» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
103 / 218
»»

cias ::

MadMen je izjavil:


Tebe res ni sram lagat, samo da dosegaš svojo rusofilsko agendo.


Rekordne zaloge plina, pa praktično zastonj Budget jogurt v Šparu 8-)

OK, faktčeker.

kow ::

O, Mario. Lepo, da si na spomnil. EU ima zaloge ze na 85.3%. Francozi ze na 95%, Nemci pa skoraj 90%. Cena plina ze pod 200e za Mwh. Nice.

fikus_ ::

In te zaloge bodo trajale.... cena je pa bila višja, kot se kaže v bodoče

V bistvu je to pokazatelj, da so špekulacije pognale cene plina tako visoko
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

O, Mario. Lepo, da si na spomnil. EU ima zaloge ze na 85.3%. Francozi ze na 95%, Nemci pa skoraj 90%. Cena plina ze pod 200e za Mwh. Nice.

Le zakaj, le zakaj ?
Verjento so fantej pobrali dobiček, ker so ugotovili da bo tiskanje predrago. sicer je bila cena 17.9.2022 le 69€MWh:D

Ameriški indexi so padli za 5%
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

fikus_ je izjavil:

In te zaloge bodo trajale.... cena je pa bila višja, kot se kaže v bodoče

V bistvu je to pokazatelj, da so špekulacije pognale cene plina tako visoko


Teh zalog ne bo nikoli zmanjkalo. Rusi bodo veliko prej odprli severni tok. Stevilke so za Ruse brutalne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

LeQuack ::

Tudi inflacije plače se dogajajo

Quack !

Mr.B ::

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:

In te zaloge bodo trajale.... cena je pa bila višja, kot se kaže v bodoče

V bistvu je to pokazatelj, da so špekulacije pognale cene plina tako visoko


Teh zalog ne bo nikoli zmanjkalo. Rusi bodo veliko prej odprli severni tok. Stevilke so za Ruse brutalne.

Seveda.
Zakaj bi pa odpru ?
ČE lahko prodaja preko Indije, SA in Amerike. EU pa kupuje ker nima druge možnosti.
Ali boš spet palamudil lako čemo. ker se ti ni izšlo še več kot pol leta. Puistimo da so bile letošnje in planirane EU investicije, pravi palček, glede na kapacitete ki so jih dodali Kitajci.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Mr.B je izjavil:


Zakaj bi pa odpru ?
ČE lahko prodaja preko Indije, SA in Amerike.


Plina ne more. To smo ze 15x razdelali in se vedno se delas neumnega. Seveda nam na lahko vedno na zemljevidu pokazev vse ruske plinovode, ki gredo v indijo ali ameriko. Se priporocamo. Lahko nam tudi pokazes vse tiste magicne LNG terminale, ki so jih zgradili cez noc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

LeQuack je izjavil:

Tudi inflacije plače se dogajajo


Da. To bo v resnici najvecji problem, kako (politicno) prepreciti rast plac. Torej, da bodo place sle gor manj nekaj procentov manj kot letosnja inflacija.
Bodo sindikati pristali na stevilka v rangu 6%? Ali bodo zahtevali 10% itd. Ne bi bil rad v Golobovih hlacah trenutno.

cias ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zakaj bi pa odpru ?
ČE lahko prodaja preko Indije, SA in Amerike.


Plina ne more. To smo ze 15x razdelali in se vedno se delas neumnega. Seveda nam na lahko vedno na zemljevidu pokazev vse ruske plinovode, ki gredo v indijo ali ameriko. Se priporocamo. Lahko nam tudi pokazes vse tiste magicne LNG terminale, ki so jih zgradili cez noc.


Plin je tko ko hruške, se pokvari če stoji cel mesec.

MSM se dere da bojo Putina tožili ker ne spoštuje pogodb dobave, slotech generali pa da teče na polno? Sem mislil da bomo nehali nabavljati od fašistov?

FireSnack ::

Plača drugič letos gor. Prvič 18%, zdaj 26%. Zgleda da je res inflacija kar visoka in ni samo 12% na leto kot pravijo. Verjetno je okoli 30%.
Preprodajalec NFT umetnin

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Zakaj bi pa odpru ?
ČE lahko prodaja preko Indije, SA in Amerike.


Plina ne more. To smo ze 15x razdelali in se vedno se delas neumnega. Seveda nam na lahko vedno na zemljevidu pokazev vse ruske plinovode, ki gredo v indijo ali ameriko. Se priporocamo. Lahko nam tudi pokazes vse tiste magicne LNG terminale, ki so jih zgradili cez noc.

Plina ne moremo ?
Premoga ne moremo ?
Nafte ne Moremo ?

Da veter je free, pa je problem redkih ptičev.
Sonce pa je free samo celice delajo kitajci.
Sedaj pa povej teh svojih 15tih. kako smo danes in čez pol leta neodvisni od ruskih energentov, če smo dodali pičkin dim kapacitet napram kar je in gradi kitajska. Pa tudi to lahko ignoriraš s kitajsko, ker povej, sej že čakamo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

FireSnack je izjavil:

Plača drugič letos gor. Prvič 18%, zdaj 26%. Zgleda da je res inflacija kar visoka in ni samo 12% na leto kot pravijo. Verjetno je okoli 30%.

Dead cat bounce.

D3m ::

fikus_ je izjavil:

In te zaloge bodo trajale.... cena je pa bila višja, kot se kaže v bodoče

V bistvu je to pokazatelj, da so špekulacije pognale cene plina tako visoko


Jup.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sbawe64 ::

kow je izjavil:

O, Mario. Lepo, da si na spomnil. EU ima zaloge ze na 85.3%. Francozi ze na 95%, Nemci pa skoraj 90%. Cena plina ze pod 200e za Mwh. Nice.

Te zaloge so za 2 meseca.
Kaj potem ?
2020 is new 1984
Corona World order

Mr.B ::

sbawe64 je izjavil:

kow je izjavil:

O, Mario. Lepo, da si na spomnil. EU ima zaloge ze na 85.3%. Francozi ze na 95%, Nemci pa skoraj 90%. Cena plina ze pod 200e za Mwh. Nice.

Te zaloge so za 2 meseca.
Kaj potem ?

kow bo rekel, sej smo v EU nastavili zgornjo ceno Ruskim energentom. Zgolj nakljucje je da je pipica istocasno usahniila.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hbgqzR ::

eh, sem šel skoraj-all-in glede padca eur proti usd v enem letu ali prej. ce uspe, dronyx dobi spomenik, ce ne uspe, dronyx dobi spomenik.

J.McLane ::

sbawe64 je izjavil:

kow je izjavil:

O, Mario. Lepo, da si na spomnil. EU ima zaloge ze na 85.3%. Francozi ze na 95%, Nemci pa skoraj 90%. Cena plina ze pod 200e za Mwh. Nice.

Te zaloge so za 2 meseca.
Kaj potem ?


Saj plin še vedno prihaja v Evropo, kako za boga pa misliš, da smo prišli do teh zalog? Zaloge so samo buffer, ki se bo čez zimo počasi praznil.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

dronyx ::

hbgqzR je izjavil:

eh, sem šel skoraj-all-in glede padca eur proti usd v enem letu ali prej. ce uspe, dronyx dobi spomenik, ce ne uspe, dronyx dobi spomenik.

Kaj če mi spomenik? Lahko se pogovarjamo o proviziji oziroma kje imam jaz tu korist?

kow ::

J.McLane je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

kow je izjavil:

O, Mario. Lepo, da si na spomnil. EU ima zaloge ze na 85.3%. Francozi ze na 95%, Nemci pa skoraj 90%. Cena plina ze pod 200e za Mwh. Nice.

Te zaloge so za 2 meseca.
Kaj potem ?


Saj plin še vedno prihaja v Evropo, kako za boga pa misliš, da smo prišli do teh zalog? Zaloge so samo buffer, ki se bo čez zimo počasi praznil.


Tile rusofilski fasisteki so si izmislili lastne podatke, da sirijo FUD. Ne smes jih jemati resno - jaz jih samo malo trolam.
Zna biti, da bo marsikateri rabil tudi strokovno pomoc za dusevne tezave, ko se zgodi kolaps putinizma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

kow je izjavil:



Tile rusofilski fasisteki so si izmislili lastne podatke, da sirijo FUD. Ne smes jih jemati resno - jaz jih samo malo trolam.
Zna biti, da bo marsikateri rabil tudi strokovno pomoc za dusevne tezave, ko se zgodi kolaps putinizma.


To je pa zelo hud trol, da si še Budget jogurt podražil v Šparu. Po mojem mnenju greš malo predaleč da v Evropi zapiraš jeklarsko industrijo samo da trolaš Putiniste.

kow ::

dronyx je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

eh, sem šel skoraj-all-in glede padca eur proti usd v enem letu ali prej. ce uspe, dronyx dobi spomenik, ce ne uspe, dronyx dobi spomenik.

Kaj če mi spomenik? Lahko se pogovarjamo o proviziji oziroma kje imam jaz tu korist?


Hoces reci, da nimas koristi? Ne poskusas vnovciti lastne napovedi? Jim sam ne verjames?

cias ::

kow je izjavil:



Hoces reci, da nimas koristi? Ne poskusas vnovciti lastne napovedi? Jim sam ne verjames?


Unovčiti kako? Za veliko kovin so tvoji bogovi blokirali trgovanje ko je začelo iti gor, Rublje sem prodal ravno v zadnjem trenutku preden ste naumili da smejo služiti samo korporacije, banke, miljarderji in ne mi smrdljivci ki jih podpiramo z davki.
Kaj bi sedaj služil, to lahko samo tvoji bogovi s stavami da bo šlo vse navzdol.

Je lepo da si tako zvest.

Bom kupil delnice ko smo v svobodnem trgu pa to?

Gazprom's export revenue doubled, despite a 43% drop in supplies to the EU

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

kow ::

Napacne naslovnice beres, Mario.
https://markets.businessinsider.com/new...

cias ::

kow je izjavil:

Napacne naslovnice beres, Mario.


:))

Samo od partije odobrene medije, kjer je Putin že mrtev, mamo rekordne zaloge vsega, 0% inflacija, Evropa polne rudnike redkih kovin…

Mr.B ::

kow je izjavil:

J.McLane je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

kow je izjavil:

O, Mario. Lepo, da si na spomnil. EU ima zaloge ze na 85.3%. Francozi ze na 95%, Nemci pa skoraj 90%. Cena plina ze pod 200e za Mwh. Nice.

Te zaloge so za 2 meseca.
Kaj potem ?


Saj plin še vedno prihaja v Evropo, kako za boga pa misliš, da smo prišli do teh zalog? Zaloge so samo buffer, ki se bo čez zimo počasi praznil.


Tile rusofilski fasisteki so si izmislili lastne podatke, da sirijo FUD. Ne smes jih jemati resno - jaz jih samo malo trolam.
Zna biti, da bo marsikateri rabil tudi strokovno pomoc za dusevne tezave, ko se zgodi kolaps putinizma.

Sej je v redu, dihaj, po tvojih informacijah je Evropa več ali manj neodvisna od ruskega plina, zato je pretok po pipici 0.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

V tvojem fantazijskem svetu je pipica samo ena - ruska. V realnosti jih je vec. Ampak pustimo realnost, to ni zate.

MisterR ::

https://si.bloombergadria.com/financni-...

90 odstotkov prebivalcev Baltskih držav ima hipotekarna posojila s spremenljivo obrestno mero

Stroški večine posojilojemalcev so v Estoniji narasli, na mesečni ravni v povprečju za 75 evrov na 100 tisoč evrov vredno hipotekarno posojilo, ocenjuje Rasmus Kattai, ekonomist estonske centralne banke. V Litvi se je 50 tisoč evrov vredno posojilo z ročnostjo 20 let podražilo za 38 evrov na mesec,

kow ::

Ja, ampak v vecini EU drzav je drugace. Tudi v sloveniji. Vecina ljudi ima fiksno obrestno mero in se sedaj samo smejejo.

MisterR ::

Fiksno obrestovana posojila so decembra 2021 predstavljala 45 odstotkov stanovanjskih posojil (decembra 2020 35 odstotkov) in 66 odstotkov potrošniških posojil (decembra 2020 61 odstotkov).

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Mr.B ::

kow je izjavil:

V tvojem fantazijskem svetu je pipica samo ena - ruska. V realnosti jih je vec. Ampak pustimo realnost, to ni zate.

Pa kljub temu nisi sposoben podati niti enega vira, ki bi zanikal moje napisane besede. Morda bi bilo dobro da greš v kakšno od ukrajinskih tem, tam se 200 znakovni dobro razumete, sploh ko je potrebno zanikati zahodno propagando bolj ali manj resnega medijskega establishmenta ki ga označite kot ruska propaganda.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

J.McLane ::

A se ti delaš neumnega? Pred nekaj časa je podal zelo dober vir, ki sem si ga tudi shranil, tule je:
https://www.bruegel.org/dataset/europea...

Članek je sicer star, ampak grafi v njem so pa v "živo".
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Ja, ampak v vecini EU drzav je drugace. Tudi v sloveniji. Vecina ljudi ima fiksno obrestno mero in se sedaj samo smejejo.

Verjetno se bo čez čas izkazalo, da so veliki zmagovalci tisti, ki so vzeli kredit z nizko obrestno mero, veliki poraženci pa varčevalci na bankah, saj bo prihranke pobrala visoka inflacija. Zadeve bi znala nekoliko zaplesti samo huda recesija, kjer bi ljudje masovno izgubljali službe, podjetja pa propadala. Ob tako visoki zakreditiranosti so potem hitro v težavah tudi banke. Ampak sedaj vedo, kako se rešuje praktično vse take težave. Print more money.

Zimonem ::

Banke se bodo reševale prek drugih mehanizmov. ECB bo/je pa prisiljena zviševati obrestno mero. Sicer je nepotrebna. Potem pa fiksni krediti ne znajo biti več tako ugodni.
Kako se bo izšlo je pa stvar več dejavnikov. Ampak biti , danes pameten kako je fiksni kredit fajn, me malo spominja na tiste, ki so jemali kredite v švicarjih.

Utk ::

Kako je kredit dober ali slab je predvsem odvisno od tega za kaj si ga vzel, ne pa od procenta več ali manj obresti.

kow ::

Jasno, da gre za nepremicnine, ki je dalec najvecji trg za kredite.

Utk ::

Ja, ampak spet odvisno kje, za kakšno, za koliko in zakaj.

kow ::

Zimonem je izjavil:

Potem pa fiksni krediti ne znajo biti več tako ugodni.


Saj niso vec. Bo moral povedati kdo, ki trenutno jemlje kredit, ampak mislim da so fiksni ze okoli 3%, morda celo vec.

PacificBlue ::

Zaživel je primerjalnik cen osnovnih živil:

https://www.nasasuperhrana.si/primerjav...
I’m out.
:3

dronyx ::

kow je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Potem pa fiksni krediti ne znajo biti več tako ugodni.

Saj niso vec. Bo moral povedati kdo, ki trenutno jemlje kredit, ampak mislim da so fiksni ze okoli 3%, morda celo vec.

To se meni še vedno ne zdi neugodno. Desetletje povprečne inflacije 5%, ti imaš pa kredit z 3% obrestmi. Realno minus 2. Jaz ne verjamem da bomo prav kmalu spet videli inflacijo pod 2%. Razen seveda če ima Cathie Wood prav in sledi deflacija. Ampak ta film mislim da ne bomo gledali. Visoko zadolženost se ne rešuje z deflacijo, ampak visoko inflacijo. Ne vem kako je uspelo njej zbrati take milijarde v upravljanje. Ne bi ji zaupal niti crknjenega mačka.

Tole pa rešitev kot kaže za visoko inflacijo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

johnnyyy ::

kow je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Potem pa fiksni krediti ne znajo biti več tako ugodni.


Saj niso vec. Bo moral povedati kdo, ki trenutno jemlje kredit, ampak mislim da so fiksni ze okoli 3%, morda celo vec.

Ponudba od danes za 3.1% FOM vs. 2.6% VOM (skupaj z EURIBORjem) za 20 let.

Mato989 ::

PacificBlue je izjavil:

Zaživel je primerjalnik cen osnovnih živil:

https://www.nasasuperhrana.si/primerjav...



Ker fail design... a lahko nardimo novo temo za tole?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Ker fail design... a lahko nardimo novo temo za tole?

Inflacija je s tem primerjalnikom praktično premagana, tako da nova tema ni potrebna. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

hbgqzR ::

Samo nekaj pišeste, a da bi kdo dal kaj koristnega, to pa ne.

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Potem pa fiksni krediti ne znajo biti več tako ugodni.

Saj niso vec. Bo moral povedati kdo, ki trenutno jemlje kredit, ampak mislim da so fiksni ze okoli 3%, morda celo vec.

To se meni še vedno ne zdi neugodno. Desetletje povprečne inflacije 5%, ti imaš pa kredit z 3% obrestmi. Realno minus 2. Jaz ne verjamem da bomo prav kmalu spet videli inflacijo pod 2%. Razen seveda če ima Cathie Wood prav in sledi deflacija. Ampak ta film mislim da ne bomo gledali. Visoko zadolženost se ne rešuje z deflacijo, ampak visoko inflacijo. Ne vem kako je uspelo njej zbrati take milijarde v upravljanje. Ne bi ji zaupal niti crknjenega mačka.
:D


Kredit jemljes za 20 let ponavadi. Mislim, da bomo imeli 3-5 let, ko bo inflacija nad 2%. Jaz verjetno 4% ne bi vzel fiksno (bi sel na variabilno), medtem ko 3% bi. Ni pa to samo stvar samo posameznika. Ce velika vecina ljudi vzame variabilno, jo vzames tudi ti - s tem si v skupini, ki bo imela politicno moc in jo bodo bailoutali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Kredit jemljes za 20 let ponavadi. Mislim, da bomo imeli 3-5 let, ko bo inflacija nad 2%. Jaz verjetno 4% ne bi vzel fiksno (bi sel na variabilno), medtem ko 3% bi. Ni pa to samo stvar samo posameznika. Ce velika vecina ljudi vzame variabilno, jo vzames tudi ti - s tem si v skupini, ki bo imela politicno moc in jo bodo bailoutali.

Čakaj da se še jezni varčevalci nalimajo pred parlament, ko jim bo inflacija pobrala večino prihrankov. Za vse bailoute bo potrebno natisniti še kar precej bilijonov oziroma ameriških trilijonov.

kow ::

Izvolio. Vecina jih je verjetno stara 60+, ce karikiram. Da vidimo kako bodo razbijali pred parlamentom.
Se jim pa pridruzim, ce se jih nabere 10k. Castna titova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

V sredo bo FED spet povisal obrestne mere. Bomo videli koliko.

hbgqzR ::

+.75, je že odločeno.

gruntfürmich ::

delnice se cenijo.
zakaj to ni povzeto v zniževanju inflacije?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
103 / 218
»»