» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
16 / 218
»»

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Pomanjkanja delavcev NI... je samo pomanjkanje delavcev za PONUJENE PLAČE... za pravo plačo se vedno najde delavec.
Večina ali pa vsi ki jamrajo da delavcev NI (kao) dejansko ne ponujajo dovolj.
Kaj pa je primerna plača za zidarja?
3, 4, 5 jurjev bruto? V tem primeru verjamem, da jih bo dovolj.

Zadnjič je bil pri meni možakar zaposlen v eni izmed primorskih komunal. Rabijo 2 varilca, ponujajo 1650 evrov neto plus 200 materialnih stroškov. Bruto okrog 3300 evrov.
Javila sta se dva, eden star 58 let, ki bi rad prevedril še kakšno leto ali dve in drugi, ki je večkrat pijan kot trezen.
Koliko je torej realna plača za delavca brez izobrazbe, z nekaj delovnimi izkušnjami in voljo do dela?

kow ::

Vsako leto imas 20k novih 18 letnih mulcev. Ce jim bos ponudil dobre place, jih bo veliko izpustilo faks in slo variti. Mladi pa se hitro priucijo. Taksno pomanjkanje delovne sile ni noben realen problem.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:

Vsako leto imas 20k novih 18 letnih mulcev. Ce jim bos ponudil dobre place, jih bo veliko izpustilo faks in slo variti. Mladi pa se hitro priucijo. Taksno pomanjkanje delovne sile ni noben realen problem.


Ce danes takoj mobiliziras vse za enostavna dela, bos pac jutri imel vecji problem pri visjekvalificiranih kadrih, ki pa so ze danes prakticno najvecji problem. Tam pa ne bos vec nasel kje bi vzel.

feryz ::

Dobro da si napisal realen.
Ker želje so eno, realnost pa drugo. Vsak bi dal zidarjem 5 jurjev bruto, če bi lahko prodajal kvadrat za deset jurjev.
Ok, slaba primerjava, ker so se nepremičninarji povampirili do neba.

Ampak dejstvo je, da plače prenesejo kolikor prenesejo. Jaz bi dal ljudem vse, ampak kaj, ko nimam kaj.

kow ::

TheBlueOne je izjavil:


Ce danes takoj mobiliziras vse za enostavna dela, bos pac jutri imel vecji problem pri visjekvalificiranih kadrih, ki pa so ze danes prakticno najvecji problem. Tam pa ne bos vec nasel kje bi vzel.


Trg pravi, da rabimo vec varilcev, ideologija pa "visjekvalificirane kadre", karkoli ze ta parola pomeni. Skratka, problem je, da nas vodijo norci.

feryz ::

Saj je čisto enostavno.
Ljubljana rabi več visoko diplomiranih družboslovcev, periferija pa več neizobraženih idiotov, ki jo bodo filali.
Tudi dela se na tem, btw.

TheBlueOne ::

kow je izjavil:



Trg pravi, da rabimo vec varilcev, ideologija pa "visjekvalificirane kadre", karkoli ze ta parola pomeni. Skratka, problem je, da nas vodijo norci.


Pravzaprav se trenutno potrebuje oboje.

Se pa strinjam glede aktualnega politicnega problema ampak cisto splosno.

feryz je izjavil:

Saj je čisto enostavno.
Ljubljana rabi več visoko diplomiranih družboslovcev, periferija pa več neizobraženih idiotov, ki jo bodo filali.
Tudi dela se na tem, btw.


Oboji potrebujejo kadra v razvoju, optimizaciji procesov itn., ce zelimo biti dolgorocno konkurencni. Druzboslovci so verjetno eni redkih, ki skoraj nikoli niso deficitarni. Tam se ti jih za minimalko prijavi kolikor hoces.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mato989 je izjavil:



Nikakor to ne drži... glej, 99,99999% kadra na Svetu je zamenljivega ob primerni plači...

Se enkrat, top podjetja imajo vedno kandidate, ker so top podjetja. Kako ti to ni jasno kot nekomu, ki zmore odpreti Excel? Ampak jih nimajo zato, ker presegajo neko mejo ampak zato, ker so bolj mamljivi od ostalih.

Da ti razlozim po excelovo.

Imas 10 kandidatov. Trg jih potrebuje 100. Imas deset podjetih, kjer eno placuje desetrkrat vec. Seveda gre vecina k tistemu z najboljsimi pogoji.

Potem pa pride Mato in predvideva, da bi v primeru enakih pogojev povsod bilo kar naenkrat 100 kandidatov.

Pomanjkanje delovne sile je drugace kristalno jasno in statisticno dejstvo.



Fora je v tem da nimaš 10 kandidatov, ampak jih imaš globalno gledano "neomejeno" v smislu tega... ti gledaš preozko... Oziroma da sem bolj natančen ti trdiš da je na Svetu v tem trenutku več delovnih mest kot ljudi? Močno dvomim, razen če imaš kak dokaz da podkrepiš to trditev.

Bistvo je da podjetje (oz. bolj natančno vodilni) privabijo neizkoriščeno delovno silo v delovni proces... to pa najlažje storiš z dvigom plače na mamljiv nivo.

V Sloveniji je cca 70k brezposelnih in cca nekaj tisoč DELOVNIH MEST... to da nekdo ne dobi kandidata ne more bit razlog kar praviš ti, ampak je razlog v

1. višina plače
2. volji delodajalca izobraževat in mentorirat ljudi
3. primernem pristopu do potencialnih brezposelnih da se jih aktivira.


Ko bo pa na zavodu MANJ ljudi kot bo odprtih delovnih mest se bom pa strinjal s tvojo trditvijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Fora je v tem da nimaš 10 kandidatov, ampak jih imaš globalno gledano "neomejeno" v smislu tega... ti gledaš preozko... Oziroma da sem bolj natančen ti trdiš da je na Svetu v tem trenutku več delovnih mest kot ljudi? Močno dvomim, razen če imaš kak dokaz da podkrepiš to trditev.


Ja potem jih pac tam ne bodo imeli. Kjer se zavedaj, da take kadre tezko krades, ker jim povsod gre prilicno OK. Iti v tujino pa ni tako enostavno, kar ti lahko b.p. garantiram.

Potem pa imas se problem, da je uvoz delovne sile politicno obcutljiva zadeva. Marsikdo ni kakor ti in raje ne bi na veliko uvazal.

feryz ::

Pravzaprav je v tujino zelo lahko iti.
Kvalitetno tam živeti, je pa skoraj nemogoče.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Fora je v tem da nimaš 10 kandidatov, ampak jih imaš globalno gledano "neomejeno" v smislu tega... ti gledaš preozko... Oziroma da sem bolj natančen ti trdiš da je na Svetu v tem trenutku več delovnih mest kot ljudi? Močno dvomim, razen če imaš kak dokaz da podkrepiš to trditev.


Ja potem jih pac tam ne bodo imeli. Kjer se zavedaj, da take kadre tezko krades, ker jim povsod gre prilicno OK. Iti v tujino pa ni tako enostavno, kar ti lahko b.p. garantiram.

Potem pa imas se problem, da je uvoz delovne sile politicno obcutljiva zadeva. Marsikdo ni kakor ti in raje ne bi na veliko uvazal.



Kako jih tam ne bodo imeli? Če so pa brezposelni...

A ti razumeš da je tu govora recimo tudi o primerih ko pravijo komunalna podjetja da nihče ne pošlje CVja za bit smetar? A boš rekel da je to neko delovno okolje kjer ne bi mogli ničesar ukrenit z ustrezno finančno stimulacijo?

Kot zmeraj se spet naslanjaš na izjeme. Bistvo je da se jamra da je premalo: Smetarjev, električarjev, polagalcev ploščic, vodovodarjev, CNC operaterjev, fizičnih radnikov itd itd itd...

Kot sem povedal... če mi dajo na Javnih službah 3.000€ NETO za pobiranje smeti jutri dam v IT firmi odpoved in grem tja ker bom mel x2,5 plačo... oz. še malo več kot x2,5... in potem naj IT firma če nujno rabi zamenjavo za mene, ponudi onemu na zavodu ki je invalid ker smetar ne more bit, dovoljšnjo stimulacijo in mentoriranje da ga izuči da bo me nadomestil in to je to...

namesto tega, Javna služba jamra da noben noče prit delat za 1.024 BRUTO da na zavodu pa nikogar ni ker so invalidi ker zdravi raje delamo sede za 1.500 od doma...

Ja tako ne bo nikoli kadra.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


V Sloveniji je cca 70k brezposelnih in cca nekaj tisoč DELOVNIH MEST... to da nekdo ne dobi kandidata ne more bit razlog kar praviš ti, ampak je razlog v ....


Kjer je verjetno vecina teh zelo tezko zaposljivih. Placa ti dalec ne da vescin. Sistemsko nezaposljivih je ironicno vedno vec in tak trend se bo nadaljeval, ker je vedno manj enostavnih delovnih mest. Se vedno pa je vedno huje pri raznih mojstrih in visokoizobrazenih, ker jih med temi brezposelnimi prakticno ni.

Kar se tice nezaposljivosti je to direktno moje podrocje. Sem osebno zradiral stotine enostavnih delovnih mest in delal na sistemih, kjer jih prakticno ni vec. Smo veckrat poskusali prekvalificirati ampak to uspe morda pri cez palec petih odstotkih.

Mato989 je izjavil:



Kako jih tam ne bodo imeli? Če so pa brezposelni...


Kje so deficitarni kadri brezposelni?

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Mato989 je izjavil:

namesto tega, Javna služba jamra da noben noče prit delat za 1.024 BRUTO da na zavodu pa nikogar ni ker so invalidi ker zdravi raje delamo sede za 1.500 od doma...

Ja tako ne bo nikoli kadra.
Saj veš, kaj govoriš?
Lahko komunala ponudi smetarju 3000 jurje neto, ampak boš posledično ti dobil 300 evrov mesečno za smeti.
Kar, seveda, ni noben problem. Tvoja IT firma ti bo dala 3000 neto namesto zdajšnjih jurja in pol.
Zaradi tega bo Mercator, ki kupuje programsko opremo podražil ...

Štekaš, kam to pelja?

TheBlueOne ::

Ce so place pri poklicih z nizjo dodatno vrednostjo tako visoke, da kradejo kadre, kjer je visoka dodana vrednost, bi se placna razmerja hitro zbalansirala. Tak pomislek v smislu, ce bi smetar dobil ne vem kaj, bi se jaz, nima nekega smisla.

feryz ::

Hmmm, nekateri tukaj hočejo delati tabele, koliko centov so šle banane gor in na podlagi tega zahtevati povišico.
Torej ni čisto tako, kot ti praviš.

Sicer pa nima veze izobrazba ali dodana vrednost, ampak le ponudba in povpraševanje.
Družboslovni dohtarji imajo vrednost samo v javnem sektorju in so samo tam tudi dobro plačani. Na trgu pa so lahko smetarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:



Sicer pa nima veze izobrazba ali dodana vrednost, ampak le ponudba in povpraševanje.
Družboslovni dohtarji imajo vrednost samo v javnem sektorju in so samo tam tudi dobro plačani. Na trgu pa so lahko smetarji.


Dodana vrednost ustvarja ponudbo delovnih mest na tem podrocju. Za potencialna dodana vrednost jih ustvari.

Druzboslovni dohtarji pa so tako ali tako slabo placani, ce niso najmanj zelo politicno spretni. Ce so lahko direkt smetarji pa tezko recem, ker zna biti, da je potrebna kaksna kvalifikacija. Bi pa morda bili kot smetarji boljse placani.

kow ::

Dodano vrednost malo prevec dobesedno jemljes. Zmanjsas proracun za zdravstvo, pa dodana vrednost farmacevtom "izpuhti". Ne mores zadeve interpretirati kot fixne kategorije. Ali pa zvisas obrestno mero, pa se krediti podrazijo. Ter "dodana vrednost" nepremicninskih agentov izpuhti cez noc itd.

TheBlueOne ::

Sej ni fiksno, dodana vrednost je kjer je. To se gleda cisto sproti.

Fiksna kategorija je posploseno IQ. Delovna mesta zal postajajo kompleksna, ker vse kar ni kompleksno zamnjamo z nekim strojnim procesom.

Ce posplosim, kolega, ki je bil doktor na podrocju dizelskih motorjev se je v kratkem prekvalificiral v elektro z novim doktoratom. Delavca iza tekocega traku pa ne bos privadil na nekega upravitelja strojev, tekocih trakov in del v tej kategoriji pa zmanjkuje.

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Pomoje je trenutno pomanjkanje delovne sile bolj odraz stanja v gospodarstvu. Zdaj laufa vse 100 na uro, pa čeprav umetno.
Mene bolj skrbijo trendi za prihodnost. Kaj še bodo mladi delali? Danes je sanjski poklic influencer. Da bo kdo ploscice polagal? Pozabi.
In tu so še trendi, ki se bodo kmalu tudi pri nas poznali, če se že ne. Sem se nedolgo nazaj pogovarjal z enim tipom, ki dela v marketing agenciji v grazu. Je rekel da to kar pri njih danes pride iz univerz je polom. Vrednote, ki so nam nepoznane. Delali bi 3 dni na teden, več ne. Ker cenijo svoj prosti čas. In od tega ne odstopajo. Plače pa bi pa imeli za 4-5 oddelane dni. Nepremičnine so predrage, so male luknje ali hotel mama dovolj. Avta ne rabijo. Za hiter zaslužek vozijo pice z eskiroji in zaslužijo dovolj.
Ampak mogoče je tudi to samo posledica trenutne bogatije in bodo pristali na realnih tleh ko se gospodarstvo prečisti.

feryz ::

Dodana vrednost smetarja je zero, čisti strošek. Pa probaj furati brez njih.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Dodana vrednost smetarja je zero, čisti strošek. Pa probaj furati brez njih.


Na koncu je vse ali izdelek ali pa storitev. To je en redkih enostavnih poklicev, ki fiksno ostajajo. Padajo pa tam, kjer jih je najvec, to pa so razne proizvodnje.

Kjer v bistvu ni receno, da bo smetarstvo ostalo v taki obliki.

kow ::

TheBlueOne je izjavil:

Sej ni fiksno, dodana vrednost je kjer je. To se gleda cisto sproti.


Seveda, ampak drzava nadzoruje ekonomijo. V tem je tudi catch. Drzava ustvarja in resuje probleme. Je omnipresent, pa nikoli nic kriva. Win-win za njih.

Mato989 ::

Kjer je verjetno vecina teh zelo tezko zaposljivih. Placa ti dalec ne da vescin. Sistemsko nezaposljivih je ironicno vedno vec in tak trend se bo nadaljeval, ker je vedno manj enostavnih delovnih mest. Se vedno pa je vedno huje pri raznih mojstrih in visokoizobrazenih, ker jih med temi brezposelnimi prakticno ni.


Ne niso težko zaposljivi, težko zaposljivi so samo zato KER, se delodajalcem ne ljubi (oz. jim je strošek) mentorirat in izobraževat te kao "nezaposljive". Ti bom kr povedal primer... tam okrog konec 2013 sem bil brezposeln, z nekaj izkušnjami kot rač. serviser in sys admin (v zelo omejenem znanju ko sem skrbel za manjša 2 podjetja kot sistemc čisto enostavne zadeve).... pošiljal sem ponudbe vsaj enim 10 firmam ki so takrat iskali web developerje ipd. in sem zmeraj napisal da sem pripravljen delat za minimalca do 6 mesecev če iščejo kader ki bo lojalen in bi ga izučili (sam pač izkušenj nisem imel, znanje pa omejeno z 1. letnika FERI in nekaj prčkanja HTML/CSS)... No niti 1 od 10 podjetij me ni želelo, čeprav bi me lahko izučili, in bi bil čisto dober "code monkey" po 3-6 mesecih (ker sem imel voljo) in to je tisto o čemer govorim.

Podjetja v SLO niso pripravljena izobraževat kadra ki ga rabijo ampak skoz pravijo kako je pomanjkanje.

Kje so deficitarni kadri brezposelni?


Hočeš rečt da je deficitaren kader ENAK povsod po Svetu v čisto vsakem poklicu???

Ce posplosim, kolega, ki je bil doktor na podrocju dizelskih motorjev se je v kratkem prekvalificiral v elektro z novim doktoratom. Delavca iza tekocega traku pa ne bos privadil na nekega upravitelja strojev, tekocih trakov in del v tej kategoriji pa zmanjkuje.


Ampak govorimo tudi o tem da ni kadra kot je smetar, trgovec, vodovodar, električar, fizični radnik v gradbeništvu, ipd... to niso dela ki so nenaučljiva za povprečne in podpovprečne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

kow je izjavil:



Seveda, ampak drzava nadzoruje ekonomijo. V tem je tudi catch. Drzava ustvarja in resuje probleme. Je omnipresent, pa nikoli nic kriva. Win-win za njih.


Drzava balansira. Deloma seveda resuje in ustvarja probleme, ce fokus preusmeri drugam. S tem ni nic narobe, zato obstaja.

In drzava smo vseeno vsi.

Sploh pa Slovenija zaradi majhnosti niti nima problema v smislu, da bi bila politika kriva za vse, ker se vse prilagaja bolj na zunanje stanje. Je pa res, da imamo trenutno za krmilom neutesane kradljive kekce.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Hočeš rečt da je deficitaren kader ENAK povsod po Svetu v čisto vsakem poklicu???


Podoben. Po tvoje recimo ljudje z IQ 110+.

Mato989 je izjavil:


Ampak govorimo tudi o tem da ni kadra kot je smetar, trgovec, vodovodar, električar, fizični radnik v gradbeništvu, ipd... to niso dela ki so nenaučljiva za povprečne in podpovprečne...


Ne bos verjel ampak bolj kot ne je kar nastevas ze kar kompleksno. Vecina prodaje izven marketov terja dosti znanja. Vodovodar, elektricar itn. je za vec kot polovico, ce ne vec nedosegljiv nivo. Gradbenistvo je pratako dosti tehnicni poklic, ce pa si najbolj obicajen fizicni delavec pa moras biti primerno mocan.

Ze vcasih so bila vsa dela, ki jih nastevas spostovana v smislu, da niso kar tako. Danes so toliko bolj kompleksna.

Racunaj, da je za vecino Excel znantvena fantastika, obrestnega racuna nikoli niso zares znali itn.

Mr.B ::

BS.
Realni problem je da je potrebno DELAT in imeti rezultate. Tako da je Varilec bo moral delat celi dan, ne pa browsat po socialnih medijih.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TheBlueOne ::

Mr.B je izjavil:

BS.
Realni problem je da je potrebno DELAT in imeti rezultate. Tako da je Varilec bo moral delat celi dan, ne pa browsat po socialnih medijih.


Pridnost ne pomaga vedno. Varilec bo moral imeti dosti znanja, da bo konkurencen. Ce ti na splosno ni jasno, verjetno razliko opazis vsaj kjer imas s tem stik. Recimo pri obrtnikih. Ko ti en polozi ploscice toliko, da so, drugi pa uporabi tehnologije, ki so na voljo in jih polozi premisljeno in perfektno.

gruntfürmich ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce danes takoj mobiliziras vse za enostavna dela, bos pac jutri imel vecji problem pri visjekvalificiranih kadrih, ki pa so ze danes prakticno najvecji problem. Tam pa ne bos vec nasel kje bi vzel.

v sloveniji je tako malo dela za višje kvalificiran kader da je to kar grozljivo. naše firme so skoraj vse na mizerni ravni kar se tiče potrebe po nekih vrhunskih strokovnjakih.
večina jih itq proizvaja polizdelke za zahod; to pa rabiš samo nekvalificirano delovno silo.
99% zahtev slovenskih podjetij po 7. stopnji izobrazbe je navaden bulšit.

in pa tako kot mato pravi; nobeden noče nobenega uvajat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ne bos verjel ampak bolj kot ne je kar nastevas ze kar kompleksno. Vecina prodaje izven marketov terja dosti znanja. Vodovodar, elektricar itn. je za vec kot polovico, ce ne vec nedosegljiv nivo. Gradbenistvo je pratako dosti tehnicni poklic, ce pa si najbolj obicajen fizicni delavec pa moras biti primerno mocan.

Ze vcasih so bila vsa dela, ki jih nastevas spostovana v smislu, da niso kar tako. Danes so toliko bolj kompleksna.

Racunaj, da je za vecino Excel znantvena fantastika, obrestnega racuna nikoli niso zares znali itn.


Ok, ampak ti meni razloži, kako McDonalds na Ptuju ne dobi kadra? Da mora jemat one od "dole" =) Poznam situacijo... kaj je tako velekompliciranega pri sestavljanju burgerjev v Mekiču da 70.000 ljudi tega ne zmore na borzi?

Ali je krivda samo dejstvo da je plača minimalka?

Enako velja za smetarje v celju, kaj je tako velekvalificiranega pri pometanju cest da nboen od 70.000 ljudi na borzi tega NE ZMORE? kakšen IQ je potreben?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MisterR ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kaj imam od tega? VSE, prvo me ne more nekdo napizdovat da je inflacija taka in taka, če jaz vem da pol dobrin iz košarice (oz. indeksa cen) ne uporabljam ali jih že imam (najemnina ipd.) in drugo lahko prilagodim in zamenjam proizvode ker imam statistiko podražitve za vse kar kupujem in če se mi nekaj zdi previsoko napram temu kar za to dobim se odločim da to črtam ali zamenjam z nečim drugim.


No vidis, od tega nimas nic. Zakaj bi ti kdo "napizdoval" o inflaciji, ce si nepomemben zanjo? Zamenjati proizvode za cenejse je vedno pametno. Ce je inflacija so v relativnem smislu verjetno bili cenejsi ze prej. Razen, ce bos kruh zamenjal za macolo.

Mato989 je izjavil:



Nikakor to ne drži... glej, 99,99999% kadra na Svetu je zamenljivega ob primerni plači...


Se enkrat, top podjetja imajo vedno kandidate, ker so top podjetja. Kako ti to ni jasno kot nekomu, ki zmore odpreti Excel? Ampak jih nimajo zato, ker presegajo neko mejo ampak zato, ker so bolj mamljivi od ostalih.

Da ti razlozim po excelovo.

Imas 10 kandidatov. Trg jih potrebuje 100. Imas deset podjetih, kjer eno placuje desetrkrat vec. Seveda gre vecina k tistemu z najboljsimi pogoji.

Potem pa pride Mato in predvideva, da bi v primeru enakih pogojev povsod bilo kar naenkrat 100 kandidatov.

Pomanjkanje delovne sile je drugace kristalno jasno in statisticno dejstvo.


Kaj je top podjetje? Se zavedaš da takšne fluktacije delovne sile kot je letos ni bilo še nikoli?
Danes lahko delaš za Interblock za 1500€, jutri za Švicarsko podjetje, v petek pa za Ameriško.
Zakaj? Ker jih je 80% še zmeraj remote, podjetja pa nujno rabijo kadre, zaradi fluktacije.
Včasih je bilo popularno, da ti je podjetje nudilo zastonj kavo in sadje, sedaj je skoraj obvezno da ti, poleg fleksibilnega delovnika, zastonj opreme za delo od doma, nudijo še financiranje (zdravih) hobijev, izobraževanja (ki jih bos unovčil ob naslednji prošnji za povišico ce ne ze v prijavi za novo službo).
Če delo poteka deloma onsite je pač potrebno zagotoviti parking, ker se noben ne bo ukvarjal z javnim prevozom itd..
Stalno več ljudi zahteva normalne pogodbe in ne več nekih x y z dodatkov, ki umetno zvišujejo plače (osnova pa katastrofa).

Top firm je dosti, fluktacije zaposlenih pa ogromne.

Interblock ponuja max 1800€ plače. Toliko je plačan delavec v Lidlovem skladišču v Avstriji, 20km čez mejo.
A v prejšnji Tarči je Pečečnik bluzil kako je ljudi potrebno bolje plačevati, da ne bodo bežali v tujino.

Sparkxl ::

O kaki fluktoaciji ti to? Mogoče v kaki niši, v grobem pa velja, da povprečen zaposleni sedi v firmi vsaj 10 let. Tudi v letu 2021

mirancar ::

kow je izjavil:

"Pomanjkanje delavcev" je samo druga beseda za ekonomijo, ki ni v ravnotezju. FED in ECB naj dvigneta obrestno mero za 1p, pa bomo videli kaksno pomanjkanje delavcev imamo, lol.

this, enough said

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Ok, ampak ti meni razloži, kako McDonalds na Ptuju ne dobi kadra? Da mora jemat one od "dole" =) Poznam situacijo... kaj je tako velekompliciranega pri sestavljanju burgerjev v Mekiču da 70.000 ljudi tega ne zmore na borzi?

Ali je krivda samo dejstvo da je plača minimalka?

Enako velja za smetarje v celju, kaj je tako velekvalificiranega pri pometanju cest da nboen od 70.000 ljudi na borzi tega NE ZMORE? kakšen IQ je potreben?
In rešitev je ... taaa daaaa, dvig plač.
Seveda matota nič ne ovira pri tem, da bi dvignil plače, čeprav od enega maka ostane toliko, kot danes dobijo plače delavci.
Pa naj prodajo več. Če več let prodajo 1000 burgerjev na dan, ni nobene ovire, da bi jih drugo leto 3000 na dan. Ali pač?

3p ::

Sparkxl je izjavil:

O kaki fluktoaciji ti to? Mogoče v kaki niši, v grobem pa velja, da povprečen zaposleni sedi v firmi vsaj 10 let. Tudi v letu 2021


Great Resignation @ Wikipedia

feryz je izjavil:

Dodana vrednost smetarja je zero, čisti strošek. Pa probaj furati brez njih.


Odvisno od zornega kota.

Kaj bi se brez njih zgodilo z vrednostjo tvoje bajte, in še hujše, okolja kjer ne bi nihče "patruljiral"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Ne bos verjel ampak bolj kot ne je kar nastevas ze kar kompleksno. Vecina prodaje izven marketov terja dosti znanja. Vodovodar, elektricar itn. je za vec kot polovico, ce ne vec nedosegljiv nivo. Gradbenistvo je pratako dosti tehnicni poklic, ce pa si najbolj obicajen fizicni delavec pa moras biti primerno mocan.

Ze vcasih so bila vsa dela, ki jih nastevas spostovana v smislu, da niso kar tako. Danes so toliko bolj kompleksna.

Racunaj, da je za vecino Excel znantvena fantastika, obrestnega racuna nikoli niso zares znali itn.


Ok, ampak ti meni razloži, kako McDonalds na Ptuju ne dobi kadra? Da mora jemat one od "dole" =) Poznam situacijo... kaj je tako velekompliciranega pri sestavljanju burgerjev v Mekiču da 70.000 ljudi tega ne zmore na borzi?

Ali je krivda samo dejstvo da je plača minimalka?

Enako velja za smetarje v celju, kaj je tako velekvalificiranega pri pometanju cest da nboen od 70.000 ljudi na borzi tega NE ZMORE? kakšen IQ je potreben?

Ja kakpššno plačo pa bi morali imeti, da bi delali ? Sam vprašam.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sparkxl ::

3p je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

O kaki fluktoaciji ti to? Mogoče v kaki niši, v grobem pa velja, da povprečen zaposleni sedi v firmi vsaj 10 let. Tudi v letu 2021


Great Resignation @ Wikipedia



Imam en update za tebe. Živimo v Sloveniji. Tukaj noben nič ne ve o great resignation in o nas ne pišejo na wikipediji

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne bos verjel ampak bolj kot ne je kar nastevas ze kar kompleksno. Vecina prodaje izven marketov terja dosti znanja. Vodovodar, elektricar itn. je za vec kot polovico, ce ne vec nedosegljiv nivo. Gradbenistvo je pratako dosti tehnicni poklic, ce pa si najbolj obicajen fizicni delavec pa moras biti primerno mocan.

Ze vcasih so bila vsa dela, ki jih nastevas spostovana v smislu, da niso kar tako. Danes so toliko bolj kompleksna.

Racunaj, da je za vecino Excel znantvena fantastika, obrestnega racuna nikoli niso zares znali itn.


Ok, ampak ti meni razloži, kako McDonalds na Ptuju ne dobi kadra? Da mora jemat one od "dole" =) Poznam situacijo... kaj je tako velekompliciranega pri sestavljanju burgerjev v Mekiču da 70.000 ljudi tega ne zmore na borzi?

Ali je krivda samo dejstvo da je plača minimalka?

Enako velja za smetarje v celju, kaj je tako velekvalificiranega pri pometanju cest da nboen od 70.000 ljudi na borzi tega NE ZMORE? kakšen IQ je potreben?

Ja kakpššno plačo pa bi morali imeti, da bi delali ? Sam vprašam.


Ne vem kakšno bi morali imet, predvidevam da takšno da bi se prvi iz borze želel zaposlit??? Koliko pa je to nominalno pa ne bi vedel.

Ampak če za 1.024€ na dobiš delavca, potem je za moje pojme potrebno dvigovat plačo dokler ga ne uspeš dobit... če se ti ne splača plače dvignit, potem je bolje zmanjšat obseg dela da zaposlenega ne potrebuješ , hkrati to tudi pomeni da pač ta nerealiziran dobiček ni vreden novega zaposlenega ampak je negativen oz. nekoristen
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

Si že slišal kdaj za dvig produktivnosti?

MisterR ::

Ne gre v nedogled
https://www.facebook.com/10502455448876...


📣1. ZAHTEVA: Več redno zaposlenih na izmeno za manjšo intenzivnost dela ter boljše pogoje varnosti in zdravja pri delu.

Anketa, ki smo jo izvedli med zaposlenimi in jo je rešilo več kot 16 % zaposlenih je pokazala, da je tempo dela v poslovalnicah in v skladiščih izjemno visok in se še povečuje. Kar 73 % vseh anketirank in anketirancev je bilo mnenja, da se je tempo dela od njihove zaposlitve precej povečal. Visok tempo je odraz prenizkega števila zaposlenih v poslovalnicah in skladišču. To ni slučaj, ampak je ključen del Lidlovega poslovnega modela, ki podjetju zagotavlja cenovno konkurenčnost in visoke profite.

‼Če povemo drugače: za isto količino dela zaposluje Lidl precej manj delavcev kot drugi trgovci in tako prihrani na izdatkih za mezde‼

Nizko število zaposlenih in visok tempo dela pa ima za nas visoke posledice: vse bolj smo zgarane oz. zgarani, vse več je zdravstvenih težav. Dela pa ne moremo opravljati v skladu z zahtevanimi pravili, niti v skladu z zakonom o zdravju in varnosti pri delu. Ali kršimo pravila in uničujemo svoje zdravje, ali pa delo ni opravljeno. Delavke in delavci se spopadamo s stresom in občutkom nesposobnosti. Čeprav se ves čas ženemo, da bi delo dobro opravili, tega zaradi premalo zaposlenih v zahtevanem času enostavno ne zmoremo storiti - sistem kakršen je, tega ne omogoča!

V poslovalnicah bi moralo na v vsaki izmeni delati vsaj še toliko dodatnih delavcev, da bi bilo možno na blagajnah upoštevati pravila podjetja (temeljni steber 2+1) in opraviti tudi preostalo delo v skladu z internimi pravili ter zakoni. Prav tako morata biti pekarica in vodilna brez blagajne, kar pa ne sme vplivati na odmor in čas za malico za vse ostale zaposlene. V povprečju bi na izmeno v poslovalnicah potrebovali vsaj še dve zaposleni. Delavcev iz skladišča pa je v anketi izjavil: 🗣“Če bi znali zadržati delavce, bi jih moralo biti povsod 3x več, kot jih imamo sedaj, da bi se urniki normalizirali.”

Vodstvo trdi, da poskuša dobiti delavce, a da na strani delavcev ni interesa. Delavke in delavci pa trdimo, da podjetje načrtno ohranja minimum zaposlenih in da jih vse več - na novo zaposlenih ali starejših - odhaja prav zaradi nevzdržnih delovnih pogojev. Potrebujemo sistematične, s sindikatom usklajene rešitve, ki bodo izboljšale pogoje dela za vse - tako bomo lahko dobili tudi nove delavce. ‼ Nujno moramo povečati število delavk in delavcev v izmeni glede na promet, toda ne s cenejšo in še bolj prekarno delovno silo kot so študentke in študenti. ‼ ✊

V sindikatu predlagamo rešitev, ki jo podpirajo skoraj vse (91 %) anketirane delavke in delavci: več redno zaposlenih na izmeno za manjšo intenzivnost dela ter boljše pogoje varnosti in zdravja pri delu. ✊


Sparkxl je izjavil:

3p je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

O kaki fluktoaciji ti to? Mogoče v kaki niši, v grobem pa velja, da povprečen zaposleni sedi v firmi vsaj 10 let. Tudi v letu 2021


Great Resignation @ Wikipedia



Imam en update za tebe. Živimo v Sloveniji. Tukaj noben nič ne ve o great resignation in o nas ne pišejo na wikipediji


Daj idi iz te teme, če si omejen na slovenijo.
Če poci v ZDA ali Nemčiji, kot je bilo 2008 bom ti prvi napisal "kaj te briga kak je drugod, sej si v Sloveniji".
Zakaj so te odpustili, ce pa si v Sloveniji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

ZveeZ ::

@RockyS
navedeno zal drzi. Tudi v Hofru je situacija identicna. Ljudje izgorevajo, povecujejo se zdravstvene tezave zaposlenih in posledicno bolniske odsotnosti. Za pomoc obcasno vzamejo studente, medtem ko prosnje za delo primernih/dovolj sposobnih kandidatov zavracajo oz jih ne povabijo na razgovor.
Meanwhile se nezadovoljstvo stopnjuje in kader bezi stran ob prvi priliki.

Tukaj malenkost visja placa od minimalca ni vredna takih pogojev dela. Lahko bi se nasteval primere slabih praks, ki jih izvaja to podjetje.. za bruhat.

KG-348 ::

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pomanjkanja delavcev NI... je samo pomanjkanje delavcev za PONUJENE PLAČE... za pravo plačo se vedno najde delavec.
Večina ali pa vsi ki jamrajo da delavcev NI (kao) dejansko ne ponujajo dovolj.
Kaj pa je primerna plača za zidarja?
3, 4, 5 jurjev bruto? V tem primeru verjamem, da jih bo dovolj.

Zadnjič je bil pri meni možakar zaposlen v eni izmed primorskih komunal. Rabijo 2 varilca, ponujajo 1650 evrov neto plus 200 materialnih stroškov. Bruto okrog 3300 evrov.
Javila sta se dva, eden star 58 let, ki bi rad prevedril še kakšno leto ali dve in drugi, ki je večkrat pijan kot trezen.
Koliko je torej realna plača za delavca brez izobrazbe, z nekaj delovnimi izkušnjami in voljo do dela?


Teh nakladanj o pomanjkanju delavcev tudi jaz ne kupim, vsaj za območje Slovenije ne. Ko sem pisal ponudbe povsod okrog, tudi izven mojega poklica me za delovno mesto kjer so zahtevali le osnovno šolo (proizvodnja in podobno) niso poklicali nikoli. Še enkrat so raje ven dali isti oglas. Medtem ko tam, kjer sem imel določene kompetence sem pa takoj prišel do razgovorov. Gre za pomanjkanje pridnih ovčk, ki ne bodo gledale za drugimi delovnimi mesti, ne bodo iskale povišice ali boljših delovnih pogojev in bodo pojedle vso govno ki jim ga bodo slovenski delodajalci servirali

Sparkxl ::

@Shields se zelo strinjam. Ne dolgo nazaj mi je ena kadrovnica razlagala, kako nemogoči so dandanes iskalci zaposlitve. Ona je navajena da razpiše 10 prostih mest za proizvodne delavce, pride jih 50 in ona izbira. Tako je bilo nekoč. Cela šokirana mi je razlagala, kako si danes celo drznejo pred razgovorom poklicati na firmo in vprašati kakšna je plača, da vidijo če se jim sploh splača vozit na razgovor :)
Edino kjer bi rekel da to pomanjkanje mogoče res obstaja, je območje severne štajerske. Dobesedno v živo sem gledal dogajanje, ko je po letu 2014 gospodarstvo nazaj zalaufalo na polno, kako je eni firmi v roku 1 leta 1/3 proizvodnih delavcev šefu pokazala sredinca in spokala čez severno mejo. In če se pogleda jutranje kolone na šentilju, je tega pomoje ogromno.

TESKAn ::

ZveeZ je izjavil:

Ljudje izgorevajo, povecujejo se zdravstvene tezave zaposlenih in posledicno bolniske odsotnosti.

Temu se reče socializacija stroškov. Bo lepo družba poskrbela za te ljudi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kow ::

Mojo generacijo so v soli strasili, da ne bo sluzb. Da smo lahko hvalezni, ce jo bomo imeli. Pa da se moramo pridno uciti in podobne neumnosti. Mlajse generacije imajo danes precej bolj zdrav nacin razmisljanja.

feryz ::

Aha, kako na tik tok in youtube. Nekje do petintridesetega leta.
Potem pa službo v javni upravi.

chucki ::

Men so tudi govorili, da mors bit tih pa delat. Se sreca imam svojo glavo in delam toliko, kot me placajo. To imamo posledico juge. Generacija 80 tih je to najbolj dozivela
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

KG-348 ::

Ko bodo hoteli za varilca priučit človeka ki ima vsaj dve roki in nogi potem bo pomanjkanje delavcev

Mato989 ::

Sparkxl je izjavil:

@Shields se zelo strinjam. Ne dolgo nazaj mi je ena kadrovnica razlagala, kako nemogoči so dandanes iskalci zaposlitve. Ona je navajena da razpiše 10 prostih mest za proizvodne delavce, pride jih 50 in ona izbira. Tako je bilo nekoč. Cela šokirana mi je razlagala, kako si danes celo drznejo pred razgovorom poklicati na firmo in vprašati kakšna je plača, da vidijo če se jim sploh splača vozit na razgovor :)
Edino kjer bi rekel da to pomanjkanje mogoče res obstaja, je območje severne štajerske. Dobesedno v živo sem gledal dogajanje, ko je po letu 2014 gospodarstvo nazaj zalaufalo na polno, kako je eni firmi v roku 1 leta 1/3 proizvodnih delavcev šefu pokazala sredinca in spokala čez severno mejo. In če se pogleda jutranje kolone na šentilju, je tega pomoje ogromno.


Vidis to za mene nikakor ni kadrovnica ampak neka opica ki si domislja da je kadrovnica in nima pojma o dejanskem kadrovanju

KG-348 je izjavil:

feryz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pomanjkanja delavcev NI... je samo pomanjkanje delavcev za PONUJENE PLAČE... za pravo plačo se vedno najde delavec.
Večina ali pa vsi ki jamrajo da delavcev NI (kao) dejansko ne ponujajo dovolj.
Kaj pa je primerna plača za zidarja?
3, 4, 5 jurjev bruto? V tem primeru verjamem, da jih bo dovolj.

Zadnjič je bil pri meni možakar zaposlen v eni izmed primorskih komunal. Rabijo 2 varilca, ponujajo 1650 evrov neto plus 200 materialnih stroškov. Bruto okrog 3300 evrov.
Javila sta se dva, eden star 58 let, ki bi rad prevedril še kakšno leto ali dve in drugi, ki je večkrat pijan kot trezen.
Koliko je torej realna plača za delavca brez izobrazbe, z nekaj delovnimi izkušnjami in voljo do dela?


Teh nakladanj o pomanjkanju delavcev tudi jaz ne kupim, vsaj za območje Slovenije ne. Ko sem pisal ponudbe povsod okrog, tudi izven mojega poklica me za delovno mesto kjer so zahtevali le osnovno šolo (proizvodnja in podobno) niso poklicali nikoli. Še enkrat so raje ven dali isti oglas. Medtem ko tam, kjer sem imel določene kompetence sem pa takoj prišel do razgovorov. Gre za pomanjkanje pridnih ovčk, ki ne bodo gledale za drugimi delovnimi mesti, ne bodo iskale povišice ali boljših delovnih pogojev in bodo pojedle vso govno ki jim ga bodo slovenski delodajalci servirali



Tocno to, sicer se bo zdaj oglasil blueone in demantiral tole ampak tako pac je, ce bi blo resnicno pomanjkanje biplace sle orenk gor

Delavcev je dovolj samo za mizerne mezde jih pacni vecker niso vec neumni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

kow je izjavil:

Mlajse generacije imajo danes precej bolj zdrav nacin razmisljanja.

vsekakor. po mojem bodo edino mlade generacije s takšnim načinom razmišljanja rešile slovenijo pred najhujšim. politiki in 'gospodarstveniki' je ne bodo. samo ljudje, ki ne bodo želeli biti sužnji in se jim bo jebalo za retardiranega delodajalca, bodo obrnili stvar na bolje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Do takrat bo še pretklo kar nekaj vode. Poznam par vodstvenih, ki so letnik od 80 naprej. Ti zdaj nadomeščajo dinozavre. To je vse isto, ker so se od starih jugovičov učili. Še naprej se dobički delajo na delovni intenzivnosti, ne pa z inovacijami, investicijami v večjo učinkovitost,... Je lažje ljudi gnat do onemoglosti.
««
16 / 218
»»