» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
127 / 218
»»

dronyx ::

kow je izjavil:

Kje je problem? Prodajo svoje nepremicnine in poplacajo kredit. Ostane jim ogromno denarja. Aja, bodo jokali po tvju, pa jih bomo bailoutali.

Verjetno nastane problem v tem, da ko enkrat prideš v tako situacijo težko najdeš kupce za stanovanja in hiše, ker se vsakemu vse zdi še predrago. Nepremičninski trg živi od kreditov, pa naj se bančniki slepijo kolikor hočejo, da večina kupuje nepremičnine z gotovino. Jih ne. To je podobna traparija, kot izjava, da so nemška skladišča plina 99,99% polna. Zadoščajo pa za 20% potreb. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Bodo pac izgubili del kapitala. Kje je problem? Res bomo jokali za njimi, tako kot ves cas jocemo, ker so gradbinci imigrantje podplacani, a? :))
V resnici gre samo za privilegije in razredni boj. Nekateri pac hocejo biti nad ostalimi.

dronyx je izjavil:

To je podobna traparija, kot izjava, da so nemška skladišča plina 99,99% polna. Zadoščajo pa za 20% potreb. :D

Traparije kvasis sedaj ti. Polna skladisca so dejstva. Kakor tudi izredno nizka poraba v oktobru. Poraba se po mesecih mocno razlikuje in sedaj je ze jasno, da pozimi ne bo zmanjkalo plina, kot so nas nekateri tukaj strasili mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

kow je izjavil:


Traparije kvasis sedaj ti. Poraba se po mesecih mocno razlikuje in sedaj je ze jasno, da pozimi ne bo zmanjkalo plina, kot so nas nekateri tukaj strasili mesece.



Jaz ne razumem zakaj grejo cene gor, ko pa imamo rekordne zaloge, celo morje polno tankerjev ki nimajo kam stočiti… ?

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Koristi jim ne.

Mal je narasla obrestna mera, pa se je folk posral...

Gradbeniki ze jamrajo, da je obet za 2023 precej slab. Kako leto bo se inercija, potem bo pa konec zasebnih projektov, samo se drzavni.


Lazje bodo sfurali odprte projekte, prodaja bo pa nprej dokaj normalna. Malo so se razvadili s prodajo v zadnjih nekaj letih.
Izvajalci se vsaj ne bodo vec zajebavali, kot se zdaj.

feryz ::

Evo, še malo za tukajšnje jokice (vir: Finance).

"Kriptopodjetnika bosta na Parmovi gradila 68 stanovanj"
"Stanovanja so menda že skoraj prodana, pravi investitor."
"Gradnja bo kakovostna, zato stanovanja ne bodo nizkocenovna."


A da ni denarja, pravite? Kot blata in še mnogo več.

Utk ::

Kaj to pomeni "skoraj prodana"? Tako kot jaz skoraj vsak dan fukam?
Ker ne vem kdo bi kriptopodjetnikom dal jurja avansa na karkoli kar ni že zgrajeno...

OneYellow ::

Ne verjet vsega. Dvomim, da je prodanih več kot kakšnih 10%. Hype pa more biti jasno, saj prihajata iz sveta kjer se prodaja hype.

feryz ::

Pravzaprav jim, za razliko od vas, verjamem. Ker sem dostikrat zraven takih zadev in vem, da že na uvodnih sestankih, torej še preden zasadijo prvo lopato, že sedijo kupci zraven in jodlajo o barvi ploščic.

kow ::

Ni potrebe pretiravati. Delnice in kripto so padle in zabave je za nekaj casa konec. Ima pa folk ogromno prihrankov, ce bodo cene stanovanj padle, se bodo hitro nasli dodatni kupci. Navkljub drazjim kreditom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Tudi jaz sem že slišal jodlat ljudi o veliko ploščicah v stanovanjih, ki jih potem niso nikoli kupili.
Sej ne da se ne bo prodalo, kdaj in za koliko bomo pa videli. Oz. verjetno bojo to obdržali zase...

kow je izjavil:

Ni potrebe pretiravati. Delnice in kripto so padle in zabave je za nekaj casa konec. Ima pa folk ogromno prihrankov, ce bodo cene stanovanj padle, se bodo hitro nasli dodatni kupci. Navkljub drazjim kreditom.

Odvisno ali bojo verjeli v še večji padec ali ne. Denarja je, to ni problem, ampak kam ga bojo dali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

Je pa res, da se za Ljubljano ni treba bati. Se pozna, da kradejo kot srake denar celi Sloveniji.

Ostalo bo pa bolj žalost. Ali pa tudi ne.

dronyx ::

feryz je izjavil:

Evo, še malo za tukajšnje jokice (vir: Finance).

"Kriptopodjetnika bosta na Parmovi gradila 68 stanovanj"
"Stanovanja so menda že skoraj prodana, pravi investitor."
"Gradnja bo kakovostna, zato stanovanja ne bodo nizkocenovna."


A da ni denarja, pravite? Kot blata in še mnogo več.

Zadnje čase sem opazil kar precej oglasov za nepremičnine v izgradnji, kjer oglaševalci poudarjajo, kako so nepremičnine dobra zaščita za inflacijo in da je karikirano rečeno dobra investicija, če vržeš 6.000 € za m2 betona in ceglov. Nekako sem mi zdi, da če bi se ta draga stanovanja res prodajala za med, teh oglasov ne bi bilo. So investitorji začutili, da se nepremičninski trg zapira in da je veselice konec.

kow ::

Dronyx, kaj tocno hoces povedati, ne razumem. Nepremicninski trg je bil v zgodovini skoraj vedno boom/bust zadeva.

fikus_ ::

Mislim da se bo novogradnja zaustavila, kdor je pravočasno uspel je uspel, ostali gradbinci se bodo pa opekli.
Kdor še ima denar na kupčku, bo kupil, mogoče delno financiral s kreditom, ostali pa bodo v glavnem čakali. Jih je bolj malo z jajci sedaj najeti kredit, poleg tega se bodo (nasedle) novogradnje malo pocenile, je samo vprašanje, kam in za koliko bo šla obrestna mera.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Ce danes vzames kredit, ga itak vzames za 20 let. Tudi, ce imas 5 let visokih obrestnih mer, je to sele 1/4 casovnega obdobja.
Pomemben podatek je kaksne so bilance gradbenih podjetij. Glede na krizo 2008, ter ostala slovenska podjetja, so verjetno precej konzervativne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

Je pa res, da se za Ljubljano ni treba bati. Se pozna, da kradejo kot srake denar celi Sloveniji.

To moras pa razloziti, kako Ljubljana krade denar ostalim.

Se mi zdi, da gre bolj obratno, vecina socialnih transferjev gre tako ali tako v vzhodno Slovenijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Ustvarjaš fake fikusna delovna mesta za prijatelje in znance.
Okrog vsakega takega delovnega mesta imaš potem dodaten keš flow iz naslova amortizacije, tekočih stroškov, dodatnih delovnih mest in vsega kar paše zraven.
Bolj hitro to delaš, bolj hitro denar leti na kup.

Vem, da se tebi zdi, da gredo milijarde v Prekmurje. V resnici gre par evrov, ki jih mediji napihnejo prek vseh meja. Da vsaj nekaj zgleda, da gre kaj tja gor v tisto bedo.

dronyx ::

kow je izjavil:

Dronyx, kaj tocno hoces povedati, ne razumem. Nepremicninski trg je bil v zgodovini skoraj vedno boom/bust zadeva.

Trdim da ni več denarja kot blata za nepremičnine, kot je pisal zgoraj. Ti časi so mimo.

feryz ::

Kje ti vidiš, da so mimo?
BTC je prazen? Nove avte mečejo za tabo? Cene so šle na pol? V Ljubljani je par jurjev novih stanovanj na voljo za prodajo?
Ali kako naj človek ve, da smo v recesiji in siromaštvu?

dronyx ::

feryz je izjavil:

Kje ti vidiš, da so mimo?

Statistka pravi, da je število transakcij padlo za 15%. pa je ECB šele pri 2%. Ko bo na 6% bo padlo za 50%.

feryz ::

Se ni za sekirati.
Mi je en Poljak povedal primer.
Obrok za kredit oktober 2021 952 PLN, obrok za kredit oktober 2022 1.965 PLN. Plača, bolj ali manj, enaka.
Inflacijo imajo preko 20 posto, vsake 3 mesece pride obvestilo o povečanju. Imajo pa možnost vzeti 6 mesečni moratorij na odplačevanje. Kao da bo čez pol leta boljše in manjše obresti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Utk ::

Ti mater, a je vzel kredit na 60 let?
Aja...Poljska itak nima evra, vprašanje kako je tam bilo, in kako je zdaj, in če so ali pa niso vezali posojila na evro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Saj to se bo zgodilo tudi pri nas.

Ce bo inflacija dovolj visoka in EURIBOR visok, se zna zgoditi, da bodo banke prekinile kreditne pogodbe, kar lahko naredijo zaradi sprememb na trgu. Potem bo pa treba nov kredit vzeti za poplacilo starega ali pa najti kes...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Ce bo inflacija dovolj visoka in EURIBOR visok, se zna zgoditi, da bodo banke prekinile kreditne pogodbe, kar lahko naredijo zaradi sprememb na trgu. Potem bo pa treba nov kredit vzeti za poplacilo starega ali pa najti kes...

Ravno danes sem nekje bral članek, da banke tega ne mislijo naredit. Če imaš fiksno obrestno mero si zaenkrat lahko miren, tistim z variabilno pa bodo šli mesečni obroki močno navzgor. Saj to je podobna špekulacija kot švicarski franki. Sem znanko kakšne 2 leti nazaj prepričeval, da naj obvezno vzame fiksno OM, pa je dejala, da je to neumnost, ker je variabilna bolj ugodna. Ja, trenutno...kasneje je poštudirala, kaj sem ji razlagal, samo se ji je spet zdelo predraga sprememba iz variabilne v fiksno OM, ker banka ob tem spet nekaj zaračunava. Ampak po moje se bo hitro izkazalo, da bi se ji tudi ta strošek izplačal.

Utk ::

Jaz sem tudi na spremenljivi in zaenkrat se ne sekiram. Še zmeraj je obrok nižji kot bi bil s fiksno. Po novem letu se bo najbrž izenačil ali pa šel malo čez, kaj bo čez leto, 2, 10, pa živ bog ne more vedet. Je pa res, da so bile tudi fiksne en čas zelo poceni.

Magic1 ::

Utk je izjavil:

Jaz sem tudi na spremenljivi in zaenkrat se ne sekiram. Še zmeraj je obrok nižji kot bi bil s fiksno. Po novem letu se bo najbrž izenačil ali pa šel malo čez, kaj bo čez leto, 2, 10, pa živ bog ne more vedet. Je pa res, da so bile tudi fiksne en čas zelo poceni.

Seveda se trenutno ne sekiraš. Ko pa bo obrok dvakrat višji, tvoja služba pa zelo nesigurna, boš pa žvižgal. Takrat ti ne bo nič pomagala tolažba, da se bo zadeva obrnila čez X let, ti pa mesečnega obroka ne boš zmožen poravnati. Takrat pa na ulico, ker so vsi drugi krivi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Utk ::

Če bi hotel bit dvakrat višji obrok, bi moral it euribor na vsaj 10 procentov. Jaz bi še zmeraj zmogel, bi pa to pomenilo take probleme, da bi marsikdo krepnil, veliko pred mano, tudi marsikdo s fiksno obrestno mero.

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Jaz sem tudi na spremenljivi in zaenkrat se ne sekiram. Še zmeraj je obrok nižji kot bi bil s fiksno. Po novem letu se bo najbrž izenačil ali pa šel malo čez, kaj bo čez leto, 2, 10, pa živ bog ne more vedet. Je pa res, da so bile tudi fiksne en čas zelo poceni.


Prav imaš, zakaj bi se sedaj sekiral. Ko/če ne boš mogel več plačevat kredita, boš pa zadevo prodal, kot piše kow (mogoče celo njemu) in kupil manjšo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mr.B ::

Utk je izjavil:

Če bi hotel bit dvakrat višji obrok, bi moral it euribor na vsaj 10 procentov. Jaz bi še zmeraj zmogel, bi pa to pomenilo take probleme, da bi marsikdo krepnil, veliko pred mano, tudi marsikdo s fiksno obrestno mero.

No öe pride 4% je to na leto ? 2k€, 3k€, 4k€ ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

fikus_ je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz sem tudi na spremenljivi in zaenkrat se ne sekiram. Še zmeraj je obrok nižji kot bi bil s fiksno. Po novem letu se bo najbrž izenačil ali pa šel malo čez, kaj bo čez leto, 2, 10, pa živ bog ne more vedet. Je pa res, da so bile tudi fiksne en čas zelo poceni.


Prav imaš, zakaj bi se sedaj sekiral. Ko/če ne boš mogel več plačevat kredita, boš pa zadevo prodal, kot piše kow (mogoče celo njemu) in kupil manjšo.

Naaah...samo dvignil bom najemnino :P

fikus_ ::

Sedaj pa počakaj, da bodo začeli pljuvati po tebi, ti, ti, ..., grdi kapitalist, izkoriščevalec, . . . . :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Mr.B je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi hotel bit dvakrat višji obrok, bi moral it euribor na vsaj 10 procentov. Jaz bi še zmeraj zmogel, bi pa to pomenilo take probleme, da bi marsikdo krepnil, veliko pred mano, tudi marsikdo s fiksno obrestno mero.

No öe pride 4% je to na leto ? 2k€, 3k€, 4k€ ?

Za 2 jurja na leto bi moral it že blizu 5%. Ni krize.

D3m ::

Proklet kapitalist...."wink" "wink" z Utk sva že zmenjena za komercialni popust pri najemu. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

Haha, on bo preprosto dvignil najemnino.:)) Ko mu bo pa družina rekla, da nima in da nimajo kam it, bo pa kaj?
Magic

feryz ::

Spustil. Ali imel ljudi zastonj noter. Ker ne bodo plačali, ven pa tudi ne bodo šli.

Utk ::

Na srečo v teh časih ne rabiš več izklapljat vode, ogrevanja, elektrike, kar se itak ne sme, ampak že samo internet ugasneš pa bojo sami poskakali iz balkonov...
No, elektriko se sicer sme izklopit, "zastonj" ti pripada samo 8A socialna varovalka. Kako bo delala toplotna črpalka na njo pa ne vem...
Ampak za kaj takega bi moralo prit do epske krize. Vprašanje če bi bili potem oni meni največji problem, ali pa jaz njim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Če imaš "prave" najemnike, jim boš lahko leto in več "častil" stanovanje. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cias ::

Utk je izjavil:

ampak že samo internet ugasneš pa bojo sami poskakali iz balkonov...


Kje pa živiš da nimaš mobilnega neta? Ruski trol se je izdal.

Utk ::

Ja, imeli bojo za mobilni net, netflix in ne vem kaj, za stroške pa ne. Dejte nehat fantazirat.

Sicer je pa zarad tega dobro imet Bosance not...če ni službe, država poskrbi, da grejo. Pa ne zarad mene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

V našem selu se južna familija pripravlja na tožbo najemodajalca. Razen če se izvensodno ne poravnajo.
Zavračajo plačilo že par mesecev zaradi "nerazumno" visoke najemnine. Tožili ga bodo tudi za nazaj, kar so že (pre)plačali.
Jim pa vseeno paše živeti tam.

D3m ::

feryz je izjavil:

V našem selu se južna familija pripravlja na tožbo najemodajalca. Razen če se izvensodno ne poravnajo.
Zavračajo plačilo že par mesecev zaradi "nerazumno" visoke najemnine. Tožili ga bodo tudi za nazaj, kar so že (pre)plačali.
Jim pa vseeno paše živeti tam.


WTF??

Balkan :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

Utk je izjavil:

če ni službe, država poskrbi, da grejo. Pa ne zarad mene...

PO tistem, ko ti uničijo stanovanje bolj kot bager.

Utk ::

Zakaj bi to delali? Sej niso Gorenjci, ali pa Židi.

feryz je izjavil:

V našem selu se južna familija pripravlja na tožbo najemodajalca. Razen če se izvensodno ne poravnajo.
Zavračajo plačilo že par mesecev zaradi "nerazumno" visoke najemnine. Tožili ga bodo tudi za nazaj, kar so že (pre)plačali.
Jim pa vseeno paše živeti tam.

Haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

En lojer jih je napel, da se da.

Ene dve leti nazaj sem sodeloval pri renovaciji ene bajte. Z lastnikom sva bila dogovorjena, da pogledava situacijo. Pridem pred bajto, tam me čaka lastnik. In mi prične razlagati, kaj naj si ogledam. Jaz ga debelo gledam in rečem da bova itak notri videla kaj in kako. Pa mi pravi, da ne gre noter.
Zakaj ne? Ker ni na ti z najemniki, plačevati so nehali, imajo pa ogromnega psa v bajti. Nimajo pa nič proti, če si jaz ogledam.
Torej sem šel noter, psa nisem videl, ker so ga selili iz sobe v sobe, da sem se lahko šetal po hiši. Je bil pa res en tepih na tleh v dnevni, meter širok in dva in pol metra dolg, bolj za kravo kot za psa. Pa vsake toliko se je pes oglasil, wof wof, zamolkel, glasen zvok. Te kar malo zazebe.
So se pa, na srečo lastnika, zedinili da se poberejo iz bajte. Samo par najemnim je popušil, srečko, lahko bi brez kakega uda ostal. Zaradi tiste krave.

sbawe64 ::

Nazaj na temo
Tole je IMF Kristina

Inflation came from nowhere.
Strange then how many of us stated precisely why inflation was coming and where it was coming from.
https://twitter.com/thesiriusreport/sta...


Kje je strelski vod, ko ga potrebujete?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

D3m ::

Ahhhaaa torej je inflacija božja sila. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

sbawe64 ::

Ne, Borgi so jo preko transwarp tunela prinesli !
2020 is new 1984
Corona World order

D3m ::

sbawe64 je izjavil:

Ne, Borgi so jo preko transwarp tunela prinesli !




Uffffffff....me gusta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hbgqzR ::

feryz je izjavil:

V našem selu se južna familija pripravlja na tožbo najemodajalca. Razen če se izvensodno ne poravnajo.
Zavračajo plačilo že par mesecev zaradi "nerazumno" visoke najemnine. Tožili ga bodo tudi za nazaj, kar so že (pre)plačali.
Jim pa vseeno paše živeti tam.

Zanimivo... Ima kako izstopajočo pogodbo ali primerljivo s trgom ob inflaciji? Upam, da ima uradno oddajano. Pogodbe ima za daljše-neomejeno obdobje ali za krajše-omejeno obdobje? Verjetno je boljše pripravit novo pogodbo vsako oddajalno obdobje kot pa dodajat anekse za podaljšanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

LeQuack ::

Danes zoper rekordni obisk v šoping centrih. Bolj jim dražiš bolj kupujejo. Ubistvu bi bili Spar in ostali trgovci nori, če ne bi vsak dan maksimalno dražil cen, ker ljudje hodijo vedno bolj nakupovat.
Quack !
««
127 / 218
»»