čeprav se to tepe s tezo rastoče realne cene nepremičnin opisane zgoraj)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Stare bo pa zafrknila, ker bodo imeli težavo plačevati material/obrtnike za obnovo svojih nepremičnin.
Ali lahko iz tega naslova pritiska visoke inflacije in pritiska na penzije (Golob lahko zadevo ublaži z one-off, ali pa dvakratnim ukrepom max.) pričakujemo obubožanje starejših in prodajanje nepremičnin, za relativno ugodne cene, kaj menite? (čeprav se to tepe s tezo rastoče realne cene nepremičnin opisane zgoraj)

Jaz na starejše ne bi gledal tako zaničevalno. Ravno prejšnjič se s kolegom pogovarjava, pa me sprašuje če me je foter naučil švasat, pa sem mu povedal, da je to znanje šlo z njim v grob, skupaj z brušenjem (takšnih in drugačnih nožev) struženjem, frezanjem itd. Sicer nekaj malega znam, a daleč od "nemškega švasa". On je zašvasal in je bilo to to, jst pa s fleksom malce popravim :). Pa kolega pravi, da se mu ta projekt kar odmika in odmika in da bi bilo dobro, da malce pokaže dokler je še pri zdravju...

Hja, veliko starejših je mojstrov svojega foha in raznih domačih obrti. Če bi gledal po svojih znancih, bi rekel, da poznam več "penzionistov", ki so vešči domačih opravil, kot pa nas ki smo mlajši. Sicer se v mestih ljudje manj poznajo in je iz tega vidika vzdrževanje težje, a na podeželju vsak ve za vsaj enega vodovodarja ali štromarja, svoje generacije. Zelo veliko imaš tudi hišnih mojstrov, ki so mojstri za "vse", s tem mislim od vodovoda do štroma, enostavnejših popravil opreme itd. To je danes med mladimi redkost.

Večina starejših se je navadila na lokacijo krjer živijo, lahko bi tudi rekel da so tam pognali korenine. In ti ljudje se ne bodo selili, pa če jih zebe in jim voda teče na glavo. :)

Malidelničar ::

johnnyyy: absolutno nisem mislil zaničevalno, seveda se strinjam s tabo da starejši razturajo kar se dela z rokami tiče in hišnih popravil.
Mislil sem bolj v stilu, da za veliko nepremičnin ni urejenega nasledstva, skregane generacije in nezmožnost medgeneracijskega sobivanja, starejši ostanejo sami in potem to vzdržujejo kot jim uspeva. Kot si napisal, so majstri, ampak ja, velikokrat potem finančno zmanjkuje in hiša hitro postane breme, kajne? lep dan
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Stroka pravi da bo 2023 okoli 18% v EU območju. Torej ne bo šlo iz 12% pod 10%. 5 let in izgubiš praktično vse prihranke. Svinjarija.
Preprodajalec NFT umetnin

kow ::

Okapi je napovedal vrh inflacije v letu 2023, ne da bo toliksna celoletna inflacija. Ne vem sicer na katero stroko se sklicujes...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FireSnack ::

kow je izjavil:

Okapi je napovedal vrh inflacije v letu 2023, ne da bo toliksna celoletna inflacija. Ne vem sicer na katero stroko se sklicujes...

Na strokovno. Inflacija bo pod 5% šele enkrat proti koncu desetletja. Žal. Krvaveli bomo še vsaj 8 let.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Stare bo pa zafrknila, ker bodo imeli težavo plačevati material/obrtnike za obnovo svojih nepremičnin.
Ali lahko iz tega naslova pritiska visoke inflacije in pritiska na penzije (Golob lahko zadevo ublaži z one-off, ali pa dvakratnim ukrepom max.) pričakujemo obubožanje starejših in prodajanje nepremičnin, za relativno ugodne cene, kaj menite? (čeprav se to tepe s tezo rastoče realne cene nepremičnin opisane zgoraj)

Jaz na starejše ne bi gledal tako zaničevalno. Ravno prejšnjič se s kolegom pogovarjava, pa me sprašuje če me je foter naučil švasat, pa sem mu povedal, da je to znanje šlo z njim v grob, skupaj z brušenjem (takšnih in drugačnih nožev) struženjem, frezanjem itd. Sicer nekaj malega znam, a daleč od "nemškega švasa". On je zašvasal in je bilo to to, jst pa s fleksom malce popravim :). Pa kolega pravi, da se mu ta projekt kar odmika in odmika in da bi bilo dobro, da malce pokaže dokler je še pri zdravju...

Hja, veliko starejših je mojstrov svojega foha in raznih domačih obrti. Če bi gledal po svojih znancih, bi rekel, da poznam več "penzionistov", ki so vešči domačih opravil, kot pa nas ki smo mlajši. Sicer se v mestih ljudje manj poznajo in je iz tega vidika vzdrževanje težje, a na podeželju vsak ve za vsaj enega vodovodarja ali štromarja, svoje generacije. Zelo veliko imaš tudi hišnih mojstrov, ki so mojstri za "vse", s tem mislim od vodovoda do štroma, enostavnejših popravil opreme itd. To je danes med mladimi redkost.

Večina starejših se je navadila na lokacijo krjer živijo, lahko bi tudi rekel da so tam pognali korenine. In ti ljudje se ne bodo selili, pa če jih zebe in jim voda teče na glavo. :)



Ja seveda... Saj moj deda je tudi znal vse porihtat na vikendu samo zdaj pri 89tih pa ne more vec... Kdo mislis da mu je telefon popravil? On sam ze ne, jaz pa, kdo mislis da mu tv ustima, on sam ze ne... Kdo mislis da nese tezka bremena, on sam ze ne, kdo prestiha vrt, on ze ne itd itd itd...

Sicer je res da folk ni vec sposoben ampak krivda je v tem ker jih ne vrzejo delat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

FireSnack je izjavil:

Stroka pravi da bo 2023 okoli 18% v EU območju. Torej ne bo šlo iz 12% pod 10%. 5 let in izgubiš praktično vse prihranke. Svinjarija.


:)):)):))

DA! Izgubiš prihranke. In to je BISTVO! Tako se zadeva krivi, ukrivlja v (začarani) krog.

Potem natisnejo novi denar, masa denarja se poveča, država dobiva nove kredite, vlaga v kar vlaga .... in svet se tako vrti dalje. Temu rečejo GOSPODARSKA RAST!! :))

Pteprosto kot pasulj. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Comandante ::

Ali pa pac nekaj kupis, kar bo dolgorocno drzalo vrednost, in ne izgubis nicesar. Zlato recimo. Morda soncno elektrarno. Ali pa celo nepremicnino. Medtem ko zlato bolj kot ne samo pokriva inflacijo, lahko z ostalima dvema se kaj zasluzis. Pri taksni inflaciji se najbrz se avto "splaca" kupit. Tudi delnice niso napacna izbira, samo perspektivne firme je treba izbirati. Ali pa indeksne sklade. V resnici je krajo prihrankov v vecji meri mozno prepreciti.

Lahko pa kot tele gledas prihranke 5 let, dokler jih ni vec. Po zelji.

FireSnack ::

Lahko gledaš kako počasi kopni ali pa daš v delnice, sklade, kriptovalute in gledaš kako hitro kopni. Lahko kupiš neko zanikrno nepremičnino, katera bo čez 10 let zelo verjetno vredna veliko manj kot je sedaj, ker bo mesec do takrat naredil 250.000 stanovanj. Ne moreš zmagat proti sistemu.
Preprodajalec NFT umetnin

FrRoSt ::

Comandante je izjavil:

Ali pa pac nekaj kupis, kar bo dolgorocno drzalo vrednost, in ne izgubis nicesar. Zlato recimo. Morda soncno elektrarno. Ali pa celo nepremicnino. Medtem ko zlato bolj kot ne samo pokriva inflacijo, lahko z ostalima dvema se kaj zasluzis. Pri taksni inflaciji se najbrz se avto "splaca" kupit. Tudi delnice niso napacna izbira, samo perspektivne firme je treba izbirati. Ali pa indeksne sklade. V resnici je krajo prihrankov v vecji meri mozno prepreciti.

Lahko pa kot tele gledas prihranke 5 let, dokler jih ni vec. Po zelji.


SEBEDA!! :)):)):))

Samo investirati je potrebno!! :)):)):))

Vse, se pravi VSE, kar se je sploh dalo, ste zajebali, bejbibumbarji gupi. In še zdaj ne razumete in vidite prave rešitve in poti!! :))

Samo za svojo osebno rit vam je mar in to je tudi vse. :O

Jebite se vi in vsi ostali po spisku, z inštitutom 8 marec na čelu, če hočete. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Comandante ()

Comandante ::

FireSnack je izjavil:

Lahko gledaš kako počasi kopni ali pa daš v delnice, sklade, kriptovalute in gledaš kako hitro kopni. Lahko kupiš neko zanikrno nepremičnino, katera bo čez 10 let zelo verjetno vredna veliko manj kot je sedaj, ker bo mesec do takrat naredil 250.000 stanovanj. Ne moreš zmagat proti sistemu.

Ce si financno nepismen res ne. Potem pa je "sistem" kriv. Kupi jebeno zlato, ce ti ne gre, je trotlziher nalozba, ce denarja ne znas obracat. Ali pa naredi najboljso mozno nalozbo, in investiraj v svojo izobrazbo. Znanje ima po mojih izkusnjah najboljsi ROI.

Mesec v zivljenju se ni naredil nicesar, pri 35tih tip izgleda star 20, tebe pa skrbi da bo zgradil cetrt milijona stanovanj? Resno?

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy: absolutno nisem mislil zaničevalno, seveda se strinjam s tabo da starejši razturajo kar se dela z rokami tiče in hišnih popravil.
Mislil sem bolj v stilu, da za veliko nepremičnin ni urejenega nasledstva, skregane generacije in nezmožnost medgeneracijskega sobivanja, starejši ostanejo sami in potem to vzdržujejo kot jim uspeva. Kot si napisal, so majstri, ampak ja, velikokrat potem finančno zmanjkuje in hiša hitro postane breme, kajne? lep dan


Ko se gre za nepremičnine in nasledstva se hitro najdejo potenciali, čeprav misliš da jih ni :). Velikokrat jih je še preveč, tako da se niti zment ne znajo kdo naj dobi in koga izplača.
Drugače pa je navada železna srajca. Večina slovencev se v življenju ne seli velikokrat, večina starejših pa se je selila zadnjič pred nebroj desetletji tako jim selitev predstavlja precej večji stres kot pa živeti v stari razpadajoči stavbi. Videno velikokat. Tako, da sam ne verjamem da bi te nepremičnine v velikem valu prišle na trg.

Mato989 je izjavil:

Ja seveda... Saj moj deda je tudi znal vse porihtat na vikendu samo zdaj pri 89tih pa ne more vec... Kdo mislis da mu je telefon popravil? On sam ze ne, jaz pa, kdo mislis da mu tv ustima, on sam ze ne... Kdo mislis da nese tezka bremena, on sam ze ne, kdo prestiha vrt, on ze ne itd itd itd...

Sicer je res da folk ni vec sposoben ampak krivda je v tem ker jih ne vrzejo delat

Če je prej dobro vzdrževal nepremičnino se le ta ne bo podrla če bo živel 100 let. Če je več kot pol življenja preživel brez TV in telefona, najbrž bi tudi sedaj lahko. Veliko ljudi tudi nima vrtov pa kljub temu preživijo. Pač starosti primerno se bo moral obnašat pa bo.
««
132 / 218
»»