» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
50 / 218
»»

Mato989 ::

kow je izjavil:

MisterR je izjavil:

Vetra pa stalno manj
https://climate.copernicus.eu/esotc/202....
https://theconversation.com/what-europe...

Nemce bo še hudo bolela glava, seveda posledično celotno EU. Tukaj vidim možnost, da bi lahko Francija vzela krono Nemčiji.


Je bila pac "vetrna susa". Big deal. Kako ves, da ne bo izredno vetrovna jesen? In bo sever evrope plaval v poceni energiji? Ne mores.


Težava je nestalnost... pri Jedrski energiji tega ni... tam veš koliko dobiš... to je tako kot bi bila tvoja plača odvisna 100% od stimulacije... super en mesec 2k drugi mesec 200 eur... bi ti bilo to ok?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

TheBlueOne je izjavil:

Pa poznas razmerja? Sam podatek lahko gledas pozitivno ali negativno. Za podjetja slednje niti ni slabo, ker so bolj konkurencna. Pac moras tehtati ne pa nastevati samo posledice omejenega pogleda.

Ja potem pa imejmo hiperinflacijo in EUR:USD 100:1. Sigurno bo za koga tudi to super. Kar EU manjka sedaj je samo še nova dolžniška kriza in sesutje nepremičninskega balona, potem pa še bančna kriza. Bom pa še enkrat ponovil, kar bi moralo biti zapisano na vhodu v poslopje ECB v Frankfurtu, tako kot so na vhodu v glavni štab CIA navedeni vsi njeni mrtvi v operacijah po svetu.

Devaluation of the currency is never just devaluation of the currency. It is always also devaluation of the trust to the economy of this currency! (In izgubljeno zaupanje je zelo težko povrniti.)

To je citat iz mojega pisma ECB marca 2021. Nadaljuje se pa...

Even Blind Monkey can go out on the real estate market and buy a new flat in Ljubljana for 10.000,00 €/m2 or a new flat in Frankfurt am Main for 8.000,00 €/m2 with borrowed money. And prices will go up, and up, and up. But this is not the sign of economic growth nor a healthy economy! This is just the sign of panic. And I am scared, when I see such panic! Such global panic. Healthy economy and everyone is looking for a safe haven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

feryz ::

MisterR je izjavil:

Mislil sem Texas.

Ponovno Nemčija
https://siol.net/posel-danes/novice/nem...
https://www.bloomberg.com/news/articles...
https://www.reuters.com/world/europe/ex...
Kaj pa je Urši naprintat 9 milijard in jih dati privatnikom, če so taprave barve? Šala mala. Do novega leta bo, potem pa po nov šus.

TheBlueOne ::

dronyx je izjavil:


Ja potem pa imejmo hiperinflacijo in EUR:USD 100:1. Sigurno bo za koga tudi to super. Kar EU manjka sedaj je samo še nova dolžniška kriza in sesutje nepremičninskega balona, potem pa še bančna kriza. Bom pa še enkrat ponovil, kar bi moralo biti zapisano na vhodu v poslopje ECB v Frankfurtu, tako kot so na vhodu v glavni štab CIA navedeni vsi njeni mrtvi v operacijah po svetu.


Zakaj bi sel v ekstreme? Kaj ne zmores razmisljati o nekih normalnih regulacijah? Kaj avto imas ali izkljucen ali pa na 7000 obratih? Kaj kricis "saj se ne premikamo", ko je na nic in "motor bo sel v franze", ko je na 7000? Da bi reguliral, to pa je malo prekomplicirano?

Kot drugo pa ce napovedujes krize jih moras napovedati tocno. To, da leta kricis, da bo pocasi kriza, potem pa mislis, da si veleum, ko pride nima smisla, ker vsi vemo, da nek zasuk pride slej kot prej.

Lahko pa svoje poznavanje ekonomije das popolnoma merljiv test in investiras denar.

Kar se tice ECBja ne vem zakaj bi delal samo slabo reklamo. Napake ni problem iskati, kaj vse pa nam prinese pa je takim kot si ti tako ali tako samoumevno. Priznanj sigurno ne bi dajal.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda drži, da dviganje obrestnih mer centralne banke ne more popraviti stran ponudbe, ampak bo pa zmanjšalo povpraševanje, kar potem vpliv na cene in inflacijo. Če ni povpraševanja, VW ne more podražiti avtomobilov za 30%, saj bodo ostali na tovarniškem dvorišču.


Težava je v tem, da ko dovolj dvigneš OM začne naraščat brezposelnost, tega pa ne želijo... zato bodo verjetno izbrali pot inflacije, ker je bolj perverzno skrita večino časa in težje izračunljiva v realnem stanju, neke košarice so pa manipulatorske.

Če pa gre brezposelnost na 10% ali 15% bo pa to slab PR.


A ni bilo to v devetdesetih, vsaj pri nas? Slovenija je imela inflacijo tam okoli 10% do nekaj let pred prevzemom evra. Pa recimo jaz takrat inflacije nisem tako močno doživel, četudi nam je po tej logiki jemala malo po malo. Mislim, da je bil takrat kontra-ukrep stalno pogajanje o minimalcu, ki se je stalno nekaj višal, glede na izvoz smo imeli pa drseči tečaj tolarja - je pa res, da se je čutilo, da so bile zadeve v tujini bodisi preko lire/šilinga/marke in kasneje EUR bistveno dražje in tolar ni bil veliko vreden. Takrat se je tudi dalo vseeno narediti ogromne donose z nepremičninami pa tudi na borzi že konec devetdesetih.
Kako pa ste jo bi doživljali, se je čutilo v cenah? Ena malenkost vem, da so bili tolarski bankovci ta z0 SIT, ki se je nato spremenil v kovanec za 10 SIT (ne vem ali je to nek psihološki učinek, da 10 SIT ni več toliko vredno)...


Po osamosvojitvi je bila inflacija pri nas precej visoka, pa tudi do uvedbe EUR je bila precejšnja. Na začetku smo imeli še cente (10, 20, 50) in 1, 2, 5 SIT kovance, ko smo šli na EUR centov nihče ni več uporabljal, ampak smo bili že na 10, 20, 50 SIT kovancih.

Kako močno občutiš inflacijo je odvisno tudi od tvojega življenjskega obdobja. Sam inflacije v tistem obdobju nisem kaj veliko občutil, saj sem bil premlad. Pač živel sem otroško življenje in občasno sem se spraševal zakaj je odštevanka "sladoled po deset kdor ga kupi ...", če je sladoled 40 SIT, in vsako leto je bil dražji... Pa ko sem se začel z mopedom vozit sem ugotovil da za jurja, čedalje manj dobim. Če sem na začetku lahko za 1000 SIT natankal svojo APN6, zraven kupil dvotaktol in mi je še ostalo, je to v nekaj letih prišlo do tega da še natankat nisem mogel do vrha.

dronyx ::

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice ECBja ne vem zakaj bi delal samo slabo reklamo.

ECB je "kitajska kopija" FED-a. Še večja jajca od originala, če se mene vpraša. Jaz jim nimam kaj delat slabo reklamo. To si jo delajo sami. Centralna banka bi morala zbujati zaupanje, ne pa biti vir finančnih prevar. Pojdi računat, koliko kupne moči so ljudem pokradli po svetu z zadnjo manipulacijo. Tisoč milijard? Še več. Ti ljudje so zame vredni prezira. Centralna banka ne bi smela delati samo v korist procenta najbogatejših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TheBlueOne ::

dronyx je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice ECBja ne vem zakaj bi delal samo slabo reklamo.

ECB je "kitajska kopija" FED-a. Še večja jajca od originala, če se mene vpraša. Jaz jim nimam kaj delat slabo reklamo. To si jo delajo sami. Centralna banka bi morala zbujati zaupanje, ne pa biti vir finančnih prevar. Pojdi računat, koliko kupne moči so ljudem pokradli po svetu z zadnjo manipulacijo. Tisoč milijard? Še več. Ti ljudje so zame vredni prezira. Centralna banka ne bi smela delati samo v korist procenta najbogatejših.


Ostalo kar pisem spregledas? Pa te vprasam drugace.

Kaj splosnega dviga standarda ne vidis? Ti lahko najvec trdis, da bi lahko napredovali hitreje, ne pa, da nam ECB dela neko skodo. Sploh pa kako ves, ce ne bi bilo brez teh in onih ukrepov slabse? Kako primerjas? Kako vrednotis? Kako velika je ekipa ljudi, ki ti pomaga? Proti cemu tehtas itn. Kako bogat si, ce imas tako odlicno razumevanje kompleksnih sistemov, da lahko vleces tako enostavne zakljucke?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

johnnyyy je izjavil:


Kako močno občutiš inflacijo je odvisno tudi od tvojega življenjskega obdobja. Sam inflacije v tistem obdobju nisem kaj veliko občutil, saj sem bil premlad. Pač živel sem otroško življenje in občasno sem se spraševal zakaj je odštevanka "sladoled po deset kdor ga kupi ...", če je sladoled 40 SIT, in vsako leto je bil dražji... Pa ko sem se začel z mopedom vozit sem ugotovil da za jurja, čedalje manj dobim. Če sem na začetku lahko za 1000 SIT natankal svojo APN6, zraven kupil dvotaktol in mi je še ostalo, je to v nekaj letih prišlo do tega da še natankat nisem mogel do vrha.
Ja, spomnim sem imel kot šolar v denarnici še tolarske bone, kepica je bila 10SIT. To je nekje 5 centov 8-O
Benz pa sem v Yugota tankal po nekje 100SIT, ampak to je bilo že tam okoli 1999. Torej če tako pogledamo, se je sladoled izjemno bolj podražil kot benz. :))
vires in numeris

dronyx ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj splosnega dviga standarda ne vidis?

Zadnjič sem gledal parkirane športne avtomobile na Slovenski cesti (OneLife "Rally" turistični izlet) in za hip sem dobil občutek, da je standard res visok. Ampak to je optična prevara. Torej oči vidijo nekaj, možgani pa videno napačno interpretirajo. Sem pa potem napisal eni izmed organizatork...

Pri vsej zadevi me moti predvsem dvoje. Prvič, da lahko nekdo za potrebe takšnega turističnega izleta preprosto zapre glavno prometnico čez Ljubljano in jo spremeni v parkirišče in drugič, da se v medijih poskuša ustvariti vtis, kot da gre za avto moto športni dogodek z dobrodelno noto in ne zelo drag turistični izlet s poziranjem.

Če se sprašujete ob tem koliko pa jaz prispevam za dobrodelnost je odgovor nič. Čisto nič. Zakaj? Ker v dobrodelnost ne verjamem in v dobrodelnost ne verjamem tudi zaradi dogodkov kot je ta "Rally". Verjamem pa v "naravno selekcijo" in ta je včasih do tistih, ki nimajo takšne sreče kot udeleženci vaših izletov lahko zelo kruta in neizprosna. Ampak tako zadeve funkcionirajo in tega spremeniti ne moremo. Dobrodelnost včasih vse skupaj spremeni v bizaren črni humor.

Ja, vse skupaj je zame bizaren črni humor. Sem sodi tudi obnašanje centralnih bank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

TheBlueOne ::

dronyx je izjavil:


Zadnjič sem gledal parkirane športne avtomobile na Slovenski cesti (OneLife "Rally" turistični izlet) in za hip sem dobil občutek, da je standard res visok. Ampak to je optična prevara. Torej oči vidijo nekaj, možgani pa videno napačno interpretirajo. Sem pa potem napisal eni izmed organizatork...


Hmmmm.... Jaz sem tudi zadnjic sel na nek dogodek in je dobil obcutek, da je standard visok. Ta opticna prevara je hudic, sedaj pa vem, da je ECB v bistvu organizacija za idelavo poprovih sladic. Bom moral pisati kaksen email na verjetno info.sladice@ecb.eu?

dronyx ::

TheBlueOne je izjavil:

Hmmmm.... Jaz sem tudi zadnjic sel na nek dogodek in je dobil obcutek, da je standard visok. Ta opticna prevara je hudic, sedaj pa vem, da je ECB v bistvu organizacija za idelavo poprovih sladic. Bom moral pisati kaksen email na verjetno info.sladice@ecb.eu?

Če je to poskus humorja ga ne razumem oziroma to mi ni smešno. je pa smiselno vsake toliko časa komu napisati kakšen email da si ne domišljajo, da smo vsi ljudje tepci in da nateg ne opazimo. Seveda spremeni se pa nič. verjetno se režijo ob pivu. Režijo se uslužbenci ECB v Frankfurtu, režijo se tudi organizatorji OneLife "Rallya". ;)

poweroff ::

dronyx je izjavil:

Sem pa potem napisal eni izmed organizatork...

Odličen zapis!

Kudos.
sudo poweroff

TheBlueOne ::

dronyx je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Hmmmm.... Jaz sem tudi zadnjic sel na nek dogodek in je dobil obcutek, da je standard visok. Ta opticna prevara je hudic, sedaj pa vem, da je ECB v bistvu organizacija za idelavo poprovih sladic. Bom moral pisati kaksen email na verjetno info.sladice@ecb.eu?

Če je to poskus humorja ga ne razumem oziroma to mi ni smešno. je pa smiselno vsake toliko časa komu napisati kakšen email da si ne domišljajo, da smo vsi ljudje tepci in da nateg ne opazimo. Seveda spremeni se pa nič. verjetno se režijo ob pivu. Režijo se uslužbenci ECB v Frankfurtu, režijo se tudi organizatorji OneLife "Rallya". ;)


Priblizno enako dobro osnovano kot kar pises ti. Lahko pa dopolnis kar pises s konkretnimi podatki, analizami in posebej pomembno, primerjavami. Zakaj je kar ECB nudi manj kot kar zaradi ECBja izgubljamo.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Ko se že omenja naravno selekcijo, ste resnično mnenja, da je potrebno ECB razpustiti in pustiti naravni selekciji, da naredi svoje?

Priporočam ogled dokumentarca o veliki depresiji, ker to je točno to, če ne ukrepaš in prepustiš ljudem, da se stvari same uredijo.

Pa to jokanje kako imamo peščico nesramno bogatih in ostale vse reveže. Kako je pa v naravni selekciji? Koliko Alfa samcev pa je po naravni selekciji? Ljudje si lahko še tako domišljamo kako smo presegli to naravno selekcijo, ampak na koncu si jo pač sami moramo postaviti, ker če to prepustimo naravi bo še veliko bolj kruto.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

TheBlueOne ::

J.McLane je izjavil:

Ko se že omenja naravno selekcijo, ste resnično mnenja, da je potrebno ECB razpustiti in pustiti naravni selekciji, da naredi svoje?


Pa mislis, da se zavedajo zakaj ECB obstaja, kaksne so alternative itn. Verjetno samo iscejo napake in pametujejo. Ironija je, da so samooklicani najvecji poznavalci vseh teh sistemov, sami pa se v njih ne znajdejo. Mora biti neka ECB zarota targetirana tocno proti njim, ker vecina, ki imajo kaj pojma so bogati in jim status quo se kako ustreza.

IgorCardanof ::

J.McLane je izjavil:

Ko se že omenja naravno selekcijo, ste resnično mnenja, da je potrebno ECB razpustiti in pustiti naravni selekciji, da naredi svoje?

Priporočam ogled dokumentarca o veliki depresiji, ker to je točno to, če ne ukrepaš in prepustiš ljudem, da se stvari same uredijo.

Pa to jokanje kako imamo peščico nesramno bogatih in ostale vse reveže. Kako je pa v naravni selekciji? Koliko Alfa samcev pa je po naravni selekciji? Ljudje si lahko še tako domišljamo kako smo presegli to naravno selekcijo, ampak na koncu si jo pač sami moramo postaviti, ker če to prepustimo naravi bo še veliko bolj kruto.


Zapret vso golazen tam zgoraj, pa začeti znova. Pa če ti spet začnejo delat štalo, ponoviš vajo.
Iskreno je težko verjet, da je to vsa ekonomska elita celotne Evrope, pa nimajo pojma v taki meri. (Oziroma pač drug scenarij, namerno lažejo in kradejo v milijardah EUR.)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Mato989 je izjavil:


Težava je nestalnost... pri Jedrski energiji tega ni... tam veš koliko dobiš... to je tako kot bi bila tvoja plača odvisna 100% od stimulacije... super en mesec 2k drugi mesec 200 eur... bi ti bilo to ok?


Nestalnost je dodaten strosek, jasno. Pomeni tudi, da ne moremo iti 100% na veter itd. Pozabljas pa na ogromno prednosti. Ena recimo proti jedrski je ocitna:
preberi si novico o francoskih nuklearkah, ki so trenutno popolnoma v riti, ker so najdli napako v dizajnu in imajo probleme s korozijo. Takoj stotine milijonov nepredvidenih stroskov... Druga je izredno hiter in predvidljiv strosek gradnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

TheBlueOne ::

IgorCardanof je izjavil:



Zapret vso golazen tam zgoraj, pa začeti znova. Pa če ti spet začnejo delat štalo, ponoviš vajo.


Ja, ker sigurno je lazje postavljati cisto nov sistem, kjer si za vzpostavitev starega potreboval desetletja. Kolikorkrat na generacijo menis, da lahko ponovis tako vajo? Enkrat na dve generaciji? Mimogrede za ECB menda dela ca. 3500 ljudi, sami izolani strokovjaki. To bi ti verjetno zamenjal s tvojimi partijski somisljeniki, ki imate samo idejo, da je ECB slab in da bi vi to speljali boljse.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

Če se sprašujete ob tem koliko pa jaz prispevam za dobrodelnost je odgovor nič. Čisto nič. Zakaj? Ker v dobrodelnost ne verjamem in v dobrodelnost ne verjamem tudi zaradi dogodkov kot je ta "Rally". Verjamem pa v "naravno selekcijo" in ta je včasih do tistih, ki nimajo takšne sreče kot udeleženci vaših izletov lahko zelo kruta in neizprosna. Ampak tako zadeve funkcionirajo in tega spremeniti ne moremo. Dobrodelnost včasih vse skupaj spremeni v bizaren črni humor.


Ene stvari pri tvojem početju ne razumem. Po eni strani pišeš na ECB, sodeluješ v pogovorih o inflaciji - in potem trdiš da stvari ne moreš spremeniti?! Ok zakaj to sploh počneš? Jaz si ne delam nekih utvar da je ECB poštena za vse in da bodo naredili tak monetarni sistem, ki bo dober za vse. Oni bodo furali svojo agendo, tako, da za nobenega ne bo najbolje in nobenega najslabše.

Če verjameš v "naravno selekcijo", zakaj potem izgubljaš čas, da ljudi prepričuješ o slabostih sistema pri katerem se 90% ljudi ne svita kako deluje. Izkoristi to in si ustvari boljši finančni položaj.

TheBlueOne ::

johnnyyy je izjavil:


Če verjameš v "naravno selekcijo", zakaj potem izgubljaš čas, da ljudi prepričuješ o slabostih sistema pri katerem se 90% ljudi ne svita kako deluje. Izkoristi to in si ustvari boljši finančni položaj.


Verjetno si misli, da ga ima ECB na piki in mu mece polena pod noge. :)

dronyx ::

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj je kar ECB nudi manj kot kar zaradi ECBja izgubljamo.

Težko sodim koliko pridobivamo ali izgubljamo, sem pa sam razočaran nad ECB v več pogledih. Če se morda spomnite kako so stiskali Grčijo za časa dolžniške krize, kasneje pa tiskali denar kot utrgani in krediti niso bili več noben problem. Potrebujete milijardo, sto milijard, bilijon? Topčider v Frankfurtu ima rešitev za vas. Meni bizarno. Čehi in Poljaki nimajo evra, pa se mi zdi da jim gre kljub temu kar dobro, pa še kdo bi se našel. Če evro jutri propade je meni čisto vseeno. To je zame propadla valuta, ki jo pač čim prej zamenjaš v nekaj drugega. Tudi konverzija v USD bolje kot imet evre.

kow ::

Gre pac za politiko. Kar je v nekem trenutku nemogoce in sveto, je naslednji dan mogoce. Vsaka oseba v zrelih letih bi to morala razumeti. Vsakogar, ki 100% zaupa institucijam in avtoritetam, pa takoj vrzti v norisnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

johnnyyy je izjavil:

Če verjameš v "naravno selekcijo", zakaj potem izgubljaš čas, da ljudi prepričuješ o slabostih sistema pri katerem se 90% ljudi ne svita kako deluje. Izkoristi to in si ustvari boljši finančni položaj.

Poglej, jaz se za razliko od nekaterih dobro zavedam, da ne morem ničesar spremeniti. Lahko samo dokumentiram in razmišljam.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Težava je nestalnost... pri Jedrski energiji tega ni... tam veš koliko dobiš... to je tako kot bi bila tvoja plača odvisna 100% od stimulacije... super en mesec 2k drugi mesec 200 eur... bi ti bilo to ok?


Nestalnost je dodaten strosek, jasno. Pomeni tudi, da ne moremo iti 100% na veter itd. Pozabljas pa na ogromno prednosti. Ena recimo proti jedrski je ocitna:
preberi si novico o francoskih nuklearkah, ki so trenutno popolnoma v riti, ker so najdli napako v dizajnu in imajo probleme s korozijo. Takoj stotine milijonov nepredvidenih stroskov... Druga je izredno hiter in predvidljiv strosek gradnje.


Da ne začneva z pokopališči odsluženih vetrnic ki jih ne morš reciklirat ker (ne vem nekaj z gradnjo in materiali) in jih zakopljejo... res EKOLOŠKO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Zdaj se zapletas v neke cudne, skoraj smesno nepomembne detajle. Ekolosko je vedno relativno. Mimogrede, kako recikliras odsluzene jedrske reaktorje?

Mato989 ::

kow je izjavil:

Zdaj se zapletas v neke cudne, skoraj smesno nepomembne detajle. Ekolosko je vedno relativno. Mimogrede, kako recikliras odsluzene jedrske reaktorje?


Vsi detajli so pomembni... med drugim je enako pomemben detajl če kuriš premog ali plin da proizvajaš elektriko... potem je to pač neumno in hinavsko da temu rečeš zelena energija ker filaš EV preko omrežja ki ga fila plin ali nafta...

To za mene ni zeleni prehod.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

To za mene ni zeleni prehod.

Pa ti hočeš zelen prehod?

sbawe64 ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak Turcija je ZMANJSEVALA obrestne mere se po tem ko je imela dvomestno inflacijo.

Erdogan je odpustil vse bancnike ki so hoteli dvigat. Zdaj pa ima ja. Je res da pri Turciji vzroki niso le pri tiskanju denarja, ampak tudi slabi ekonomiji.

No tudi evropa ima dandanes vedno slabso ekonomijo :)

Za Turško inflacijo je več razlogov, eden pod njih so tudi ZDA ekonomske sankcije
https://en.m.wikipedia.org/wiki/2018%E2...



https://www.reuters.com/article/uk-usa-...
2020 is new 1984
Corona World order

kow ::

Za tursko inflacijo je kar kriv Erdogan. Njihove centralne bankirje je ze parkrat zamenjal - kadarkoli so hoteli ustaviti inflacijo.

energetik ::

€ pa danes kar v prostem padu. Zlato se je danes v $ pocenilo, v € pa podražilo :|
vires in numeris

dronyx ::

energetik je izjavil:

€ pa danes kar v prostem padu. Zlato se je danes v $ pocenilo, v € pa podražilo :|

Če si pol leta nazaj zamenjal EUR v USD si na tečaju "zaslužil" skoraj za inflacijo (8%). Ampak temu se bi lahko reklo pirova zmaga, saj gre valuta k vragu. Ni dvakrat za rečt, da ne bi zaslužil tudi če bi EUR spremenil v kune.

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Če verjameš v "naravno selekcijo", zakaj potem izgubljaš čas, da ljudi prepričuješ o slabostih sistema pri katerem se 90% ljudi ne svita kako deluje. Izkoristi to in si ustvari boljši finančni položaj.

Poglej, jaz se za razliko od nekaterih dobro zavedam, da ne morem ničesar spremeniti. Lahko samo dokumentiram in razmišljam.


Zakaj bi le dokumentiral in razmišljal o stvareh, katere ne moreš spremeniti? Če veš kako ekonomija deluje in kako stvari stojijo, se lahko obračaš tako, da relativno (glede na ostale) več iz sistema potegneš in imaš boljši finančni položaj.

Da se vrnem na temo - USD se jača in druge valute mu ne sledijo. Torej je zaupanje v USA ekonomijo precej večje kot v ostale ekonomije? Koliko časa bo to trajalo? Čez par dni bo prišlo poročilo CPI za junij? Kaj pričakujemo od poročila in kam pričakujemo od trgov? In še glavno vprašanje kam trenutno investirate in pretaplate višek denarja?

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Že n-tič! V svetu ni dovolj transportnih sredstev za plin, da bi nadomestili plinovode iz RU! Praktično vse ladje za prevoz plina so zasedene/vezane s pogodbami. Poleg tega v DE (največji porabniki RU plina) ni niti enega terminala za LNG.

Politiki prodajajo sanje, narod pa živi realno življenje.


Že n-tič Ruski plinovod ni edini vir zemljskega plina za Evropjece, ne rečem da zadeva ni kritična, ni pa tako katastrofalna kot skušaš prikazati. Porabo plina se da do določene meje znižat, to naredi že sama cena plina, ker veliko firm že s trenutnimi cenami ni rentabilnih.

Tale mapa je iz 2021:

https://mondediplo.com/maps/gas-pipelin...

EU je lani pokurila 469 Gm3, Rusija je v EU dobavila 190 Gm3, torej 40% vsega plina.
Letos EU niti približno ne bo pokurila toliko kot lani.

Tudi delovanje LNG terminala ti ni čisto jasna, ko je plin preko terminala v plinskem sistemu, se ga da usmeriti tudi do Nemčije in v njihove hranilen rezerve.

Bo kar zalogaj tale plin, neke pavšalne izjave da smo obsojeni na propad me pa žal ne bodo prepričale.


Ti moraš razumet, da če gre plin cena x3 recimo da bo v Evropi brezposelnost šla gor za ene 300 morda 400%... tu je težava... eni ne razumete, da če gredo cene plina v nebo, da bodo nekatere firme enostavno delale minus in zaprle vrata in odpustile na tisoče delavcev, kaj pa potem?

2 leti covida in zapiranja, pol drkanje z Ukrajino in zdaj brez šihta?

Pol se pa čudite če se folku odpelje in postrelajo 20 ljudi na cesti?

Se v semptebru 2021, je cena zamlskega plina narasla za 600% in premoga za slabih 300%.
https://www.aa.com.tr/en/energy/coal/eu...
Ko se je zacelo groziti putlerju je cena explodirala.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

WTI pod 100$, Mr. B. Julija po povprecna cena nizja kot Junija. Inflacija gre dol. Ruski budget deficit pa gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

WTI pod 100$, Mr. B. Julija po povprecna cena nizja kot Junija. Inflacija gre dol. Ruski budget deficit pa gor.


Do jeseni se zna inflacija malo umirjat, potem pa gremo krepko in hitro v dvomestne stevilke.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mr.B ::

kow je izjavil:

WTI pod 100$, Mr. B. Julija po povprecna cena nizja kot Junija. Inflacija gre dol. Ruski budget deficit pa gor.

Zagotovo ti je v glavi odpovedal en nevron in kot proti argument blodnji mato69, prisel s projeciranjem jokanja drugih tem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

kow je izjavil:

WTI pod 100$, Mr. B. Julija po povprecna cena nizja kot Junija. Inflacija gre dol. Ruski budget deficit pa gor.

OMG. Deflacija na vidiku? :))

kow ::

Nope.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Nope.

Na sreco smo po podatki americanov, odpihnili vse bonitete ki smo jih dobili kot covid spodbudnih paketov. https://www.bloomberg.com/news/articles...

Imas pa nekaj prov, to je bil le natiskan denar, sedaj gre potrosnja dol, zato stanje plina , kot zaloga ni nek faktor, ko definicija alarmiranja. Ta drugi del tudi izhaja iz podobnjega danasnjega cajtnga.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mr_chai ::

dronyx je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice ECBja ne vem zakaj bi delal samo slabo reklamo.

ECB je "kitajska kopija" FED-a. Še večja jajca od originala, če se mene vpraša. Jaz jim nimam kaj delat slabo reklamo. To si jo delajo sami. Centralna banka bi morala zbujati zaupanje, ne pa biti vir finančnih prevar. Pojdi računat, koliko kupne moči so ljudem pokradli po svetu z zadnjo manipulacijo. Tisoč milijard? Še več. Ti ljudje so zame vredni prezira. Centralna banka ne bi smela delati samo v korist procenta najbogatejših.


Čas je, da se zgodi kakšna "noč dolgih nožev" za te ljudi.

IgorCardanof ::

mr_chai je izjavil:

dronyx je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice ECBja ne vem zakaj bi delal samo slabo reklamo.

ECB je "kitajska kopija" FED-a. Še večja jajca od originala, če se mene vpraša. Jaz jim nimam kaj delat slabo reklamo. To si jo delajo sami. Centralna banka bi morala zbujati zaupanje, ne pa biti vir finančnih prevar. Pojdi računat, koliko kupne moči so ljudem pokradli po svetu z zadnjo manipulacijo. Tisoč milijard? Še več. Ti ljudje so zame vredni prezira. Centralna banka ne bi smela delati samo v korist procenta najbogatejših.


Čas je, da se zgodi kakšna "noč dolgih nožev" za te ljudi.


Previdno s tem, kaj pišeš po internetu, ampak ja, zagotovo bi sedlo, če bi se jim vrnilo za vse slabo, kar so storil.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dronyx ::

Zadnjič sem zasledil podatek, da čeprav je na Hrvaškem še vedno manj turistov kot leta 2019, so v prve pol leta dosegli skoraj 25% več prihodkov, kot leta 2019 v istem obdobju! Nekako imam občutek da so za toliko podražili storitve ali gre za kakšen drug finančni čudež? Hočem povedat, da tudi če se nafta neha dražit ali bo celo padla cena, se bo dražilo še marsikaj drugega, tako da inflacije ne bo kar v nekaj mesecih konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kow ::

Definiraj konec inflacije. Jaz trdim, da bo uradno belezena padla in da mesecni dvigi po 1 odstotek - bodo kmalu zgodovina.

dronyx ::

kow je izjavil:

Definiraj konec inflacije. Jaz trdim, da bo uradno belezena padla in da mesecni dvigi po 1 odstotek - bodo kmalu zgodovina.

Da se vrne pod 2% letno, kot je bil prej cilj centralne banke. Pod 5% ne bo inflacija še naslednjih nekaj let. Se pa bojim, da bodo spet šli spreminjat metodologijo izračuna inflacije ali pa povišali ciljno inflacijo na 5%. Sem prepričan da bi številni to radi. 5% inflacija in 0% obresti.

kow ::

Glede na trenutno monetarno politiko, bo inflacija pod 5% relativno hitro. Rast kolicine denarja se zanesljivo upocasnuje.

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

Glede na trenutno monetarno politiko, bo inflacija pod 5% relativno hitro. Rast kolicine denarja se zanesljivo upocasnuje.


Nam poveš kaj jemlješ?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kow ::

Gledam statisticne podatke. Ne vem kaj gledas ti?

mr_chai ::

kow je izjavil:

Gledam statisticne podatke. Ne vem kaj gledas ti?

v trgovini, na dopustu, na spletu, pri avto dealerju, pri nepremičninskem posredniku, do I need to go on ?

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

Gledam statisticne podatke. Ne vem kaj gledas ti?


Letna inflacija ne bo pod 5% vsaj se nadaljnih nekaj let. Niti za en mesec. To je 100%. Nevem kake grafe gledas, upam da ne tiste od strojana al strijana al karkoli ze je. Ali pa jih narobe interpretiras. Ali pa ne spremljas makro dogajanja po svetu. Skratka narobe imas. Kje gres tako marobe, pa ne vem.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

kow ::

No, bomo videli.
««
50 / 218
»»