» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
62 / 218
»»

Mato989 ::

bobby je izjavil:

Če si kupil danes z 20% lastnim vložkom in jutri padejo za 20% - prodaš in s kupnino odplačaš kredit in ostaneš brez lastnega vložka.


Tole bo ok samo v primeru, ce ostale ovce ne razmisljajo isto v nasprotju bos izgubil se 20% samo da se resis sranja.
To, kar se je trenutno nagrmadilo skupaj ne tocno ta logika in ljudje so se zakreditiral po vecini zaradi FOMO.



Fora je v tem da večina niti noče prodajat... in če bo večina nadaljevala to logiko bodo cene šle gor overall

Dejansko na 50 let bo vse rastlo, tako plače kot cene nepremičnin, sicer v različni hitrosti in nihanjih...



Overall je v 99% bolje da če lahko kupiš in če rabiš DA KUPIŠ in ne čakaš, sploh če je nekaj vsaj PRIBLIŽNO ok... v nasprotnem primeru gemblaš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bobby ::

Fora je v tem, da je folk res vecinima noce prodat ampak so pa naredili v vecinj napako, ki pa je, da so se zakreditirali do skrajnih meja svojih limitov pri nizkih obrestnih variabolnih merah.
Ampak Euribor se viša, krediti se bodo visali, se kdo izgubi aluzbo in imas problem, ker kredita nisi sposoben odplacevati,... Potem pa najdes vec prodajalcev, ki MORAJO prodat in manj kupcev, ki zelijo/morajo/lahko kupijo oz so voljni kupiti in potem trg prodajalcev drug drugemu zbija ceno.

Tale "Dejansko" ni dejansko in ne bo dejansko, ker DEJSTVO je pa problem v rodnosti in prej ali slej se bo nabasalo na prevec cementa, premalo ljudi za nakup.

Ampak spet, vse gori najnse jemlje v kontekstu Paretove diatribucije, da se ne bo kdo zataknu v detajle.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

bobby je izjavil:

Fora je v tem, da je folk res vecinima noce prodat ampak so pa naredili v vecinj napako, ki pa je, da so se zakreditirali do skrajnih meja svojih limitov pri nizkih obrestnih variabolnih merah.
Ampak Euribor se viša, krediti se bodo visali, se kdo izgubi aluzbo in imas problem, ker kredita nisi sposoben odplacevati,... Potem pa najdes vec prodajalcev, ki MORAJO prodat in manj kupcev, ki zelijo/morajo/lahko kupijo oz so voljni kupiti in potem trg prodajalcev drug drugemu zbija ceno.

Tale "Dejansko" ni dejansko in ne bo dejansko, ker DEJSTVO je pa problem v rodnosti in prej ali slej se bo nabasalo na prevec cementa, premalo ljudi za nakup.

Ampak spet, vse gori najnse jemlje v kontekstu Paretove diatribucije, da se ne bo kdo zataknu v detajle.


Ja, ampak imaš 1 letni moratorij na kredit, imaš možnost da banka zapleni IN NE PRODA TAKOJ ampak drži ceno itd... Sploh pa to zabitost in zakreditiranost do zgornje meje pred 4 leti lahko pomeni da imaš zdaj spet 10 ali 15% fora...

Recimo sam imam variabilno OM in imam trenutno obrok 137 EUR na mesec... fora imam še 700 EUR toliko mi namreč po večini plač ostane... zdaj pa izračunajva koliko mora EURIBOR gor da bom prišel iz anuitete 137EUR do ajde 737EUR.... težko dvomim da je to mogoče, ker bo prej vojna.

Drugače imaš pa prav ja, lahko zbijajo ceno...

Problem rodnosti v SLoveniji je tako tako... bi ti dal prav, ampak ker lahko nepremičnine kupijo tudi TUJCI ne razumem zakaj bi rodnost tako vplivala na samo povpraševanje... namreč rodnost imamo še skoz nizko, ampak v Sloveniji danes živi več ljudi kot 5, 10 let nazaj če se ne motim... kaj misliš da tujci ne morejo in ne želijo kupit?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: avani ()

bobby ::

Si pac izven diatribucije s tvojim primerom. Poleg tega 137eur za nepremicnino na tem, da imas 700eur se lufta je super hudo dobro, tudi jaz bi vzel to varianto, ampak 1500eur bi bil kvartalna investicija v srebri in uran.

1 letni moratorij,.. Da, ampak to ga imajo vsi kar pomeni nisi nic posebneha s tem moratorijem, ker credni nagon bo izvajanje istih zadev in vsi bodo imeli iste pogoje kar pomeni,... Ne rabim razlagat naprej a ne.

Rodnost pa tujci,...
Državljani Slo so trenutni na 1,81 ce me spomin ne moti ali pa celo na 1,78.

Ja in iz kje bodo te tujci prisli? Najblizji okoli nas so tueki s 4 froce na par trenutno za razliko 7ih 20 let nazaj (zaokruzujem decimalke).

Indijci? 2,8 otroka na par.
Africani ti ostanejo,.. Se kdo?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Recimo sam imam variabilno OM in imam trenutno obrok 137 EUR na mesec... fora imam še 700 EUR toliko mi namreč po večini plač ostane... zdaj pa izračunajva koliko mora EURIBOR gor da bom prišel iz anuitete 137EUR do ajde 737EUR.... težko dvomim da je to mogoče, ker bo prej vojna.


Uf, ni samo ta problem. Tvojih 700EUR bo nacetih iz dosti vec strani.

Drugace ce hoces prvo leto odplacati enako kolicino glavnice in je obrok iz 137 na 737EUR bi moral EURIBOR biti nekje +9%, ce se prav spomnem, da imas galvnico 80kEUR.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

A fifth of UK households now have an average shortfall of GBP60 a week between what they earn and what they need to cover essentials such as energy bills, rent, transport and food, as the rising cost of living leaves people with the lowest amount of spare cash in almost five years.
vir Guardian

To je težava pri kreditih. Ni nujno da izgubiš službo, problem se ti lahko pojavi že če stroški tako narastejo, da postane odplačevanje kredita previsoka postavka. S tem jih bo imelo čedalje več težave. Jaz menim da se zadeva s FOMO špekulativnimi krediti za vse ne bo dobro izšla. Ne verjamem v Jugoslovanski scenarij, da bo te kredite zaradi inflacije čedalje lažje odplačevat. Razviti svet si take inflacije ne more privoščit.

TheBlueOne ::

Dvomim, da bi lahko bilo tako hudo, bodo drzave verjetno drugace pomagale. Ce ti prevec ljudi ne zmore placevati kredita imas krizo. Pac banke dobijo napremicnine katerih ne morejo dovolj prodati, ker jih je celo morje. Smo pa videli kaj vse taka situacija potegne za sabo.

bobby ::

No pa smo pri tem, kar sem opisal par postov visje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Indijci nimajo 2.8 otroka na par. Mislim, da je trenutno cifra okoli 2.3

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

Dvomim, da bi lahko bilo tako hudo, bodo drzave verjetno drugace pomagale. Ce ti prevec ljudi ne zmore placevati kredita imas krizo. Pac banke dobijo napremicnine katerih ne morejo dovolj prodati, ker jih je celo morje. Smo pa videli kaj vse taka situacija potegne za sabo.
To pa pomeni še več davkov na vseh področjih. "Država" smo mi vsi. In moramo plačevati za butaste odločitve ostalih. Druga stvar je naravna nesreča ali kaj podobnega, da pa moramo pomagati nekomu, ki se zakalkuliral s kreditom oz. kar celotnim bankam, je pa kraja.
Prodajo naj, gredo v najem in nosijo posledice svojih dejanj.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bobby ::

kow je izjavil:

Indijci nimajo 2.8 otroka na par. Mislim, da je trenutno cifra okoli 2.3


No se toliko slabse za potencialno priseljevanje v Slo,..

energetik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dvomim, da bi lahko bilo tako hudo, bodo drzave verjetno drugace pomagale. Ce ti prevec ljudi ne zmore placevati kredita imas krizo. Pac banke dobijo napremicnine katerih ne morejo dovolj prodati, ker jih je celo morje. Smo pa videli kaj vse taka situacija potegne za sabo.
To pa pomeni še več davkov na vseh področjih. "Država" smo mi vsi. In moramo plačevati za butaste odločitve ostalih. Druga stvar je naravna nesreča ali kaj podobnega, da pa moramo pomagati nekomu, ki se zakalkuliral s kreditom oz. kar celotnim bankam, je pa kraja.


Kaj?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

bobby ::

Vec davkov na vec podrocjih?
Ammm zadnje omejitve pri gorivih, amm omejitve pri cenah elektricne energije,.. Ammm kar neki covid dodatki, ammm,... Resno?

Sama valuta in inflacija JE kraja, da placujes davke za razvoj drzave, da, se strinjam ampak ne pod pogojem, da Slo davcna je ena izmed najbolj obremenjena za drzavljane v EU pa se vedno delamo neumnosti z raznoraznim trosenjem, ki nima veze z razvojem in/ali upgrejdanjem življenjskega standarda drzavljanov, ki placujemo ta del.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

TheBlueOne ::

energetik je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Dvomim, da bi lahko bilo tako hudo, bodo drzave verjetno drugace pomagale. Ce ti prevec ljudi ne zmore placevati kredita imas krizo. Pac banke dobijo napremicnine katerih ne morejo dovolj prodati, ker jih je celo morje. Smo pa videli kaj vse taka situacija potegne za sabo.
To pa pomeni še več davkov na vseh področjih. "Država" smo mi vsi. In moramo plačevati za butaste odločitve ostalih. Druga stvar je naravna nesreča ali kaj podobnega, da pa moramo pomagati nekomu, ki se zakalkuliral s kreditom oz. kar celotnim bankam, je pa kraja.
Prodajo naj, gredo v najem in nosijo posledice svojih dejanj.


Tvoja resitev ne deluje. Kaj pa bodo prodali, ce jih rubijo banke, ki potem ne morejo prodati? Drugace seveda placujes za butaste odlocitve ostalih, kakor lahko od ostalih tudi zasluzis.

Si pa marsikdo misli, da je sistem nekako proti njemu, edini problem pa je, da taki sistema pac ne razumejo in jih tisti, ki ga zmorejo razumeti prehitijo vedno v vsakem sistemu. Distribucija je tezko drugacna v smislu prihodnosti, kalkuliranje kako bi s svojo filozofijo prisel boljse skozi v retrospektivi pa je nesmiselna, ker potem se realnost seveda ne bi odvila enako.

bobby je izjavil:


Sama valuta in inflacija JE kraja, da placujes davke za razvoj drzave, da, se strinjam ampak ne pod pogojem, da Slo davcna je ena izmed najbolj obremenjena za drzavljane v EU pa se vedno delamo neumnosti z raznoraznim trosenjem, ki nima veze z razvojem in/ali upgrejdanjem življenjskega standarda drzavljanov, ki placujemo ta del.


Ni kraja, ker poznamo naravno inflacije in valut. Ce se ne zmores prilagoditi ne pomeni, da je kraja. Kraja bi bila, ce bi jo nekako skrivali in koga sleparili.

Razvoj pa imas, mimo tega ne preides. V tem sistemu menda celo najhitrejsi.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Si pa marsikdo misli, da je sistem nekako proti njemu, edini problem pa je, da taki sistema pac ne razumejo in jih tisti, ki ga zmorejo razumeti prehitijo vedno v vsakem sistemu


Ke so vsi, ki koncajo srednjo šolo ali fax ali diplk, mag,.. Karkoli ze, finančna izobrazba pa manjka 99% drzavljanom in pa logika 80procentile drzavljanov, da je drzava tista, ki mora poskrbet za njih. Kateti smehi.

Lazje je bulit tv in poslusat novice med 19in 20h.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Lonsarg ::

Slovenija je ves cas poceni kreditov imela ultra ultra stroge pogoje. V Ameriki se komot zakreditiras za faktor 2 bolj kot pri nas.

Tak da razen redkih edge case primerov se to da folk ne bo mogel odplacevati kreditov za stanovanja ne bo dogajal.

Veliko bolj se bo dogajalo da najemnin ne bo mogel folk placevat, ker v recesiji bodo sluzbe izgubljali ravno taki ki so v najemu in so kreditno nespospbni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bobby ::

Ne skrbi zame, sem se kako prilagojen in trenutno stanje mi je osebno ZELO vsec. Moj post je namenjen

In ttenutno je nenaravna inflacija in 100% kraja.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

TheBlueOne ::

bobby je izjavil:



Ke so vsi, ki koncajo srednjo šolo ali fax ali diplk, mag,.. Karkoli ze, finančna izobrazba pa manjka 99% drzavljanom in pa logika 80procentile drzavljanov, da je drzava tista, ki mora poskrbet za njih. Kateti smehi.

Lazje je bulit tv in poslusat novice med 19in 20h.


Ne verjamem, da bi bila potrebna neka drugacna financna izobrazba, ker so zadeve dokaj enostavne. Ljudje si ne upajo spekulirati in reagirati. Poleg tega te bolj brihtni vedno nadmudrijo. Spremenis sistem, se prilagodijo in zopet potegnejo iz malhe vec. Ravno to je problem, da se jih financno uci ampak so pravila za ta trenutek, jutri pa je potreben nov pomislek in prilagoditev.

Drzava jim mora pomagati, ker so otroci drzave. Drzava take potrebuje in jih pedena. Zato pa obstaja drzava, zato pa demokracija slej kot prej deluje.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Oprosti, dejansko se ne morem strinjati z nicemer, kar si napisal.

Drzava NE potrebuje ukih ljudi ampak lutke.

Ce so tebi zadeve enostavne potem ni nujno, da so drugim tudi.

Ne, financ ne ucijo nikjer, otroc se jih naucijo od starsev, ki so se ji naucili od starsev, ki,.. U get my poanta? Torej so financno popolnima neliterarni.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mihaylo ::



Drzava jim mora pomagati, ker so otroci drzave. Drzava take potrebuje in jih pedena. Zato pa obstaja drzava, zato pa demokracija slej kot prej deluje.


Grem po novega Golf, sicer je 30k EUR, obrok bo skoz višji, če z eno leto bo kriza glede odplačevanja kredita. Avto nujno rabim za na šiht. Zdej al država pomaga tudi v takem primeru? Mogoče veriga dobrih ljudi z SMSom Golf5 ali Golf10 posebej zate/zame...?

Špekulacija pri nepremičninah je (bila) ista. Niso vsi kupili prvo stanovanje po previsokih cenah. Eni so drugega, tretjega,... Pomagat vsem? Nobenemu? Eni ste res vesoljsko brezmejni v iluzijah.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

A fifth of UK households now have an average shortfall of GBP60 a week between what they earn and what they need to cover essentials such as energy bills, rent, transport and food, as the rising cost of living leaves people with the lowest amount of spare cash in almost five years.
vir Guardian

To je težava pri kreditih. Ni nujno da izgubiš službo, problem se ti lahko pojavi že če stroški tako narastejo, da postane odplačevanje kredita previsoka postavka. S tem jih bo imelo čedalje več težave. Jaz menim da se zadeva s FOMO špekulativnimi krediti za vse ne bo dobro izšla. Ne verjamem v Jugoslovanski scenarij, da bo te kredite zaradi inflacije čedalje lažje odplačevat. Razviti svet si take inflacije ne more privoščit.


Ta članek je bullshit, ker bi prvo rad videl da ti ne kadijo, nikoli ne naročijo hrane itd... Folk ima ogromno rezerve ampak so razvajene riti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

bobby je izjavil:

Vec davkov na vec podrocjih?
Ammm zadnje omejitve pri gorivih, amm omejitve pri cenah elektricne energije,.. Ammm kar neki covid dodatki, ammm,... Resno?

Sama valuta in inflacija JE kraja, da placujes davke za razvoj drzave, da, se strinjam ampak ne pod pogojem, da Slo davcna je ena izmed najbolj obremenjena za drzavljane v EU pa se vedno delamo neumnosti z raznoraznim trosenjem, ki nima veze z razvojem in/ali upgrejdanjem življenjskega standarda drzavljanov, ki placujemo ta del.
Mislil sem "davkov". Torej ja, vse omejitve tržnih cen, dodatke, reševanje zakreditiranih bomo plačali davkoplačevalci, na tak ali drugačen način.
vires in numeris

TheBlueOne ::

bobby je izjavil:

Oprosti, dejansko se ne morem strinjati z nicemer, kar si napisal.

Drzava NE potrebuje ukih ljudi ampak lutke.

Ce so tebi zadeve enostavne potem ni nujno, da so drugim tudi.

Ne, financ ne ucijo nikjer, otroc se jih naucijo od starsev, ki so se ji naucili od starsev, ki,.. U get my poanta? Torej so financno popolnima neliterarni.


Saj to ti pravim, menda obratno razumes. Drzava potrebuje in zeli lutke, to so zame pravi otroci drzave. Zanje potem tudi tako ali drugace poskrbi, kar je logicno. So tudi vecina.

In ja, problem je, da tisti, ki zmore slediti, predvidevati in reagirati bo nagrabil disproporcionalno vec, teoreticno mogoce do tocke absurdnosti.

In nimas prav, da nikjer ne ucijo financ. Samo kako pa bos ucil finance? Ta pomislek "financne izobrazbe" prodajajo neki drugorazredni financni youtube gurujji. Munger je lepo opisal nesmisel tega. Kako bos ucil nekaj, kjer se moras nonstop prilagajati? Ce jih ucis finance za danes, bodo pri svojem prvem koraku nujno korak zadaj. Uciti za naprej pa jih ne mores, ker ne ves kaj bo.

bobby ::

mihaylo je izjavil:



Drzava jim mora pomagati, ker so otroci drzave. Drzava take potrebuje in jih pedena. Zato pa obstaja drzava, zato pa demokracija slej kot prej deluje.


Grem po novega Golf, sicer je 30k EUR, obrok bo skoz viĹĄji, Äe z eno leto bo kriza glede odplaÄevanja kredita. Avto nujno rabim za na ĹĄiht. Zdej al drĹžava pomaga tudi v takem primeru? MogoÄe veriga dobrih ljudi z SMSom Golf5 ali Golf10 posebej zate/zame...?

Ĺ pekulacija pri nepremiÄninah je (bila) ista. Niso vsi kupili prvo stanovanje po previsokih cenah. Eni so drugega, tretjega,... Pomagat vsem? Nobenemu? Eni ste res vesoljsko brezmejni v iluzijah.


Neumna primerjava,...
Ze v startu nisi upravicen do NOVEGA golfa zato vse naprej je irelevantno. Sekundarno,, javni prevoz je alternativa pa naj bo se tako slab.
Najdi boljsi primer


Nepremicnina je samo tocka visje, ker amoak zopet, nepremicnina, kjer se nokautiras za 8 ur dnevno na varnem obmocju dejansko spada pod nujo in za ta del je dovolj najem in ne samo nakup oz skupnost, kjer deug drugega varuje (ta zadnji del je stvar preteklosti, ki pa tem 20letnim mladickom zmeraj bolj disi)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

@TBO:
Ne verjamem, da bi bila potrebna neka drugacna financna izobrazba, ker so zadeve dokaj enostavne


Jaz sem ciljal bolj na tale stavek katerega mislim, da sem prav zastopil in "obratno razumevanje" mi tokrat ne nagaja.

Vse ostalo glede izobrazbe financ ne bilo bezano na splozno uradno izobrazbo, kot direktna primerjava guljenja 4 leta anglescine, zakaj ni tudi 4 leta drgnjenja financ v osnovnih solah in ne na after in alternative kot je tcoj youtube primer in izzrecna zelja posameznika,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Ta članek je bullshit, ker bi prvo rad videl da ti ne kadijo, nikoli ne naročijo hrane itd... Folk ima ogromno rezerve ampak so razvajene riti...

Presenetljivo veliko ljudi ni sposobno brez da vzamejo kredit pokriti niti par 100 € nepredvidenih stroškov. Bi bilo zanimivo videti koliko je takih pri nas. Verjetno več kot si misliš. Seveda pa lahko vsak dan ješ polento in mleko ter se umivaš z mrzlo vodo. Rezerve vedo so, če tako gledaš.

TheBlueOne ::

bobby je izjavil:

@TBO:
Ne verjamem, da bi bila potrebna neka drugacna financna izobrazba, ker so zadeve dokaj enostavne


Jaz sem ciljal bolj na tale stavek katerega mislim, da sem prav zastopil in "obratno razumevanje" mi tokrat ne nagaja.

Vse ostalo glede izobrazbe financ ne bilo bezano na splozno uradno izobrazbo, kot direktna primerjava guljenja 4 leta anglescine, zakaj ni tudi 4 leta drgnjenja financ v osnovnih solah in ne na after in alternative kot je tcoj youtube primer in izzrecna zelja posameznika,...


Ni najboljsa primerjava, poznam oboje. Pravim, da je dokaj enostavno, ker naceloma ce sledis samo temu kar je v porocilih in ne pocnes tega kar ti prodajajo si mislim, da si dolgorocno zelo OK.

Ce pa zelis biti financno na nivoju investitorja, potem pac vsak dan preberes najmanj Finance, porocila podjetij, ki te zanimajo in spekuliras po svojih sposobnostih. Izobrazbo potrebujes samo do tocke, da razumes besedisce in pomen osnov podjetnistva. To si mislim, da zmore vsaj 25% ljudi.

dronyx je izjavil:


Presenetljivo veliko ljudi ni sposobno brez da vzamejo kredit pokriti niti par 100 € nepredvidenih stroškov.


Sem imel v familiji nekoga, ki je delal na placah. Ko so sli po kredite so potrebovali kaj od nje. Menda se vecina kreditira do max.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

dronyx je izjavil:





To seveda ne drži za LJ, kje je cena novega stanovanja bližje 4-5k/m2. Tako da lahko tisto številko kar pomnožiš z 2.
Quack !

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ta članek je bullshit, ker bi prvo rad videl da ti ne kadijo, nikoli ne naročijo hrane itd... Folk ima ogromno rezerve ampak so razvajene riti...

Presenetljivo veliko ljudi ni sposobno brez da vzamejo kredit pokriti niti par 100 € nepredvidenih stroškov. Bi bilo zanimivo videti koliko je takih pri nas. Verjetno več kot si misliš. Seveda pa lahko vsak dan ješ polento in mleko ter se umivaš z mrzlo vodo. Rezerve vedo so, če tako gledaš.


O tem govorim... Če nekdo kadi in ma minus tedensko potem je kriv popolnoma sam in razvajenost, enako če si naročuješ Wolt itd... če ješ zunaj namesto sam skuhaš

Skratka temu članku in raziskavi pač ne verjamem. Prevče je ohlapna in ljudje zajeti v njej so verjetno sami odgovarjali glede na subjektivna mnenja oz glede na različne lajfstyle.

LeQuack je izjavil:

dronyx je izjavil:





To seveda ne drži za LJ, kje je cena novega stanovanja bližje 4-5k/m2. Tako da lahko tisto številko kar pomnožiš z 2.


Ja ampak povprečna plača v LJ je tudi dosti višja kot v Halozah... če delaš v LJ in imaš manj kot 2.500 bruto si itak neumen in je bolje se izselit v MB ali kam drugam... ko bo to dovolj storilo bodo delodajalci prosili z višjimi plačami da pridete nazaj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Wolt je zelo hitro prihranek. Takoj, ko je tvoja ura vredna nekje 10EUR+.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Wolt je zelo hitro prihranek. Takoj, ko je tvoja ura nekje 10€+.


Ko imaš uro 10EUR + NETO potem si pa itak moron če imaš minus na konc meseca na računu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Ni nujno. Kaksen davcni svetovalec ti zna povedati kaj vec. Samo skusam povedati, da ne obstaja samo tvoja pot na kateri gradis argumente. 15EUR menda ze dobis za ciscenje, kaj sele kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ni nujno. Kaksen davcni svetovalec ti zna povedati kaj vec. Samo skusam povedati, da ne obstaja samo tvoja pot na kateri gradis argumente.


Kaj mi bo povedal? Če imaš minus pri 10EUR neto na uro, pomeni da ne znaš upravljat s svojim denarjem... pika.

10EUR neto na uro je 1.700 NETO + dodatki... če s tem tolčeš mesečni minus in imaš vsak mesec več dolga moraš nujno včeraj nekaj drastično spremenit... če ne zmoreš se mi javi garantiram ti da ti spremenim lajf da boš varčeval 200EUR pa še sam bom vzel 100 EUR na mesec... samo bo treba dol z udobja in razvajenosti.

Pogoj je seveda da nisi v osebnem stečaju ali dolgovih od sodišč... to se da rešit samo na začetku, prvih 6 mesecev teh dolgov po par 10, 50 EUR...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Poznam tvoje finance in razmisljanje. Sem dosti bolj ucinkovit tako da hvala. Plus minus seveda znam poracunati. Kakor tudi celotne poteke kreditov v excelu, ne online kalkulatorjih itn. :)

Zgodovina sprememb…

bobby ::

TheBlueOne je izjavil:

bobby je izjavil:

@TBO:
Ne verjamem, da bi bila potrebna neka drugacna financna izobrazba, ker so zadeve dokaj enostavne


Jaz sem ciljal bolj na tale stavek katerega mislim, da sem prav zastopil in "obratno razumevanje" mi tokrat ne nagaja.

Vse ostalo glede izobrazbe financ ne bilo bezano na splozno uradno izobrazbo, kot direktna primerjava guljenja 4 leta anglescine, zakaj ni tudi 4 leta drgnjenja financ v osnovnih solah in ne na after in alternative kot je tcoj youtube primer in izzrecna zelja posameznika,...


Ni najboljsa primerjava, poznam oboje. Pravim, da je dokaj enostavno, ker naceloma ce sledis samo temu kar je v porocilih in ne pocnes tega kar ti prodajajo si mislim, da si dolgorocno zelo OK.

Ce pa zelis biti financno na nivoju investitorja, potem pac vsak dan preberes najmanj Finance, porocila podjetij, ki te zanimajo in spekuliras po svojih sposobnostih. Izobrazbo potrebujes samo do tocke, da razumes besedisce in pomen osnov podjetnistva. To si mislim, da zmore vsaj 25% ljudi.

dronyx je izjavil:


Presenetljivo veliko ljudi ni sposobno brez da vzamejo kredit pokriti niti par 100 € nepredvidenih stroškov.


Sem imel v familiji nekoga, ki je delal na placah. Ko so sli po kredite so potrebovali kaj od nje. Menda se vecina kreditira do max.


Da, s tem se pa popolnoma strinjam ampak je problem, ker 80% ljudi ve vse, kar se dogaja v športu, raznih kmetijah, spanskih nadaljevankah, pijanskij izletih na dnevni bazi, shopingi, nohtki, lasni podaljskih, TRAČI,... In tem ljudem, ki zavzemajo ~80% prebivalstva je edina prisilna izobrazba v casu obveznega solanja, da vsaj PRIBLIZNO morda dojamejo finance. Vse, kar je PO solanju je tocka,, kjer je logika, da se ni potrebno vec izobrazevat. In tu je problem trenutno, ker je tezje se naucit nekaj na svojo pest kot dobiti priblizni vpogled v finance.

Pa bom ignoriral se tocko, kjer prfoksi ao tam samo zato, ker morajo bit, da dobijo placo,...

Zopet, vse zgoraj je napisano 80procentualno in exktremi ao izuzeti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

TheBlueOne ::

Ce ti pravim, da ne mores. Tabrihtni bodo videli kako se obnasajo po tvojem solanju, se prilagodili in ne bo sprememb pri distribuciji bogastva. Se ce jih ucis sproti, se bodo oni ucili s tabo in izkoriscali znanje o tem kako se giblje vecina.

Buffet je lepo povedal kaj lahko kdo naredi, da je kakor on. Vlozi v Berkshire Hathaway. :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Poznam tvoje finance in razmisljanje. Sem dosti bolj ucinkovit tako da hvala. Plus minus seveda znam poracunati. Kakor tudi celotne poteke kreditov v excelu, ne online kalkulatorjih itn. :)


Tisti ki imajo minus na računu pa pač niso bolj učinkoviti kot jaz... jaz govorim o tistih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bobby ::

Oprosti, ne razumem tega dela. "cesa ne mores".

Trenutno si zamisljam samo to, da kat se janezek nauci,, janezek zna ampak pofukal ga bodo tisti, ki bodo zunaj svojega rednega časa vlozili vec casa in energije in bo janezek nategnjen v vsakem primeru?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Poznam tvoje finance in razmisljanje. Sem dosti bolj ucinkovit tako da hvala. Plus minus seveda znam poracunati. Kakor tudi celotne poteke kreditov v excelu, ne online kalkulatorjih itn. :)


Tisti ki imajo minus na računu pa pač niso bolj učinkoviti kot jaz... jaz govorim o tistih...


Ponujas meni. Minus na racunu ali pa nekaj malega ima vecina premoznih.

Od tebe je bolj ucinkovit vsak, ki na dolgi rok obvladuje vec premozenja kot ti. Minus na racunu pove bolj malo.

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

A fifth of UK households now have an average shortfall of GBP60 a week between what they earn and what they need to cover essentials such as energy bills, rent, transport and food, as the rising cost of living leaves people with the lowest amount of spare cash in almost five years.
vir Guardian

To je težava pri kreditih. Ni nujno da izgubiš službo, problem se ti lahko pojavi že če stroški tako narastejo, da postane odplačevanje kredita previsoka postavka. S tem jih bo imelo čedalje več težave. Jaz menim da se zadeva s FOMO špekulativnimi krediti za vse ne bo dobro izšla. Ne verjamem v Jugoslovanski scenarij, da bo te kredite zaradi inflacije čedalje lažje odplačevat. Razviti svet si take inflacije ne more privoščit.

Po mojem je odvisno kako je večina špekulirala. Torej če si imel lastnih sredstev 50k€, si vzel še 100k€ kredita za daljše obdobje in si kupil nekaj za 125k€ imaš kar nekaj denarja v rezervi za hude čase. V primeru da si se zakreditiral da nimaš več prihrankov in da ti na mesec nil ne ostane, potem te pa zna sezut :)

TheBlueOne ::

bobby je izjavil:

Oprosti, ne razumem tega dela. "cesa ne mores".

Trenutno si zamisljam samo to, da kat se janezek nauci,, janezek zna ampak pofukal ga bodo tisti, ki bodo zunaj svojega rednega časa vlozili vec casa in energije in bo janezek nategnjen v vsakem primeru?


Ne bo nategnjen. To je kakor da reces, da so v sportu nategnjeni vsi, ki ne zmagajo. Naf**** ga bo tisti, ki pocne kar predvidevas + ima dolocene sposobnosti in osebnostne karakteristike. Tale taisti pa profitira od tistih, katerim bi ti pomagal. Kako jim bos pomagal? Drzava, sindikati itn.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Poznam tvoje finance in razmisljanje. Sem dosti bolj ucinkovit tako da hvala. Plus minus seveda znam poracunati. Kakor tudi celotne poteke kreditov v excelu, ne online kalkulatorjih itn. :)


Tisti ki imajo minus na računu pa pač niso bolj učinkoviti kot jaz... jaz govorim o tistih...


Ponujas meni. Minus na racunu ali pa nekaj malega ima vecina premoznih.

Od tebe je bolj ucinkovit vsak, ki na dolgi rok obvladuje vec premozenja kot ti. Minus na racunu pove bolj malo.


In kako dolgi rok je dolgi rok? na rok milijard let bova imela isto premoženja ko bo vesolja konec? Torej smo po tej logiki vsi enako učinkoviti... neenakost REŠENA!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

stara mama ::

bobby je izjavil:

Tale "Dejansko" ni dejansko in ne bo dejansko, ker DEJSTVO je pa problem v rodnosti in prej ali slej se bo nabasalo na prevec cementa, premalo ljudi za nakup.

To in pa, zabavno šele bo, ko/če se bo izkazalo, da fiksne obrestne meri niso tako fiksne, kot so nekateri mislili (da bojo dobli naslednji razpad jugoslavije, japajade...).
Ampak ne, mato pravi, da gre samo gor gor GOR!

Mato989 ::

stara mama je izjavil:

bobby je izjavil:

Tale "Dejansko" ni dejansko in ne bo dejansko, ker DEJSTVO je pa problem v rodnosti in prej ali slej se bo nabasalo na prevec cementa, premalo ljudi za nakup.

To in pa, zabavno šele bo, ko/če se bo izkazalo, da fiksne obrestne meri niso tako fiksne, kot so nekateri mislili (da bojo dobli naslednji razpad jugoslavije, japajade...).
Ampak ne, mato pravi, da gre samo gor gor GOR!


Cene bodo šle gor gor gor ne zato ker jaz tako pravim ampak dokler bo se višala količina FIATa v sistemu bodo šle cene gor... ker zemlja je omejena fiat nule pač ne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gansta ::

Mato989 je izjavil:

stara mama je izjavil:

bobby je izjavil:

Tale "Dejansko" ni dejansko in ne bo dejansko, ker DEJSTVO je pa problem v rodnosti in prej ali slej se bo nabasalo na prevec cementa, premalo ljudi za nakup.

To in pa, zabavno šele bo, ko/če se bo izkazalo, da fiksne obrestne meri niso tako fiksne, kot so nekateri mislili (da bojo dobli naslednji razpad jugoslavije, japajade...).
Ampak ne, mato pravi, da gre samo gor gor GOR!


Cene bodo šle gor gor gor ne zato ker jaz tako pravim ampak dokler bo se višala količina FIATa v sistemu bodo šle cene gor... ker zemlja je omejena fiat nule pač ne =)


Cene bodo padle :D

bobby ::

Mato989 je izjavil:

stara mama je izjavil:

bobby je izjavil:

Tale "Dejansko" ni dejansko in ne bo dejansko, ker DEJSTVO je pa problem v rodnosti in prej ali slej se bo nabasalo na prevec cementa, premalo ljudi za nakup.

To in pa, zabavno šele bo, ko/če se bo izkazalo, da fiksne obrestne meri niso tako fiksne, kot so nekateri mislili (da bojo dobli naslednji razpad jugoslavije, japajade...).
Ampak ne, mato pravi, da gre samo gor gor GOR!


Cene bodo šle gor gor gor ne zato ker jaz tako pravim ampak dokler bo se višala količina FIATa v sistemu bodo šle cene gor... ker zemlja je omejena fiat nule pač ne =)



Tokrat se strinjam z Mato ampak imas dve vrednosti ki sta absolutna in relativna

Da absolutno bo slo definitovno gor ampak relativno je la stvar debate.

Eno tako lepo vprasnje sem dobil, ce posodim 100keur pa sem rekel da ja, pod pogojem, ce za teh 100k danes dobim 100k litrov alpskega 3,5 in kot vracilo dobim 110k litrov alpskega 3,5 cez 5let in swm sobil zglrozen odziv ampak se pred tem sem mu moral razlozit, da ce alplsko naraste na 2eur je najina osnova litr. 3,5 alpskega Ljubljanske mlekarne in ne dejanske stecilke evrov.
Koncni rezultat, pogajanja so se ustavila.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mato989 ::

Tokrat se strinjam z Mato ampak imas dve vrednosti ki sta absolutna in relativna

Da absolutno bo slo definitovno gor ampak relativno je la stvar debate.

Eno tako lepo vprasnje sem dobil, ce posodim 100keur pa sem rekel da ja, pod pogojem, ce za teh 100k danes dobim 100k litrov alpskega 3,5 in kot vracilo dobim 110k litrov alpskega 3,5 cez 5let in swm sobil zglrozen odziv ampak se pred tem sem mu moral razlozit, da ce alplsko naraste na 2eur je najina osnova litr. 3,5 alpskega Ljubljanske mlekarne in ne dejanske stecilke evrov.
Koncni rezultat, pogajanja so se ustavila.


Se popolnoma strinjam... zato jaz tudi trdim da bo čez 5 LET cena BTCja v USD ali EUR višja kot danes, ampak vprašanje je ali boš za tisto ceno dobil 1 avto, 1 flet ali 1 kavico... to pa je stvar debate.


Točno tvoj primer je perfekten... kaj tebi pomaga če gre plača gor za 10%, tvoji stroški pa 20%... ti boš mel višjo plačo ampak manj moči za kupit druge zadeve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ni nujno. Kaksen davcni svetovalec ti zna povedati kaj vec. Samo skusam povedati, da ne obstaja samo tvoja pot na kateri gradis argumente.


Kaj mi bo povedal? Če imaš minus pri 10EUR neto na uro, pomeni da ne znaš upravljat s svojim denarjem... pika.

10EUR neto na uro je 1.700 NETO + dodatki... če s tem tolčeš mesečni minus in imaš vsak mesec več dolga moraš nujno včeraj nekaj drastično spremenit... če ne zmoreš se mi javi garantiram ti da ti spremenim lajf da boš varčeval 200EUR pa še sam bom vzel 100 EUR na mesec... samo bo treba dol z udobja in razvajenosti.

Pogoj je seveda da nisi v osebnem stečaju ali dolgovih od sodišč... to se da rešit samo na začetku, prvih 6 mesecev teh dolgov po par 10, 50 EUR...


to da gres ven iz cone udobja pomeni, da ti stari dajo kes za flat?

IgorCardanof ::

@TheBlueOne

(Visoka) inflacija seveda je direktna kraja denarja raji. To 100% drži in dejansko temu ne moreš oporekat. Stavek "Malo se izobrazi" in vlagaj primerno pač ne pije vode. Tako kot ne moreš povprečnemu velikemu človeku reči, malo bolj treniraj in boš lahko igral v NBA, tako tudi ne moreš povprečnemu človeku reč, malo se poduči in investiraj - igra, v kateri zmagujejo tisti, ki imajo ogromno kapitala in tisti, ki so zelo desno na IQ krivulji. Skratka ne gre.

Inflacija je kraja, ker večina ljudi ni zmožna investirat svojega denarja tako, da bo pač pokrilo inflacijo ali še kaj več.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

feryz ::

Še par mesecev, pa se bo jože p. začel hvaliti kakšen frajer je, ker je vzel kredit v švicarjih.
Raja pa v skupinsko tožbo, ker so jim banke prodale kredite v evrih namesto v švicarjih.

A švicar še raste napram euru? Nekam tiho je zadnje cajte, nič ne jamrajo.

johnnyyy ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Recimo sam imam variabilno OM in imam trenutno obrok 137 EUR na mesec... fora imam še 700 EUR toliko mi namreč po večini plač ostane... zdaj pa izračunajva koliko mora EURIBOR gor da bom prišel iz anuitete 137EUR do ajde 737EUR.... težko dvomim da je to mogoče, ker bo prej vojna.


Uf, ni samo ta problem. Tvojih 700EUR bo nacetih iz dosti vec strani.

Drugace ce hoces prvo leto odplacati enako kolicino glavnice in je obrok iz 137 na 737EUR bi moral EURIBOR biti nekje +9%, ce se prav spomnem, da imas galvnico 80kEUR.


Če človeku ostane kljub kreditu 700€/mesec je v povprečju populacije na precej dobri poziciji. Saj tudi ko/če pride do krize, le ta začne najbolj sekati po tistih ki gredo na nož - iz meseca v mesec in nimajo prihrankov. Če njegovi letni stroški s kreditom predstavljajo 15k€, pomeni, da je v zadnjih 2 letih prišparal za eno leto življenja brez prihodkov. Tako, da ko/če pride do brutalne krize, bodo drugi precej prej in bolj piskali kot on in se bodo spremenile stvari na način, da preveč ljudi ne obuboža, ker bi to pripeljalo do družbenih nemirov.
««
62 / 218
»»