» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
107 / 218
»»

TheBlueOne ::

Ni bil samo kruh primerjalno z danes katastrofa. Gradnja, na splosno hrana, avti itn., vse je bilo v primerjalnem smislu katastrofa.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Če že je bolj pomembno koliko KVALITETNEGA vsega dobiš za 1h dela napram pred 20 leti... osebno menim da kvaliteta pada, in zato količina nima veze... kruh je bil bolj kvaliteten 20 let nazaj (žemljica) kot danes recimo =)


Vseeno dobis dosti vec za 1h dela. Pred 30 leti je bila kakovost na zelo slabem nivoju, poleg vsega pa se ekoloska katastrofa. Zakaj ni bi bil kruh danes nizje kakovosti? Tapoceni se dela prakticno enako, pred 30 leti je bil skoraj edini. Danes imas izbiro.

Si mislim, da se ne zavedas kako je bilo pred 30 leti.


Se zavedam, ker če bi jedli slabo ne bi ljudje tako dolgo živeli, ne bi imeli toliko manj debelih takrat kot danes itd... ZDRAVSTVENO STANJE populacije je danes slabše kot pred 30-40 leti, to pomeni da je tudi prehrana slabša, kajti prehrana vpliva na zdravje...

TheBlueOne je izjavil:

Ni bil samo kruh primerjalno z danes katastrofa. Gradnja, na splosno hrana, avti itn., vse je bilo v primerjalnem smislu katastrofa.


Če je danes vse toliko bolje, zakaj je potem več zdr. težav ljudi? >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Ker je vec starih ljudi. Lol, zakaj pa mislis? Moj ded je umrl za rakom, pa je celo zivljenje delal na kmetiji in jedel zdravo kmecko hrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ker je vec starih ljudi. Lol, zakaj pa mislis?


Samo če je vse tako bolje, zakaj ne poskrbimo da bodo stari bolj zdravi >:D

A to da je danes več debelih otrok kot pred 30 leti je tudi starost kriva? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Ti si mojster spreminjanja teme. Zacnes z napacno premiso, da je kakovost kruha slabsa, nato pa preusmeris debato.
Debelost je zaradi premalo gibanja. To je dalec najvecji faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

redtech je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ne vem zakaj sanjate o kolapsu. Ampak 2008 nepremčninska kriza , ni na daleč podobna tej. Tam so bile na udaru komercialne banke , danes so centralna, prebivalstvo in podjetja. reševanje pa ne bo in ne more biti neboleče kot takrat. Kjer se je reševalo komercialne banke z večanjem potrošnje. Stanja se pa ni sanirali.


Problem solved with asset bubbles.

Zelo dober opis tega reševanja krize, kaj se dogajalo zadnje dobro desetletje v videu.

Kako si toliko ljudi lahko privošči Teslo za 100k?



Joj, sem skušal poslušat tegale, pa sem obupal. To ni nobena analiza trga, to je čisti cherry picking in ugibanje, škoda časa tole poslušat.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

Seveda je, zdr. stanje prebivalstva ti pove da jemo slabšo hrano, za več denarja... to je vse...

Pred 30 leti nismo bluzili da bi morali začet jest ličinke da rešimo Svet =) Ker pač ni bilo populacijskega problema tako hudega kot danes.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Zdaj smo ze na populacijskem problemu? Zopet se popolnoma motis. Prakticno nobene stvari ne poskusis premisliti in samo bluzis iz teme v temo.

J.McLane ::

Problem prehranjevanja je v tem ker industrija sledi temu kar imajo ljudje radi, ne tistemu kar je za ljudi zdravo. Torej ne gre se za to koliko hrana stane ampak je problem v tem ker ljudje hočejo jesti vedno bolj "okusno" hrano. Nadaljni problem je pa to da večina noče kaj dosti svojega časa posvečati pripravi hrane, tako pristaneš med službo v menzi kjer je 90% hrane piščanec, bela moka, krompir za okus pa glutaminati in sol. V trgovini pa pakirana pripravljena lazanja, ali pripravljeni dunajski zrezki.

Zdrava hrana sploh ni draga, veliko revnih ljudi v tretjem svetu se prehranjuje bolj zdravo, kot nek srednji sloj v Sloveniji. Problem je zgolj v tem kaj ljudje hočejo in nočejo jesti.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

kow je izjavil:

Zdaj smo ze na populacijskem problemu? Zopet se popolnoma motis. Prakticno nobene stvari ne poskusis premisliti in samo bluzis iz teme v temo.


Nikakor, inflacijo imamo zato ker šopajo printerje denarja in zdaj je ta denar šel v obtok, in ni dovolj dobrin napram poplavi denarja in cene gredo gor... v povprečju so stiske vedno večje napram 20 let nazaj...

Hkrati imamo problem prehitrega porabljana naravnih virov kar tudi potiska cene navzgor, poglejmo samo suše... Svet proablja dobrine 1,5x regeneracije Zemlje itd...

Zdaj imamo že oglase da bi morali pit kanalizacijsko prečiščeno vodo in jest ličinke... seveda probajo obrnit da je to in, v resnici pa je problem populacija...

Če bi bilo danes na Svetu 2 milijardi ljudi ne bi imeli pol težav ki jih imamo... to je dejstvo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Se zavedam, ker če bi jedli slabo ne bi ljudje tako dolgo živeli, ne bi imeli toliko manj debelih takrat kot danes itd... ZDRAVSTVENO STANJE populacije je danes slabše kot pred 30-40 leti, to pomeni da je tudi prehrana slabša, kajti prehrana vpliva na zdravje..


Ja, pac ne ves kako je bilo vcasih. V revscini so ljudje pac bolj fit, pa ne zato, ker je hrana bolj zdrava, ampak ker nimajo na izbiro sranja. Da ti kaj takega ni jasno je prav fascinantno.

Danes si b.p. dosti poceni na ultimozdravi hrani. V jugi je bilo vse tezko industrijsko. Je pa apel prenaziranja kar mocna sila, ce pa je na voljo pa ne pomeni, da nam gre slabse. Res neverjetno, da tega ne opazis?

Mato989 ::

Zdrava hrana sploh ni draga, veliko revnih ljudi v tretjem svetu se prehranjuje bolj zdravo, kot nek srednji sloj v Sloveniji. Problem je zgolj v tem kaj ljudje hočejo in nočejo jesti.


Zdrava hrana je draga, ker če želiš jest zdravo, si moraš vzet čas in iz osnovnih sestavin kuhat... čas pa je denar =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Ker je vec starih ljudi. Lol, zakaj pa mislis?


Samo če je vse tako bolje, zakaj ne poskrbimo da bodo stari bolj zdravi >:D

A to da je danes več debelih otrok kot pred 30 leti je tudi starost kriva? =)


Povprecna starost vseeno raste. In dotumpaj si, da ce je izbira je boljse in ce je izbira zal ljudje zavestno izbirajo skodljivo, ker je fino. Putika je bila v tvojih zlatih casis znano kot "bolezen bogatih", pa menda ne, ker jim je slo primerjalno slabse kot revezem?

Mato989 je izjavil:



Zdrava hrana je draga, ker če želiš jest zdravo, si moraš vzet čas in iz osnovnih sestavin kuhat... čas pa je denar =)


Fak, ti imas res problem, da si nekaj utumpas in se ne premaknes. Ni cudno, da se ti ne premakne placa.

Ce hoces jesti kakovost pred 30 leti je danes izjemno poceni, pa se tisti kar je najceneje ima visjo kakovost kot takrat, ker so dosti bolj strogi standardi. Da ne govorimo kaj je sploh bilo na voljo pred toliko leti.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Bloomberg reports that the EU is secretly lifting a ban on coal and timber from Russia.


LEL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

D3m je izjavil:

Bloomberg reports that the EU is secretly lifting a ban on coal and timber from Russia.


LEL.


Logično, če ni ruskega plina bomo pa ruske pelete kurili.

Mimogrede, nekateri v okolici poročajo, da so peleti novi kripto - folk že hodla in jih špara "za na konec". :))

D3m ::

Ta neodločenost EU birokratov me moti.

BAN pol pa ups "smo se prenaglili, nismo pomislili"
|HP EliteBook|R5 6650U|

svecka ::

Folk izkorišča vse te krize da umetno dvigne ceno. EU je čisti fail od svoje nesposobnosti in hitrih konkretnih odločitev. Se je pokazalo v času covid krize kjer se še o času trajanaja covid potrdila prebolelosti niso mogli dogovoriti. Res NESPOSOBNI BIROKRATI, KI SAM ŽREJO NAŠ DENAR. ,

kow ::

Ti ze ves, svecka. Ce bi bil ti politik, bi vse resil cez noc. Carobna palcka, al kako ze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

Miki N je izjavil:

D3m je izjavil:

Bloomberg reports that the EU is secretly lifting a ban on coal and timber from Russia.


LEL.


Logično, če ni ruskega plina bomo pa ruske pelete kurili.

Mimogrede, nekateri v okolici poročajo, da so peleti novi kripto - folk že hodla in jih špara "za na konec". :))


Izdelava pelet zahteva določen vložek elektrike, res je podobno kot kripto, samo ni mi jasno zakaj folk pelete kuri, če je pa to novi kripto, shraniš pa prodaš čez 10 let boš imel za Lambota :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Miki N ::

Pa saj nekateri menda ravno to delajo - hodlajo pelete da jih bodo prodali ne vem januarja ali nekaj. Tako da druščina, pazite na pelete, da jih vam kdo ne zmakne.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

Kurc pa "breaking", ce ne vemo pri kateri ceni se trgovanje ustavi. Kar je bistveno.

cias ::

kow je izjavil:

Ti ze ves, svecka. Ce bi bil ti politik, bi vse resil cez noc. Carobna palcka, al kako ze?


Tolk pameti že imam da vem če si odžagam obe nogu, bom bolj težko hodil. Samo če pride ukaz od Burgerjev bi v sekundi začel žagat!

D3m ::

kow je izjavil:

Kurc pa "breaking", ce ne vemo pri kateri ceni se trgovanje ustavi. Kar je bistveno.


Saj zato.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hbgqzR ::

EU je, vsaj trenutno, fail, saj lahko sami ugotovite, posledice cesa (vec stvari je, energetska odvisnost je najbolj direktno boleca), cemu. Saj ne bo nihce zameril, ce z dronyxom ob tem kaksen eur (!) zasluziva, saj placava ocitno previsoke davke in to, kaj?

kow ::

Pomoje bi vidva morala videti lajf v Rusiji ali na Kitajske, da bi videla kaj je fail.

CopiumRovte ::

svecka je izjavil:

Folk izkorišča vse te krize da umetno dvigne ceno. EU je čisti fail od svoje nesposobnosti in hitrih konkretnih odločitev. Se je pokazalo v času covid krize kjer se še o času trajanaja covid potrdila prebolelosti niso mogli dogovoriti. Res NESPOSOBNI BIROKRATI, KI SAM ŽREJO NAŠ DENAR. ,


Margaret Thatcher --> Izguba 2 miljona služb v proizvodnji
Angela Merkel --> Masovna migracija nekompatibilnih kultur, zelena energija (ugašanje nukleark)
Von Der Leyen --> Ti ti putin ti poredni, ti bom jst že pokazala! (Posledica, da bomo preplačali vse produkte, ne samo energente.)

Sanna Marin - Spite članstvo v NATO in postavt Finsko v ogrožen položaj.


Problem so ženske. Ženskam ne bi smele biti na nobenih vodstvenih položajih. Hormonsko ne pašejo na take pozicije.

kow ::

Pri Angelci in Thacherjevi si zamolcal gospodarske uspehe? Schroeder je pa bil genijalec, a?
Boljsa razlaga je, da si ti sovinist, fasist itd. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CopiumRovte ::

kow je izjavil:

Pri Angelci in Thacherjevi si zamolcal gospodarske uspehe? Schroeder je pa bil genijalec, a?
Boljsa razlaga je, da si ti sovinist, fasist itd. :))


Seveda so tud beta samci, ki jih vodijo ženske. Verjetno pri tebi doma nosi hlače tvoja. Kar ni kul, da igrice iz spalnice prenašata na vsakodnevno življenje. Kaj pa je Angelca nardila dobrga za Nemčijo ? Razsvetli me. Tacherjeva ? Ha, uspehe. Najbolj zasovražena ženska v Angliji je bila in to z razlogom.

kow ::

Ker je tema o inflaciji, bom rekel, da je Thatcher uspesno "premagala" inflacijo, trololo.
Za casa Merklove, pa je bila ves cas nizka brezposelnost, da so v nemciji tudi taki rovtarji kot ti, solidno ziveli.

D3m ::

Od kdaj je pa EURO na 0,97 proti $ 8-O
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

Od danes.Ocitno se ne bo cas za zapreti short pozicije :))

hbgqzR ::

kow je izjavil:

Pomoje bi vidva morala videti lajf v Rusiji ali na Kitajske, da bi videla kaj je fail.

Eh, relax, kow, sem precej pro-EU, ampak to je premalo, da bi EU sama bila res pro-EU, je kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

D3m ::

kriptobog je izjavil:

Od danes.Ocitno se ne bo cas za zapreti short pozicije :))


Fuck jaz sem pa dolarje prodal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

Saj mas rublje :))

fikus_ ::

kow je izjavil:

Pri Angelci in Thacherjevi si zamolcal gospodarske uspehe? Schroeder je pa bil genijalec, a?
Boljsa razlaga je, da si ti sovinist, fasist itd. :))


Angelce ne bi preveč hvalil, se je šlepala na Schroederjevih ukrepih, ki so njega odnesli, njej pa omogočili, da je tako dolgo in mirno sedela na vrhu. Zamajalo jo je edino "wilkomen refjuđis".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

energetik ::

D3m je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Od danes.Ocitno se ne bo cas za zapreti short pozicije :))


Fuck jaz sem pa dolarje prodal.
Ej, mesečni RSI za EUR/USD je 24. Tole ne bo šlo kaj dosti več dol. Morda še na hitro useka na 0,85, ampak potem bo hud odboj. Če ne bo že zdaj. 0,975 je še vedno praktično 1, očitno je to močan support.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

hbgqzR ::

.85? In our wildest and wettest dreams maybe, že .95 je dosti! Pa če bi bila TA tako zanesljiva, drgega ne bi potrebovali.

dronyx ::

Stanovanja in hiše v drugem četrtletju na letni ravni dražja za 15,6 odstotka...

Deflacija my ass! :))

hbgqzR ::

Dronyx, prijatelj, si mislil 15,9%?

Kaj pa cene? Cene rabljenih stanovanj so bile na ravni države v letošnjem prvem kvartalu medletno višje za 17,2 odstotka, v primerjavi s prvim četrtletjem pa so se zvišale za 2,7 odstotka.

V Ljubljani so bila rabljena stanovanja v drugem kvartalu v primerjavi z enakim obdobjem lani dražja za 15,9 odstotka, v primerjavi s prvim četrtletjem pa so se podražila za 2,6 odstotka. Če primerjamo četrtletne rasti cen lahko ugotovimo, da se je rast cen nekoliko upočasnila (v prvem kvartalu glede na lanskega zadnjega so se denimo rabljena stanovanja v prestolnici podražila za 5,3 odstotka).

energetik ::

hbgqzR je izjavil:

.85? In our wildest and wettest dreams maybe, že .95 je dosti! Pa če bi bila TA tako zanesljiva, drgega ne bi potrebovali.
Saj to ti pravim, da je € že zdaj razprodan, in da bo verjetno zdržal na 1,0, ravno to ti pravi TA. Po drugi strani smo imeli leta 2000 support na 0,85.
vires in numeris

hbgqzR ::

energetik je izjavil:

Saj to ti pravim, da je EUR že zdaj razprodan, in da bo verjetno zdržal na 1,0, ravno to ti pravi TA. Po drugi strani smo imeli leta 2000 support na 0,85.

Ja, ti kar pisi, ampak, ne meni pravit, ce je TA tvoje edino gledanje na trge. V teh casih; bom se zmotno sklepal, da si, kot Pold112, nezmotljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Samo jokcanje.
Prejšnji teden sem dal mojim fantom plačo in 500 evrov dodatka.
Pa me eden vpraša, zakaj to. Sem rekel, draginjski dodatek, po vzoru mojih omiljenih jodlarjev. Ti itak na pelete kuriš?
In mi pove, da jih je kupil ravno teden dni nazaj in plačal po 350 evrov/tono. Tako da, v bistvu, dodatka ni rabil, ker jih je dobil po enaki ceni, kot pred enim letom. Vse se da, če se če.
Dodatek je pa vseeno vzel. Bo za v muto dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

scipascapa ::

Kam pošljem prijavo? ;)

D3m ::

A lahk kar na moj TRR feryz?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Karen ::

Feryz dela na trgu, ni socialna... za socialo je treba pisat na @gov.si al pa na eupravo se logirat. Tud njegovi so najbrž zaslužili to, če ne bi imel kaj dajat (pa ne samo 500, da so dobili 500 so morali pokriti dvojno, za tiste k niste v tem fohu).

feryz ::

Grrrr, falili ste bistvo, samo tisto o 500 čukih ste sposobni prebrati.

Point je, da je mulec nekje zvohal pelate po lanski ceni. Čeprav jih, kao, sploh nikjer ni, niti za jurja.

D3m ::

To mu dam plus.

Ampak ja.....500 čukov je mikavnih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

Kaj ste res tolk napaljeni na denar? Saj je samo 500e lol.
««
107 / 218
»»