» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
128 / 218
»»

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kriptobog ::

D3m je izjavil:

feryz je izjavil:

V našem selu se južna familija pripravlja na tožbo najemodajalca. Razen če se izvensodno ne poravnajo.
Zavračajo plačilo že par mesecev zaradi "nerazumno" visoke najemnine. Tožili ga bodo tudi za nazaj, kar so že (pre)plačali.
Jim pa vseeno paše živeti tam.


WTF??

Balkan :D


Najemojemalci so v Sloveniji pac zascitena vrsta. Zato imam raje prazno stanovanje, kot da se kdaj komu oddam.

dice7 ::

Nevidna roka prostega trga ocitno deluje sele potem ko jo drzava z ravnilom ene parkrat udari

Magic1 ::

Sem opazil včeraj v trgovini, da so določenim stvarem dvignili ceno (ne tem na osnovnem seznamu). In to ne 10-20%, temveč kar 80%. Pa to je osnovni derivat iz osnovne sestavine, ki se ni pretirano podražala. Zdaj je gre vojno dobičkarstvo in poskušajo konkretno, kjer se le da. Je treba bit previden.
Magic

IgorCardanof ::

dice7 je izjavil:

Nevidna roka prostega trga ocitno deluje sele potem ko jo drzava z ravnilom ene parkrat udari



Znižali cene izdelkov v košarici, kar ima bolj malo pomena. Ostalo pa predvidevam, da je vsaj enako drago, če ne dražje.

Naslednji korak države mora biti, da poveča velikost košarice, da bodo trgovci za dober imidž prisiljeni zmanjšat cene še več izdelkom.

Mogoče, da se naredi širok izbor 200+ izdelkov, potem pa ob vsakem popisu, se jih naključno izbere 20 izmed tega.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, 42 gramov kvasa stane toliko kot 300 gramov kruha, ali pa pol litra mleka...

LeQuack ::

V menzi Interspar je npr. danes bil piščančji zrezek in priloga že 12€. Dunajc s prilogo redno 8+€. In to je menza, cene pa kot večje kot včasih v restavracijah.
Quack !

mr_chai ::

LeQuack je izjavil:

V menzi Interspar je npr. danes bil piščančji zrezek in priloga že 12€. Dunajc s prilogo redno 8+€. In to je menza, cene pa kot večje kot včasih v restavracijah.


To je še poceni, poglej si kakšne imajo cene restavracije na Woltu. Za podobno stvar bi ti gostilna zaračunalna 16 eur, in na koncu si z dostavo tam pri 20 eur.


Hja, cajtov ko si se v menzi za 6 eur najedel je konec.

cias ::

LeQuack je izjavil:

V menzi Interspar je npr. danes bil piščančji zrezek in priloga že 12€. Dunajc s prilogo redno 8+€. In to je menza, cene pa kot večje kot včasih v restavracijah.


Lažeš! Dice7 ti je zgoraj lepo predstavil kako nas je država odrešila revščine.
Pač ne razumeš da je 12 manj kot 8.

dice7 ::

Mogoce bi pa drzava morala po istem principu se zaceti popisovati in javno objavljati cene malic, da se vojnim dobickarjem malo prestrizejo krila. V razlicnih lokalih kamor hodimo med sluzbo na malico se je cena dvignila za max 1€

feryz ::

Če uporabimo logiko statističarjev, nikoli še nisem jedel v menzi špara in nikoli ne planiram jesti v menzi špara, torej podražitev ne obstaja. Inflacija je nula.

V praksi pa je takole. Včeraj sva šla s tamalo en krog po štacuni s hrano. Nekaj sva nametala v voziček, pred blagajno ugibava. Ona je rekla da bo 80 evrov, jaz sem rekel da bo 125 evrov, bilo je 147 evrov. Dve leti nazaj bi bilo 80, ja.

immortan ::

vse gre gor, čisto take banalne stvari... zgleda da so trgovci slogan "ustavimo inflacijo" zelo premišljeno naredili v svoj prid.
ni mi logično kako gre lahko hrana iz npr 1€ na 1.5€ (giblje se okol 30 - 50% več!!). Kaj naj naredimo? Se da kaj narediti?

dice7 ::

Tudi meni se zdi prav ogabna kolicina histerije, ki se je razvila okoli podrazitve energentov, s katero zdaj korporacije in ostali vojni dobickarji opravicujejo tihi dvig cen. Ob koncu leta pa ponovno rekordni dobicki

Psi lajajo, karavana ide dalje, kot ze videno preveckrat

PersonaRuda ::

En je v Ljubljani popizdil, "mogoče" zato, ker je šla cena bureka preveč gor??

V videu je nasilje in je zato gledanje na lastno odgovornost.
https://twitter.com/mati_tereza/status/...

Pohvalno pa, da so vsi malo počakali in prečkali cesto šele, ko je bila zelena luč za pešce. :)

Zgodovina sprememb…

cias ::

dice7 je izjavil:

Tudi meni se zdi prav ogabna kolicina histerije, ki se je razvila okoli podrazitve energentov, s katero zdaj korporacije in ostali vojni dobickarji opravicujejo tihi dvig cen. Ob koncu leta pa ponovno rekordni dobicki

Psi lajajo, karavana ide dalje, kot ze videno preveckrat



Sam res. Smrdljiva raja naj bo tiho in naj plačuje podražitva.

dice7 ::

cias je izjavil:

dice7 je izjavil:

Tudi meni se zdi prav ogabna kolicina histerije, ki se je razvila okoli podrazitve energentov, s katero zdaj korporacije in ostali vojni dobickarji opravicujejo tihi dvig cen. Ob koncu leta pa ponovno rekordni dobicki

Psi lajajo, karavana ide dalje, kot ze videno preveckrat



Sam res. Smrdljiva raja naj bo tiho in naj plačuje podražitva.

Ravno nasprotno, raja mora povzdvigniti glas in javno izpostavljati sumljive prakse korporacij in podjetnikov ter obvescati o nepostenem dvigu cen. Tebi je seveda cilj javnost seznanjati z "novo realnostjo", kjer je "vsesplosen dvig cen neizbezen" in se je "s tem pac potrebno sprijazniti", ker si ocitno vpet v teh vodah izkoriscanja revezev. Taksne in drugacne propagande dezurnih siriteljev panike so izjemno neproduktivne, ker dajejo vojnim dobickarjem potuho in opravicilo, da lahko nategujejo drzavljane.

enemon ::

Najprej so uničili varčevalce z negativnimi obrestnimi merami, zdaj pa so jih do konca dotolkli z rekordno inflacijo, ki je posledica koronovanja. Potem pa si ustvari kaj, najbolje, da vse sproti zagoniš.

kriptobog ::

enemon je izjavil:

Najprej so uničili varčevalce z negativnimi obrestnimi merami, zdaj pa so jih do konca dotolkli z rekordno inflacijo, ki je posledica koronovanja. Potem pa si ustvari kaj, najbolje, da vse sproti zagoniš.


Ali pa pac dvignes prihodke.

enemon ::

kriptobog je izjavil:

enemon je izjavil:

Najprej so uničili varčevalce z negativnimi obrestnimi merami, zdaj pa so jih do konca dotolkli z rekordno inflacijo, ki je posledica koronovanja. Potem pa si ustvari kaj, najbolje, da vse sproti zagoniš.


Ali pa pac dvignes prihodke.


Ja, ampak za nazaj imaš dolgoletne prihranke vse razvrednoteno. Pa tudi plače se tistim, s katerimi sem govoril, v zadnjih dveh letih niso dvignile toliko, da bi pokrile (realno) inflacijo.

kriptobog ::

Dolgoletne prihranke pac nimas v gotovini. Ce ima s omembe vredne prihranke je dobro biti vsaj malo financno pismen.

fikus_ ::

Sistem gre proti temu, da šparati se ne splača, če rabiš kaj denarja, najameš kredit.
In resen kreditijemalec je najbolj vodljiv, ker bo marsikaj naredil, se uklonil, da bo obdržal stvar kupljeno na kredit.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

enemon ::

kriptobog je izjavil:

Dolgoletne prihranke pac nimas v gotovini. Ce ima s omembe vredne prihranke je dobro biti vsaj malo financno pismen.


V delnicah si pa poleg inflacije v zadnjem letu spušil še dodatnih 20%.

fikus_ je izjavil:

Sistem gre proti temu, da šparati se ne splača, če rabiš kaj denarja, najameš kredit.
In resen kreditijemalec je najbolj vodljiv, ker bo marsikaj naredil, se uklonil, da bo obdržal stvar kupljeno na kredit.


Ja in zato tudi firme raje zaposlujejo zapufance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

kriptobog ::

enemon je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Dolgoletne prihranke pac nimas v gotovini. Ce ima s omembe vredne prihranke je dobro biti vsaj malo financno pismen.


V delnicah si pa poleg inflacije v zadnjem letu spušil še dodatnih 20%.

fikus_ je izjavil:

Sistem gre proti temu, da šparati se ne splača, če rabiš kaj denarja, najameš kredit.
In resen kreditijemalec je najbolj vodljiv, ker bo marsikaj naredil, se uklonil, da bo obdržal stvar kupljeno na kredit.


Ja in zato tudi firme raje zaposlujejo zapufance.


Ce govoris o dolgoletnih prinhranik, potem si kljub padcu delnic se vedno v lepem profitu. Dolgoletni prihranki niso iz obdobja dveh let kajne? Ce pa zdaj zelis priceti z varcevanjem je pa malo jebena situacija, ampak spet ne toliko, ce planiras dolgoletno varcevanje...

energetik ::

enemon je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Dolgoletne prihranke pac nimas v gotovini. Ce ima s omembe vredne prihranke je dobro biti vsaj malo financno pismen.


V delnicah si pa poleg inflacije v zadnjem letu spušil še dodatnih 20%.
Si spregledal, finančno pismen?
V slo vzajemce (ki niso tako zelo ugodni kot kaki ETFi) sem začel dajati bolj resno 2 leti nazaj. Kljub vsem padcem itd novicam, sem še vedno v kar dobrem plusu, z vsemi stroški vred. Kupoval sem dipe, pa vmes tud prodal kak vrh oz. zamenjal panoge.

enemon je izjavil:

Najprej so uničili varčevalce z negativnimi obrestnimi merami, zdaj pa so jih do konca dotolkli z rekordno inflacijo, ki je posledica koronovanja. Potem pa si ustvari kaj, najbolje, da vse sproti zagoniš.
Varčuje se ne v papirnati valuti, ki jo lahko poljubno printajo, ampak v hard money, kot so PMji in BTC.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

kow ::

V delnicah je bilo v zadnjih letih prakticno nemogoce spusiti denar, ce si vsaj priblizno razprsil kapital.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

enemon ::

energetik je izjavil:

enemon je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Dolgoletne prihranke pac nimas v gotovini. Ce ima s omembe vredne prihranke je dobro biti vsaj malo financno pismen.


V delnicah si pa poleg inflacije v zadnjem letu spušil še dodatnih 20%.
Si spregledal, finančno pismen?
V slo vzajemce (ki niso tako zelo ugodni kot kaki ETFi) sem začel dajati bolj resno 2 leti nazaj. Kljub vsem padcem itd novicam, sem še vedno v kar dobrem plusu, z vsemi stroški vred. Kupoval sem dipe, pa vmes tud prodal kak vrh oz. zamenjal panoge.

enemon je izjavil:

Najprej so uničili varčevalce z negativnimi obrestnimi merami, zdaj pa so jih do konca dotolkli z rekordno inflacijo, ki je posledica koronovanja. Potem pa si ustvari kaj, najbolje, da vse sproti zagoniš.
Varčuje se ne v papirnati valuti, ki jo lahko poljubno printajo, ampak v hard money, kot so PMji in BTC.


Bravo, kakšen car si. Drugače finančno pismeni tudi pod točko razno ne vlagajo preko slovenskih vzajemcev, ampak pustimo to. Glavni USA indeksi, pa tudi svetovni trg gledano denominirano v USD, so letos izgubili cca. 20%. Tvoj plus je večinoma posledica šibkega EUR napram USD - približno 20% je EUR izgubil vs. USD, kar nekje pokrije padec indeksov, denominiranih v USD. Ampak je to bolj slaba tolažba, saj je EUR relativno na USD vreden manj in vse osnovne stvari, ki so vezane na USD (nafta itd.) so pri nas toliko dražje in si jih toliko manj lahko kupiš z evri. Ko bo FED spuščal OM in se bo evro krepil, bo pa tudi rast indeksov, denominiranih v EUR bolj klavrna napram USD denominiranim indeksom.

Disclaimer: imam pozicije v VWCE in sem tudi v plusu, vendar pa kot rečeno, razlogi za to niso tako rožnati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

FrRoSt ::

Magic1 je izjavil:

Sem opazil včeraj v trgovini, da so določenim stvarem dvignili ceno (ne tem na osnovnem seznamu). In to ne 10-20%, temveč kar 80%. Pa to je osnovni derivat iz osnovne sestavine, ki se ni pretirano podražala. Zdaj je gre vojno dobičkarstvo in poskušajo konkretno, kjer se le da. Je treba bit previden.


:)):)):))

Dobro si opazil! 8-) Cene povečujejo na artiklih, ki jih ni na seznamu košarice, ki jih meri vladni urad!? :))

Važno je, da so objavili, da so cene iz košarice vladnega urada celo znižale! :))

dice7 je izjavil:

Tudi meni se zdi prav ogabna kolicina histerije, ki se je razvila okoli podrazitve energentov, s katero zdaj korporacije in ostali vojni dobickarji opravicujejo tihi dvig cen. Ob koncu leta pa ponovno rekordni dobicki

Psi lajajo, karavana ide dalje, kot ze videno preveckrat


:)):)):))

Slava Zelenskemu!! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Glugy ::

Vzpostavt centralni register cen za velike trgovce pa da se lahk cene spreminjajo samo enkrat na dan. Pa da vidmo zgodovino cen za vsak proizvod posebej. Naj trgovci sami vpisujejo not svoje cene. Če je ni v registru cen ne velja. Dost je striženja ovc. Dajte vzpostavt transparentnost! Ne sam za osnovno košarico. Za VSE izdelke velikih trgovin z živili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

LeQuack ::

PersonaRuda je izjavil:

En je v Ljubljani popizdil, "mogoče" zato, ker je šla cena bureka preveč gor??

V videu je nasilje in je zato gledanje na lastno odgovornost.
https://twitter.com/mati_tereza/status/...

Pohvalno pa, da so vsi malo počakali in prečkali cesto šele, ko je bila zelena luč za pešce. :)


Po moje je burek še edina hrana ki se ni na veliko podražila. Vse slovenske restavracije so podražile kolikor lahko, in vsak dan še dražijo, ker ljudje še kar hodijo jest kljub temu. Hamburgerji so vsi že gurmanski za 10€, minimalna porcija za ptiče, pa ljudje še vedno hodijo jest.
Quack !

Zimonem ::

Nekdo mora burek postrežt, tega je pa treba plačat. Surovine so šle tudi gor kaj je tu čudnega?

LeQuack ::

V Hoferju je tisti njihov burek že 3€, pa je faking Hofer kjer to naredijo masovno iz zamrznjenega, pa noben ti ga ne postreže. Nateg uglavnem.
Quack !

immortan ::

burek je bil 3.70, zdaj je 4.90€

Magic1 ::

Sej je jasno, inflacijo najbolj zajezi visoka brezposelnost, ko folk res več ne more kupovat. Potem bo folk nehal noro zapravljat in se bo spucalo. Pa igranje na srečo na borzi in s surovinami se mora končat.
Magic

UkrFTW! ::

Lopovi kradejo milijarde, imajo milijardne dobičke, krivi so pa zaposleni, ki preveč zapravljajo. Jp, to bo to.

Magic1 ::

Niso krivi, samo naivni so in bogati jih brijejo kot ovce. In dokler folk kupi vse kar se prodaja, stvari ne morejo it na bolje.
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Sej je jasno, inflacijo najbolj zajezi visoka brezposelnost, ko folk res več ne more kupovat. Potem bo folk nehal noro zapravljat in se bo spucalo. Pa igranje na srečo na borzi in s surovinami se mora končat.


Ja ampak to je samo focn okrog riti, ker pol bo pa visoka brezposelnost pol bomo pa tiskali keš nižali OM spodbujali zaposlovanje ker politika in spet ustvarili to kar zdaj rešujemo... saj pravim, večna težava je v našem osnovnem načinu kjer se nekaj trudimo nardit in potem podremo z ritjo 2 drugi stvari in nato spet popravljamo tole kar smo podrli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Kriza je cikel, kjer se sistem vsaj malo spuca. V idealnem svetu bi bilo super, da kriz sploh ne bi bilo, a žal stvari tako ne delujejo. Cikel krize so štartali že 2018 v Ameriki, ko so začeli dvigovat obrestno mero. Vendar je Covid zjahal cikel in zdaj smo zelo globoko v zosu. Zdaj lahko samo upamo, da ne bo prehudo in bo ostal po večini mir po svetu.
Magic

dronyx ::

Even Central Banks Are Buying Gold for the Zombie Apocalypse (vir)

ZDA očitno kar s strahom gledajo na to, da nekega dne morda njihov USD ne bo več rezervna svetovna valuta. Glede čudovite naložbe v ameriške obveznice, ki imajo sedaj prek 4% donos pa se mi zdi, da ni tako čudovito za tistega, ki je te obveznice kupil v času 0,5% donosa, saj je cena tem obveznicam zaradi zvišanja obresti močno padla. Tudi veliko centralnih bank je tako vknjižilo precejšnje izgube. Pa tudi ne verjamem da je pametno te obveznice kupovat sedaj, ko imajo 4% donos, saj bodo šle obresti še navzgor, cena obveznic pa navzdol.

feryz ::

Ahh, daj no mir. Ve se zakaj kupujejo.
Ker imajo denarja preko glave in bo jutri manj vreden. Če kdo to ve, so to banke. Itak ne kurijo svojega denarja, ampak ušiv sposojen denar.

Malidelničar ::

Ej folk, bo delovalo?

Fed borznikom pognal strah v kosti
https://manager.finance.si/9005597/Fed-...

"Čeprav je bil dvig obrestnih mer pričakovan, je trg zmotil jastrebji ton tiskovne konference."
"Slabe pol ure po odločitvi Feda so se delniški indeksi celo dvignili, vlagateljem pa je ''vse padlo dol'', ko se je začela tiskovna konferenca predsednika Jeroma Powlla. Izjavil je, da Fed čaka še kar nekaj dela v tem ciklu dvigovanja obrestnih mer, da je še prezgodaj razmišljati o kakršnikoli pavzi dvigov, saj bo te najverjetneje treba dvigniti višje, kot pa so sprva predvidevali."

ECB tukaj zamuja, zanimivo da je FED tako zelo agresiven. Še BoE je tukaj agresiven:

Bank of England raises its benchmark rate by 75 basis points, its biggest hike in 33 years
https://www.cnbc.com/2022/11/03/bank-of...

"The 75 basis point increase takes the Bank Rate to 3%, its eighth consecutive hike to the main lending rate."
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

dronyx ::

Mr.B je izjavil:


Če to res drži bi morala borza rast kot še nikoli...

kow ::

Tale tvit je idiotizem. Da so 'corporate profits' all time high - je popolnoma normalno. Saj naceloma (vecino casa) so NOMINALNO vsak naslednji quarter visji kot prejsnji - ker globalna ekonomija raste + imamo inflacijo.
Okej, imamo se sezonskost itd. Ampak, njegov tvit je meaningless.

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Kriza je cikel, kjer se sistem vsaj malo spuca. V idealnem svetu bi bilo super, da kriz sploh ne bi bilo, a žal stvari tako ne delujejo. Cikel krize so štartali že 2018 v Ameriki, ko so začeli dvigovat obrestno mero. Vendar je Covid zjahal cikel in zdaj smo zelo globoko v zosu. Zdaj lahko samo upamo, da ne bo prehudo in bo ostal po večini mir po svetu.


Težava je da imamo cikle vedno bolj potencirane... ker za podoben učinek rabimo vedno bolj drastične ukrepe tako na strani spodbujanja kot na strani omejevanja in to povzroča nenehni strah... ne moreš ti itiz negativnih obrestnih mer na 4% kr tak v 1 letu, to je pač nesprejemljivo... potrebno je delat z občutkom, ker na koncu več nikogar ne bo ali pa bo pol spet država z QEji filala denar in tako se krog sklene, časovni interval bo vedno nižji, vplivi vedno slabši na ljudi in psihozdravje naroda in podjetništva...

Ni problem kriza kot taka, problem je da se vse dogaja vedno hitreje... ni več tisto da zadihaš par let tam 5,6,7 ampak komaj smo prišli ven tam okrog 2017/2018 ko je povprečnež začel dihat, že je bil covid, pa potem že to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gospod ::

GOLOB IN MESEČNIK NAM BODO ZRIHZAL HIPER INFLACIJO.
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Malidelničar ::

Mato989: Kaj predlagaš kot alternativo?

Meni se zdi, da je bil problem, ker se je TOM pustilo na praktično 0% toliko časa. Sedaj bo pa pač malce bolelo, ker bodo dvigi tako strmi.
Itak pa nisem prepričan, če bodo inflacijo spravili na 2%, verjetno bo ostala okoli 4%. Tako ljudem lažje pobereš nekaj kupne moči in tega ne opazijo. Obenem pa imaš malce možnosti, da deliš bogate socialno-aktivistične-green programe in investicije :)

Ne vem pa, kaj pomeni ta diskrepanca med agresivnostjo FED-a (in tudi BoE-ja) ter počasnostjo ECB-ja? Vaše mnenje? Manj vreden EUR?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

dronyx ::

kow je izjavil:

Tale tvit je idiotizem. Da so 'corporate profits' all time high - je popolnoma normalno.

Tale graf prikazuje, da je rast dobičkov po letu 2020 kar konkretna.

kow ::

Tale tvoj graf mi je pritrdil. Razen v casu recesije, dobicki ves cas rastejo, tako da je njegov tvit nesmiseln. Mimogrede, sedaj rastejo manj kot inflacija - kar pomeni, da so realno padli.
Zato so padle tudi delnice - kajti njihova vrednost je imela vracunane ze veliko prihodnje rasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Mato989: Kaj predlagaš kot alternativo?

Meni se zdi, da je bil problem, ker se je TOM pustilo na praktično 0% toliko časa. Sedaj bo pa pač malce bolelo, ker bodo dvigi tako strmi.
Itak pa nisem prepričan, če bodo inflacijo spravili na 2%, verjetno bo ostala okoli 4%. Tako ljudem lažje pobereš nekaj kupne moči in tega ne opazijo. Obenem pa imaš malce možnosti, da deliš bogate socialno-aktivistične-green programe in investicije :)

Ne vem pa, kaj pomeni ta diskrepanca med agresivnostjo FED-a (in tudi BoE-ja) ter počasnostjo ECB-ja? Vaše mnenje? Manj vreden EUR?

Po mojem TOM niso bile tak problem. Večji problem je, ker so države naprintan denar dale med ljudi, sedaj pa pričakujejo, da ga bodo vračali le tisti ki imajo variabilno OM. Pač teh ljudi je premalo da bi ustavili inflacijo.

dronyx ::

kow je izjavil:

Tale tvoj graf mi je pritrdil. Razen v casu recesije, dobicki ves cas rastejo, tako da je njegov tvit nesmiseln. Mimogrede, sedaj rastejo manj kot inflacija - kar pomeni, da so realno padli.
Zato so padle tudi delnice - kajti njihova vrednost je imela vracunane ze veliko prihodnje rasti.

Od 2020 do danes so zrastli iz 1800 milijard na 3000 milijard. To se meni zdi precej več od inflacije. In ta rast v samo teh dveh letih je mnogo večja kot pa od 2012 do 2019.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Mato989: Kaj predlagaš kot alternativo?

Meni se zdi, da je bil problem, ker se je TOM pustilo na praktično 0% toliko časa. Sedaj bo pa pač malce bolelo, ker bodo dvigi tako strmi.
Itak pa nisem prepričan, če bodo inflacijo spravili na 2%, verjetno bo ostala okoli 4%. Tako ljudem lažje pobereš nekaj kupne moči in tega ne opazijo. Obenem pa imaš malce možnosti, da deliš bogate socialno-aktivistične-green programe in investicije :)

Ne vem pa, kaj pomeni ta diskrepanca med agresivnostjo FED-a (in tudi BoE-ja) ter počasnostjo ECB-ja? Vaše mnenje? Manj vreden EUR?


Meni se TOM ne zdi nek hudp roblem na 0%, dokelr ni negativen seveda... Problem je ker preko TOMa pozitivnega vedno nastradajo samo kreditojemalci... torej po domače če si v Covidu dobil denar in povzročaš dodatno inflacijo, zdaj ne nastradaš ti če nimaš kredita ampak oni ki je dobil kredit... in tu je malce sporno.


V osnovi se TOM niti ne bi smelo spreminjat več kot 1% LETNO... to bi moralo biti zakonsko tako urejeno. kajti bistveno je, da je bolje da imamo 5 let prehoda kot pa da skačemo v 2 letih gor in dol...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
128 / 218
»»