» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
85 / 218
»»

dronyx ::

pangro je izjavil:

Tako da ne bodo imeli samo ameriških obveznic na bilanci da si malo razpršijo tveganje v svojem portfelju:))

So brez EU obveznic razpršili tveganje. V svojih bilancah imajo tudi junk obveznice podjetji in hipotekarne vrednostne papirje. Podobno je razpršil tveganje Lehman Brothers. :D

Bi bilo pa zanimivo videti naslednje desetletje, če si centralne banke ne bi mogle več privoščiti tiskanja denarja in QE. Kdo bo kupoval vse te obveznice s tako nizkimi donosi? Če bodo donosi višji in bodo kupovali obveznice, od kje bo prišel denar za napihovat borzne tečaje? 0% obrestna mera je napihovala predvsem nepremičninski trg, medtem ko je QE napihoval delniške trge, saj je šel denar iz obveznic v delnice. Brez tega zna bit žalost na borzah. Po moje bo za recesijo povsem dovolj, da ukinejo QE, brez da dvigujejo obresti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TheBlueOne ::

Tako bi lahko spekuliras samo v primeru, ce gledas eno drzavo ali regijo in predvidevas, da je drugje vse popolnoma stabilno. Tako pa imas situacijo kjer se najbolj razviti in najbogatejsi ukvarjajo s takimi tezavami. Je pa nujno treba upostevati, da med tem konkurenca kakor Kitajska strmoglavlja, vojna dela dosti vecjo stalo v revnih drzavah itn.

Drugace povedano, ce si med bogatejsimi praviloma ne potegnes takratke, tudi ce je nekaj pokazateljev negativnih.

cias ::

Inflacije ni! A niste videli kako Finska elita žura pa Kanadska leta s privat jeti na dopuste.

German official offered to wipe with cloth instead of shower

TheBlueOne ::

cias je izjavil:

Inflacije ni! A niste videli kako Finska elita žura pa Kanadska leta s privat jeti na dopuste.


Kje je povezava? To drugace nikogar ne zanima, nima nobene relevance.

Magic1 ::

Inflacijo poganja svetovna potrošnja vseh ljudi. Trenutno se razvrat financira s printanjem denarja. Ta denar gre od vrha piramide navzdol in vsi ga nato trošijo. Ko bodo nehali printat, bo do spodnjih par vrst piramide prišlo manj denarja, kar pa predstavlja največ populacije. Kam bo šlo potem povpraševanje in inflacija, si lahko sami predstavljate. Žal je realnost taka, da če želimo ustavit inflacijo, bo treba zvečat brezposelnost. Lahko pa furamo naprej inflacijo, samo dolgoročno bo to veliko slabše.
Magic

kow ::

Lahko seveda tudi povecamo ponudbo. Pri avtomobilih se bo to relativno hitro zgodilo.

TheBlueOne ::

Kar velik faktor v smer deflacije zna biti padanje cen na Kitajskem. Se zna slej kot prej preliti tudi drugam, posebej glede na magnitudo tezav.

Magic1 ::

kow je izjavil:

Lahko seveda tudi povecamo ponudbo. Pri avtomobilih se bo to relativno hitro zgodilo.

Se ne bo, niso nori. Povečanje proizvodnje je drago in se dela zelo postopoma, da slučajno ne prenasičiš trg. Kakšne prevelike poteze lahko zelo hitro pokopljejo še največjo firmo. Sploh pa kot vem, prodaja novih avtomobilov pada.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kow ::

Bolj noro bi bilo, da ne bi povecali proizvodnje. Ker jih bodo kitajski proizvajalci popolnoma pozrli sicer. Nimajo izbire. Kljub koncentriranju, je avtomobilski trg se vedno zelo konkurencen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Ironično je večna rešitev tista za katero sem tako osovražen, zmanjšat populacijo ljudi... pa bo 90% težav rešenih.

Vsi rešujete probleme noben pa ne rešuje problemov pri izvoru, to je populacija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Jaz predlagam da mato poišče štrik in začne pri svoji rešitvi.
Magic

cias ::

kow je izjavil:

Bolj noro bi bilo, da ne bi povecali proizvodnje. Ker jih bodo kitajski proizvajalci popolnoma pozrli sicer. Nimajo izbire.


Folk nima za gretje, kupovali pa bojo avtomobile? Aja, ti se bolj oziraš za problenatike elite.

kow ::

Predlagam, da cimprej storis samomor in si del resitve. Zakaj tratis vire?
Se vec, predlagam, da drzava ubije vsakogar, ki na spletnih medijih napise, da nas je prevec. To bo dodatnih stanovanj na trgu!

cias je izjavil:


Folk nima za gretje, kupovali pa bojo avtomobile? Aja, ti se bolj oziraš za problenatike elite.


Mario, Zepter posoda ni vec aktualna ze 20 let. Zamenjaj poklic, pa te ne bo zeblo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Magic1 ::

Kaj ma to veze? Svetovno gospodarstvo ne laufa na eliti. Oni samo pobirajo smetano, večino produktov gre za vse ljudi. Če pa 50% ljudi nima za žvet, bodo tudi kupovali dosti manj.
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Jaz predlagam da mato poišče štrik in začne pri svoji rešitvi.


Nikakor, ne zagovarjam plinskih celic in štrikov, zagovarjam da začnemo zelo mehko... pri zmanjšanju porabe zdravil (tako odpadajo starejši) in pri prenehanju subvencioniranja rojstev (ukinitev doklad, zastojn vrtcev itd...)

to bi na rok nekaj let prineslo uspehe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ti si ene 30 let (vsaj) prepozen. Smo ze imeli to debato. Samo se v Afriki imas dovolj rojstev za rast prebivalstva, ter v parih drzavah v Aziji ter Latinski Ameriki.
Kitajska in Indija, pa sta ze na poti v zmanjsanje prebivalstva. V 10-20 letih bo velik problem upadanje delovno aktivnega prebivalstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ti si ene 30 let (vsaj) prepozen. Smo ze imeli to debato. Samo se v Afriki imas dovolj rojstev za rast prebivalstva, ter v parih drzavah v Aziji ter Latinski Ameriki.
Kitajska in Indija, pa sta ze na poti v zmanjsanje prebivalstva. V 10-20 letih bo velik problem upadanje delovno aktivnega prebivalstva.


Ja, ampak naš TRENUTEN problem je bolj pereč in sicer delež NEAKTIVNEGA PREBIVALSTVA ki hkrati potrebuje še ogromno medicinskih resursov in ga UMETNO ohranjamo pri življenju... to je težava danes...

Ti praktično zavirajo proračun RS... minus v ZPIZ blagajni navkljub rekordnih delovno aktivnih skoraj 1 mil nas je... hkrati pa predolga življenska doba glede na delovno dobo in čas upokojitve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Ja, ampak naš TRENUTEN problem je bolj pereč in sicer delež NEAKTIVNEGA PREBIVALSTVA ki hkrati potrebuje še ogromno medicinskih resursov in ga UMETNO ohranjamo pri življenju...


Kje pa si nasel podatek, da so taki dejansko statisticno relevanten problem? 8-O

Miki N ::

Problem je, da neke mehki samomori ne bodo delovali, ker večina sveta ima čisto ene druge instinkte.

Tako da dejansko gre tukaj za Štrik rešitev - Črnec se bo pa prešerno smejal, ko bomo bingljali.

Magic1 ::

Razvoj in blaginjo proizvajajo ljudje, delovni ljudje. Več kot jih je, več bo vsega. Torej se ne gre v zmanjšanje natalitete! Glede starostnikov bo pa treba nekaj naredit in uvest neke omejitve. Problem je le v tem, da je sistem zasnovan, da delovno prebivalstvo plačuje za stare generacije, ki pa se je uvedel ko je bila življenska doba dosti nižja.
Od oka bi rekel, da gre več kot pol denarja zdravstvene blagajne za penzioniste.
Je že nekdo pojamru, da ne more delat ker se čaka xx mesecev na operacijo kolena, po drugi strani pa devedeset letnik pade in mu v parih dneh menjajo kolk. Sej je logično, kdo je bolj življensko ogrožen, samo sistem mora imeti veliko več denarja, da bi ta logika funkcionirala. Kakšni Norvežani si to lahko privoščijo, ko sedijo na nafti in plinu.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

Kje pa si nasel podatek, da so taki dejansko statisticno relevanten problem?


Saj je jasno... če si pred Covidom šel v zdravstveni dom v čakalnico je bila povprečna starost tam čakajočih verjetno krepko nad 60 let...

Če stojiš 1 dan v lekarni in gledaš kdo pride po zdravila je velika večina ljudi nad 60 let, in nekaj ljudi ki pridejo po zdravila za otroke... redkokateri 30 letnik pride po zdravila ZASE...

To dvoje ti pove vse o tem za koga se porabi največ denarja od zdr. blagajne...

Potem pa gremo na ZPIZ... imamo 930k (rekord) delovno aktivni ljudi, hkrati pa VSEENO 930k aktivnih ljudi NE ZMORE s prispevki pokrit ODHODKOV ZPIZ blagajne za penzije in mora država primaknit še dodat milijardo...

Imamo največ postelj v domovih za upokojencev, imamo neverjetno število izdanih odločb invalidov za OS, imamo rekordno število ljudi v programu PND (pomoč na Domu) in hkrati smo imeli konec projekta integrirane oskrbe kjer je bilo ogromno ljudi ki zase ne morejo kvalitetno skrbet doma...

Skratka, to je velika težava za proračun.

Razvoj in blaginjo proizvajajo ljudje, delovni ljudje. Več kot jih je, več bo vsega. Torej se ne gre v zmanjšanje natalitete!


Neumnost, to drži le do neke mere... problem natalitete je tudi onesnaževanje planeta in poraba resursov... če strogo vzameva tvojo logiko bi bila največja blaginja na Svetu če bi nas bilo 1000000000000000000000000000000000000000 kajti potem bo najbolje ker bomo vsi ustvarjali blaginjo... to seveda ne drži.

Najbolje za Planet in blaginjo ljudi bi bilo:

- Zmanjšanje ljudi ki NISO delovno aktivni in ne bodo (evtanazije, prenehanje vzdrževanja rastlin, omejitev dolžine prejemanja pokojnin itd...)
- Sterilizacija ljudi v državah kjer ne ustvarjajo kvalitetnega lajfa vsaj sebi in partnerjem... to da nekdo v Afriki čaka paket rdečega Križa hkrati pa nafuka 10 otrok je nesprejemljivo...
- pogozdovanje ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

- Zmanjšanje ljudi ki NISO delovno aktivni in ne bodo (evtanazije, prenehanje vzdrževanja rastlin, omejitev dolžine prejemanja pokojnin itd...)

Če ti to uspe zlobirat grem jaz takoj odpret pogrebno podjetje. cene pogrebnih storitev bodo šle v nebo, ker bo toliko povpraševanja.

kow ::

Dobra.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Saj je jasno... če si pred Covidom šel v zdravstveni dom v čakalnico je bila povprečna starost tam čakajočih verjetno krepko nad 60 let...


Teh pa niti ne umetno vzdrzujemo pri zivljenju kakor pravis?

Je pa zanimivo, kaksno zlo priporocas za druge zato, da imas ti nekoliko vec. Namesto, da bi pocel kaj pametnega v sistemu, kjer je nekako dejstvo, da ce imas nek kolikortoliko IQ ni mej.

kow ::

Pametno bi se bilo ukvarjati s povecenjem produktivnost. Da bomo zlahka podpirali ogromno upokojencev.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

- Zmanjšanje ljudi ki NISO delovno aktivni in ne bodo (evtanazije, prenehanje vzdrževanja rastlin, omejitev dolžine prejemanja pokojnin itd...)

Če ti to uspe zlobirat grem jaz takoj odpret pogrebno podjetje. cene pogrebnih storitev bodo šle v nebo, ker bo toliko povpraševanja.


Jaz ne bom nič lobiral, jaz samo povem, da iščemo rešitve na napačnem koncu in ne rešujemo RESNIČNEGA vzroka težav... To naše trenutno reševanje je brezveze, ker ne bo rešilo na dolgi rok ničesar, samo še več redukcij in paničarjenja bo... KLJUČ rešitve težav je v velikosti populacije na Svetu... če hipotetično rečemo da jutri zginejo vsi nad 65 let v EU in USA in če reduciramo prebivalstvo Azije Afrike in J. Amerike za 50%, naenkrat več nimamo bistvenih problemov oz. se jih večina reši samih od sebe... imeli bi sicer drug problem in sicer vzdrževanje preveč nepremičnin itd... ampak to so sladke težave.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

aviator ::

Jst ze nekaj casa razmisljamo, da bi vstopil v to branzo. Definitivno se pricakuje rast, ena redkih branz. In ljudje v ta namen denar imajo.

Vsekakor bi ce so delnice teh podjetij vlagal vanje.

Generacija, ki je gradila na veliko, bo tudi na veliko pokopana. Going out in style.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Če stojiš 1 dan v lekarni in gledaš kdo pride po zdravila je velika večina ljudi nad 60 let, in nekaj ljudi ki pridejo po zdravila za otroke... redkokateri 30 letnik pride po zdravila ZASE...


Zanimivo razmisljanje. Kaj potem odstranih starostnike in kaj potem? Bi ugotovil kdo je naslednja najbolj pereca skupina in se malo pobijal? Verjetno dokler ne bos na vrsti ti, potem pa bos ugotovil, da si si tako ali tako vse zasluzil.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj je jasno... če si pred Covidom šel v zdravstveni dom v čakalnico je bila povprečna starost tam čakajočih verjetno krepko nad 60 let...


Teh pa niti ne umetno vzdrzujemo pri zivljenju kakor pravis?

Je pa zanimivo, kaksno zlo priporocas za druge zato, da imas ti nekoliko vec. Namesto, da bi pocel kaj pametnega v sistemu, kjer je nekako dejstvo, da ce imas nek kolikortoliko IQ ni mej.


Nič ne priporočam zlo, niti ne bi imel jaz zato več, to je meni vseeno, govorim samo kako se fokusirajo na napačne stvari... To "zlo" o katerem govoriš bi zadelo prej ali slej tudi mene saj ne pravim da za mene pa ne bi bilo enako.

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če stojiš 1 dan v lekarni in gledaš kdo pride po zdravila je velika večina ljudi nad 60 let, in nekaj ljudi ki pridejo po zdravila za otroke... redkokateri 30 letnik pride po zdravila ZASE...


Zanimivo razmisljanje. Kaj potem odstranih starostnike in kaj potem? Bi ugotovil kdo je naslednja najbolj pereca skupina in se malo pobijal? Verjetno dokler ne bos na vrsti ti, potem pa bos ugotovil, da si si tako ali tako vse zasluzil.


Vidiš jaz ne govorim da bi odstranil starostnike, samo naj živijo po upokojitvi tako dolgo kot jim telo dopusti brez zdravil, to je vse... =) To ne pomeni da jih ne bi oskrbeli če si zlomijo kolk ali nogo ali roko, ne bi pa jim dali da vsak dan žrejo na tisoče tablet zato da živijo X let dalj, ampak ker niso primerno jedli in živeli (alko, čiki) naj pač plačajo to ceno z prezgodnjo smrtjo.

Mimogrede enako velja zame... ko pridem v penzijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Nič ne priporočam zlo, niti ne bi imel jaz zato več, to je meni vseeno, govorim samo kako se fokusirajo na napačne stvari... To "zlo" o katerem govoriš bi zadelo prej ali slej tudi mene saj ne pravim da za mene pa ne bi bilo enako.


Ajaaa, ti bi se samo fokusiral na pobiti cim vec takih, ki ti ne koristijo. Pa tu sploh ni vazno, da so morda zasluzni za vse kar koristi tvoja zlobna rit. To pa ja ni zlo, le kaj sem razmisljal....

fikus_ ::

aviator je izjavil:

Jst ze nekaj casa razmisljamo, da bi vstopil v to branzo. Definitivno se pricakuje rast, ena redkih branz. In ljudje v ta namen denar imajo.

Vsekakor bi ce so delnice teh podjetij vlagal vanje.

Generacija, ki je gradila na veliko, bo tudi na veliko pokopana. Going out in style.


Pogrebno podjetje da, krematorij ne, ker se je plin zelo podražil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Nič ne priporočam zlo, niti ne bi imel jaz zato več, to je meni vseeno, govorim samo kako se fokusirajo na napačne stvari... To "zlo" o katerem govoriš bi zadelo prej ali slej tudi mene saj ne pravim da za mene pa ne bi bilo enako.


Ajaaa, ti bi se samo fokusiral na pobiti cim vec takih, ki ti ne koristijo. Pa tu sploh ni vazno, da so morda zasluzni za vse kar koristi tvoja zlobna rit. To pa ja ni zlo, le kaj sem razmisljal....


Nehaj sprevrženo spreminjat besede... nikogar jaz ne bi pobijal, samo pustil bi da jim telo živi dokler zmore brez intervencije dnevne doze tablet...

Oh meni še kako taki koristijo ker imam zaradi njih plačo, kakorkoli to ni bistveno, problem je širši od moje koristi in ga samo izpostavljam.

Ampak gremo nazaj na temo inflacije... inflacija bo dokelr bodo mase morale živet in zapravljat, pritiski bodo stalno hujši, dobrin pa vedno manj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Vidiš jaz ne govorim da bi odstranil starostnike, samo naj živijo po upokojitvi tako dolgo kot jim telo dopusti brez zdravil, to je vse... =) To ne pomeni da jih ne bi oskrbeli če si zlomijo kolk ali nogo ali roko, ne bi pa jim dali da vsak dan žrejo na tisoče tablet zato da živijo X let dalj, ampak ker niso primerno jedli in živeli (alko, čiki) naj pač plačajo to ceno z prezgodnjo smrtjo.


Torej ti bi bil sodnik za kaj so si sami krivi in zakaj ne? Zlom je OK, to si ni sam kriv, visik krvni tlak pa ja. Pa se to morda ne vedno, ce je morda sportnik in ima dedni problem ali kako? Morda pa si samo sociopat in egocentrik. Nekega dne pa bos ze ugotovil, da za tvoje probleme ni kriv nihce drug kot ti. Ce ne prej takrat, ko se bos spomnil, da si na svojem seznamu odstranitve milosti.

Mato989 je izjavil:



Ampak gremo nazaj na temo inflacije... inflacija bo dokelr bodo mase morale živet in zapravljat, pritiski bodo stalno hujši, dobrin pa vedno manj...


Ja boljse, bodo ideje samo neumne in ne toliko zlobne.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Torej ti bi bil sodnik za kaj so si sami krivi in zakaj ne?


Ne, spet narobe jemlješ, nikakor ne...

Zlom je OK, to si ni sam kriv, visik krvni tlak pa ja


Velika razlika je če nekdo pač zlomi roko in mu jo je treba obvezat in se nato zaceli, za to pač potrebuje asistenco... če pa nekdo rabi pri 65tih vsak dan 4 tablete DO KONCA LAJFA (ker bo drugače umrl) pa pomeni da je bolje če živi le tako dolgo kot bi brez tablet...

Vidiš razliko? Eno je permanentna težava, drugo pa začasna medicinska pomoč... Če rabiš prvo, potem ni problema, jo dobiš, če rabiš drugo, pa pač živi dokler "bog" (telo) da... ne glede na to ali si kriv ali ne, jebiga.

To velja tudi zame... če bi moral od danes naprej bit na vozeku in jemat 5 tablet dnevno bi raje šel na evtanazijo... in prav je tako, to je smiselno omogočit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Torej ti bi bil sodnik za kaj so si sami krivi in zakaj ne?


Ne, spet narobe jemlješ, nikakor ne...


Kako ne, ce pa si spisal osnutek pravil? Imas demenco? Morda pa nisi vec uporaben clen druzbe?

Mato989 je izjavil:


Vidiš razliko? Eno je permanentna težava, drugo pa začasna medicinska pomoč... Če rabiš prvo, potem ni problema, jo dobiš, če rabiš drugo, pa pač živi dokler "bog" (telo) da... ne glede na to ali si kriv ali ne, jebiga.

To velja tudi zame... če bi moral od danes naprej bit na vozeku in jemat 5 tablet dnevno bi raje šel na evtanazijo... in prav je tako, to je smiselno omogočit...


Torej razlika so kronicne bolezni in ozdravljive? Tiste s kronicnimi pac pustis? To je tvoj nov umotvor pravila? Pa pravis, da nisi tisti, ki bi sodil?

Omogocanje evtanazije ni v okvirju tvojih idej, ker so bili definitivno v tonu, da se sistematicno odreka pomoc po @Mato kljucih. En bolj bebav od drugega.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej ti bi bil sodnik za kaj so si sami krivi in zakaj ne?


Ne, spet narobe jemlješ, nikakor ne...


Kako ne, ce pa si spisal osnutek pravil? Imas demenco? Morda pa nisi vec uporaben clen druzbe?


Sem ti obrazložil... nekaj je 1x ali nekajkratna medicinska asistenca in pomoč, drugo pa kontinuirano jemanje zdravil, oz. medicinskih produktov za ohranjanje življenja...

Prvo je ok, drugo ni smiselno in je zelo drago... to je edino merilo "oz. sodnik"...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Sem dejansko odgovoarjal tudi na to, samo se nisi opazil.

Mato989 ::

Torej razlika so kronicne bolezni in ozdravljive? Tiste s kronicnimi pac pustis? To je tvoj nov umotvor pravila? Pa pravis, da nisi tisti, ki bi sodil?


To ni umotvor to je LOGIČNO in SMISELNO... nima smisla zapravljat na ljudeh ki bodo do konca življenja samo jemali penzijo hkrati pa še tone zdravil, to je dvojni minus, brezveze to se nam kot družbi ne splača. Samo spregledat moramo.

Enako kot se nam ne splača da pustimo da socialci producirajo froce v družbi kjer moraš imet za vsak kurac papir in dokazila samo za otroke delat jih ne rabiš čeprav je to najbolj trajno in odločujoče v človeškem lajfu.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Torej razlika so kronicne bolezni in ozdravljive? Tiste s kronicnimi pac pustis? To je tvoj nov umotvor pravila? Pa pravis, da nisi tisti, ki bi sodil?


To ni umotvor to je LOGIČNO in SMISELNO...


Torej sociopat in egocentrik. Bolanih idej pa menda ne bomo tehtali. Taki kot ti so bili nazadnje dobrodosli v nacisticni nemciji. Dosti podobno razmisljanje in dejanja. To na tvojo zalost velika vecina mocno prezira.

Magic1 ::

Svet ima resorsev za mnogo več ljudi. Nataliteta pa že stagnira praktično na vseh kontinentih, razen Afrike. Če standard dvignemo še njim, se bo rast prebivalstva ustavila in začela padat. To je prej problem, kot pa rešitev. Manj ko bo ljudi, bolj se bo trudilo podaljšat življenje in bo prbivalstvo še starejše. Spirala navzdol.
Magic

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Enako kot se nam ne splača da pustimo da socialci producirajo froce v družbi kjer moraš imet za vsak kurac papir in dokazila samo za otroke delat jih ne rabiš čeprav je to najbolj trajno in odločujoče v človeškem lajfu.


Ja seveda, sej tvoj sistem nema problema staranja prebivalstva. Imas pac vse reseno, problem je kako bolane so resitve. Sploh pa v tvoji utopiji verjetno ni ljudi na minimalcu, tako da lahko pozabis tale umotvor.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Torej razlika so kronicne bolezni in ozdravljive? Tiste s kronicnimi pac pustis? To je tvoj nov umotvor pravila? Pa pravis, da nisi tisti, ki bi sodil?


To ni umotvor to je LOGIČNO in SMISELNO... nima smisla zapravljat na ljudeh ki bodo do konca življenja samo jemali penzijo hkrati pa še tone zdravil, to je dvojni minus, brezveze to se nam kot družbi ne splača. Samo spregledat moramo.

Enako kot se nam ne splača da pustimo da socialci producirajo froce v družbi kjer moraš imet za vsak kurac papir in dokazila samo za otroke delat jih ne rabiš čeprav je to najbolj trajno in odločujoče v človeškem lajfu.

Ko boü 1x v upokoji, pa dobiü od zdravnika prvo tableto, jo zavrni in zavri vse ostale.
Boš naredil dober doprinos Evropskim vrednotam.
Pa ko smo že na tabletah, zavrni prejemanje antibijotikov, te so itak samo podalševanje življenja. Samo upaj da se kdaj pri strojnici ne zatakne, ker če zagnoji imaš sampomoč, rezanje okončin, ker antibijotike pri boju ukuzbe ne rabiš.
Sment samo če si boš odrezal roko boš spet v skupini neproduktivnih..
Ma sej veš...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej razlika so kronicne bolezni in ozdravljive? Tiste s kronicnimi pac pustis? To je tvoj nov umotvor pravila? Pa pravis, da nisi tisti, ki bi sodil?


To ni umotvor to je LOGIČNO in SMISELNO... nima smisla zapravljat na ljudeh ki bodo do konca življenja samo jemali penzijo hkrati pa še tone zdravil, to je dvojni minus, brezveze to se nam kot družbi ne splača. Samo spregledat moramo.

Enako kot se nam ne splača da pustimo da socialci producirajo froce v družbi kjer moraš imet za vsak kurac papir in dokazila samo za otroke delat jih ne rabiš čeprav je to najbolj trajno in odločujoče v človeškem lajfu.

Ko boü 1x v upokoji, pa dobiü od zdravnika prvo tableto, jo zavrni in zavri vse ostale.
Boš naredil dober doprinos Evropskim vrednotam.
Pa ko smo že na tabletah, zavrni prejemanje antibijotikov, te so itak samo podalševanje življenja. Samo upaj da se kdaj pri strojnici ne zatakne, ker če zagnoji imaš sampomoč, rezanje okončin, ker antibijotike pri boju ukuzbe ne rabiš.
Sment samo če si boš odrezal roko boš spet v skupini neproduktivnih..
Ma sej veš...


Spet popolnoma grešiš bistvo... kje sem jaz to napisal kar bluziš ti...

1. Bom jo zavrnil(tableto v penziji), če jo bodo tudi vsi ostali
2. Antibiotikov praktično ne konzumiram... v zadnjih 14 letih sem konzumiral celih 5 lekadolov samoplačniško, pa še od tega 3 v času ko sem imel Covid vročino 2 dni...
3. Spet si zamešal vse, jaz nikjer ne pišem da se ne pomagal judem, ko imajo ENKRATNE oz. nekaj časa trajajoče težave ki potrebujejo medicinsko pomoč...govorim o tem ko pride do tega da temu NI KONCA... preberi še enjkrat in ne tipkaj poln nervoze in čustev.


Skratka popolnoma si zgrešil o čem pišem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

...govorim o tem ko pride do tega da temu NI KONCA... preberi še enjkrat in ne tipkaj poln nervoze in čustev.


Skratka popolnoma si zgrešil o čem pišem.


Problem je, da nihce nic ne zgresi, samo ti nikakor ne razumes kaj tvoji umotvori potegnejo s sabo. Mi razumemo kaj pravis ti, kaj pravimo mi in tudi vidimo priblizno kaj ti ni jasno.

Drugace bos slej kot prej ugotovil, da se sklicujes na kronicne bolezni, potem morda ugotovil, da tvoja definicija zavzema se marsikaj drugega, kot pa tiste, ki tebi gredo tako zelo na zivce, torej ljudi, ki dobijo kaj iz proracuna, namesto da bi ti imel bolj mirodajno bruto neto razliko. Lahko b.p. trdim, da je veliko kronicno bolnih ljudi, ki vseeno druzbi doprinesejo vec kot ti. Ce nimajo bolnih idej so ze svetlobna leta pred tabo tudi ce delajo minus, ker tvoj svet je pac za bruhat.

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Magic1 je izjavil:

Inflacijo poganja svetovna potrošnja vseh ljudi. Trenutno se razvrat financira s printanjem denarja. Ta denar gre od vrha piramide navzdol in vsi ga nato trošijo. Ko bodo nehali printat, bo do spodnjih par vrst piramide prišlo manj denarja, kar pa predstavlja največ populacije. Kam bo šlo potem povpraševanje in inflacija, si lahko sami predstavljate. Žal je realnost taka, da če želimo ustavit inflacijo, bo treba zvečat brezposelnost. Lahko pa furamo naprej inflacijo, samo dolgoročno bo to veliko slabše.

Pa kje ti živiš? Brez ultra mega printanja bo šel BDP samo še dol in naredil spiralo, ki bo sesula sistem. Edini način, da ustaviš inflacijo in ne narediš spirale smrti je, da dvigneš realni BDP. Za to pa rabiš več delavcev. Novih delavcev (v zadostni količini) ni več. Tako imaš na izbiro inflacijo in z njo kolaps kasneje ali kolaps takoj. Game over.
Diversity is our greatest strength

dronyx ::

Reycis je izjavil:

Brez ultra mega printanja bo šel BDP samo še dol in naredil spiralo, ki bo sesula sistem.

Zato pa sta Zimbabve in Venezuela eni najuspešnejših ekonomij na svetu. Pri njih je najbolj (hiper) produktiven del ekonomije kar centralna banka.

TheBlueOne ::

Pac ne mores gledati tako primerjalno in vzeti samo en set podatkov, kot printanje denarja. To je bilo prakticno pri vseh mocnejsih, tako da se razmerja niti niso porusila.

Kar pa se tice inflacije pa vprasanje kako visoka bo, posebej ce Rusija neha arata po Ukrajini in se umirijo cene energentov. Sicer te ze padajo, vejretno zaradi ohlajene Kitajske, Kitajska pa je pravtako lahko ogromen globalni faktor pri deflaciji ali zmanjsevanju inflacije.

Pa nocem kaj trditi v smislu, da inflacija bo ali ne bo, samo, da dejansko ni sigurno kaksen bo trend srednjerocno. Jaz si mislim, da bo Kitajska situacija znala kar hitro prevagati printanje.

dronyx ::

Kitajska je velika izvoznica raznih izdelkov in če se Kitajska znajde v težavah, zna njen izvoz kvečjemu pasti, kar pa ne verjamem da bo prispevalo k zmanjševanju inflacije.

TheBlueOne ::

Morda ne sledis zadnjim novicam, ker Kitajska zna imeti znatno deflacijo, pa ne samo na trgu nepremicnin. Kitajci so menda nehali zapravljati.

Mato989 ::

Kitajska deflacija je skoraj nepomembna za EU in ZDA... ko gledamo meddržavno moramo gledat na razmerja valut ne toliko na interne inflacije in deflacije...

Če ima Kitajska ki hipotetično proizvaja nekaj 100% delež v tej proizvodnji in ima deflacijo bo to kvečjemu pognalo našo inflacijo navzgor, saj se bo izdelek podražil (pod pogojem da valutno razmerje EUR, juan gre v prid juanu ne EUR)

Tako da to je bistveno bolj kompleksna zadeva.



Zagotovo je pa nekaj... manjšanje proizvodnje pomeni manjšanje ponudbe in manjšanje ponudbe pomeni več povpraševanja kot ponudbe = višje cene overall... = več inflacije.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
85 / 218
»»