» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
73 / 218
»»

pangro ::

FrRoSt je izjavil:

dronyx je izjavil:

Včeraj je nekdo preroško napovedal da 10 letna ameriška obveznica kaže na to, da ne bo inflacije. Kdaj konkretno pa je 10 letna ameriška obveznica kazala na 10% inflacijo? Kakor se jaz spomnim je bila vrsto let donosnost te obveznice celo pod inflacijo, to pa zato, ker so US in D (FED) natisnile veliko njihovih trilijonov USD in s tem kupovale tudi obveznice ter jim tako umetno višale ceno in nižale donosnost, investicijski denar je pa šel v bolj tvegane naložbe in napihnil ameriško borzo. Državne obveznice so najbolj manipuliran vrednostni papir in kažejo kvečjemu na to, koliko denarja je bilo natisnjenega (ti papirji so končali na računih centralnih bank, tako da se da vse to preverit). Mnogo boljši pokazatelj prihodnje inflacije od 10 letnih ameriških obveznic bo če spijete par litrov piva, se polulate in gledate kam vam nese. Ženske prosim tega ne počnite! ;)

Drugače lopov ostane lopov ne glede na to, kakšno kravato da nase. Po moji oceni bo tokrat obseg škode večji, kot ob zadnji finančni krizi. Že samo na bankah evro območja je bilo razvrednotenje prihrankov zaradi inflacije blizu tisoč milijard evrov. Globalno raje ne računam, ker je potrebno prištet še par tisoč milijard. Pa tega seveda še ni konec. Potem je tu pa še padec kupne moči in standarda ljudi. Samo ker bo tokrat nastradala predvsem navadna raja, ni to niti novica dneva.


:))

Že spet ti malo tako, prevedeš in razumeš po svoje!?? :O

Govor je bil o trendu, ki se pojavi pred RECESIJO, v recesiji pa je inflacija IMPLICITNO vsebovana in ne eksplicitno!! ;) Eksplicitno se torej govori o trendu, ki nakazuje recesijo!

Ta trend, ko se sekajo obresti kratkoročnih in dolgoročnih obveznic in začnejo prevladovati donosnosti na kratkoročnih, sproži zanimanje za kratkoročno investiranje, ker je bolj donosno in povzroča beg iz dolgoročnega cikla.
DRUGO, kar je, je to da predsedniki in predstavniki FEDa ne vedo, kako se bo obnašala inflacija, ne pomeni, da ne vedo kaj je to inflacija! ;) Pomeni samo to, da ne vedo, kako se bo ta žival inflacija obnašala! :O Ker nikakor ni nujno, da se bo npr. umirila, pomirila ali utihnila, ob 3 ali 4%, ko bo gospodarstvo začelo ječati! ;) Ni prav nobenega zagotovila za to! 8-)


Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.

dronyx ::

pangro je izjavil:

Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.

To me spominja na tega lika (Steven Van Metre). Njemu vedno neki grafi nekaj sporočajo, samo potem se pogosto izkaže da je resničnost povsem drugačna, kot so kazali njegovi grafi. Mislim da imajo američani za take izraz snake oil salesman.

enemon ::

pangro je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

dronyx je izjavil:

Včeraj je nekdo preroško napovedal da 10 letna ameriška obveznica kaže na to, da ne bo inflacije. Kdaj konkretno pa je 10 letna ameriška obveznica kazala na 10% inflacijo? Kakor se jaz spomnim je bila vrsto let donosnost te obveznice celo pod inflacijo, to pa zato, ker so US in D (FED) natisnile veliko njihovih trilijonov USD in s tem kupovale tudi obveznice ter jim tako umetno višale ceno in nižale donosnost, investicijski denar je pa šel v bolj tvegane naložbe in napihnil ameriško borzo. Državne obveznice so najbolj manipuliran vrednostni papir in kažejo kvečjemu na to, koliko denarja je bilo natisnjenega (ti papirji so končali na računih centralnih bank, tako da se da vse to preverit). Mnogo boljši pokazatelj prihodnje inflacije od 10 letnih ameriških obveznic bo če spijete par litrov piva, se polulate in gledate kam vam nese. Ženske prosim tega ne počnite! ;)

Drugače lopov ostane lopov ne glede na to, kakšno kravato da nase. Po moji oceni bo tokrat obseg škode večji, kot ob zadnji finančni krizi. Že samo na bankah evro območja je bilo razvrednotenje prihrankov zaradi inflacije blizu tisoč milijard evrov. Globalno raje ne računam, ker je potrebno prištet še par tisoč milijard. Pa tega seveda še ni konec. Potem je tu pa še padec kupne moči in standarda ljudi. Samo ker bo tokrat nastradala predvsem navadna raja, ni to niti novica dneva.


:))

Že spet ti malo tako, prevedeš in razumeš po svoje!?? :O

Govor je bil o trendu, ki se pojavi pred RECESIJO, v recesiji pa je inflacija IMPLICITNO vsebovana in ne eksplicitno!! ;) Eksplicitno se torej govori o trendu, ki nakazuje recesijo!

Ta trend, ko se sekajo obresti kratkoročnih in dolgoročnih obveznic in začnejo prevladovati donosnosti na kratkoročnih, sproži zanimanje za kratkoročno investiranje, ker je bolj donosno in povzroča beg iz dolgoročnega cikla.
DRUGO, kar je, je to da predsedniki in predstavniki FEDa ne vedo, kako se bo obnašala inflacija, ne pomeni, da ne vedo kaj je to inflacija! ;) Pomeni samo to, da ne vedo, kako se bo ta žival inflacija obnašala! :O Ker nikakor ni nujno, da se bo npr. umirila, pomirila ali utihnila, ob 3 ali 4%, ko bo gospodarstvo začelo ječati! ;) Ni prav nobenega zagotovila za to! 8-)


Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.


Pa tudi vse se vrača na normalne nivoje pred tem dvigom - pšenica, ki je kazalnik za cene hrane, kovine za avtoindustrijo, les se je celo vrnil na nivo izpred petih let. Tako da inflacija se po mojem definitivno umirja.

FrRoSt ::

pangro je izjavil:



Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.


Tudi zlato ni več tisto, kar je bilo!! ;) Prvič, gre samo za neke (vrednostne) papirje, kijih lahko skoraj poljubno izdajaš in uporabljaš zaupanje na lepe očke! Drugo pa je, da je v zlatu Rusija in so avtomatsko blokirali trg, s sankcijami! 8-) Tako da, računati na to, da ti bo zlato nekaj na/povedalo, je kakor, da ti bo gluh slišal. :)

Ne, ni nobenega zagotovila za veliko inflacijo! ;) Menda to pravijo tudi centralni bankirji!? :)) Kaj misliš, da bi potrebovali v tem primeru in situaciji še paniko glede tega!?? 8-)

enemon je izjavil:

pangro je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

dronyx je izjavil:

Včeraj je nekdo preroško napovedal da 10 letna ameriška obveznica kaže na to, da ne bo inflacije. Kdaj konkretno pa je 10 letna ameriška obveznica kazala na 10% inflacijo? Kakor se jaz spomnim je bila vrsto let donosnost te obveznice celo pod inflacijo, to pa zato, ker so US in D (FED) natisnile veliko njihovih trilijonov USD in s tem kupovale tudi obveznice ter jim tako umetno višale ceno in nižale donosnost, investicijski denar je pa šel v bolj tvegane naložbe in napihnil ameriško borzo. Državne obveznice so najbolj manipuliran vrednostni papir in kažejo kvečjemu na to, koliko denarja je bilo natisnjenega (ti papirji so končali na računih centralnih bank, tako da se da vse to preverit). Mnogo boljši pokazatelj prihodnje inflacije od 10 letnih ameriških obveznic bo če spijete par litrov piva, se polulate in gledate kam vam nese. Ženske prosim tega ne počnite! ;)

Drugače lopov ostane lopov ne glede na to, kakšno kravato da nase. Po moji oceni bo tokrat obseg škode večji, kot ob zadnji finančni krizi. Že samo na bankah evro območja je bilo razvrednotenje prihrankov zaradi inflacije blizu tisoč milijard evrov. Globalno raje ne računam, ker je potrebno prištet še par tisoč milijard. Pa tega seveda še ni konec. Potem je tu pa še padec kupne moči in standarda ljudi. Samo ker bo tokrat nastradala predvsem navadna raja, ni to niti novica dneva.


:))

Že spet ti malo tako, prevedeš in razumeš po svoje!?? :O

Govor je bil o trendu, ki se pojavi pred RECESIJO, v recesiji pa je inflacija IMPLICITNO vsebovana in ne eksplicitno!! ;) Eksplicitno se torej govori o trendu, ki nakazuje recesijo!

Ta trend, ko se sekajo obresti kratkoročnih in dolgoročnih obveznic in začnejo prevladovati donosnosti na kratkoročnih, sproži zanimanje za kratkoročno investiranje, ker je bolj donosno in povzroča beg iz dolgoročnega cikla.
DRUGO, kar je, je to da predsedniki in predstavniki FEDa ne vedo, kako se bo obnašala inflacija, ne pomeni, da ne vedo kaj je to inflacija! ;) Pomeni samo to, da ne vedo, kako se bo ta žival inflacija obnašala! :O Ker nikakor ni nujno, da se bo npr. umirila, pomirila ali utihnila, ob 3 ali 4%, ko bo gospodarstvo začelo ječati! ;) Ni prav nobenega zagotovila za to! 8-)


Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.


Pa tudi vse se vrača na normalne nivoje pred tem dvigom - pšenica, ki je kazalnik za cene hrane, kovine za avtoindustrijo, les se je celo vrnil na nivo izpred petih let. Tako da inflacija se po mojem definitivno umirja.


8-)

Vidiš, vidiš ...!??

Davke in takse je vlada na energente oprostila in znižala samo zaradi česa že!?? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

dronyx ::

enemon je izjavil:

Pa tudi vse se vrača na normalne nivoje pred tem dvigom - pšenica, ki je kazalnik za cene hrane, kovine za avtoindustrijo, les se je celo vrnil na nivo izpred petih let. Tako da inflacija se po mojem definitivno umirja.

Očitno BoE potem samo straši ljudi na otoku da bo inflacija dosegla 13%? Ali nimajo teh podatkov? Jaz trdim da bo inflacija pri nas dosegla vrh konec leta pri 18%, na 5% bo padla šele 2025. Drži me za besedo.

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Jay Powell je zgodovinska oseba. Bo pa med negativci.


:)):)):)):)):))

Kaj v Muzeju Voščenih Lutk ga bodo postavili zraven ... Junkersa!?? 8-)

Tale vic že dolgo časa mislim povedati! :D

Bil je objavljen v nekem stripu na eni strani v 10+ slikcah, kakih več kot 30 let nazaj. Sem si ga takoj zapomnil in ponotranjil. Šlo je genija Leonarda in njegovega vajenca, ki sta nastopala v raznih skečih!

 Leonardo

Leonardo



Vic gre pa takole: Leonardo z nekim papirjem nadleguje someščane, ki hodijo po ulici! ODZIVI so RAZLIČNI! Nekateri se mu smejejo, drugi ga ignorirajo, tretji mu kažejo, da je nor in podobno.... Potem pa pride mimo njegov vajenec, ko Leonardo ves nesrečen potrt in obupan sedi na robu pločnika! Vajenec ga vpraša: Kaj se je zgodilo Mojster!?? Leonardo pa mu ves potrt odgovori: Ravnokar sem izumil in natisnil bankovec za 500 frankov, pa mi ga nihče noče zmenjati!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

pangro ::

dronyx je izjavil:

enemon je izjavil:

Pa tudi vse se vrača na normalne nivoje pred tem dvigom - pšenica, ki je kazalnik za cene hrane, kovine za avtoindustrijo, les se je celo vrnil na nivo izpred petih let. Tako da inflacija se po mojem definitivno umirja.

Očitno BoE potem samo straši ljudi na otoku da bo inflacija dosegla 13%? Ali nimajo teh podatkov? Jaz trdim da bo inflacija pri nas dosegla vrh konec leta pri 18%, na 5% bo padla šele 2025. Drži me za besedo.

Razmišljaš kaj v smeri da bi kupoval zlato, surovinske delnice, šorte na obveznice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Kaj v Muzeju Voščenih Lutk ga bodo postavili zraven ... Junkersa!?? 8-)

Zraven Bernia Madoffa. ;)

pangro ::

dronyx je izjavil:

enemon je izjavil:

Pa tudi vse se vrača na normalne nivoje pred tem dvigom - pšenica, ki je kazalnik za cene hrane, kovine za avtoindustrijo, les se je celo vrnil na nivo izpred petih let. Tako da inflacija se po mojem definitivno umirja.

Očitno BoE potem samo straši ljudi na otoku da bo inflacija dosegla 13%? Ali nimajo teh podatkov? Jaz trdim da bo inflacija pri nas dosegla vrh konec leta pri 18%, na 5% bo padla šele 2025. Drži me za besedo.


Je pa res eu in vb sta malce drugačna zgodba od usa in seveda obe valuti eur in gbp sta bili pretepeni napram dolarja, nekako se pričakuje da bo usa to krizo bolje prebrodila.

pangro ::

dronyx je izjavil:

pangro je izjavil:

Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.

To me spominja na tega lika (Steven Van Metre). Njemu vedno neki grafi nekaj sporočajo, samo potem se pogosto izkaže da je resničnost povsem drugačna, kot so kazali njegovi grafi. Mislim da imajo američani za take izraz snake oil salesman.


Vsak špekulira po svoje eni tko drugi pa tako tudi goldbugsi špekulirajo, stava na inflacijo je stava na zlato, surovine itd.....

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

dronyx je izjavil:

enemon je izjavil:

Pa tudi vse se vrača na normalne nivoje pred tem dvigom - pšenica, ki je kazalnik za cene hrane, kovine za avtoindustrijo, les se je celo vrnil na nivo izpred petih let. Tako da inflacija se po mojem definitivno umirja.

Očitno BoE potem samo straši ljudi na otoku da bo inflacija dosegla 13%? Ali nimajo teh podatkov? Jaz trdim da bo inflacija pri nas dosegla vrh konec leta pri 18%, na 5% bo padla šele 2025. Drži me za besedo.


Je pa res eu in vb sta malce drugačna zgodba od usa in seveda obe valuti eur in gbp sta bili pretepeni napram dolarja, nekako se pričakuje da bo usa to krizo bolje prebrodila.


AHA!!?

Pretepeni sta bili!??? Kdo ju je pa premlatil!??? ;)

Zlobni Putler!??? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kancler ::

Odvratno je gledat nastope karakondzule lagarde, kako laze v kamero o "prehodnosti" inflacije. Centralni bankirji in top ekonomosti med seboj vodijo zelo resne in ostre razprave ali dvignt/spustit mero za 0.25 ali 0.00 procenta in to je kao znanost, vse to skup ima pa pi*kin dim efekt na ekonomijo, ampak vsi mediji/folk pa sam cakajo te napovedi kot neko eksaktno napoved.
Ekonomija ja najvecji scam, poslovni nacrti pa te proracuni so vsi na papirju dokler jih realnost ne zadane v glavo. Kaj sploh planirajo, ce je to slabse kot vedezevanje.
Ce pa se zmotjo je pa itak bailout.

dronyx ::

pangro je izjavil:

Je pa res eu in vb sta malce drugačna zgodba od usa in seveda obe valuti eur in gbp sta bili pretepeni napram dolarja, nekako se pričakuje da bo usa to krizo bolje prebrodila.

9% inflacija (pri nas 11%, baltske države čez 20%!) in 0% obrestna mera. ECB res piše finančno zgodovino. Smo skupaj vsi z njimi na tem vlakcu smrti in lahko samo kričiš od groze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

LeQuack ::

kancler je izjavil:

Odvratno je gledat nastope karakondzule lagarde, kako laze v kamero o "prehodnosti" inflacije. Centralni bankirji in top ekonomosti med seboj vodijo zelo resne in ostre razprave ali dvignt/spustit mero za 0.25 ali 0.00 procenta in to je kao znanost, vse to skup ima pa pi*kin dim efekt na ekonomijo, ampak vsi mediji/folk pa sam cakajo te napovedi kot neko eksaktno napoved.
Ekonomija ja najvecji scam, poslovni nacrti pa te proracuni so vsi na papirju dokler jih realnost ne zadane v glavo. Kaj sploh planirajo, ce je to slabse kot vedezevanje.
Ce pa se zmotjo je pa itak bailout.

Welcome to capitalism 101. Na tem je kapitalizem zgrajen.
Quack !

pangro ::

FrRoSt je izjavil:

pangro je izjavil:



AHA!!?

Pretepeni sta bili!??? Kdo ju je pa premlatil!??? ;)

Zlobni Putler!??? :))



Pretepel jih je kapital ki je plaha ptica in zbežal v dolar :) no eni pa napovedujejo da pride čas ko bo začel bežat v BRIC valute :D

redtech ::

CB so net buyers, noben ne prodaja.



The Central Bank of Iraq was the largest purchaser in June, adding 34t to its gold reserves. This is Iraq's first addition since September 2018 (7t) and lifts total gold reserves to 130t, 11% of total reserves. Uzbekistan (9t), Turkey (8t), Kazakhstan (4t) and India (4t), all regular buyers, were the other significant purchases during the month.

FrRoSt ::

:)):)):))

Sveže novice z ameriškega trga dela pravijo, da se je brezposelnost znižala na 3,5 odstotka, s tem pa je znova na ravni pred epidemijo. Nenavadno - vsi pričakujejo recesijo, trg dela pa je v odlični kondiciji. Česa podobnega v zgodovini še ni bilo. :))

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

pangro ::

FrRoSt je izjavil:

:)):)):))

Sveže novice z ameriškega trga dela pravijo, da se je brezposelnost znižala na 3,5 odstotka, s tem pa je znova na ravni pred epidemijo. Nenavadno - vsi pričakujejo recesijo, trg dela pa je v odlični kondiciji. Česa podobnega v zgodovini še ni bilo. :))

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...


Hej mogoče jim pa uspe soft landing:D

dronyx ::

FrRoSt je izjavil:

Sveže novice z ameriškega trga dela pravijo...

Veliko jih mora v ZDA opravljati po dve službi da lahko sploh preživijo. Kako se to šteje v statistiki pa ne vem.

FrRoSt ::

pangro je izjavil:


Hej mogoče jim pa uspe soft landing:D


SEVEDA! ;) Če hodiš s padalom spat, je vse mogoče!! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

enemon ::

FrRoSt je izjavil:

pangro je izjavil:



Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.


Tudi zlato ni več tisto, kar je bilo!! ;) Prvič, gre samo za neke (vrednostne) papirje, kijih lahko skoraj poljubno izdajaš in uporabljaš zaupanje na lepe očke! Drugo pa je, da je v zlatu Rusija in so avtomatsko blokirali trg, s sankcijami! 8-) Tako da, računati na to, da ti bo zlato nekaj na/povedalo, je kakor, da ti bo gluh slišal. :)

Ne, ni nobenega zagotovila za veliko inflacijo! ;) Menda to pravijo tudi centralni bankirji!? :)) Kaj misliš, da bi potrebovali v tem primeru in situaciji še paniko glede tega!?? 8-)

enemon je izjavil:

pangro je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

dronyx je izjavil:

Včeraj je nekdo preroško napovedal da 10 letna ameriška obveznica kaže na to, da ne bo inflacije. Kdaj konkretno pa je 10 letna ameriška obveznica kazala na 10% inflacijo? Kakor se jaz spomnim je bila vrsto let donosnost te obveznice celo pod inflacijo, to pa zato, ker so US in D (FED) natisnile veliko njihovih trilijonov USD in s tem kupovale tudi obveznice ter jim tako umetno višale ceno in nižale donosnost, investicijski denar je pa šel v bolj tvegane naložbe in napihnil ameriško borzo. Državne obveznice so najbolj manipuliran vrednostni papir in kažejo kvečjemu na to, koliko denarja je bilo natisnjenega (ti papirji so končali na računih centralnih bank, tako da se da vse to preverit). Mnogo boljši pokazatelj prihodnje inflacije od 10 letnih ameriških obveznic bo če spijete par litrov piva, se polulate in gledate kam vam nese. Ženske prosim tega ne počnite! ;)

Drugače lopov ostane lopov ne glede na to, kakšno kravato da nase. Po moji oceni bo tokrat obseg škode večji, kot ob zadnji finančni krizi. Že samo na bankah evro območja je bilo razvrednotenje prihrankov zaradi inflacije blizu tisoč milijard evrov. Globalno raje ne računam, ker je potrebno prištet še par tisoč milijard. Pa tega seveda še ni konec. Potem je tu pa še padec kupne moči in standarda ljudi. Samo ker bo tokrat nastradala predvsem navadna raja, ni to niti novica dneva.


:))

Že spet ti malo tako, prevedeš in razumeš po svoje!?? :O

Govor je bil o trendu, ki se pojavi pred RECESIJO, v recesiji pa je inflacija IMPLICITNO vsebovana in ne eksplicitno!! ;) Eksplicitno se torej govori o trendu, ki nakazuje recesijo!

Ta trend, ko se sekajo obresti kratkoročnih in dolgoročnih obveznic in začnejo prevladovati donosnosti na kratkoročnih, sproži zanimanje za kratkoročno investiranje, ker je bolj donosno in povzroča beg iz dolgoročnega cikla.
DRUGO, kar je, je to da predsedniki in predstavniki FEDa ne vedo, kako se bo obnašala inflacija, ne pomeni, da ne vedo kaj je to inflacija! ;) Pomeni samo to, da ne vedo, kako se bo ta žival inflacija obnašala! :O Ker nikakor ni nujno, da se bo npr. umirila, pomirila ali utihnila, ob 3 ali 4%, ko bo gospodarstvo začelo ječati! ;) Ni prav nobenega zagotovila za to! 8-)


Zagotovila ni a po drugi strani neke velike panike glede inflacije pa na trgu tudi ni zaznati. Bi obveznice že jasno sporočilo poslale če ne one pa zlato.


Pa tudi vse se vrača na normalne nivoje pred tem dvigom - pšenica, ki je kazalnik za cene hrane, kovine za avtoindustrijo, les se je celo vrnil na nivo izpred petih let. Tako da inflacija se po mojem definitivno umirja.


8-)

Vidiš, vidiš ...!??

Davke in takse je vlada na energente oprostila in znižala samo zaradi česa že!?? ;)


Vlada gorivu potiho že vrača prispevke nazaj, čeprav naj bi jih ukinila za eno leto ;)

https://vestnik.si/clanek/aktualno/drza...

feryz ::

Sparkxl je izjavil:

Dane sem kupil veliko milko z lešniki. Takoj mi je nekaj zasmrdelo, pogledam zadaj, shujšala je na 270g. Shrinkflacije se ne zajema v tistem fake izračunu inflacije
Nikakor ne morem zastopiti, da obstajajo ljudje, ki kupijo Milko. Pa sem prežrl čoko izdelkov več kot cel ta forum skupaj. Ampak Milke pa ni štapom ne diram. Govno od govna. Cuker in barva. Kakava tam noter ni.

dice7 ::

Sparkxl je izjavil:

Dane sem kupil veliko milko z lešniki. Takoj mi je nekaj zasmrdelo, pogledam zadaj, shujšala je na 270g. Shrinkflacije se ne zajema v tistem fake izračunu inflacije

Ocitno more res pridit kriza, da se ovce prebudite. Tavelka milka je 270g ze iz casa debelih krav. Pohlep kapitalizma ne pozna meja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

enemon ::

dice7 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Dane sem kupil veliko milko z lešniki. Takoj mi je nekaj zasmrdelo, pogledam zadaj, shujšala je na 270g. Shrinkflacije se ne zajema v tistem fake izračunu inflacije

Ocitno more res pridit kriza, da se ovce prebudite. Tavelka milka je 270g ze iz casa debelih krav. Pohlep kapitalizma ne pozna meja


270 g je tista poljska v kartonu, nemška v foliji je še vedno 300 g.

johnnyyy ::

FrRoSt je izjavil:

...

No hotel sem poudariti le par zadev. Namreč, na celotno situacijo se gleda preveč iz subjektivnega osebnega vidika. S tem pridemo do navijaštva in tarnanja, kaj je slabo in kako bi moralo biti drugače, da bi bilo bolje za nas oz. našo skupino. Če greš preveč v to, prideš do situacije, kjer se ti zdi svet nepošten in ker siliš z glavo skozi zid te lajf tepe še bolj kot sicer. :) Jugo sem vzel za primer, kako se lahko naivne ljudi žejne pripelje skozi vodo. Poleg tega pa lajfa ne smeš jemati preveč resno, saj lahko to vodi v razočaranje in zagrenjenost, ki na koncu najbolj škoduje tebi.

dronyx ::

johnnyyy je izjavil:

Poleg tega pa lajfa ne smeš jemati preveč resno, saj lahko to vodi v razočaranje in zagrenjenost, ki na koncu najbolj škoduje tebi.

Ti bi bil lahko vrhunski motivator. To bi lahko razlagal vojakom v prvi svetovni vojni pri Verdunu preden so jih poslali pred strojnice in zaplinili. Imam tudi jaz smisel za črni humor, ne samo centralne banke?

dronyx ::

Ko sem zadnjič napisal, da v takem monetarnem okolju najbolj profitirajo najbogatejši, saj pridejo prav oni do najcenejših kreditov s smešnimi obrestnimi merami. Ampak za njih niso ugodni samo hipotekarni krediti. Oni tako ugodne kredite dobijo za karkoli. Lahko gredo kupovat delnice, bitcoine, surovinske indeksne sklade...Za banko so to ljudje z najboljšim kreditnim rejtingom. Morda bi lahko naši raziskovalni novinarji (ups, teh niti nimamo) naredili raziskavo kakšni so bili najvišji podeljeni krediti in po kakšnih obrestnih merah! Sem prepričan, da bi marsikoga, ki mu je banka dala potrošniški kredit po 8% obrestni meri VRGLO NA RIT! ;)

Verjemite mi na besedo, ta tistem je izjemno pokvarjen! Ampak...če citiram...lajfa ne smeš jemati preveč resno, saj lahko to vodi v razočaranje in zagrenjenost, ki na koncu najbolj škoduje tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Da je sistem pokvarjen, mislim da se nas vecina tukaj strinja. Jaz se s tabo ne strinjam, glede prihodnje inflacije. Pricakujem manjso. Jutri ECB dvigne obrestno mero. Bomo videli za koliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

Dokler bo variabilna obrestna mera manjša of fiksne, ne bo nobenih sprememb. Potem pa počasi bodo.
Naj dvignejo na 3 - 5 posto, če imajo jajca. Instantno dobimo deflacijo. Naslednji mesec.

dronyx ::

kow je izjavil:

Da je sistem pokvarjen, mislim da se nas vecina tukaj strinja. Jaz se s tabo ne strinjam, glede prihodnje inflacije. Pricakujem manjso. Jutri ECB dvigne obrestno mero. Bomo videli za koliko.

Upam da nimaš preveč denarja na banki. Sicer ti dvigi obrestne mere nimajo takojšnjega učinka. FED že nekaj časa dviga, pa je inflacija do sedaj tudi v ZDA samo rastla.

kow ::

Seveda nimam. Saj nisem nor.

poweroff ::

dronyx je izjavil:

Ko sem zadnjič napisal, da v takem monetarnem okolju najbolj profitirajo najbogatejši, saj pridejo prav oni do najcenejših kreditov s smešnimi obrestnimi merami.

Saj to veš, da imajo tudi slovenske banke posebne akcije ponujanja kreditov odvetnikom in drugim premožnim skupinam? In obrestne mere so tam res nizke...
sudo poweroff

kow ::

Vidva se zdaj pritozujeta, da obstaja popust na kolicino in zanesljivost kredita. Drugace ne mora biti - to so naravne zakonitosti.

poweroff ::

Kdo se pritožuje?

Samo navajam dejstva.
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Saj to veš, da imajo tudi slovenske banke posebne akcije ponujanja kreditov odvetnikom in drugim premožnim skupinam? In obrestne mere so tam res nizke...

Moraš biti kapitalsko močan, da dobiš nizke obresti. Brez tega pač ne gre...

Vsi tukaj smo za banke samo reveži...

Pomaga tudi politična aktivnost in prepoznavnost v javnosti...

Vem, da je direktorica Triglava že pred leti, ko so bili hipotekarni tam okoli 6-7%, dobila kredit pod 1%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dronyx ::

poweroff je izjavil:

Saj to veš, da imajo tudi slovenske banke posebne akcije ponujanja kreditov odvetnikom in drugim premožnim skupinam? In obrestne mere so tam res nizke...

Jaz sem poslušal ob pivu zgodbo o milijonskem kreditu z 0% obrestno mero. Pa to je razlagal nekdo, ki zadeve dobro pozna. Kot rečeno ta sistem je do konca pokvarjen. Jaz potihem računam na Nemce da udarijo po mizi in rečejo schluss...Se pa ob tej veselici na banka sprašujem, kaj počne Banka Slovenije in da se ne bi spet zgodilo, da bodo davkoplačevalci morali plačat zapitek ko bo te fešte enkrat konec!

kow je izjavil:

Seveda nimam. Saj nisem nor.

Tudi na ameriški borzi se ne veseli preveč. Raja sicer misli, da bo FED prej reševal borzo, kot pa inflacijo, samo po moje se tokrat moti. Inflacija ni samo ekonomski problem. Inflacija je tudi politični problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Invictus ::

dronyx je izjavil:

Jaz potihem računam na Nemce da udarijo po mizi in rečejo schluss...

Nemci morajo rešiti svoje sranje...

https://damijan.org/2022/08/08/je-nemsk...

Določene elite so sde pač navadile na poceni denar, sam problem je, ker Evropa ni samozadostna, folk pa ima, svetovno gledano, daleč najboljši standard. To bo težko vzdrževati na dolgi rok.

Baje so govorice o tem, da bosta Nemčija in Francija zapustili EU...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FrRoSt ::

dronyx je izjavil:

Ko sem zadnjič napisal, da v takem monetarnem okolju najbolj profitirajo najbogatejši, saj pridejo prav oni do najcenejših kreditov s smešnimi obrestnimi merami. Ampak za njih niso ugodni samo hipotekarni krediti. Oni tako ugodne kredite dobijo za karkoli. Lahko gredo kupovat delnice, bitcoine, surovinske indeksne sklade...Za banko so to ljudje z najboljšim kreditnim rejtingom. Morda bi lahko naši raziskovalni novinarji (ups, teh niti nimamo) naredili raziskavo kakšni so bili najvišji podeljeni krediti in po kakšnih obrestnih merah! Sem prepričan, da bi marsikoga, ki mu je banka dala potrošniški kredit po 8% obrestni meri VRGLO NA RIT! ;)

Verjemite mi na besedo, ta tistem je izjemno pokvarjen! Ampak...če citiram...lajfa ne smeš jemati preveč resno, saj lahko to vodi v razočaranje in zagrenjenost, ki na koncu najbolj škoduje tebi.


:)):)):))

NO, premisli in napiši še enkrat!! ;)

Sistem, sam po sebi je tak, kakršen je!! 8-) Ni pokvarjen, ni moralen, ni zelen! Je samo SISTEM! USTVARIL (in podpira ga) pa Človek! Ljudje!! :|

Zdaj, če se vrnemo v naše malo domače okolje, kako se to pozna in odraža!!??:O

Nekako se najbolj odraža na stanovanjskem področju oz področju nepremičnin! Zato gredo cene nepremičnin tudi v nebo!!! Pa za to ni kriva ECB! Seveda je delovanje ECB potreben pogoj, ni pa zadosten! Na vso to situacijo se priključijo še tujci, ki bi radi kaj zaslužili ali investirali, vključno z rusi!

Kako globoko je zakoreninjen ta problem, doživiš šele, ko hočeš zadevo nekako popraviti, da ne rečem zbalansirati!? Da bi uvedel davak na nepremičnine, celo progresiven! Prvo stanovanje za majnši simbolični znesek, nadaljne neoremičnine pa nekoliko bolj progresivno. Ker to je dejansko luksuz!!

In kolikšna je podpora za takšen zakon!?? Med ljudmi samimi in med parlamentarnimi strankami!??? :))

Stari kitajski pregovor pravi: Veliko jih ima veliko, a malo jih ima dosti. :O

Vedeti in razumeti morate, da je vse to IGRA NIČELNE VSOTE! Da ima lahko nekdo več, mora imeti drug ali drugi manj... In tako bomo počasi odžagali sami sebi vejo, na kateri sedimo... Dokler ne bomo v končni fazi izčrpali in uničili celotnega planeta!?

Sebični gen, Ego!??

Nočem več težiti s tem, še kakšna povezava, če slučajno koga briga ali zanima:

https://www.caszazemljo.si/podnebna-kat...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

karafeka ::

Invictus je izjavil:


Baje so govorice o tem, da bosta Nemčija in Francija zapustili EU...



A to misliš na francosko-nemški vlak? Ali pa je že kaj bolj aktualnega?

FrRoSt ::

Invictus je izjavil:

dronyx je izjavil:

Jaz potihem računam na Nemce da udarijo po mizi in rečejo schluss...

Nemci morajo rešiti svoje sranje...

https://damijan.org/2022/08/08/je-nemsk...

Določene elite so sde pač navadile na poceni denar, sam problem je, ker Evropa ni samozadostna, folk pa ima, svetovno gledano, daleč najboljši standard. To bo težko vzdrževati na dolgi rok.

Baje so govorice o tem, da bosta Nemčija in Francija zapustili EU...


Ljudje so enaki po celem svetu, razlikujwjo se nekoliko v mentaliteti, kulturi in tradiciji, večinoma pa se vsi vozijo po isti progi v isto smer...

Nenčija in Francija!?? :))

Ni tako enostavno in lepo potegnit nekih meja, ker boš imel vedno ogromno nekih držav, ki se bodo počutile izdane!! V tem primeru beneluks, danci, avstrijci, skandinavci so otok in pojem zase,...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Poleg tega pa lajfa ne smeš jemati preveč resno, saj lahko to vodi v razočaranje in zagrenjenost, ki na koncu najbolj škoduje tebi.

Ti bi bil lahko vrhunski motivator. To bi lahko razlagal vojakom v prvi svetovni vojni pri Verdunu preden so jih poslali pred strojnice in zaplinili. Imam tudi jaz smisel za črni humor, ne samo centralne banke?


Vrhunski motivator? Če hočeš biti dober motivator, potem moraš imeti neko agendo in ji slediti. Ljudje imajo radi ekskluzivne in udarne novice. Zato boš večjo publiciteto požel, če boš razlagal o orgijah na ECB, zaroti centralnih bank, kako si delijo milijarde, kako bo prišlo do hiperinflacije in kako bo propadel zahodni monetarni sistem. Če poveš, da ne veš kakšna bo inflacija prihodnje leto, da ne veš kam bodo šle delnice in surovine, izgledaš kot bednik, saj je _vsem_ jasno kaj se bo zgodilo in kaj se zadaj počne. :)

dronyx je izjavil:

Ko sem zadnjič napisal, da v takem monetarnem okolju najbolj profitirajo najbogatejši, saj pridejo prav oni do najcenejših kreditov s smešnimi obrestnimi merami. Ampak za njih niso ugodni samo hipotekarni krediti. Oni tako ugodne kredite dobijo za karkoli. Lahko gredo kupovat delnice, bitcoine, surovinske indeksne sklade...Za banko so to ljudje z najboljšim kreditnim rejtingom. Morda bi lahko naši raziskovalni novinarji (ups, teh niti nimamo) naredili raziskavo kakšni so bili najvišji podeljeni krediti in po kakšnih obrestnih merah! Sem prepričan, da bi marsikoga, ki mu je banka dala potrošniški kredit po 8% obrestni meri VRGLO NA RIT! ;)

Verjemite mi na besedo, ta tistem je izjemno pokvarjen! Ampak...če citiram...lajfa ne smeš jemati preveč resno, saj lahko to vodi v razočaranje in zagrenjenost, ki na koncu najbolj škoduje tebi.


V kapitalizmu najbolj profitirajo kapitalisti (lastniki kapitala), v fevdalizmu fevd (lastnik zemlje), v monarhiji monarh, v komunizmu komunisti. Vsem sistemom pa je skupno to, da profitirajo tudi tisti, ki imajo veze oz. pripadnost. In noben sistem ni idealen in nepokvarjen in tudi ta ni. :) Lako to vzameš kot dejstvo ali pa se sekiraš celo življenje. Sistem zaradi tega ne bo nič boljši/slabši ali drugačen.

pangro ::

Inflacija ima zdaj še nekaj časa da realizira svoj potencial čeprav je verjetno v tistem war spike-u bilo že marsikaj vračunano, trenutno samo še raja špekulira in ima inflacijska pričakovanja:) mogoče par mesecev max leto preden vse zgrmi v prepad.

FrRoSt ::

pangro je izjavil:

Inflacija ima zdaj še nekaj časa da realizira svoj potencial čeprav je verjetno v tistem war spike-u bilo že marsikaj vračunano, trenutno samo še raja špekulira in ima inflacijska pričakovanja:) mogoče par mesecev max leto preden vse zgrmi v prepad.


:))

Ko bo inflacija, ki je na ponudbeni strani, začela izgubljati svoj zagon, bodo ljudje začeli izgubljati službe. :P
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

pangro ::

hvala bogu štartamo iz močnega trga delovne sile. bomo videli do kam bo zrasla nezaposlenost upam da centralne banke ne bodo šle v overshooting.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

FrRoSt ::

johnnyyy je izjavil:

dronyx je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Poleg tega pa lajfa ne smeš jemati preveč resno, saj lahko to vodi v razočaranje in zagrenjenost, ki na koncu najbolj škoduje tebi.

Ti bi bil lahko vrhunski motivator. To bi lahko razlagal vojakom v prvi svetovni vojni pri Verdunu preden so jih poslali pred strojnice in zaplinili. Imam tudi jaz smisel za črni humor, ne samo centralne banke?


Vrhunski motivator? Če hočeš biti dober motivator, potem moraš imeti neko agendo in ji slediti. Ljudje imajo radi ekskluzivne in udarne novice. Zato boš večjo publiciteto požel, če boš razlagal o orgijah na ECB, zaroti centralnih bank, kako si delijo milijarde, kako bo prišlo do hiperinflacije in kako bo propadel zahodni monetarni sistem. Če poveš, da ne veš kakšna bo inflacija prihodnje leto, da ne veš kam bodo šle delnice in surovine, izgledaš kot bednik, saj je _vsem_ jasno kaj se bo zgodilo in kaj se zadaj počne. :)


:)):)):))

Primer: uslužbenka ECB, ki hodi v službo brez spodnjih hlačk!? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

gruntfürmich ::

pangro je izjavil:

mogoče par mesecev max leto preden vse zgrmi v prepad.

to berem že od 2018. ampak zdaj pa bomo res kapitulirali!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Zidaki in beton so samo v parih letih pridobili 60% proti evru. Katastrophale Geldpolitik bi rekli Nemci (vsake toliko časa poskušam oživet temo, ker se mi zdi da nivo hitro pade če nič ne napišem). :))

kow ::

To ni problem samo monetarne politike, ampak spremenjene ekonomske aktivnosti zaradi korone. Sam sem v zadnjih 2 letih dal veliko manjsi del dohodka za storitve.
Kratkorocno bodo cene zaradi nenadnega povecanega povprasevanja, vedno overshootale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nirburu ::

FrRoSt je izjavil:


:)):)):))

Primer: uslužbenka ECB, ki hodi v službo brez spodnjih hlačk!? :))


Čak, a to res?

V bistvu me ne preseneča. Bruselj je evropski Tudorski dvor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

dronyx ::

ZDA bodo sprejele Inflation Reduction Act. Ideja kot kaže je pa v tem, da se še dodatnim tiskanjem denarja zlomiš inflacijo. Genialno. Zakaj se tega v Jugoslaviji niso spomnili?
««
73 / 218
»»