» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
88 / 218
»»

dronyx ::

To ni isto. Poanta zgoraj omenjenih obveznic je v tem, da se jim donos usklajuje z inflacijo, torej so nekakšna zaščita pred inflacijo. Klasične obveznice tega nimajo.

kow ::

Seveda ni isto. Ampak moja poanta je, da tega ECB ne more imeti. Jim Avstrijci, Nemci, Finci itd. ne pustijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Seveda ni isto. Ampak moja poanta je, da tega ECB ne more imeti. Jim Avstrijci, Nemci, Finci itd. ne pustijo.

Mislite ali veste? :)

kow ::

Vem. Ta debata je stara vec kot desetletje in se je startala v prejsnji krizi. Seveda se lahko situacija spremeni, ampak do sedaj je bila pozicija Nemcije ves cas trdna. Proti.

fikus_ ::

V prejšnji krizi so Nemci tudi vstrajali pri trdi varianti (Grčija-->reševanje DE bank). Kasneje niso imeli več kaj proti QE.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

kow je izjavil:

Vem. Ta debata je stara vec kot desetletje in se je startala v prejsnji krizi. Seveda se lahko situacija spremeni, ampak do sedaj je bila pozicija Nemcije ves cas trdna. Proti.

Kakor sem bral razne članke po spletu so bili ravno Nemci največji nasprotniki tega, da se pokrade varčevalce na bankah. Nemci so pač varčen narod in so jim taka balkanska posla nenavadna. ECB je ves čas zagovarjala stališče, da so poceni krediti super, da praktično vsi v takem sistemu pridobijo (razen da pokradejo varčevalce), pri čemer so pa gladko spregledali, da tak monetarni sistem izjemno napihne cenen nepremičnin in da so ob takih cenah poceni krediti bolj slaba tolažba. Brezplačnega kosila pač ni.

kow ::

Jaz sem ti samo pojasnil zakaj je nemogoce imeti evroobveznice. Kako so Nemci varcni itd., smo videli. Tako so bili skrti, da se dobavitelje plina niso znali diverzificirati, da bodo prihranili nekaj drobiza.

Nihce tudi Nemcem ne preprecuje, da izdajo lastne obveznice vezane na inflacijo. Morda jih celo imajo. Si preveril?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

Kar se tiče ECB jo skrbi zadolževanje Grčije, Italije itd. čisto nič pa dejstvo, da so že in še bodo pokradli varčevalce na bankah. Tako visoka inflacija pač ni več zajebancija in centralna banka očitno svoje naloge, zagotavljanje stabilnosti cen, ni zmožna opravljati. To, da z nasmeškom pokradeš navadno rajo, ki se trudi prihraniti par evrov, je zame sprevrženo in takim pokvarjencem nimaš kaj zaupat. Jaz to sedaj bolj preziram kot hiperinflacijo za časa Jugoslavije. Jugoslavija pač ni našla druge rešitve za odplačevanje zunanjega dolga kot hiperinflacijo. Ti sedaj so pa... nimam besed. Nasprotje od Robin Hooda. :)

Magic1 ::

Samo to da uničuješ prihranjke še ni tolk velik problem, kot sama inflacija. Vsaj pri nas, kjer se ne špara za penzijo. Bolj so problematični prihodki ljudi, ki seveda v večini ne bodo dohajali inflacije in standard bo padal in to konstantno dokler bo visoka inflacija. Zna se zgodit, da tolk na visoki nogi kot je lahko zadnjih pet let folk živel, ne bo več nikoli.
Magic

dronyx ::

Magic1 je izjavil:

Samo to da uničuješ prihranjke še ni tolk velik problem, kot sama inflacija. Vsaj pri nas, kjer se ne špara za penzijo. Bolj so problematični prihodki ljudi, ki seveda v večini ne bodo dohajali inflacije in standard bo padal in to konstantno dokler bo visoka inflacija. Zna se zgodit, da tolk na visoki nogi kot je lahko zadnjih pet let folk živel, ne bo več nikoli.

Kako to veš? 25 milijard evrov prihrankov (to jaz gledam kot plačilo za minulo delo) nekdo vendar še ima na banki in to niso samo lopovi. Verjetno je lopovo med temi še najmanj. Poleg tega se tudi pri nas dodatno varčuje v raznih tretjih stebrih in podobnem. Ti "skladi" verjetno imajo bolj konservativen naložbeni pristop, to v takem monetarnem okolju pomeni, da donosi ne pokrijejo inflacije in ljudje izgubljajo privarčevana sredstva. Ko bom imel mao več časa se bom lotil raziskovat tudi to. Recimo Modra zavarovalnica:

Letni donos julij 2021 - julij 2022:

Dinamični podsklad
Za mlajše od 50 let, ki imajo do upokojitve še veliko časa, lahko tvegajo več in varčujejo v delnicah.
Leti donos 2,35%

Preudarni podsklad
Za mlajše od 60 let, ki so nekoliko bližje upokojitvi, a še vedno dovolj daleč, da lahko zmerno tvegajo in varčujejo v delnicah in obveznicah.
Leti donos −1,25 %

Zajamčeni podsklad
Za starejše od 60 let, ki so tik pred upokojitvijo. Podsklad ima zajamčen donos in zagotavlja visoko varnost prihrankov.
Leti donos −3,95 %

Ob 11% inflaciji ti prihranki za "varno starost" zelo hitro kopnijo in v naslednjih letih bodo še bolj. Kot sem dejal, to niso heci in taka monetarna politika je preprosto lopovščina v več pogledih. Raja žal večinoma tega ne razume, mainstream mediji pa so glede tega hush hush.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Samo to da uničuješ prihranjke še ni tolk velik problem, kot sama inflacija. Vsaj pri nas, kjer se ne špara za penzijo. Bolj so problematični prihodki ljudi, ki seveda v večini ne bodo dohajali inflacije in standard bo padal in to konstantno dokler bo visoka inflacija. Zna se zgodit, da tolk na visoki nogi kot je lahko zadnjih pet let folk živel, ne bo več nikoli.


Edini NARAVNI način brez ECBjev ipd. da inflacija gre dol je, da se vse toliko podraži da bo folk kupoval zelo malo če sploh kaj, pol se bo inflacija naenkrat čez noč (v narekovajih) ustavila...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

To se ne zgodi, ker je marsikateri dohodek indeksiran. Penzije gredo vsako let gor.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Edini NARAVNI način brez ECBjev ipd. da inflacija gre dol je, da se vse toliko podraži da bo folk kupoval zelo malo če sploh kaj, pol se bo inflacija naenkrat čez noč (v narekovajih) ustavila...

Tvoj strošek je nekomu drugemu prihodek. Marsikje zaposleni že želijo višje plače, saj imajo firme lepe dobičke. Za VB sem slišal, da so barristerjem (to so odvetniki na sodiščih) ponudili 15% zvišanje plač, pa so zavrnili. Premalo. Ti očitno dobro vedo, da je dejanska inflacija precej višja kot pa uradno izračunana. Pri nas so mi zanimivi sindikati javnega sektorja. Če bi bil še vedno JJ predsednik vlade bi bili sigurno na cestah vsaj štrukljevi šolniki, če ne še kdo drug. Ampak ker so na oblasti njihovi jih ne brigajo kaj dosti njihovi člani in dejstvo, da je kupna moč plač v javnem sektorju verjeto razvrednotena za okrog 20% v enem letu. :D

Takole kot kaže sedaj se bo seveda inflacija ustavila čez čas, bo pa veliko firm verjetno propadlo. Brez tiskanja denarja je pač fešte konec. Po moji oceni pa bo čez kakšno leto ali dve 50% ljudi pri nas čisti nižji sloj, ki bo imel samo še za preživetje in položnice, vsak nepričakovan strošek za 1000 € ali več bo pa že hud problem. Inflacija ni zajebancija in to so včasih zelo dobro vedeli in so se jo tudi bali. Potem pa so nanjo očitno pozabili oziroma kot pravi šef Feda še ne razume tega pojava. Pojav prekomernega tiskanja denarja pa mu je upam jasen, ali so tudi tu težave v razumevanju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

To se ne zgodi, ker je marsikateri dohodek indeksiran. Penzije gredo vsako let gor.



Seveda se... tudi če je indeksiran nima veze... če bo jutri vse 200% dražje koliko misliš da bo penzič kupil z 0,7% višjo penzijo letos... oziroma če bo jutri hrana toliko dražja da bo upokojenec mel samo še za hrano bo to manjši delež v košarici kot realno in bo tako njemu padla kupna moč...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnack ::

Inflacija nima za burek. Mam vezano na Celsiusu za 23% na leto. Inflacija bo verjetno pod 20%. Pokriti smo.
Preprodajalec NFT umetnin

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Edini NARAVNI način brez ECBjev ipd. da inflacija gre dol je, da se vse toliko podraži da bo folk kupoval zelo malo če sploh kaj, pol se bo inflacija naenkrat čez noč (v narekovajih) ustavila...

Tvoj strošek je nekomu drugemu prihodek. Marsikje zaposleni že želijo višje plače, saj imajo firme lepe dobičke. Za VB sem slišal, da so barristerjem (to so odvetniki na sodiščih) ponudili 15% zvišanje plač, pa so zavrnili. Premalo. Ti očitno dobro vedo, da je dejanska inflacija precej višja kot pa uradno izračunana. Pri nas so mi zanimivi sindikati javnega sektorja. Če bi bil še vedno JJ predsednik vlade bi bili sigurno na cestah vsaj štrukljevi šolniki, če ne še kdo drug. Ampak ker so na oblasti njihovi jih ne brigajo kaj dosti njihovi člani in dejstvo, da je kupna moč plač v javnem sektorju verjeto razvrednotena za okrog 20% v enem letu. :D

Takole kot kaže sedaj se bo seveda inflacija ustavila čez čas, bo pa veliko firm verjetno propadlo. Brez tiskanja denarja je pač fešte konec. Po moji oceni pa bo čez kakšno leto ali dve 50% ljudi pri nas čisti nižji sloj, ki bo imel samo še za preživetje in položnice, vsak nepričakovan strošek za 1000 € ali več bo pa že hud problem. Inflacija ni zajebancija in to so včasih zelo dobro vedeli in so se jo tudi bali. Potem pa so nanjo očitno pozabili oziroma kot pravi šef Feda še ne razume tega pojava. Pojav prekomernega tiskanja denarja pa mu je upam jasen, ali so tudi tu težave v razumevanju?


8-O8-O8-O

Kaj ne razumeš!??? 8-O

20% bo šlo vse dol in konec! Prihranki, standard in vse naprej! Samo neprimičnine bodo rasle. :))

Magic1 ti je lepo razložil in kaj ti ni jasno!?? Ne zdi se ti prav!?? 8-) Pozabi, kaj je prav, lepo in normalno. ;)

Stopi na REALNA TLA in se prenehaj jokati. :))

Zajebali so. Evropejci so itak razvajeni in samozagledani do amena! :))

FireSnack je izjavil:

Inflacija nima za burek. Mam vezano na Celsiusu za 23% na leto. Inflacija bo verjetno pod 20%. Pokriti smo.


:)):)):)):)):))

Tudi ti ne boš imel kmalu za burek od teh tvojih konjev. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Lonsarg ::

dronyx je izjavil:

Kako to veš? 25 milijard evrov prihrankov (to jaz gledam kot plačilo za minulo delo) nekdo vendar še ima na banki in to niso samo lopovi. Verjetno je lopovo med temi še najmanj. Poleg tega se tudi pri nas dodatno varčuje v raznih tretjih stebrih in podobnem. Ti "skladi" verjetno imajo bolj konservativen naložbeni pristop, to v takem monetarnem okolju pomeni, da donosi ne pokrijejo inflacije in ljudje izgubljajo privarčevana sredstva. Ko bom imel mao več časa se bom lotil raziskovat tudi to. Recimo Modra zavarovalnica:

Letni donos julij 2021 - julij 2022:

Dinamični podsklad
Za mlajše od 50 let, ki imajo do upokojitve še veliko časa, lahko tvegajo več in varčujejo v delnicah.
Leti donos 2,35%

Preudarni podsklad
Za mlajše od 60 let, ki so nekoliko bližje upokojitvi, a še vedno dovolj daleč, da lahko zmerno tvegajo in varčujejo v delnicah in obveznicah.
Leti donos −1,25 %

Zajamčeni podsklad
Za starejše od 60 let, ki so tik pred upokojitvijo. Podsklad ima zajamčen donos in zagotavlja visoko varnost prihrankov.
Leti donos −3,95 %

Ob 11% inflaciji ti prihranki za "varno starost" zelo hitro kopnijo in v naslednjih letih bodo še bolj. Kot sem dejal, to niso heci in taka monetarna politika je preprosto lopovščina v več pogledih. Raja žal večinoma tega ne razume, mainstream mediji pa so glede tega hush hush.
No, gledati moraš seveda zgodovinsko povprečje in zgodovinsko povprečje delniških skladov je vedno nad inflacijo. Torej govorim o dinamičnem podskladu če gledamo zgornje primere.

Problem sicer je da dinamični ni default in bo večina ljudi imela v zajamčenem ki pa bo res imel donos manjši kot inflacija. Zelo slabe defaulte so to dali... Dejansko bi default moral biti da je do 55 leta dinamični nato pa postopno v 10 letih do leta 65 prehod v zajamčenega. Kdor bi hotel ven iz te default avtomatike bi pa moral pač opt-out zahtevek dati.

Skratka problem slabih skladov bi rekel da je ločen od problema inflacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dronyx ::

Še en citat iz mojega znamenitega pisma ECB-ju marca 2021:

On this bumpy route, the bend (turn?) will come again and then it will be necessary to brake hard. I don't know how it will look like, but I know who will get hurt again. A little man! This is an axiom, that has so far proved to be absolutely true.

The ECB has become quite an ordinary Topčider am Main (Topčider was Yugoslav central bank, obsessed with printing money)! And the same is true for many other central banks around the world. With a monetary policy like this, you have to hold on to your wallet!

Ironja ob tem je, da smo prišli do ovinka, samo ECB z nezmanjšano hitrostjo drvi v monetarni propad. Še vedno nedvomno pa drži, kdo bo ob tem najbolj nastradal. :)):)):(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

johnnyyy ::

Magic1 je izjavil:

Samo to da uničuješ prihranjke še ni tolk velik problem, kot sama inflacija. Vsaj pri nas, kjer se ne špara za penzijo. Bolj so problematični prihodki ljudi, ki seveda v večini ne bodo dohajali inflacije in standard bo padal in to konstantno dokler bo visoka inflacija. Zna se zgodit, da tolk na visoki nogi kot je lahko zadnjih pet let folk živel, ne bo več nikoli.

Jaz na to ne gledam tako katastrofalno, ampak bolj kot na neko elastiko. Namreč ko gredo cene gor, ljudem ostaja čedalje manj denarja, kar se najprej pozna pri varčevanju, potem pri trošenju in na koncu pri zategovanju pasu (trošenju prihrankov). Zaradi tega pride do upada gospodarske rasti lahko tudi do recesije in do višanja brezposelnosti, saj ljudje ne trošijo več toliko. Tako na koncu nastane nek likvidnostni krč, ki umiri inflacijo. Ko se ta prah poleže in ko ljudje dobijo pogum začnejo spet malce več trošiti kar pomeni gospodarsko rast, spet se varčuje in zapravlja. In krog se obrne :).

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

No, gledati moraš seveda zgodovinsko povprečje in zgodovinsko povprečje delniških skladov je vedno nad inflacijo.

Ali to res drži kar v vseh primerih si ne bi upal suvereno trdit, saj so imeli tudi pri nas nekateri slabe izkušnje z balkanskimi skladi. Poleg tega ko je govora o delnicah, večina pri tem misli ameriško borzo. Če pogledaš marsikatero drugo borzo po Evropi niso indeksi še zdaleč ne pridobili toliko kot v ZDA in to v času monetarnega razvrata, ki vprašanje, ali se bo lahko v kratkem spet ponovil. Ampak tudi če pogledaš ameriške borzne indekse skozi zgodovino so bili tudi hudi padci in se je borza pobirala leta, če ne desetletje. zato se delnicam upravičeno reče tvegane naložbe, kar je danes marsikdo pozabil. Problem varčevanja v delnicah je v tem, da se ti ob kakšnem resnem borznem zlomu zlahka zgodi, da nimaš več denarja za dostojno pokojnino, časa pa tudi ne neomejeno, da boš čakal naslednjih 10 let, da se borza pobere. V tem času lahko tebe pobere. Kakor vem je veliko ameriškega pokojninskega varčevanja v delnicah, kar je potem še dodatna odgovornost Feda, da rešuje borzo, ker so na to vezane pokojnine. Verjetno imajo marsikje regulirano, kako lahko pokojninski skladi investirajo denar in investicije s fiksnim donosom (razen obveznice), danes vse po vrsti ne pokrijejo niti inflacije, torej denar v pokojninskih skladih izgublja s časom na vrednost.

Sem se pa včeraj skoraj skregal s kolegom, ki me je vztrajno prepričeval, da je sedanja inflacija in vse s tem povezane težave krivda izključno putina. Če ne bi napadel Ukrajine, bi imeli po njegovo sedaj 1% inflacijo in 30% natiskanega vsega denarja v obtoku v manj kot letu dni na inflacijo nima nobenega vpliva. Ljudje so danes res neverjetno naivni. Če je temu res tako, zakaj pa potem večina ljudi ne gre domov ležat na kavče in gledat Netflix, država pa jim bo vsak mesec nakazala nadomestilo plače? Adijo pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

IgorCardanof ::

Si tile skladi res upajo objavit take porazne rezultate na svojo stran in oglasevat, kako ti dajo borih 2% na leto?????

Res samo stran od tega. Torej pokradeji ti ogromno provizij za vlozek, vodenje, profit etc., Hkrati pa se performajo konkretno slabse kot sp500.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dronyx ::

IgorCardanof je izjavil:

Si tile skladi res upajo objavit take porazne rezultate na svojo stran in oglasevat, kako ti dajo borih 2% na leto?????

Res samo stran od tega. Torej pokradeji ti ogromno provizij za vlozek, vodenje, profit etc., Hkrati pa se performajo konkretno slabse kot sp500.

Jaz sem jim predlagal, da še oni namesto da kupujejo te junk obveznice z minimalnimi ali celo negativnimi donosi raje začno še sami kupovat nepremičnine in oddajat. Bo morda čez čas vsaj nekaj denarja ostalo za pokojnine, ker sicer bo ta denar preprosto pobrala inflacija.

nurmaln ::

kow je izjavil:

Dobesedno.

Eurobond (eurozone) @ Wikipedia

EU obveznice je izdala. https://ec.europa.eu/info/strategy/eu-b...

Še veliko več jih bo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kow ::

To si EU sposoja denar, to je nekaj drugega. EU proracun je 1% BDPja evropskih drzav oz. nekaj takega. Drzavni proracuni so veliko vecji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

@dronxy tole je za tebe

Na nekaterih bankomatih ni več mogoče dobiti 10-evrskih bankovcev


Inflacija taka da 10tk več ne bo :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnack ::

Ja stroški so narasli do te mere da se več ne splača izdelava 10€. Enako velja za cente. Mislim da bo še samo kovanec za 50 centov, 1€ in 2€. Ostalo se ne splača več zaradi cen energentov.
Preprodajalec NFT umetnin

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Inflacija taka da 10tk več ne bo :D

Za tiste, ki bodo ostali zaradi visoke inflacije brez prihrankov in privarčevanih sredstev v tretjem pokojninskem stebru pa bo v tolažbo bankovec za 0€.

dronyx ::

Velika prednost teh bankovcev za 0€ je tudi v tem, da ne povzročajo inflacije, tako da ih lahko natisnejo v poljubno velikih količinah. Srečno vsem, ki imate še vedno prihranke na bankah! :))

cias ::

FireSnack ::

Bo zanimivo videt te stebre ko si vlagal 10% plače vsak mesec celo življenje, na koncu pa si boš za vse skupaj lahko kupil eno električno kolo. To ti je ta visoka inflacija, žal.
Preprodajalec NFT umetnin

kow ::

Kdor je vlagal v "stebre", je tolk naiven, da si visoke penzije ne zasluzi. Minimalno, za prezivetje, pa bo v vsakem primeru imel, ali pa bo revolucija.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Inflacija taka da 10tk več ne bo :D

Za tiste, ki bodo ostali zaradi visoke inflacije brez prihrankov in privarčevanih sredstev v tretjem pokojninskem stebru pa bo v tolažbo bankovec za 0€.



:)):)):)):)):))

Kaj to je evropejec z ukrajinko v naročju!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

kow je izjavil:

Kdor je vlagal v "stebre", je tolk naiven, da si visoke penzije ne zasluzi. Minimalno, za prezivetje, pa bo v vsakem primeru imel, ali pa bo revolucija.

V bistvu, če realno pogledaš na svet, so povsod same ovce, razen zaposlenih na Sonnemannstrasse 20, Frankfurt am Main. Ti so pa edini smart guys in the room. ;)

Lonsarg ::

dronyx je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

No, gledati moraš seveda zgodovinsko povprečje in zgodovinsko povprečje delniških skladov je vedno nad inflacijo.

Ali to res drži kar v vseh primerih si ne bi upal suvereno trdit, saj so imeli tudi pri nas nekateri slabe izkušnje z balkanskimi skladi. Poleg tega ko je govora o delnicah, večina pri tem misli ameriško borzo. Če pogledaš marsikatero drugo borzo po Evropi niso indeksi še zdaleč ne pridobili toliko kot v ZDA in to v času monetarnega razvrata, ki vprašanje, ali se bo lahko v kratkem spet ponovil. Ampak tudi če pogledaš ameriške borzne indekse skozi zgodovino so bili tudi hudi padci in se je borza pobirala leta, če ne desetletje. zato se delnicam upravičeno reče tvegane naložbe, kar je danes marsikdo pozabil. Problem varčevanja v delnicah je v tem, da se ti ob kakšnem resnem borznem zlomu zlahka zgodi, da nimaš več denarja za dostojno pokojnino, časa pa tudi ne neomejeno, da boš čakal naslednjih 10 let, da se borza pobere.

No regijske diviacije so, balkanske slabse, US boljse. Ampak svetovni povprecje delnic pa bo nad inflacijo, razen ce pride do ekstremnih situacij ala sesutje kapitalizma. To je pac vedno moznost ja.

Brez sesutja kapitalizma pa bo svetovni index na dolgi rok vedno nad inflacijo, ker tako deluje trenutni sistem in to tudi rabi da se naprej deluje. Pac s svetovnim indexom si dolocen % lastnik firm ki kotirajo na borzi. Tudi ob sesutju bi v teoriji moral vsaj ohraniti vrednost, izguba bi se zgodila zgolj ce gredo drzave na silo nacionalizirat ta podjetja, ampak pred tem niti nepremicnine niso varne. Ce imas recimo v svetovnem indexu in 10% drzav po svetu nacionalizira izgubis le 10%, se vedno precej bolje kot katerkoli drzavni pokojninski sistem.

Kar se tice pa volatilnosti, to se pa resuje tako da 10 let pred pokojem postopoma dajes v nevolatilne zadeve kot so obveznice ali vezane vloge.

Skratka taktika do 55 leta vse v delnice in nato do 65 leta postopoma iz delnic je nacin varcevanja ki premaga vse ostale. Tak bi moral iti nas denar, ne pa nek drzavni pokojninski steber, kjer si odvisen od slovenske ekonomije in delovne sile. Vec sans je da bo povprecje svetovne ekonomije se vsaj za silo dobro cez desetletja ko bom v penziji, kot pa da bo SLO ekonomija se dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dronyx ::

Brez veze kupovat obveznice s pravim denarjem, dokler jih kupuje centralna banka z natiskanim denarjem! :)

Moj brezplačni nasvet raznim pokojninskim skladom.

feryz ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Inflacija taka da 10tk več ne bo :D

Za tiste, ki bodo ostali zaradi visoke inflacije brez prihrankov in privarčevanih sredstev v tretjem pokojninskem stebru pa bo v tolažbo bankovec za 0€.

Zakaj pa kažeš ponarejene bankovce za 0 evrov? Te bodo policaji pohopsali.
Jaz imam tapravega.

FrRoSt ::

feryz je izjavil:

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Inflacija taka da 10tk več ne bo :D

Za tiste, ki bodo ostali zaradi visoke inflacije brez prihrankov in privarčevanih sredstev v tretjem pokojninskem stebru pa bo v tolažbo bankovec za 0€.

Zakaj pa kažeš ponarejene bankovce za 0 evrov? Te bodo policaji pohopsali.
Jaz imam tapravega.



To je isti bankovec! ;)

Samo druga stran!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

feryz ::

Ne more biti isti. Niti pod razno.
Niti enak ni.

sdafsda ::

Folk je ravnodušen, ker nas je večina, k smo 40 let + v takšni "revščini" že živel. To ni tok grozno deleč nazaj, da bi pozabl. Avto bo eden al pa noben. Fural se bo vrt, sadje se bo vlagal, meso ne bo vsak dan ampak 3x na teden, kurla se bodo drva, pral se bo 1x na teden in luči ne bodo 24/7 pržgane. Morje pa šotor al pa vikend od sorodnikov. Tak lajfstajl košta 20% povprečne plače. Avto included.

Kar se pa tega jamranja okrog drage hrane tiče pa jest ne bi bil prou glasen. Kila makaronov/riža in mezga sta v Hofru še zmer samo 1-2 evra. Par jabk/sliv čez in solato z vrta pa maš futr za cel teden. Za 2 evra? Sprjaznit se bo treba, da smo ratal presrani. Kva pa mislte, da se je učas jedl? Govej meso od župe in makaroni ter pozim kisu zele. Nonstop. Še dons ga vidit ne morm. Dons pa navadn radnički folk hod v Mišlenove restavracije,...

kow ::

Da ne bodo samo negativne novice. Italijani koncujejo tisti LNG terminal v Mozambiku. Kmalu bo prispela prva ladja. Mislm, da bo EU koncno bolj resno vzela diverzifikacijo ponudnikov in se v naslednjih 50 letih taka neumnost (kot z Rusijo) ne bo vec ponovila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

chucki ::

Na bankovcu je golob s klakočarko
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

cias ::

kow je izjavil:

Mislm, da bo EU koncno bolj resno vzela diverzifikacijo


Diversity is our greatest strength, ne glede na to koliko stane.

kow ::

Mario, se vedno nisi nikjer razlozil kaksna je razlika v ceni. Koliko je ruski plin cenejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

kow je izjavil:

Mario, se vedno nisi nikjer razlozil kaksna je razlika v ceni. Koliko je ruski plin cenejsi.


Uf, si prespal zadnje novice o cenah plina? Googlaš samo rekordne zaloge?

Samo to je majhna cena za svobodo.

kow ::

Cene plina bodo kmalu strmoglavile. Menda ja ne verjames, da je ruski plin cenejsi kot ameriski ali mozambiski. Lol.
A rus dela za pest riza? V arkticnem okolju? Plinovode postavlja brez stroskov? Dobro ti nabijas pravljice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

cias ::

kow je izjavil:

Cene plina bodo kmalu strmoglavile. Menda ja ne verjames, da je ruski plin cenejsi kot ameriski ali mozambiski. Lol.
A rus dela za pest riza? V arkticnem okolju? Plinovode postavlja brez stroskov? Dobro ti nabijas pravljice.


Bili smo žrtev umskega nadzora Putina? A sedaj ste že pri temu. Eh, saj je bilo pričakovati.

kow ::

Bolj podkupninam. Saj ves kdo je zaposlil Schroederja? Nekih vecjih razlik v resnici v ceni ni. Zato je neizogibno, da bodo cene zacele kmalu padati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FrRoSt ::

kow je izjavil:

Da ne bodo samo negativne novice. Italijani koncujejo tisti LNG terminal v Mozambiku. Kmalu bo prispela prva ladja. Mislm, da bo EU koncno bolj resno vzela diverzifikacijo ponudnikov in se v naslednjih 50 letih taka neumnost (kot z Rusijo) ne bo vec ponovila.


Mozambik in tvoja pamet sta rešitev za Evropo!! 8-)

Moral bi kandidirati za špicenkandidata!! :):):)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

cias ::

JUST IN - Britain hikes domestic energy price cap by 80%.

Energy bills to soar for millions.

https://www.disclose.tv/id/156304360407...


kow je izjavil:

Zato je neizogibno, da bodo cene zacele kmalu padati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

kow ::

Se vidiva v tej temi spomladi.

Dronyx, zadnji podatki:
https://www.ecb.europa.eu/press/pr/stat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
88 / 218
»»