» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
67 / 218
»»

dronyx ::

kow je izjavil:

To je mozno samo pri nafti. Pri plinu se ocitno ne da. Vsaj tako ste mi pravili zgoraj. Logika mocno sepa v tej temi.

Kaj se ne da? Plin utekočiniš, prodaš proksiju, ki ti ga z ladjo pripelje in pobere maržo. Problem je samo v tem, da je končna cena mnogo višja, kot če ga dobiš direktno po plinovodu.

kow je izjavil:

To je mozno samo pri nafti. Pri plinu se ocitno ne da. Vsaj tako ste mi pravili zgoraj. Logika mocno sepa v tej temi.
dronyx, kako tocno bodo Rusi plin iz crpalist v zahodni sibiriji, spravili v indijo? Hvala za razlago!

Nimam časa raziskovat. Tule kako ga iz Sibirije spravijo na Kitajsko. Če se splača z ladjami uvažati nogavice iz Azije se bo splačalo uvažati tudi utekočinjen plin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

To je edini plinovod, ki gre do Kitajske. Ima 5x premajhno kapaciteto, da bi nadomestil izvoz v Evropo. Se kaksna ideja?
So Rusi cez noc zgradili LNG tankerje, terminale, ekstra plinovode do pristanisc? Cakam na razlage. Bo Gazprom odpustil 100k ljudi? Bodo dobivali place, pa lezali doma na hrbtu?
Kako tocno si vse to predstavljamo? Vse bolj sem zmeden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

sdafsda ::

Bodo prodajal,...kako leto al dve. Potem gre pa Evropa na svoje na taksen ali drugacen nacin.

kow ::

Pol ne bom zmrznil? Cveto, ti si me se dodatno zmedel.

https://news.yahoo.com/russian-state-en...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

To je edini plinovod, ki gre do Kitajske. Ima 5x premajhno kapaciteto, da bi nadomestil izvoz v Evropo. Se kaksna ideja?
So Rusi cez noc zgradili LNG tankerje, terminale, ekstra plinovode do pristanisc? Cakam na razlage. Bo Gazprom odpustil 100k ljudi? Bodo dobivali place, pa lezali doma na hrbtu?
Kako tocno si vse to predstavljamo? Vse bolj sem zmeden.

Cyka blyat, če so rusi sposobni žrtvovat 100.000 ljudi na fronti v Ukrajini, kaj ne bi bili sposobni zmetat na cesto podobnega števila zaposlenih v Gazpromu? Saj jaz tudi ne vem točno kaj sedaj počnejo zaposleni v njihovih avtomobilskih tovarnah, ko ni več delov iz EU. Očito nekaj pač počnejo, cyka blyat. Rusi so nekaj podobnega kot Balkan. Težko za razumet, če ne živiš tam.

kow ::

Te propagandne pravljice o ruskih nad(pod?)ljudeh, ki za svojega cesarja pretrpijo vse nevsecnosti - prodajaj komu drugemu.
Zahodne firme se vedno placujejo 2/3 place zaposlenim, ki ne delajo v njihovih avtomobilskih tovarnah. Ocitno to ni sustainable.

dronyx ::

kow je izjavil:

Te propagandne pravljice o ruskih nad(pod?)ljudeh, ki za svojega cesarja pretrpijo vse nevsecnosti - prodajaj komu drugemu.
Zahodne firme se vedno placujejo 2/3 place zaposlenim, ki ne delajo v njihovih avtomobilskih tovarnah. Ocitno to ni sustainable.

To dvomim da plačujejo če firme stojijo. Renault je tovarno v Rusiji kakor vem prodal. Imaš kakšen relevanten podatek da to drži? Sicer imajo kakor vem rusi tudi nekatere lastne avtomobilske tovarne, ki ne morejo izdelovat avtomobilov brez zahodnih delov. Sem bil pa presenečen kako dobro rusi plačujejo "prostovoljcem", ki bi šli na fronto v Ukrajino. Če sem prav razumel 5000 USD na mesec, za vsak uničen sovražnikov kos opreme dobiš še bonus, če te ubijejo pa familija praktično obogati. Ni čudno, da ruske mame masovno javljaj svoje sinove za prostovoljce in ne morejo skriti zadovoljstva, ko jih pripeljejo domov v krstah. Možnost preživetja v Ukrajini je namreč minimalna. Putinov "war chest" je kot kaže še vedno poln denarja in zlata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

damirj79 ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

To je mozno samo pri nafti. Pri plinu se ocitno ne da. Vsaj tako ste mi pravili zgoraj. Logika mocno sepa v tej temi.

Kaj se ne da? Plin utekočiniš, prodaš proksiju, ki ti ga z ladjo pripelje in pobere maržo. Problem je samo v tem, da je končna cena mnogo višja, kot če ga dobiš direktno po plinovodu.

kow je izjavil:

To je mozno samo pri nafti. Pri plinu se ocitno ne da. Vsaj tako ste mi pravili zgoraj. Logika mocno sepa v tej temi.
dronyx, kako tocno bodo Rusi plin iz crpalist v zahodni sibiriji, spravili v indijo? Hvala za razlago!

Nimam časa raziskovat. Tule kako ga iz Sibirije spravijo na Kitajsko. Če se splača z ladjami uvažati nogavice iz Azije se bo splačalo uvažati tudi utekočinjen plin.


Iz plinske vrtine plin teče sam, niti niso narejene, da bi jih po potrebi zapirali odvisno od porabe. Če plina ne bodo mogli preko plinovodov dovolj hitro pošiljat naprej, potem bo to za rusijo velik problem.

stara mama ::

Kot, da je to problem....

kow ::

dronyx je izjavil:

]Renault je tovarno v Rusiji kakor vem prodal. Imaš kakšen relevanten podatek da to drži?

Za Renault, ki je prodal to res ne drzi. Nekje sem zasledil, da so zahodni proizvajalci vecino zaposlenih poslali na cakanje. Vsaj 1 mesec nazaj jih se niso odpustili in zaprli tovarn.

fikus_ ::

"Nekje sem zasledil, da so zahodni proizvajalci vecino zaposlenih poslali na cakanje"

Prosim za vir. Hvala.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

kow ::

Takoj, ko bos pojasnil kam bodo Rusi poslali svoj plin oz. kako bodo ustavili vecino svojih naftnih vrtin.
Mimogrede, da so ustavili proizvodnjo zaradi manjka delov, lahko brez tezav najdes. Tudi mesecna proizvodnja je javni podatek.
Novic o zapiranju tovarn se nisem zasledil. Renault je ze prodal svoj delez, ostali proizvajalci pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

kow je izjavil:

Za Renault, ki je prodal to res ne drzi. Nekje sem zasledil, da so zahodni proizvajalci vecino zaposlenih poslali na cakanje. Vsaj 1 mesec nazaj jih se niso odpustili in zaprli tovarn.

To je bilo kakor vem na začetku invazije februarja, kasneje dvomim da so si še s tem delali stroške. To vse po moje sedaj stoji. Zaposluje pa ruska avtomobilska industrija menda 600.000 ljudi.

By May, only two of Russia’s 20 car plants were still working, and even they were operating at dramatically reduced capacity. Satellite images of the lot behind the Ford car plant in St Petersburg where new cars are stored showed it to be completely empty in July.
vir

dice7 ::

feryz je izjavil:

Pozimi bo plina kolikor hočeš.
Amerikanci ga bodo prodajali tako, kot so v Teksasu štrom nedavno. Od 100 do 1000 krat dražje.

Pozimi bo energentov preko glave, zal se distributerji gredo vojno dobickarstvo in cakajo da cene rastejo do zadnjega. Poznam kar nekaj lokalnih serifov ki namerno zadrzujejo drva in pelete z namenom, da prodajo potem januarja

kow ::

dronyx je izjavil:

kow je izjavil:

Za Renault, ki je prodal to res ne drzi. Nekje sem zasledil, da so zahodni proizvajalci vecino zaposlenih poslali na cakanje. Vsaj 1 mesec nazaj jih se niso odpustili in zaprli tovarn.

To je bilo kakor vem na začetku invazije februarja, kasneje dvomim da so si še s tem delali stroške. To vse po moje sedaj stoji. Zaposluje pa ruska avtomobilska industrija menda 600.000 ljudi.

By May, only two of Russia’s 20 car plants were still working, and even they were operating at dramatically reduced capacity. Satellite images of the lot behind the Ford car plant in St Petersburg where new cars are stored showed it to be completely empty in July.
vir


Najdi mi novice o zaprtjih tovarn oziroma mnozicnih odpuscanjih.

fikus_ ::

kow je izjavil:

Takoj, ko bos pojasnil kam bodo Rusi poslali svoj plin oz. kako bodo ustavili vecino svojih naftnih vrtin.
Mimogrede, da so ustavili proizvodnjo zaradi manjka delov, lahko brez tezav najdes. Tudi mesecna proizvodnja je javni podatek.
Novic o zapiranju tovarn se nisem zasledil. Renault je ze prodal svoj delez, ostali proizvajalci pa ne.


Spet sprenevedanje in preusmerjanje pozornosti!

Plin zakuriš (j*b*š ekologijo, še DE na polno kuri TE), naftne vrtine zapreš.

Še enkrat:
"Nekje sem zasledil, da so zahodni proizvajalci vecino zaposlenih poslali na cakanje"

Prosim za vir. Hvala

Pričakujem, da boš spet obračal besede in spreminjal temo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

kow ::

Sem ti ga dal. Tovarne so zaprli, zaposlenih pa niso odpustili. A tvoja teorija je, da se setajo po tovarni v brezdelju? Hvala za razlago.

fikus_ ::

Potem ti ne bo težko še enkrat dati vir, jaz ga namreč nisem opazil!

Jaz domnevam, da so tovarne zaprli in odpustili zaposlene po ukazu usa&Co
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Narobe domnevas.

https://www.reuters.com/business/autos-...

Julija/Avgusta so itak ponavadi v tovarnah remonti. Ampak, ce googlas, ne bos nasel novice, da je VW tovarno zaprl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

fikus_ ::

Ena lastovka še ne prinese pomladi. Ti pa trdiš, da je pomlad že tukaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

damirj79 ::

fikus_ je izjavil:


Plin zakuriš


Seveda ne moreš kar tako. Bedarije pišeš.

fikus_ ::

Kje je težava, da ne moreš zakurit plina?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

Tule sem povzel nekatere moje današnje poudarke. Moram pa opozoriti, da so nekateri grafi izjemno nazorni in šokantni.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ce vas vse prav razumem, bodo rusi "ugasnili" velik del crpalisc? Ste res 100% prepricani?

Gazprom PJSC's natural gas production has dropped 10.4% since January, dragged down by a steep cut in pipeline exports to Europe, which have fallen by 33.1% so far this year. The company has boosted exports to China.
Russia produced 249.7 billion cubic meters (Bcm) between Jan. 1 and July 15, down by 29.1 Bcm compared to the same period last year, according to preliminary estimates released by the state-owned company this month. Gas exports to countries outside the former Soviet Union were 71.9 Bcm, or 35.6 Bcm less than the same period last year.

Gazprom ima skoraj 500k zaposlenih. Proizvodnja v 1. polovici je padla za 10%, ceprav so se sankcije zacele dogajati sele na prehodu iz Q2 v Q3.
Pocasi me skrbi, koliko Rusov bo to zimo mocno zeblo.

Istoöasno pa rekornde dobiöke. Verjento si hotel trolalala malo v drugo smer. ÖE delaü 24/7 püe ne pomeni da si,,,,, si kvecemu osel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Zakaj se tako sekiraš za inflacijo, boš pač šel v Rusijo oziroma na Kitajsko.

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Zakaj se tako sekiraš za inflacijo, boš pač šel v Rusijo oziroma na Kitajsko.

Tabletke, ane.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj se tako sekiraš za inflacijo, boš pač šel v Rusijo oziroma na Kitajsko.

Tabletke, ane.


Kaj še čakaš, pokliči zdravnika za recept, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

damirj79 ::

fikus_ je izjavil:

Kje je težava, da ne moreš zakurit plina?!


Ker ob tisti količini plina iz vrtine, zna ratat hudičevo, pa ne (samo) zaradi ustvarjene toplote.

kow ::

Mr.B je izjavil:


Istoöasno pa rekornde dobiöke. Verjento si hotel trolalala malo v drugo smer. ÖE delaü 24/7 püe ne pomeni da si,,,,, si kvecemu osel.


Zanimivo, da so za letos napovedali, da prvic po letu 1998 ne bo dividend. Ocitno se tako kopajo v denarju, da so se lastniki odpovedali nagradi.

fikus_ ::

damirj79 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kje je težava, da ne moreš zakurit plina?!


Ker ob tisti količini plina iz vrtine, zna ratat hudičevo, pa ne (samo) zaradi ustvarjene toplote.


Še vedno ne vidim težave. Če so naftne vrtine gorele v Iraku, zakaj ne bi Rusi nadzorovano zakurili plina.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Istoöasno pa rekornde dobiöke. Verjento si hotel trolalala malo v drugo smer. ÖE delaü 24/7 püe ne pomeni da si,,,,, si kvecemu osel.


Zanimivo, da so za letos napovedali, da prvic po letu 1998 ne bo dividend. Ocitno se tako kopajo v denarju, da so se lastniki odpovedali nagradi.

Ja no, če ne znaš osnovnega ikanja pojmov, potem je jasno da zaključke ki jih repliciraš, malo potrjuješ s telebajski in ostalo full inteligentno osnovo. Verjento je vostok pravi učitel za take kot ti, ki dlej od mete ne znajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

johnnyyy ::

kow je izjavil:

Te propagandne pravljice o ruskih nad(pod?)ljudeh, ki za svojega cesarja pretrpijo vse nevsecnosti - prodajaj komu drugemu.

No nihče ni rekel da pretrpijo _vse_ nevsečnosti, enkrat se tudi to konča, a za Ruse oz. na sploh Slovanske narode je ta meja izjemno nizka, če gledamo iz vidika zahodnega človeka. Dober opis takšnega razmišljanja pri nas je Vorančeva novela Samorastniki.

LeQuack ::

Evo gospodarstvo je začelo umirati
https://www.reuters.com/business/retail...

" America's largest warehouse market is full as major U.S. retailers warn of slowing sales of the clothing, electronics, furniture and other goods that have packed the distribution centers east of Los Angeles.

The merchandise keeps flooding in from across the Pacific, and for one of the busiest U.S. warehouse complexes, things are about to get worse."
Quack !

kow ::

johnnyyy je izjavil:

kow je izjavil:

Te propagandne pravljice o ruskih nad(pod?)ljudeh, ki za svojega cesarja pretrpijo vse nevsecnosti - prodajaj komu drugemu.

No nihče ni rekel da pretrpijo _vse_ nevsečnosti, enkrat se tudi to konča, a za Ruse oz. na sploh Slovanske narode je ta meja izjemno nizka, če gledamo iz vidika zahodnega človeka. Dober opis takšnega razmišljanja pri nas je Vorančeva novela Samorastniki.


Jaz opazujem kaj pocne Putin. In vidim, da ne upa startati mobilizacije. To je bil njegov 20 letni deal z lastnimi prebivalci. Prodajal jim je mocno vojsko. Ce jih zdaj mobilizira, ga bodo podrpli samo najvecji verniki. Verjetno max 10% prebivalstva.

LeQuack je izjavil:

Evo gospodarstvo je začelo umirati
https://www.reuters.com/business/retail...

" America's largest warehouse market is full as major U.S. retailers warn of slowing sales of the clothing, electronics, furniture and other goods that have packed the distribution centers east of Los Angeles.

The merchandise keeps flooding in from across the Pacific, and for one of the busiest U.S. warehouse complexes, things are about to get worse."


Hoces reci, da bodo energenti cenejsi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

johnnyyy ::

kow je izjavil:

Jaz opazujem kaj pocne Putin. In vidim, da ne upa startati mobilizacije. To je bil njegov 20 letni deal z lastnimi prebivalci. Prodajal jim je mocno vojsko. Ce jih zdaj mobilizira, ga bodo podrpli samo najvecji verniki. Verjetno max 10% prebivalstva.

Po mojem tukaj ni važno, kdo ga bo podprl ampak kdo mu bo nasprotoval. In glede na to, da Rusija nima neke opozicije, je bolj vprašanje kdo ima jajca, da mu nasprotuje. Ker kazni za proteste in nasprotovanje so v RU podobne kot pri nas za umor.
Da bi štartal mobilizacijo sam ne verjamem, saj bi to zanj pomenilo nek "manjši poraz", a v svojo verovanje nisem toliko prepričan da bi stavil za gajbo piva. :)

kow ::

Ce mislite, da lahko urbaniziranega Rusa prepricajo, da se bo sel streljat za Putina - ste imo naivni. Tak folk se bo takoj predal Ukrajincem in spizdil na Zahod.
V bistvu mi je ta scenarij kar vsec. Se vec izobrazenih imigrantov, ki bodo poskrbeli za nase penzije.

Mimogrede, poznal sem enega taksnega Rusa v Slo. Ki je bil kar navdusen nad Putinom. Sva spilala CounterStrike. Me zanima, ce bi se sel streljat za Putina s pravo pusko. Dvomim. Itak, pa bi izdihnil po 100m teka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mr.B ::

kow je izjavil:

Ce mislite, da lahko urbaniziranega Rusa prepricajo, da se bo sel streljat za Putina - ste imo naivni. Tak folk se bo takoj predal Ukrajincem in spizdil na Zahod.
V bistvu mi je ta scenarij kar vsec. Se vec izobrazenih imigrantov, ki bodo poskrbeli za nase penzije.

Mimogrede, poznal sem enega taksnega Rusa v Slo. Ki je bil kar navdusen nad Putinom. Sva spilala CounterStrike. Me zanima, ce bi se sel streljat za Putina s pravo pusko. Dvomim. Itak, pa bi izdihnil po 100m teka.

Fuknjen si ti, Ukrajini se je po tiho odpovedal ves dog. Ko bo vsega konec, bo Putin odstavljen in zahod bo razlagal da se je zgodila revolucija. V končni fazi itak je prepoved informacij z Rusije razen click bait oglasov, ki jih ti tako rad limaš. V nasprotnem primeru boš moral delat, ker si Ruske in Kitajske robe ne boš mogel privoščit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

A nimamo ločene teme za Rusijo in Ukrajino, kaj morate tu bit offtopic?
Quack !

Comandante ::

LeQuack je izjavil:

A nimamo ločene teme za Rusijo in Ukrajino, kaj morate tu bit offtopic?

Ne, zaklenjena je zaradi blodenj ruskih agitatorjev/placancev, ki za 500 rubljev shitpostajo 16 ur na dan.

Sicer pa je Rus v veliki meri kriv za inflacijo, tako da ni offtopic.

FrRoSt ::

Comandante je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A nimamo ločene teme za Rusijo in Ukrajino, kaj morate tu bit offtopic?

Ne, zaklenjena je zaradi blodenj ruskih agitatorjev/placancev, ki za 500 rubljev shitpostajo 16 ur na dan.

Sicer pa je Rus v veliki meri kriv za inflacijo, tako da ni offtopic.


:)):)):)):)):))

Rusi so krivi za vse!! 8-)

Posledično tudi za tvoje mentalno stanje in zdravje!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

Comandante je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A nimamo ločene teme za Rusijo in Ukrajino, kaj morate tu bit offtopic?

Ne, zaklenjena je zaradi blodenj ruskih agitatorjev/placancev, ki za 500 rubljev shitpostajo 16 ur na dan.

Sicer pa je Rus v veliki meri kriv za inflacijo, tako da ni offtopic.

Ko pogledam čez dva tedna Ukrajinsko temo je vsaka zaklenjena. Koliko pa si kaj aktiven v Ukrajinskih temah, da imamo referenco
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Comandante ::

Rusi so krivi za vse!! 8-)

Vidis da razumes!

Posledično tudi za tvoje mentalno stanje in zdravje!! ;)

Drzi, rusi imajo negativen vpliv na vse, tudi na moje mentalno stanje in zdravje. Prisezem, da me ze od kar so ukradli Krim obcasno spika v levem kolenu.

D3m ::

A zato si ti na svetu, fotru poču kondom zaradi Sovjetov.

xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Comandante ::

D3m je izjavil:

A zato si ti na svetu, fotru poču kondom zaradi Sovjetov.

xD

Lahko nehas, za danes si izpolnil normo.

Mr.B ::

Comandante je izjavil:

D3m je izjavil:

A zato si ti na svetu, fotru poču kondom zaradi Sovjetov.

xD

Lahko nehas, za danes si izpolnil normo.


Rusi so krivi.
Rusi , so piöke, bodo propadle öe sankcionirajo zahod...
Kaj ko se ta pistop enako dobro izide napram Kitajski ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Magic1 ::

Sej mi ni jasno kaj si želite. Če rusija propade in nato razpade, nastane en kup novih držav, v katerih bodo vladali neki warlordi, ki bodo imeli kup nukic. Ali za grozit, ali za prodajat komurkoli bi plačal.
Pa to je še lep scenarij, lahko jih tolk gospodarko uničimo, da bo ljudstvo hotelo linčati vodstvo. Ti potem seveda nimajo kaj več za izgubit in začnejo raketirat nukice naokoli.
Ni več to čas oktoberske revolucije, kjer bo vodstvo lahko le čakalo, da jih pokončajo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

fikus_ ::

Comandante je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A nimamo ločene teme za Rusijo in Ukrajino, kaj morate tu bit offtopic?

Ne, zaklenjena je zaradi blodenj ruskih agitatorjev/placancev, ki za 500 rubljev shitpostajo 16 ur na dan.

Sicer pa je Rus v veliki meri kriv za inflacijo, tako da ni offtopic.


In božiček obstaja .
Eni ste res naivni. Inflacija je posledica printanja denarja, začela se je lani v jeseni!
Šitposta pa npr. primoZ z enovrstičnicami.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

Jaz nekaj ne razumem v zvezi z rusijo. Pravijo, da bo letos njihov BDP padel za 6,5%, ampak vrednost osvojenega ozemlja v Ukrajini se mi zdi (vsaj zaenkrat) višja od tega padca BDP. Torej invazija jim očitno (vsaj zaenkrat) še vedno prinaša profit?

pangro ::

dronyx je izjavil:

Jaz nekaj ne razumem v zvezi z rusijo. Pravijo, da bo letos njihov BDP padel za 6,5%, ampak vrednost osvojenega ozemlja v Ukrajini se mi zdi (vsaj zaenkrat) višja od tega padca BDP. Torej invazija jim očitno (vsaj zaenkrat) še vedno prinaša profit?


Ja itak dividende so že pripravljene samo še skupščina jih potrdi v obliki satelitsko vodenih izstrelkov:)

zobnik ::

aviator je izjavil:

zobnik je izjavil:

Dobrine so še kako pocen, če bi moral doma pridelat hrano in napravit drva bi šele videl, da je tud 10 evrov/kg moke premal....drva so po 80 evrov zarad strojev, če bi jih moral ročno ven zvlečt iz gozda, cepit bi morala bit cena 500 evrov/metr pri prodaji d abi pokril svoje delo.


Ponudba povprasevanje. Pac cena je 80 eur, s tem pokrijes stroske in nekaj zasluzis, ni pa bogatije. Ce je gozda pri hisi dovolj, je to sicer garaska dopolnilna dejavnost, se pa da nekaj zasluzit.

Pa sam izhajam iz kmetije, ampak eto vozim se po Ceski in Slovaski, same njive, koder seze pogled, pa zelo malo mehanizacije. Pri nas pa polno mehanizacije, pa nikjer nobene njive.

Mi je kar fascinantno. Najvec traktorjev na prebivalca, pa nismo samooskrbni. Sploh v okolici na novo pozidanih kmetijskih zemljisc je opazen trend, hitreje, visje, mocneje.


Ja sam kmet ni kriv, če mamo tolk zanič kmetijsko politiko, uvaža se roba, domači kmetje pa ne morejo prodat. In zakaj bi pol sadil, če ni povpraševanja.
««
67 / 218
»»