» »

Inflacija 2021/2022

Inflacija 2021/2022

««
21 / 218
»»

Mr.B ::

Bomo videli, koliko bo odneslo....
https://www.reuters.com/business/financ...
Regulators probe block trading at Wall Street banks, hedge funds- WSJ
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

poweroff ::

IgorCardanof je izjavil:

Medtem pa seveda printajo denar naprej in kradejo na veliko. Enkrat jih bo upajmo, doletela karma.

Karma bo doletela tebe. In mene. Tisti na vrhu bodo pa igrali lutnjo. :))
sudo poweroff

TheBlueOne ::

Prej tiste, ki danes skoraj nimajo za jesti, ker bodo kakor kaze jutri lacni. Teh menda ni tako malo...

gruntfürmich ::

tisti ki se danes prebijajo iz meseca v mesec bodo vedno na istem. njim ne bo hudo. za njih se bo fujter in socialna že našla, da ne bodo delali nemirov in študirali na bedarije. najbolj bodo nastradali tisti, ki si želijo normalenga 'srednjeklasnega' življenja, imeti svojo bajto itd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Tisti pridejo na vrsto nekoliko kasneje. Ampak do takrat ze imas posten revolt.

Truga ::

mhm, in ko namignes da bi bilo treba glede tega kaj narest si pa naenkrat ekstremist

TheBlueOne ::

Truga je izjavil:

mhm, in ko namignes da bi bilo treba glede tega kaj narest si pa naenkrat ekstremist


Odvisno kaj bi. Ce bi pocasi vsaj dvigal OM verjetno nisi. Ce bi nacionaliziral vse, da lahko posteno delis dobrine verjetno si.

kow ::

styrian je izjavil:

To so podatki za november. Inflacija mora biti okoli 2%, tako da je vse pod kontrolo.

Sedaj, ko se je razpasel omikron, bo še malo višja, ker so delavci na bolniškah in morajo delodajalci pridobiti dodatno delovno silo.


Smo ze na 4% (jedrna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

inflacija v US. https://tradingeconomics.com/united-sta...

2022-01-12 01:30 PM Dec 7% 6.8% 7% 7.1%
2022-02-10 01:30 PM Jan 7.5% 7% 7.3% 7.1%
2022-03-10 01:30 PM Feb 7.5% 7.7%

se pravi 10.3. bo novi izračun.
to bo veselica...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MisterR ::

Mi smo na 6.9 %

Sparkxl ::

Čakaj da do nas pridejo učinki vojne v ukrajini. V trenutku bomo na 10+%

IgorCardanof ::

Pomoje pa ni take prize, ker sedaj so za vso inflacijo krivi rusi in ne to, da so bančniki naprintali in nakradli za milijarde $.

Lahko da bomo na 10%, lahko tudi več, ampak krivi bodo pa rusi.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

kow ::

MisterR je izjavil:

Mi smo na 6.9 %


Kazem uradno zadnjo jedrno inflacijo. Ker je Stajerc nekaj govoril, da ni inflacije. Cakam, da prizna, da se je motil.

feryz ::

Kaj jokate? A vam ne gredo nič plače gor?
Dohtarje si vzemite za zgled. In ostale javnosektoraše.

ZveeZ ::

feryz je izjavil:

Kaj jokate? A vam ne gredo nič plače gor?
Dohtarje si vzemite za zgled. In ostale javnosektoraše.

Nimamo dovolj vzvodov, da bi v privat sektorju lahko zahtevali take povisice:(
Vsekakor pa se bo moralo uskladiti tudi place v privat sektorju, ker se cene dobrin vztrajno visajo.

OneYellow ::

Povprečna neto plača SLO zasebni sektor za 2015: 935,78 EUR
Povprečna neto plača SLO zasebni sektor za 2021: 1.164,60 EUR
Povišanje: cca 230 EUR

Povprečna neto plača SLO javni sektor za 2015:1.161,88 EUR
Povprečna neto plača SLO javni sektor za 2021:1.499,07 EUR
Povišanje: cca 340 EUR

Povišanje cen primerjava 2015-2021? Zanemarljivo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OneYellow ()

gruntfürmich ::

IgorCardanof je izjavil:

Pomoje pa ni take prize, ker sedaj so za vso inflacijo krivi rusi in ne to, da so bančniki naprintali in nakradli za milijarde $.

Lahko da bomo na 10%, lahko tudi več, ampak krivi bodo pa rusi.

sj ni važno kdo je kriv. glavno je da folk spozna kdaj bo gospodarstvo šlo v maloro in se na to pripravi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

Sam da ne bo potem kitajska začela z interno potrošnjo ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bobby ::

Kitajska z interno potrosnjo?
Please do explain.

Dodatek : kitajska ima v tem trenutku tezavo v velikosti najmanj enega biljona (ang trillion) samo v vezi z dolgovi njih top 40ih po "vrednosti" (nalasc v oklepaju) nepremicninskih ala Evergrande podjetij. Vse po vrsti izvajajo default na njihove offshore dolgove. Kolk je internih (znotraj Kitajske) je se dodatno vprasanje.

Imajo oni svoje notranje mega probleme, to kar se v Ukraine dogaja pa bodo samo gledali, diplomatsko na steani rusije a kaj vec se ne bodo sli. Pa opazovali, kaj bi jih potencialno cakalo, ce se spravijo na Tajvan.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Mr.B ::

bobby je izjavil:

Kitajska z interno potrosnjo?
Please do explain.

Dodatek : kitajska ima v tem trenutku tezavo v velikosti najmanj enega biljona (ang trillion) samo v vezi z dolgovi njih top 40ih po "vrednosti" (nalasc v oklepaju) nepremicninskih ala Evergrande podjetij. Vse po vrsti izvajajo default na njihove offshore dolgove. Kolk je internih (znotraj Kitajske) je se dodatno vprasanje.

Imajo oni svoje notranje mega probleme, to kar se v Ukraine dogaja pa bodo samo gledali, diplomatsko na steani rusije a kaj vec se ne bodo sli. Pa opazovali, kaj bi jih potencialno cakalo, ce se spravijo na Tajvan.

Du tell, kje imaš ta dolg.
 null

null

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

energetik ::

Haha, Moro spletna stran dol padla, naročila sprejemajo samo še čez dan.
1/2 ozt filharmonikov že zmanjkalo...
vires in numeris

bobby ::

Ampak najprej ti z interno potrosnjo,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mr.B ::

bobby je izjavil:

Kitajska z interno potrosnjo?
Please do explain.

Dodatek : kitajska ima v tem trenutku tezavo v velikosti najmanj enega biljona (ang trillion) samo v vezi z dolgovi njih top 40ih po "vrednosti" (nalasc v oklepaju) nepremicninskih ala Evergrande podjetij. Vse po vrsti izvajajo default na njihove offshore dolgove. Kolk je internih (znotraj Kitajske) je se dodatno vprasanje.

Imajo oni svoje notranje mega probleme, to kar se v Ukraine dogaja pa bodo samo gledali, diplomatsko na steani rusije a kaj vec se ne bodo sli. Pa opazovali, kaj bi jih potencialno cakalo, ce se spravijo na Tajvan.


TZo so samo ocene, kje so dejanske številke ?

 debit to china

debit to china



In total, the Chinese state and its subsidiaries have lent about $1.5 trillion in direct loans and trade credits to more than 150 countries around the globe. This has turned China into the world’s largest official creditor — surpassing traditional, official lenders such as the World Bank, the IMF, or all OECD creditor governments combined.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bobby ::

Najprej razlozi tcojo "interno potrosnjo",..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mr.B ::

bobby je izjavil:

Ampak najprej ti z interno potrosnjo,..

Ti pomagam...
Cena produkta preden pride na ladjo in dostavljen v EU ali US je koliko $ oziroma €.

Sedaj je vprašanje, ali boš primerja sposobnost Kitajskega potrošnika z Ameriškim ali evropskim ? Ali boš računal v lokalni valuti in lokani ceni
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bobby ::

Oprosti, KAJ?

Računam vedno v rezervni svetovni valuti (vsaj tu si se pravilno izrazil)
Ampak to, kar si spesnil v dovrstičnicah ne vem, kaj ima veze z INTERNO POTROŠNJO, ki si omenjal par postov višje.

Najprej bi te prosil, da razčleniš to tvojo "interno potrošnjo", kaj si sploh mislil s tem, ker meni iskreno ni jasno., Lahko pa da vsi ostali zastopijo in sem analfabet.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Mr.B ::

bobby je izjavil:

Oprosti, KAJ?

Računam vedno v rezervni svetovni valuti (vsaj tu si se pravilno izrazil)
Ampak to, kar si spesnil v dovrstičnicah ne vem, kaj ima veze z INTERNO POTROŠNJO, ki si omenjal par postov višje.

Najprej bi te prosil, da razčleniš to tvojo "interno potrošnjo", kaj si sploh mislil s tem, ker meni iskreno ni jasno., Lahko pa da vsi ostali zastopijo in sem analfabet.

?
Ti si mentalno postavil razumel kitajskega potrošnika , ki dela za pest riža s ceno produkta na amazon.com. Potem je kupna moč kitajskega potrošnika res poden. Ampak produkt je izdelan na kitajskem, edini del ki ni izdelan v Aziji so deli vezani na EU in US intelektualno lastnino, ki jih tako ali drugače delajo v US ali EU in uvažajo na Kitajsko, da na koncu naredijo iPhone. Sedaj se poprašaj, koliko izdelkov v celoti je izdelano na kitajski, brez delov zahoda ?
Verjetno ali Express in podobno nebi bilo tako popularno v Sloveniji, pa ne samo za ovitke telefona in usb kablov.
Ali druga točka za razmislit : Prodaja EV vozil na svetu ? in potem še kje jih največ izdelajo?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Človek bi skoraj mislil, da ta vojna zelo prav pride zahodnemu svetu, da imajo izgovor za inflacijo in propad civilizacije kot jo poznamo.
Quack !

Lonsarg ::

To je 100% gotovo, da je zahodu všeč tale vojna kot izgovor za inflacijo ki se dogaja (in ki bi se zgodila tudi brez vojne). No vseeno ni to zadostni razlog da so šli v proxy vojno. Eden glavni dodatnih razlogov je, da si vladajoči niso želeli, da Rusija postane močnejša z prisvojitvijo Ukrajine, pač iz čisto strateškega pogleda.

Moja pozicija na trgu je, da stavim na visoko inflacijo. In sem ugotovil da je najlažje na tako stvar staviti tako, da se zakreditiram :) No pa da kar ostane seveda investiram, nima da ostane kaj večjega v denarju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Lonsarg ::

Zahodna elita se je že zdavnaj sprijaznila z inflacijo, ker je jasno da tega ne gre na hitro ustavit, to bodo kvečjemu uspeli ustaviti tekom več let, morda šele tekom desetletja.

Zato iščejo načine kako to inflacijo izkoristit, tudi to da so zaplenili Rusom devizne rezerve v EUR in USD gre v prid zahodni eliti, ker bodo te rezerve zarad inflacije vredne precej manj ko bo končno konec sankcij in se jih Rusiji vrne.

Al pa to da imamo dolgoročne pogodbe za plin z Rusijo glede z fiksno ceno v EUR in USD, inflacija pomeni da bodo Rusi zaslužili precej manj (no vsaj tekom teh nekaj let dokler ne potečejo, imam v spominu letnico 2024).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

Zahodna elita se je že zdavnaj sprijaznila z inflacijo, ker je jasno da tega ne gre na hitro ustavit, to bodo kvečjemu uspeli ustaviti tekom več let, morda šele tekom desetletja.

Zato iščejo načine kako to inflacijo izkoristit, tudi to da so zaplenili Rusom devizne rezerve v EUR in USD gre v prid zahodni eliti, ker bodo te rezerve zarad inflacije vredne precej manj ko bo končno konec sankcij in se jih Rusiji vrne.

Al pa to da imamo dolgoročne pogodbe za plin z Rusijo glede z fiksno ceno v EUR in USD, inflacija pomeni da bodo Rusi zaslužili precej manj (no vsaj tekom teh nekaj let dokler ne potečejo, imam v spominu letnico 2024).

Kako Misliš ?
Kdo je največji kupec ameriškega dolag ? Amerika, ok kot bi neki repli ponzi pokojninki sklad...
Kako bo pokojninski sklad dobil denar za izplačilo penzij ? najenostavneje z inflacijo razpoloviš vrednost dolga..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Točno tako, upokojenci in tudi vsi ostali investitorji ki zaupajo obveznicam bodo nastradal.

zobnik ::

Zdej bodo ljudje še radi sekal grmovje in si frezal kake travnike pa mreže vlekli, da le bo kaj domačega in ....
tud moko kupil in si kruh pekli doma.
Ja treba bo še mal delat ne sam mislit na trgovine.

Mr.B ::

Lonsarg je izjavil:

Točno tako, upokojenci in tudi vsi ostali investitorji ki zaupajo obveznicam bodo nastradal.

Sem danes pogledal BTC to USD, spet je poden, niti inflacije z $ ne drži.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Malidelničar ::

Kakšen je recimo vaš osebni hedge proti inflaciji?
Ne nujno v smislu, kupil sem kepo zlata, njivo.
Kako postopate z denarjem, nakupi, investicijami - ste zmanjšali delež denarja na računu npr.?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

styrian ::

kow je izjavil:

MisterR je izjavil:

Mi smo na 6.9 %


Kazem uradno zadnjo jedrno inflacijo. Ker je Stajerc nekaj govoril, da ni inflacije. Cakam, da prizna, da se je motil.


Za marec je 5.4%, kar je povsem OK, glede na to da je izhodišče 2.0%.

Na ZRSZ je še 60.000 prijavljenih iskalcev dela, torej so delodajalci še kar preveč izbirčni pri iskanju delovne sile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

MisterR ::

Malidelničar je izjavil:

KakĹĄen je recimo vaĹĄ osebni hedge proti inflaciji?
Ne nujno v smislu, kupil sem kepo zlata, njivo.
Kako postopate z denarjem, nakupi, investicijami - ste zmanjĹĄali deleĹž denarja na raÄunu npr.?



Gotovina. Da sem pripravljen ob morebitnem poku (delnice, kripto, ETFi....). S pravim timingom lahko pokriješ inflacijo in še kaj.

redtech ::

Nevem kje sem slišal: Tisti, ki je ujel bottom and top je največji lažnivec :)

2/3 v kovinah (likvidnost), 10% USD.
Ko je nafta šla čez $100, sem iz 50% margin prišel v debit 25%.
Sedaj bom na vsake 2 meseca dodajal, če bo kaj zanimivega, nazadnje sem kupil platino - ratio play Ag, Au, Pt.

Za nove pozicije čakam Kitajska: Sinopec, REIT,..
Avstralija: Woodside, Beetaloo basin (gas exploration)
Brazilija: PetroBras, Vale
Zahodna Afrika: PM miners, glavna tarča mi je b2gold
Tobacco: IMB, BTI
Evropa: Bayer
Ruske sem že marca :D

Glavna naloga sedaj za vsakega je, da gre najprej ven iz margina :).
Moje prepričanje je tako: surovine, dividende. Tudi, če bo dalj časa slabo, bo vsaj nekaj od dividend.

Plus: delam na temu, da povečam prihodke poleg zaposlitve.

avani ::

Dann imam zaenkrat še kar precej v gotovini, nekje po avgustu bom šel v nakupe. Plan pa so commodities in pa Kanada (je skoraj 1:1 substitut za izpad ruskih surovin)

MisterR ::

redtech je izjavil:

Nevem kje sem slišal: Tisti, ki je ujel bottom and top je največji lažnivec :)

Drži. To ti uspe, enkrat ali dvakrat. Ampak podatek velja samo za tisti trenutek, ker že naslednji teden je lahko bil prejšni bottom novi top. Zato pa upaš da boš čim bližje dnu oz. vrhu.
Če danes kupiš TSLA po 880 in gre junija nazaj na 1000 je zame uspeh. Ali je današnjih 880 bottom? Jaz mislim da ne, je pa zelo daleč od vrha ki se bo ponovil.

Sparkxl ::

Jaz nebi kanade, ker so totalno woke esg in to ne gre skupaj z surovinami ker esg je defacto ban na investicije.

Drugače pa do grla v surovinah, kovinah in energetiki. Keša skoraj 0, sem vse pokuril na šopingu na začetku ruske invazije.

Zaradi inflacije že režem iz življenja kozlarije ki jih ne rabim. In to na čisto vseh področjih. Dostava hrane zmanjšana, manj za kavice, kaka stvar se ne zamenja predčasno, ampak se ji podaljša življenjska doba,...
Istočasno vlagam v znanje in sposobnosti dodatnega zaslužka.

m0LN4r ::

https://tradingeconomics.com/slovenia/p...

Lahko bi bilo hujse, al se bo?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Sparkxl ::

Se ti zdi da bilokaj kaže na to, da se bodo trenutni trendi obrnili?

m0LN4r ::

Visje cene bodo prisilile ljudi, da bodo se bolj zategovali pasove, to pa pomeni izpad potrosnje, marze in davki se bodo morali nizat, ce se bo hotlo ljudi motivirati k zapravljanju ali pa z novo vlado drasticno dvigniti minimalno placo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

link_up ::

Kako drasticno dvignit minimalno placo? Kaj s tem resimo, ko potisnemo skoraj 2/3 druzbe na minimalca?
In and Out

m0LN4r ::

link_up je izjavil:

Kako drasticno dvignit minimalno placo? Kaj s tem resimo, ko potisnemo skoraj 2/3 druzbe na minimalca?

Torej 2/3 dobi vec kot minimalca sedaj?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

TheBlueOne ::

Kako poskrbis, da to ne zgolj dodatno raketira inflacije?

Sparkxl ::

Ne jemlji resno, ignoriraj. Za dobro jutro mora potrollat vsaj 15 tem, potem gre na šiht. Takrat je mir, ker za šalterjem nima hvala bogu dostopa do interneta

link_up ::

m0LN4r je izjavil:

link_up je izjavil:

Kako drasticno dvignit minimalno placo? Kaj s tem resimo, ko potisnemo skoraj 2/3 druzbe na minimalca?

Torej 2/3 dobi vec kot minimalca sedaj?


ja upam madona
In and Out

m0LN4r ::

Aja pozabil sem na "dodatke"
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
««
21 / 218
»»