» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
102 / 218
»»

energetik ::

kow je izjavil:

Kaj pa je narobe z vodikom? A ni to precej logicna stvar, ce bomo imeli veliko casa energije prevec? Ni pa to seveda nobena grandiozna resitev, ki bi omogocila hitro skaliranje.
Ker ima beden izkoristek, če zmožiš elektrolizo in gorivne celice. Pa ker beži iz rezervoarjev. Če se že gre v pobiranje viškov imamo že delujočo in robustno rešitev s 75% izkoristka na pragu - črpalna HE.
Če pa gre za proizvodnjo nekje bogu za hrbtom, je bolje kot vodik kuhati umetni metan in ga direktno filati v obstoječe plinsko omrežje.
vires in numeris

redtech ::

Ursula von der Leyen napovedala omejitev prihodkov proizvajalcev elektrike. (V članku vse drugo samo od elektrike nič, RTV) :)

V komunističnem energetskem sistemu (EU) nobena elektrarna ne dela minusa, nočejo uvesti prostega trga, ker bi zeleni odpadli kot knof od gat, sedaj bo profitnim elektrarnam najraje kradla... in dajala zgubašem?

energetik ::

Tako nekako, ja.
vires in numeris

cias ::

J.McLane je izjavil:


Ti si kreten, ne morem drugače rečt. Napišem da se folk prenažira z mesom in sem takoj označen za vegana in kje sem napisal da je meso zdravju škodljivo.


Prikleni se med vrata v Mcdonaldsu, kaj čakaš, človeštvo te nujno rabi da jih odrešiš.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Saj ne bos cez noc delal panevropsko infrastrukturo. Ce bos imel offshore vetrne farme, zraven, ne vem, nizozemske obale. Bos pac probal to izkoristiti.
Se pa strinjam, da se v praksi pogosto financira tudi nesmiselne projekte ter "zakuri" ogromno denarja.

Pa sej vemo lakocemo. LN G terminali ki jih gradimo so bolj namenjeni kitajski, glede na kapacitete ki jih / bo zgradila ...
Sedaj bos pa o vodiku v kombinaciji s soncnimi celicami...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zobnik ::

Zdej ko se bo vse ostalo glavno cenil od plina, nafte do elektrike, pa hrane sigurno ne bodo nižal.
Ampak men ta predelana hrana iz trgovine kr ne potegne, razen osnove, da si pol doma sam narediš. Sladkarije kdaj kupim, ko grem v naravo pa to sploh miso sladkarije več, tolk čudnga okusa vse skupaj, se preveč dobr sponem 25 let nazaj milke iz lokalne trgovine.

cias ::



Hkrati:

40,000 more migrants head to Germany.
The German media are calling this the 'Convoy of Light'.

kow ::

energetik je izjavil:

kow je izjavil:

Kaj pa je narobe z vodikom? A ni to precej logicna stvar, ce bomo imeli veliko casa energije prevec? Ni pa to seveda nobena grandiozna resitev, ki bi omogocila hitro skaliranje.
Ker ima beden izkoristek, če zmožiš elektrolizo in gorivne celice. Pa ker beži iz rezervoarjev.


Zakaj pa rabis gorivne celice? Sem mislil, da lahko vodik kar zakuris? Eden vecjih problemov je kako zmanjsati emisije jeklarske industrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

redtech ::

cias je izjavil:



Hkrati:

40,000 more migrants head to Germany.
The German media are calling this the 'Convoy of Light'.


Po volivah se bo obrnil tudi trend v SPR https://www.eia.gov/dnav/pet/hist/LeafH...

Seveda bo sedaj recesija v EU, posledično nižja cene nafte, spet dobra kombinacija za polnjenje SPR. US res zna peljati žejne čez vodo.

Rig count
https://tradingeconomics.com/united-sta...

Kljub višji ceni ni večje aktivnosti, ker firme raje dajejo denar nazaj delničarjem.., 2030 ne bo več bencinarjev pa to :)

Mr.B ::

redtech je izjavil:

cias je izjavil:



Hkrati:

40,000 more migrants head to Germany.
The German media are calling this the 'Convoy of Light'.


Po volivah se bo obrnil tudi trend v SPR https://www.eia.gov/dnav/pet/hist/LeafH...

Seveda bo sedaj recesija v EU, posledično nižja cene nafte, spet dobra kombinacija za polnjenje SPR. US res zna peljati žejne čez vodo.

Rig count
https://tradingeconomics.com/united-sta...

Kljub višji ceni ni večje aktivnosti, ker firme raje dajejo denar nazaj delničarjem.., 2030 ne bo več bencinarjev pa to :)

Nisi razumel kaj si komentiral.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

cias ::

According to information from WELT, the Berlin police are currently preparing a confidential deployment paper for a blackout scenario if the energy supply fails, and the infrastructure also collapses.

https://www.welt.de/politik/deutschland...

musicfreak ::

cias je izjavil:

According to information from WELT, the Berlin police are currently preparing a confidential deployment paper for a blackout scenario if the energy supply fails, and the infrastructure also collapses.

https://www.welt.de/politik/deutschland...


to je isto apokalipticno strasenje kot takrat v koroni ;) taki naslovi se pac klikajo (ne pozabit, ni ga vecjega zla oz hudobije na svetu kot so novinarji)

Mr.B ::

musicfreak je izjavil:

cias je izjavil:

According to information from WELT, the Berlin police are currently preparing a confidential deployment paper for a blackout scenario if the energy supply fails, and the infrastructure also collapses.

https://www.welt.de/politik/deutschland...


to je isto apokalipticno strasenje kot takrat v koroni ;) taki naslovi se pac klikajo (ne pozabit, ni ga vecjega zla oz hudobije na svetu kot so novinarji)

Sem slišal da bo slovenija izklopila TEŠ, ker ni premoga. Sedaj pa hitro udarniško in pojdi v šoštansjki rudnjik kopati tretjerazredni kamen, ki se mu reče Slovensko gorivo za TEŠ.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

sbawe64 ::

Ni panike, gremo v španovino s Hrvaško https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kume...

Premog:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/golo...


Že meddržavna piratska kraja medicinskih pripomočkov v začetku korona psihoze, je lepo pokazala, kako solidarna je Evropa. Predvsem sever z jugom oz. nami vzhodnjaki. Zakaj bi bilo tokrat kaj drugače? Zgolj zato, ker so nas spet nateg.. da podpiramo samomorilske sankcije?




bo nekaj takega kot s plinom:

how it started vs. how it's going
Plin iz Krka


04.04.2022
Vrtovec: Slovenija bi lahko s Krka že letos dobila tretjino potrebnega plina
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...



20.5.2022
Slovenija ostala brez plina s Krka
https://www.dnevnik.si/1042989452



Igralci in bleferji, od Urške navzdol...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kriptobog ::

Vlada spet deli bomboncke v obliki dvojnih otroskih dodatkov. Najvec bodo seveda imeli od tega lenuhi, ki dobijo tudi energetske bone, najmanj pa spet uspesnesji. V tej drzavi se no be vec splacalo delati kariere, ker ti na koncu itak manj ostane, kot lenuhom na socialki in minimalki :))

ZveeZ ::

kriptobog je izjavil:

Vlada spet deli bomboncke v obliki dvojnih otroskih dodatkov. Najvec bodo seveda imeli od tega lenuhi, ki dobijo tudi energetske bone, najmanj pa spet uspesnesji. V tej drzavi se no be vec splacalo delati kariere, ker ti na koncu itak manj ostane, kot lenuhom na socialki in minimalki :))

Lahko bi potalali se par miljard Petrolu pa Gen-iju, da bi imeli nizke cene energije in goriva. Ali pa vsak mesec talali dali bone v vrednosti 200€ vsakemu gospodinjstvu.
Tako bi bila inflacija hitro nazaj na 2%.

cias ::

Včeraj sem ravno bral kako je zastonj zdravstvo v UK, treba vsako tableto doplačat.

Sedaj pa:

On present trends, the average Slovenian household will be better off than its British counterpart by 2024

Naj to en pošlje naši politični smetani, da ne bomo imeli istih "vrednot" kot UK. Očitno so napačne.

Pa še dobra novica, alkoholiziranost v EU bo strno padla.

26.6% of breweries in Poland are considering closing operations, due to growing costs of fuels, energy, and raw materials.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne...

feryz ::

Jajks, Pikington in Saint Gobain grozita s prenehanjem ulivanja stekla v roku meseca ali dveh, v kolikor se zadeve ne spremenijo, predvsem štrom in plin.
Sta pa giganta, šajbe v avtu imate od enega ali drugega. Ali mešano. Delata vse od ravnega stekla, avto stekla, flaš in kozarcev, fasadnih panelov, bla, bla.
Itak proizvajalci tedensko dvigajo cene, zdaj pa jim bo tudi to splezalo preko glave.

sbawe64 ::

Pikington je to v Au počel že 2004
https://www.glassonweb.com/news/glass-c...
2020 is new 1984
Corona World order

feryz ::

In ni bilo niti malo primerljivo s tem, kar imamo danes.
Bodo pa poševnooke šajbe. Kot vse ostalo.
Lahko se tolažimo s tem, čeprav je v realnosti malo bolj zajebano.

Naša je že zagnala paniko. Kozarcev za vlaganje ni nikjer. Mi pa poln vrt za pospraviti.

kow ::

Ne zna starih pomiti? Vidim, da si dezuren panicar za obksurne probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Baja ::

ej, feryz, ce bo sila, zamenjam 2 skatli praznih kozarcov za 1 skatlo polnih ;)

Miki N ::

redtech je izjavil:

Ursula von der Leyen napovedala omejitev prihodkov proizvajalcev elektrike. (V članku vse drugo samo od elektrike nič, RTV) :)

V komunističnem energetskem sistemu (EU) nobena elektrarna ne dela minusa, nočejo uvesti prostega trga, ker bi zeleni odpadli kot knof od gat, sedaj bo profitnim elektrarnam najraje kradla... in dajala zgubašem?


Ursula von Robin Hood! :))

hbgqzR ::

Ursula nadplemkinja, ja, ja, kruh in potica in to.

Recimo, bolj moderna (satiricna) izvedba: kdor nima za ogrevanje, naj gre na Maldive...

Ali pa kdor ima korono,...

:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ne zna starih pomiti? Vidim, da si dezuren panicar za obksurne probleme.

Da par tvojih izjav, kako bomo v EU samo što nije. Ker so resnično PATETIČNO argumentirane.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Danes je v BTC-ju toliko ljudi, kot jih še ni bilo. Tako da očitno je ta inflacija lari fari, oziroma imajo ljudje še toliko korona denarja ležečega doma, da jim ni problema če se cene dvignejo par deset procentov.
Quack !

MadMen ::

cias je izjavil:

Včeraj sem ravno bral kako je zastonj zdravstvo v UK, treba vsako tableto doplačat.

Sedaj pa:

On present trends, the average Slovenian household will be better off than its British counterpart by 2024

Naj to en pošlje naši politični smetani, da ne bomo imeli istih "vrednot" kot UK. Očitno so napačne.

Pa še dobra novica, alkoholiziranost v EU bo strno padla.

26.6% of breweries in Poland are considering closing operations, due to growing costs of fuels, energy, and raw materials.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne...

A ti živiš v UK ali preprosto al pač dobiš tako vsebino za propagirat s strani tvojega delodajalca?

FireSnack ::

Še več naprintanega denarja gre. Kdor letos ne bo nesel 100k samo iz dodatkov je nor.
Preprodajalec NFT umetnin

Reycis ::

Za profesionalnega reveža kot sem jaz so res noro dobri časi. Ne morem verjet trenutni norosti. Ne me grdo gledat, dolgo časa sem se boril proti tem pravilom, zdaj igram po njih. Je mnogo lepše.
Diversity is our greatest strength

ZveeZ ::

Reycis je izjavil:

Za profesionalnega reveža kot sem jaz so res noro dobri časi. Ne morem verjet trenutni norosti. Ne me grdo gledat, dolgo časa sem se boril proti tem pravilom, zdaj igram po njih. Je mnogo lepše.

Do tell more:)

cias ::

MadMen je izjavil:


A ti živiš v UK ali preprosto al pač dobiš tako vsebino za propagirat s strani tvojega delodajalca?


?

Slovenija je v novici, ne vem kaj te moti. Razgledanost je greh, moraš biti ozkogled v današnjem svetu?

MadMen ::

cias je izjavil:

MadMen je izjavil:


A ti živiš v UK ali preprosto al pač dobiš tako vsebino za propagirat s strani tvojega delodajalca?


?

Slovenija je v novici, ne vem kaj te moti. Razgledanost je greh, moraš biti ozkogled v današnjem svetu?

A maš težavo z branjem?

Še enkrat, glede na to da konstantno citiraš UK medije oziroma medije, ki ciljajo na UK(ki že nekaj časa ni del EU sfere), se človek vpraša ali živiš v UK ali imaš kakšno skrito agendo? No to zadnje je bolj retorično vprašanje

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

Danes je v BTC-ju toliko ljudi, kot jih še ni bilo. Tako da očitno je ta inflacija lari fari, oziroma imajo ljudje še toliko korona denarja ležečega doma, da jim ni problema če se cene dvignejo par deset procentov.


Koliko miljard depozitov imajo ze slo gospodinjstva na bankah? ;) Denarja je kot solate.

LeQuack ::

Ja, dejansko se vprašaš od kje ljudem tolk denarja, glede na slabe plače ki jih imamo.
Quack !

kriptobog ::

Kje so slabe place? Ce folk ne sprejema sluzb za dobre place? :))

stroj66684 ::

Zanimiv dogodek v Libanonu: V Libanonu obupani varčevalci "ropajo" banke
Robbing Your Own Bank in Demand of Your Deposits:

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

kriptobog je izjavil:

Kje so slabe place? Ce folk ne sprejema sluzb za dobre place? :))


Če še migrantje iz Afganistana nočejo delati tu, potem veš da so slabe plače.
Quack !

cias ::

MadMen je izjavil:



Še enkrat, glede na to da konstantno citiraš UK medije oziroma medije, ki ciljajo na UK(ki že nekaj časa ni del EU sfere), se človek vpraša ali živiš v UK ali imaš kakšno skrito agendo? No to zadnje je bolj retorično vprašanje


Skrita agenda? Sem zarotnik in z mano sodeluje še Špar s cenami Budget jogurta.

Naša smetana odprto podpira podražitve, porivanje ljudstva v revščino in bedo, cenzura, pranje možganov… tebe pa skrbi ker jaz lepim UK novice :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kje so slabe place? Ce folk ne sprejema sluzb za dobre place? :))


Če še migrantje iz Afganistana nočejo delati tu, potem veš da so slabe plače.


Za nizkokvalificirana dela ja. Ostalo jr pa problem dobiti ljudi tudi z dobro placo...

dronyx ::

Tole kot zanimivost. Banka Slovenije mi je posredovala podatke, koliko kreditov je bilo od 2015 do danes izdanih z obrestno mero 0% ali manj in koliko z obrestno mero med 0% in 1%. Podatki v poslani tabeli so razdeljeni po "STANDARDNI KLASIFIKACIJI INSTITUCIONALNIH SEKTORJEV" in so po mesecih, jaz sem številke seštel.

Krediti z OM 0% ali pod 0%:
S.11 Nefinančne družbe
428 MIO
S.123 Skladi denarnega trga (MMF)
95 MIO
S.14 Gospodinjstva
10 MIO

Krediti z OM med 0% in 1%
S.11 Nefinančne družbe
8 MRD
S.123 Skladi denarnega trga (MMF)
1,3 MRD
S.14 Gospodinjstva
10 MIO

Kot se iz teh podatkov lepo vidi je bil denar v obdobju QE dejansko zelo poceni oziroma za nekatere celo zastonj. Kdo je lahko očitno dobil tudi negativno obrestno mero. Za kategorijo S.14 Gospodinjstva gre po moje za hipotekarne kredite in tudi tu so nekateri dobili denar praktično podarjen. Pod 1% je teh kreditov za 20 MIO, kar je sicer ob vseh hipotekarnih kreditih majhen znesek, bi bilo pa zanimivo vedeti, kako do tako poceni denarja kot gospodinjstvo sploh prideš. Velika večina hipotekarnih kreditov je po moje z obrestmi med 1,5% in 2,5%, tu gre pa znesek kreditov po moje v milijarde evrov.

Na drugi strani pa seveda čez 20 milijard evrov depozitov (sedaj že 25 milijard evrov) na bankah, ki so bili v tem obdobju obrestovani po 0% obrestni meri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

hbgqzR ::

kriptobog je izjavil:

pa problem dobiti ljudi tudi z dobro placo...

Izgleda, da se interpretacije dobrosti razlikujejo?

yesIcan ::


Tole kot zanimivost. Banka Slovenije mi je posredovala podatke, koliko kreditov je bilo od 2015 do danes izdanih z obrestno mero 0% ali manj in koliko z obrestno mero med 0% in 1%.

Pod 1% je teh kreditov za 20 MIO, kar je sicer ob vseh hipotekarnih kreditih majhen znesek, bi bilo pa zanimivo vedeti, kako do tako poceni denarja kot gospodinjstvo sploh prideš.

Zanimivo! Kaksne ideje oz. ugibanja kako so ta gospodinjstva pridobila kredite z obrestno manj od 1%? Oz. kaksne so karakteristike teh gospodinjstev?

Morda neumno vprasanje: a so ti podatki 'javni a dostopni le na zahtevo' (J-DZ)? Lahko na hitro opises kaksen je postopek pridobitve? Ter, kateri bi bili morebiti se zanimivi J-DZi?

IgorCardanof ::

yesIcan je izjavil:


Tole kot zanimivost. Banka Slovenije mi je posredovala podatke, koliko kreditov je bilo od 2015 do danes izdanih z obrestno mero 0% ali manj in koliko z obrestno mero med 0% in 1%.

Pod 1% je teh kreditov za 20 MIO, kar je sicer ob vseh hipotekarnih kreditih majhen znesek, bi bilo pa zanimivo vedeti, kako do tako poceni denarja kot gospodinjstvo sploh prideš.

Zanimivo! Kaksne ideje oz. ugibanja kako so ta gospodinjstva pridobila kredite z obrestno manj od 1%? Oz. kaksne so karakteristike teh gospodinjstev?

Morda neumno vprasanje: a so ti podatki 'javni a dostopni le na zahtevo' (J-DZ)? Lahko na hitro opises kaksen je postopek pridobitve? Ter, kateri bi bili morebiti se zanimivi J-DZi?


Mene zanima, kako lahko dajo posojilo gospodinjstvom 0% oziroma manjše kot 0%. Ti ljudje in tisti, ki so dali tak kredit, bi morali direkt v zapor, ker je 100% šlo za umazane posle.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dronyx ::

yesIcan je izjavil:


Tole kot zanimivost. Banka Slovenije mi je posredovala podatke, koliko kreditov je bilo od 2015 do danes izdanih z obrestno mero 0% ali manj in koliko z obrestno mero med 0% in 1%.

Pod 1% je teh kreditov za 20 MIO, kar je sicer ob vseh hipotekarnih kreditih majhen znesek, bi bilo pa zanimivo vedeti, kako do tako poceni denarja kot gospodinjstvo sploh prideš.

Zanimivo! Kaksne ideje oz. ugibanja kako so ta gospodinjstva pridobila kredite z obrestno manj od 1%? Oz. kaksne so karakteristike teh gospodinjstev?

Morda neumno vprasanje: a so ti podatki 'javni a dostopni le na zahtevo' (J-DZ)? Lahko na hitro opises kaksen je postopek pridobitve? Ter, kateri bi bili morebiti se zanimivi J-DZi?

Kdo so ti s tako ugodnimi krediti ne vem, pa to niti nisem spraševal, ker vem da tega podatka ne bi dobil. To bi lahko raziskali "raziskovalni novinarji", če bi pri nas obstajali. Ampak teh ni. Če kdaj kaj slučajno sami "raziščejo" je to po ukazu iz vrha. Ali so ti podatki morda že kje javno dostopni nisem raziskoval. Po moje v taki obliki dvomim. Jaz sem jih dobil kot informacije javnega značaja. Tule je javno dostopno poročilo o finančni stabilnosti, kjer je cel kup nekih podatkov.

Sam sem že prej, preden sem dobil te informacije iz razgovorov "ob pivu" vedel, da so banke posojale tudi kredite z 0% obrestno mero, skratka da se je denar razmetaval kot že dolgo ne. Ena izmed slabosti monetarnega razvrata, kot smo mu bili priča je tudi ta, da se praktično vsi, ki se lahko, visoko zadolžijo. Potem pa običajno pride bust cikel, ko se je potrebno razdolževati. Jaz sem še vedno črnogled glede tega, kako bo to izgledalo, zlasti če centralnim bankam z višanjem obrestnih mer ne uspe hitro inflacije zaustaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

MadMen ::

cias je izjavil:



Tebe res ni sram lagat, samo da dosegaš svojo rusofilsko agendo.


The next scheduled energy price cap was announced on 26 August and was due to take effect on 1 October. Ofgem set the new cap at £3,549 for dual-fuel customers who pay by direct debit, based on average consumption levels.

The cap was set to rise to £3,608 for pre-pay customers, again based on typical consumption levels. Those who pay on receipt of their bills were to see the cap – again, this is for a household with typical consumption – rise from £2,100 to £3,764. Paying by cash or cheque is more expensive because of higher administration costs.

This would equate to £300 a month for typical households and would have been be unaffordable for many, despite the government support on offer.

This is why the government has announced the Price Guarantee, which will limit typical bills for average consumption households to £2,500 per annum for two years, effective 1 October 2022.


Vir

LeQuack ::

Government ne pove, da bo drago ceno še vedno plačala, samo da iz davkoplačevalskega denarja. Tako da prodajalec plina ne bo v minusu.
Quack !

kow ::

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ec...

Komedija. Naj ze izdajo evroobveznice in naj se Nemci nehajo zajebavat.

MadMen ::

LeQuack je izjavil:

Government ne pove, da bo drago ceno še vedno plačala, samo da iz davkoplačevalskega denarja. Tako da prodajalec plina ne bo v minusu.

Seveda, del bremena bo prevzela država(kar še ne pomeni da bo cena taka kot jo cias propagira). Kako bo država prišla do denarja mi trenutno ni poznano, je pa potrebno omeniti da UK pridele 50% svoje porabe in ima močen (privatiziran) energetski sektor.

Si pa čisto zgrešil poanto, moj namen je bil da omenim da je cias grda grda lažnjivka in propagira armagedon scenarije za namen doseganje lastne agende.

Mato989 ::

kow je izjavil:

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ec...

Komedija. Naj ze izdajo evroobveznice in naj se Nemci nehajo zajebavat.



Ali pa naj prenehajo drkat narode EUja s temi instrumenti in nehajo tiskat denar itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/ec...

Komedija. Naj ze izdajo evroobveznice in naj se Nemci nehajo zajebavat.



Ali pa naj prenehajo drkat narode EUja s temi instrumenti in nehajo tiskat denar itd...

Potem bo itak kolaps, se baziramo gospodarstvo na potrošnji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
102 / 218
»»