» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
98 / 218
»»

Mr.B ::

pangro je izjavil:

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Mr.B je izjavil:

pangro je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Bloomberg:

Natural gas prices in Europe tumbled more than 18% to below EUR280 per megawatt hour, following a nearly 40% jump last week, after Germany said its gas storage facilities are set to be 85% full by next month, earlier than the October target. In spite of the relief, for now, supplies remain scarce and the outlook heading into the winter is still very uncertain.

By International AffairsAugust 29, 2022
Europe’s gas crisis could last several winters, Shell CEO says


shell ceo says:)) in to za par zim vnaprej napoveduje:)) najbolj da kr vzamem long na plin, klasični pumpači vrha.

FrRoSt je izjavil:

pangro je izjavil:


14 letni padajoči trend in zdaj se spomnejo analitiki biti pesimistični :))


:)):)):))

Kdaj, če ne zdaj!??? ;)

Kar naj bodo! :) Imajo tehtne argumente!! :)):)):))


seveda jih imajo zato so pa zaposleni ali pa objavljajo youtube filmčke,finančni trgi pa večinoma njihove napovedi zmeljejo v prah.


Par ur za tem : Germany faces the "bitter reality" that Russia will not restore gas supplies to the country, the German economy minister said


Par ur za tem pa https://www.theice.com/products/2799666... - še enega pumpača vrha si nalimal tip napoveduje da ruskega plina ne bo več, KOw je imel prov, tko da so kow in tvoje dva vira have nailed the top zaenkrat, s tem da bom imel kow-a za indikator tebe pa tvoje vire pa počasi za kontraindikator.

Dej nerazgledan KRETEN, ki ima umsko defekacijo brati besedila daljše od 200 znakov.
Na BUDALA, kot si Defukconalen v drugih temah ti dam še en ZAHODNI MEDIJ, kot vir :
https://www.reuters.com/business/energy...
Sej vemo da si reta rdet, ki v Ruskih temah zanikaš URADNE zahodne medije, in daješ prioriteto socialnim medijem. Sreča da se govna tvojega kova grupirajo v pravih temah.

Sedaj pa zanikaj, svojo BRALNO defunkcionalsnot preklapljanja med sinonimi.






Ne zanikam zahodnih medijev ampak če jih gledam skozi oči špekulanta ali investitorja so pač ničvredni in ti z njimi, so na nivoju financial entertainmenta, za kaj več pa pristanejo v kanti za smeti oz. se jih kvečjemu ob skrajnih tržnih nihanjih uporablja za kontraindikator.

Glede na to da si se razglasil za vele informiranega je čas da sebe in svoje vire spraviš skozi sito merljivih rezultatov ampak se ne boš ker ti je v tej temi to že kow ponudil in to da staviš lasten denar na svoje vire in informirane zaključke je najbolj žlahtno sito, pa si se usral v hlačama gnoj megalomanski.

Se en boscek, ki je zgubil stik z realnostjo prebiranja 200 crkovnik ukrajinskih objac.
Imas pa vse odprto, razen jokanja nisinnegiral noben vir. Le zakaj ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

hbgqzR je izjavil:

Ja ne vem, imas en kup skalkuliranih bearish forecastov po spletu. Na forumih se tako zelo veselijo, da bo slo v EU menda slabo cez zimo zaradi manka plina in posledicnega mraza, da se zamislis.

EU je v ekonomski vojni z rusijo in ponavadi ko si z nekom v vojni si težko privoščiš restriktivno monetarno politiko. Vojne se financira s tiskanjem denarja in visoko inflacijo. Jaz ne verjamem, da bo tokrat kaj drugače. Resda tu še ne gre za vojaški spopad, da bi morali financirati masovno proizvodnjo orožja, ampak stroški te ekonomske vojne so pa iz dneva v dan večji. Ljudje in industrija pa zahtevajo stimičeke za draginjo. Od kje, če ne s tiskanjem denarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Point celotne zadeve je pač ta, da OMi ne bodo šli na 4, 5, 6, kaj šele 10%... ker si to ECB niti FED ne moreta privoščit overall (FED bistveno višje kot ECB) kajti če greš na cifre nad 3,5% boš dobival velike težave in na koncu bo več slabega kot dobrega...

Inflacija bolj koristi kot recesija!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Vse je odvisno od visine inflacije. Glede na trenutno ponudbo kreditov s fiksnimi obrestnimi in razliko med variabilnimi prej in sedaj lahko hitro poracunas, da banke spekulirajo, da bo OM sel srednjerocno na kaksne 4-5%.

Pa ne pozabit, da diskusija ni samo cim vecja korist ampak bolj mehek pristanek iz trenutnega smorna.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

...kajti če greš na cifre nad 3,5% boš dobival velike težave in na koncu bo več slabega kot dobrega...

Od kje si dobil to magično številko 3,5%? Če imaš Turško inflacijo v višini 80% ta obrestna mera ne pomeni nič. Pomembna je realna obrestna mera, torej obresti minus inflacija. Realne obresti so pri nas -11%, če upoštevaš trenutno obrestno mero ECB. Baltske države imajo realne obresti čez -20%. Ko bodo leta 2030 gledali nazaj povprečno inflacijo med 2020 in 2030 se zna zgoditi, da bo ta v povprečju 5% letno ali celo kaj več. Jaz ne verjamem da bodo v naslednjih letih realne obresti pozitivne, torej obrestna mera centralne banke nad inflacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Lonsarg ::

Ja ampak ko si sposojaš denar te zanima prihodnja obrestna mera vs prihodnja inflacija. Denar se sposoja tudi za do 30 let.

Iz tega vidika je tudi že 2% EURIBOR (torej 3% obrestna mera) konkretni zaviralec kreditiranja in s tem tiskanja denarja, tudi pri letošnji 10% inflaciji. Ker recimo da bo še 3 leta nad 3% torej če vzamem kredit za 3% bom zgolj naslednja 3 leta profitiral pri odplačevanju glede na inflacijo, potem pa ne več.

EURIBOR je itak zgolj en sam parameter in ne smeš s tem parametrom pretiravat, ko pa inflacijo poganja še mnogo drugih stvari. Recimo državne obveznice gredo čisto mimo EURIBOR pa tam še vedno tala centralna banka. En močnih parametrov je še to da mora folk denar ponucat, to se bo itak samo od sebe uredilo.

Napovedujem:
- 2021 - 5%
- 2022 - 10%
- 2023 - 6%
- 2024 - 5%
- 2025 - 4%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

TheBlueOne ::

Lonsarg je izjavil:



Iz tega vidika je tudi že 2% EURIBOR (torej 3% obrestna mera) konkretni zaviralec kreditiranja in s tem tiskanja denarja, tudi pri letošnji 10% inflaciji. Ker recimo da bo še 3 leta nad 3% torej če vzamem kredit za 3% bom zgolj naslednja 3 leta profitiral pri odplačevanju glede na inflacijo, potem pa ne več.


To pa dalec ne bo drzalo, da ne bos profitiral bo morala biti enaka deflacija.

Racunaj, da bo v primeru take inflacije nekje podoben rang rast plac. Ce imas fiksno OM je obrok cez pet let nominalno morda enak, realno pa cez palec 20% cenejsi.

Morda lazje razumeti, ce gres v ekstrem. Recimo, da imas samo eno leto 1000% inflacijo. Place gredo v treh letih na tak nivo, torej 10kratnik. Tvoj obrok je bil 500€, placa 1000€. Tvoja nova placa pa je 10.000€. Kaj te briga, ce od tu naprej placa ostaja enaka ali pa celo nekoliko slabsa? Kredit bos b.p. odplaceval.

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

Ja ampak ko si sposojaš denar te zanima prihodnja obrestna mera vs prihodnja inflacija. Denar se sposoja tudi za do 30 let.

30 let nazaj smo bili leta 1992. To je bilo samo nekaj let po tistem, ko smo na tržnici menjali dinarje v marke. Si ne predstavljam kako bi lahko takrat ugibal, kakšna bo prihodnja obrestna mera vs. inflacija. Vmes se je zamenjala tudi valuta, prišla finančna kriza, potem dolgo desetletje monetarnega razvrata...Ga ni nikogar, ki bi lahko to vse predvidel. ;)

wcpapir ::

Telečje hrenovke v Merkatorju 13.99eur/kg, govedina iz paše, ki se prehranjuje s hrano brez ureje in ostalega sranja, brez antibiotikov 12eur, pljučna 15eur/kg. To niso posledice inflacije, to je izkoriščanje neumnosti sodobnega potrošništva.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

...kajti če greš na cifre nad 3,5% boš dobival velike težave in na koncu bo več slabega kot dobrega...

Od kje si dobil to magično številko 3,5%? Če imaš Turško inflacijo v višini 80% ta obrestna mera ne pomeni nič. Pomembna je realna obrestna mera, torej obresti minus inflacija. Realne obresti so pri nas -11%, če upoštevaš trenutno obrestno mero ECB. Baltske države imajo realne obresti čez -20%. Ko bodo leta 2030 gledali nazaj povprečno inflacijo med 2020 in 2030 se zna zgoditi, da bo ta v povprečju 5% letno ali celo kaj več. Jaz ne verjamem da bodo v naslednjih letih realne obresti pozitivne, torej obrestna mera centralne banke nad inflacijo.


Ja ampak upaš garantirat da bo realno tako 2, 5, 7 let?

Saj večinoma bančne obresti NISO premagovale inflacijo... vsaj ne realne, pustiva tisto kar naračuna SURS pa EU pa USA... tisto ni realna inflacija... Realno inflacijo si pogledaš tako da vidiš koliko je leta 1920 stala USD ena parcela v USA in koliko podobna danes napram plačam =)

TheBlueOne je izjavil:

Lonsarg je izjavil:



Iz tega vidika je tudi že 2% EURIBOR (torej 3% obrestna mera) konkretni zaviralec kreditiranja in s tem tiskanja denarja, tudi pri letošnji 10% inflaciji. Ker recimo da bo še 3 leta nad 3% torej če vzamem kredit za 3% bom zgolj naslednja 3 leta profitiral pri odplačevanju glede na inflacijo, potem pa ne več.


To pa dalec ne bo drzalo, da ne bos profitiral bo morala biti enaka deflacija.

Racunaj, da bo v primeru take inflacije nekje podoben rang rast plac. Ce imas fiksno OM je obrok cez pet let nominalno morda enak, realno pa cez palec 20% cenejsi.

Morda lazje razumeti, ce gres v ekstrem. Recimo, da imas samo eno leto 1000% inflacijo. Place gredo v treh letih na tak nivo, torej 10kratnik. Tvoj obrok je bil 500€, placa 1000€. Tvoja nova placa pa je 10.000€. Kaj te briga, ce od tu naprej placa ostaja enaka ali pa celo nekoliko slabsa? Kredit bos b.p. odplaceval.


Jaz tega boldanega ne upam računat... lahko kdo garantira?

Realnost je prej taka, da je rast plač vedno nižja od inflacije... sploh takrat ko govorimo o inflaciji nad 5%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

IgorCardanof ::

TheBlueOne je izjavil:

Lonsarg je izjavil:



Iz tega vidika je tudi že 2% EURIBOR (torej 3% obrestna mera) konkretni zaviralec kreditiranja in s tem tiskanja denarja, tudi pri letošnji 10% inflaciji. Ker recimo da bo še 3 leta nad 3% torej če vzamem kredit za 3% bom zgolj naslednja 3 leta profitiral pri odplačevanju glede na inflacijo, potem pa ne več.


To pa dalec ne bo drzalo, da ne bos profitiral bo morala biti enaka deflacija.

Racunaj, da bo v primeru take inflacije nekje podoben rang rast plac. Ce imas fiksno OM je obrok cez pet let nominalno morda enak, realno pa cez palec 20% cenejsi.

Morda lazje razumeti, ce gres v ekstrem. Recimo, da imas samo eno leto 1000% inflacijo. Place gredo v treh letih na tak nivo, torej 10kratnik. Tvoj obrok je bil 500€, placa 1000€. Tvoja nova placa pa je 10.000€. Kaj te briga, ce od tu naprej placa ostaja enaka ali pa celo nekoliko slabsa? Kredit bos b.p. odplaceval.


To je super teorija, za tiste, ki so se zdaj zakreditiral. Najverjetnejši scenarij je pa trenutno (žal) stagflacija. Torej plače podobne kot sedaj, cene vsega pa gor. Kredit pa fiksen ali morda celo višji. In tu bo marsikoga začelo stiskat.

pangro je izjavil:

zdaj je že folklora da bo eu propadel pa eurusd gre v kurac, pa horda ekonomistov napoveduje,kdaj je pa večina še prav imela, dober ameriški cpi bo nudil podporo eurusd, nafta me je presenetila sem mislil da bo dlje časa potrebovala da uleti na 81 dolarjev, na surovinah počasi smrdi po paniki ampak res počasi, ampak iz teh nivojev na nafti pričakovat še en šus na dol ni realno ta trg zdaj potrebuje čas neko konsolidacijo preden dokončno zgrmi v prepad. ameriške obresti počasi in previdno tipljejo strop na 3,5% 2 letne so že tam, me pa še vedno fascinira da res obstaja možnost da ne bo potrebno dvigniti obresti na nivo inflacije da ta kolapsira. invertna krivulja počasi prehaja v pozitivne vrednosti kar pomeni da se bodo tudi kratkoročna inflacijska pričakovanja počasi začela ohlajati.


Vsi slovenski "Strokovnjaki" pravijo, da bojo šle nepremičnine v Sloveniji samo še gor. Tako da je jasno, da ne grejo več gor.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Jaz tega boldanega ne upam računat... lahko kdo garantira?


Seveda ne. Kakor gledam je tudi zelo odvisno od tega na kaksnem podrocju delas. Ampak se mi zdi, da nikoli ni bilo povisanje za manj kot 50% inflacije, bolj 70%.

IgorCardanof je izjavil:



To je super teorija, za tiste, ki so se zdaj zakreditiral. Najverjetnejši scenarij je pa trenutno (žal) stagflacija. Torej plače podobne kot sedaj, cene vsega pa gor. Kredit pa fiksen ali morda celo višji. In tu bo marsikoga začelo stiskat.


Ne verjamem, da bodo place iste. Tudi, ce dohitijo 50% je kredit se vedno bolj ugoden. Poleg tega imas asset katerega lahko trzis, trzni del pa je usklajen, ker je po definiciji gonilo inflacije. Torej ali se deloma izogibas inflaciji, ker imas eden glavnih stroskov stabilen, ali pa profitiras, ce imas v najemu, ker inflacija je tudi zato, ker najemnine gredo navzgor. Sem pa pisal o fiksnih OM. Pri flex je riziko drugacen.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Seveda ne. Kakor gledam je tudi zelo odvisno od tega na kaksnem podrocju delas. Ampak se mi zdi, da nikoli ni bilo povisanje za manj kot 50% inflacije, bolj 70%.


Ja samo to je vse preveč splošno, pomembna je osebna inflacija dobrin katere kupuješ vs dvig plače vs ostanek za plačilo kredita...

Če recimo ima nekdo plače

1.000 EUR prihodka
300 EUR kredita
500 EUR za hrano/čistila/oblačila/bla bla bla

Potem pa pride inflacija, dvig OM itd in dvig plače in ima ta oseba potem

1.100 EUR prihodka
360 EUR kredita
620 EUR za hrano/čistila/oblačila/bla bla bla

Je dejansko taka oseba na slabšem... saj mu v prvem primeru ostane 200 EUR v drugem pa 120 EUR, in nekaj takega se povprečnim državljanom zdaj dogaja. Že res, da se je kredit dvignil za manj kot plača morda, ampak zaradi splošnega dviga cen, povprečnemu ostane manj kot pred tem in tako pada kupna moč.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

feryz ::

Jaz bom po vzoru mojih omiljenih Avstrijcev ta mesec izplačal mojim 500 čukov zraven plače.
A mislite da bom dvignil inflacijo pri nas? Malo me je strah.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Seveda ne. Kakor gledam je tudi zelo odvisno od tega na kaksnem podrocju delas. Ampak se mi zdi, da nikoli ni bilo povisanje za manj kot 50% inflacije, bolj 70%.


Ja samo to je vse preveč splošno, pomembna je osebna inflacija dobrin katere kupuješ vs dvig plače vs ostanek za plačilo kredita...

Če recimo ima nekdo plače

1.000 EUR prihodka
300 EUR kredita
500 EUR za hrano/čistila/oblačila/bla bla bla

Potem pa pride inflacija, dvig OM itd in dvig plače in ima ta oseba potem

1.100 EUR prihodka
360 EUR kredita
620 EUR za hrano/čistila/oblačila/bla bla bla

Je dejansko taka oseba na slabšem... saj mu v prvem primeru ostane 200 EUR v drugem pa 120 EUR, in nekaj takega se povprečnim državljanom zdaj dogaja. Že res, da se je kredit dvignil za manj kot plača morda, ampak zaradi splošnega dviga cen, povprečnemu ostane manj kot pred tem in tako pada kupna moč.


Ja seveda je pomembna racunica za vsakogar posebej, jaz govorim samo o enem faktorju, ki je kredit za nepremicnino in se tukaj samo kjer so fix OM. Pri takem kreditu znas zelo verjetno biti na boljsem, kot kdo, ki je v najemu. Kjer moras vedeti, da so taki krediti dolgorocni in niso tako volatilni kot ostali stroski. Je pac na vsak nacin fino, ce ti inflacija recimo v roku desetih let prepolovi strosek za nepremicnino. Seveda je sranje, ce je vse ostalo tako drago, da tako ali tako ne prides skozi.

Ce pa hoces se kaksen primer, obstajajo tudi taki, ki imajo vec nepremicnin in od tega zivijo. Tam so racunice zopet drugacne in jim inflacija pomaga. Posebej, ce bo vecje razslojevanje bo se kako fino imeti hiso in morda nekaj stanovanj, katere bo morda 50% podarila inflacija v roku desetih let.

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:



Ja seveda je pomembna racunica za vsakogar posebej, jaz govorim samo o enem faktorju, ki je kredit za nepremicnino in se tukaj samo kjer so fix OM. Pri takem kreditu znas zelo verjetno biti na boljsem, kot kdo, ki je v najemu. Kjer moras vedeti, da so taki krediti dolgorocni in niso tako volatilni kot ostali stroski. Je pac na vsak nacin fino, ce ti inflacija recimo v roku desetih let prepolovi strosek za nepremicnino. Seveda je sranje, ce je vse ostalo tako drago, da tako ali tako ne prides skozi.

Ce pa hoces se kaksen primer, obstajajo tudi taki, ki imajo vec nepremicnin in od tega zivijo. Tam so racunice zopet drugacne in jim inflacija pomaga. Posebej, ce bo vecje razslojevanje bo se kako fino imeti hiso in morda nekaj stanovanj, katere bo morda 50% podarila inflacija v roku desetih let.


:))

Kredotov, dolgoročnih, s fiksno obrestno mero že dolgo ni!! ;)

Malo se posodobi!! 8-) Kako se že temu reče po slovensko!!? Upgrejdaj!? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

TheBlueOne ::

FrRoSt je izjavil:


:))

Kredotov, dolgoročnih, s fiksno obrestno mero že dolgo ni!! ;)

Malo se posodobi!! 8-) Kako se že temu reče po slovensko!!? Upgrejdaj!? :))


Sej pravim za nazaj. Drugace so se vedno, samo dragi so. Sem pa kar posodobljen. :)

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

zdaj je že folklora da bo eu propadel pa eurusd gre v kurac, pa horda ekonomistov napoveduje,kdaj je pa večina še prav imela, dober ameriški cpi bo nudil podporo eurusd, nafta me je presenetila sem mislil da bo dlje časa potrebovala da uleti na 81 dolarjev, na surovinah počasi smrdi po paniki ampak res počasi, ampak iz teh nivojev na nafti pričakovat še en šus na dol ni realno ta trg zdaj potrebuje čas neko konsolidacijo preden dokončno zgrmi v prepad. ameriške obresti počasi in previdno tipljejo strop na 3,5% 2 letne so že tam, me pa še vedno fascinira da res obstaja možnost da ne bo potrebno dvigniti obresti na nivo inflacije da ta kolapsira. invertna krivulja počasi prehaja v pozitivne vrednosti kar pomeni da se bodo tudi kratkoročna inflacijska pričakovanja počasi začela ohlajati.


:)):)):))

Tipična klasična analiza ameriške borze!! ;) Lepo si tole zaokrožil!! Vrhunsko Doktorsko!! :)) Nisem pa prepričan, da ni samo špirala!? ;)

Inflacijska pričakovanja so se počasi začela ohlajati!?? :)) To ti je povedal trg z dvo in desetletnimi obveznicami!??

Koliko pričakujes, da bo šel FED v prihodnje gor!?? 0,25!?? 8-)

TheBlueOne je izjavil:



Sej pravim za nazaj. Drugace so se vedno, samo dragi so. Sem pa kar posodobljen. :)


Še vedno so fiksne obrestne mere za 20 ali 30 letne kredite!?? 8-O

Pri kateri banki in kakšne so obresti!??

Ko sem se jaz samo pogovarjal, so bile om za potrošniški kredit, se pravi za 5k€ na recimi dve leti, 6% in več!

Res se pa nisem pogovarjal z bančniki. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: TheBlueOne ()

FrRoSt ::

feryz je izjavil:

Jaz bom po vzoru mojih omiljenih Avstrijcev ta mesec izplačal mojim 500 čukov zraven plače.
A mislite da bom dvignil inflacijo pri nas? Malo me je strah.


:|:)):)):)):))

Ti kar prišparaj teh tvojih 500 čukov za božičnico!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Še vedno so fiksne obrestne mere za 20 ali 30 letne kredite!?? 8-O

Pri kateri banki in kakšne so obresti!??

Delavska hranilnica - 100K kredita 20 let fiksna OM 4,3%
NKBM, NLB - isto kot zgoraj OM cca. 3,1%

Kot kaže še vedno ponujajo tudi fiksno OM, razen če niso posodobili spletnih strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TheBlueOne ::

FrRoSt je izjavil:



Pri kateri banki in kakšne so obresti!??

Ko sem se jaz samo pogovarjal, so bile om za potrošniški kredit, se pravi za 5k€ na recimi dve leti, 6% in več!


Sem po nesreci kliknil izbris. Sorry ... :)

Drugace ni toliko odvisno od banke kot od komitenta. Je pa res, da jaz nimam pregleda v Sloveniji, samo menda je podobno.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Še vedno so fiksne obrestne mere za 20 ali 30 letne kredite!?? 8-O

Pri kateri banki in kakšne so obresti!??

Delavska hranilnica - 100K kredita 20 let fiksna OM 4,3%
NKBM, NLB - isto kot zgoraj OM cca. 3,1%

Kot kaže še vedno ponujajo tudi fiksno OM, razen če niso posodobili spletnih strani.


Ocitno res še ponujajo fiksno om! Okoli 4%!!? Vsaj na papirju!! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

feryz ::

FrRoSt je izjavil:

Ocitno res še ponujajo fiksno om! Okoli 4%!!? Vsaj na papirju!! 8-)
Ufff, a potem je boljše, da tanovo zafiro kar skeširam?
Stotaka in pol na lizing bo naneslo boga in pol.

FrRoSt ::

feryz je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Ocitno res še ponujajo fiksno om! Okoli 4%!!? Vsaj na papirju!! 8-)
Ufff, a potem je boljše, da tanovo zafiro kar skeširam?
Stotaka in pol na lizing bo naneslo boga in pol.


To je na informativnem papirju!! ;)

Kakšne so pa klavzule v drobnem tisku pogodbe, je pa drugo vprašanje!! :))

Ne vem, kakšno pogodbo imaš oz obroke za tale lizing!!? Ali so fiksni in koliko imaš obresti!??

Ponavadi je lizing dražji, ga pa sorazmerno enostavno prekineš!?

V splošnem rečeno, potrebno bo počasi zategovat pas, ker druge izbire ni, kar pomeni, da bo treba oklestiti tudi stroške. Kako in kje, to pa vsak sam najbolje ve, kaj lahko in kaj ne in kje je meja!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

ECB šokiral vse z 1% dvigom obrestne mere. Ne, saj ne... :D

hrvaška vlada v boj z inflacijo z omejevanjem cen. Svinska lopatica brez kosti se je pocenila celo za 34%! Opa. Bomo morali kot kaže spet čez mejo po svinjske lopatice. :)

Zdaj razumete, zakaj jaz kupujem hladilnike za inflation hedge?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

FrRoSt ::

:)):)):))

Ne rabiš nobenih hladilnikov, ker tudi elektrika ni več tisto, kar je bila!! ;)

SAMO KONZERVE!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Jaz bom po vzoru mojih omiljenih Avstrijcev ta mesec izplačal mojim 500 čukov zraven plače.
A mislite da bom dvignil inflacijo pri nas? Malo me je strah.

seveda jo boš!
medtem ko se zavedni kapitalisti ala mesec in golob s svojimi višjimi davki in omejitvami cen borijo proti inflaciji, jo vi socialisti s svojimi dvigi plač delavčkom še podžigate...
da vas ni sram!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Hrvati omejujejo cene po vzoru Severne Koreje (končna posledica so ponavadi prazne police), pri nas pa je Golob napovedal kompanijo za ozaveščanje socialno ogroženih. Prideta dva tipa v kravatah, ti pozvonita na vratih in potem ti razlagata, da si socialno ogrožen, ker nimaš za bukova drva in tri obroke na dan, penzijo ti je pa požrla žal inflacija, ker so v Frankfurtu natisnili mnogo preveč denarja. In potem gresta na kosilo (odmor za malico) za 200EUR. To bi lahko uporabili v kakšnem izmed delov South Parka. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

zobnik ::

Ponekod imajo v hiši več zadev za gret tud krušno peč, štedilnik na drva, pa kurilno peč in plin.
Takih ne bo zeblo, drva so pa že nabavli, saj mi smo vseh skoraj 100m že razvozil. Tisti ki čaka na oktober bo plačal drva še dražja in slabša bodo zaradi mokrote.

Sicer pa men hrana iz trgovine ne diši več razen osnova in še tisto moraš prav gledat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Malidelničar ::

zobnik: Jeba bo za tiste v mestih. Midva imava vrt in sva si naredila ozimnico tako da tukaj bo. Sva v bloku tako da ogrevalno bova nasrkala vseeno. Ampak da bi pa bil sedaj v LJ kjer bo vse šlo gor, si pa predstavljam, da so eni kar v zosu. Kaj bo šele za študente.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

zobnik: Jeba bo za tiste v mestih. Midva imava vrt in sva si naredila ozimnico tako da tukaj bo. Sva v bloku tako da ogrevalno bova nasrkala vseeno. Ampak da bi pa bil sedaj v LJ kjer bo vse šlo gor, si pa predstavljam, da so eni kar v zosu. Kaj bo šele za študente.


:)):)):))

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

sbawe64 ::

The European Central Bank has raised the key interest rate by 0.75 percent, the largest-ever increase, amid record-high inflation in the eurozone.
https://twitter.com/dwnews/status/15678...
2020 is new 1984
Corona World order

Mato989 ::

sbawe64 je izjavil:

The European Central Bank has raised the key interest rate by 0.75 percent, the largest-ever increase, amid record-high inflation in the eurozone.
https://twitter.com/dwnews/status/15678...


Presenečen nad tem dvigom =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

sbawe64 je izjavil:

The European Central Bank has raised the key interest rate by 0.75 percent, the largest-ever increase, amid record-high inflation in the eurozone.
https://twitter.com/dwnews/status/15678...


Evro neverjetno RASTE!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Malidelničar ::

FrRoSt: Action time!
https://www.finance.si/9003737/Z-rekord...
"Hkrati iz ECB sporočajo, da s tem zviševanja obrestnih mer na evrskem območju še ni konec"
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

IgorCardanof ::

Fak, vsi forumaši so imeli spet narobe s svojo makro analizo. Kdo bi si mislil. 8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

pangro ::

dronyx je izjavil:

ECB šokiral vse z 1% dvigom obrestne mere. Ne, saj ne... :D

hrvaška vlada v boj z inflacijo z omejevanjem cen. Svinska lopatica brez kosti se je pocenila celo za 34%! Opa. Bomo morali kot kaže spet čez mejo po svinjske lopatice. :)

Zdaj razumete, zakaj jaz kupujem hladilnike za inflation hedge?


Ha ha ker king :)) evo ecb 0.75 to se je pričakovalo vsaj in je bilo že predrkano na eurusd, čakamo zdaj fed pa cpi od tega bo ful odvisen..... jeba je zdaj ker karkol greš brat gre eur v maloro in to men smrdi, ko se mi začnejo javljat razni Mastnaki pa ostali johnny be late se meni alarmi vklopijo.

Malidelničar je izjavil:

FrRoSt: Action time!
https://www.finance.si/9003737/Z-rekord...
"Hkrati iz ECB sporočajo, da s tem zviševanja obrestnih mer na evrskem območju še ni konec"


Pa sej to vam je že skoz govorim ecb kopija feda z zamikom pa noben ne verjame ecb je morala dostavit vsaj 0.75 najbolj bi pa bilo 1% dvig ampak to verjetno še pride. Gap med fed in ecb bo treba zapret.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

Malidelničar ::

pangro: Zaradi psihološkega učinka bi bil morda 1.00 dvig še bistveno boljši. Pri inflaciji je veliko tudi psihologije. LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pangro ::

Malidelničar je izjavil:

pangro: Zaradi psihološkega učinka bi bil morda 1.00 dvig še bistveno boljši. Pri inflaciji je veliko tudi psihologije. LP


Se strinjam psihologija je ogromno fundamentalno imaš pa namesto slovenskih novic zraven sendviča tko za zabavo itak na koncu večino analiz zmelje borzni mlin ekonomisti pa odštemplajo svoj delovni čas da dobijo plačo. Jaz bi pržgal za 1.25 da takoj spucaš špekulantski kapital ki se pase na eu energetskem trgu ampak dober zadnji teden dva se ga je že dosti skidalo ven. Tko da 0.75 ni švoh.

dronyx ::

pangro je izjavil:

Pa sej to vam je že skoz govorim ecb kopija feda z zamikom pa noben ne verjame ecb je morala dostavit vsaj 0.75 najbolj bi pa bilo 1% dvig ampak to verjetno še pride. Gap med fed in ecb bo treba zapret.

Ni pomemben razkorak med Fed in ECB, pomemben je razkorak med inflacijo in obrestno mero. Če se bo inflacija še naprej višala, ti mali koraki očitno ne delujejo in se bo cilj samo še oddaljeval. Saj obstaja izraz "runaway inflation". Pa če se že primerja Fed in ECB...Fed izvaja QT v višini 95 MRD mesečno. ECB kakor vem tega ne počne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Lonsarg ::

Runaway ni toliko dosti povezan z obrestno mero ECBja, runaway je psiholoski pojav kot posledica popolnega nezaupanje v valuto, ko se masovno odprodaja valuta.

V medijih je trenutno "rekordni dvig obrestne mere", to vecina ljudi vidi. Ter obljubo da se bo se zvisevala. To dvoje preprecuje runaway, dejanska stevilka obrestne mere je manj pomembna.

dronyx ::

V ECB zdaj pričakujejo, da bo inflacija letos v povprečju znašala 8,1 odstotka, prihodnje leto 5,5 odstotka, v 2024 pa naj bi padla na 2,3 odstotka.

Je pa Lagardova danes priznala, da je ECB v preteklosti storila več napak pri napovedovanju gibanj, tudi pri inflaciji, a dodala, da podobno velja za druge mednarodne ustanove in večino ekonomistov. "Odgovornost za napake prevzemam jaz kot predsednica ustanove," je dodala.

Moja vedeževalka je padla dol s stola od smeha, ko je to prebrala. :))

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

V medijih je trenutno "rekordni dvig obrestne mere", to vecina ljudi vidi. Ter obljubo da se bo se zvisevala. To dvoje preprecuje runaway, dejanska stevilka obrestne mere je manj pomembna.

Jaz to vidim drugače. Večina ljudi vidi, kako se vse okrog njih draži in kako je evro vreden čedalje manj. Jaz sem to videl že nekaj časa nazaj, ko sem odprl nepremičninske oglase. Konverzija evrov v karkoli drugega še vedno poteka na polno. ECB ni ponudila dobesedno ničesar, da se ta proces ustavi. Recimo lahko bi ponudili obveznice z obrestmi v višini inflacije do višine recimo 10.000 € za fizične osebe. ECB se sploh ne trudi zaustaviti propad valute. Ker se okno za nakup nepremičnin zapira se bodo sedaj še bolj prihranki usmerili v potrošnjo. Proizvodnja pa dostikrat ne more tako povišati cene, kot se jim zvišujejo stroški dela in energije, tako da bo v prihodnje marsikdo raje kar ustavil proizvodnjo. To pomeni še manj na strani ponudbe.

hbgqzR ::

dronyx, si prebral, da se je tvoja cb izbranka Kristinica opravicila za nepravilne forecaste namerna zavajanja!? hvala ti veliko, da si toliko panicaril :-)

dronyx ::

hbgqzR je izjavil:

dronyx, si prebral, da se je tvoja cb izbranka Kristinica opravicila za nepravilne forecaste namerna zavajanja!? hvala ti veliko, da si toliko panicaril :-)

Če bi natančno prebrala, kaj sem ji napisal marca 2021 in takrat začela višati obrestne mere, bi imeli danes pol manjšo inflacijo. Ampak jaz se ne slepim. ECB in Fed sta oba zelo dobro vedela, da bo po enormnem tiskanju denarja leta 2020 prišla tudi visoka inflacija. Vse ostalo je predstava za rajo. ;)

hbgqzR ::

jaz upam, da kaj zasluzis s temi svojimi predikcijami... ce pa ti je to samo ventil... no, v vsakem primeru nadaljuj, zanimiva branja - saj ne berem kaj posebej, le preletim, ko zacnes vpiti, grem malo pogledat trge, da pretegnem stare kosti :-) vcasih imamo tudi mi, brezzvezniki, nekaj srece...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

cias ::

Mato989 je izjavil:

MadMen je izjavil:

Po drugi strani, cene nafte na borzi je padla pod ceno nafte v dvenih pred invazijo Rusije na Ukraino.

Vir



Torej zakaj so cene visje gremo dol vse nazaj


Nizka cena je umetno postavljena, nekaj se Burgerji šopirijo da bojo celemu svetu predpisali kaj in za koliko se sme prodajat. Potem pa smo v situaciji letaka o 50% znižanju, imajo pa 2 izdelka.

dronyx ::

Finance pišejo, da namerava vlada čez zimo neka podjetja ugasnit, spomladi pa naj bi jih spet zagnali (energetski lockdown). ECB očitno misli natisniti nove bilijone, saj to dvomim da je ideja, ki je zrastla pri nas. Hiperinflacija očitno je realna opcija. Samo zakaj se sploh potem mučijo z dvigovanjem obrestnih mer. To nima nikakršnega smisla.

Lonsarg ::

Ceneje je par podjetij zapreti in s tem doseci nizje cene za ostala, kot pa da probas na silo vse imeti prizgano in so zadeve drazje dokler eno podjetje samo ne zmore vec.

Tak da ja, to zimo se bo dolocene tovarne zapiral, to je zdaj ze done deal. Najvec sicer v drzavah ki so bolj odvisne od plina (Nemcija, Italija, Avstrija).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dronyx ::

Ampak to je potem podobna situacija kot Covid. Od nekje moraš dobit denar, da plačaš nadomestila tem zaposlenim za čakanje na domu in še kaj. Tu jaz vidim edino varianto spet ECB in print. Inflacije bo šla proti Turškim številkam.
««
98 / 218
»»