» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
86 / 218
»»

FrRoSt ::

Magic1 je izjavil:

Svet ima resorsev za mnogo več ljudi. Nataliteta pa že stagnira praktično na vseh kontinentih, razen Afrike. Če standard dvignemo še njim, se bo rast prebivalstva ustavila in začela padat. To je prej problem, kot pa rešitev. Manj ko bo ljudi, bolj se bo trudilo podaljšat življenje in bo prbivalstvo še starejše. Spirala navzdol.


NE!! NIMAMO resorsov za mnogo več ljudi! ;)

Ta del enačbe ti očitno (še) ni jasen! 8-)

Živimo na račun naslednjih generacij! Močno prekoračujemo trajnostno obnovitev Zemlje, onesnažujemo zemljo, vodo in oceane! Ne samo s kemikalijami ampak tudi toplotno! ;)

Če morda še enkrat ponovim, verjetno bom moral še večkrat: Rdečo črto smo že prekoračili, kar pomeni, da ne bomo mi obvladovali podnebnih sprememb, ampak bodo podnebne spremembe obvladovale nas! 8-) Pot navzdol, v Pekel, se je že začela. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Kitajska deflacija je skoraj nepomembna za EU in ZDA... ko gledamo meddržavno moramo gledat na razmerja valut ne toliko na interne inflacije in deflacije...

Če ima Kitajska ki hipotetično proizvaja nekaj 100% delež v tej proizvodnji in ima deflacijo bo to kvečjemu pognalo našo inflacijo navzgor, saj se bo izdelek podražil (pod pogojem da valutno razmerje EUR, juan gre v prid juanu ne EUR)

Tako da to je bistveno bolj kompleksna zadeva.



Zagotovo je pa nekaj... manjšanje proizvodnje pomeni manjšanje ponudbe in manjšanje ponudbe pomeni več povpraševanja kot ponudbe = višje cene overall... = več inflacije.


Nop, ampak Kitajska je znižala vrednost valute, iz drugih razlogov.
Kijaksa je znižala obrestno mero formalno zaradi gradbenega sektorja, je pa napram ZDA oziroma EU, ta obrestna mera enormna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

karafeka ::

A ne bo še višja inflacija v Evropi že samo na račun 10x višje cene elektrike in plina? (In verjetno še več do zime)
Firme bodo to hočeš nočeš vkalkulirale v svoje proizovodnje cene. Če bodo pa države to subvencionirale bo pa ista zgodba kot pa s kovidom.

FrRoSt ::

Reycis je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Inflacijo poganja svetovna potrošnja vseh ljudi. Trenutno se razvrat financira s printanjem denarja. Ta denar gre od vrha piramide navzdol in vsi ga nato trošijo. Ko bodo nehali printat, bo do spodnjih par vrst piramide prišlo manj denarja, kar pa predstavlja največ populacije. Kam bo šlo potem povpraševanje in inflacija, si lahko sami predstavljate. Žal je realnost taka, da če želimo ustavit inflacijo, bo treba zvečat brezposelnost. Lahko pa furamo naprej inflacijo, samo dolgoročno bo to veliko slabše.

Pa kje ti živiš? Brez ultra mega printanja bo šel BDP samo še dol in naredil spiralo, ki bo sesula sistem. Edini način, da ustaviš inflacijo in ne narediš spirale smrti je, da dvigneš realni BDP. Za to pa rabiš več delavcev. Novih delavcev (v zadostni količini) ni več. Tako imaš na izbiro inflacijo in z njo kolaps kasneje ali kolaps takoj. Game over.


Tako! To je sicer spregledal! ;) Drugače pa povsem drži. Njegovo in tvoje. 8-)

Se bo v tem kolapsu, kjerkoli in kadarkoli se bo zgodil in pričel dogajati, porazdelil po vertikali. Tisti na vrhu oz bogati bodo prišli malo bolje skozi, tisti bolj na dnu pa malo prej. :))

In starost, pokoj in tabletke pri tem ne bodo imele nobene direktne zveze. 8-) Samo posredno! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

tikitoki ::

Cena soncnicnega olja skozi cas. Cena se je spistila skoraj nas nivo pred invazijo. Itak je cena eksplodirala zaradi spekulantov in ne dejanskega pomankanja. Ocitno nas na suho nategujejo, ce se zmisljujejo o ceni surovin.

https://tradingeconomics.com/commodity/...

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

fed ima na bilancah za 9 tisoč miljard ameriških obveznic hej to je za več kot 4 afganistanske invazije, če to vse zamenja za evropske obveznice... let s go qe eu operation saving privat Lagarde.


:)):)):))

Ker si peak inteligence na tem forumu ;) ti bom enostavno razložil igro NIČELNE VSOTE, da bodo razumeli tudi tisti, ki nimajo tako dolge kilometrine, kakor ti! 8-)

Če ti zaslužiš 10k$, tvoja žena pa 8k€, bosta inela to vsoto in od nje ne bosta odstopala, pa tudi, če jo zamenjata med seboj trikrat na leto trikrat na mesec ali trikrat na teden in to celo leto! ;)

Še vedno bosta imela 10k$ in 8k€, samo enkrat v levem, drugič pa v desnem žepu! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

tikitoki ::

Pravzaprav, k sem preletel cene surovin, je veliko surovin cenejsih, kot so bile pred invazijo.-

fikus_ ::

Povsod je enako. Pričakovanja/špekulacije dvigujejo/nižajo cene, plačujejo končni porabniki.
Feb. je bil sprožilec za še večji dvig cen RU napad na UA, sedaj se cene nižajo zarado pričakovane recesije.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

dronyx ::

Letošnja suša v Evropi, na Kitajskem in še kje verjetno tudi ne bo vplivala ravno deflatorno na cene hrane.

FrRoSt ::

tikitoki je izjavil:

Pravzaprav, k sem preletel cene surovin, je veliko surovin cenejsih, kot so bile pred invazijo.-


:)):)):))

No, v trgovinah se to (še) ne pozna! ;) Morda bo pa pripomoglo k umiritvi inflacije!?? 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

fikus_ ::

Pri umiritvi inflacije mogoče, ne bo pa končna cena enaka/podobna.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Letošnja suša v Evropi, na Kitajskem in še kje verjetno tudi ne bo vplivala ravno deflatorno na cene hrane.


Evo! Ker se ne znaš iti biznisa!! :))

Kupiš sedaj na borzi, malce počakaš, da cena naraste in prodaš naprej! ;)

Kako kaj tvoji hladilniki!?? :) Jih imaš še na lagerju?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

Kaj s hrano se trguje tudi tako kot z zlatom? Imaš tono solate in iz tega se naredi za sto ton papirnate solate, s katero se potem trguje na borzi. :D

kriptobog ::

Ce gledam pri svojem brokerju imam opcije trgovati s psenico, kavo in sladkorjem.

Magic1 ::

Seveda se da s trajnimi živili, ki se nekje hranijo v večjih količinah. Plus se da mešetarit tudi z dolgoročnimi naročili. Npr. nekdo nabavi večjo količino, dobavljeno v več delih, da dobi najboljšo ceno. Toliko robe sploh ne bo potreboval in noče sprejet dolgoročnega rizika in proda ali da v najem zalogo za neko "najemnino". Zraven pa na vsakem koraku služi, drugi pa gamblajo.
Magic

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Kaj s hrano se trguje tudi tako kot z zlatom? Imaš tono solate in iz tega se naredi za sto ton papirnate solate, s katero se potem trguje na borzi. :D


Skoraj tako kot s hladilniki! :P

Kupiš olje, ga umakneš iz trga, cena zraste in prodajaš po višji ceni! 8-)

Še veliko boš moral vaditi! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

Citi napoveduje za Veliko Britanijo 18% inflacijo januarja 2023. To je povsem enaka napoved, kot sem jo jaz napovedal za naše kraje.

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Kaj s hrano se trguje tudi tako kot z zlatom? Imaš tono solate in iz tega se naredi za sto ton papirnate solate, s katero se potem trguje na borzi. :D

po mojem samo za posebne brokerje. tako kot nafta, ki je ne more kar nekdo preko robinhooda kupovati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

FrRoSt je izjavil:

dronyx je izjavil:

Letošnja suša v Evropi, na Kitajskem in še kje verjetno tudi ne bo vplivala ravno deflatorno na cene hrane.


Evo! Ker se ne znaš iti biznisa!! :))

Kupiš sedaj na borzi, malce počakaš, da cena naraste in prodaš naprej! ;)

Kako kaj tvoji hladilniki!?? :) Jih imaš še na lagerju?? :))

Si ene 3 mesece prepozen.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hbgqzR ::

Eur gre pa-pa od USD paritete, 0,9969 and diverging...

We're fucked! Brutally!

FireSnack ::

Treba hitro kupit USD dokler je še poceni. Jaz imam vse v USD.
Preprodajalec NFT umetnin

dronyx ::

hbgqzR je izjavil:

Eur gre pa-pa od USD paritete, 0,9969 and diverging...

KO se zaposleni v ECB septembra vrnejo iz kolektivnih dopustov bo hitro šel USD proti 1,2 za en evro.

IgorCardanof ::

dronyx je izjavil:

hbgqzR je izjavil:

Eur gre pa-pa od USD paritete, 0,9969 and diverging...

KO se zaposleni v ECB septembra vrnejo iz kolektivnih dopustov bo hitro šel USD proti 1,2 za en evro.


Po analizah kar nekaj pametnih ljudi, evra v roku 10 let ne bo več sploh. Skratka težko je imet skupno valuto pa toliko različno sposobnih držav.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mr.B ::

hbgqzR je izjavil:

Eur gre pa-pa od USD paritete, 0,9969 and diverging...

We're fucked! Brutally!

Razmisli,
koliko je zgubil € proti $ in EU kupuje nafto v $.
Potem se pa čudite ko nočete kupovati v Rublih:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hbgqzR ::

Kaj naj jaz razmislim glede EUR, RUB in USD, spoštovani gospod, kvalificiran in nasmejan investicijski svetovalec Mr.B. Res nimam pojma, čemu ti mene kam pošiljaš razmišljat. Si ali samo deluješ privoščljivo škodozeljen, ker si nedvomno ogromno zaslužil. Saj si, domnevam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

enemon ::

Ej Mato, ti ki si kao ful produktiven član družbe in tko, me zanima, kako imaš cajt v službi naštepat toliko postov in to konkretno dolgih? Multitaskaš?

FireSnack ::

Mato je kripto vlagatelj. On ne rabi službe. Tip je že vsaj 5 let fulltime v kriptu po mojih informacijah.
Preprodajalec NFT umetnin

kriptobog ::

Ce pobere vse ven s kripta lahko kupi pol Ljubljane, pa se fotru vrne.

dronyx ::

Savdski naftni minister (Savdska Arabija med drugim tudi pere rusko nafto) je mnenja, da papirnati trg z nafto ne odraža dejanske ponudbe in povpraševanja ter da bi moral Opec znižati količino črpanja nafte. Po domače povedano 90% povečanje profita naftne družbe Aramco po njihovo ni dovolj in so mnenja, da lahko iztisnejo še več. Očitno nas lahko na ražnju obrača vsakdo, ki si vzame pet minut časa in se sam utaplja v denarju.

kow ::

Trenutno imajo pac najboljsi hand. Se zgodi. Morajo pa paziti, da jim ne stopi prevec v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

Savdski naftni minister (Savdska Arabija med drugim tudi pere rusko nafto) je mnenja, da papirnati trg z nafto ne odraža dejanske ponudbe in povpraševanja ter da bi moral Opec znižati količino črpanja nafte. Po domače povedano 90% povečanje profita naftne družbe Aramco po njihovo ni dovolj in so mnenja, da lahko iztisnejo še več. Očitno nas lahko na ražnju obrača vsakdo, ki si vzame pet minut časa in se sam utaplja v denarju.

kaj pa če je po domače povedano da si posredniki odrežejo prevelik kos pogače?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FrRoSt ::

Povsem vseeno je, koliko si odrežejo posredniki in ali imajo celo 190% dobiček! ;)

Važno je, da bodo špicenkandidati čisti in da rusi ne dobijo niti centa! 8-)

Vse to bodo evropejci pozlatili!! :))

Slava Zelenskemu in Ukrajini!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

kow je izjavil:

Trenutno imajo pac najboljsi hand. Se zgodi. Morajo pa paziti, da jim ne stopi prevec v glavo.

jastrebi so zavohali mrhovino, ki se ji reče EU. Se mi zdi, da bomo kmalu imeli karte samo še za berača.

fikus_ ::

Zakaj ne če lahko oz. jim kar ponujamo na pladnju, naj nas lupijo. To odobrava vrh EU s špickandidatko von der lajno na čelu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

robertotrm ::

Inflacija je bila nekak neizogibna. Po dveh letih brezglavega tiskanja € in $ za futranje apetitov korona teroristov niti ni bilo za pricakovat kaj drugega. Kar ni bilo za pricakovat je dodaten pospesek, ki se je zgodil zaradi famoznih sankcij. Imenovah protiruske, dejasnko so pa proti ljudske. Predvsem proti prebivalcem eu. Imamo pac to smolo, da se nam je tako v bruslju, kot po prestolnicah, zaredila ta golazen tehnokratskih degenerirancev. Z bebavim rezanjem veje na kateri sedimo so sprozili spekulacije, bolj znane kot inflacijska pricakovanja. Kar je cisto pricakovan in normalen odgovor na bebave poteze vladajocih izrojencev. Cemu neki se zdej, ko je jasno, da so zagresili veleizdajo lastnega ljudstva, ta svojat se kar sprehaja naokoli in ni pozaprta v temnih samicah, je vprasanje za miljon evrov.
Cemu nismo imeli take stale ob invaziji na irak? Ali pa napadu na Libijo. Kje so bile tedaj vehementne sankcije proti ameriki in natu. Kje so bili ti, ki se danes tako zelo trkajo bo junaskih kurjih prsih in se grejo neko izrojeno pravicnistvo, niso skandirali tedaj? Ker so bile to "nase" in "pravicne" operacije mogoce. Pa dobrodosli v diktaturi demokracije.

FrRoSt ::

Iran so napadli zato, ker tisti samodržec, kakeršenkoli je že bil, izjavil, da iranske nafte ne bo več prodajal za dolarje!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dronyx ::

ECB bo morala po moje čim prej ukrepati, saj se bo padanje evra proti $ poznalo hitro tudi na višji inflaciji. Če ECB ne bo ukrepala, nas čaka Turški scenarij. Kaj so res vsi zaposleni pri ECB na kolektivnih dopustih?

fikus_ ::

FrRoSt je izjavil:

Iran so napadli zato, ker tisti samodržec, kakeršenkoli je že bil, izjavil, da iranske nafte ne bo več prodajal za dolarje!! ;)



Podobno Libija.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cias ::

Svoboda ni poceni.

kriptobog ::

dronyx je izjavil:

ECB bo morala po moje čim prej ukrepati, saj se bo padanje evra proti $ poznalo hitro tudi na višji inflaciji. Če ECB ne bo ukrepala, nas čaka Turški scenarij. Kaj so res vsi zaposleni pri ECB na kolektivnih dopustih?


Folk ne gre na ulice, zato ne rabijo ukrepati. Imajo tako manj problemov, kot ce nazgejo obrestne mere.

cias je izjavil:

Svoboda ni poceni.



Tako. Pod Janso bi bil tecaj eurusd 1.60

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Iran so napadli zato, ker tisti samodržec, kakeršenkoli je že bil, izjavil, da iranske nafte ne bo več prodajal za dolarje!! ;)

Kdo je napadel Iran? V Iranu je bila konec 70 let islamska revolucija, ko so vrgli iz oblasti ZDA naklonjenega šaha Rezo Pahlavija. ZDA so dvakrat napadle Irak. Prvič zaradi Iraškega napada na Kuvajt, drugič kar tako, ker jim je šel na živce Sadam Husein.

cias ::

kriptobog je izjavil:



Tako. Pod Janso bi bil tecaj eurusd 1.60


Kaj pa je veze koga kažejo po TV? Vsi plešejo kot ukažejo z vrha, jaz ne vidim nobebega našega neodvisnega vladarja ki bi delal za slovence.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Iran so napadli zato, ker tisti samodržec, kakeršenkoli je že bil, izjavil, da iranske nafte ne bo več prodajal za dolarje!! ;)

Kdo je napadel Iran? V Iranu je bila konec 70 let islamska revolucija, ko so vrgli iz oblasti ZDA naklonjenega šaha Rezo Pahlavija. ZDA so dvakrat napadle Irak. Prvič zaradi Iraškega napada na Kuvajt, drugič kar tako, ker jim je šel na živce Sadam Husein.


Se opravičujem! Moja napaka!! V mislih sem imel IRAK!!

Govorimo o drugem napadu na Irak! Seveda so morali osvoboditi tudi Kuvajt! Nafta je preveč pomembna!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

dronyx je izjavil:

ECB bo morala po moje čim prej ukrepati, saj se bo padanje evra proti $ poznalo hitro tudi na višji inflaciji. Če ECB ne bo ukrepala, nas čaka Turški scenarij. Kaj so res vsi zaposleni pri ECB na kolektivnih dopustih?

Če bi bilo drugače, bi bil devaluacija dolarja preveč očitna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

cias je izjavil:

kriptobog je izjavil:



Tako. Pod Janso bi bil tecaj eurusd 1.60


Kaj pa je veze koga kažejo po TV? Vsi plešejo kot ukažejo z vrha, jaz ne vidim nobebega našega neodvisnega vladarja ki bi delal za slovence.


Njim je važno, da so izvoljeni!! Pri koritu. Potem se s kimanjem zlijejo z ostalo evropo, nekateri pa imajo celo svoje lastne preference...

Verjetno se še dolgo ne bo nič spremenilo na tem področju!? Zakaj bi sploh se!?? To je sedaj vprašanje!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

gruntfürmich ::

nafta sama je nepomembna. pomembno je kaj predstavlja in kaj so zda obljubile savdijcem.
nafta trenutno predstavlja pogoj za delovanje držav in sveta ter s tem nadzor nad svetom, ter savdijcem zaradi tega obljubile pomoč pri težavah.
zato pa kdor se meša v savdijsko nafto, si piše smrtno obsodbo s strani zda. dollar gor ali dol.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

redtech ::

EURUSD pod 1, dobro v primeru, da bo gospodarstvo laufalo ampak, ko gledam trade balance padamo v prepad.
Mogoče bomo pri 0.8 ugodni, če bo plin pa elektrika ostala tako kot je, pa še manj :)

dronyx ::

redtech je izjavil:

EURUSD pod 1, dobro v primeru, da bo gospodarstvo laufalo ampak, ko gledam trade balance padamo v prepad.

V nobenem primeru tak padec valute proti USD ni dober. EU kakor vem ni neko veliko nahajališče surovin in energentov, tako da večino tega uvažamo od drugje, kar pa se plačuje v USD. Posledica take devalvacije bo samo to, da se tu ne bo dalo praktično več skoraj nič proizvajati, ker ne bomo konkurenčni. Če bi bila res devalvacija valute dobra rešitev, potem bi Turška ekonomija doživljala pravi razcvet, pa ga jaz ne vidim. Tudi ameriški turisti tu niso ravno najbolj številčni, da bi to imelo kakšen velik pozitivni učinek. Vse skupaj dejansko hitro drvi v prepad in očitno nimajo rešitve. Kot sem enkrat že napisal, to bo po moje precej huje, kot je bila finančna kriza 2008. Saj v bistvu če pogledamo obdobje nazaj do 2008 niso rešili nobenega problema, samo ponovili so še enkrat isti recept za katastrofo, le da tokrat še v mnogo večjem obsegu, saj je cel svet počel isto. Poleg držav v razvoju in manj razvitih (ki vedno nastradajo v takih okoliščinah), je Evropa tokrat v najtežjem položaju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

damirj79 ::

Ameriških turistov ni veliko, ker je kriza tudi v ZDA. Tam bo verjetno še večja kriza, kot pri nas, kot vedno do zdaj, ker je potrošnik bolj zadolžen z več krediti. Pregovor kdor visoko leta, nizko pade. Bo kriza tudi v Rusiji in Kitajski, lahko še hujša, ma tam so ljudje vajeni revnejšega načina življenja .

dronyx ::

damirj79 je izjavil:

Ameriških turistov ni veliko, ker je kriza tudi v ZDA. Tam bo verjetno še večja kriza, kot pri nas, kot vedno do zdaj, ker je potrošnik bolj zadolžen z več krediti. Pregovor kdor visoko leta, nizko pade. Bo kriza tudi v Rusiji in Kitajski, lahko še hujša, ma tam so ljudje vajeni revnejšega načina življenja .

Po moje bo tokrat huje v EU. Močno se očitno poslabšuje tudi trgovinska bilanca. Ne vem kako bo pozimi, samo po moje številna podjetja in storitveni sektor ne bodo mogli bistveno višje stroške energije kar prenesti na potrošnike, ker teh ne bo več prav veliko. Svetovna ekonomija je po finančni krizi 2008 delovala na respiratorju (QE, 0% obresti), ki so ga morali zaradi stranskih učinkov (visoke inflacije) izklopiti oziroma ga počasi izklapljajo. Pacient sam pa brez pomoči naprav ni sposoben samostojno dihati. Kaj narediti v takem primeru? Verjetno bodo slej ko prej vklopili nazaj respirator, sicer bo pacient gotof, kot bi rekli Štajerci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
««
86 / 218
»»